Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) MadMancs válasza Brandynew (#33799) üzenetére


MadMancs
veterán

De kell. Appban is azt írja kártyák menüpontban.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#33802) GAbre


GAbre
veterán

Üdv.
Nem tudja valaki,hogy még mindig jár a meghívotnak is a jelenlegi +10es ajánlat?
Eleddig írta azt is úgy emlékszem,de most csak azt írja,hogy nekem jár,ha meghivok.
Sajtos:
Ahogy olvasom -2000 a kártya posta.
+ Felezve,az nem túl sok az a 4000

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#33803) sajtos365 válasza GAbre (#33802) üzenetére


sajtos365
tag

Múlt héten a meghívottam nem kapott csak én, de szétdobjátok, úgy is jó.

(#33804) Boond válasza focvis (#33795) üzenetére


Boond
addikt

"miközben magyar állampapír vásárlásra nem ad semmit."

Ezt pont múltkor kérdeztem meg a takarék bankba, utalás kapcsán, ez nem minősül vásárlásnak. Végül is, ha az államkincstárhoz utalsz, akkor az utalás valóban, egyik számláról másikra... és külön lépés a vásárlás... így érthető vhol.

Viszont a revoluttal kapcs, mai napig nincs még infóm... itt meg úgy látszik mindenki máshol van...

(#33805) sajtos365 válasza GAbre (#33802) üzenetére


sajtos365
tag

Akit meghívtam a regisztrációval együtt 15 perc múlva 3× töltött telefont virtuális kártyával és a 10e is megvolt, a fizikai kártya még nem érkezett meg.

(#33806) papa019 válasza MadMancs (#33801) üzenetére


papa019
senior tag

Chip+pin biztosan nem kell az aktiváláshoz. Én tegnap aktiváltam az új kártyám egy Paypass fizetéssel.
Viszont az appban nem találtam rá külön lehetőséget.

(#33807) GAbre válasza sajtos365 (#33805) üzenetére


GAbre
veterán

Supportot nem kérdezte meg senki?

Avatar

(#33808) sajtos365 válasza GAbre (#33807) üzenetére


sajtos365
tag

Nem.

Szelfi+személyiről fotó, rohamtempóban.

(#33809) focvis válasza Boond (#33804) üzenetére


focvis
veterán

Ez is egy magyarázat. :)

Ugyanakkor a BB-nél csak hitelkártyám van, a folyószámlám máshol vezetem.
A BB szerint vásárlás [kép].

(#33810) SzGee válasza papa019 (#33806) üzenetére


SzGee
aktív tag

paypassal kizárt dolog, hogy aktiválni lehessen, ilyen erővel bárki aki ellopja a leveled be tudná aktiválni és fizetni tudna vele
gondolom ezért nincs az appban sem, hülyebiztos megoldás, mit itt valaki, aki úgy akarta beaktiválni a kártyát hogy még nincs nála :U aztán csodálkozik hogy valaki leüríti a számláját, nem véletlen, hogy a bankoknál, ha van is netes aktiválási lehetőség, általában a CVV kódhoz kötött, itt mivel a CVV is látható nyilván nem teszik ezt lehetővé

If you leave me, can I come, too?

(#33811) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok!

láttok bármilyen hátrányt, ha teljesen kivonulok a hétköznapi bankrendszerből s átállok revolutra? Ide kérném a béremet is stb. Egyáltalán ez már lehetséges?
(megtakarításaim nem itt tárolnám, csak ilyen havi folyószámla + 2-3 havi biztonsági tartalékot):

köszi!

(#33812) K Norbi válasza Madwe (#33811) üzenetére


K Norbi
addikt

Wise-ra tutira megoldható.
Ad saját Magyar számlaszámot.

[ Szerkesztve ]

(#33813) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, ez biztos volt már többször téma, de mégis meddig tart egy magyar bankszámlára történő kiutalás Revolutról? Korábban nem volt vele gondom, úgy emlékszem gyors volt. Most meg egy pénteken indított kiutalásom még ma sem érkezett meg. A státuszban azt látom, hogy "több időre van szükségünk...". Írtam a supportnak, hogy wtf, erre jön egy sablon válasz, hogy 3-5 business days is lehet és legyek türelmes.

Ez most komoly amúgy? Ez milyen service?

