Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) jonnyjoker01 válasza futizoli (#26250) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Grand Hotel. Nagyszülők itthon nagyon szeretik.

Üdv. Johnny

(#26252) mayday00


mayday00
őstag

Magyra premier - COOL: 01.25 X-akták (The X-Files) 10. évad (az új szezon) :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26253) oriic válasza mayday00 (#26252) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, egész gyorsan jön. :D

Live-Die-Respawn

(#26254) futizoli válasza jonnyjoker01 (#26251) üzenetére


futizoli
tag

Köszi, ránéztem, nagyon jó lesz! Hasonlókra gondoltam. :)

(#26255) HPAA válasza mayday00 (#26252) üzenetére


HPAA
őstag

húha...
nem gondoltam volna ,hogy ilyen gyorsan ...
:Y

************* censored

(#26256) #54715584 válasza HPAA (#26255) üzenetére


#54715584
törölt tag

És milyen promót kapott hozzá. :D [link]

(#26257) HPAA válasza #54715584 (#26256) üzenetére


HPAA
őstag

remélem helytáll annyira ,hogy ne csak 6 rész legyen :U

************* censored

(#26258) #54715584 válasza HPAA (#26257) üzenetére


#54715584
törölt tag

Remélem, hogy a régi rajongótábor elviszi a hátán. Nekem tiniként anno nagyon nagy kedvenc volt és jó lenne ha most is jól sikerülne.
Mondjuk most már szeretném tudni, hogy hol van az az odaát meg kik vannak ott. :D

(#26259) HPAA válasza #54715584 (#26258) üzenetére


HPAA
őstag

szerintem ez még így is úgy is rejtély marad :DD

************* censored

(#26260) Vladi


Vladi
nagyúr

you me and the apocalypse-t nézte valaki? Sajnos magyar felirat nem lett. végül is jó évadot zártunk, a végét bár tudtuk mi lesz, mégis nagyon izgalmas volt .a befejezés meg... köcsögök! Kinyírták kenny... izé Jézust.! :O Ez annyira lelombozott, hogy nem is érdekel a 2. évad. :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26261) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Annyit emlegettétek, elkezdtem nézni a Homeland-et :D
Jó sok rész van még hátra.

(#26262) Andris837 válasza bobalazs (#26261) üzenetére


Andris837
senior tag

Jó szórakozást hozzá! :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#26263) tonyrulez válasza Vladi (#26260) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én néztem, nekem eléggé tetszett. A végén azért elég nagy plot twist volt, hogy Ariel volt ott a bunkerben, akiről minden epizód elején azt hittük hogy Jamie az ahogy felkonfolja a sorozatot. Már biztos hogy lesz 2. évad?

4 8 15 16 23 42

(#26264) devil-k


devil-k
nagyúr

Nem vagyok egy nagy sorozatos, sőt, eddig nem is hódoltam ennek a szenvedélyemnek, de mióta a 2. diplomámat csinálom és dolgozom mellette főállásban, így igen csekély időm van és ennek örömére kezdtem bele ebbe a szórakozásba.

True Detective- S01

Borzasztó erősen nyitott a sorozat és a két főszereplő is. Teljesen más megvilágításba helyezte számomra Matthew McConaughey-t és Woody Harrelson-t. Eddig is kedveltem őket, de most már még inkább. A karakterek jelleme nagyon jól kidolgozott, bár egyszer-kétszer Rust monológjai eléggé fárasztóak voltak. Viszont úgy érzem, hogy az évad közepénél törés következett be. A történet addig nagyon szigorú és érdekes szálon futott, aztán mintha megunta volna a rendező a dolgot és próbálta volna a nyakából kilökni az egészet, hogy minél előbb legyen már vége az egésznek. Úgy éreztem, hogy hülye gyerekként kezeli a nézőt és már szinte mindent a szájába ad és a csattanókat sem úgy ábrázolja ahogy kell... Ilyen téren a vége nem jött be... Remélem, hogy a 2. évad azért kissé keményebb lesz.

