Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) dredjudge84 válasza bigdady (#34943) üzenetére


dredjudge84
őstag

Ezt hogy érted, hogy nem csatlakoztál?

(#34952) bigdady válasza dredjudge84 (#34951) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem okéztam le hogy kell a litván bank. Régi revouton vagyok azóta is

(#34953) dredjudge84 válasza bigdady (#34952) üzenetére


dredjudge84
őstag

Régi revolut? Ez nekem új.

(#34954) szabi__memo válasza dredjudge84 (#34953) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az újszülöttnek minden vicc új :U

(#34955) bigdady válasza dredjudge84 (#34953) üzenetére


bigdady
nagyúr

[link] https://www.portfolio.hu/bank/20211019/megerkezett-a-revolut-bank-magyarorszagra-mire-figyeljenek-a-magyar-revolutozok-505834

(#34956) SyMbioTe válasza dredjudge84 (#34953) üzenetére

Aki a bank indulása előtt is használta a Revolutot, ott mindig kérdezi az app, hogy akarsz-e csatlakozni, én se vagyok.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#34957) balazs1956


balazs1956
senior tag

Milyen költségei vannak annak, ha végső megoldásként a Revoluton maradt pénzemet visszautalom az eredeti BB bankszámlámra?
Vagy a már ott lévő pénzemet biztosan el tudom használni akár április 1 után is?

(#34958) emeritus válasza balazs1956 (#34957) üzenetére


emeritus
tag

A saját számládra történő visszautalás költségmentes lesz, ha a Revoluton hagyod a pénzed akkor a szokásos módon biztonságosan onnan is elköltheted.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#34959) Boond


Boond
addikt

Egy olyan kérdés merült fel, hogy ezek utána ha forintot töltesz fel, az forint is marad? vagy váltja euróba/majd forintba? Tehát forint alapú lesz az iban (vagy is)?

A kérdés ami engem érdekel (utalni, eddig nem utaltam).
Pénzfeltöltés (top-up) ugyan úgy vásárlásnak számít majd, tehát marad ingyenes?
Készpénz felvétel ugyan úgy marad ingyenes?
Kártyás, online/offline vásárlás ugyan úgy marad ingyenes költség mentes?
Az Iban számla szám, nem csak forintban, hanem euróban is tud fogadni, igaz(?) külön költség nélkül...(?)

[ Szerkesztve ]

(#34960) fant0mi válasza Boond (#34959) üzenetére


fant0mi
addikt

Aki mindenképp utalással akarja tölteni a Revolutját, annak lesz csak változás, hogy eztán nem a magyar gyűjtőre utal, hanem az LT számlára, aminek a küldő fél oldalán, a küldő számára lehetnek magasabb költségei. Egyébiránt minden más változatlan, én úgy vettem ki.

(#34961) zerodot válasza Boond (#34959) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ezekről az égvilágon szó nem volt hogy változnának, nem tudom honnan szeded.

(#34962) Boond válasza zerodot (#34961) üzenetére


Boond
addikt

Tehát akkor csak a gyűjtőszámla szűnik meg.

Azért kérdeztem, mert régebben (kb 3 éve) csak eurót, lehetett feltölteni (forintot nem, számla sem volt semmilyen formában). Max ha átváltottad az eurót forintra - bár nem tudom maga a forint deviza létezett-e...

De akkor lényegében, ez marad, nem konvergálgatja. Akkor lényegében minden maradna a régiben.

(#34963) avl válasza Boond (#34959) üzenetére


avl
aktív tag

a kerdeseid jok, nekem is hasonloak

...viszont autentikusan, biztosan szerintem nem itteni forumtarsak valaszoljak meg, hanem ...majd a valosag

(#34964) Boond


Boond
addikt

Nah ja... az ügyfélszolgálatosok biztos nem... Ha ezt nézem akkor nagyon is releváns amit az MNB mond...

[ Szerkesztve ]

(#34965) balinlin válasza avl (#34963) üzenetére


balinlin
senior tag

Az iban eddig is többdevizás volt, így ellenkező hírek/tapasztalatok híján ez inkább csak pánikkeltés szvsz.

