Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) Boond


Boond
addikt

otp-ről a feltöltés az ingyenes igaz? (kártyáról)

[ Szerkesztve ]

(#34302) hedgehog válasza Somatom (#34300) üzenetére


hedgehog
senior tag

Belföldi utalás az, a Revolut is úgy hívja (local payments, lásd a fee oldalt), belföldi számláról érkezik, csak az indulási időpontja a kérdéses általában :D
Szóval inkább fogalmazzunk úgy, hogy nem AFR-en belüli utalás.

(Azért pontosítok, mert hajlamos mindenki azt hinni, hogy forintszámlára utalás az egy rendes nemzetközi utalás, pedig igazából nem az)

-- aka p3d3str1an

(#34303) Somatom válasza hedgehog (#34302) üzenetére


Somatom
veterán

Én az utalási idő szempontjából írtam, mivel arról volt szó. Hazai magánbankszámlák között ez kötelezően azonnali. A Revolutra viszont ez nem érvényes. Lehet egy óra, vagy egy hét is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34304) akooos válasza Boond (#34301) üzenetére


akooos
veterán

Kártyás vásárlásnak minősül, tehát igen.

(#34305) bostone válasza Somatom (#34300) üzenetére


bostone
addikt

Nehezen esett le, amit írtál.
Létezik erre más, hasonló megoldás?

(#34306) Gerzsi


Gerzsi
tag

Revoultba ha átváltok Revolut Bankra akkor csak betétbiztosítás lesz vagy van más előnye vagy hátránya?

[ Szerkesztve ]

(#34307) anadroid válasza Gerzsi (#34306) üzenetére


anadroid
senior tag

Nálunk még csak ennyi, de van, ahol már megy a hitelezés és betétgyűjtés. A tavaly év végi jelentésük szerint 16 millió euró van kint hitelezésben és kb. 350 millió betétet gyűjtöttek. December 13. óta meg van az ECB-licencük is, és nekik van a neobankok közül a második legnagyobb ügyfélállományuk a világon (az első egy brazil).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#34308) niklebi


niklebi
senior tag

Nagyon úgy néz ki, hogy egy csaló oldalon rendeltem. A fizetésről küldtek visszaigazolást és akkor láttam, hogy én nem azon az oldalon voltam. Itt rendeltem: www.martensbakancsakcio.com , de a fizetés visszaigazolást innen kaptam:
no-reply@tobeno1shop.com. Ekkor lett gyanús és rákeresve csak olyan oldalakra jutottam ahol bejelentették, hogy ez egy csaló oldal vagy fizető hely. Kérdésem, hogy tudnám a Revolut-nál kérni, hogy sztornózzák a fizetést. 16 óra 24 perckor fizettem, még nem sok idő telt el.Kinek kell írni, mit kell leírni bejelenteni, hogy vonják vissza a kifizetést. Gondom az, hogy angolul nem beszélek és írni is csak fordítóval tudok.
Az lemaradt, hogy a Revolut kártya a Curve kártyába van betéve, és így történt a fizetés.

[ Szerkesztve ]

(#34309) pictigjis válasza niklebi (#34308) üzenetére


pictigjis
senior tag

akkor eleve a curve-nek kell irnod, hiszen a revolut szamara a curve a kereskedo partner

azert bator dolog ilyen szolgaltatasokat nyelvtudas nelkul hasznalni

(#34310) bostone válasza pictigjis (#34309) üzenetére


bostone
addikt

A revolut tud magyarul.

(#34311) pictigjis válasza bostone (#34310) üzenetére


pictigjis
senior tag

tenyleg? az ugyfelszolgalat is?

na ugye

(#34312) SzGee válasza niklebi (#34308) üzenetére


SzGee
aktív tag

nem lehet stornózni, kártyatársasági szabályok szerint, ahol volt sikeres engedélykérés a tranzakcióra, az be lehet terhelni - neked max a chargeback marad, ha vissza akarod kapni a pénzed

If you leave me, can I come, too?

(#34313) tobias40


tobias40
veterán

A google pay működik a revolut kártyával(fizikai-virtuális)
Tehát telefonon ha beállítom az nfc-s fizetést akkor érintéssel működni fog? :U

(#34314) MADcat válasza tobias40 (#34313) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Igen.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#34315) István89


István89
tag

Itt még nem volt ez a mai hír:

Megvan a Revolut magyarországi vezetője

(#34316) focvis


focvis
veterán

Srácok!

Mennyire életszerű, hogy a Magyar Államkincstártól (MÁK) a magyar Revolut gyűjtőszámlára kérjek utalást (nagyobb összeg)?
Csinált valaki ilyent, figyelembe veszik a közleményben az egyedi azonosítómat?

