Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) gixxergabi válasza modflow (#34796) üzenetére


gixxergabi
senior tag

A telekód egy három számjegyű biztonsági kód, ami alapból a betéti kártya mögött álló bankszámlaszám utolsó 3 számjegye, ezt azonban meg kell változtatnunk az első használat előtt, hogy a kártya érvényes legyen az online vásárlásoknál.
Az OTP telekód megváltoztatása
A telekód módosítása a kártyabirtokos feladata: ez megtehető az OTP ATM-ek „TeleKód módosítása” felületén, illetve az OTPdirekt segítségével is. Utóbbi esetben igénybe vehető az OTPdirekt telefonos szolgáltatása, illetve az internetes felület is, ahol a „Betéti kártyák, hitelkártyák / Bankkártya adatok lekérdezése és módosítása” menüpontban lehetséges. Ha kifog rajtunk a távolsági ügyintézés, a telekód módosítását elintézhetjük személyesen is, bármelyik OTP bankfiókban.

Otp app-ban a káryta adatainál meg tudtam változtatni.
Most sikerült is a feltöltésem, és csak feldobta, hogy "sms-el és telekóddal azonosítom magam", de nem is kellett kiválasztani-beírni, csak OTP oldalon engedélyezni...

[ Szerkesztve ]

(#34802) Boond válasza viktorhu (#34797) üzenetére


Boond
addikt

Takarékbankban ezt "ipin" vagy elektronikus pin kódnak hívják. A lényeg, hogy a 3ds azonosításnál, a telefonszámodra küldött sms után, még ezt a pin kódot is meg kell adni, internetes vásárláshoz, tranzakciókhoz.
Ez egyébként már 2020 óta létezik.

Vagy otp most jutott volna el idáig? Utóbbi kevésbé valószínű... Ha van net bankod ott is megtudod változtatni, vagy akár egy atm-nél is.

"ezt azonban meg kell változtatnunk az első használat előtt, "
Ennek is volt egy határideje... ha nem változtatták meg, akkor addig nem használhatják, míg új kódot nem adnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#34803) modflow válasza Boond (#34802) üzenetére


modflow
veterán

"Ez egyébként már 2020 óta létezik."

Hogyne....

azóta jó sok pénzt megspóroltam volna, de sajnos rengeteg pénzt el tudtam költeni netes vásárlásra. 😅

(#34804) viktorhu válasza modflow (#34800) üzenetére


viktorhu
veterán

Volt régi, mindenkinek "gyárilag" a számlaszám utolsó három számjegye. Annak idején volt sok kommunikáció erről, hogy meg kell változtatni majd a dupla hitelesítéshez, mert az alapbeállítás szerinti kódot nem fogadják el online vásárláshoz.

Boond: ez a telekód a kezdetektől létezik, nekem 96 óta van otp-s kártyám, már akkor ezt kellett a telefonos lekérdezéshez / ügyintézéshez használni.

[ Szerkesztve ]

(#34805) Boond válasza modflow (#34803) üzenetére


Boond
addikt

Nem hiszed el? Lehet otp-nél most vezetik be, de takarék banknál, már 2020-ban bevezették ezt 2021 elején le is járt a határidő, és aki nem hosszabbította meg, annak nem ment a régi kód, csak ha megújítja. Régi story ez már...

(Az más kérdés, hogy pl ezt nem minden vásárlás, netes tevékenységnél kérte, viszonylag ritka volt.) De elvileg minden 3ds tranzakciónál be kellene kérnie. Van ahol biztonságosnak ítéli ,vagy ilyesmi, és nem kérik be. De revolutot, pl macerálták is emiatt, így valószínüleg ők bekérik... nagyobb összegnél, minimum...

(#34806) Boond válasza viktorhu (#34804) üzenetére


Boond
addikt

Lehet... de ahogy nézem ez egy eu-s rendelet.

[link]

(#34807) viktorhu válasza Boond (#34806) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, a 3DS EU előírás, és mivel ez a telekód az OTP-nél évtizedek óta létezik, már az online banking előtti időkből, adott volt, hogy ezt használják erre a célra. Aki soha nem használt telebankot, lehet, hogy nem is tudott a létezéséről, amíg a 3DS kötelező nem lett.

[ Szerkesztve ]

(#34808) modflow válasza Boond (#34805) üzenetére


modflow
veterán

Otp-nél? Nem, nem hiszen, hisz ha most adtam meg az új pin-t, akkor hogyan vásároltam ugyan eddig egy csomót??

De ezen szerintem ne vitázzunk. Ez tény, hisz sose kért semmit. Most is csak a revolut.
Egy vásárlásomnál se kért még telekódot.