(#34966) dragonfire44


dragonfire44
tag

Sziasztok
Látom nem csak engem érdekel ez az ápr 1.
Revolut számlámat én kimondottan imádom. Van fizikai kártyám is, azt "feltöltöm" ,eddig ugye az Mkb ezt fizetésnek vette ,tehát 0ft költség. Innentől fogva a Revolut számláról fizetek mindent (Rezsi, tankolás, kaja, utazás, hobbi, mindent) az hogy minden kiadást külön csoportba lehet tenni, és látom havi szinten hogy mennyit költöttem bizonyos dolgokra király+ ha Revolutal fizetek azonnal megjelenik, nem úgy mint a trágya Mkb-nál ahol napok után.
Arról már ne is beszéljünk ha külföldről rendelek valamit.....

Ezt a magyar bakszámlaszám dolgot nem is értem, amióta van Revom LT.... a számlaszámom. Nem is tudtam hogy van már magyar is....

Ez marad így, vagy ebben is lesz változás?
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#34967) UberMutant válasza dragonfire44 (#34966) üzenetére


UberMutant
őstag

így marad.

(#34968) fant0mi válasza dragonfire44 (#34966) üzenetére


fant0mi
addikt

Számodra nem lesz változás, mert eddig sem éltél a magyar gyűjtőszámlára történő utalásos egyenlegtöltéssel.

(#34969) pictigjis válasza balinlin (#34965) üzenetére


pictigjis
senior tag

az iban valóban mindig is többdevizás volt, de magyarországról lt-s iban-számra utalni az nem "belföldi átutalás", hanem "nemzetközi forint átutalás", ami költségszempontból egyáltalán nem mindegy

nem lennék meglepve, ha ebből lennének bajok április 1. után

(#34970) sifarr válasza balinlin (#34965) üzenetére


sifarr
senior tag

Az iban eddig is többdevizás volt, így ellenkező hírek/tapasztalatok híján ez inkább csak pánikkeltés szvsz.
Előrebocsátom, hogy sosem volt revo-számlám, így gyakorlati tapasztalatom nincs. Csak a Revolut díjcsomag táblázatából, a felsorolt szolgáltatásokból indulok ki, és próbálok következtetéseket levonni.
A "többdevizás" iban nekem kicsit értelmezhetetlen. Egy konkrét IBAN számlának mindig van 1 devizaneme.
A Revolut a táblázat szerint két egyéni számlaszámot kínál. Angolt és euróst. Minden más deviza, amit 1-1 ügyfél elkérhet és kezelhez az gyűjtőszámlákon van. Ezek közül lehetnek olyanok, amelyekre utalni is lehetett, a megjegyzésbe írt azonosító segítségével. Ilyen volt a rafis HUF számla is, de ez megszűnik.
A változások utáni helyzetet én így látom, de a tévedés jogát fenntartva!
Feltételezem, hogy a bankkártyás forint-feltöltés lehetősége megmarad, mert ha nem így lenne, akkor azt is illett volna bejelenteni.
Alaphelyzet, hogy minden magyar revolutosnak van egy eurós egyéni számlája.

1. Erre az egyéni számlára lehet utalni, forintot is magyar bankból. Ennek magas lesz a magyar banknál a költsége, amit az ügyfélnek kell kifizetnie. Ha mégis így utal, akkor a forint a Revolutnál az ügyfél egyéni eurós számláján fog landolni, és a Revolut automatikusan átváltja Euróra. Összeg és díjcsomag függvénye, hogy ez vagy ingyenes lesz, vagy lesz valamekkora költsége. Az így "feltöltött" összeg már a megszokott módon felhasználható.

2. Másik lehetőség a revolutos számla feltöltése forinttal bankkártyás "vásárlással". Természetesen ez továbbra is ingyenes. Az ilyen feltöltés egy forintban vezetett számlára (gyűjtőszámla) kerül. Természetesen az ügyfél az appban a gyűjtőszámlán levő saját forintját látja és használhatja. Ebben az esetben konverzió nincs, a pénz a "forint-zsebben" megjelenik. Ez a forintos devizaszámla nem kell, hogy feltétlen Magyarországon legyen vezetve. Lehet, hogy akár a Revolut Bank Litvániában saját maga vezeti.

