Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) trialboj


trialboj
őstag

Srácok, segítsetek mert át akar verni ez a furmányos app :DDD ingyen nem dolgozom nekik ;]

Van 1 haverom, aki azt mondta ha lesz megint valami pénzosztás az új regisztráltaknak hívjam meg. Ma az appon belül a suggesed for you részen, megjelenet egy promó, hogy 100 leit kb 7000ft-ot (Ja am én romániában élek, akit meghívnék meg Mo-on) adnak ha ajánlod a appot, és a meghívott meglépi amit kérnek.
De a terms n condition nél, azt írja hogy csak akkor vagyok jogosult a promóra, hogy ha emailen kaptam meghívót. Viszont én a revolut-tól csak akkor kapok mailt ha változik a felhasználói feltétel, semmilyen egyéb értesítés nem jön, (lehet én állítottam be)

Na de a lényeg, hogy ha megjelent nekem a hirdetés, és akkor is visszajön ha kimegyek belőle majd újra megnyitom az appot, akkor most akkor jogosult vagyok vagy sem?
Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#33402) jansky1


jansky1
senior tag

Sziasztok!

Szeretném újratelepíteni a revolutot meg a gpay. A gpay-t az apkmirrorrról szeretném leszedni, de nem tudom melyik verzióját válasszam a 2.130-nak. Csak a DPI-nél látok különbséget, de az nem tudom mi :U
Köszönöm előre is.

(#33403) Aryes válasza jansky1 (#33402) üzenetére


Aryes
nagyúr

Dot per inch = kijelző képpontsűrűségét jelző mérőszám. Olyat válassz, ami egyezik a telefonod kijelzőjével.

[ Szerkesztve ]

(#33404) z67 válasza jansky1 (#33402) üzenetére


z67
őstag

Vagy nodpi, az minden verziót tartalmaz úgy tudom és optimalisra áll be. De miért nem jó a play store-bol?

(#33405) ACE- válasza Aryes (#33403) üzenetére


ACE-
addikt

Én mindig a no dpi-set töltöm onnan...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#33406) jansky1 válasza z67 (#33404) üzenetére


jansky1
senior tag

Play store felhozza már? Júliusban próbálkoztam vele, akkor nem volt gpay benne

(#33407) z67 válasza jansky1 (#33406) üzenetére


z67
őstag

Nekem rendre onnan frissül.

Mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#33408) jansky1 válasza z67 (#33407) üzenetére


jansky1
senior tag

Megnéztem, sikerült minden, köszi. Többieknek is :R

(#33409) z67 válasza jansky1 (#33408) üzenetére


z67
őstag

Szuper :)

(#33410) JohnnyWeiss válasza Crvsh3R (#30574) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Sziasztok, segítség kéne.
Fizetési hivatkozással ha pénzt kérek, azt mondja a revolut a fizető félnek, hogy postcode error. Valaki tudja mi lehet a megoldás? Próbáltuk már négyjegyű számmal: 1111, meg H-1111 -el, de egyiket sem fogadja el.

[ Szerkesztve ]

(#33411) emeritus válasza trialboj (#33401) üzenetére


emeritus
tag

A leírtak úgy értendők, hogy TE meghívod az appban és Ő kapja az emailt, bár ez tudtommal meghaladott állapot. Elég a "saját" link megosztása, de a meghívott semmiképp se töltse le előre az appot, hanem a (pl.emailben) megosztott linke(de)t használja az app letöltésére.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#33412) qdak


qdak
addikt

Fizetési hivatkozás-t hogy tudok generálni, nem találom.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#33413) emeritus válasza qdak (#33412) üzenetére


emeritus
tag

Fizetések=kettős nyíl, kérés...( A funkció - ha nem érhető el - szükség szerint igényelhető.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#33414) trialboj válasza emeritus (#33411) üzenetére


trialboj
őstag

Köszönet, így érhető. Fura volt, mert ahogy én értelmeztem úgy baromság, nem tök mind1 nekik honnan szereztem tudomást az akcióról? :DDD

