Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) kapasz


kapasz
tag

Akció van a Telekomon keresztül belépő új ügyfeleknek:

link

(#33602) ACE- válasza tlala (#33600) üzenetére


ACE-
addikt

Az, ha nem felejted el a PIN-edet és nem változtatsz telefonszámot...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#33603) Popeye8


Popeye8
csendes tag

Revolut -rol utalás magyar bankszámlára
HUF ==> HUF
fizetős ?:F

Anytime, anywhere if possible I'm bending the rules, but not breaking them.

(#33604) Brandynew válasza Popeye8 (#33603) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem.

(#33605) felhasználóx


felhasználóx
tag

Sziasztok, gyereknek csináltam az appban junior alszamlát, de fizikai kártyára nem lesz szükségünk, meg nem is szeretnék fizetni érte. Csak egy db virtuális kellene, hogy a webes vásárlásait azon keresztül intézze. Ez lehetséges így , bagy mindenképpen kell hozzá a fizikai kártya? Köszi a válaszokat.

(#33606) kapasz válasza felhasználóx (#33605) üzenetére


kapasz
tag

Nem kell fizikai kártya, elég a virtuális. Nem írják elő kötelezően.

Csak az ATM pénzkivételhez kell fizikai. Ez mindegyik fintech-nél így van. A Google Pay / Apple Pay prímán működik a virtuálissal is.

[ Szerkesztve ]

(#33607) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!
Lehet én is igényleg revolutot, eddig valahogy nem éreztem szükségét. Egy kérdésem lenne.
Elolvastam az összefoglalót, de mivel elég régen íródott így megkérdezem. Lehet már forint alapon felölteni a számlát? A 2018-as cikk azt írta már tesztelik ezt a lehetőséget.
Valamint miért jobb revolutról fizetni a számlákat mondjuk, vagy a lottót, még most se értem :)

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#33608) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Megmondja valaki hogy küldjek pénzt a bankszámlámról a saját Revolutomra?

Köszönöm

(#33609) 4Grider válasza t420s (#33608) üzenetére


4Grider
nagyúr

A bankszámládhoz tartozó bankkártya segítségével kártyás vásárlásként. Az ui. jellemzően ingyen van a bankodnál. Melyik bank és milyen kártya (visa/MC)?

(#33610) TigerDzsó válasza MikeWazowski (#33607) üzenetére


TigerDzsó
tag

Régóta lehet forinttal is feltölteni a számlát. Magyarországon leginkább akkor éri meg szerintem Revolut-ot használni, ha a bankod nem támogatja az Apple / Google Pay-t. Leginkább külföldön, illetve külföldi devizákban érdemes vele vásárolni a jó váltási árfolyam miatt.

(#33611) MikeWazowski válasza TigerDzsó (#33610) üzenetére


MikeWazowski
addikt

:R :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#33612) 4Grider válasza TigerDzsó (#33610) üzenetére


4Grider
nagyúr

Fel lehet vele venni havi 75000 Ft-ot ingyen, bármelyik bank automatájából. Aki kimaxolja a havi 150e Ft-os ingyenes készpénzfelvételt, annak ez is szempont lehet.
De tényleg a külföldre járóknak, külföldi oldalakon vásárlóknak lehet elsősorban ajánlani a Revolutot.

(#33613) stingy2


stingy2
senior tag

Nekem pl. azért ideális a Revolut, mert Mo-on élek, de a jövedelmem EUR ill. USD. Csak a váltással nyerek évi majdnem 100.000HUF-ot + a többi, amit írtatok

INTJ

(#33614) ACE- válasza kapasz (#33606) üzenetére


ACE-
addikt

FYI, Junior kártyából nincs virtuális, csak fizikai...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#33615) tlala válasza ACE- (#33602) üzenetére


tlala
addikt

Sajnos a Revolut fóruokban rengeteg tapasztalatot lehet olvasni, hogy mennyi szívást tud okozni egy sima új telefonra váltás (ugyanazal a számmal is), mert a Revolut az eszközazonosítót is használja.
Ezért kérdeztem, hogy mi a bevált telefoncsere módszer.

(#33616) UberMutant válasza tlala (#33615) üzenetére


UberMutant
őstag

kivettem a sim-et a régiből, app letölt, ,belép és kész. 3 perc

(#33617) kp78 válasza tlala (#33615) üzenetére


kp78
addikt

3 telefonomra is telepítve van ugyanaz a fiók egyszerre, semmi gubanc nem volt a telepítésekkor.

(#33618) kapasz válasza ACE- (#33614) üzenetére


kapasz
tag

Köszi, ezt nem tudtam. Nyilván üzletpolitikai döntés áll mögötte, nem technikai.

Kitörölném a hozzászólásomból a hibás részt, de nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#33619) Popeye8 válasza Brandynew (#33604) üzenetére


Popeye8
csendes tag

sajnos igen :W
EU-n kívüli acc-om van
és számít fel international fee-t minimum 128 HUF

Anytime, anywhere if possible I'm bending the rules, but not breaking them.