(#33814) MadMancs válasza Mauzes (#33813) üzenetére


MadMancs
veterán

Nekem utoljára a szombat délelőtt indított utalás (GránitBank irányába) kedd reggel 7:45 kor íródott jóvá.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#33815) Somatom válasza Mauzes (#33813) üzenetére


Somatom
veterán

Ahogy a support írta. 3-5 munkanap.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33816) Fifi válasza Madwe (#33811) üzenetére


Fifi
őstag

Én nem adnám fel a magyar bankszámlámat.

Igen van hátránya:
- Nincs saját számlaszámod. Gyűjtőszámlára kell utalni és a közleményben kell feltüntetni az azonosítód, ennek hiányában nem kapod meg a pénzt.
- Kimenő utalásaid gyorsasága sehol sincs a magyar AFR-hez képest
- Nincs KP befizetési lehetőség
- Esetleges zárolás lehetősége (keress rá itt a fórumban, van rá néhány példa)
- Vannak olyan magyar intézmények, ahol magyar számlaszám megléte kötelező (felsőoktatás hallgatója vagy, Cetelemmel szeretnél szerződni stb.)
- stb. stb.

(#33817) Madwe válasza Fifi (#33816) üzenetére


Madwe
nagyúr

A saját számlaszám lehet az egyedüli hátrány, amit felmértem…
- kifele sepa utalok, ha valahogy
- kp-t utoljára 5 éve ha fogtam
- zárolásról olvastam, az valóban zavaró lenne, de az első fizetés direkt utalása elött ha jelzi feléjük az ember jó eséllyel elkerülhető
- hitel szerencsére nem érint, ellenben megtakarításaim 99% deviza alapú termékekben van…

De köszi hogy összeszedted! Igazából már kb 1 éve a fizetésem igen nagy hányada rögtön lda kerül kiutalásra, egyedül a havi folyószámla része az ami nem, s ezt gondoltam áthidalni, h akkor mehetne oda minden egyből… végigveszem majd a banki költségeim s meglátom…

(#33818) papa019 válasza SzGee (#33810) üzenetére


papa019
senior tag

Nekem is furcsa volt... Készültem rá, hogy elutasítja a terminál a paypass fizetést és majd chippel, de átment.
Persze lehet, hogy ez egy szerencsés kivétel volt.

Az egyetlen dolog, amit előtte megcsináltam, hogy behúztam GPaybe, de akkor még nem volt aktív.

(#33819) Brandynew válasza SzGee (#33810) üzenetére


Brandynew
őstag

Márpedig nem kell chippel aktiválni a kártyát, simán lehet aktiválni az appból. Írhatja bárki, hogy nem lehet, de csak nem vagyok fogyatékos, tudom, hogy mit csináltam. Amikor megjött az új kártyám, ki sem bontottam, csak rányomtam az appban az aktiválásra, és már tudtam vele neten és PayPass-szal is fizetni. Tehát nem, nem kell bedugni a kártyát sehová az aktiváláshoz, simán meg lehet csinálni az appból. Ugyanazt csinálja a "chipes aktiválás", mint amit te is meg tudsz tenni az appban.

[ Szerkesztve ]

(#33820) SzGee válasza Brandynew (#33819) üzenetére


SzGee
aktív tag

hát akkor ez kurva nagy biztonsági kockázat

If you leave me, can I come, too?

(#33821) Laox válasza SzGee (#33810) üzenetére


Laox
aktív tag

Appban úgy lehet aktiválni, hogy be kell írni az utolsó 4 számjegyet, amit ugye csak akkor tudsz, ha már megkaptad a kártyát. De lehet appban aktiválni, nem kell fizikailag.

(#33822) SzGee válasza Laox (#33821) üzenetére


SzGee
aktív tag

de akkor a lényeg, hogy ha nincs nálad a kártya fizikailag, akkor nem tudod aktiválni
így ok a dolog

If you leave me, can I come, too?

(#33823) pictigjis válasza Brandynew (#33819) üzenetére


pictigjis
senior tag

a contactless aktivalasahoz eddig mindig kellett chip+pin, a gyerek par honapja erkezett cserekartyajanal is

(#33824) kw3v865


kw3v865
senior tag

Üdv!

