Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) Sátán44 válasza Sátán44 (#33100) üzenetére


Sátán44
addikt

OTP tranzakció: Revolut **2089* kártyás művelet
Fél évre visszanéztem és ezen a számon ment a több is.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33102) Drenadar válasza Sátán44 (#33100) üzenetére


Drenadar
veterán

annak kell írni aki levonta. ha azt látod hogy az otp számolt fel valami díjat akkor neki, ha a revo számolt fel díjat akkor neki.

(#33103) Sátán44 válasza Drenadar (#33102) üzenetére


Sátán44
addikt

Az otp felületén sincs erről semmilyen bejegyzés. Ki vonta le a 410 Ft-ot és miért?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33104) VeryByte válasza VeryByte (#33089) üzenetére


VeryByte
őstag

Nos, megvan a turpisság. A ZEN fizikai kártyám normálisan működik, a virtuálisat viszont üzletinek ismeri fel a Revolut. Ilyenkor melyiket javasoljátok zargatni? :-)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#33105) VeryByte


VeryByte
őstag

Revolut support finoman elküldött. :-( (Szerezzek információt, hogy a kártya EEA kibocsátású és nem üzleti a ZEN-től.)
Tud valaki valami oldalt, ami megmondja a kártyaszámból, hogy milyen kibocsátású?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#33106) ACE- válasza VeryByte (#33105) üzenetére


ACE-
addikt

Hát akkor Zen support, lehet azt fogja mondani töröld az adott kártyát és csinálj egy újat.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#33107) anadroid válasza VeryByte (#33105) üzenetére


anadroid
senior tag

Mi az első 8 számjegy? Mikori a kártya?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#33108) SutPet


SutPet
aktív tag

Én most töltöttem fel OTP-ről és levont 313 Ft-ot pluszba amit eddig soha nem cisnált.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#33109) VeryByte válasza anadroid (#33107) üzenetére


VeryByte
őstag

Idén augusztusi és 5357 1428

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#33110) Sátán44 válasza Sátán44 (#33103) üzenetére


Sátán44
addikt

Most beszéltem az OTP üfsz-el. 13.580 forintnyi eurót terhelt be az OTP a 13.170 Ft helyett. Mind a 2 helyen, a revo és az otp tranzakciós felületén pedig, csak a 13.170 Ft beterhelés látszik. Kértem az OTP-től az ügy kivizsgálást. Tehát revóról indítok egy pénz befizetést Forintban, amit euróban beterhel az otp-nél, majd a revó visszaváltja Ft-ra és megjelenik a pénz. Vajon miért euroban terheli be a revo, mikor magyar Ft-ban használom a kártyám?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33111) hedgehog válasza SutPet (#33108) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem írja a Revo, hogy volt-e fee, és ha igen miért? (szokott lenni a tranzakciónál erre jelzés)
szerk: visszakerestem egy régi tranzakciómat amin volt fee, és ott valóban nincs infó arról, hogy miért vontak le. A support megmondja viszont, és jóeséllyel üzletinek látta a kártyát a Revo.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#33112) Fifi válasza VeryByte (#33104) üzenetére


Fifi
őstag

Ez miből derül ki számodra, hogy a Zen kártyád üzletinek ismerte fel? A Revolut alkalmazásból vagy a support írta?

Én a Revolutot is úgy töltöm fel, hogy Curve mögé teszem az eredeti kártyát legyen az € vagy HUF. Most szombaton is így jártam el a ZEN-ről való feltöltéskor és nem volt költség egyik oldalon sem.

(#33113) hedgehog válasza C64 (#33039) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szerintem azért nem tiltanak embert, mert veszteséges nekik, főleg ha normálisan használtad a szolgáltatást (vásárolsz is a kártyával, nem csak utalgatsz ide-oda)
Inkább az lehetett, amit bigdady ír. Vagy nem is feltétlenül sárosat, hanem politikust vagy legalább politikusnevű embert.

-- aka p3d3str1an

(#33114) VeryByte válasza Fifi (#33112) üzenetére


VeryByte
őstag

A tranzakciónál látható, amikor új issue-t akarsz nyitni és első bejelgyzés az, hogy miért számolt fel díjat, na ott a részletes leírásban.
A Curve használat is egy módszer, de most nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy miért számolt fel és hogyan tudom majd ezt megelőzni.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#33115) Fifi válasza VeryByte (#33114) üzenetére


Fifi
őstag

Értem, köszi a választ.