A komplett terv: MÁK-tól Revo, ott átváltom euróra, majd azt utalom EU-n belül külföldre.
Jól gondolom, előtte célszerű ezt tudatni az ügyfélszolgálattal?

Köszönöm!

(#34317) Boond válasza akooos (#34304) üzenetére


Boond
addikt

köszi.

Közben ha vkit érdekel, a múltkori körkérdés. Ha felveszel pénzt, és azt írja "függőben" a részleteknél (de amúgy megkaptad az összeget) és 8 napja van a bankautomata tulajának elkérni a pénzt különben stornózzuk.

Szóval aggodalomra semmi ok, jelentkezni fognak a lóvéért, és teljesítés státuszba kerül nálam kb 48 órán belül volt.

"December 13. óta meg van az ECB-licencük is"
ÉS ez a licens mit takar?

(#34318) Boond válasza focvis (#34316) üzenetére


Boond
addikt

Szerintem mindenképp célszerű. egyébként nagy összegekre a wise-t szokták ajánlani még, ott van külön forint számla is, nem csak gyűjtő.

(#34319) Boond válasza István89 (#34315) üzenetére


Boond
addikt

Nah ez jó hír, vagy mondhatnánk remek hír... önmagában ez is bizalom erősítő és egyéb pozitív hatással kellene bírjon - pl kritikusok, bizonytalanok felé is.

(#34321) UberMutant válasza focvis (#34316) üzenetére


UberMutant
őstag

nagyon rossz ötlet.
használd a wise egyedi számlaszámát.
utána wiseról kártyával már feltöltheted revolutra, ha ez a vágyad.

(#34322) zsamiatt válasza Boond (#34319) üzenetére


zsamiatt
őstag

az lenne bizalom erősítő, ha bejelentkezne az MNB alá. Onnantól kezdve pedig nem kéne probléma esetén a litván hatóságokhoz fordulni.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34323) viktorhu válasza zsamiatt (#34322) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem fognak tranzakciós adót fizetni. De egy technikai integráció a bankrendszerbe (amit a Wise elkezdett a magyar számlaszámokkal) már önmagában is segítene.

(#34324) zsamiatt válasza viktorhu (#34323) üzenetére


zsamiatt
őstag

ha biztosít magyar számlát akor ott van tranzakciós adó. Ahova befizetnek magyar gyűjtő számlára az emberek ott ugyan úgy kell fizetni tranzakciós adót a banknak.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34325) pictigjis válasza focvis (#34316) üzenetére


pictigjis
senior tag

biztosan nem tudjak figyelembe venni az egyedi azonositot, hogyan tudnak?

volt mar, aki maganszemelynek utalt ki EUROT a mak-bol, de ehhez ugye van is egyedi iban

eleg faraszto mar ez a gyujtoszamlas bohockodas amugy

(#34326) viktorhu válasza zsamiatt (#34324) üzenetére


viktorhu
veterán

A Wise viszont belga számlát ad magyar számlaszámmal, így nem érintett egyáltalán.

Ha utalsz a Revolutról forintot, akkor a magyar gyűjtőszámláról utalja? Mert akkor ebben az egy esetben érinti őket közvetve a tranzakciós illeték a magyar banki partneren keresztül.

(#34327) zsamiatt válasza viktorhu (#34326) üzenetére


zsamiatt
őstag

belga számlát magyar számlaszámmal? Valaki akkor itthon kezeli neki szerintem.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34328) tobias40 válasza MADcat (#34314) üzenetére


tobias40
veterán

A virtuális is?(nekem csak az van)
Gyakorlatban is próbáltátok már?
Ilyenkor gondolom meg kell nyitni a telefonon az app-ot és oda érinteni a terminálhoz?(sosem csináltam,bocs!) :R

(#34329) kmarci25 válasza tobias40 (#34328) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem kell megnyitni a Revolut app-ot, mivel a Google Pay-en keresztül fizetsz. Nekem a GPay-be van felvéve (többek között) a Revolut virtuális kártya. A GPay-t sem kell megnyitni, csak legyen bekapcsolva az NFC. Ha valamiért fel kell oldani a telefon képernyőzárját, akkor a telefon értesít erről.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#34330) fant0mi válasza tobias40 (#34328) üzenetére


fant0mi
addikt

a virtualis is. A revolut appban a kartyak resznel, odahajtasz a virtualis kartyadhoz, annal van egy gomb, hogy hozzaadas a gpayhez. Onnantol sima.

