Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) tobias40 válasza attka (#34396) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt miért nekem írtad? ;]
Egyébbként egyetértek veled és nekem is a stílusával volt gondom,nem azzal hogy válaszolt a kérdésemre...

(#34402) Boond válasza attka (#34367) üzenetére


Boond
addikt

Dollárt hol lehet? :D Aha, sehol, akkor jól sejtettem.

(#34375) pictigjis

Addig, szerintem nincs gond, ha a másik tudtával engedélyével megy a dolog.

Az már egy egészen más helyzet lenne, ha a tudta, engedélye nélkül lenne... de feltételezem itt nem erről van szó.

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#34403) hedgehog válasza tobias40 (#34400) üzenetére


hedgehog
senior tag

Itt van szerintem egy félreértés.
Van ugyan visszatérítés a magasabb csomagokban, de az EU-n belüli vásárlásokkor elég elenyésző (1 ezrelék körüli), vagyis nagyon sokat kellene használnod a kártyát, hogy kinullázd az előfizetést.
Amire az ismerősöd gondolhatott, az a "felkerekítés" funkció, ami a széfnek a része.
Ennél nem a Revolut ad visszatérítést, hanem te mondhatod azt, hogy minden vásárlást "kerekítsen fel" a saját pénzedből, és a felkerekítési összeget tegye bele egy széfbe. Ott állíthatsz be céldátumot, a széfnek lehet neve stb.

-- aka p3d3str1an

(#34404) Boond válasza pictigjis (#34375) üzenetére


Boond
addikt

Most vegyünk egy példát, pl itt a szavazás. Simán mennek az emberek hozzátartozójukkal, a fülkébe. Sem jogod, sem lehetőséged nincs arra, hogy ellenőrizd ki húzta, és hova az x-et. Ez már magánügy.

Revolutnak is korlátozottak a lehetőségei. - De mondjuk a 84 éves nagyi aki revolutot akar regisztrálni, kicsit gyanús...

Legyünk már kicsit életszerűbbek :) Felesleges jogászkodás helyett :)

"nem is értem, hogyan jut valakinek egyáltalán eszébe, hogy szelfit próbáljon csinálni a meghívott ember jelenléte nélkül."

Nah ez már valóban nagy hülyeség lenne :D Vagy egy fényképről fényképezni... de kinek jut ilyesmi eszébe? :D
- Mondjuk pont múltkor ment a colombo, ahol vki a lebukást, egy gyorshajtás fotóval akarta igazolni... és abba bukott bele, hogy fotó-t rakom a fejére, Tehát más személy volt, ezért nem volt árnyék az orránál, mint normál esetben...

És ott ügyvéd volt a pali, jól menő...

"és az ilyen full kamu meghívásokért még fizet is a revolut, ők tudják "

Ezt szerintem kiszűrik. Azt, hogy miért akad fent valaki, ha minden rendben van egyébként azt nem tudom.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#34405) Boond válasza pictigjis (#34393) üzenetére


Boond
addikt

40 új hsz volt... mondom biztos történt vmi érdekes hír erre a semmiről beszéltetek ennyit :DDD :C

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#34406) Boond válasza tobias40 (#34400) üzenetére


Boond
addikt

Szerintem a kolléga a széfre gondolt, és vásárláskor felkerekített apróra (ami nem visszatérítés, csak pl ha vmit veszel 450 ft-ért, akkor abból 50-et elrak széfre, de ha nagyobb szorzó adsz meg akkor 550 ft-rak el pl a Revolut.

Van visszatérítés is, Eu-n belül kb 0,1% (szóval szinte 0.) Eu-n kívül 1% vásárlásokra. Ez lehet cska prémium csomagban van nem tudom. De nem ér annyit, hogy emiatt előfizess....

- Viszont ha zárolnak a széf-et nem fogod tudni használni, míg fel nem oldanak (már mint kivenni onnan).