Revolutnál kártyás vásárláskor is rosszabb az árfolyam hétvégén? Vagy csak akkor érvényes a hétvégi rosszabb árfolyam, ha saját alszámláim között váltogatok pénzt? Tehát mondjuk ha hétvégén külföldre utazok, célszerű még előtte venni eurót?

(#33825) pictigjis válasza kw3v865 (#33824) üzenetére


pictigjis
senior tag

a kartyas vasarlas is ugyanolyan valtas, mint barmi mas, szoval termeszetesen hetvegen felarat kell fizetni

(#33826) MadMancs válasza Brandynew (#33819) üzenetére


MadMancs
veterán

Írhatja bárki hogy lehet appból, de nem.
App annyit ír hogy TELJES körű aktivaláshoz chip/mágnes+PIN.
Míg nincs ez meg kb az összes menüpont szürke beállítások alatt, kivéve a kártya megszüntetése.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#33827) bazsimano válasza MadMancs (#33826) üzenetére


bazsimano
őstag

Nalam is ez van...tegnap kaptam meg postan.
Nekem is az a szoveg van hogy aktivalashoz vasaroljak vele egyet szemelllyesen...

[ Szerkesztve ]

(#33828) zerodot válasza Brandynew (#33819) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ha ki sem bontottad, akkor hogyan tudtál vele PayPassszal fizetni? :D Esetleg borítékostul nyomtad a terminálhoz? ;]

Viccet félretéve azért kérdezem, mert nem véletlenül AP/GP fizetésre gondoltál? Az működik, viszont a fizikai kártyával való paypass fizetést nekem is tényleg chip+pinnel kellett aktiválnom még eddig az összes kártyámon...

(#33829) pyxystyx


pyxystyx
tag

Üdv Urak!

Érdekes dolog történt most velem. Megpróbáltam Revolut fiókot regisztrálni, a regisztráció végén kiírt valami ilyesmit hogy "észrevettük, hogy már regisztráltál nálunk egy másik telefonszámmal" és visszadobott a bejelentkező képernyőre, hogy jelentkezzek azzal be.
Persze a sikertelen regisztráció során megadott email címemre kaptam egy emailt Welcome to Revolut! címmel, egy halom tudnivalóval.

A furcsa csak az, hogy kb. 2004 óta ugyanez a telefonszámom van, és még soha életemben nem regisztráltam Revolut számlát. Találkozott már valaki ilyennel? Mi van ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#33830) kw3v865 válasza pictigjis (#33825) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi.

(#33831) nort_on válasza Madwe (#33817) üzenetére


nort_on
senior tag

Ha van havi 400e beérkező jóváírásod (max 3 tételben, és nem kell hogy jövedelem legyen), akkor a Rafi Gold 2.0 elég jó konstrukció. Kb éves 250 forint költsége van, cserében van egy korrekt fiókhálózat, egyszerű de jól működő banki app, ingyenes utalás, ingyenes csoportos beszedés, ingyenes devizaszámlák, ingyenes havi 4x300e kp kivétel ATM-ből és éves 500e költés esetén bankkártya díjat sem számolnak fel.

[ Szerkesztve ]

(#33832) MADcat válasza pyxystyx (#33829) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

A neved? Gyakori?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#33833) pyxystyx válasza MADcat (#33832) üzenetére


pyxystyx
tag

Eléggé.

Közben írtam nekik Messengeren, kíváncsi leszek mit válaszolnak, ha egyáltalán válaszolnak.

Szerk.:
Az igen! Már válaszoltak, elkérték a telószámot és az email címet, amivel próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#33834) MADcat válasza pyxystyx (#33833) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Valakinek ez volt a baj. Gyakori név + plusz azonos születési dátum.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#33835) pyxystyx válasza MADcat (#33834) üzenetére


pyxystyx
tag

Igen, nálam is ez volt a probléma.
A megoldás: a regisztráció során kis hibát vinni a névbe vagy a születési dátumba, amit a személyazonosság igazolása során majd korrigálnak.
Így már engedte a regisztrációt, a többire meg kíváncsi leszek...

(#33836) Zeki


Zeki
nagyúr

Sziasztok! Paypalról hogy lehet Revolutra utalni?
Köszönöm!

(#33837) Brandynew válasza MadMancs (#33826) üzenetére


Brandynew
őstag

Amint megkapod a kártyádat, fogod tudni aktiválni az appban, NEM kell chippel aktiválni.