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#33415) emeritus válasza trialboj (#33414) üzenetére


emeritus
tag

Nekik mindegy, neked viszont nem: a meghívottad a linken csatlakozva tudatja a Revoluttal, hogy ki a meghívója, azaz kinek jár jutalom. (Ahogyan a link továbbítását, úgy az illő osztozkodást is meglevő ügyfelére bízva minimalizálja közreműködését a Revolut.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#33416) szuszinho válasza emeritus (#33415) üzenetére


szuszinho
őstag

Működik az Unicredit feltöltés? Folyamatosan elutasítást kapok :(

Bocs, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#33417) balinlin


balinlin
senior tag

Mostanság többször volt elutasított vásárlásom Apay+revolut kombóval. Pénteken Decathlon kétszer sikertelen, kh kártya ment simán. Utána Auchanban minden gond nélkül tudtam fizetni revoluttal Apay-en keresztül. Ma Shell, hasonló negatív tapasztalat. 50-es hibakód a terminálon minden esetben.
Revolutban "Declined, try again" szerepel.
Másnak van hasonló tapasztalata?

(#33418) MADcat válasza balinlin (#33417) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Semmi ilyesmi. Szintén Apple pay.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#33419) Brandynew válasza balinlin (#33417) üzenetére


Brandynew
őstag

Tipp: elfogytak a tokenek az offline fizetéshez és a fizetés pillanatában nem volt térerő a mobilnetedhez, hogy újakat töltsön le.

(#33420) pictigjis válasza balinlin (#33417) üzenetére


pictigjis
senior tag

revolutot így nem használok, de a curve nekem mostanában nagyon jól megy apay alatt

viszont én kipróbálnám, hogy kitörlöm a revolut kártyát a walletből és beteszem újra - mert ezzel mindenképp egy új "digitalizált" kártyaszám jön létre, hátha már ez is orvosolja a gondokat

(#33421) balinlin válasza pictigjis (#33420) üzenetére


balinlin
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!
Én is erre gondoltam hogy újra hozzáadom, sőt több kártyát is.
Brandynew: tudtommal Apple pay csak a kártya hozzáadásakor igényel netet, utána már nem. De amúgy is kicsi az esélye a nethiánynak, főleg többször.

(#33422) pala2 válasza balinlin (#33421) üzenetére


pala2
csendes tag

Szia!
Nekem is szokott ilyen lenni, jellemzően ha ~20e Ft feletti (vagy ahol egyébként PIN kódot kérne a kártya ???) vásárlásoknál. Ha a fizikai kártyával "ismétlem", akkor PIN-el engedélyezi a fizetést.
Még nem sikerült megfejtenem az okát. (a CIB kártyával simán engedi PIN nélkül is ApplePay)

pala

(#33423) balinlin válasza pala2 (#33422) üzenetére


balinlin
senior tag

Lehet az összegben valami, mert ami ment az 20 alatt volt így belegondolva. Na még tesztelem, azután meglátjuk...

(#33424) emeritus válasza pala2 (#33422) üzenetére


emeritus
tag

20 eFt feletti tételek elutasításával - újabban és Gpay mögött - én is szembesülök. Megelőző és követő párezres vásárlások zavartalanok. Netkapcsolat folyamatos, az esetszám alacsony, így nekem sem sikerült még az okot feltárni. (Elutasításkor biztonságból bankkártyára váltok.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#33425) adam0913


adam0913
tag

Sziasztok!

Biztos, hogy volt már róla szó, így előre is elnézést a kérdésért.
Forint --> euró átváltásnál mit kell beállítanom a revolutnál, hogy a limit áras megbízásnál ne a forint/euró limitárát kelljen megadnom (0,0027 formában), hanem euró/forintot pl 366-ként? :F

(#33426) Fifi válasza adam0913 (#33425) üzenetére


Fifi
őstag

Az € számlád kiválasztva indítsd a konverziót ne pedig a Ft-ról.

(#33427) adam0913 válasza Fifi (#33426) üzenetére


adam0913
tag

:R :R :R

(#33428) #81556480


#81556480
törölt tag

Pénteken kificcenek new yorkba.
Van kp-m meg egy mastercadom, meg egy használaton kívüli revolut kártyám is.

