Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) Skuzzy válasza RoBos (#34844) üzenetére


Skuzzy
csendes tag

Soha nem utaltam (vagy utalt nekem valaki) a gyűjtő számlára..

(#34852) István89 válasza pictigjis (#34843) üzenetére


István89
tag

Az a baj, hogy nem tudjuk a hátterét ennek a folyamatnak és valószínűleg sose fogjuk megtudni. :) Nem hiszem, hogy nem fontos nekik a magyar piac, a Revolut vezetője szerint 10 legfontosabb európai országok között vagyunk, viszont tény, hogy ez most nem a legoptimálisabb, hiszen dedikált számlaszám kellene, de ahhoz MNB-vel kellene egyeztetni és hát jelenleg a bankszövetség tagjai is mindent elkövetnek, hogy itthon a Revolut ne érvényesüljön. Áprilisig van még idő, szóval még bármi lehet, bár az esélyek nem túl nagyok. :D

(#34853) pictigjis válasza Somatom (#34850) üzenetére


pictigjis
senior tag

akik nagy pénzeket mozgattak már át revoluton, azoknak viszont elég sokkoló a változtatás. pár tízmilliákat nyilván egyszerűbb volt eddig is utalni (még azonosítóval együtt is), mostantól csak nemzetközi utalással lehet forintot tenni revolutra

akárhogy is nézzük, egy banktól ez elég kínos

(#34854) pictigjis válasza István89 (#34852) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha annyira fontos lenne, sikerült volna már megoldani az egyedi számlaszámokat. még a wise-nak is sikerült. de ez csak a magánvéleményem, átlagos felhasználóként engem sem ráz meg a dolog, de óriási presztízsveszteségnek tartom, hogy még gyűjtőszámlát SE tudnak kínálni a magyaroknak. akár átmeneti, akár nem, akár két hétig, akár fél évig tart

[ Szerkesztve ]

(#34855) anadroid válasza sifarr (#34837) üzenetére


anadroid
senior tag

Az ENB Pártét. A rövidítés feloldása az idézetedben.

A fegyverpénz meg érdekes, azokkal packázni, akik a puska jó végén állnak? Az álmoskönyv szerint nem jelent jót.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#34856) poli27


poli27
veterán

Én simán elhiszem, hogy ez az ellehetetlenítés miatt van.... mint annó az uber, a Digi a mobillal (ugye addig szopatták, míg meg tudták venni) stb stb... ennél is hasonlót érzek, az MNB betett nekik sztem valahogy, mert a NER nem akarta itthon látni!...

(#34857) Oliverda válasza pictigjis (#34854) üzenetére


Oliverda
félisten

A Wise elméletben adhatna bérbe számlákat a Revolutnak, épp úgy, ahogy a Wise bérel dolláros és még fél tucat más névre szóló számlát az ügyfeleinek különféle helyi bankoknál.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34858) szabi__memo válasza pictigjis (#34854) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ebben mondjuk igazad van. A wise-nak megy. De azért nem leszek meglepve ha őket is érinti a dolog és az is ugrik áprilistól...

(#34859) pictigjis válasza szabi__memo (#34858) üzenetére


pictigjis
senior tag

csak tipp, hogy a problema pont az, hogy az mnb azt mondta: bank vagytok? akkor adjatok egyedi szamlaszamokat is, egyebkent annyi a gyujtoszamlatoknak is

(#34860) pictigjis válasza Oliverda (#34857) üzenetére


pictigjis
senior tag

na ja, ha nagyon akarta volna, szerintem is megoldhatta volna mar a revolut. most lehet valsagmenedzselni

(#34861) Oliverda válasza szabi__memo (#34858) üzenetére


Oliverda
félisten

Teljesen más történet a kettő.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34862) szabi__memo válasza Oliverda (#34861) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miben? Más szabályok vonatkoznak rájuk, mert ...?

(#34863) forceberg válasza poli27 (#34856) üzenetére


forceberg
veterán

Jaja, lásd külföldi bolthálózatok vs. hazai xarok...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#34864) Boond válasza Almos (#34839) üzenetére


Boond
addikt

Hm... megy az adok-kapok? A Revolut és MNB között? (Vagy inkább a helyi banki szereplők vs új banki szereplő). Biztos lesz még pár forduló...