- mozi bolondéria -

(#26265) Fandango válasza devil-k (#26264) üzenetére


Fandango
veterán

Az első évad nekem jobban bejött, de ez semmit nem von le a 2. értékéből, mert az is remek.

(#26266) Vladi válasza tonyrulez (#26263) üzenetére


Vladi
nagyúr

De most akkor Jamie halott? Vagy feltámad? VAgy mi lesz? :DDD :W Ez azért aljasság volt. Ahogy a papot is felakasztani. 2. évadról nem tudom, hogy lesz -e. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26267) Ragnar95 válasza devil-k (#26264) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Érdekes meglátás, nekem pont az évad első fele volt kínszenvedés a vontatottsága miatt és szerintem a második fele volt az erősebb, bár még az sem érte el az ingerküszöbömet.
A 2. évad mindenképp veri nálam az elsőt, de sajna így sem az igazi, számomra még mindig csalódás kicsit a True Detective.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26268) Nordic válasza Ragnar95 (#26267) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Akkor én vagyok a 3. féle ember, akinek az első évad maximálisan ütött(vagy 3x láttam), míg a második az kész szenvedés volt az egész évad, ahol egyedül Vince Vaughn és Kelly Reilly karakterei tetszettek, kb mondhatni miattuk néztem végig.

(#26269) gboszi válasza Nordic (#26268) üzenetére


gboszi
senior tag

Akkor már én is le merem írni hogy én az első évad felenel kaszaltam. Valahol a kinszenvedés és a türelmetlenseg hogy mikor lesz már valami izgalom közt tengődtem. Nem vagyunk egyformák s ez igy van jól :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#26270) spammer válasza gboszi (#26269) üzenetére


spammer
veterán

Mert akciósorozatot vártál egy dráma (krimi-dráma) helyett. Egyébként a második jóval gyengébb volt sajnos, de végül is nem bántam meg, hogy végignéztem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26271) mayday00


mayday00
őstag

Vicces, hogy az AMC még sajtóközleményben is isteníti, hogy milyen jó volt az Into The Badlands nézettsége, meg hogy a sorozat vagy ötször akkora nézettséget hoz, mint némelyik, folytatásra bekért AMC-széria, de mégsincs 2. évados berendelése. Bár gondolom inkább csak a részleteken megy a tárgyalás.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26272) brownus válasza spammer (#26270) üzenetére


brownus
veterán

Egyébként az első jóval gyengébb volt sajnos, de végül is nem bántam meg, hogy végignéztem. :K :)

[ Szerkesztve ]

(#26273) spammer válasza brownus (#26272) üzenetére


spammer
veterán

Még cikk is született erről: [kép] ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26274) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

THE X-FILES | Re-Opened

Live-Die-Respawn

(#26275) #54715584 válasza oriic (#26274) üzenetére


#54715584
törölt tag

Wow, ezt megnézzük :)

(#26276) brownus válasza spammer (#26273) üzenetére


brownus
veterán

lol :D van benne igasság :)

az imént fejeztük be a homeland 5. évadát, tegnapról maradt még az utolsó részből bő félóra, és na bazdmeg.. :(

(#26277) Apollyon válasza brownus (#26276) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt hogy érted?
Pár napja néztük meg mi is, valahogy nem volt erős ez az évad szerintem.
Amúgy Düring végülis mit akart Carrietől, hogy legyen a nője?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26278) brownus válasza Apollyon (#26277) üzenetére


brownus
veterán

homeland s05,
quinn
és ha már saul elbaszta, mert nem bírta a f.szát a gatyájában tartani, legalább kinyírta a nőt...

jaja, azt akarja durling

lesz 6. évad?

most pedig következik az ember a fellegvárban, este jövök, hogy tetszett :)

istenem, de imádom, hogy van idő: holnap the knick, majd the affair, levezetésnek meg a z nation :d

[ Szerkesztve ]

(#26279) HPAA válasza oriic (#26274) üzenetére


HPAA
őstag

:C :Y :C ....és még sorolhatnám !

