Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) Boond válasza hedgehog (#33898) üzenetére


Boond
addikt

Én nem is az átfutási időre írtam. Hanem arra, hogy attól hogy megérkezett a pénz/befizetés bármi, az még nem feltétlenül jelenik meg abban a pillanatban a saját számládon. - Legalábbis más irányú tapasztalat ez.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#33902) Jim74 válasza nort_on (#33900) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Nincs Revolutom és elsőre ezektől nagyobb összeget kellene megmozgatni, úgyhogy lehet, hogy azt Wise-zal intézem, de az ingyenes Revolut jól hangzik a havi rendszeres HUF-EUR konverzióra.

(#33903) Boond válasza Jim74 (#33899) üzenetére


Boond
addikt

Infó:
Magyar számlán lévő huf-ból csak akkor tudsz vásárolni, ha azt a huf számlára küldöd. (kell hozzá egy csomó dolog, pl a számlaszámod (kincstárnál) - hosszú szám, neved, és az azonosítod. ): De ha felhívod őket, vagy megnézed a honlapon akkor találsz plussz pontosabb infókat + segítenek, nagyon segítő készek, telefonon is. (nyilván rendelkezésre állási időben, ilyenkor nem tudom hogy van)

Vagy másik lehetőség, hogy befizeted saját számládra, a forintot, pl megyeszékhelyen.

Forintból, ezek után lehet euró-t venni. Tehát ez két lépésben oldható meg. Közvetlenül nem tudsz devizára utalni náluk forintot. Viszont, ha majd kikéred az eurót, azt a forintbottal ellentétben csak utalni tudják - ehhez, érdemes egy deviza számla, forintra nem tudom tudják-e. (no meg akkor forint érkezne, nem euró).

- De ez nyilván kevésbé jó a váltási vélhető árfolyam miatt...

"- A Revolut kártyás vásárlásnak milyen költsége van? (Néztem az összefoglalót, de nem találtam erre vonatkozó infót)."
Elvileg semmi. Legalábbis egy szintig biztosan.

Csomagokról infó (le kell tekerni ott írja, úgy látom van korlátlan/részben):
https://www.revolut.com/hu-HU

"- Van-e valamilyen kockázat a Revolut használatban?"
Mint mindenhol itt is van. Leginkább, hogy zárolhatják a számládat... de nyilván feloldható, ha együtt működő az ember (elvileg).

Szerintem nem a legjobb ötlet, egyből a 0-ról, egy nagy összeggel indítani...

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#33904) Jim74 válasza Boond (#33903) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm az infókat. :R

(#33905) ACE- válasza Boond (#33903) üzenetére


ACE-
addikt

Javíts ki ha tévedek, de tudtommal az államkincstár az eurót SEPA utalással küldi, és fogadja, tehát EU-n belül bárhova utal, és fogad. Rosszul tudom? Egyébként pedig kártyás vásárlással Revolut-ról miért ne lehetne állampapírt vásárolni?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#33906) snemeth válasza ACE- (#33905) üzenetére


snemeth
aktív tag

Egyébként pedig kártyás vásárlással Revolut-ról miért ne lehetne állampapírt vásárolni?

Így van. Sokkal egyszerűbb a kártyás befizetés. Viszont euro esetén nem íródik jóvá rögtön az összeg. Kell hozzá pár nap, de nem kell megijedni, meg fog jelenni. :)

(#33907) Fifi válasza Boond (#33903) üzenetére


Fifi
őstag

"Forintból, ezek után lehet euró-t venni."

Lehet féleertettem amit írtál, ezt MÁK-hoz történő utalás előtt kell megtenni. A lényeg, hogy MÁK--nál nem tud EUR-t venni.

(#33908) Boond válasza ACE- (#33905) üzenetére


Boond
addikt

Valószínüleg igazad van, eu-n belül elküldi az állam kincstár az eurót. Azt, hogy miylen módszerrel küldi, nem tudom.

Ő egyébként forintot kérdezett, elsősorban, azért írtam le. Persze, lehet közvetlenül euróval is vásárolni. Csak ott nincs készpénz forgalom, még megyeszékhelyen sem, csak utalás. (vagy esetleg app, de azt nem próbáltam, még viszont van itt, aki már igen).

Lényegében lehet Revoluttal, igen, van is aki így vásárol itt a topicban.
De ahhoz is nyilván kell egy forintszámla /kártya amivel feltöltöd a revolutot, vagy forinttal, vagy euróval, vagy váltanod kell.

Visszautalásnál pedig, ha nem a revon akarod csak nézegetni, vagy levásárolni az euro-t, akkor kelleni fog egy euros számla szám is.

"Lehet féleertettem amit írtál, ezt MÁK-hoz történő utalás előtt kell megtenni. A lényeg, hogy MÁK--nál nem tud EUR-t venni."