(#33620) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

A telekom által regisztráltam a Revolutba, mi szerint első használat után kapok 5k-t a revolut kártyámra az első vásárlás után (legalábbis elvileg) Ezzel kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem.
1. Töltöttem rá 4000Ft-ot viszont ott még nem jelzi, gondolom a következő munkanapon íródik jóvá?!
2. Sikerült a személyazonosságomat igazolni, a virtuális kártyát szerettem volna hozzáadni a telómon (iphone) de vaalmiért nem engedni, ezek szerint ilyen nem lehetséges?! App store vásárlást nem tudok végrehajtani vele? Mert az apple wallet-hoz már sikerült hozzáadni, de azt a boltban nem tudom kipróbálni mert még nem íródott jóvá a feltöltött pénz.
3. OTP kártyára tudok utalni a Revolut számlámról ha jól olvastam, igaz?!

köszönöm az infót!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#33621) tread777 válasza norbertoth (#33620) üzenetére


tread777
tag

Szia!
1-2. Ha kaptál visszaigazolást, hogy jóváhagyták a személyazonosságod, akkor a 4k is jóvá kell, hogy íródjon... (feltölteni, vagy igazolni?)
3. Igen

(#33622) norbertoth


norbertoth
senior tag

Úgy volt hogy először nem látszott a személyim az első nekifutáskor, aztán második alkalommal már jóval magasabb fényviszonyoknál fotóztam a kártyát. Aztán nem jött még email csak annyi hogy “Bejutottál”. Azt hittem ez azt jelenti hogy sikeres a személyazonosságom igazolása, viszont akkor azért nem engedte a kártyát hozzáadni az app store-ban, mert a visszaigazolásnál azt írta hogy igazoljam a személyazonosságom. Akkor kapok erről is konkrétan emailt hogy sikeres személyazonosítás?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#33623) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Meghívtam egy kollégámat dec. 1-jén (10ezres akcióban). Mutatta is szépen, hogy milyen feltételeket teljesített. Még aznap megcsinált mindent a 3 vásárlást kivéve, az appban lehetett is követni, zölddel kipipálta a teljesített feltételeket. Mondom, ma ránézek, azóta meglett-e a 3 vásárlás (mostanában kaphatta kézhez a kártyáját). Eltűnt! :Y A barátok meghívása, azon belül a "függőben" résznél kellene látszódnia, mint meghívott.
Cimborám ugyanígy járt, de ott még a 3 vásárlás is megvolt (~15 napon belül a meghívástól számítva).
Tudja esetleg valaki, hogy miért tűnt el, és főleg, hogy miért nem írták jóvá a 10ezret? Van valami határidő, amennyi alatt ezt az egészet teljesíteni kell?
Én kb. 2 hete csináltam egy ilyet, ahogy megvolt a 3. vásárlás, azonnal jóváírták...

(#33624) tread777 válasza norbertoth (#33622) üzenetére


tread777
tag

Vagy értesítést... de igen... lesz majd jelzés, hogy sikerült. Ekkor a 4k is jóváíródik!

(#33625) norbertoth


norbertoth
senior tag

Köszönöm szépen az infót! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#33626) korfa válasza st6969 (#33623) üzenetére


korfa
aktív tag

lejart az akció, ment a levesbe. Indítottak egy ugyanilyent bar most 25 nap….

(#33627) MR ME


MR ME
aktív tag

Valaki azt írta nekem nem rég, hogy 2X lehet felvenni pénzt, és a keret 150.000Ft...nekem ma nem sikerült a második felvétel, és 75.000Ft-ot írt keretnek, akkor mégis csak én tudtam jól, hogy csak 75k-ig ingyenes?

(#33628) pictigjis válasza MR ME (#33627) üzenetére


pictigjis
senior tag

te valamit nagyon felreerthettel, vagy nagy hulyeseget mondtak neked. mindig is 75k volt a keret

(#33629) sopruk válasza MR ME (#33627) üzenetére


sopruk
aktív tag

A 150k az a törvényileg előírt keret, melyet havonta ingyen vehetsz fel a banki folyószámládról két részletben, bármely bank automatájából...

A 75k vonatkozik a Revolut ingyenes keretre, ahogy picitigjis is írta...

[ Szerkesztve ]

(#33630) Somatom válasza MR ME (#33627) üzenetére


Somatom
veterán

Ez hazai pénzintézeteknél vezetett folyószámlákra vonatkozik, amennyiben ez az opció társítva van az adott számlához. A Revolut nem hazai és társítani sem tudod hozzá ezt az opciót.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33631) hard74


hard74
senior tag

Ma ha már a ko felvétel a téma.Premium csomagom van, ahol ugye 150 ezer vehető fel.Többször használtam már ki a lehetőséget, de egyben 150-et soha nem sikerült kivenni.2 részletében közvetlenül egymás után gond nélkül.(100+50)Ennek vajon mi az oka?

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#33632) vnorbi válasza hard74 (#33631) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Biztos OTP-s ATM-et használtál. Azok max 100 ezer forintot adnak ki idegen bank kártyájára egy tranzakcióban.