************* censored

(#26280) #54715584 válasza oriic (#26274) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez elég spoileres. :P
Bár nem bánom, így tudom mire számíthatok.
De már most sajnálom, hogy csak 6 részes lesz.

(#26281) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Valaki nem tudja véletlenül, hogy mikor várható a Mozart in the Jungle kezdése?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26282) bok92 válasza LógaGéza (#26281) üzenetére


bok92
addikt

Ma van a nagy nap. Holnapra elvileg már kint lesz. De ha ma, az még jobb lenne. :)

(#26283) odrif


odrif
MODERÁTOR

Person of Interest és Prison Break 5. évadot is kapunk jövőre?
Melyiket mikor?

20 éve a Prohardveren

(#26284) oriic válasza odrif (#26283) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Prison Break-hez annyit tudni, hogy 2016 ősze.

Live-Die-Respawn

(#26285) LógaGéza válasza bok92 (#26282) üzenetére


LógaGéza
addikt

Amazon Primeon már nézhető, csak nem kis hazánkból... Próbàltam VPNről, de néha felugrik HDra, majd vissza SDre, élvezhetetlen. Offline nézés meg csak Androidról van...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26286) Pitterix


Pitterix
őstag

Végre elérkezettnek láttam az időt, hogy befejezzem A búra alatt című soroza
A könyvet a feleségem olvasta és azt mondta nem ilyen a film, ezért egyedül kellett befejeznem. Nem tudom én el fogom e olvasni a film után...
Akadtak benne gagyiságok, de összességében véve nekem tetszett. Ha folytatnák egyszer, megnézném azt is.
A legnagyobb arc és e legjobb beszólásai James 'Big Jim' Rennie-nek voltak.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#26287) oriic válasza Pitterix (#26286) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Olvasd el a könyvet, sokkal jobb mint a sorozat. Főleg mert a széria tök másképp alakult, a könyv szerintem normálisan be lett fejezve. Azt imádtam.

Live-Die-Respawn

(#26288) rétisün válasza Pitterix (#26286) üzenetére


rétisün
veterán

olvasd el, sokkal jobb mint a sorozat.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26289) Pitterix válasza oriic (#26287) üzenetére


Pitterix
őstag

(#26288) rétisün: feleségem is ezt mondja. nem is hajlandó elárulni mi hogy törtét a könyvben.
Állítólag majdnem azt kaptam karácsonyra, de Éhezők viadala trilógia lett belőle.
Végül is itt van nemsokára a következő karácsony és olvasni csak kell valamit. :K

(ma valahogy nem megy az írás, néha kimarad egy-egy betű, ezért elnézést kérek)

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#26290) Ragnar95 válasza LógaGéza (#26285) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ne is mondd, én a The Man in the High Castle-nél gondoltam, hogy kihasználom végre a Prime ezen részét is, de kb 2 perc alatt annyira felhúzott a Prime Videos, hogy inkább beszereztem alternatív forrásból a sorozatot, pedig nekem VPN se volt az egyenletben, ami problémát okozhatott volna...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26291) viharhozo válasza LógaGéza (#26285) üzenetére


viharhozo
addikt

En par hete az ingyenes pilotokat HD-ben siman tudtam nezni Chrome+DotVPN-nel. Prime-om nincs, a fizetos reszrol nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#26292) LógaGéza válasza viharhozo (#26291) üzenetére


LógaGéza
addikt

Már megoldottam, anno promoba szereztem egy éves Premiumot egy VPN-en, azzal csatlakozva US szerverre a 30 napos Prime triallal már megy nagyjából szépen, leesik néha a felbontás SD-re, de 85%-ban 1080p-ben jön.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26293) lord_m válasza oriic (#26284) üzenetére


lord_m
senior tag

Ez Nekem új, hogy lesz Prison Break 6! Örök kedvenc!

Mondjuk szinte teljesen lezárták a Final Break-kel, úgyhogy kíváncsi leszek, vagy azt semmisnek tekintik vajon?

