Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) hedgehog válasza freelancer68 (#34043) üzenetére


hedgehog
senior tag

nálam is ezt csinálja, reméljük megjavítják :DDD

-- aka p3d3str1an

(#34052) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már volt hasonló kérdés, bár én nem találtam a keresővel.

Nyitottam egy Revolut számlát, mert a bankom(K&H) nagyon szarul váltja át az euróban érkező összegeket forintra.
A kérdésem az, hogy a Revolut tud e fogadni SEPA átutalással EUR-t? Gondolom kell nyitnom egy EUR számlát, amire érkezhet az euró. Ha esetleg készpénzben szeretném, mennyit lehet felvenni maximum ingyenesen(Nincs messze Komarno, átgurulunk felvenni)? Kb. 4-5 ezer euróról lenne szó. :R

(#34053) UberMutant válasza Poultier (#34052) üzenetére


UberMutant
őstag

mennyi kpt vehetsz fel ? bal felső sarok mongoram > your plan > ATM withdrawals.
ha kész az euro alszámla, ott "..." > details >> ott a litván EUR számlaszámod, ami egyedi.

[ Szerkesztve ]

(#34054) Boond válasza ACE- (#34049) üzenetére


Boond
addikt

Úgy látszik még sem tudja, mindenki, mert leginkább azt a választ kaptam, hogy az euronet vagy melyikeket kerüljem el... És talán vmelyik magyarnak is van eurós automatája.

Meg aztán az ismétlés... :)

#34052) Poultier

Azok alapján amiket olvastam, és amilyen jó tanácsokat adnak, nem a legjobb ötlet, ezzel kezdeni, nem ártana előtte létrehozni egy kis előzményt, használni, folyamatosan "emelni", és idővel nagyobb eurót fogadni. Nehogy zároljanak...

Felvenni 75.000 forintnak megfelelő összegig, lehet ingyenesen, fizetős csomagban lehet többet is. Vagy kérsz curve esetleg transferwise kártyákat, és akkor további ingyenes felvételed is lesz. Curve-l pl még 1x 75.000 ft-nak megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#34055) K Norbi válasza Boond (#34054) üzenetére


K Norbi
addikt

Curve sokkal durvább.. Eleinte napi 74 ezer.
De ha kérsz limit emelést, vagy csak használod rendesen a kártyát.
Napi! 370 ezret vehetsz le ingyenesen ATM ből [link]
Euroban is akár.

Nekem ennyi már [link]

Ez új volt számomra is.

[ Szerkesztve ]

(#34056) tsilver


tsilver
aktív tag

mostanság mit kell csinálnia számlán levő pénzzel, hagyni vagy megnyitni a revolut bank számlát?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#34057) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Két változást észlelek.

1. Feltöltésnél (Top-up) újra és újra meg kell adni a bankkártya számot. Eddig elmentette az előzőt. Ez szándékosan van így? Nem tudok megadni default bankkártyát, amivel feltöltöm?

2. A virtuális Revolut kártyám adatainak megnézésekor már nemcsak ujjlenyomatot kér, hanem SMS-sel is azonosít. Ezt ti is észrevettétek?

(#34058) fant0mi válasza batagy (#34057) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem és nem.
Itt minden a régi.

(#34059) zsola400 válasza batagy (#34057) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ha most adtál hozzá új bankkártyát akkor ezt csinálja egy ideig kb. 10 feltöltés, utána "megtanulja" és nem kéri, ez igaz a második kérdésedre is.

(#34060) batagy válasza zsola400 (#34059) üzenetére


batagy
őstag

És #34058 fant0mi,
Köszi.

Új telóra migráltam, ezen most kezdtem el feltölteni és használni a Revolut-ot ezen a telón.
Akkor remélem megjegyzi majd a bankkártyát. A SMS-t meglátom.

(#34061) MadMancs válasza batagy (#34057) üzenetére


MadMancs
veterán

Feltöltés passz, azt gpay-en keresztül intézem.
Kártyák (fizikai, virtuális, internetes) megtekintéséhez soha nem kért még sms azonosítás, csak ujjlenyomat. Összesen 2 sms kaptam eddig revolut-tól, elsőt regisztráció alatt, másodikat pedig magyar számlámra való utaláskor.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#34062) Aryes válasza freelancer68 (#34043) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem meg ez tök logikus funkció, az elejétől így kellett volna, hogy működjön. :)) Persze jobb lenne, ha választható lenne, már én is megszoktam a másikat.

(#34063) Poultier válasza Boond (#34054) üzenetére


Poultier
tag

Komolyan zárolnak, ha egy ismert brókertől jön a pénz, nem egy Pablo Escobar nevű egyéntől?