A kérdés ami engem érdekel (utalni, eddig nem utaltam).
Pénzfeltöltés (top-up) ugyan úgy vásárlásnak számít majd, tehát marad ingyenes?
Készpénz felvétel ugyan úgy marad ingyenes?
Kártyás, online/offline vásárlás ugyan úgy marad ingyenes költség mentes?
Az Iban számla szám, nem csak forintban, hanem euróban is tud fogadni, igaz(?) külön kötlség nélkül...

Gondolom nemzetközi utalás, hiába ingyenes pl havi 1 Revolutnál, a bankod attól még felszámolhat... (kivéve mondjuk államkincstár).

Ha ezek, meg vannak, maradnak, lényegében ahogy eddig... akkor annyira nem zavar... forint számlám van, helyi bank intézetnél...

Egyébként pár hete küldtek emailt, ahol különböző szabályozások, egyszerűsítését írták (szöveg/jogi megfogalmazás). Abban nem láttam, hatalmas változást...

Ezt az emailt meg még nem kaptam meg...

Így mondjuk, a forint számla szempontjából, a wise értéke nőhet picit... persze a költségeket összehasonlítva/attól függően (hazai bankok/ wise)....

"még kevesebb embernek jut eszébe az a baromság, hogy minden banki cuccát a revoluttal váltsa ki...'
Én egyes csoportos beszedésnél fontolgattam, de letettem róla... egyelőre j így is :D

[ Szerkesztve ]

(#34865) Oliverda válasza szabi__memo (#34862) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert ott a Wise maga nyújtja a szolgáltatást, nem egy harmadik fél, illetve a Wise továbbra sem bank, csak e-pénz kibocsátó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34866) szabi__memo válasza Oliverda (#34865) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nekem a revolut sem bank, nem látom miért vonatkozna rá más.

(#34867) Oliverda válasza szabi__memo (#34866) üzenetére


Oliverda
félisten

Erre biztos nem gondoltak…

Egyébként közel sem biztos, hogy a lépésnek bármi köze van az MNB-hez. Lehet, hogy egyszerűen csak nem hosszabbítják meg a szerződésüket a Raiffeisen-nel, mert van jobb/kedvezőbb lehetőség.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34868) szabi__memo válasza Oliverda (#34867) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Már most azt írják, hogy litván számla lesz helyette, így nem hinném, hogy találtak jobbat. Ha nem hazai, ahogy írják, csak rosszabb lesz.

(#34869) Boond válasza pictigjis (#34853) üzenetére


Boond
addikt

Nekik marad a wise, ekkora tételnél már bőven megérheti. (ha rámerik bizni ;] )

"ha annyira fontos lenne, sikerült volna már megoldani az egyedi számlaszámokat. még a wise-nak is sikerült."

Pár hete, 1 hónapja hallgattam egy rádiós beszélgetést, ahol ez volt a téma... Wise, nem konkurense a bankoknak (eleve sokkal kevesebb ügyfél, talán pár ezer 10.000 ügyfél...). Másrészt ők maradtak pénzforgalmi szolgáltatók.

Ellenben a Revoluttal, ami Banki szolgáltatásokat, és egyre inkább hitel, és betéti konstrukciókat is kínál, no meg ügyfélkörben is nagyobb... jelentősen. Ez már jelentősebb tüske, a banki szereplők szemében... vagy körme alatt... van is elszívó hatás (lásd, amit emlitettetek, hogy vki(k) oda vitték, vagy elgondolkodtak, azon, hogy mindent oda vigyenek.

Így érthető, ha gátolni akarják, a tevékenységet...
Másfelől alakul a bank holding, ami a Revolut alternatívája kíván lenni, magyar megoldásként vagy vmi ilyesmi az elképzelés... ezért olvad egybe 3 bank is, szuper alkalmazással, mindennel...