Megismétlem, a tévedés jogát fenntartom.

(#34971) balinlin válasza pictigjis (#34969) üzenetére


balinlin
senior tag

Az igaz, de itt már megy a riogatás, hogy majd egyből át is váltja a forintot, holott ilyenről szó sincs. Én erre reagáltam.
A belföldi utalásos topup lehetőség megszűnése közel sem boldogító, ez tény, igaz soha nem használtam, de ettől másnak még hasznos volt.

(#34972) balinlin válasza sifarr (#34970) üzenetére


balinlin
senior tag

Multi iban úgy működik, hogy bármilyen pénznemben utalhatsz rá.
Kártyás topupról szó sem volt, azt végképp ne keverjük bele.

(#34973) vmarci21 válasza sifarr (#34970) üzenetére


vmarci21
tag

Nem. az IBAN szám képes kezelni AED, AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, MXN, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, RSD, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, USD, ZAR pénznemeket, ha az adott péznem a Revolut appban engedélyezve van.

Tehát ha forintot utalsz, és forint egyenleg engedélyezett, akkor forintként írja jóvá. Ha CZK-t utalsz, és CZK egyenleg engedélyezve van a számládon, akkor CZK-ként írja jóvá..

Akkor nem tudom mi van, ha valaki utal neked pl. THB-t, és nincs nálad engedélyezve, mert még arra is rá kell keresned, hogy az a Thai bát, így eszedbe sem jutott Revolutban használni.. Ez esetben lehet tényleg átváltja a fiók fő pénznemére, hiszen az eredeti pénznemben nincs hova jóváírja..

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#34974) ACE- válasza balinlin (#34971) üzenetére


ACE-
addikt

Hozzáteszem, az elmúlt időszakban a bűncselekmények elkövetése szempontjából iszonyatosan megnövekedtek a magyar gyűjtőszámlát használók száma, és ilyen szempontból a Revolut már-már az elkövetők szempontjából kedvezően működött. Emiatt durván hasznos a gyűjtőszámla megszűnése... Rengeteg embernek nyúlták le a gyűjtőszámlán keresztül a pénzét, sok milliót, és érdekes módon ezeknél a tranzakcióknál sosem volt ellenőrzés, zárolás... rögtön utalták tovább az elkövetők. Szóval ez az MNB részéről egy hasznos intézkedés volt, ha valóban ők találták ki.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#34975) sifarr válasza vmarci21 (#34973) üzenetére


sifarr
senior tag

Nem. az IBAN szám képes kezelni AED ... Tehát ha forintot utalsz, és forint egyenleg engedélyezett, akkor forintként írja jóvá.
Már érteni vélem a Revolut rendszerét. Ami megzavart és most is zavar az ez a megfogalmazás: Az iban eddig is többdevizás volt.
Az IBAN-számla mindig egy konkrét számla, aminek egy devizaneme van. Ha forintot utalok egy német eurós számlára, akkor azon csak Euró jelenhet meg, valamelyik banknak váltania kell. Azaz a Revolut csomag a többdevizás, nem pedig az IBAN-számla.
Ha jól gondolom - ha nem, kijavítasz -, akkor a Revolut egy db. egyedi eurós IBAN-számlát ad. Erre lehet a felsorolt devizákat utalni. Ha az utalt összeg Euró, akkor jóváíródik az ügyfél eurós egyedi számláján. Ha más devizában (pl. Ft-ban) érkezik az összeg, akkor - és ezt a Revolut rendszere kezeli le - az pedig egy abban a devizában vezetett gyűjtőszámlára kerül. És ebben az esetben az egyedi IBAN azt a szerepet tölti be, mint eddig a megjegyzésbe írt ügyfélazonosító. Így valóban nincs szükség deviza-konverzióra. Az ügyfél font és euró egyenlegei mögött pedig egyedi számla van, a többi esetében pedig gyűjtőszámla.