DE tud. Tölts le pl egy befektetés, vagy újra befektetés formot, ott van olyan opció, hogy forint váltása euróra.
Az már más kérdés, hogy ez megéri-e mennyire, vagy sem. Valószínüleg a revo jobb áron vált. DE mivel ezzel sosem foglalkoztam, vagy forint vagy euró volt, így nem próbáltam ki.

Lényegében, igen ha már eurót utalsz a kincstárnak, az jobb, opció. (pl előtte átváltod, revo-val a forintod). De ettől még létezik a másik verzió is.

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#33909) balinlin


balinlin
senior tag

Most vettem észre hogy van egy jóváírásom.
Más kapott ilyet?

(#33910) K Norbi


K Norbi
addikt

(#33909) balinlin
Nekem nem jött!
Elfelezzük? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33911) sajtos365 válasza K Norbi (#33910) üzenetére


sajtos365
tag

Van még hely? :DDD

(#33912) K Norbi válasza sajtos365 (#33911) üzenetére


K Norbi
addikt

Még szép, karácsony van :D

(#33913) sajtos365 válasza K Norbi (#33912) üzenetére


sajtos365
tag

:D

(#33914) Boond


Boond
addikt

8756 hely van.

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#33915) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Sziasztok!

A mostani ajánló program az csak a meghívó félnek ad 10 ezret vagy a meghívott is kap egy tízest?

(#33916) sajtos365 válasza Pszihonaranc (#33915) üzenetére


sajtos365
tag

Csak a meghívó kap, de nem tudom mindenkinek így van ez.

(#33917) Pszihonaranc válasza sajtos365 (#33916) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Akkor a meghívott nem is kap semmit?

(#33918) sajtos365 válasza Pszihonaranc (#33917) üzenetére


sajtos365
tag

Nem, de szétdobjátok a 10-est.

(#33919) SyMbioTe válasza Pszihonaranc (#33917) üzenetére

Ha jófej vagy, akkor feleztek. :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#33920) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Ejh! Ez igy nem elég motiváló :DDD A másik félnek is éreznie kell a Revolut törődést!
De ha más megoldás nincs, a kettédobás is megoldás :)

(#33921) Boond


Boond
addikt

Egyébként ezek a meghívó kódok, ezek kinek állnak rendelkezésére? mindenkinek, vagy csak egy egy kiválasztottnak/régi regisztráltnak?

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#33922) GAbre válasza GAbre (#33852) üzenetére


GAbre
veterán

Azóta se kaptam választ:
Gondolom lehet külföldre küldeni meghívót,a ft-os követelményeknek eleget lehet tenni más valutában is.
Illetve regisztráció törléséről se kaptam infót,hogy van-e vmi költsége?

Avatar

(#33923) tlala válasza Boond (#33921) üzenetére


tlala
addikt

Mindenkinek, aki már használja a rendszert.

(#33924) bazsimano válasza GAbre (#33922) üzenetére


bazsimano
őstag

Igen lehet. Lenyeg h teojesitve legyen az a par kondicio.
Ennyi

(#33925) emeritus válasza GAbre (#33922) üzenetére


emeritus
tag

"Számla lezárása
Nem javasoljuk, hogy lezárd a Revolut-számládat, mivel hosszú időbe telhet egy új fiók létrehozása ugyanazzal a mobilszámmal. A Revolut nem számít fel díjat a használaton kívüli standard számlák fenntartásáért.
Ha azonban mégis le szeretnéd zárni a számládat, frissítsd az appot a legújabb verzióra, nyisd meg a Beállítások részt az appban, nyomd meg a „Számla lezárása” gombot, és kövesd az utasításokat.
Ne feledd, hogy a jogszabályi követelmények (például a pénzmosás elleni törvények) értelmében kötelesek vagyunk 6 évig megőrizni az adataidat." (No fee, no comment.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#33926) Boond válasza tlala (#33923) üzenetére


Boond
addikt

Akkor az valótlan infó, hogy csak akik jól fizető ügyfelek? Ezek alapján... Vagyis akkor mindenhol jár a meghívónak a 10.000 nem csak egy körnek?

"Gondolom lehet külföldre küldeni meghívót,a ft-os követelményeknek eleget lehet tenni más valutában is."
Ha a feltételek között van xyz tartózkodási hely vagy ilyesmi akkor nem hinném. Telekomos akcióban pl ez le van írva. Revolut más akcióiban nem tudom.

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#33927) Boond


Boond
addikt

Ezt akár be lehetne rakni az összefoglalóba ezt a https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#33928) Boond válasza tlala (#33923) üzenetére


Boond
addikt

Tehát pl egy új regisztrálónak is van ilyenje? És jár érte? Vagy az csak a köv kampánynál indul/éles?