[ Szerkesztve ]

(#34809) viktorhu válasza modflow (#34808) üzenetére


viktorhu
veterán

Úgy, hogy vannak alternatív azonosítási módszerek, lásd mobil aláírás ujjlenyomattal stb. De néha beesik ez a telekódos dolog, és akkor nagyon meglepi az embert, mert felkészületlenül érinti - én is elsőre nem tudtam, hogy most mit is akar, annyira meglepett, amikor először szembejött. De a telekód "mindig" is volt, ez a 3DS rendszer meg talán tavaly januárban kezdődött az EU-s előírás alapján. Engem valamikor nyáron talált meg, amikor egy boltban próbáltam a revolut kártyámat feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#34810) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Most regisztráltam a revolutra nemrég, egyszer töltöttem rá 4000 forintot és most akartam tölteni 5000 forintot, amit visszautasított, viszont a magyar bankszámlámról levonta, de nem utalta vissza a revolut! Február 8.-án történt a feltöltés! A mai nap lett lekönyve a magyar számlámon a pénz addig zárolva volt!
Mi van ilyenkor?

(#34811) balinlin válasza tukko1 (#34810) üzenetére


balinlin
senior tag

Én írnék a supportnak

(#34812) tukko1 válasza balinlin (#34811) üzenetére


tukko1
aktív tag

Csak angolul tudnak?

(#34813) szuszinho


szuszinho
őstag

USA bankszámlára történő $ utalásnak is lesz közvetítő banki díjja?

(#34814) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Új bankkártyát kaptam a K&H-tól. Szeretném felvenni a revolut fiókomba, de se a kártya számával (4x4 számjegy), se a kamerával felismertetéssel sem veszi be. Előbbinél azt mondja, hogy a kártyaszám helytelen, utóbbi esetében pedig hiába kerül a kártya a zöld keretbe, nem ismeri fel és olvassa be.
Ilyen az új kártyám:

[kép]

Van valami tippepek, hogy mit tudnék ezzel kezdeni?
Köszönöm, előre is!
Üdv,
Teo

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#34815) zsola400 válasza szuszinho (#34813) üzenetére


zsola400
aktív tag

Havi 1 ingyenes SWIFT utalás van, utána írja mennyi a várható költség.

(#34816) 4Grider válasza teo77 (#34814) üzenetére


4Grider
nagyúr

Aktiválva lett a kártya?

(#34817) teo77 válasza 4Grider (#34816) üzenetére


teo77
őstag

Igen, azzal fizetek vagy két hete az üzletekben.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#34818) SyMbioTe válasza teo77 (#34814) üzenetére

Reinstall, cache ürítés ilyesmiket próbáld meg.
Ha semmi, akkor ügyfélszolgálat. Anyum is pár hete kapott ugyanilyen kártyát, simán fel lehetett venni.

Ellenben: Google Pay másnál csinál ilyet topupnál: kiválasztom, hogy google pay-el töltöm fel, rányomok hogy tovább, ujjlenyomatot beolvassa és utána visszadob a topup felületre, ahonnan indultam, a feltöltés nem történik meg, mint ha mi sem történt volna.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#34819) mastodon


mastodon
aktív tag

Most regisztráltam. Elkezdek egy próbaidőt Prémium csomaggal, hogy díjmentes korlátlan átváltás keretében tegyek át egy csomó forintot euróba. Van-e ennek összegkorlátja? Aztán még a próbaidőszak alatt lejjebb megyek a standard csomagba, ekkor lesz-e vmi költségem, megfizettetnek-e vmi díjat?

(#34820) teo77 válasza SyMbioTe (#34818) üzenetére


teo77
őstag

Köszi szépen a választ! A válaszod vezetett a megoldásra
Töröltem a Revolut adatait (nem ez oldotta meg a problémát), majd mikor újra beléptem, rákérdezett az app, hogy akarom - e az 59 végű kártyák hozzárendelni a Google Pay-hez. Ez megmutatta számomra, hogy valójában még nem távolítottam el a(z inaktív) fizikai kártyámat a Revolut appból. Ezért nem tudtam hozzáadni az újat valószínűleg.
Miután eltávolítottam, elkezdtem egy pénz feltöltést, és ekkor kérte be a fizikai bankkártyám adatait. Ezzel meg is oldódott a probléma.
Mégegyszer köszönöm

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#34821) pictigjis válasza mastodon (#34819) üzenetére


pictigjis
senior tag

hasznalni fogod a szolgaltatast, persze, hogy fizetned kell erte. a revolut nem hulye

(#34822) teo77 válasza teo77 (#34820) üzenetére


teo77
őstag

Kicsit előre ittam a medve bőrébe! A lenti módszerrel nem adódik hozzá a kártyám a fiókhoz, csak a feltöltés erejéig történik meg a "hozzáadás". Sajnos nem rögzül a kártya a fiókhoz.
Reggel megpróbálom újra.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#34823) zsola400 válasza teo77 (#34822) üzenetére


zsola400
aktív tag

Pár feltöltés kell neki míg "megtanulja" az új kártyát, utána elmenti.

