Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) gerii válasza spammer (#26700) üzenetére


gerii
addikt

A trailerben volt pár jó csaj, ezért megnézem a pilotot.

(#26702) #54715584 válasza spammer (#26700) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azért reménykedtem kicsit, hátha mégis. Nem baj, jövő héten folytatódik a The Originals. :)

(#26703) k-adi válasza gerii (#26701) üzenetére


k-adi
nagyúr

:K :DDD

(#26704) spammer


spammer
veterán

Érdemes lesz ezek közül válogatni:

Az év 30 legígéretesebb kábeles/streames újonca

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26705) freeknight válasza spammer (#26704) üzenetére


freeknight
őstag

11.22.63-at borzalmasan várom már... a könyvet most nem olvastam újra a sorozat tiszteletére, de a hétvégén beleástam kicsit a JFK-témába felkészülésképpen: megnéztem az Oliver Stone-féle JFK-filmet, a Zapruder felvételt, meg olvasgattam kicsit a Warren-jelentést :D . Óriási a téma, még ma is rengeteg embert foglalkoztat. Ráadásul ott van még az a megfogalmazhatatlan, '50-es évekbeli feelgood, ami átjárta a könyvet, ha ebből a hangulatból tudnak átvenni valamit, rossz már nem lehet.

Vinyl is biztosan nézős nálam, bár erről a témáról szinte semmit nem tudok, de talán pont ezért vagyok ennyire kíváncsi a sorozatra.

A Kennedy merényletről mindig eszembe jut, de jó lenne, ha a James Ellroy-féle Underworld USA trilógiából is csinálnának sorozatot, az is hatalmasat ütne jó kezekben. Többször felröppent már a híre, de nem hinném, hogy lesz belőle valami sajnos :(

(#26706) spammer válasza freeknight (#26705) üzenetére


spammer
veterán

Én is várom, de félek, hogy gyenge lesz. A King-adaptációkból nem sok az igényes darab. :( Kíváncsi leszek, James Franco mit alakít. :U

A könyvet épp tegnap fejeztem be, nagyon jó volt, baromi hangulatos volt elmerülni abban a világban, amellett, hogy már alapjáraton is ötletes a történet. Sajnálom is, hogy vége lett. :(
Én is megnéztem a felvételt, meg olvasgattam a wikipédián, nem egyszerű téma, az biztos. A JFK filmet nagyon régen láttam már, de most én is azon filózok, hogy lehet, hogy megnézem a napokban valamikor.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26707) freeknight válasza spammer (#26706) üzenetére


freeknight
őstag

Azért voltak bőven jó King-adaptációk is: Remény Rabjai, Halálsoron, Ragyogás, Tortúra, és még lehetne folytatni a sort. Ez alapján én nem temetném. A King filmek azért rosszabbak általában, mert a történeteinek nagyobb része egész egyszerűen nem való filmvászonra. Ez viszont, amikor először olvastam, már pár száz oldal után belémvágott, hogy "ejj, de jól működne ez filmként, vagy még inkább sorozatként!".

Állítólag nem rossz színész Franco, az még nem jelent semmit, hogy főleg igénytelen vígjátékokban szerepelt. Lásd Vince Vaughn is mennyire jól alakított a True Detective-ben!

A JFK-film ismerete szerintem nagyon jó alap a sorozat előtt, illetve a már emlegetett James Ellroytól ajánlom az Amerikai Tablót.

Spoiler következik a 11/22/63 könyvből!

King rengeteg Oswald közeli eseményt és személyt kihagy a 11/22/63-ból (pl: Jake ellátogat New Orleans-ba, de Guy Banister és a többiek fel sem merülnek.) Nem is csoda, hogy végül a magányos merénylő elmélet mellett döntött King, így is több, mint ezer oldal a könyv, mi lett volna, ha még egy összeesküvést is le kell írnia :D

[ Szerkesztve ]

(#26708) spammer válasza freeknight (#26707) üzenetére


spammer
veterán

The Mist is jó volt, de ezeknél ott volt egy Darabont, vagy épp egy Kubrick. No de majd meglátjuk, örülnék, ha jól sikerülne, már csak azért is, hogy a Hulu is erősödjön kicsit, a verseny csak jót tesz a nézőknek. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26709) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Penny Dreadful Season 3 | Sneak Peek | Showtime Series :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#26710) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#26711) k-adi válasza gyuromoj (#26710) üzenetére


k-adi
nagyúr

& Agent Cartel Season 2

(#26712) k-adi


k-adi
nagyúr

Pénteken meg Clark the Badass aka. THE 100 SEASON 3 wohoooooooo

(#26713) lacy86 válasza gyuromoj (#26710) üzenetére


lacy86
addikt

Azt hittem mar sose lesz januar!
( igen hosszu volt ez a teli szunet :D )

(#26714) bobalazs válasza gyuromoj (#26709) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ejj de messze van az a május elseje! :N ;]

(#26715) #54715584


#54715584
törölt tag

Tudtok vmi jó ismeretterjesztő sorozatot ajánlani, ami az univerzumról/űrről szól?
Az ismertebbek már megvoltak, van azokon kívül más?