(#33633) MR ME válasza pictigjis (#33628) üzenetére


MR ME
aktív tag

Köszi mindenkinek, én is 75k-ra emlékeztem, és 2 felvétre...a revolutra voltam kíváncsi amikor kérdeztem annó, de ezek szerint félreértették a kérdésemet, azért kavart be a 150k
Így már minden világos! :R

(#33634) fant0mi válasza hard74 (#33631) üzenetére


fant0mi
addikt

Maga az automata van korlatozva az uzemelteto bank altal, altalaban 100e forintra. Az otp peldaul biztosan ilyen, de tobb bank automatainal is ez a helyzet.

(#33635) hard74 válasza vnorbi (#33632) üzenetére


hard74
senior tag

és fant0mi
Köszönöm, valóban OTP-s automata volt.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#33636) Peter.70 válasza hard74 (#33631) üzenetére


Peter.70
őstag

(#33637) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!
Tegnap meghívtam egy barátomat Revolutra.
Beregisztrált, rendelt Standard kártyát is, meg töltött fel pénzt a számlájára.
Apple Pay el. 8 ezret

De tegnap este óta még mindig 0Ft az egyenlege.
Ellenőrzik a személy azonosságát? Azért ilyen sok idő mire rámegy a pénz?

[ Szerkesztve ]

(#33638) Krethx válasza K Norbi (#33637) üzenetére


Krethx
aktív tag

Vizsgálják a személy azonosságát. Anyámnál hamar megvolt. Apámnak pedig pár óra. (hétköznap)

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#33639) K Norbi válasza Krethx (#33638) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi :R

(#33640) norbertoth


norbertoth
senior tag

Na megtörtént nekem is a személyazonosság ellenőrzése sikeresen, pár órába telt csupán. A promós összeg is megjelent +5000Ft , de még függőben van, holnap azaz hétfőn íródik jóvá, vagy hogy szokott ez történni?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#33641) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

Üdv.
Ha meghivok valakit számol ptk t a kártya postázás utan?
(10es promo meghívás lenne és ott írja.)

(#33642) Brandynew válasza Ittnemaz (#33641) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Igen, kb. 2 ezer Ft a postaköltség.

(#33643) st6969 válasza korfa (#33626) üzenetére


st6969
őstag

Az egyik meghívásomat úgy indítottam (küldtem a linket), hogy a számláló szerint nem volt hátra 1 nap sem a promócióból (6 óra volt még...). És mégis meglett a jóváírás. Ezért én úgy értelmeztem, hogy az idő, amit kiír (25 nap...most már csak 23) az a meghívás kezdeményezésére adott határidő, nem pedig minden feltétel teljesítésére.
A másik meghívásomnál bevallom, nem figyeltem, hány nap van még hátra, de úgy voltam vele, ha az előzőnél egy nap sem volt a számláló szerint, akkor mit számít...
Most akkor hogy van ez? Változtak a játékszabályok?

(#33644) sopruk válasza st6969 (#33643) üzenetére


sopruk
aktív tag

A hátralévő nap számláló alatt nekem az szerepel, hogy:
"Az összes alábbi műveletet végre kell hajtani"
Tehát a 3 db 1000 Ft feletti vásárlásnak is meg kell történnie jelenleg 23 napon belül...
Emlékeim szerint ez korábban is így volt. Lehet az első meghívottad teljesítette is 6 óra alatt?

(#33645) st6969 válasza sopruk (#33644) üzenetére


st6969
őstag

Nem. Az első meghívottam a párom volt. A vásárlásokat azután teljesítette, ahogy a kártya megjött. Együtt voltunk vásárolni, végig követtem az egészet.
Egy furcsaság azonban volt az egészben. A 6 óra az előző promócióból volt, ahol mindkét fél 5-5ezret kapott volna. A regisztráció, beazonosítás, feltöltés, kártya rendelés meg is történt a 6 óra alatt. Másnaptól a promóció váltott, akkortól már csak a meghívó kapott 10ezret (fogtam is a fejem, hogy miért nem vártam 1 napot :DDD). És a vége az lett, hogy csak én kaptam 10ezret, pedig a vásárlásokon kívül az összes feltétel még az 5-5ezres promócióban teljesült. :F

(#33647) Ittnemaz válasza Brandynew (#33642) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Köszönöm, ez hát... :U

(#33648) sopruk válasza st6969 (#33645) üzenetére


sopruk
aktív tag

Akkor mázlid volt hogy az egyik promócióban kezdődött és a másodikban fejeződött be és mégis megkaptad a pénzt :)

(#33649) Brandynew válasza Ittnemaz (#33647) üzenetére


Brandynew
őstag

8 ezer Ft ingyen pénz még így is :)

(#33650) Indiant válasza sopruk (#32481) üzenetére


Indiant
addikt

Hogy lehet működésre bírni ezt a sz@rt?
100 éve(2) ujjlenyomattal használom. Frissítgetem.
De egy ideje (hónapja..) jelszót kér, de nem fogadja el (bár nem rémlik, hogy megadtam volna jelszót)
Nem akarok szelfizni.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.