Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) Brandynew válasza hedgehog (#34350) üzenetére


Brandynew
őstag

Mi a forrásod? Csak mert szerintem pontosan úgy működik, ahogy a jogszabályok az EU-n belül előírják. 2 munkanap, ha az adott napi határidőig (valamiért 14 óra rémlik) elindítod. Nekem mindig így érkezik meg, 2-3 nap alatt.

(#34352) pictigjis válasza Brandynew (#34351) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem kell ehhez forrás, hiszen elég sokan láttuk már, hogy az utalást a currency cloud nevű cég bevonásával bonyolítják le, és ha valaki pont úgy fogja ki, lehet az a 2-3 inkább 5-6, vagy több nap is

ebben a tekintetben teljesen megbízhatatlan a revolut

(#34353) IG55


IG55
senior tag

Kaptam ezt a születésnapos 1 havi ingyen Premiumot. Valóban díjmentes bármekkora mennyiségben a HUF EUR váltás? Ők ugyan ezt írják, de a gyakorlatban is így van?

(#34354) Somatom válasza Brandynew (#34351) üzenetére


Somatom
veterán

Forrás a PH Revolut topik. Olvastad, hogy többeknek mennyi idő alatt teljesültek az év végén indított utalásaik?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34355) Gabás válasza IG55 (#34353) üzenetére


Gabás
addikt

Igen

(#34356) hedgehog válasza Brandynew (#34351) üzenetére


hedgehog
senior tag

A többiek már leírták az érveimet. Egyébként nem is külföldi bankszámláról érkezik a pénz, emiatt is láthatóan nem "külföldi utalás". Ami egyébként azért is fontos, mert vannak olyan bankszámlacsomagok itthon (a legtöbb vállalkozói számla pl.), ahol a külföldről érkező forint jóváírásokra kemény díjakat számítanak fel, de szerencsére itt nem ez a helyzet.
Feltétlenül hangsúlyoznám, hogy jelenleg. A helyzet bármikor változhat, lásd régebben volt saját forint bankszámlaszám, nem csak ez a gyűjtőszámla (tudom, akkor még nem litván volt a székhely), ráadásul régebben a Vitesse PSP volt a pénzmozgás-szolgáltató, nem a mostani Currency Cloud.

-- aka p3d3str1an

(#34357) Boond válasza IG55 (#34353) üzenetére


Boond
addikt

ilyen is van? Az szuper :D Gondolom ez esetben is le kell mondani 1 hónap vége előtt... Nah majd nézem lassan úgyis aktuális :D

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#34358) tobias40 válasza kmarci25 (#34329) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,működödtt rendesen,benzinkútnál is és a dohányboltban is.
Öszekellett párosítanom a Gpay-el és utána már érintéssel megy szépen.
Van ahol ki kell nyitni a billentyűzárt van ahol ment simán csak odaraktam a telefont csukott képernyővel.

Tetszik a dolog még jöhetnek "okosságok" amik hasznos dolgok és amire figyelni kell.. :R

Pl.Két revolut kártya között mennyi idő alatt van ott a pénz ha utalunk?
Vagy hogy a leggyorsabb a pénzküldés számlára illetve revolut számlára?

(#34359) Boond válasza tobias40 (#34358) üzenetére


Boond
addikt

Pl.Két revolut kártya között mennyi idő alatt van ott a pénz ha utalunk?
pár másodperc

"Vagy hogy a leggyorsabb a pénzküldés számlára illetve revolut számlára?"
Revolutra telefon feltöltéssel.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#34360) ACE- válasza focvis (#34336) üzenetére


ACE-
addikt

Én megnézném a Zen-t is, ott 5€ havi díjért korlátlanul válthatsz, bár itt sincs HUF számla, tehát előtte Wise-t be kell iktatni, majd onnan viszont már bankkártyával rá tudod tölteni a HUF-ot Zen-re, átváltani, és onnan utalható, 1 SEPA mindenképpen ingyenes de az 5€ csomagban több is. [link]
Ja nem jó mert a kártyás top-up csak 5000€-ig díjmentes... akkor ez sem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#34361) crywol


crywol
újonc

Sziasztok!

Az alábbiban kérnék segítséget:

Ma egy kollégám mondta, hogy néhány hete eladta néhány részvényét és az összeget a "Befektetésre elérhető" menüpontban a "kivétel" segítségével áttette a revolut számlájára. Azt is mondta, hogy a beérkező osztalékoknak is itt meg kéne jelennie összeadva, nála ez így is szokott lenni.

Nos én december 30-án eladtam egy részvényt azonban nem látom, hogy jóvá lenne írva, valamint láthatóan az osztalékokat sem számolta oda. (ez kábé 5 dollár) Jelenleg csak az a pár dolcsi van befektetésre elérhetőként, amit korábban feltöltöttem gpay-el. Asszonynál ugyanez.

