Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) st3v3np3t3r válasza ACE- (#34450) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ezek szerint ha sztórnózva lett kifizetet pénzt, azt újra nem tudja majd terheltetni a webshop?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#34452) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Létezik olyan hogy saját kártyámról a feltöltés pénzbe került?
Vagy pedig a 773 forint az valami más lesz?

(#34453) Boond válasza IG55 (#34353) üzenetére


Boond
addikt

Ez a szülinapos dolog, hogy müködik tudja vki? feltétel hozzá a legfrissebb verzió?

(#34454) Boond válasza _ak_ (#34442) üzenetére


Boond
addikt

Szuper jó tudni :)
A pénzfelvétel is jól müködik rajta. (ezt próbáltam már).

(#34455) szakmaster válasza bobalazs (#34452) üzenetére


szakmaster
tag

Én ma szerettem volna top-up-olni KH hitelkártyámmal, de folyton visszautasítja limittúllépés miatt. Eddig nem volt ilyen és az a gyanúm, hogy KP felvétként akarja a bank kezelni és az 1 Ft-ra beállított limit megfogja. Curve mögé téve a hitelkártyát ment a top-up.

(#34456) bobalazs válasza szakmaster (#34455) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt én nem értem, jó lenne ha a kérdésre adnál választ.

(#34457) pictigjis válasza bobalazs (#34452) üzenetére


pictigjis
senior tag

kerülhet pénzbe, ha céges kártyát használtál, például

(#34458) sopruk válasza bobalazs (#34452) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nem céges kártya véletlen? Arra szoktak díjat felszámolni.
Vagy volt már olyan hogy valakinek valamiért annak érzékelte...
Mobilról vagyok, nem tudom linkelni, de ha rákeresel: "céges kártya" akkor kidob rá tapasztalatot...

(#34459) bobalazs válasza sopruk (#34458) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem ez sima otps mastercard.Csak ez van hozzáadva.
Akkor jól van, gondoom valamelyik otps vásárlásom van beleszámolva az előre elszámolt várakozo státuszra.

(#34460) vesir


vesir
tag

Bocs, ha volt már a közelmúltban hasonló kérdés. Az imént kaptam az alábbi e-mailt, hirtelen azt hittem, hogy zárolás.

Kérjük, győződj meg róla, hogy minden információt kitöltöttél és hogy a megadott adataid helyesek és naprakészek. Úgy tűnik, néhány adatod hiányzik, különösen a „Számla célja" részben.
Rendelet követeli meg tőlünk, hogy megtudjuk tőled, milyen okból használod a Revolutot.
Kérjük, töltsd ki ezeket az információkat, hogy továbbra is teljes körű hozzáférést biztosíthassunk neked a Revoluthoz.

Ha rákattintok ez a négy opció választható:

Mindennapi használat, pénzköltés vagy spórolás
Költés utazás közben
Pénz küldése
Befektetés pénzeszközökbe

Az első hármat jelölném be, de csak egyet enged kiválasztani, rányomok és csak simán visszadob a főképernyőre. Ha újra megnyitom az e-mailben szereplő gombbal, ugyanúgy engedi a kitöltést. Ez akkor nem zárolás, csak ahogy írják, valami kötelező adatgyűjtés?

(#34461) Boond válasza vesir (#34460) üzenetére


Boond
addikt

Csak egyet tudsz bejelölni... nekem regisztrációkor jött fel ez a formula... és többet ha akartam sem tudtam volna... Jobb híján maradtam az elsőnél.

