Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Benoe77 válasza pakriksz (#2699) üzenetére


Benoe77
őstag

szerintem abban benne van az adó is:
Total before VAT: 27,66 GBP
VAT: 7,47 GBP
Total: 35,13 GBP

[ Szerkesztve ]

(#2702) Cifu válasza pakriksz (#2699) üzenetére


Cifu
nagyúr

@Pakriksz: Ez most komoly, hogy a 35$-os árból 35 fontos ár lett? Sajnos így nem hogy olcsó, hanem retekdrága a pi.

Amíg az alternatívái még drágábbak (pl. Gooseberry 40 font plusz adó), addig ez van. De drágának nem mondanám. Viszont a 25 és 35 dollár lehet, hogy amerikában igaz...

@Proci85: Nem, az A verzióra 25 dollárt mondtak, a B verzióra 35 dollárt. De pl. a Farnellnél nem is látni A verziót (sőt, ahogy nézem az RS-nél sincs).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2703) fo_di válasza pakriksz (#2699) üzenetére


fo_di
őstag

attól az 35 dollár, de mindig is az volt a tényállás, hogy a nettó ár lesz annyi (az most is kb annyi), arra jön még az áfa meg a posta, így jön ki a végére a kb 35 font

az A verzió meg még nem készült el, majd talán jövő év elejére ígérik, egyelőre fontosabb, hogy a B verzióból folyamatos legyen az ellátmány

[ Szerkesztve ]

(#2704) GyéBen


GyéBen
tag

1. A Raspbian már képes kihasználni a Class 10-es memóriakártyákat.
2. Eddig nem sok embernek sikerült visszakapnia a pénzét az RS-től.

(#2705) Benoe77 válasza GyéBen (#2704) üzenetére


Benoe77
őstag

"2. Eddig nem sok embernek sikerült visszakapnia a pénzét az RS-től."

Ezt honnan veszed? Egyébként ettől tartok én is.

(#2706) wmati


wmati
addikt

Ez mitől van "Enteriy kdb (current=0xcb846c80, pid 1) due to Keyboard Entry
kdb

(#2707) pakriksz válasza Proci85 (#2700) üzenetére


pakriksz
őstag

nem, az A verzió 25$ lett volna.
Azért az elég vicces hogy kicsivel (3,5k-val drágábban), már komplett okostelefont lehet venni hasonló SOC-al,+ kijelző, gps, wifi, és 2x annyi RAM

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#2708) GyéBen válasza pakriksz (#2707) üzenetére


GyéBen
tag

Pontosan milyen is az a hasonló SoC?

(#2709) tomzi1 válasza pakriksz (#2707) üzenetére


tomzi1
tag

Viszont az okostelefonon nincs usb, ethernet, gpio, hdmi, rca video, 1080p-t sem tudja, és nincs ennyi féle oprendszer sem rá.
Nálam a következő lépés az otthon automatizálás lesz [link]. Nem egy kategória az okostelefonokkal.

(#2710) scofield657


scofield657
csendes tag

Sziasztok!
hosszas várakozás után végre megjött a raspberry-m!
Pár kérdés (bár lehet hogy volt már róla itt korábban szó):
a tv-re rca-n keresztül kötöm de a képet szétnyújtja és a színek se annyira jók! config.txt -m nincs :D whezzy rendszer!

Duál boot van még openelecem aminek a menüjébe betudtam állítgatni a képet!

milyen alkalmazás segítségével tudom irányítani androidos telefon segítségével? esetleg laptopról irányítani valamivel?

http://szamitastechnika.vatera.hu/szamitogep_laptop_tablet_kellek/kabel_csatlakozo_adapter/adapter/mini_usb_wifi_150mbps_wireless_halozati_adapter_14_1631892989.html

http://szamitastechnika.vatera.hu/halozati_eszkoz/switch_hub/7_portos_aktiv_2_0_usb_hub_halozati_adapterrel_1633317941.html

ezt a két eszközt gondoltam megvenni hozzá, bár nem tudom hogy működni fog-e vele! Az elinux.org-on a támogatott eszközök listájában ugyan nem találtam meg, de hátha valaki ilyet vett hozzá, vagy esetleg tud valami infoval szolgálni! vagy ebay-es elfogadható áron melyik hubot és wifi adaptert érdemes megvenni hozzá?

mindegyik usb hubnál megkell csinálni hogy ne tápláljon vissza raspberrynek áramot?

