Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) balinlin válasza modflow (#34750) üzenetére


balinlin
senior tag

Havi 75k ingyen van, részletek az összefoglalóban

Ahol lehetne kicsit frissíteni és a gbp összegek helyett(vagy melletz) a forintot(is) feltüntetni.

(#34752) janos1988


janos1988
addikt

Ha Revolutra befizetek kártyával pl. százezret, megforgatom kriptókban és elérek tízezer hasznot , azt vissza váltom forintra és kiutalom a bankszámlámra, van valami közölni valóm a nav felé?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#34753) sambenez válasza janos1988 (#34752) üzenetére


sambenez
addikt

Van, mert adóznod kell a 10e ft után.

(#34754) janos1988 válasza sambenez (#34753) üzenetére


janos1988
addikt

És ha közben eladtam egy porosodó cuccot itthonról és a Revolutra kértem a pénzt és azt is kiutalom? Legyen szó akarmennyiről.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#34755) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok, ha véletlen Erste hitelkártyára fizettem be egy nagyobb összeget, akkor jól gondolom, hogy a Revoltuttal ki tudom szedni a hitelkártyámról az összeget és visszautalni a normál bankszámlámra? Amúgy aktívan használom a Revolutot csak most vissza kellene oda raknom a pénzt.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#34756) hedgehog válasza janos1988 (#34754) üzenetére


hedgehog
senior tag

"a magánszemélynek akkor nem keletkezik adófizetési kötelezettsége, ha az értékesítésből származó bevétele az adóév során együttesen nem éri a 600 ezer forintot"
(nem tudom a 600K változott-e azóta, de 2020-ban még ennyi volt)

-- aka p3d3str1an

(#34757) sambenez válasza janos1988 (#34754) üzenetére


sambenez
addikt

Arra is vonatkozik valami adózási szabály, de nem tudom pontosan mi.

(#34758) tobias40 válasza janos1988 (#34752) üzenetére


tobias40
veterán

Miért nem hagyod a "hasznot" a revolut kártyán és majd elköltöd kártyás fizetéssel.
Vagy akkor is vonatkozik erre az adózás?(illetve mindíg?)

(#34759) Boond válasza sambenez (#34753) üzenetére


Boond
addikt

Biztos? Nem úgy van hogy csak ha többet realizálsz, mint amit betettél? Más topicban úgy rémlik ilyesmit olvastam.
Ha revoluton vetted akkor ki/be nél még jön a revolut tuja is. így dupla tripla stb alatt én nem venném ki (persze 100e-t sem raknék be :D)tehát nem biztos, hogy reális/igazam van.

#34758) tobias40
Kriptoval szerintem nem lehet revon fizetni. Váltásra meg vonatkozik... Revon inkább hosszabb távra éri meg, akkor kevésbé "fáj" a plussz költség. kis nyereségnél. pl 100enél 10e szerintem nem éri még meg. De 100-200-300%nál már simán. Legalábbis én így gondolom :D (egyrészt hogy lesz annyi)

[ Szerkesztve ]

(#34760) Boond válasza Boond (#34759) üzenetére


Boond
addikt

Bár ez ugye sok mindentől függhet.... lehet vhol a kicsi is jó deal.

(#34761) t72killer válasza janos1988 (#34754) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az viszont nem adóköteles, mert igazából buktál az eredeti árához képest.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34762) sambenez válasza Boond (#34759) üzenetére


sambenez
addikt

Ha elér 10e hasznot akkor több lett neki mint amit berakott. Tehát ez adóköteles.

(#34763) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, egy hónapig heti 1x kellene magas összeget váltanom, átváltási díjat olyan 1500ft/db-ra írja (limitekkel nincs gond, mert már egy ideje megy a "szoktatás").
Ha előfizetek prémiumra és lemondom 1 hónap után, akkor időarányosan visszaadják a 12 havi díjat?
Illetve prémiumnál azt írja, hogy hétfőtől péntekig ingyenes a váltás, ez hétfő reggel hány órától számít annak hazai idő szerint?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34764) sambenez válasza Zirowe (#34763) üzenetére


sambenez
addikt

Nem adják vissza. Már rájöttek erre az okosságra.