[ Szerkesztve ]

(#34462) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!
Van egy junior Revolut kártyája a gyermekemnek, amit szeretnék a telefonjára Gpay alá felvenni.
Megadom az adatokat, a Google temporary hold-ot csinál a Revolutnál(ezt az appban látjuk is) majd kiírja a Gpay, hogy a kártyát nem sikerült hozzáadni. :O
Mit tegyek, hogy rendben legyen? :F

Segítségeteket köszönöm szépen! :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#34463) paolinho


paolinho
őstag

Előre is bocs ha hülyét kérdezek, talán nem is itt kellene feltennem, de jobb hijján ide írom be!
Szóval mi értelme van a Curve-nak, ha van Google Pay-em? A minap okozott ugyanis egy kis zavart a rendszerben, hogy az NFC-nek a Curve volt elsődlegesnek megjelölve, de a fizetésnél hiába volt az Erste kártyám alapértelmezettnek beállítva, mégsem sikerült a tranzakció.
Nem tudom, hogy mi, és miért van, de amikor a Google Pay-t álítottam alapértelmezettnek, onnantól hibátlanul működött minden.
Szóval csak elméleti alapon kérdezem; szükségem lehet még nekem a Curve-re?

(#34464) babe98 válasza vesir (#34460) üzenetére


babe98
csendes tag

Nekem is jött ilyen e-mail, de gyanús volt és inkább nem kattintottam semmire. Belépve az alkalmazásba, viszont nem találok semmi hasoló üzenetet... Nem valami adathalászat ez?

(#34465) Boond


Boond
addikt

Revolut két rádió beszélgetés

https://www.youtube.com/watch?v=M-eE5glW4Fk
https://www.youtube.com/watch?v=uBZpgfeOrxo

(#34463) paolinho
Curve topic amúgy :)

#34464) babe98
Amikor regisztráltál akkor voltak ilyen kérdések? a levelezési cím amiről küldik egyezik? Akkor vélhetőleg nem.
Mint írtam manapság, ez már regisztrációkor előkerül be kell állítani/választani (nem email, hanem app-ba - regisztráció során).

[ Szerkesztve ]

(#34466) gabor_01 válasza paolinho (#34463) üzenetére


gabor_01
senior tag

Egyrészt valóban rossz helyen vagy.
Másrészt a Curve csak G-PAY -el működik, önmagában nem az NFC-vel.

(#34467) zsola400 válasza gabor_01 (#34466) üzenetére


zsola400
aktív tag

Huawei telóra van Curve Pay, szerintem ez kavart be nála.

(#34468) bostone


bostone
addikt

Szerintetek technikailag lehetséges hitelkártyák között biztonságosan mozgatni egy összeget, hogy az közben ne termeljen kamatot curve, revolut, wise, vagy zen segítségével, ha több banktól is rendelkezem kártyával? (A kártyák itthon üzemeltetett bankoktól származnak, napi használatban vannak, de jórészt csak bevásárlásra és számlabefizetésre használom őket.)
Teszem azt, vásárolok hitelkártya terhére, de azt nekem kényelmesebb volna 30 vagy 45 nap helyett, 90 nap múlva betörleszteni.
Tehát, nem csalni akarok, csak az időkorlátot bővíteni, adott eszközökkel.
Curve és Revolut kártyám van, de bármi lehet még, ha kell.
A másik lényeges feltétel, hogy a műveletet egy személyben tudjam intézni, ne kelljen bevonni tettestársnak még valakit.
Nem vagyok pénzügyi zseni, ha nagyon láma kérdést tettem föl, akkor elnézést kérek.

(#34469) pictigjis válasza bostone (#34468) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha curve-öt használsz, egy tranzakciót csak egyszer tudsz áttenni másik kártyára, és azt is csak 30 napig. a 90 napot tehát nem érheted el, de a kb. majdnem 2 hónapot igen

példa: A hitelkártyával közvetlenül a fordulónap után vásárolsz, így eleve van 30+akármennyi napod a fizetésre. mondjuk a 27. napon átrakod B hitelkártyára a költést (időben kell, mert a refundnak is meg kell érkeznie a következő fordulónapig), aminek akkor van a fordulónapja, így a tényleges fizetési határidőd a B hitelkártyán lesz egy ciklussal később

de ez csak elméletben ilyen egyszerű, gyakorlatban nem annyira

(#34470) GAbre


GAbre
veterán

Üdv.
Különösen nem érdekel,de múltkor mikor nyivákolt app,h adószámot kér én ki x-eltem,de nem nem jött azóta semmi.
Pedig úgy tudom meg kéne adni.
Nem tudom,hogy csak hónapokat tolòdott az egész vagy mi van.
De azóta 1x se kérte,és nem jött semmi róla.
Nem tudom,hogy meg kell adni mindenképp vagy mi van ezügyben