A Revolutnak, szerintem azért sincs még magyar számlaszáma, mert akkor leánybankot kellene alapítania... ami nem feltétlenül rossz dolog (sem mnb sem revolut) részéről. Az emberekben bizalmat növelő tényező lenne... Viszont jelenlegi fázisban, megborítaná a fejlődési, terjeszkedési stratégiát, terveket, egy ilyen bank alapítás (nem két fillér). Ezen megy most törte, már egy ideje... Ugye a működésbe nem tudnak belekötni, mivel az szabályos...

Csak különböző pl fogyasztóvédelmi aggályokat, szorgalmazni egy leánybank alapítást, hogy az MNB közvetlenül is felügyelhesse... Ennek van jó, és nyilván árnyoldala is (pl a mostani jó ajánlatok némileg drágulnának vélhetőleg). A Jó része, meg a bizalom, a magyar számla, ügyfélszolgálat stb... bár utóbbit külföldről is meg lehet oldani...

[ Szerkesztve ]

(#34870) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
A Revolut számlámon maradt pár 10000 forintot attól még április 1 után is fel tudom használni?

(#34871) Oliverda válasza szabi__memo (#34868) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert az biztos azt jelenti, hogy addig marad a litván számla, amíg világ a világ.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34872) fant0mi válasza balazs1956 (#34870) üzenetére


fant0mi
addikt

Igen. A revolut számlád megmarad, csak nem tudnak neked utalni máshogy, csak litván számlaszámra utalással küldeni pénzt.

(#34873) Gabás válasza balazs1956 (#34870) üzenetére


Gabás
addikt

Mér ne tudnád :F

(#34874) szabi__memo válasza Oliverda (#34871) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert ha már találtak volna jobb lehetőségeket, akkor csinálnának egy ideiglenes időszakot csak a poén kedvéért....

(#34875) balazs1956 válasza Gabás (#34873) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nagyon nagyon nem értek hozzá. Amire eddig használtam aRevolutot, az az volt, hogy a folyószámláról átutaltam a pénzt, és a telefonommal tudtam fizetni.
Egyrészt nem tudom hogy mi fog változni április egy után.
Az előbb hívtam fel a Budapest Bankot, ahol azt mondták, hogy 20000 Forintig továbbra is ingyenesen tudok majd utalni erre az LT-s számlaszámra.
Lehetséges, hogy akkor számomra semmilyen változást nem hoz április 1?
Köszönöm előre is a segítséget

(#34876) Boond


Boond
addikt

Miért nem kártyával töltöd fel? akkor nem kell utalni bankból, folyó számláról...

[ Szerkesztve ]

(#34878) sifarr válasza Boond (#34869) üzenetére


sifarr
senior tag

A Revolutnak, szerintem azért sincs még magyar számlaszáma, mert akkor leánybankot kellene alapítania... ami nem feltétlenül rossz dolog (sem mnb sem revolut) részéről.
Leánybank = rögtön fizetni kellene a tranzakciós illetéket, utalásra is, bankkártyára is.
Ez a Revolutnak feltétlen rossz lenne. :K

(#34880) balazs1956 válasza Boond (#34876) üzenetére


balazs1956
senior tag

Mert nincs bankkártyám :)

(#34881) Gabás válasza balazs1956 (#34875) üzenetére


Gabás
addikt

Ebben az esetben számodra semmi nem változik

(#34882) SzGee válasza balazs1956 (#34875) üzenetére


SzGee
aktív tag

biztos hogy nem lesz ingyen a litván számlára a ft utalás, horror ára van több ezer ft fix díj
általában minimum + %-os díj is van
kedvedért megnéztem az MKB-t (gondolom tudod, hogy márciustól bankot váltasz)
forint (eseti) átutalás külföldre normál teljesítéssel 0,50% min. 12 500 Ft max.
125 000 Ft + (0,3% max. 6 000 Ft)

If you leave me, can I come, too?

(#34883) balazs1956 válasza SzGee (#34882) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen, akkor az ügyfélkolléga fogalmatlan volt.
Akkor gyakorlatilag pont semmire lesz jó nekem a Revolut.
Azt azért remélem, hogy a számlámon lévő pénzt még el tudom költeni...