Szerk: Igen, Scofield-re.

[ Szerkesztve ]

(#26294) oriic válasza lord_m (#26293) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Scofield-re gondolsz? Igen, ő is szerepelni fog, feltámasztják a karakterét.

Live-Die-Respawn

(#26295) k-adi válasza oriic (#26294) üzenetére


k-adi
nagyúr

Tehát egy ujabb sorozatot erőszakolnak meg?? remek

(#26296) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Everybody Hates Chris S01-S04

Kellemes, szórakoztató kis sorozat. Egyedül a befejezés nem tiszta. :B

Agents of SHIELD S03E01-E10

Hétfőn volt időm, így nekikezdtem. Úgy voltam vele hogy 2 napra bontom, de egy nap lett belőle. :DDD
Azt kell hogy mondjam, amennyire féltem tőle hogy nem fog érdekelni, így egyben szuperül lekötött és vártam hogy mi lesz részről részre.
Még mindig jó ahogy megemlítik a filmes dolgokat, így fűzve össze mindent. Lash kiléte nagyon meglepett, de remélem kap még szerepet.
Bolygón maradt srácot sajnáltam, de amikor átmentek már sejtettem hogy valami gebasz lesz. Viszont kicsit hasonlított a sztori az X-Men Apokalipszis-hez. Ősi lény, aki nagyon erős és rendet akar vágni. Azon meglepődtem amikor csak egy kis nyálkás valami volt, azt hittem komolyabb lesz. Coulson végre átlépett egy határt, de hiába. Kíváncsian várom mihez kezdenek "zombi" Ward-al, így már érdekesebb lesz a karakter.
Simmons része pedig nagyon tetszett, jó volt hogy megmagyarázták a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#26297) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Milyen sorozatot tudnátok ajánlani?

Ami nagyon tetszett eddig: Totál szívás, Prison Break.
Láttam a Better call Sault, az sem volt rossz de rövidke.
A Walking Dead már vegyesebb, van olyan évad ami tetszett, van ami kevésbé.
Homeland folyamatban de nem vagyok elájulva tőle.
Régen Heroes "eleje" tetszett még.

Magyarban ami tetszett és láttam:
Aranyélet
Hacktion - csak reloaded!
Társas játék
Munkaügyek

köszi

(#26298) xenom0rph válasza Lipton (#26297) üzenetére


xenom0rph
őstag

most így hírtelen, house of cards, narcos, man in the high castle, hannibal, true detective, fargo, banshee.. Hosszú a sor. :D

halahala

(#26299) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Mozart in the Jungle S02

Könnyed évad lett, bár nekem az első jobban tetszett. Az, aminek látszik, pihentető sorozat, nem bonyolít túl semmit, nincsennek mély röptű cselekményszálak, elrejtett rejtvények stb.
Az pozitív, hogy több "zenélést" hoztak be, több volt az előadás, több műből halhattunk idézetet. Negatívnak meg azt venném, hogy mintha túlzásba vitték volna Hailey szabad lelkületét, sorba megy majd' mindenkin - bár lehet pont ez volt a céluk vele ki tudja...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26300) devil-k


devil-k
nagyúr

The Walking Dead- S01

Tetszik. Magával ragad ez a zombis téma, élvezem a story-t és az egész miliőt. Nyilván rengeteg a kérdés bennem, de ezekre választ valamikor biztos fogok kapni. Viszont elég sok benne az üres járat. Az első évadban van legalább 2 olyan rész, amit abszolút felesleges volt megcsinálni, mert semmilyen módon nem viszi előre a történetet, sőt, túlontúl csak egy-két dologgal foglalkozik.

Tegnap kezdtem el a második évadot, az viszont erősen nyitott és érdekesebbnek tűnik, mint a legelső. Viszont egy furcsa dolog amit észrevettem: Szemmel láthatólag intelligensebbek a zombik, mint az első részben? Vagy rosszul érzékelem a dolgot?

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.