Avatar

(#34471) bostone válasza pictigjis (#34469) üzenetére


bostone
addikt

Ezek szerint inkább nem, mint igen.

(#34472) stingy2 válasza GAbre (#34470) üzenetére


stingy2
senior tag

Pár éve, mikor bevezették a CRS-t, volt vmi rendelkezés ügyfélazonosítással kapcsolatban, ami értékhatárhoz volt kötve. Arra emlékszem, hogy az alacsony összegű számláknál (úgy 50.000 usd. alatt) nem volt kötelező a pénzintézetnek bekérni a TIN-t, azonosíthattak házon belül lakcím alapján is, és úgy küldték az adatokat. Lényeg, AEOI, CRS miatt szokták kérni, de ha nem adod meg, akkor is lesz adatcsere. Max. az lehet szívás, ha a NAV ráenged az adatokra egy sw-t, hogy szűrje ki a TIN nélküli adózókat - itt ugye nagyobb az adóelkerülés esélye, mert ha nincs vaj a füle mögött, akkor megadta volna- akkor lehet ellenőrzésre, támogató eljárásra járogatni. Ha meg a Revo unja meg, akkor jöhet a mindenki által szeretett szla. felfüggesztés, és a "mindig segítőkész" indiai ügyfelessel a soha véget nem érő fight.
Komolyan nem értem mit éltek 2022-ben ezen a nem adom meg az adószámom dolgon :F . Kb. semmi jelentősége, beazonosítani be tudnak nélküle is, de szívni adott esetben jót lehet vele.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#34473) Boond válasza pictigjis (#34469) üzenetére


Boond
addikt

Gyakorlatban ez túl bonyolult, ráadásul csak egy tranzakció... ha meg napi használatra használja... akkor elég sok munka lehet vele, követni... Ráadásul magának a hitel kártyának is van egy befizetési határideje, és egy forduló napja. Ha tolni szeretnék, akkor a furdaló napja után szoktam, akkor van kb 45 nap. Ha az előtt, akkor nem hogy harminc nap, de lehet, hogy csak pár heted van rá. De ezt gondolom úgyis tudja a kérdező...

Viszont van olyan opció, hogy 3 egyenlő részben fizeted be ezzel elnyújtva - ezt sem nagyon használtam még. És mindennapi vásárlásnál elég követhetetlen lenne... Nálunk inkább nagyobb dolgokra van használva, leginkább a visszatérítés, és a kényelem miatt...

De minél több elem van bevonva, annál tovább bonyolítod, és annál több a hiba lehetőség. Lásd most pl Curve-val voltak problémák... ha egy ilyen bejön, akkro azon relatíve bukhatsz is.

(#34474) Boond válasza GAbre (#34470) üzenetére


Boond
addikt

Elvileg 90 napod van rá.

(#34475) paolinho válasza gabor_01 (#34466) üzenetére


paolinho
őstag

Bocs, azt elfelejtettem említeni (és ezért is írtam ide), hogy a Revolut kártyám is csatolva van a Curve alá, és a Google Pay alá is, és előfordul, hogy ezzel fizetek.
A kérdés csak arra irányult, hogy szükség van-e mind a kettőre, mert a GP alatt is rendben működik az NFC-s fizetés, és a kártyákat is lehet gond nélkül váltogatni.