Ilyennel már találkozott valaki?

Bocs ha kacifántosra sikerült, köszönöm előre is ha valaki felvilágosít. :)

(#34362) zsamiatt válasza crywol (#34361) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ha van osztalék azt folyamatosan kapod amikor osztalék fizetés van. Egyből a kereskedési számládra kerül fizetési napon. Ha kiveszed a kereskedési számláról a normál számládra a pénzt az beletelik 4-5 munkanapba. Viszont mivel év eleje van, év nyitás stb simán nőhet az idő a revolut és a brokker közti elszámolás miatt.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34363) attka


attka
aktív tag

Sziasztok,
Valaki vett már fel Budapesten ATM-ből török lírát revoluttal ingyenesen és ha igen akkor hol?
Üdv.

(#34364) pictigjis válasza attka (#34363) üzenetére


pictigjis
senior tag

torok lirat. budapesten. atm-bol

te felfogtad, mit irtal?

(#34365) UberMutant válasza pictigjis (#34364) üzenetére


UberMutant
őstag

szerintem időutazó

(#34366) zsamiatt válasza UberMutant (#34365) üzenetére


zsamiatt
őstag

látja, ha így folytatjuk nálunk is török líra lesz?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34367) attka válasza pictigjis (#34364) üzenetére


attka
aktív tag

Sziasztok,

Elnézést de azt gondoltam, ahogy eurot vagy dollárt lehet, úgy esetleg török lírát is, de akkor ezek szerint nem. Köszönöm a válaszokat. :R

(#34368) tobias40


tobias40
veterán

Meghívtam egy egy személyt a revolut meghívóval és már 3x kirja hogy nem tudja azonosítani.Személyi igazolvány mindkettő oldalát fényképeztem,fénykép készült,adószám megadva mégis ezt írja ki.
Nálam a mikor regisztráltam egyből sikerült minden.
Mi lehet a gondja?

(#34369) ACE- válasza tobias40 (#34368) üzenetére


ACE-
addikt

Személyi igazolványt csak eredetiről fogadja el, és a szelfit is, remélem így próbálod, mert a leírásod alapján Te csinálod a meghívottaknak...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#34370) pictigjis válasza attka (#34367) üzenetére


pictigjis
senior tag

csak euró atm van forintoson kívül magyarországon

és tényleg nem bántásból, de azt gondoltad, a világ (vagy akár csak európa) összes valutájának van saját atm-je itthon vagy bármelyik országban?

[ Szerkesztve ]

(#34371) attka válasza pictigjis (#34370) üzenetére


attka
aktív tag

Szia,
Azt gondoltam, hogy van esetleg MO-n egy török érdekeltségű bank, ami esetleg biztosít ATM-ből történő pénzfelvételi lehetőséget török lírában. Egyéb iránt igen, ahogy írod, mint ahogy a valutaváltóknál is van sokféle pénznem. Ennek mintájára lehetne 0-24-es automata valamennyi felárral és nem kellene fiókot sem üzemeltetni. Valszeg túlgondoltam a dolgot....

(#34372) tobias40 válasza ACE- (#34369) üzenetére


tobias40
veterán

Én csinálom az Ő személyiével és adókártya,arcéke stb. alapján.

(#34373) pictigjis válasza tobias40 (#34372) üzenetére


pictigjis
senior tag

akkor ezt sürgősen hagyd abba, mert nem lesz jó vége

(#34374) Somatom válasza pictigjis (#34373) üzenetére


Somatom
veterán

Miért? Ha a 84 éves nagynéném szeretne egy Revolut regisztrációt, akkor nyilván nem ő fogja végigvinni a telójával, hanem én.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34375) pictigjis válasza Somatom (#34374) üzenetére


pictigjis
senior tag

de srácok, ilyet nem lehet csinálni! mert a regisztrációnak szabad akaratból, önállóan kell történnie. ahol videós azonosítás történik, erre külön rá is kérdeznek, hogy senki nincs-e a közeledben és önállóan cselekszel-e

ha én revolut lennék, azonnal zárolnám a fiókot. ha már a 84 éves nagynénédet hoztad fel, nyilván ott lehetsz a közelében és segíthetsz neki, de nem csinálhatod helyette a folyamatot. ez óriási különbség