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#34407) tobias40 válasza hedgehog (#34403) üzenetére


tobias40
veterán

Lehet,nem jól magyarázta el a kolléga.. :)
Tehát akkor felkerekítem a vásárlásokat és akkor gyakorlatilag én rakom félre azt az összeget(illetve a Revolut)azzal amennyivel felkerekítette a kifizetéseknél.
Ez így már nem annyira nagy szám mert magamtól is tudok takarékoskodni.. :)

(#34408) tobias40 válasza Boond (#34406) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi neked is,igen erre jöttem rá én is miután "hedgehog" elmagyarázta. :R

(#34409) Manitou válasza tobias40 (#34368) üzenetére


Manitou
addikt

Az, hogy a revolut egy rakás @ar :DDD

(#34410) ACE- válasza tobias40 (#34400) üzenetére


ACE-
addikt

Nincs visszatérítés, valószínű az aprópénz félrerakására gondolt. Olyan van hogy nyitsz egy széfet, és ott beállítod hogy a vásárlásoknál ha pl. veszel valamit 1800 Ft-ért, akkor a kerekített részt, pl. 200 Ft-ot ide átrakja, így csendben gyűlik ott a pénz. Ennyi.

Látom tényleg sok volt az off és mire írtam már más is írt...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#34411) Boond válasza Manitou (#34409) üzenetére


Boond
addikt

Nekem eddig jól müködik, és aki regisztrált annál is. De persze, úgy látszik van pár döcögősebb eset. Mondjuk érdekelne mi lehet az oka :D egyszer talán megfejtjük :D

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#34412) zerodot válasza Boond (#34317) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ez a normál működési mód :) és nem Revolut specifikus. ATM vagy kártyás vásárlás esetén is először csak lefoglalja az összeget a másik oldal, aztán később terheli ténylegesen és akkor könyvelődik le a vásárlás/pénzfelvét. Lehet pár perc is, de 1 vagy több nap is. Addig függőben van a tranzakció a hagyományos bankoknál is, csak nem feltétlenül jelenítik meg ezt ilyen részletesen, mint a Revolut.

Olyan is előfordulhat, hogy az összeg közben megváltozik, pl. automata kutaknál, amik egy nagyobb összeget foglalóznak előre, aztán mondjuk 2 nap múlva beterhelik a valóban elköltött összeget és akkor a különbözetet feloldja a bankod.

(#34413) fant0mi válasza zerodot (#34412) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem Auchan automata kútnál úgy működik, hogy foglalja mondjuk az előre beírt 20e forintot, megtankolok, feloldja a 20e-t, és lefoglalja a 18e-t (a valós tankolt összeget).
Ez utóbbi két művelet egyszerre szokott történni, úgyhogy azt nem tudom megmondani, hogy rendelkezésre kell-e álljon ehhez 38e Ft.
Aztán 18e-t foglalásból tényleges terhelésre meg kb a következő munkanapon csinálja meg.

[ Szerkesztve ]

(#34414) Peter.70 válasza fant0mi (#34413) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem nem. Mert ugyebár Te adod meg hogy mennyiért akarsz tankolni ( pl 20 ezer ), de csak 15-ért teszel bele, akkor feloldja a 20-at és befoglalja a 15-öt

(#34415) 4Grider válasza zerodot (#34412) üzenetére


4Grider
nagyúr

Online kártyaelfogadóként (Global Paymentsnél vagyunk) azt látom, hogy a nálunk történő vásárlásokat első nap vissza sem tudom fordítani, mert meg sem történik az érkeztetésük. Második nap, ha visszafordítom őket, kb. újabb 1-2 nap, míg a vásárló bankszámláján jóváíródik a visszafordított fizetés. Tehát a kártyás vásárlás nem egy azonnali rendszer, a számlaegyenlegeken csak zárolgatások vannak, a tényleges könyvelés időpontja a bankokkal történő elszámolás határidejétől (jellemzően 1-2 munkanap) függ.

(#34416) zerodot válasza fant0mi (#34413) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ja hát működhet így is. Meg ahogy én leírtam is. Nem tudom melyik kúton, de emlékszem volt olyanom, hogy szombati nap tankoltam, aztán az általam beadott összeg ott virított nálam egész hétvégén, mint pending, és majd csak hétfőn rendeződött.

(#34417) szabi__memo válasza tobias40 (#34368) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ugyanez nekem is. Második telefon 7. kör.
Semmi nem jó nekik. Hihetetlen
Egyém évekkel ezelőtt elsőre ment?
Mi a francot tudok csinálni ezzel?

(#34418) RoBos


RoBos
senior tag

Egy olyan kérdésem volna, h ha pl. közös költséget szeretnék átutalni a Társasház számlájára akkor a pénzküldésnél a Cég fület választva mit kell beírni az t.ház IBAN száma után mint cégnév? Ha pl. a ház számlaszáma az OTP-nél van, akkor magának a banknak a nevét és címét kell beírnom, vagy a t.háznak a címét?