A Curve-öt arra írtam, hogy a jövőben a ZEN kártya elé teszed, akkor az pont elfedi (még, ha üzleti is), így pont meg tudod vele előzni az ilyen költségeket.
A miértet meg már tudod.

[ Szerkesztve ]

(#33116) Sátán44 válasza Sátán44 (#33110) üzenetére


Sátán44
addikt

A revolut üfsz válasza, hogy mi nem számítunk fel semmit. Aljas ez az OTP, az ügyintéző látja a rendszerben a magasabb beterhelést, de az én tranzakciómnál csak a kért összeg jelenik meg. Úgy Önhatalmúlag levontak 410 Ft-ot. Panaszt tettem, és kértem az ügy kivizsgálását.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33117) Drenadar válasza Sátán44 (#33116) üzenetére


Drenadar
veterán

de eleve miért EUR -ban volt a feltöltés? Az OTp lehet azt fogja mondani hogy az átváltás miatt lett a költség. kérdés ki miatt EUR és miért nem HUF?

egyébként ha a revo számítana fel bármit akkor ha megnyitod a tranzakció adatait akkor ott írja hogy van e költség és mennyi. De ha meg az OTP elismerte hogy ő számít fel vaalmit akkor értelemszerűen nem a revo volt :D :D

[ Szerkesztve ]

(#33118) SutPet válasza Sátán44 (#33116) üzenetére


SutPet
aktív tag

Nálam is olyan szépen látszódik hogy a notification mutatta hogy 10313-at vontak le, de a tranzakciók között cksa a 10 e van....

God must love stupid people, he made so many of them.

(#33119) Sátán44 válasza Drenadar (#33117) üzenetére


Sátán44
addikt

OTP hölgy azt mondta, hogy feléjük 36,95 Euro beterhelés ékezett. Pedig én magyar forintban indítottam a feltöltést. De pont ezaz, hogy csak az Ő titkos rendszerükben látszódik a plussz beterhelés, míg a lekönyvelésben csak a kért összeg szerepel. Ha én nem számolok utána, akkor az életben nem derül ki. 13.170 Ft-ot kértem, 13.170 Ft-ot kaptam, csak éppen 410 Ft-al rövidítették meg a számlám, ami sehol sem látszódik tételként.

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33120) zsamiatt válasza Sátán44 (#33119) üzenetére


zsamiatt
őstag

megnézve az utolsó két tranzakciót nálam is eurot ír ki mint igény, pedig érdekes mert a revo ftba mutatja.
Le biztos hogy nem nyeli az átváltási költséget. Havi záráskor vagy valahol látszódnia kellene ha van.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33121) hedgehog válasza Sátán44 (#33119) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hát, pedig ránézésre nekem ez úgy tűnik, mintha nem forintot töltöttél volna fel, hanem eur-t. Én próbaképpen feltöltöttem most direktben a KH-s hitelkártyáról (általában gpayon keresztül töltök, de most szándékosan kártyaadatokkal csináltam, hogy tuti látszódjon minden), és nekem forintban terhelte a kártyát, 50K feltöltés 50K-t adott, és 50K-t vont le.

-- aka p3d3str1an

(#33122) zsamiatt válasza hedgehog (#33121) üzenetére


zsamiatt
őstag

nekem is, de nyisd meg a tranzakciót a kh-s appban. Ott mit ír ki? Nem eur-s számot?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33123) hedgehog válasza ginagina (#33066) üzenetére


hedgehog
senior tag

Gránit Digitális Bankszámla, Gránit MOST kártyával. 0 Ft havidíj, 2. évtől évi 1400 Ft kártyadíj.
Utalni nem jó róla, de utalást fogadni, kártyával fizetni és Revolutot/akármit tölteni ingyen van.

-- aka p3d3str1an

(#33124) hedgehog válasza zsamiatt (#33122) üzenetére


hedgehog
senior tag

Elszámolás és tranzakció összege is 50000 Ft. Egyelőre csak foglalásban van, de mivel az smsben is forint van (és ott eur lenne ha abban fizettem volna), forint lesz ez könyvelés után is.