(#34376) zsamiatt válasza pictigjis (#34375) üzenetére


zsamiatt
őstag

miért ne lehetne? Attól még a bankkártyájához nem férsz hozzá, hogy pénzt tegyél fel neki.
Segíteni meg simán lehet.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34377) MADcat válasza zsamiatt (#34376) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Azt a Revolut honnan tudja? Te meg a nagyi tudod. Revolut nem. Simán benne van visszaélés lehetősége. Aki ezt nem érti, nem is akarja érteni. Magyar bankban aláírhatnál a nagyi helyett? Maximum meghatalmazással, de abban sem vagyok biztos, hogy kötéskör lehetne-e.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#34378) pictigjis válasza MADcat (#34377) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem is értem, hogyan jut valakinek egyáltalán eszébe, hogy szelfit próbáljon csinálni a meghívott ember jelenléte nélkül. még a végén az is kiderül, hogy a csak telefonnal lefotózott személyit próbálja még egyszer befotózni az appba

és az ilyen full kamu meghívásokért még fizet is a revolut, ők tudják :)

[ Szerkesztve ]

(#34379) tobias40 válasza pictigjis (#34373) üzenetére


tobias40
veterán

Miért??A feleségemnek akarnám megcsinálni!!
Nem csalni akarok,gondolod hogy akkor beírom nyilvános fórumba?? :W

Az Ő! arcképe került be természetesen,te teljesen hülyének nézel???

[ Szerkesztve ]

(#34380) pictigjis válasza tobias40 (#34379) üzenetére


pictigjis
senior tag

te teljesen hülyének nézel?

igen

(#34381) MADcat válasza tobias40 (#34379) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

De értsd meg. Nem szabad. Le van írva. Ha ezzel nem értesz egyet, nem kell használni a szolgáltatást.
És mégegyszer, a revolut nem tudja, hogy te milyen szándékkal ülsz a feleséged mellett. Ha mégis megúsztad, remek. Ha buksz, akkor soha az életben nem lesz náluk számlád. Nejednek sem ...

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#34382) zsamiatt válasza pictigjis (#34378) üzenetére


zsamiatt
őstag

hol írta, hogy szelfit nem az emberről csinálja? Kicsit túl gondoltad a dolgot.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34383) pictigjis válasza zsamiatt (#34382) üzenetére


pictigjis
senior tag

dehogy gondoltam túl, bár tény, a fogalmazással is vannak gondok :) ott van pár hozzászólással előrébb, hogy arcéke (ami nyilván arcképe akart lenni) alapján dolgozik

de én ezt befejeztem, hihetetlen, hogy egyesek a legalapvetőbb szabályokat sem képesek felfogni, és csodálkoznak, amikor az ilyen próbálkozásokat még a legalapabb algoritmusok is kiszűrik

(#34384) tobias40 válasza pictigjis (#34380) üzenetére


tobias40
veterán

Ismeretlenül jobb lenne ha visszafognád magad kisfiam!
Én nem személyeskedtem eddig!!

(#34385) tobias40 válasza MADcat (#34381) üzenetére


tobias40
veterán

Sehol nem írtam hogy én csinálom helyette (a tudta nélkül)csak segítettem neki mit hogyan kell.
Ez hol van leírva hogy nem szabad?
Ráadásul a legtöbb nő nem szeret(tud) ilyenekkel foglalkozni,rábízza a férjére vagy a párjára,mindegy.

Ok,felejtsük el az egészet,törölheted a hsz-ket is ha gondod!

[ Szerkesztve ]

(#34386) pictigjis válasza tobias40 (#34384) üzenetére


pictigjis
senior tag

válaszoltam a kérdésedre

(#34387) MADcat válasza tobias40 (#34385) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Na a kettő nem ugyanaz. Én arra gondoltam, hogy te csinálod neki a szelfit pl. Nem arra, hogy elmagyarázod.. Lehet a nagyi analógia zavart be. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#34388) zsamiatt válasza pictigjis (#34383) üzenetére


zsamiatt
őstag

csak úgy műszakilag magyarázd már meg kérlek, mi a különbség a között, hogy csinálsz egy szelfi képet és azt töltöd fel vagy egy a revo appban csinálod és az töltöd fel? A két kép között mi a különbség? mitől megbízhatóbb az egyik mint a másik?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34389) MADcat válasza zsamiatt (#34388) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Tudsz feltölteni? Erre van lehetőség?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#34390) Somatom válasza pictigjis (#34375) üzenetére


Somatom
veterán

Eddig önállóan, szabad akaratomból izzadtam meg mindhárom regnél (Revo, Curve, Zen) a fényképpel. Kizárt, hogy az öreglánynak ez önállóan sikerüljön.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34391) zsamiatt válasza MADcat (#34389) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem tudom, tigris hivatkozott erre...