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#33929) Boond


Boond
addikt

"Ha a Revolut nem is számol fel díjat levételnél, de az ATM valamennyi összeget felszámolhat. Ez ATM-enként változó, akár ingyenes is található (de ez országonként is eltérhet, van ahol egyáltalán nincs olyan ATM, ahol ingyenesen lehetne felvenni készpénzt más bank kártyájáról)."

Nálunk ha jól tudom, akkor ez nem probléma, vagyis, nem számít fel az ATM semmit, vagy igen? Mi a tapasztalat? (nyilván az ingyenes határon belül kérdezem).

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#33930) MasterMark


MasterMark
titán

OTP-s euro ATM-ről honnan lehet látni hogy tényleg euro-s? Illetve abból még mindig ingyen lehet eurót kivenni, ugye?

Switch Tax

(#33931) UberMutant válasza MasterMark (#33930) üzenetére


UberMutant
őstag

rá van írva

(#33932) Somatom válasza MasterMark (#33930) üzenetére


Somatom
veterán

Más a formája, rá van írva és ki is írja, hogy csak Eurót ad ki. Még sarcmentets.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33933) Brandynew válasza Boond (#33928) üzenetére


Brandynew
őstag

Az újaknak is.

(#33934) balinlin válasza K Norbi (#33910) üzenetére


balinlin
senior tag

:DD
Nem tudom, lehet ennyire jó ügyfél vagyok. (Kötve hiszem😀)
Cserébe tegnap a supporttal tudtam beszélgetni, úgyhogy az őszülésem árát fizették ki. A csoportszámlák rész nem megy. De mire eljutottunk oda, hogy egyáltalán miről beszélek...
Van két csoportszámlánk egyikben sem tudnak nekem fizetni, mert a revolut szerint nem vagyunk ismerősök...
Egyik cimbora is beszélt velük, az az ügyfélszolga tudta hogy revolut rendszerben van gond.
Az enyém az erről nem tudott, velem frissíttette, ki be léptetett stb.. Végül cimbora beszélgetésének screenshotját küldtem el neki és mondtam hogy itt most fejezzük be.

(#33935) Peter.70 válasza MasterMark (#33930) üzenetére


Peter.70
őstag

Budapesti EUR OTP ATM-ek:

(#33936) MasterMark válasza Peter.70 (#33935) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi, ezt én is megtaláltam, de egy plázában mondjuk Allé vagy Árkád annyira nem egyértelmű hogy hol vagy mit keressek így elsőre.

Switch Tax

(#33937) lord.lakli válasza nort_on (#33897) üzenetére


lord.lakli
őstag

Én is elkérném, ha nem gond. Köszi.

(#33938) lord.lakli válasza MasterMark (#33936) üzenetére


lord.lakli
őstag

Alleeban a második emeleten az OTP bank (étkezde felöl indulva középső részen) előtt találod az Euro-s automatát.

(#33939) MasterMark válasza lord.lakli (#33938) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi szépen. :R

Switch Tax

(#33940) nort_on válasza lord.lakli (#33937) üzenetére


nort_on
senior tag

Szia!

Ez hasznos lehet, érdemes az alapokkal kezdeni.
https://fototrend.hu/tema/mibe_tegyem_a_megtakaritasaimat/hsz_56350-56350.html

Illetve az Ádam videó is jók még.
https://youtube.com/channel/UCuoZrv0GQVoRAEeUTAiQyWw

Ez nem biztos, hogy érdekel, de azért itt hagyom, szerintem érdemes képben lenni ezzel az eszközosztállyal is, kriptóban ez a 4 csávó elég jó, de van más is.
https://youtu.be/BWnV10hzzzw
https://youtu.be/39_dy7TJD2o
https://m.youtube.com/channel/UCjemQfjaXAzA-95RKoy9n_g
https://youtube.com/channel/UCRvqjQPSeaWn-uEx-w0XOIg

Illetve ez a kettő is nagyon hasznos!
https://cryptofalka.hu/
https://kriptoakademia.com/kategoria/kriptosuli

Én nyugdíjra gyűjtök (30-35 év, de minimum 10+ év befektetési időtávra jó ez a módszer) és Random Capital brókernél van TBSZ-em ott veszek VWCE ETF-et, oda teszem a havi/kéthavi megtakarításomat. Meg van egy kicsi rész kriptó (BTC és ETH). ;]

De a napokban kérdezte egy srác a fórumon (mibe tegyem a megtakarításomat) ugyanezt, ez az egyik legolcsóbb és legegyszerűbb megtakarítási forma, sokan csináljuk ezt itt.