Érdemes rátenni vésztartaléknak pár száz dollárt? kint jó ez a kártya ? Mennyit bukok ha erstebankból kiküldök 200 dollárt, nem használom, majd vissza küldöm magamnak?

(#33429) viktorhu válasza #81556480 (#33428) üzenetére


viktorhu
veterán

Mit szeretnél pontosan? Akkor előnyös a Revolut, ha forintot szeretnél külföldön költeni, mert jobban vált, mint a bankok. Ha dollárszámlához tartozik bankkártya, akkor az az egyszerűbb megoldás, de ha forintszámláról szeretnéd a dollárt venni, akkor ne utald, hanem töltsd fel bankkártyával a revolutot ingyen, és ha nem használod, rajta is hagyhatod a dollárt, aztán elköltöd majd pl. aliexpressen.

(#33430) #81556480 válasza viktorhu (#33429) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ja hát magyar erste banknál van számlám, ahhoz tartozó mastercardom. Megyek " kirándulni" és a biztonság miatt ( ellopják, elhagyom) tennék rá pénzt, gondolom forintot, (ha magyar számláról utalok a revolutra), aztán elteszem külön helyre ilyen vésztartaléknak.. remélem érthető. csak valószinüleg ha nincs gond nem nyúlok hozzá, tehát csak ide oda utalgatok 200 dollárt kb, ennek van e költsége?

És az se kizárt hogy ha a mastercardot nem fogadják el valahol, mondjuk akkor használnám ezt a revolut visa-t

akkor ne utald, hanem töltsd fel bankkártyával a revolutot ingyen

ja igen így gondoltam mert össze van már régóta a kettő kapcsolva,

[ Szerkesztve ]

(#33431) viktorhu válasza #81556480 (#33430) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha forintszámlán van a pénzed, akkor használhatnád elsődlegesnek a revolutot, hogy az váltson, ne a bank. Mindig feltöltesz rá, amennyi kell (bár ha pont hétvégére mész, akkor pont jobb előre átváltani rajta dollárra a forintot).

Egyébként meg tudod nézni, hogy mennyibe kerül az oda-vissza váltás, ha megnézed az alkalmazásban a vételi és az eladási árfolyam különbségét - nem veszítesz sok pénzt, de 200 dollárt én nem váltanék vissza forintra, hogy aztán újra dollárra váltsam, amikor szükség van rá. Én készpénzt sem szoktam vinni külföldre, ha nincs már eleve itthon az adott valutából, hanem ott veszek fel kártyával pénzt, és amit lehet, a kártyával fizetek, de neked a kp már megvan, ahogy írod.

(#33432) #81556480 válasza viktorhu (#33431) üzenetére


#81556480
törölt tag

Na várjál, én ráteszek forintot akkor nekem át kell váltani? úgy nem lehet hogy vásárolok vele és amenyit vásároltam annyit vált át? mert eurozónában használom a forintos mastercardom én sosem váltok euróra rajta semmit . nemnagyon értek ehhez.

Tehát ráteszek 60 ezer forintot, azzal nem fogok tudni vásárolni csak ha az appban dollárra váltom előtte ?

(#33433) qdak válasza emeritus (#33413) üzenetére


qdak
addikt

Bocs ilyet nem talalok :U

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#33434) Friczy válasza #81556480 (#33432) üzenetére


Friczy
senior tag

De fogsz tudni, ha vásárolsz, a Revolut átváltja automatikusan. Az nem mindegy, hogy milyen árfolyamon. Hétköznap nincs probléma, a hétvégi váltásnak van némi felára. Tehát ha hétvégén vásárolsz, akkor kicsit drágábban kapod meg a dollárt, mint hétközben. Ha csak biztonsági tartalék, akkor várhatóan nem nagy ügy.

(#33435) #81556480 válasza Friczy (#33434) üzenetére


#81556480
törölt tag

oké, köszi

(#33436) emeritus válasza qdak (#33433) üzenetére


emeritus
tag

A fizetés kérése funkció némi előélet után jelenik meg. Ha még nem aktív, lehet kérelmezni..