Jól gondolom vagy most is tévedek? :F

(#34976) viktorhu válasza sifarr (#34975) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezek mind virtuális dolgok a hagyományos bankok esetében is. Pl. a hagyományos bankok is külföldi "gyűjtőszámlákon" vezetik azokat a devizákat, amiket te a saját devizaszámládra befizetsz. A zsírórendszer is gyűjtőszámlás volt, ahol a bankok között a pénzt egymáshoz tologatták, feltételezem, hogy a mostani azonnali átutalásos is az. A számlaszám csak egy személyes azonosító, ami alapján hozzád rendelik azt a pénzt.

(#34977) vmarci21 válasza sifarr (#34975) üzenetére


vmarci21
tag

Az IBAN az önmagában csak egy azonosító szám, nincs olyan IBAN számla.
Számla van, minden pénznemhez külön-külön, ezt Revoluton belül meg tudod tenni, hogy milyen pénznemek kellenek neked.
Viszont mindegyik számlához ugyan azt az IBAN számot rendeli a Revolut.
És ezt a számot használja SEPA és SWIFT rendszerben is.
SEPA esetén egyértelmű, hogy euró a küldő és a fogadó felénél is a pénznem, mert SEPA csak azt kezeli, SWIFT-nél meg nyilván az utalás tartalma a pénznem is, így IBAN szám alapján a közvetítő bankok tudják, hogy a Revolut felé kell továbbítani azt, és mikor Revoluthoz eljut az utalás, akkor az IBAN szám és a pénznem együtt be is azonosítja egyértelműen, hogy melyik számlára kell az összeget jóváírni.

[ Szerkesztve ]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#34978) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Regisztráltam én is revolut, de lenne egy kérdésem:
Ez csak "feltöltőkártyás" módszerrel működik? Úgy gondoltam, hogy úgy használnám, mint a PayPal-t, ami le tudja szipkázni a megadott számlaszámról a pénzt.

Közben a többi kérdésemet megoldotta a Revolut azzal, hogy leellenőrzött :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34979) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok

El szeretném kezdeni a Revolutot, és ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni.
Olvasgattam leírásokat, néztem videókat, így kialakult a fejemben egy kép róla, hogy valójában mi, hogy is van, hogy működik, de kérlek erősítsetek meg, vagy igazítsatok ki! Nyaralások, külföldi kirándulások, esetleg külföldi vásárlások ( nem interneten, hanem személyesen ), illetve netán külföldön automatából pénz kivétel és ezeknek a felsorolt dolgoknak a költségeinek csökkentése miatt szeretném használni elsősorban a Revolutot.
Az világos, hogy ha átutalok rá pénzt, azt meg hét közben ingyen, jobb árfolyamon tudom átváltani, fizetésnél meg külföldön magától is vált, tehát úgy mint egy helybélinek. Azt tudom, hogy hét közben a váltás ingyenes, de hétvégén viszont már nem. Ez konkrétan mire vonatkozik? A csomagok közül én a Standardra gondoltam, mert nem folyamatosan szeretném használni, hanem csak akkor, mint amiket felsoroltam. Itt a Standard csomagnál tudomásom szerint 75.000 Ft a limit az ingyenes készpénzfelvételre. Ez mind oké, ez világos. Teszem fel, én 100.000 Ft-ot teszek fel a számlámra, hogy legyen rajta egy külföldi út során. ( csak példa ) . Ebből én kártyával fizetek ki mondjuk 25.000 Ft-t. A fennmaradó összeget nem visszautalom, hanem én mondjuk azt kint külföldön kiveszem, az adott ország pénznemébe, tegyük fel EURO-ba, hogy legyen nálam EURO, tehát olyan 70-75.000 Ft-nak megfelelő EURO-t. Ha én 70-75.000 Ft-t EURO-ba veszek ki, milyen költségekkel számolhatok? Illetve, milyen költségekkel számolhatok akkor, ha én egy külföldi útra nem viszek magammal EURO-t, hanem feltöltöm a Revolut fiókomat pénzel és én azt kint veszem le EURO-ba automatából? Tehát nem pénzváltóba váltok, hanem ha kell, ott kint leveszem. Ez ha működik, megéri, biztonságos?