-- aka p3d3str1an

(#33125) zsamiatt válasza hedgehog (#33124) üzenetére


zsamiatt
őstag

de ezt mondom nekem is FT-t ir ki mindenhol. Kivéve ha belépek a tranzakcióba. Ott kiríja hogy mennyi eur a megjegyzésben.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33126) Drenadar válasza zsamiatt (#33125) üzenetére


Drenadar
veterán

de jó lenne már ha EURba kapnánk a fizetést megszűnne ez a bohóckodás a váltásokkal is többnyire... az ügyeskedő vállalkozók meg az egész kormány utálná de hát ez van :D

(#33127) balinlin válasza Somatom (#33068) üzenetére


balinlin
senior tag

Így van, kártyás vásárlás lesz a revolut részéről a curve-vel végzett ATM kp felvét.

[ Szerkesztve ]

(#33128) Friczy válasza zsamiatt (#33125) üzenetére


Friczy
senior tag

kb. két hete töltöttem utoljára kártyával (Apple Payen keresztül, K&H) A tranzakció minden adata csak forint, semmi deviza nincs benne.

(#33129) sopruk válasza hedgehog (#33123) üzenetére


sopruk
aktív tag

+1 a Gránit Digitálisra (annyi hogy kp-t csak Bp.-en, két helyen tudsz befizetni rá...)

(#33130) sifarr válasza sopruk (#33129) üzenetére


sifarr
senior tag

... kp-t csak Bp.-en, két helyen tudsz befizetni rá...
Csak egy helyen. A WestEndben nem lehet. :N

(#33131) Oliverda válasza zsamiatt (#33125) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem nyomtatatok "véletlenül" a feltöltésnél arra, hogy EUR-ban terheljen? (A lenti képen a bal oldali gomb.)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33132) zsamiatt válasza Oliverda (#33131) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem, nekem fel se ajánlott ilyet.
revoba FT van a pénz hozzáadásánál.
Az otp is FT-t vont le, egyedül a tranzakció közleményében látom, hogy mennyi eur. Mondjuk én nem látom viszont, hogy levontak volna érte bármilyen kezelési vagy átváltási költséget.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33133) hedgehog válasza zsamiatt (#33125) üzenetére


hedgehog
senior tag


-- aka p3d3str1an

(#33134) hedgehog válasza sifarr (#33130) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ah, így viszont már nem is jó az OP-nak, bocsi ebben nem voltam képben. (nekem csak azért van ilyen számlám, mert anno ez volt az első amivel android is tudott telefonnal fizetni, a lányomnak nemrég csináltunk, de csak azért hogy rendes bankszámlára tudja a munkahelye utalni a fizetést. KP-t nem nagyon használunk)

-- aka p3d3str1an

(#33135) Sátán44


Sátán44
addikt

1. otp tranzakció
2. otp tranzakció
3. otp tranzakció kártyás művelet
4. Revolut tranzakció

Itt sem az euro beterhelés, és sem a +410 huf tranzakciós díj nem látható. Ezeken a képeken mintha minden rendben lenne. Egyedül az otp saját belső rendszerében látható a lenyúlt 410 Ft.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33136) Sátán44 válasza Oliverda (#33131) üzenetére


Sátán44
addikt

Nekem sem ajánlott fel ilyen ablakot.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33137) ACE- válasza Sátán44 (#33135) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor a tranzakció könyvelése után feltehetően el is tűnik az a 410 Ft terhelés (ha csak az egyenlegen látszik), vagy ha könyvelődik akkor ott kell lennie a tranzakciók között hogy minek a díja...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#33138) kanyi51 válasza Sátán44 (#33100) üzenetére


kanyi51
senior tag

Márpedig ha levont akkor az utalás volt , kártyás feltöltésnél nem von senki semmit le. (OTP-Revolut)

[ Szerkesztve ]

(#33139) Sátán44 válasza kanyi51 (#33138) üzenetére


Sátán44
addikt

Pénz hozzáadása opcióval töltöm fel mindig. Soha nem utaltam még rá összeget. Küldeni szoktam, ott ki is írja hogy 0 Ft az utalás költsége.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33140) kanyi51 válasza Sátán44 (#33139) üzenetére


kanyi51
senior tag

Akkor nem értem

(#33141) anadroid válasza Sátán44 (#33135) üzenetére


anadroid
senior tag

Más a neve a mai ügyletnek, kártyás művelet, az 5-i meg vásárlás kártyával. Nem itt lehet az eb elhantolva?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#33142) Sátán44 válasza anadroid (#33141) üzenetére


Sátán44
addikt

Ezt nem tudom, hogy miért nevezi másképp. A kód pedig stimmel. Visszanéztem a korábbi tranzakciókat, azoknál valóban "vásárlás kártyával" szerepel, csak a mai szerepel kártyás műveletnek. Pedig semmit nem csináltam másképp. Akkor csak az OTP a ludas.