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#33437) viktorhu válasza #81556480 (#33432) üzenetére


viktorhu
veterán

1% a hétvégi felár, az már egy OTP-s árfolyam, szóval az előny elvész. Ha csak vésztartalék, akkor mindegy, de a helyedben inkább eleve azzal fizetnék, hogy ne a bank váltson - akkor viszont vissza az első ponthoz, hogy érdemesebb előre váltani valamennyit.

(#33438) trialboj


trialboj
őstag

Meghívtam az ismerősömet aki Mo-on él, és regisztrációnál kér tőle egy adóazonosítót. Miért kell ilyet megadni? Nekem nem kellett 2019-ben, és azóta sem. Ki lehetett választani hogy most nem tudom, de 90 nap múlva majd megadom.
Mindéképp zargatni fog vele? Nem akar cryptot meg stockot vásárolni, csak pénzt küldene az ismerősök között, meg fizetne vele külföldi szolgálgatásokért mert elméletben jobban váltja a dolcsit meg az eurót.
köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#33439) kgymac válasza trialboj (#33438) üzenetére


kgymac
őstag

A bankok bankszámlanyitáskor nem kérik ? Kizártnak tartom, hogy egy új ügyfél nem a litván revolut ügyfele lesz EU tagországból.

(#33440) ACE- válasza trialboj (#33438) üzenetére


ACE-
addikt

Ha csak efféléket fog csinálni akkor nem mind1, hogy megadja-e vagy nem? Meséld már el hogy egy adóazonosítóval milyen módon lehet visszaélni?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#33441) emeritus válasza trialboj (#33438) üzenetére


emeritus
tag

Tőlem is kért adóazonosítót: megadtam. Gondolom mások is így tesznek, előbb-utóbb kelleni fog, emiatt szükségtelen aggódni, nyugodtan adja meg.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#33442) kw3v865


kw3v865
senior tag

Üdv!

Revoluton akarok forintot euróra váltani, ami ugye az eurós alszámlámon lesz tárolva. A kérdésem az, hogy ha eurós vásárlási tranzakciót csinálok (kártyával vásárlok), akkor melyik alszámlámról fogja lehúzni a pénzt? Az eurósról vagy a forintosról, amit ugye még át is kell váltania euróra?

(#33443) gyalu 1 válasza kw3v865 (#33442) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Ha az adott pénznemből van elegendő a számládon, akkor onnan. Ha nincs akkor forint zsebből

(#33444) ACE- válasza gyalu 1 (#33443) üzenetére


ACE-
addikt

Nem biztos hogy Ft-ból, ha pl. USD zsebben Ft-ra számolva több van, mint a Ft zsebben, akkor onnan...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#33445) kw3v865 válasza ACE- (#33444) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi a válaszokat. Tehát akkor célszerű tartalékolni EUR-t és USD-t is netes vásárlásokra. Arra gondolok, hogy megéri előre váltani valamennyit, amikor aránylag jó az árfolyam és ott hagyni az alszámlámon. Gondolom ugyanígy megy ez más devizákkal is. Mondjuk román lei-t akarok kivenni ATM-ből, akkor ha előre átváltom és lesz elegendő fedezet az alszámlámon, akkor abból fog menni a tranzakció, nem "on-the-fly" váltja át aktuális árfolyamon.

(#33446) JohnnyWeiss válasza JohnnyWeiss (#33410) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Megvan a megoldás, hogy a fizetési link miért kér postcode-ot nekem:
Ha magyar bankkártyaszámot adok meg, akkor nem kér postcode-ot, de ha a Curve kártyám számát írom be a revolut fizetési linkjénél, akkor meg kell adni egy postcode-ot is. Ezt úgy sikerült áthidalnom, hogy google-ban kerestem UK postcode-okat és beírtam egyet találomra (UB1 1DU) és így már sikerült is a Curve-al fizetni.

(#33449) paolinho


paolinho
őstag

Annak mi lehet az oka, hogy már kétszer próbálkoztam utalni az Erste bankszámlámról a Revolut számlámra, és noha mind a kétszer elindult rendben az utalás, mi d a kétszer vissza is lett küldve az Erste számlámra?!
Korábban is már így töltöttem fel a Revolut - ra, akkor nem volt probléma.

(#33450) Turbobacsi válasza paolinho (#33449) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nekem múlt héten (még) működött

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.