Fő bankszámlám magyar banknál ( kék színű, kezdő betű: K.. ) van, onnan tölteném fel a Revolut fiókomat pénzel, ez hogyan lehetséges? Ha én feltöltöm és nem költöm el róla az összes pénzt, én vissza tudom oda utalni, ahonnan feltöltöttem? Ha igen, milyen költségekkel számolhatok? Mennyi idő alatt küldik ki a kártyát és mennyire megbízható ez a dolog? Tehát egyéb rejtett dolgok vannak esetleg, mire kell figyelni?

Nekem ez még teljesen új dolog, azért is kérdezek. :R

(#34980) zsola400 válasza -=RelakS=- (#34978) üzenetére


zsola400
aktív tag

Mint a PayPal nem működik, olyan van, hogy automatikus feltöltés, ha x összeg alá esik akkor y összeggel feltölti a számládat, ezeket a limiteket te tudod beállítani.

(#34981) Somatom válasza zeus_2k14 (#34979) üzenetére


Somatom
veterán

A Revolut nem számol fel külön költséget, de a kinti ATM üzemeltetője felszámolhat. Ez lutri. Én azt javaslom, hogy Euró készpénzt itthon vegyél fel OTP Euro ATM -ből. Annak jelenleg nincs plusz költsége. Revoluttal vásárolhatsz külföldön, működik. Ha kevés a 75 -nyi kp., akkor javaslom, hogy regisztrálj egy Curve fiókot is (fizikai kártya is kell), az jó kiegészítője a Revolutnak kp. felvételhez.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34982) Boond válasza zeus_2k14 (#34979) üzenetére


Boond
addikt

Van magyar otp euro atm is (elvileg innen kb 200 euróig ingyenes)a felvétel. Ezek jellemzően megye székhelyen vannak.

A váltás hétvégén vásárlásra (kártyás) is vonatkozik - a felár.

Nem érdemes utána onnan utalgatni, költsd el, vagy vedd ki atm-ből.

Külföldön ráadásul érdemes utána nézni melyik atm ingyenes mik a tapasztalatok...

(#34983) -=RelakS=- válasza zsola400 (#34980) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha ez standard (ingyenes) fiókkal működik, akkor tudsz rá mutatni leírást? Én nem találom az alkalmazásban, hogy hogy kellene beállítani.
Lehet, hogy benne van az összefoglalóban, de abban sem találom :o
Amúgy nem lehet, hogy ráférne egy frissítést? Pl elvileg már működik Google Pay-el (ezért regisztráltam), vagy csak félreértek valamit.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34984) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Somatom , Boond --> köszönöm a választ. Egyenlőre még regisztráció előtt vagyok, vaciálok, hogy valóban meg éri e nekem, van e valami hátulütője. Hamarosan, pár hét múlva külföldre utazom. Eurot kellene váltanom, szerintetek megoldható az, ha csinálok itt fiókot, oda rakok át pénzt, majd azt átváltom és le veszem OTP Euro-s ATM-be? Ez okés, vagy nem ajánlott? Jogszabályilag, stb engedett?

(#34985) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#34983) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hopp, kapufa :D
Az új Revolut-felhasználók nem állíthatják be azonnal az automatikus befizetést.

Akkor az egyetlen releváns pont, hogy kicsit piszkálni kéne az összefoglalót szerintem :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34986) zerodot válasza zeus_2k14 (#34979) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ahol lehet érdemes inkább a kártyás vásárlást preferálnod, úgy a Revolut jobban fog szeretni, mintha csak a kp-t szednéd kifelé az ATM-ből.

Amire még érdemes figyelni külföldön, az a DCC, mert az elég jól meg tud szivatni: [link] Idemásolom a vonatkozó részt az összefoglalóból:

Hogyan tudok elkerülni extra költségeket, amik a valutakonverzióval járnak?
Ha egy ATM vagy egy POS felkínálja, hogy az alapértelmezett pénznemünkben fizessünk külföldön, ami magyar kártya esetén a forint lesz - akkor ezt el kell kerülni, és mindig az adott ország pénznemében kell fizetni. A DCC-ről (dynamic currency conversion) itt olvashattok bővebben: [link]
Példa: egy csehországi pénzfelvétel esetén, az ATM azt ajánlja fel, hogy a számlánkat forintban terhelje. Ilyenkor, ha van lehetőség, koronában (CZK) való terhelést kell választani.
Néha előfordulhat, hogy a magyarországi POS-ek, ATM-ek UK kártyaként ismerik fel a Revolut kártyádat, ilyenkor természetesen a forint opciót kell választani.