Meg van NYESZ is, oda SXR8-at (S&P500) meg DAX-ot veszek, évi 500e és van rá 100e adójóváírás (SZJA).

Ha gyereked lesz, akkor meg egészségpénztár és önsegélyező pénztár, onnan is évi 150 ezeret ki lehet szedni, szintén a saját SZJA-ból.

Ami fiatalon és hosszútávú befektetésként kerülendő: drága befektetési alapok, nyugdíjpénztár és leginkább a nyugdíjbiztosítás (unit link típusú befektetések)!

Üdv:
Norbi

(#33941) lord.lakli válasza MasterMark (#33939) üzenetére


lord.lakli
őstag

Szívesen.

#33940nort_on: Szép pakk. Nagyon szépen köszi. Elkezdem a tartalom fogyasztást.

(#33942) jbl válasza nort_on (#33940) üzenetére


jbl
aktív tag

Mi vagy te valami hittérítő?
Ezen a youtubon mindenki olyan okos, csak ne kelljen dolgozni egy percet sem.

(#33943) Boond válasza jbl (#33942) üzenetére


Boond
addikt

Ádám spec dolgozik. Vállalkozást alapított, a már meglévő cége mellé. A youtube az csak plusz neki. Bár hónapok óta nem is foglalkozott vele, inkább a klubjával, meg előadásokkal abból jön be jobban gondolom...

Egy ideig én is néztem... csak aztán meguntam :D
De nyilván vannak olyanok, akik csak úgy kitalálnak ezt azt, és az még jobban is pörög általában... no meg a hülyeség...

Youtube-os is kétféle van aki dolgozik van is vmi értelme... és akit említettél - utobbinak kevésbé van értelme... de lehet ideiglenesen nagy nézettsége, mert pl a hülyeségre vevőek az emberek... társadalom egy része min...

Más:

Ezt nektek is meg kellett adni, jól értem, gondolom?

"Úgy tűnik, még nem küldted be az adószámodat. Pár perc az egész.

Általában azokban az országokban van adóilletőséged, ahova adót fizetsz, vagy ahol az év legalább 6 hónapjában fizikailag tartózkodsz."

"Miért kell beküldenem ezeket az információkat?

A CRS (közös jelentéstételi szabályok) értelmében a Revolut köteles információt szolgáltatni az ügyfelei pénzügyi számláiról közvetlenül az adóhatóságnak.

Nem minden ország érvényesíti a CRS normáit, így ha a beküldéskor nem látod a listán azt az országot, amelyben adóilletőséged van, akkor nem kell beküldened az adott országra vonatkozó adózási információidat.

Mindemellett az amerikai FATCA (a külföldön vezetett számlák adóügyi megfeleléséről szóló törvény) értelmében kötelesek vagyunk információkat szolgáltatni "

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#33944) nort_on válasza jbl (#33942) üzenetére


nort_on
senior tag

Dehogyis :), csak összeszedtem pár dolgot pénzügyi és befektetési témában, ami teljesen kezdőknek segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#33945) GAbre


GAbre
veterán

Nah látom van limit,hány embert lehet meghívni a rewardon :S

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#33946) Aryes válasza GAbre (#33945) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mennyit hívtál? :DDD

(#33947) Boond válasza GAbre (#33945) üzenetére


Boond
addikt

Azaz 5 is bőven elég. Az 5x10k (még ha el is felezed...) de ha pl családba van meghívott, akkor máris duplázik a lehetőség száma, és így tovább...

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#33948) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Kb hó elején jött egy email, hogy technológiai váltás miatt, meg biztonsági fejlesztések végett hiába van még egy 2024-ben lejáró kártyám az csak jan 31-ig él, de ingyen igényelhetek (és ajánlják hogy tegyem meg) egy újat.
Picitültem rajta, de megkértem. Pár napja jött meg de picit furi.
A korábbi a klasszikus dombornyomott, elöl szám , lejárat és név, hátul 3 számos ellenörzős kód + kézi aláírásmező helyett egy full lapos, elöl csak név, hátul meg minden szám és aláírós mező jött...
Egy topiktárssal, akit láttam, hogy ő is mostanában kapott, értekeztem, de ő dombornyomottat kapott.

Az enyém miben másabb jelenlegi forájában? Miért ilyet kaptam? Valaki helyre tudna tenni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33949) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

sziasztok!

Utálom a készpénzt de "sajnos" úgy alakult, hogy egy rakás kp-m lett most és szeretném vhogy ennek egy részét revolutra feltölteni. Valaki talált már erre vmi megoldást? Postán, vagy vmilyen bankfiókban lehet kp-t a revolutos accountra küldeni/befizetni?

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#33950) balinlin válasza kenesei1982 (#33949) üzenetére


balinlin
senior tag

Nem, erre nincs így mód

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.