(#34476) Boond válasza paolinho (#34475) üzenetére


Boond
addikt

Azt neked kell eldönteni hogy szükséged van-e a curve-ra, mire tudod használni, mivel ad többet neked stb...
Nekem jelenleg nincs. És ahogy olvasgattam, döcögősen megy... felesleges problémákat meg nem generálnék... elég egyelőre így is. Az legalább jól müködik :)

(#34477) gabor_01 válasza paolinho (#34475) üzenetére


gabor_01
senior tag

Külföldi utazásnál lehet előny, ha már elfogyott a revolutos kedvezményes kereted.

(#34478) Boond válasza gabor_01 (#34477) üzenetére


Boond
addikt

Meg hátrány is, sokat panaszkodnak a váltásra mostanság.
Egyébként pl fizetésnél nem tudom a wise- von-e le vmit / fizetéskori átváltásnál. Ha nem akkor az a 2. legjobb megoldás, és csak később a curve.

Ez is változó lehet nagyon...

(#34479) paolinho válasza Boond (#34476) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi mindenkinek a válaszokat, valóban nekem kell eldönteni. Egyelőre békén hagyom, aztán majd meglátom, ha nagyon nem lesz vele dolgom, lehet később el is felejtem.

(#34480) UberMutant válasza Boond (#34478) üzenetére


UberMutant
őstag

a wise a váltásért von, tökmindegy mikor történik.

(#34481) gabor_01 válasza Boond (#34478) üzenetére


gabor_01
senior tag

5x annyit számít fel a váltásért a Wise, mint a Revolut.
A Curve ...hát nem tudom, sosem kellett még.

(#34482) Boond válasza UberMutant (#34480) üzenetére


Boond
addikt

Akkor ez ebből a szempontból kiesik... (gondoltam mivel vásárlás talán kivétel, de akkor nem.).
Amúgy én azt látom jelenleg talán a revolut éri meg legjobban. Talán nem véletlen, hogy ennek van a legnagyobb felhasználótábora...

[ Szerkesztve ]

(#34483) Gerzsi


Gerzsi
tag

Figyelmeztetést adott ki a Revolut miatt az MNB
[link]

(#34484) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Ma kaptam egy emailt a no-reply@revolut.com-tól a következőkről:

A baj hogy az appon belül én nem találok semmi erre ("számla célja") vonatkozót amit ki kellene töltenem.
Mi lehet ez mit kellene kitöltenem szerintetek?

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#34485) kovisoft válasza tuzpenge (#34484) üzenetére


kovisoft
őstag

Az emailben van egy gomb, azt kell megnyomni (a telefonon), és akkor behozza a Revolut alkalmazásban a kérdéses oldalt.

(#34486) tuzpenge válasza kovisoft (#34485) üzenetére


tuzpenge
őstag

ÁÁÁÁ, köszönöm szépen! Céges lapin néztem az emailt és utána a mobilomon kerestem hogy mit is szeretne...
Meglett, válaszoltam, köszönöm még 1x!

ˣ

(#34487) mecsek20 válasza Gerzsi (#34483) üzenetére


mecsek20
tag

azért arra is kíváncsi lennék , hogy a magyar betétbiztosítási alapban mennyi pénz van és egy nagyobb bankcsőd esetén mire lenne elég...

(#34488) focvis válasza mecsek20 (#34487) üzenetére


focvis
veterán

Szimplán mindent tudni akar a szépszemű, zavarja hogy nem pofázhat bele. Plusz szeretnének tranzakciós illetéket szedni a Revoluttól is.
Szvsz.

(#34489) kmarci25 válasza mecsek20 (#34487) üzenetére


kmarci25
veterán

És vajon a litvánban mennyi? És elég lenne, ha a Revolut bedőlne? Ha az egyik érdekel, akkor a másik is kell, hogy érdekeljen...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#34490) tobias40 válasza kmarci25 (#34489) üzenetére


tobias40
veterán

A bedőlés csak azokat érintené akik bankolnak náluk,akik "csak" kártya fizetésre használják azoknak nem sok félni valójuk van,igaz?
Illetve a Revolut virtuális-plasztik kártyán levő pénz ami még veszélyben lehet...