(#34987) zerodot válasza -=RelakS=- (#34985) üzenetére


zerodot
aktív tag

Igen, az összefoglalóra már nagyon ráférne egy update. Csomó infó elavult, több link már nem is működik.

(#34988) Somatom válasza zeus_2k14 (#34984) üzenetére


Somatom
veterán

Jogszabályilag és technikailag nincs akadálya, de ez nem bíznisz a Revolutnak. Ha vannak mellette kártyás vásárlásaid is, akkor menni fog, de a csak kp felvételre beóvhat a Revolut.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34989) zeus_2k14 válasza zerodot (#34986) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Igen, ez mind okés. Nyílván az lenne, de ha pl én 100.000 Ft értékbe teszek rá pénz, amiből el költök 50.000 Ft-t, és mondjuk nekem a közeljövőben szükségem lenne készpénzben EURO-ra, akkor a maradékot ki vehetem minden gond nélkül, és milyen váltással?

Azért gondolkodom, mert hamarosan lesz egy külföldi utam. Illetve a K&H-nal vagyok, tehát ott van a főszámlám

(#34990) zeus_2k14 válasza Somatom (#34988) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Beóvás alatt mit értesz?

(#34991) zsola400 válasza -=RelakS=- (#34983) üzenetére


zsola400
aktív tag

Úgy emlékszem kell néhány feltöltés (talán 5db) utána felajánlja az automatikus feltöltés beállítását és a pénz hozzáadása menüben is megjelenik a jobb felső sarokban.

Gpay-ben is működik.

[ Szerkesztve ]

(#34992) Somatom válasza zeus_2k14 (#34990) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet ellenőrzés, de akár indoklás nélküli búcsú is. Üzennek, hogy X időn belül nullázd le a számládat, oszt csá, törlik a fiókod.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34993) -=RelakS=- válasza zsola400 (#34991) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Majd a legközelebbi feltöltésnél megnézem, mert a nyugtázó üzenetben ezt az ikont feldobta, de amúgy nem látszik.
Bár gondolom, nem lehet így kibabrálni vele, és meg kell várnom pár feltöltést/vásárlást :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34994) zerodot válasza zeus_2k14 (#34989) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ilyen összegekkel és aránnyal amit írsz nincs gond szerintem. Hirtelen bejövő nagy összeggű beutalás vagy folyamatos kp felvétel hónapokon át nulla kártyás fizetéssel: ilyesmik miatt viszont könnyen rádszólhatnak vagy blokkolhatnak.

Mit értesz a milyen váltással alatt? Alap accountnál 350e Ft a havi limit az ingyenes váltásra, fölötte 0,5% fee van. Kp felvétre pedig amit írtál, 75e, fölötte 2%.

(#34995) vnorbi válasza zerodot (#34987) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ezeket hiába írjátok. Rég nincs már topikgazda, aki frissíthetné az összefoglalót, de aki érzi magában az erőt, jelentkezhet rá.

[ Szerkesztve ]

(#34996) zerodot válasza vnorbi (#34995) üzenetére


zerodot
aktív tag

Erről na tudtam. Mintha nem túl rég még lett volna... Csodálkozok, hogy pont itt nincs, azért ez egy elég pörgős topik.

(#34997) sifarr válasza vmarci21 (#34977) üzenetére


sifarr
senior tag

Az IBAN az önmagában csak egy azonosító szám, nincs olyan IBAN számla.
Csak a Revolut meghatározását használtam, a csomagok táblázatában ők írták így: IBAN-számla euróban.

Megértettem a még részletesebb leírásod, már én is így látom a Revolut működését.
Csak a szóhasználatban van eltérés közöttünk, ami félreértést is okozhat nálam.