(#26716) fojtviki válasza #54715584 (#26715) üzenetére


fojtviki
senior tag

Legutoljara a fereglyukon at cimu sorozatot neztuk. Gondolom ez az ismertek koze tartozik:)

(#26717) #54715584 válasza fojtviki (#26716) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, azt láttam.
A Stephen Hawking féle sorozatot is nemrég adta tévé.
Volt még Cosmos, How the universe works, The universe, Journey to the edge of the universe.
Talán még néhány régebbi. Nem tudom az utóbbi pár évben csináltak-e valami jót.
Jöhet olyan is, ami a Földről vagy keletkezéséről szól.
Most találtam hirtelen ezt: How the Earth was made.
Bár lehet láttam már, nem ugrik be.

[ Szerkesztve ]

(#26718) fojtviki válasza #54715584 (#26717) üzenetére


fojtviki
senior tag

Esetleg: Az univerzum rejtélyei (Secrets Of The Universe)?? Az a baj veluk, hogy nagyon ritkan talalni HD minoseget, es ezek pedig ugy lennenek jok:)

[ Szerkesztve ]

(#26719) #54715584 válasza fojtviki (#26718) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi a tippet, rákeresek. :)

(#26720) gerii válasza #54715584 (#26715) üzenetére


gerii
addikt

Ha rájuk unsz akkor:
- Planet Earth
- Human Planet
minél nagyobb felbontásban.

(#26721) #54715584 válasza gerii (#26720) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azt hiszem az előbbi megvolt, a Human Planet nem ismerős. Köszi neked is. :)

(#26722) sbazsi


sbazsi
veterán

Tudnátok ajánlani 1-2, vagy több sorozatot?

Amik bejönnek:
Akció:
24
Walking dead
Dexter
A szökés
Banshee
Krízis
Homeland

Régebben még bejöttek a csi, ncis és hasonló sorozatok, de mára már nem annyira, szeretem, amikor a vége nem a lezárása az eseményeknek, hanem olyan történik, hogy nézni akarjam a következőt. :))

Ügyvédes:
Férjem védelmében
Suits

Vígjáték
Két pasi meg egy kicsi
Agymenők

(#26723) gboszi


gboszi
senior tag

AHS Hotel évad vélemény? Nekem csak úgy hirtelen vége lett...bár nagyjából majdnem mindenre választ kaptunk. A legparább akkor is az erőszakolós valami...amiről nekem pont nem jött le, hogy mi.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#26724) bAtt001 válasza gboszi (#26723) üzenetére


bAtt001
addikt

a cirkuszost évadot az elején dobtam mert nagyon nem jött be, igazából már a hangulatról szól a sorozat szerintem, ha az megfog akkor tetszeni fog, ez az évad nekem bejött elég sötét volt és a karakterek is elég jók voltak főleg March, imádtam minden percét :) de az évadzáró engem is meglepett, ennyire pozitiv optimista részt egyáltalán nem vártam egy elvileg horror sorozatba, azért várom a következő évadot

(#26725) Ragnar95 válasza sbazsi (#26722) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akció: The Last Ship, Breaking Bad, Game of Thrones, Last Resort, Narcos
Ügyvédes: Scandal, How to Get Away with Murder
Vígjáték: How I Met Your Mother, Orange is the New Black, Blue Mountain State, The Last Man on Earth

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26726) #54715584


#54715584
törölt tag

Találtam közben egy BBC-s sorozatot: Horizon, 54 évad van már belőle. :Y

(#26727) rétisün válasza sbazsi (#26722) üzenetére


rétisün
veterán

vígjáték: office, parks and recreation, brooklyn 99, ha animációs is jöhet, akkor archer, elborultabb a rick&morty,

akció(?), 'zs' kategória, de pont ettől jó :D Z nation

így hirtelen ezek ugrottak be. ja még akció (sci-fi) the 100, az első 3-4 rész ne vegye el a kedved, utána kezd el beindulni

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26728) oriic válasza sbazsi (#26722) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akció-vígjáték:

Chuck :C

#26729) Ragnar95

Mindenképp.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#26729) Ragnar95 válasza oriic (#26728) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha már így felmerült a Chuck: 3-4 éve elkezdtem még a TV-ben nézni, de aztán egy időben nem adta egy csatorna sem és abbahagytam, 1. évadot néztem végig, ezek szerint érdemes lenne pótolnom a lemaradást és folytatni?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26730) sbazsi válasza Ragnar95 (#26725) üzenetére


sbazsi
veterán

Ragnar 95 , rétisün, orichalcos

:R :R

Breaking bad, chuck is a tetszett kategória, csak elfelejtettem
:K

(#26731) k-adi válasza gboszi (#26723) üzenetére


k-adi
nagyúr

American Horror Story Hotel (5. évad)