(#34064) Brandynew válasza Poultier (#34063) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem. De ne csak arra használd, hogy egy brókertől pénz fogadsz, amit kiveszel az ATM-ből, mert a Revolut a pénzmosás vádját akarja elkerülni, és az egy elég gyanús tevékenység lenne. Ha normális bankszámlaként használod, tehát vásárolsz Revoluttal, használod a funkcióit, akkor semmi gondod nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#34065) Boond válasza K Norbi (#34055) üzenetére


Boond
addikt

Ja igen napi... tényleg... az kemény... de ott is van vmi havi, vagy éves maximum, asszem.

"Euroban is akár."
Nah az már durva... Most egy kérdés merült fel... ugye a curve alá, kártyákat lehet besorolni/tenni. A Cetelem, hitelkártyára is vonatkozik ez? Azt is belehet alá sorolni? Mert akkor gyakorlatilag, ingyenesen készpénzben is fel lehet venni... ha jól értem.

Mondjuk eddigiek alapján, én úgy látom ennek a kettőnek van leginkább értelme. Revolut(és/vagy)wise és Curve. Utóbbit, még jövőben lehet kipróbálom majd...

"Nekem ennyi már [link]"
De ha jól értem nem számít árfolyamot, ha forintos kártyáról (ami curve alatt van) forintot veszel fel, vagy eurósról euróst. vagy bármi egyéb.

Még egy olyan kérdés, szerintetek két névre szóló kártyát is be lehet alá rendezni? Vagy az nem ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#34066) Boond válasza batagy (#34057) üzenetére


Boond
addikt

"1. Feltöltésnél (Top-up) újra és újra meg kell adni a bankkártya számot. "

Nekem csak a cvc-t kellett.

"2. A virtuális Revolut kártyám adatainak megnézésekor"
Itt valóban kért sms-t is, de ezt csak első alkalommal (már úgy értem, ha folyamatosan, használod vagy pár órán belül ránézel akkor nem kért újra). De pár nappal később használtam már igen.

De ez már így volt decemberbe is amúgy, nálam, igaz nem rég regisztráltam december folyamán...

(#34067) K Norbi válasza Boond (#34065) üzenetére


K Norbi
addikt

Nah az már durva... Most egy kérdés merült fel... ugye a curve alá, kártyákat lehet besorolni/tenni. A Cetelem, hitelkártyára is vonatkozik ez? Azt is belehet alá sorolni? Mert akkor gyakorlatilag, ingyenesen készpénzben is fel lehet venni... ha jól értem.

Ezt a Curve topicba kérdezd meg. Nem tudom ;)
[link]

Mondjuk eddigiek alapján, én úgy látom ennek a kettőnek van leginkább értelme. Revolut(és/vagy)wise és Curve. Utóbbit, még jövőben lehet kipróbálom majd...
Kell mind, nekem is van. :K
Sose tudni mikor melyik mire kell ;]

De ha jól értem nem számít árfolyamot, ha forintos kártyáról (ami curve alatt van) forintot veszel fel, vagy eurósról euróst. vagy bármi egyéb.

Ha kell Euro kp ban, akkor OTP Euro ATM ből tudsz levenni.
Ki is tudod keresni az ATM et, és mutatja a címleteket is. [link]
És Curve-ot Eurora kell állítani.
A mögötte lévé kártyán meg kell legyen Euro átváltva.
Pl Revolut, Wise.

Csak OTP Euro ATM ből szabad levenni eurot.
Mert itt ingyenes csak.

[ Szerkesztve ]

(#34068) pictigjis válasza Boond (#34065) üzenetére


pictigjis
senior tag

hitelkartyarol nem lehet korlatlanul kp-t felvenni curve-vel, es aki ezt csinalja, az az egesz kozosseget szivatja. a hitelkartyas kpfelvetelek miatt az erste egyszer mar letiltotta a curve-ot, es eleg kemeny melo volt visszacsinalni. ezen inkabb ne is gondolkodj lecci, kosz elore is!

(#34069) ACE- válasza K Norbi (#34067) üzenetére


ACE-
addikt

Kérdés hogy OTP euró automatában van-e limit, mert a Ft-os automatáiban is 100ezer, lehet az eurósban is van ilyen.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#34070) K Norbi válasza ACE- (#34069) üzenetére


K Norbi
addikt

Van, már vettem le.
100 ezer forint ugyanúgy.