(#34419) tobias40 válasza szabi__memo (#34417) üzenetére


tobias40
veterán

Biztosan te is csalsz meg vissza akarsz élni vele meg teljesen hülye vagy mint én a dolgokhoz! :D(ha nem vigyázol,és "nem jól fogalmazol",gyorsan megkapod itt a jelzőket! :P)
Kíváncsi leszek mi lesz a megoldás neked...

Én még adok egy lehetőséget nekik az ügyfélszolgálaton,aztán vagy sikerül vagy nem,nem igazán mozgat,csak én sem értettem hogy mi lehet a gond ha az ember ugyan úgy csinál mindent mint az első kártya regisztrációjánl)

(#34420) pictigjis válasza tobias40 (#34419) üzenetére


pictigjis
senior tag

csak rohogok rajtad :)

(#34421) anadroid válasza RoBos (#34418) üzenetére


anadroid
senior tag

Ahogy a társasházi postai csekken szerepel. Nálam pl. Nagyváros xy. ker. zqw út 999-1001 társasház

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#34422) RoBos válasza anadroid (#34421) üzenetére


RoBos
senior tag

Értem, akkor a házét kell, köszi. És a közleménybe beírod a neved, h tudják, h te küldted ezt a pénzt, csak mert ugye ilyenkor nem a nevedről megy az utalás, hanem a Currency Cloud Limitedtől fog érkezni a pénz a ház számlájára?

(#34423) ACE- válasza tobias40 (#34419) üzenetére


ACE-
addikt

Egyébként csak kérdés, a szelfit ugye úgy csináljátok, hogy az adott személy maga tartja a telefont (tehát a fényképen látszik a keze) és nem Te tartod, esetleg még a képben is vagy?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#34424) tobias40


tobias40
veterán

Lehet kettő vagy több Revolut kártyát-regisztrációt egy telefonon-eszközön használni?
Ha igen akkor ez hogyan működik hogy ne legyek hülye csaló és "nagymamaimitátor"? ;]

(#34425) tobias40 válasza ACE- (#34423) üzenetére


tobias40
veterán

A feleségem tartotta a SAJÁT telefonját a kezében és én nem látszódok rajta.
Nem tudom hogy látszik-e a keze mert nincs nálam a telefonja,majd megnézem ha hazaér.(nehogy sérüljön a személyiségi joga ;) )

Egyébbként főleg azért is kellene neki is egy Revolut kártya mert nem egy banknál van a számlánk és így ingyenesen tudnék neki utalni pénzt ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#34426) anadroid válasza RoBos (#34422) üzenetére


anadroid
senior tag

Igen, de amióta ezt a Currency Cloudos figurát bevezették, azóta a Zenről küldöm. Az 99 centes havidíj nekem megéri ( a rakás egyéb előny mellett), hogy ne akadhassanak fenn a címzettnél, meg időben (3-4 banki óra) megérkezzen az utalásom.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#34427) szabi__memo válasza tobias40 (#34425) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Itt is minden rendben volt a készitéssel. Annyit írtak, hogy fényviszonyokra kell figyelni. Nyilván mindegyiknél oda lett figyelve, jó volt minden kép. 8. kör sikerült. Viszont az app azonnal kidobott. Vissza már nem is lehetett lépni, ciklikus kiléptetés. Adattörlés megoldotta.

(#34428) Boond válasza ACE- (#34423) üzenetére


Boond
addikt

A Selfinél, csak az arcos rész a lényeg, nekem az zöldre váltott, és magától csinálta a képet. egyébként nyilván az adott személy tartja... de szerintem ez nem látszik, legalábbis a kép azon része sötét, és cska egy arcnak megfelelő rész van kijelölve.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#34429) anadroid válasza Boond (#34428) üzenetére


anadroid
senior tag

Persze a környezetet is átviszi, és azt megnézve sok minden kiderülhet.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#34430) kp78 válasza RoBos (#34422) üzenetére


kp78
addikt

Újabban benne van a küldő neve is a közleményben az általa megadott közlemény után.
De ha biztosra akarsz menni, akkor beleírod.