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33143) Oliverda válasza anadroid (#33141) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehetséges, hogy azóta változtatott az OTP és az ilyen feltöltéseke már nem vásárlásnak, hanem készpénzes tranzakciónak könyveli.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33144) sopruk válasza sifarr (#33130) üzenetére


sopruk
aktív tag

Jaaa, igaz! :B Köszönöm a javítást!

(#33145) hedgehog válasza Oliverda (#33143) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nekem is ez jutott eszembe, hogy a 4829 MCC kódot kezdte el az OTP máshogy kezelni. Bár arra ez nem magyarázat, hogy miért EUR-t terhelt (már ha ez igaz, és nem a üfsz nézte be, merthogy a képeken nem látszik sehol)

-- aka p3d3str1an

(#33146) SutPet


SutPet
aktív tag

Én most csacsogtam az OTP-vel ott azt mondtá khogy ők euroban kapták meg a terhelési igényt... Ezt tekintve viszont a revolut hibázott. Jó ez a pingpong a két ügyfélszolgálat között...

God must love stupid people, he made so many of them.

(#33147) vnorbi válasza zsamiatt (#33132) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az OTP rendszere olyan, hogy ha külföldi terhelés érkezik a kártyára, azt átszámolják euróra. Hiába forintot terhel a Revolut, a számlakivonaton ezeknél a tételeknél euróban is szerepel az összeg, de váltás nem történik (legalábbis nálam eddig mindig forintra pont annyi volt a könyvelt terhelés, mint amennyinek kellett, a mellé írt eurós összeggel csak össze akarnak zavarni).

Előfordulhat, hogy ez az ügyintézőket is megzavarja, és ezért hiszik, hogy eurós terhelés érkezett.

Amit most "Kártyás művelet"-nek látsz, abból valószínűleg könyvelés után lesz "VÁSÁRLÁS KÁRTYÁVAL" és majd akkor derül ki az is, hogy mi volt az a 410 forint. Hallottunk már olyat, hogy több függőben lévő tételt egynek mutatott a rendszer, egy összegzett tranzakcióértékkel, és csak az egyik tranzakcióhoz tartozó kereskedőjével. Az is lehet, hogy egy tök független bolti vásárlást csaptak hozzá.

Arra nincs ötletem, hogy az OTP appban miért látsz más összeget. Talán csak annyi, hogy a tesztüzem alatt lehetnek benne hibák.

(#33148) C64


C64
őstag

Egy szó, mint száz, a revolut egy komolyanvehetetlen cég és aki jót akar magának az elfelejti őket! Érdemes inkább más alternatíva után nézni, mint vesződni velük! Sokunk számára megbízhatatlan, egyszerűen nem lehet őket komolyan venni!

Most a fanok felszólalnak, hogy hát ez nincs így és biztosan mi vagyunk a hibásak, de garantálhatom mindenkinek, hogy 100%-ig korrekt volt részünkről a cég nyújtotta szolgáltatások felhasználása. Egész egyszerűen nem voltunk profitábilisak a számukra és inkább egyoldalúan, önző mód felmondták velünk a szerződést. Ennyi. Nincs tovább. Megtehetik!

Gondold át! Semmi sincs ingyen!!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#33149) Somatom válasza C64 (#33148) üzenetére


Somatom
veterán

Egyáltalán nem értem őket. Én még nem hallottam olyan pénzkezelő cégről, aminek ne az lenne a célja, hogy az ügyfél nála tartsa a pénzét. Sokkal több pénzem is lehetne náluk, de így, bizalom híjján csak annyit tartok ott, amennyit épp átpörgetek. Gőzöm sincs, hogy ez miért jó nekik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33150) C64


C64
őstag

Elvben a pénzmosás elleni védekezés a legfőbb érvük, de ezt vagy nagyon túltolják vagy van valami üzleti ok, amit eltitkolnak és e möge bújva bontják fel a szerződéseket magyarázat nélkül! Mi az utóbbira tippelünk, mert tényleg semmi egyéb ésszerű ok nem maradt!! Egyetlen fintech cég sem gyakorolja ezt, lásd. pl. Wise!!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.