(#34765) t72killer válasza sambenez (#34764) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A havi előfizut valamennyi büntivel le lehet mondani, így kicsit kevesebb, mint az éves díj.
Mi azt csináljuk, hogy 2 számla van a családban és megosztjuk a váltani valót.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34766) Somatom válasza Zirowe (#34763) üzenetére


Somatom
veterán

Nemtom nálad mi a magas összeg, de esetleg zen.com.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34767) eagemf


eagemf
újonc

Sziasztok,
VISA alapú Revolut kártyával próbáltam OTP ATM-ből Eurot kivenni.
Kártya olvasási hibával, minden további kérdés nélkül azonnal kiköpi a kártyámat.
Tapasztalt valaki ilyet? Mi lehet megoldás?

(Az alkalmazásban a kártyához az engedélyezések, limitek meg vannak adva.
A mellette lévő forintos ATM elfogadja a kártyát.
Korábban más, nem OTP-s ATM-ből már többször vettem ki Eurot.)

(#34768) Boond válasza sambenez (#34762) üzenetére


Boond
addikt

Az lehet, de ha csak 10-et realizál akkor még mindig 90e bent van, vagyis nem vett ki többe, mint ami volt neki (egyelőre még veszteséges). Ha 110-et venni, ki az alapján (ha tényleg így müködik), akkor kellene fizetnie haszon után.

pl 10.000 ért vásároltál vmit, de 9000-et kiveszel, akkro mindegy, hogy tőke, vagy nyereség, még mínuszban vagy.

Én legalábbis, így értettem egyik topicban való diskurzusból. A végén így-úgy úgyis ki kell fizetni végül is...

#34763) Zirowe
Elvileg 5000 forint a bünti lemondás esetén. De olvass utána/vissza.

[ Szerkesztve ]

(#34769) kavics


kavics
csendes tag

Adózás:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34770) janos1988 válasza t72killer (#34761) üzenetére


janos1988
addikt

A kártyás fizetésen én is gondolkoztam, de a pénzfelvételen is. Igazából az nem hagy nyugodni, hogy ha lepacsiznak egyszer az állammal és utólag kikérnek mindent.

De ha jól tudom, akkor elég csak a veszteségeket beírni a bevallásba évente, 3 évente meg egyszer bevallani utólag a nyereséget és akkor nincs gond, ha leadózod.

kavics: Már csak az a kérdés, hogy ha elszámolható költségként bányászgép, akkor azt bizonyítani kell-e, hogy használtam is, illetve ide tartozik-e, egy közönséges laptop is akár?!

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#34771) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok,

A revolut junior hogy működik? Elkezdeném a pénzügyi edukációt egy saját kártyával a gyereknek, viszont nem tiszta számomra, hogy ez most egy teljesen külön regisztráció, vagy az én meglévő accountomhoz csatlakozna? Hogy működik ez, használja itt valaki?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#34772) sambenez válasza Hintalow (#34771) üzenetére


sambenez
addikt

A te accountodhoz tartozik. Azon belül kell létrehozni, a gyerek nevére és saját kártya tartozik hozzá, saját pénz kerettel.

(#34773) sweatyy


sweatyy
csendes tag

Sziasztok!

Nem használtam még a revolutot utalásra csak kártyás tranzakciókra illetve váltásokra.
Ha a forint revolut számláról forintot akarok utalni egy forintos magyar CIB-es bankszámlára akkor az ingyenes lesz?

(#34774) vnorbi válasza sweatyy (#34773) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Igen, ha magyarországi lakcímmel regisztráltál.

(#34775) kavics válasza janos1988 (#34770) üzenetére


kavics
csendes tag

Nem vagyok könyvelő, csak a hatályos szabályozást linkeltem....

(#34776) batyus086


batyus086
csendes tag

Sziasztok!
Meghívtam egy ismerőst Revolutra, megnyitotta a számlát, már töltött is pénzt a számlájára, viszont még hátravan, hogy 3db vásárlást kell neki lebonyolítania minimum 1000 Ft értékben. A kérdésem az lenne, hogy ha valaki számlájára pénzt küldene nem banki utalással, hanem úgy, hogy a virtuális kártyájáról küldené, az nem számít vásárlásnak?