(#34824) teo77 válasza zsola400 (#34823) üzenetére


teo77
őstag

Ez biztató hír, köszönöm!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#34825) teo77 válasza teo77 (#34824) üzenetére


teo77
őstag

Érdekes módon azt mutatja, hogy a kártyám hozzá van adva a fiókomhoz, ennek ellenére minden feltöltésnél be kell pötyögjem a bankkártyám adatait. :F

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#34826) emeritus válasza szuszinho (#34813) üzenetére


emeritus
tag

Közvetítő bank beiktatásának szükségessége és díja ismeretlen, csak a Revolut által felszámított díj tudható előre.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#34827) balinlin válasza tukko1 (#34812) üzenetére


balinlin
senior tag

Igen
De lehet az indiai nyelvvel is sikert tudsz elérni :D

(#34828) mauimagic válasza balinlin (#34827) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Simán lehet, hogy Nerisztánban van az SSC, mi vagyunk a környék Indiája ;)

(#34829) qdak


qdak
addikt

OTP rol nem megy a feltoltes, valakinel ?

"Valami hiba tortent"

"initial error"

:W

mod: ill hiba ellenere megjott a penz :B de meg most is csak a hibakodokat latom

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#34830) 4Grider válasza qdak (#34829) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az SZJA visszautalás mai érkezése miatt ma túlterheltek a banki frontend rendszerek, mert mindenki az appban/böngészőben keresi a pénzt.

(#34831) qdak válasza 4Grider (#34830) üzenetére


qdak
addikt

Kozbe nezem, meg parom ismondta, a nyugdij utalasok is ma vannak, kap a rendszer rendesen :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#34832) anadroid válasza qdak (#34831) üzenetére


anadroid
senior tag

Az Erste is a sír szélén toporog, a George fél 9-kor már a kampó végén himbálózott, mostanra le is tiltották, csak a Hófehérkés hibaüzenet jön (a fiúk a bányában dolgoznak). Amúgy eszelős nagy baromnak kell lenni ahhoz, hogy az SZJA-visszatérítést és a 13. havi nyugdíjat egy kupacra időzítse.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#34833) 4Grider válasza anadroid (#34832) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az államigazgatásban a döntéshozók nem inkompetens része nem mer politikai döntéseket észérvvel felülírni, mert tisztában van vele, hogy az a karrierjének végét jelentheti. Az inkompetens részének meg eszébe sem jut ilyesmi.

(#34834) viktorhu válasza 4Grider (#34833) üzenetére


viktorhu
veterán

Pedig nem véletlenül szokták pl. a szoftver update-eket sem mindenkinek egyszerre kinyomni, hanem időben szétcsúsztatva kapjuk meg őket.

Gondolom akkor ma bankautomatához se menjek, mert ott is fél kilométeres sor lesz, hogy felvegyék a pénzt, amit aztán visznek is a boltba. Valamelyik tipikus fizetésnapon este Auchanban láttam ilyet, hogy végtelen sor a bankautomata előtt, aztán a szerencsés nyertesek a frissen kivett kp-val egyenesen be a vásárlótérbe, hogy elköltsék a frissen kivett pénzüket. De akkor is kp-val fizet, ha fél órát kell érte sorban állni, mert "az a biztos, ami a kezemben van".

(#34835) sambenez válasza 4Grider (#34830) üzenetére


sambenez
addikt

A Raiffeisen app működik rendesen, igaz a pénz nem jött eddig. Lehet ezért. ;]

(#34836) fant0mi válasza anadroid (#34832) üzenetére


fant0mi
addikt

Plusz a fegyverpénz is mára lett időzítve.

(#34837) sifarr válasza anadroid (#34832) üzenetére


sifarr
senior tag

Amúgy eszelős nagy baromnak kell lenni ahhoz, hogy az SZJA-visszatérítést és a 13. havi nyugdíjat egy kupacra időzítse.
Holnap kezdődik a kampányidőszak, holnaptól lehet a pártoknak ajánlásokat gyűjteni.
Ezért kellett szombatig mindenkinek megkapnia a pénzt. Persze ez csak egy párt kampányát segíti, de elfelejtettem., melyikét. :B

(#34838) pictigjis válasza sifarr (#34837) üzenetére


pictigjis
senior tag

hát akkor kapják össze magukat, mert eddig csak az asszony kapott utalást, én még nem, így aztán nem fogok rájuk szavazni! :D :D :D

(#34839) Almos


Almos
aktív tag

Most kaptam az emailt és az értesítést, hogy április 1-től megszűnik a HUF gyűjtőszámla, már csak litván, LT kezdetű számla lesz, amin keresztül banki utalást tudok fogadni...