[ Szerkesztve ]

(#34331) papaya


papaya
senior tag

Tavaly 700k ment át a revón, de most több 2mós pakkot akarok átnyomni rajta váltással, tbsz-re. A probléma az, hogy hitel miatt társszámlás vagyok, de a számlatulaj egy családtag, nem én (bár a fizum is oda megy), szóval onnét jönne a befizetés, meg a feleség számlájáról a pénz. Wiseon ott bukott a történet, hogy nem az én nevemen volt a beutaló számla.. a kártyámon viszont az enyém szerepel..de mint írtam egyik befizetés sem az én számlám. Ez gond lehet?

[ Szerkesztve ]

(#34332) focvis válasza pictigjis (#34325) üzenetére


focvis
veterán

Úgy tudnák figyelembe venni, hogy a Revo egyedi azonosítómat írják a közleménybe.

HUF értékpapírokról van szó (MÁP+, PMÁP), feltételezem, nem váltja át nekem MNB árfolyamon a MÁK, pedig jó lenne.

(#34333) pictigjis válasza focvis (#34332) üzenetére


pictigjis
senior tag

de miért írnának bele bármit? a kincstár a saját, automatizált közleményeivel utal, nem fog a te revolutos azonosítóddal foglalkozni

(#34334) focvis válasza UberMutant (#34321) üzenetére


focvis
veterán

Nincs Wise számlám, de ha ez a boldogság titka, akkor nyitok.
Egyszeri ügyletről van szó.
Vélhetően megérné (egy évre) átlépni Revo Prémiumra.

Jól értem:
- nyitok Wise számlát,
- ott kapok magyar HUF és EU-s EUR számlaszámot,
- ott szabadon váltok a kettő között?
Köszönöm Mindenkinek!

@pictigjis: Oké, köszönöm! (Eddig a folyószámlámra kértem, ott nem foglalkoztam ilyenekkel, mert egyedi szlaszám.)

[ Szerkesztve ]

(#34335) UberMutant válasza focvis (#34334) üzenetére


UberMutant
őstag

nem kell wise.
mivel van magyar számlád, akkor miért vacakolsz revolutra utalással? (kockáztatva az idegbajt, amikor elkeveredik a pénzed)

kiutalod a magyar bankszámládra, és feltöltöd kártyás vásárlással revolutra , ott váltasz és oda utalod, ahova akarod.

[ Szerkesztve ]

(#34336) focvis válasza UberMutant (#34335) üzenetére


focvis
veterán

Igen, ez a leginkább logikus, tudom. :K

Ennek a hátrányai:
- ha kártyával töltöm, az kb. 10 nap lesz (napi kártyás limit 1 M Ft, a kérdéses összeg 22 és 35 ezer € közötti közötti)
- ha ezt banki átutalással küldöm a Revora, akkor vagy sziszifuszi módon 100 ezer Ft-jával küldöm, úgy ingyenes; vagy egyben, úgy pedig drága. (én meg smucig vagyok :B ).

(#34337) Gabás válasza focvis (#34332) üzenetére


Gabás
addikt

Természetesen figyelembe veszik a közleményedet, és meg fog érkezni a forintos számládra

[ Szerkesztve ]

(#34338) pictigjis válasza Gabás (#34337) üzenetére


pictigjis
senior tag

hagyjuk is a közleményt, bár nem tudom, te hol tudsz ilyet külön megadni

a revolut cégnevére szóló gyűjtőszámlát már önmagában nem lehet szabályosan hozzáadni a kincstári számládhoz

(#34339) UberMutant válasza pictigjis (#34338) üzenetére


UberMutant
őstag

trollkodik.

34336 akkor csinálj wise-t ott nem kell 1 milliókkal szórakozni.
a revolutot meg számold ki. wisenál van váltási díj, ilyen összegnél revolutnál is. hasonlítsd össze

[ Szerkesztve ]

(#34340) Gabás válasza pictigjis (#34338) üzenetére


Gabás
addikt

Mindegyik átutalásnál meg lehet adni közleményt. A legutóbbi ilyen utalásom még aznap megérkezett.
Nem vagyok jogász, de azzal a pipával valszeg nem szegsz meg előírást, elvégre a végső számla tulajdonosa te vagy.

[ Szerkesztve ]

(#34341) focvis válasza pictigjis (#34338) üzenetére


focvis
veterán

Rémlett nekem is, ezért most visszanéztem. 2020. októberben még működött, a bekarikázott részt én adtam meg, a közlemény többi része automatikus. [kép] (Ezt természetesen a hazai bankszámlámra utaltam.)

Az lehet a probléma, ha a közlemény automatikus része megzavarja a Revot...