Viszont akinek magas a Curve limit, tán neki lehet futni többször is :D

(#34071) Boond válasza K Norbi (#34067) üzenetére


Boond
addikt

Tudom, hogy kevésbé tartozik ide... de mivel viszonylag nagy átfedés lehet... gondoltam elfér... nem kell azért aláhúzni, idézőjel is elég :)

"Sose tudni mikor melyik mire kell "
Igaz. A rev és a wise, azok hasonlóak, de mégis egyik ebben jó(/bb) másik abban. Ezért is maradtam a revolutnál összehasonlító táblázat alapján (jelenleg)... De igazából itt mindegyik kiegészíti a másikat, plussz költséggel nem jár... helytettfüggő is nem feltétlenül kell választani köztük...

De míg a rev /wise önállóan is jó, addig a curve nem / más a felhasználási területe, az a rés amire ráfeküdtek :)
ÉS ez így van jól ugye :)

Ki van ez találva : :DD

Az euró atm-eket, meg ezt pont tegnap/ma írtam, itt a topicban :D

"Mert itt ingyenes csak."
Na és külföld? :D Gondolom ott is kellene lennie... elvileg erre is találtam vmi táblázatot...

(#34068) pictigjis
"hitelkartyarol nem lehet korlatlanul kp-t felvenni curve-vel, es aki ezt csinalja, az az egesz kozosseget szivatja."

Nem olyan jelleggel kérdeztem. Elsősorban informálódás. Másodsorban, eseti lehetőség, ha úgy adódna jó-e erre is. És max 3-400 ezer forintos keret, aminek egy része lenne max felhasználva (lehet tizede pl). Nem rendszeres jelleggel érdekelt.

Jelenleg Curve kártyám sincs, tervben, feltétlen.

(#34072) Agyasima válasza Agyasima (#33719) üzenetére


Agyasima
senior tag

Zuzu Petalsszal szerintem jobb móka beszélgetni, mint a Revolut ügyfélszolgálattal:

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#34073) Aryes válasza Agyasima (#34072) üzenetére


Aryes
nagyúr

:(

(#34074) weiss


weiss
addikt

Ha egy vásárlás nem megy végig, mert pl.: The card's zip code failed validation, akkor mennyi ideig ül a Revo a pénzemen, amíg visszakapom?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#34075) nort_on válasza Agyasima (#34072) üzenetére


nort_on
senior tag

Hasonló eseteket olvasva a közösségi médiában való posztolás, illetve a felügyeleti szerveket megkeresendő "fenyegetőbb" hangvételű levelezés a Revolut support-tal gyorsított az eljáráson. Guglizz rá, hátha találsz használható infót. Kitartás!

(#34076) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!

Valamelyikőtök utalt már milliókat, forintban? Ha igen, volt-e költsége és, ha volt, mennyi?
Vásárlási foglalót szeretnék így utalni, kikerülve a banki átutalási költséget. Zárójelben megjegyzem, hogy 1 hete kaptam egy egy hónapos, ajándék Premium időszakot a születésnapom alkalmából, szóval, ha a standard csomaggal nem is tudnám megúszni a tranzakciós költséget, akkor talán a premiummal igen. (?)
Köszi előre is a válaszokat!
Üdv,
Teo

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#34077) teo77 válasza teo77 (#34076) üzenetére


teo77
őstag

Egy ilyet már találtam:

"Prémium ügyfelek havonta 1 díjmentes nemzetközi fizetést kapnak"

Szerkesztve: a jelek szerint még 5M forint átutalása is díjmentes HUF-ról HUF-ra
https://www.revolut.com/money-transfers


[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#34078) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

A Telekom által biztosított 3 hónap után a prémium kártyát lehet standard-ra változtatni?
Még nem regisztráltam, csak képembe nyomta a Telekom alkalmazás az ajánlatot.
Két mobilon aktív lehet a kártya, amelyből az egyik Android, a másik iOS

(#34079) weiss válasza weiss (#34074) üzenetére


weiss
addikt

Sztornózták is :C

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#34080) zsola400 válasza bostone (#34078) üzenetére


zsola400
aktív tag

Egyszerre csak egy eszközön lehet aktív.Vagy az egyiket berakod pl. Curve alá, úgy már működhet.

[ Szerkesztve ]

(#34081) Somatom válasza Boond (#34071) üzenetére


Somatom
veterán

Én autóval utazok (rendszeresen). Osztrákoknál a pálya melletti ÖMV kutakon szokott lenni Erste automata. Azokból szoktam Eurót felvenni. Eddig mindíg ingyenes volt, csak Euróban kell terheltetni a kártyát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34082) anadroid válasza Somatom (#34081) üzenetére


anadroid
senior tag

Sajnos az év végén lejár az ÖMV-Erste szerződés, és nem akarják meghosszabbítani.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#34083) Somatom válasza anadroid (#34082) üzenetére


Somatom
veterán

Szomorrú.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34084) Boond válasza bostone (#34078) üzenetére


Boond
addikt

Szia!