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34392) pictigjis válasza zsamiatt (#34388) üzenetére


pictigjis
senior tag

például az, hogy a legtöbb esetben forgatni is kell a SAJÁT fejed, ami pont ahhoz kell, hogy az algoritmus meg tudjon győződni arról, hogy kit is próbál lefotózni éppen. de ez egy dolog. szerinted mégis miért kér az app hozzáférést a kamerához, ha elég lenne az azonosításhoz egy korábban eltárolt kép, benne az összes exif fájlazonosítóval, hogy mikor, hol és milyen kamerával készült? a kérdésed is nonszensz

(#34393) pictigjis válasza zsamiatt (#34391) üzenetére


pictigjis
senior tag

hiszen továbbra is ennyit tudunk: Az Ő! arcképe került be természetesen

azt nem tudjuk, hogy ha az ő arcképe is, milyen formában készült az arckép. netán a felesége fogta a saját telefonját, és lefotózta magát? vagy a kolléga lőtt egy képet valamikor a feleségéről, és azt próbálja felölteni?

hazudnék, ha azt mondanám, nem unom ezt a beszélgetést... :)

[ Szerkesztve ]

(#34394) tobias40 válasza pictigjis (#34393) üzenetére


tobias40
veterán

Mit ragozol még mindig?
Ha nem megy a szöveg értés akkor inkább engedd el ezt a témát!
Kezedem úgy érezni hogy trollkodsz velem és ezt nem szeretem,nem is kell reagálnod az én kérdéseimre,hozzászólásaimra!!
Természetesen az Ő telefonjával az Ő szelfije lett beletéve,mint ahogyan magamnak is csináltam ,előtte.

[ Szerkesztve ]

(#34395) stingy2 válasza pictigjis (#34393) üzenetére


stingy2
senior tag

Felesleges ebbe ennyire beleállni. Mindenkinek a saját felelőssége. Te szóltál, mi lehet a buktató, ha ingorálja és (netán) következménye lesz, az nem a te bajod. (mondhatnám ki a f.szt érdekli)

INTJ

(#34396) attka válasza tobias40 (#34394) üzenetére


attka
aktív tag

Kedves pictigjis,
Szeretnék neked egy visszajelzést adni. Nem tettem volna meg, ha közvetlenül az én témám után nem futottál volna bele hasonló szituációba. Nem azzal van probléma amit közölni szeretnél, hanem ahogy azt közlöd és amilyen stílust feltételez és érez az ember az olvasása közben.
Részemre ezt írtad: "te felfogtad, mit irtal?"
Lefordítom neked, hogy 10-ből kilenc embernek a fejében milyen gondolatok alakulnak ki ennek a hatására: "Te tényleg ilyen hülye vagy, hogy ezt egyáltalán megkérdezted?"és ez sajnos minősítés, anélkül, hogy tudnád mi jár a másik ember fejében. Miután 2 üzenetváltásból elmagyaráztam, hogy Én, hogy láttam a kérdésem jogosságát vélhetően elfogadható volt, hiszen arra nem is reagáltál.
20 évnyi PH fórumozás után természetesen nem akadok fent ezeken és ezután is fel fogom tenni azokat a kérdéseket még ha "hülye" kérdések is lesznek, mert az infó fontos számomra és ezzel is többet fogok érni a jövőben és kevesebb "hülye" kérdést fogok feltenni.

Üdv.

(#34397) pictigjis válasza tobias40 (#34394) üzenetére


pictigjis
senior tag

szerintem a szövegértés az kettőnk közül valószínűleg nekem megy jobban, nyugodtan olvasd vissza, milyen mondatoktól jutottál el odáig, amit például ebben a hozzászólásban írtál. és hát a tény végül is tény marad, hogy megakadt a regisztráció, és jó eséllyel nem azért, mert mindent olyan jól (és szabályosan) csináltál a feleséged helyett. nekem persze mindegy, mit csinálsz, de legközelebb gondolj a most történtekre, amikor más(ok) helyett próbálsz regisztrálni pénzügyi szolgáltatásba

(#34398) pictigjis válasza attka (#34396) üzenetére


pictigjis
senior tag

köszi a visszajelzést :)

(#34399) pictigjis válasza stingy2 (#34395) üzenetére


pictigjis
senior tag

ja, tök jogos, be is fejeztem, én is utálnám, ha délután beesve ennyi offot kéne végignyálaznom :)

(#34400) tobias40


tobias40
veterán

Teljesen más kérdés:
Mondta egy ismerősöm akinek szintén van Rev kártyája, hogy van olyan lehetőség hogy célt tűz ki az ember hogy pl.augusztusra kell neki 100.000 ft. "Ő bónusznak mondta"
Ehhez az kell hogy mindent a Rev kártyával fizessen és ezek után kap gondolom visszatérítést.
Ha jól látom ez a lehetőség a előfizetős "fiókokban" van .
Hogyan működik ez és milyen vásárlásokra vonatkozik?
Van róla lista vagy minden Rev kártyával fizetett tranzakció után van x százalék visszatérítés?

Remélem érthetően fogalmaztam a kérdésemet és nem lesz félreértés belőle! ;]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.