(#34491) fant0mi válasza tobias40 (#34490) üzenetére


fant0mi
addikt

He? :D
Aki nem ment át a banki részbe, annak nincs betétbiztosítás.

(#34492) zsamiatt válasza focvis (#34488) üzenetére


zsamiatt
őstag

ha magyar bankkártyával töltöd fel akor ott is kifizetsz tranzakciós adót.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34493) 4Grider válasza zsamiatt (#34492) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bankkártyás vásárláson tranzakciós adó?

(#34494) zsamiatt válasza 4Grider (#34493) üzenetére


zsamiatt
őstag

"A pénzügyi tranzakciós illeték a lakossági és vállalati banki, postai tranzakciókra, így egyebek között az átutalási megbízásra, beszedési megbízásra, bankkártyás vásárlásra, csekkbeváltásra, készpénzkifizetésre, készpénzátutalásra, továbbá a kölcsöntörlesztésre, a pénzváltási tevékenységre, valamint a banki díj és jutalék felszámítására terjed ki."

A törvény a magyarországi székhely és telephellyel rendelkező intézetekre terjed ki. Viszont nem tudom, hogy ft alapú bankszámla számot készíthet e valaki helyi bejelentkezés/partner nélkül. Ha nem akkor hiába van máshol a bank a magyar partnernek akor is kell fizetnie.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34495) 4Grider válasza zsamiatt (#34494) üzenetére


4Grider
nagyúr

A bankkártyás vásárlásoknak nincs százalékos illetéke. Bankkártyánként van egy fix, 500-800 Ft/év közötti illeték, amit a bankok a bankkártya éves díjába építenek.

(#34496) Remov


Remov
aktív tag

Sziasztok, az oké, hogy nekem GB -s IBAN -om van? 2019ben regisztráltam, feltöltöttem 3500 forintot a kártyámmal, de aztán valamiért nem foglalkoztam vele, ott maradt :D A dokumentumaimat ma küldtem be miután újra letöltöttem és rájöttem, hogy nekem amúgy már van fiókom.

Nem baj, hogy nekem GB -s IBANom van? Én úgy tudtam, hogy miután elköltözött a Revolut a Brexit miatt, mindenki új számlaszámot kapott.

[ Szerkesztve ]

(#34497) Boond válasza Remov (#34496) üzenetére


Boond
addikt

Ha meg van a regisztrációd, és betudsz lépni ,vagy jelszó emlékeztetőt kérni... nem tudom hogy megy ilyenkor...

Akkro a főoldalon lesz egy olyan - leírások alapján - hogy Csatlakozás a Revolut Bankhoz. Ha erre rákatintasz akkro lesz Litván IBANod. Addig, nem a Revolut Bank ügyfele vagy, hanem az Revolut LTD-é, ha jól tudom az az angolnak a neve.

(#34498) Remov válasza Boond (#34497) üzenetére


Remov
aktív tag

Persze, hogy megvan, hát azon keresztül léptem be ma és töltöttem fel a dokumentumaim.

Néztem már a menüpontokat, de sajnos az appban nincs semmi ilyen lehetőség, hogy csatlakozzak a Revolut Bankhoz vagy bármi ami IBAN váltást eredményezne.

(#34499) TigerDzsó válasza Boond (#34497) üzenetére


TigerDzsó
tag

"Csatlakozás a Revolut Bankhoz. Ha erre rákatintasz akkro lesz Litván IBANod."

Szerintem nem ettől függ.
Szintén 2019-es regisztráció, nem csatlakoztam a Revolut bankhoz és LT IBAN-om van már jó ideje.

(#34500) Remov válasza TigerDzsó (#34499) üzenetére


Remov
aktív tag

Hmm írok inkább akkor a supportnak, hogy nekem miért van még mindig GB -s. Lehet bekavart náluk, hogy majdnem 3 éven át volt fiók rajta pénzzel, de dokumentumok nem :D

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.