Aki azt állítja, hogy neki kellett, az nem aktiválta előtte az appban és nem engedélyezte a paypass fizetést, vagy ki se próbálta, hogy megy-e. Én kipróbáltam, tehát tudom, hogy nem kell chippel aktiválni. A chipes aktiválós szöveg azért van odaírva az appba, mert aki csak most ismerkedik a Revoluttal, annak könnyebb azt írni, hogy csináld azt a kártyáddal az aktiváláshoz, amit csináltál már korábban, más kártyával is.

How do I activate a card?

https://www.revolut.com/en-SG/help/making-payments/getting-a-card/how-do-i-activate-a-card

You can activate your physical Revolut card as soon as it arrives through the mail by going to the 'Cards' tab of the app and entering your 16 digit card number.

For your own safety, contactless and online payments of your physical card are only enabled after you activate the card. You can also manually enable them via the 'Security settings' within the 'Cards' section of the app.

[ Szerkesztve ]

(#33838) IG55


IG55
senior tag

Jó látom, hogy a top up már Erste credit kártyáról is vásárlásnak, és nem készpénzfelvételnek számít?

(#33839) MadMancs válasza Brandynew (#33837) üzenetére


MadMancs
veterán

2 hete nálam van a kártya, NINCS lehetőség appban lévő aktiválásra. Fizikai vásárlás kell hozzá.
Azt sose írtam hogy csak chip, vagy chip vagy PP.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#33840) fant0mi válasza MadMancs (#33839) üzenetére


fant0mi
addikt

Az érintésest kell chip és pinnel aktiválni. Megkerestem az emailt. Így pontos.

(#33841) UberMutant válasza Zeki (#33836) üzenetére


UberMutant
őstag

nem

(#33842) Brandynew válasza fant0mi (#33840) üzenetére


Brandynew
őstag

Vagy bekapcsolod ugyanezt az appban a Security menüpontban, ahogy a Revolut oldalán is írják és ahogy nekem a gyakorlatban is működött.

[ Szerkesztve ]

(#33843) Brandynew válasza MadMancs (#33839) üzenetére


Brandynew
őstag

Ott van az a lehetőség valahol, már nem emlékszem hol. Vagy nálad valami egyedi dolog van, nem adtál meg valami adatot pl.

(#33844) pictigjis válasza Brandynew (#33843) üzenetére


pictigjis
senior tag

az a baj, hogy lehet, hogy neked igazad van, de nekünk is biztosan igazunk van :) százszázalékos biztonsággal állíthatom, hogy chip+pin aktiválás előtt inaktív volt az appban a contactless kapcsoló, ios-en egyetlen kártyát sem lehet(ett) bedugás nélkül aktiválni. lehet, hogy pont most változott valami, esetleg pont nálad volt valami bug, de elég sok olyan tapasztalat van, hogy csak fizikai módon lehetett aktiválni a revolut-kártyákat

(#33845) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Kérdeznék egyet.
Kaptam egy meghívót, amire rákattintottam és megadtam a telszámomat.
Ezután letöltöttem az appot, ahol ezzel a számmal nem tudok belépni, hanem regisztrálnom kell újra ugyan ezzel a számmal.
Ezt a regisztrációt össze fogják kötni a meghívóval, vagyis tudni fogják, hogy ki hívott meg telszám alapján?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#33846) Brandynew válasza s7evcsenko (#33845) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Igen, ez a működési mechanizmus.

(#33847) s7evcsenko válasza Brandynew (#33846) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#33848) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Még egy kérdés. :B
Van valami minimum amit fel kell töltenem és le kell vásárolnom ahhoz, hogy a meghívó megkaja a lét?
Csak mert a mailben, amit kaptam, abban semmi nincs erről.
Az oldalon csak annyit látok, hogy pénzt kell feltöltenem és 3x kell vásárolnom, de írnak valami minimum összeget is, amit viszont nem találok sehol.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#33849) Brandynew válasza s7evcsenko (#33848) üzenetére


Brandynew
őstag

Meg kell rendelned a fizikai kártyát, annak kb. 2 ezer Ft a postaköltsége és 3x kell vásárolnod min. 1000-1000 Ft összegben.

(#33850) s7evcsenko válasza Brandynew (#33849) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.