[ Szerkesztve ]

(#34777) $atirka válasza batyus086 (#34776) üzenetére


$atirka
senior tag

Nem.
Amúgy meg nem nagy dolog, hogy gyorsan lerendezd...
Mi a Tesco önkiszolgálóban a vásárlást szakítottunk meg, háromszorra fizettük ki és meg is volt a 3x 1000Ft fölötti tétel. Gyorsan kellett... :U

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#34778) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

a gyerekem pár hét múlva 18 éves lesz. Még gimibe jár, nincs saját jövedelme (csak tőlem).
Azt szeretném kérdezni, hogy ütközik bármilyen Revolut szabályzattal a következő:
- eléri a 18 éves kort
- nyitunk neki (nyit magának) egy Revolut standard számlát
- feltölt rá némi pénzt a saját kártyájáról (ami az én CIB-es számlámnak egy alszámlájához tartozik, de a kártya saját nevén van)
- megszüntetem a CIB-es kártyáját (feleslegesen nem fizetnék éves kártyadíjat)
- használja a kártyáját
- időnként "utalok" a gyereknek a saját Revolutomról némi zsebpént
- élvezi a Revolut előnyeit (olcsó, jó alkalmazás, számla megosztás, stb)

Nem szeretnék nyitni egyik magyar banknál sem saját számlát neki (amíg nincs saját jövedelme), mert a hazai bankok nagy része kutyaütő, drága és a bénábnál bénább alkalmazásokkal fárasztanak.

Tehát a kérdés, hogy nem fogják-e zárolni a számláját csak azért, mert az első alkalmat kivéve nem saját forrásból tölti a számláját?

Köszi

(#34779) Aryes válasza adabra (#34778) üzenetére


Aryes
nagyúr

Úgy tudom, hogy igen, számít, hogy saját számláról töltse fel, úgyhogy ne szüntesd meg a CIB-es számlát, elég, ha a bankkártyát visszamondod. Én is így tettem, azóta az ingyenes CIB internet kártyával töltöm a Revo számlát. ;)

(#34780) sifarr válasza adabra (#34778) üzenetére


sifarr
senior tag

Tehát a kérdés, hogy nem fogják-e zárolni a számláját csak azért, mert az első alkalmat kivéve nem saját forrásból tölti a számláját?
A választ nem tudom, de ...
Már az első feltöltés sem a gyerek saját forrásából lesz. A jelenlegi kártyája a te számlád alszámlájához tartozik, a jelenlegi kártyájának is te vagy valójában a tulajdonosa, az alszámlán levő pénznek is, ő csak használó. A kártyán szereplő név ebből a szempontból indifferens.

(#34781) fant0mi válasza Aryes (#34779) üzenetére


fant0mi
addikt

Apa revojáról a gyerek revojára küldés (nem átutalás bankok között, hanem revon belül send money) is baj?

Én szoktam így, haverral elmegyünk enni-inni, ő fizet. Én meg a felét revon belül küldöm neki.

[ Szerkesztve ]

(#34782) vmarci21 válasza adabra (#34778) üzenetére


vmarci21
tag

Az első alkalom sem kell saját kártyáról történjen, az is lehet Revoluton belüli pénzküldés vagy banki átutalás..
A lényeg az, hogy más kártyája ne (nagyon) legyen a fiókhoz adva.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#34783) Boond


Boond
addikt

Egy olyan kérdésem lenne, ha beszéltem egy ügyintézővel, és le lett zárva a beszélgetés van lehetőség újra nyitni, vagy újat kell kezdeni, és milyen módon hivatkozni az előzőre?

(#34784) Fifi válasza adabra (#34778) üzenetére


Fifi
őstag

"a gyerekem pár hét múlva 18 éves lesz. Még gimibe jár, nincs saját jövedelme ... [..]

Nem szeretnék nyitni egyik magyar banknál sem saját számlát neki (amíg nincs saját jövedelme)"

Ha továbbtanul (egyetem, főiskola), akkor kelleni fog majd neki saját nevén lévő magyar bankszámla. Igaz annak nyitására ráérz még, hisz online akkor nyit már amikor akar ...

(#34785) ACE-


ACE-
addikt

Nem értem mit variáltok. Revolut feltöltés "A" személy bankkártyájával "B" személy Revolut fiókjába úgy, hogy "A" személy hozzájárul, elvégzi a szükséges 3DS azonosítást még véletlenül sem pénzmosás, pláne egy családban apuka meg gyerek, házastársak között. Senki nem fog ezért szólni és szerintem nincs is ilyen követelmény a Revolut-nál...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#34786) driztd válasza adabra (#34778) üzenetére


driztd
csendes tag

Ezt mi is így használjuk egy éve. A "gyerek" Revolutjára csak én küldök Revolutról pénzt, és az anyukája. A regisztrációhoz szükséges kezdeti pénzt is így kapta.
Nincs ezzel semmi baj.
Az egyetem miatti számlájára sem érkezik saját jövedelem, tehát az ebből a szemponból felejtős.