(#34884) balazs1956 válasza Gabás (#34881) üzenetére


balazs1956
senior tag

Ez nagyon jól hangzik, de a SzGee válasza az ellenkezőjét állítja.
Tudatlan vagyok ahhoz, hogy eldöntsem kinek van igaza.
Remélem Neked...

(#34885) Oliverda válasza szabi__memo (#34874) üzenetére


Oliverda
félisten

Biztos a poén kedvéért csinálják, nem azért, mert a Raiffeisen-nel már nem akarnak hosszabbítani, a másik megoldás pedig nem lesz kész áprilisig.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34886) szabi__memo válasza Oliverda (#34885) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Így legyen. De nem tűnik életszerűnek

(#34887) mastodon válasza pictigjis (#34821) üzenetére


mastodon
aktív tag

Az első próbahónap ingyenes, ez a lényeg.

(#34888) Almos válasza Skuzzy (#34851) üzenetére


Almos
aktív tag

Gondolom a nagy többség valóban nem használta a HUF gyűjtőszámlát, ettől függetlenül van olyan helyzet, amikor szükség van rá. Pl. sokan elgondolkodtak azon, hogy közvetlenül ide utaltatnák a bérüket, ez mostantól nem biztos, hogy működik, mert a munkáltató valószínűleg nem tudja/akarja vállalni a nemzetközi átutalás költségeit. Ez konkrétan benne van a küldött tájékoztatóban is.
Nekem személy szerint azért lesz problémás, mert van egy hulladék Takarékbankos számlám, amit hitel miatt fent kell tartanom, de nincs hozzá kártyám sem, és innen szoktam a Revolut számlámra utalni - ez mostantól már nem fog működni...

(#34889) Gabás válasza balazs1956 (#34884) üzenetére


Gabás
addikt

A bankod mindenkori kondíciós listáját kell figyelembe venned

[ Szerkesztve ]

(#34890) viktorhu válasza SzGee (#34882) üzenetére


viktorhu
veterán

OTP-nél is pénzes: 0,4% (min. 2 860 Ft/ max. 44 960 Ft)

(#34891) Boond válasza sifarr (#34878) üzenetére


Boond
addikt

"Leánybank = rögtön fizetni kellene a tranzakciós illetéket,"

Az igaz. De te ezt a kis szeletet nézed, én meg "globálisan". Egy elemzőt idézve. Az említett elemző, talán pont a fintechzone főszerkesztője volt. Pont azt elemezte, hogy az a Revolutnak sem lenne hátrány, ha több leánybankja lenne, ezzel együtt szét oszlana a felelősség (Nem csak a Litván jegybank/biztosítási alap, hanem több jegybank, és ország állna mögötte, egy-egy leánybank mögött, emiatt a Revolut működése sokkal stabilabb lenne, sokkal nagyobb lenne a bizalom mögötte (lásd mint egy klasszikus nagy bankrendszer mögött) - Azzal zárta az elemző, hogy a neo bankok is ebbe az irányba tartanak, de jelenleg, még a gyors növekedés fázisában vannak, és ez lefékezné őket, jelenleg... De később minden bizonnyal, ezt a struktúra kiépítést is meg fogják kezdeni.

Magyarul ez idő kérdése...

A kérdésedre, felvetésedre, igen, nyilván fog járni előnnyel, és hátránnyal. Ahogy a jelenlegi helyzet is.

(#34892) Boond válasza balazs1956 (#34880) üzenetére


Boond
addikt

Mennyiből állna igényelni? (Saját bankodnál egy alap kártyát) :) Bár 20.000-ével is lehet akkor :)

Azt egyébként hogy lehet, hogy Bankkártya nélkül van vkinek regisztrációja? Gondolom meghívás promócióban ez nem áll... ez a lehetőség... vagy?