"Tájékoztatni szeretnénk, hogy 2022. április 1-jétől a Revolut már nem fér hozzá a helyi HUF fizetési rendszerekhez. Ennek következtében a helyi számlaadatok, amelyeket a helyi HUF pénznemben történő fizetések fogadására használtál, többé nem lesznek elérhetők. Mostantól kezdve a fizetések fogadásához az LT-vel kezdődő IBAN (nemzetközi bankszámlaszám) számlaszámodat használd, melyet az app kezdőképernyőjén látható „Számlák" menüpontban találsz, ha az egyenleged melletti ország szimbólumra koppintasz.
Annak érdekében, hogy továbbra is fogadhass banki átutalásokat a Revolut-számládra, ezeket az LT-vel kezdődő adatokat kell használnod. 2022. április 1-jétől a helyi HUF számlaadatokra küldött fizetéseket nem írjuk jóvá a számládon, hanem visszakerülnek a feladóhoz.
Ez a visszaküldési folyamat automatizált, így neked semmit sem kell tenned, és akár 5 munkanapot is igénybe vehet. Ha a pénz 5 munkanapon belül sem érkezik vissza a feladóhoz, akkor a feladónak fel kell vennie a kapcsolatot a bankjával.
Továbbra is a szokásos módon küldhetsz banki átutalásokat, és tölthetsz pénzt a Revolut-számládra a kártyád használatával."

Azért ez most éppen egy visszalépés...

(#34840) pictigjis válasza Almos (#34839) üzenetére


pictigjis
senior tag

egy rohadt nagy visszalépés. revolut bank, nesze neked

remélem, most aztán még kevesebb embernek jut eszébe az a baromság, hogy minden banki cuccát a revoluttal váltsa ki... ez elég gyenge szolgáltatás

(#34841) szabi__memo válasza pictigjis (#34840) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztos nem csak úgy viccből csinálják

(#34842) geleati válasza szabi__memo (#34841) üzenetére


geleati
tag

Ennek függvényében április 1-től ha utalok HUF számláról Revolutra és onnan vissza, annak milyen költsége lesz?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#34843) pictigjis válasza szabi__memo (#34841) üzenetére


pictigjis
senior tag

biztos nem abból, de akkor is csak magukat okolhatják, amikor évek óta bohóckodnak ezzel a gyűjtőszámlával

nyilván bemutatott nekik az mnb, ez a piac meg semennyire se fontos nekik, különben nem engednének meg maguknak egy ekkora égést

(#34844) RoBos válasza Almos (#34839) üzenetére


RoBos
senior tag

Hát ezzel most kb. 500.000 magyar felhasználónak jól betettek... :(
Fasza... :(((

(#34845) pictigjis válasza geleati (#34842) üzenetére


pictigjis
senior tag

mivel csak lt-s iban lesz, kizárólag nemzetközi forint utalást indíthatsz revolutra, ami nem lesz olcsó...

revolutról valószínűleg ugyanúgy fog működni, mert a currency cloud intézi majd továbbra is

(#34846) kulu22


kulu22
aktív tag

Épp most kaptam egy értesítést (és email-t), hogy le kell cserélni a fizikai kártyámat. Erről tud valaki, hogy mi az oka?
"Keményen dolgozunk azon, hogy a lehető legjobb kártyás fizetési élményt nyújtsunk neked, ezért néhány változást eszközöltünk a háttérben. Annak érdekében, hogy te is használni tudd a frissítésekkel járó előnyöket, mostantól a felsorolt kártyák mindegyike helyett rendelhetsz egy ingyenes cserekártyát"

[ Szerkesztve ]

(#34847) bandus válasza Almos (#34839) üzenetére


bandus
veterán

ha jól értem ez a kártyás forint feltöltést nem befolyásolja.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34848) Almos válasza bandus (#34847) üzenetére


Almos
aktív tag

Azt nem érinti.

(#34849) weiss


weiss
addikt

Lehet szidni a Revót, de ha euró lenne, a SEPA rendszerben lehetne utalni, akár azonnal is.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#34850) Somatom válasza RoBos (#34844) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem nem ennyire tragikus a helyzet. Én még sosem utaltam Revolutra. Ott a kártyás feltöltés. Egyszerű, ingyenes, azonnali.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.