(#34787) kovisoft válasza driztd (#34786) üzenetére


kovisoft
őstag

Dettó. Én is mindkét fiam Revolutjára folyamatosan tolom a pénzt a saját Revolutomból. A legelső feltöltés szintén az én kártyámról ment.

(#34788) adabra válasza driztd (#34786) üzenetére


adabra
senior tag

Köszi a választ (a többieknek is). Így fogok eljárni.

(#34789) milszab válasza milszab (#34739) üzenetére


milszab
senior tag

Közben megoldottuk. Sztornózva lett a feltöltött összeg. Majd ezután töltöttünk fel újra pénzt ami szinte egyből megjelent, így tudtunk is rendelni fizikai kártyát, illetve a 3 vásáráláson is lassan túlvagyunk. Szóval ha valakinek ilyen gondja lesz, ezt kell csinálni.

(#34790) avl


avl
aktív tag

fizikai bankkartya kapcsan kerdes: lejar, de eddig sem hasznaltam sosem.

email folyton jön Revolut-tol, hogy "Lehetséges, hogy pillanatnyilag nincs szükséged fizikai kártyára, 04-04-2022-ig azonban teljesen ingyenesen rendelhetsz magadnak egy betéti cserekártyát."

az elsö kartya emlekeim szerint tenyleg teljesen ingyen jött, postaköltsegert sem kellett fizetni.

aki igy rendelt uj kartyat: tenyleg teljesen ingyenes az uj ?

nem latom, hogy szüksegem lenne ra - de utazaskor esetleg lehet -, ezert erdekel a legkisebb elörelathato költsege

(#34791) fant0mi válasza avl (#34790) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem tök ingyen volt a csere. Postaktsg sem volt.

(#34792) anadroid válasza avl (#34790) üzenetére


anadroid
senior tag

Most csináltuk meg egy barátomnak a cserét, ingyen van. Ő is talán, ha kétszer használta, új korában. Külföldön van, Teamvieweren keresztül, ő csak a jelszavakat pötyögte be.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#34793) milszab


milszab
senior tag

Nálam pl. ha pénzt akarok kivenni a megszokott otp-s automatámból, csak úgy működik ha bedugom a kártyát a gépbe. Érintésre nem történik semmi.

(#34794) zerodot válasza janos1988 (#34770) üzenetére


zerodot
aktív tag

"De ha jól tudom, akkor elég csak a veszteségeket beírni a bevallásba évente, 3 évente meg egyszer bevallani utólag a nyereséget és akkor nincs gond, ha leadózod."

ööö... minden évben azt kell bevallani, ami volt, az egész évet nézve, vagyis vagy veszteséget vagy nyereséget. Ha adott évben nyereséges voltál, akkor hogy akarsz veszteséget bevallani? :F

(#34795) tsilver


tsilver
aktív tag

hol lehet megnézni az üzeneteket a Rev appban. folyamatosan kapom de kinyitva sehol nem találom a jobb felső harangocska üres

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#34796) modflow


modflow
veterán

A szokásos móndon pénzt akartam áttenni az otp-s kártyámról a revolutra, erre valami kódot + telekódot kért.
Mi a tekekód? :F

(#34797) viktorhu válasza modflow (#34796) üzenetére


viktorhu
veterán

Amit a régi típusú webes felületen beállítottál. Alapesetben a számlaszám utolsó három számjegye, de azt online vásárláshoz nem tudod használni, csak ha már megváltoztattad.

(#34798) modflow válasza viktorhu (#34797) üzenetére


modflow
veterán

Nem rémlik....

(#34799) gixxergabi válasza modflow (#34796) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Ugyanígy jártam én is...gondoltam majd holnap újra próbálom, eddig nem vacakolt ilyennel sosem...
Érdekes hogy Otp app-ba átmentem engedélyeztem a feltöltést, de ez a revolut felületén akkor is ott maradt, és végül is sztornózták a feltöltést...

(#34800) modflow válasza gixxergabi (#34799) üzenetére


modflow
veterán

Hát én megadtam egy új telekódot az otp appban, régit nem kért szerencsére mert nem is volt.
Így már át tudtam tenni pénzt.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.