Ha elolvasod a feltételeket (megnézed az ajánlat oldalát). Akkor látni fogod, hogy 3 hónap után határozott idejű sima 1 éves prémium előfizetéssé válik. A 3 hónap alatt viszont lemondhatod, mindenféle kötelezettség nélkül.

Fontos, ez esetben, hogy mindenképp az alkalmazáson keresztül regisztrálj, ha kell a kedvezmény. (és az sms-ben küldött linkkel nem kell foglalkozni, az a jó ami automatikusan átugrik az alkalmazás boltba (ezt követően jön az sms). Ezt csak azért írom le, mert olvastam az alkalmazásnál egy kommentet, "kamu az egész nincs semmi jóváírás" - lehet ő az sms-en keresztüli sima weblap linken csinált vmit... úgy tényleg nincs...

Egyébként regisztrációkor dönthetsz úgy is, hogy eleve a standard csomagot választod.

Egyszerre két telefonon nem működhet. Döntsd el melyiket használnád/od inkább... (egyébként tel szám lesz a fontos azonosító, oda jönnek az esetleges sms üzenetek, ellenőrzések). Ez amúgy akár lehet két külön telefonon is. Már mint az ap, és a telszám nálam így van.

(#34085) Friczy válasza zsola400 (#34080) üzenetére


Friczy
senior tag

Nekem két iOS eszközön (telefon, tablet) egyszerre aktív a Revolut.

(#34086) Boond válasza Friczy (#34085) üzenetére


Boond
addikt

Ugyan az a számla/acc?

Mert nekem is, de két külön fiók/app.

(#34087) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok bitcoin széf-be gyűjtés hogyan zajlik? Van váltás /kezelési költsége?
Mert pl ha veszek 120ft-ert kv-t akkor mennyi btc lesz és mennyi lesz rá a váltás?..

(#34088) MadMancs válasza noorbertt (#34087) üzenetére


MadMancs
veterán

120Ft-os kávé tejjel, cukorral? Ha gépi akkor pohárba váltja át díjmentesen, saját pohárral 5ft nyereség (kedvezmény) van ;]:DD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#34089) Brandynew válasza noorbertt (#34087) üzenetére


Brandynew
őstag

Szerintem nem tudsz fizetni bitcoinnal.

(#34090) noorbertt válasza Brandynew (#34089) üzenetére


noorbertt
őstag

Lehet félreérthető voltam.
A széf -be van olyan opció hogy bitcoin széf és azon belül van olyan h aprópénz megtakarítás.

Btc nem fizetésre való perpill :)

[ Szerkesztve ]

(#34092) noorbertt válasza noorbertt (#34090) üzenetére


noorbertt
őstag

Hoppá

(#34093) kmarci25 válasza noorbertt (#34092) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez majd akkor lesz vicces, amikor kiveszel, visszaváltasz bitcoin-t, és bevallod az adóbevallásban...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#34094) noorbertt válasza kmarci25 (#34093) üzenetére


noorbertt
őstag

Vagy onnan elkolteni közvetlenül, kiderül

(#34095) kmarci25 válasza noorbertt (#34094) üzenetére


kmarci25
veterán

Revolutról egyelőre nem tudod elkölteni, először mindenképp vissza kell váltani és akkor be is kell vallanod (így meg elég nehéz lesz, mert másodpercenként más az árfolyam és azt visszakövetni...).

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#34096) zsamiatt válasza kmarci25 (#34095) üzenetére


zsamiatt
őstag

plusz mivel eladási tranzakció adó bevallásban ezt is fel kell tüntetni.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34097) kmarci25 válasza zsamiatt (#34096) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, ezt írtam én is. :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#34098) ACE- válasza zsola400 (#34080) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem is két Android-os eszközön van fent a Revolut ugyanazzal az acc-al, sőt a kártya is két Google Pay accountba (sőt szerintem többe is) regisztrálható (Curve is), így használható vele a mobilfizetés... szerintem Apple Pay-el is ugyanígy működne de nincs almám.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#34099) weiss válasza zsamiatt (#34096) üzenetére


weiss
addikt

Ez mivel másabb, mintha dollárral jatszanád el? Azt sem kell feltüntetni ekkora tételben.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#34100) zsamiatt válasza weiss (#34099) üzenetére


zsamiatt
őstag

az adózás nem a mennyiségtől függ. Az átváltás és a befektetési termék megvásárlása nem ugyan az. Jelenleg a btc befektetési termék. Az hogy nem te veszed egy gombnyomásra a btc-t hanem a rendszer automatikusan, adózás szempontjából mindegy. De persze mondhatod neki te az elméletedet de én ilyet biztosan nem írnék le, hogy minek feltüntetni mert nem nagy tétel.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.