[ Szerkesztve ]

(#34431) tobias40 válasza szabi__memo (#34427) üzenetére


tobias40
veterán

Hogyan kell adatot törölni?
Majd holnap sztem teljesen újra kezdem...

(#34432) szabi__memo válasza tobias40 (#34431) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Android funkció. Alkalmazás adatok törlése

(#34433) tobias40 válasza szabi__memo (#34432) üzenetére


tobias40
veterán

Értelek,azt gondoltam hogy én nem találom az app-on belül... :R

(#34434) RoBos válasza anadroid (#34426) üzenetére


RoBos
senior tag

köszi a választ, és kp78-nak is!

(#34435) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ez vajon miért van? nem lehet egyszerre két telefonra telepíteni a revolutot?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#34436) MADcat válasza janakbacsi (#34435) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

De lehet. Milyen android van rajta?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#34437) janakbacsi válasza MADcat (#34436) üzenetére


janakbacsi
őstag

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#34438) MADcat válasza janakbacsi (#34437) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Érdekes. És nem is tablet? Ja látom.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#34439) Somatom válasza MADcat (#34438) üzenetére


Somatom
veterán

Samu S20FE hazai, független ROM. Tényleg fura.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34440) janakbacsi válasza Somatom (#34439) üzenetére


janakbacsi
őstag

A Redmi Note 8 Pro-ról leszedtem, de a samsungra továbbra sem tudom feltelepíteni sajnos. Valaki használja esetleg Samsung S20FE készüléken a Revolutot? Akkor ezzel együtt kell most már élnem, hogy ezen a telefonon nem működik a revolut?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#34441) kgymac válasza janakbacsi (#34440) üzenetére


kgymac
őstag

Volt már korábban, elcseszték a kompatibilitást leíró stringet. 1-2 frissítés után javították.
Redmi 6-ot nem szerette, addig működött a korábbi verzió.

(#34442) _ak_


_ak_
addikt

A helyi Takarékbank ATM-je mindenféle továbbiak nélkül engedte a PIN cserét, köszönöm a tippet. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#34443) xabolcsy


xabolcsy
aktív tag

Sziasztok
Egy olyan gondom akadt, h veszek criptót 88ft -on
És 85ft-on áll jelenleg de akkor is pluszba hozza ki.
Hogy lehet ezt át írni, hogy jól számolja!

[ Szerkesztve ]

(#34444) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Hali
Mennyi idő szokott lenni míg megérkezik egy bankkártya? Kb amit ír, az irányadó, vagy van, hogy jóval gyorsabb? 2 hetet ír, nekem anno egy héten belül megjött
Köszi

(#34445) SyMbioTe válasza szabi__memo (#34444) üzenetére

Anyumnak kb. 1 hét alatt jött meg most, +- 1-2nap, de nem volt 2 hét.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#34446) ACE- válasza janakbacsi (#34437) üzenetére


ACE-
addikt

Nem ártana a biztonsági frissítéseket felrakni (a május elég régi...), mert szerintem az a baja... Nekem is S20 FE van csak éppen a legfrissebb szoft van rajta, ami novemberi biztonsági szintű.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#34447) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi! Ha van forint és euró a számlámon, de egy harmadik pénznemben vásárolok akkor melyik egyenlegembol fogja levonni az összeget?

(#34448) pictigjis válasza Pharaoh (#34447) üzenetére


pictigjis
senior tag

az osszefoglalok nem veletlenul keszulnek ezen a forumon, meg fogod talalni benne a valaszt

(#34449) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Üdv. Technikai kérdésem lenne. Egy ismerősöm vásárolt (volna) egy webshoponban egy játékot “kedvező áron”, de későn vette észre, hogy az oldal nem tekinthető biztonságosnak (buygames.ps). A vásárlást az “Internetes vásárlás” kártyával végezte, ami ugye vásárlás után megsemmisül, a kapott emailt kitörölte, amiben egy megosztott xbox-os fiók adatai voltak, de nem lépett be. A kérdés az lenne, hogy a terhelést sztornózta ugyan, utána a webshop mit tehet igazából, mivel ugyan azt a kártyát nem tudja megterhelni újra.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#34450) ACE- válasza st3v3np3t3r (#34449) üzenetére


ACE-
addikt

Tök mind1 hogy megszűnt a kártya, a refund-okat ugyanúgy fogadja, csak a terhelések nem mennek.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.