Nos, akkor kérésre írom is :) Tehát.....a előző évad (Cirkuszos) jobb volt, stílusosabb volt és érdekesebb. Ez jól indult, van benne GaGa is :DDD deee... hát nem tudom. Valami most hiányzott. :U Viszont elismerésem James Patrick March karakteréért, azt tényleg eltalálták. Maga a hotel még jól is néz ki, de ez a vámpíros, kisgyerekes vonal fos volt. Mondjuk ki. Nagyon élveztem a nyomozós részeket, de mikor kiderül a csavar a 8. részben akkor kb. értelmét veszti az egész. Annyira, hogy a 9. részben említés sincs róla és a 10. részben is csak valami történik, hogy meglegyen a trófea és amúgy mindenki leszarja ki a gyilkos. (a rendőr partnerének a gyilkosát nem is keresik..?) Az évad vége felé már teljesen kiborul a bili és már minden agyament hülyeség benne van, a "hatalom átvétel" is egy vicc volt kb.
Igazából én az egész koncepciót nem értem. Mármint ez nem horror. Attól, hogy fröcsög a vér mindenfelé attól még nem lesz horror. Az évad felééig kb. nem is értettem mi miért történik, aztán erre gondolom rájöttek az írók is és van egy epizód az évad közepén ami egészében arról szól, hogy elmagyarázza eddig mi miért történt :D Hát oké... Az évad második felében amikor már mindenki ismer mindenkit és tudjuk ki kicsoda, végre pöröghetne az eseményszál, de nem. Mindenki szenved a hotelben (az átkot leszámítva is). A legnagyobb fájó pont talán az, hogy erőszakolós valami csak 3x szerepel az egész évad során és akkor sincs megmagyarázva miért. (najó a 3. esetben egy picit igen). A finálé meg egy nagy limonádé kb. mindenki szeret mindenkit.... egy horror sorozatban... WHAT DA FAKK?????????? :Y

tldr.: nekem jobban bejött a cirkuszos évad a beteg bohóccal és társaival, itt a hangulat jól indult de elveszett félúton :(((

(#26732) mayday00


mayday00
őstag

Trónok harca 5.évadját kiadják idehaza BD-n. Magyar szinkront meg nem raknak bele..Csak magyar felirat lesz rajta..Gondolom eladnak majd belőle 10darabot.. de a dvdre raknak magyar hangot..

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26733) zzeN


zzeN
aktív tag

Archer 7. évadja március 31-én startol.

(#26734) oriic válasza zzeN (#26733) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Yesss!

Arrow trailer
Supernatural traielr

Live-Die-Respawn

(#26735) odrif


odrif
MODERÁTOR

A megfázásból való lábadozás következtében elkezdtem a The Last Ship-et.
Első rész alapján nem rossz.
Nem kell majd csalódnom a folytatásban sem?

20 éve a Prohardveren

(#26736) spiky03 válasza oriic (#26734) üzenetére


spiky03
veterán

Arrow

Hát majd meglássuk. Sajnos az akciók még mindig kicsit bénák benne...
Jól láttam, hogy fekete haja volt Felicitinek? :Y

@(#26735) odrif
Én is a múlthéten pörgettem le betegség alatt a 2 évadot. Nekem nagyon bejött!

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26737) Ragnar95 válasza odrif (#26735) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Folytasd mindenképp, megéri.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26738) lacy86 válasza oriic (#26734) üzenetére


lacy86
addikt

Arrow!

Mar mindenki mindenkivel fog harcolni :)
De az a "gesa" lany ki volt :F

(#26739) gyuromoj válasza oriic (#26734) üzenetére


gyuromoj
veterán

Supernatural következő részéből volt ez, vagy egész évadra való adag volt? :B
Mert ha az első, akkor betyár lesz. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#26740) spiky03 válasza lacy86 (#26738) üzenetére


spiky03
veterán

Gondolom az aki most benne lesz a Suicide Squad-ban is. :)
De ez csak egy tipp. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26741) brownus válasza #54715584 (#26721) üzenetére


brownus
veterán

(#26742) leslieke válasza gyuromoj (#26739) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Címből ítélve következő rész.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#26743) lacy86 válasza spiky03 (#26740) üzenetére


lacy86
addikt

Most neztem meg azt a trailert is es abban is feltunt! :)

(#26744) oriic válasza gyuromoj (#26739) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jaja a következő részhez tolták a trailert.

Live-Die-Respawn

(#26745) gyuromoj válasza oriic (#26744) üzenetére


gyuromoj
veterán

szuper :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#26746) brownus válasza spammer (#26704) üzenetére


brownus
veterán

dánke, van pár ígéretes köztük.

(#26747) #54715584 válasza brownus (#26741) üzenetére


#54715584
törölt tag

Human Planet?

(#26748) Pitterix válasza gyuromoj (#26710) üzenetére


Pitterix
őstag

A Flash "kezdő" résznek nem volt rossz, a rengeteg szerelmi dráma ellenére sem.
De folytatódna már inkább a Shannara.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#26749) oriic válasza Pitterix (#26748) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó volt a Flash, főleg a vége. :D Kíváncsi vagyok mit kezdenek ezzel a szállal. Főleg, hogy most melyik jövőből jött vissza Reverse-Flash

Live-Die-Respawn

(#26750) brownus válasza #54715584 (#26747) üzenetére


brownus
veterán

sense8

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.