[ Szerkesztve ]

(#34342) pictigjis válasza focvis (#34341) üzenetére


pictigjis
senior tag

érdekes, nekem meg tényleg nem rémlik, hogy valaha láttam volna közlemény hozzáadása sort, szóval lehet, mindenkinek igaza van

de végül is mindegy, mert az biztos, hogy van automatikus rész, nem is rövid, és én biztosan nem kockáztatnék azzal, hogy a végére odabökött számsor is biztosan átmegy-e

és azzal se kockáztatnám az államkincstári fiókomat, hogy céges számlára magyarosan bepipálom a magánszemély mezőt, szóval ezt mindenképp engedd el szerintem

(#34343) Boond válasza zsamiatt (#34322) üzenetére


Boond
addikt

Én magyar ügyfélszolgálattal is beérem majd :D (asszem idén indult több nyelvű szolgáltatás, egyelőre magyar még nincs közte).

MNB alá akkor fog "bejelentkezni" teljesen, ha magyarországi leányvállalatot is alapít. - Ezt állítólag vizsgálják...

Viszont a most kinevezett szakembernek közvetlen összeköttetése van az MNB-vel vagyis, a kommunikáció, gördülékenyebb lehet. Ettől én azt várnám, hogy idővel magyar ügyfélszolgálat, esetleg magyar egyedi számlaszám is legyen. Mivel az MNB leginkább fogyasztó védelmi szempontból kritizálta... - ebben az angol ügyfélszolgálat lehet nagy hátrány pl.

A másik dolog amit én látok, ahogy utána olvastam az ingyenes csomagnak, nincs elsőbbségije (állítólag ettől még elég jók az arányok). Tehát pl olyan, mintha bemész az orvoshoz ki kell várnod a sorodat. Míg egy előfizetőnek, van időpontja - pl. (ő elébb sorra kerülhet). A Metál, meg kap egy személyes ügyintézőt, leírás alapján. Tehát, mintha magán orvosod lenne.

Én úgy gondolom itt azért a magyar nyelvű ügyfélszolgálat az esetek jó részét, a problémáknak megszüntetné, minimalizálná. Egy olyan ember, aki pedig ezen a területen dolgozott végig, és az MNB-t is megjárta, szakmailag, emberileg sokkal jboban megtudja érteni az érintet szereplőket feleket. A revolutot, az MNB-t, és a magyar lakosságot.

Hazai leánybank, bár jó ötlet, és akkor tényleg a hazai betétbiztosítás vonatkozna rá (de tegyük hozzá, ha pl Ausztriában nyitsz egy számlát, arra sem a magyar fog vonatkozni, és ott is vannak nyelvi akadályok, esetleg jogszabályi - de ha megkapta a Revolut idehaza a banki engedélyt az MNB-től, akkor nagyon nem térhetnek el a szabályok, ha jól tudom, akkor csak szigorúbb szabályok esetén kellene újra lefojtatni az eljárást, az adott tagállamban, különben az "exportálható" másik eu-s országba)

Viszont egyúttal árnyoldala is van, ha hazai leánybank is lenne, szinte biztosan drágulnának a szolgáltatások, mert vonatkoznának rájuk a hazai törvények minden szempontból - pl adók. Tehát nem csak a "jó oldal".

És akkor már nem biztos, hogy annyira megérné... (ez kérdőjel).

Egyébként itt is hasonlóról van elmélkedés...
[link]

(#34344) Boond válasza focvis (#34332) üzenetére


Boond
addikt

Legegyszerűbb megkérdezni egyeztetni velük (Államkincstár). DE amúgy nem tudom mennyire jó ötlet ezzel kísérletezni...

[ Szerkesztve ]

(#34345) BenczeZ


BenczeZ
csendes tag

Sziasztok!

Ha revolut számláról utaltak Otp-s számlára mennyi idő az átfutás?

(#34346) pictigjis válasza BenczeZ (#34345) üzenetére


pictigjis
senior tag

két dolog bizonytalan az életben: hogy mikor halunk meg, és hogy éppen mennyi idő alatt teljesül egy revolutról indított forint utalás

(#34347) Brandynew válasza BenczeZ (#34345) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Sima külföldi átutalás, tehát 2 és 3 munkanap között.

(#34348) BenczeZ válasza pictigjis (#34346) üzenetére


BenczeZ
csendes tag

Hmmm értem.

[ Szerkesztve ]

(#34349) BenczeZ válasza Brandynew (#34347) üzenetére


BenczeZ
csendes tag

Köszönöm

(#34350) hedgehog válasza Brandynew (#34347) üzenetére


hedgehog
senior tag

Továbbra sem "sima külföldi utalás". Teljesen más útvonal, más típusú szolgáltatók (nem bankok) közötti pénztranszfer. picitigjisnek van igaza a 34346-ban.

-- aka p3d3str1an

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.