[ Szerkesztve ]

(#34893) balazs1956


balazs1956
senior tag

Harmadszor hívtam fel a Budapest Bankot, most egy "devizás szakember" tájékoztatott, hogy a számlacsomagom alapján 0,3%, max 6000 Ft.
Ha ez igaz, akkor nem lenne vészes, mert 100 ezer forintnál 300 Ft lenne.
Hámom ügyfélszolga, három variáció. Elképesztő tudatlanság, pedig a kérdés nagyon egyszerű: egy litván számlára utalva, milyen költségek várhatók.
Mindezt persze nem ingyen teszik: használják a pénzemet, amiért még fizetek is nekik...
Ja, és minden alkalommal persze nagyon kedvező kamatozású hitelt akarnak eladni, ami főleg nekem lenne roppant kedvező.
Hajrá bankok...

(#34894) szabi__memo válasza balazs1956 (#34893) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ingyenes tanácsadás: válaszd ki a legjobb, legkedvezőbb tájékoztatót és majd verd az asztalt, hivatkozz arra ha nem az lesz

[ Szerkesztve ]

(#34895) Boond válasza mastodon (#34887) üzenetére


Boond
addikt

"Az első próbahónap ingyenes, ez a lényeg."

Az lehet... de jobb ha megnézed jobban, mert pl a plussz költségeket kifizettethetik. pl Hiába rendeltem volna Telekom promóciójában kártyát, ingyenesen ott 3 hó volt ingyen (lett volna). De ha lemondom 3 hó alatt, akkor utólag beterhelték volna a kártyát... Gondolom így akár más költségeknél is működhet...

"Pl. sokan elgondolkodtak azon, hogy közvetlenül ide utaltatnák a bérüket, ez mostantól nem biztos, hogy működik,"
Mondanám, hogy "wise", de arra nem biztos, hogy elküldik, mert nem bank... Én mondjuk nem gondolkodtam ilyenen... Amúgy a Takarékbank is meg fog szűnni, beolvad, ne aggódj :D

"amit hitel miatt fent kell tartanom, de nincs hozzá kártyám sem,"
És nem lehet hozzá kérni, vagy nem éri meg? Másik kérdés, nincs másik számlád amihez pl van? (Mondjuk régen nekem sem volt... mert nem kellett... de aztán változtak a dolgok...) Egyébként az utalás alap esetben pl takarékbanknál így is költséges - forint számlára is. Ha nekem nem volt, akkor még sem olyan rossz az a számla...

(#34896) viktorhu válasza balazs1956 (#34893) üzenetére


viktorhu
veterán

Inkább nézd meg a neten a hirdetményt. Pl. Hello BB csomaghoz ezt találtam: 0,343% min. 1.946 Ft, max. 97.236 Ft + (0,3% max. 6.000 Ft)

(#34897) balazs1956 válasza viktorhu (#34896) üzenetére


balazs1956
senior tag

PP4+-os csomagom van, de nem tudom melyik sor vonatkozik rám :(

[ Szerkesztve ]

(#34898) viktorhu válasza balazs1956 (#34897) üzenetére


viktorhu
veterán

Ahogy én láttam, kétféle külföldi utalásról ír, euró és egyéb, így az egyéb deviza külföldi utalás. De a zárójelezést én sem értem, hogy akkor a két összeg közül melyik, de lehet, hogy csak nem néztem meg jól a tájékoztatót, mert nincs BB számlám, csak kíváncsiságból ránéztem az oldalra.

(#34899) UberMutant válasza balazs1956 (#34897) üzenetére


UberMutant
őstag

utald vissza revolutról a magyar bankszámládra a pénzt és tedd a fiókba a revolut kártyád-

problem solved

(#34900) sopruk válasza balazs1956 (#34875) üzenetére


sopruk
aktív tag

"Amire eddig használtam a Revolutot, az az volt, hogy a folyószámláról átutaltam a pénzt, és a telefonommal tudtam fizetni."

És ha csinálsz egy Wise (TransferWise) fiókot? Kapsz egy magyar számlaszámot (még referenciakóddal sem kell bajlódni), amire utalni tudsz. Ha rendelsz egy fizikai kártyát (egyszeri 2000 Ft volt nekem), rögtön tudsz igényelni egy virtuális kártyát, amit beraksz Gpay-be...
Wise topic

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.