Számla van, minden pénznemhez külön-külön, ... Viszont mindegyik számlához ugyan azt az IBAN számot rendeli a Revolut.
Én számla alatt azt értem, aminek egyedi azonosítója van, és van devizaneme is. Ez a hagyományos megközelítés.
Megnéztem 3 bank kivonatát is. Mindnél szerepel a számla egyedi GIRO-száma, az IBAN-szám is és a devizaneme is. Ha van bankon belül devizaszámla is, akkor más az IBAN is.
Az utalásoknál mind a küldő/fizető, mind a fogadó/kedvezményezett félnél egyedi számlaszám szerepel. Egyébként ezek beföldi utalásnál is IBAN- és nem GIRO-számok. Ez azt jelenti, hogy pl. egy forint számlán (egyedi IBAN) csak forintot tartanak nyilván. Ha más devizanemben utalnak rá, akkor valamelyik banknak váltania kell.
A Revolutnál viszont egy IBAN kezeli a különböző érkező devizákat, és szortírozza az ügyfél számlái között a beérkező deviza alapján. Én a Revolutnak az egyéb devizák egyenlegeit nem tekintem azonosnak a hagyományos, egyesi számlaszámú bankszámlákkal. Funkcionálisan nem teljesen azonos a kettő.
Csak kérdezem: ha te most a revos számládról forintot utalsz az én forintszámlámra, akkor nálam milyen számlaszám fog megjelenni a küldőnél? A Te revolutos IBAN-számod? Inkább azt tartom valószínűnek, hogy a Revolut rafis számlaszáma, és a megjegyzés rovatban a te neved és/vagy azonosítód. És áprilistól, amikor nem lesz rafis gyűjtő, akkor milyen szám lesz a küldőnél? Nem tudom a kérdésekre a választ. Az elsőre te biztos tudod, a másodikra pedig áprilistól lesz biztos felelet.
Nekem Wise-számlám van. Onnan ha az egyedi IBAN-os forintszámlámról utalok forintot egy magyar bankszámlára, akkor a küldőnél a számlám IBAN-száma jelenik meg. Pont úgy, mint egy hagyományos banki utalás esetében. Azt a Wise-nál sem tudom, hogy mi lenne a kiírás, ha pl. rubelt utalnék/kapnék egy orosz számlára/számláról. :F
Mindegy, a szóhasználati különbség a használatot nem befolyásolja.
A tájékoztatásaidat pedig köszönöm!

(#34998) Laox válasza sifarr (#34997) üzenetére


Laox
aktív tag

A Wise ebben sokkal jobb, mint a Revolut, a Revolut ilyen értelemben nem akar foglalkozni a magyarokkal, gondolom nagyon kicsi piac vagyunk. Revonál nincs saját számlaszámod, utalásnál a Revolut neve jelenik meg. Én pl. ezért részesítem előnyben a Wise-ot. Revo-t egyedül azért tartom fent, mert a Wise tiltja a crypto-t. Wise+Curve mindenre elég és fejlettebb, mint a Revolut.

(#34999) zerodot válasza sifarr (#34997) üzenetére


zerodot
aktív tag

Csak kérdezem: ha te most a revos számládról forintot utalsz az én forintszámlámra, akkor nálam milyen számlaszám fog megjelenni a küldőnél? A Te revolutos IBAN-számod? Inkább azt tartom valószínűnek, hogy a Revolut rafis számlaszáma

Egyik sem, forint kiutaláshoz 3rd party szolgáltatót használ a revolut: Currency Cloud vagy
Vitesse PSP. Ezek egyikét fogod látni mind küldő fél.

A Rafis gyűjtőszámlának ezekhez semmi köze, az csak a beutalások fogadására van. Szóval ha megszűnik se fogja befolyásolni a kiutalást, mert az teljesen más útvonalon történik.

(#35000) szabi__memo válasza Laox (#34998) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A magyar rész elég nagy a revoluton belül. Más kérdés, hogy gondolom csórók vagyunk, talán sokat nem hozunk a konyhára. De a magyar banki piacot ismerve még így is bőven van hova bővülni

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.