(#2711) fo_di válasza scofield657 (#2710) üzenetére


fo_di
őstag

config.txt-t te is tudsz csinálni, bármilyen mormális szövegszerkesztőben (pl notepad++, vagy bármi más, ami tud linux sortörést) megírod a wiki alapján
az rca kábelen csak szabvány pal felbontás jön ki, hdtv-re kevés lesz
ugyanazt a config.txt-t mindegyik disztróra odateheted, mind be fogja állítani a kijelzőt hozzá
laptopon az openelec web felületén tudod irányítani, androidról meg az xbmc remote programmal
az eszközök 99%, hogy jók lesznek linux alatt is, max utólag bele kell tenni a megfelelő modult a wifinek, viszont a hub tápjától ne várj sokat, mert könnyen lehet, hogy nem fogja tudni a ráírt 1 ampert sem (a kínaiak többsége sajnos visszatáplál, mert ugyanaz az alapja mindek, csak a doboza más, a márkásak talán nem)
tescoban 3k körül láttam tápos belkin hubot, az elvileg már minőségibb, a tápja is talán tud annyit, amennyi rá van írva
annyi, hogy ebayen feleannyiért találsz wifi adaptert, mint amennyiért a vaterán megrendelik neked ugyanonnan :) (nagyjából mindegyik olcsó adapter jó, vagy realtek, vagy ralink chippel vannak, mindkettőhöz van modul)

[ Szerkesztve ]

(#2712) azbest válasza fo_di (#2711) üzenetére


azbest
félisten

az edup (realtek) sem rossz, viszont a ralink chipsetes alapból működött nekem openelec-cel, annyi a trükk, hogy a lan-t le kell tiltani a felületen, mert egyszerre nem kezeli az openelec a kétféle hálózatot. Ebből is van külső antenna nélküli változat. Azóta persze lehet megigazították a realtek támogatását is benne.

[ Szerkesztve ]

(#2713) Cifu válasza tomzi1 (#2709) üzenetére


Cifu
nagyúr

Javíts ki, ha tévednék, de per pillanat kvázi egy stabil op.rendszer van rá (Linux), abból van igazából két distro (Arch Linux és a Raspian), oszt ennyi. Vannak videók meg nem stabil verziók Androidból, FireFox OS-sből és hasonlóakból. Viszont ezek jó része elérhető máshol is, ill. ha nagyon akarsz, ARM-os telefonra is rakhatsz linuxot, legfeljebb mókolni kell vele több-kevesebbet (sőt, Ubuntu-ból akár újabb distro is elérhető az ARMv7 procikhoz).

Másfelől korábban linkelt valaki a Raspi egyik fejesével készült interjút, ahol konkrétan amiatt háborgott, hogy más alternatívák, mint a PandaBoard, száz dollár felett vannak, holot a lényeg egy 10 dolláros chip, és pont a Raspi előnye az olcsóság.

Ehhez képest egy új ZTE Score például 50 dollár az Amazonon, két magos ARMv6 procival, 512mbyte rammal, akkuval, töltővel, beépített Wifi-vel, stb.

Egyfelől nyilván két külön világ, hiszen két külön feladatra készültek, másfelől viszont nem, mert a motorház alatt egy ZTE Score azért többet tesz le az asztalra, mint egy Raspi, és lényegében mindkettő egy ARM-os miniszámítógép.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2714) Benoe77 válasza Cifu (#2713) üzenetére


Benoe77
őstag

Fontos még a támogatottság is, ami viszont úgy tűnik a távolkeleti gyártóknál nem annyira egyszerű dolog: [link]
Ehhez képes az rPi-nál megoldották, hogy piacra dobás után adjanak hozzá új feature-okat, és még a licencek is rendezettek legyenek: [link]

(#2715) GyéBen válasza Cifu (#2713) üzenetére


GyéBen
tag

A ZTE csoda termékéhez az alábbiakat szeretném hozzáfűzni:

1. Currently, item can be shipped only within the U.S. (csak USÁ-ba szállítanak).
2. Leírás alapján szolgáltatós a készülék.
3. Tartozik hozzá egy havonta 55 dollárba kerülő, valamilyen zenés szolgáltatásra szóló előfizetés.
4. Nem 50 dollár, hanem 70, de amúgyis 130 dollárról van leárazva.
5. A leírás egy szóval nem említi, hogy két magos lenne a processzor.
6. Ne keverjük ide a ZTE-s ipari hulladékokat, rendben?

(#2716) pakriksz válasza Benoe77 (#2714) üzenetére


pakriksz
őstag

pont annyi támogatás van rá, mint amennyi az ezzel a SOC-al készül okostelefonokra van(egyébként távolkeleti soc-ról van szó, sőt az egész pi távolkeleti cucc az alapítvány csak összeválogatott pár dolgot és összerakatta, csak az ár nem éppen úgy jött össze ahogy akarták).
A video enkódolás, pedig nem új feature, hanem alap, csak azt hitték ezért fizetni kell, és most jöttek rá hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#2717) wassermann válasza pakriksz (#2716) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha a hardver hasonló is, a különbség szerintem akkor is meg lesz mindig:
a mobilokat telefonálásra készítik, a RPi viszont egy nagy volumenben eladott hobby-cucc, amire emiatt egy nagy közösség fog még évekig fejleszteni...

[ Szerkesztve ]

(#2718) GyéBen válasza pakriksz (#2716) üzenetére


GyéBen
tag

1. Egy kis olvasnivaló: http://en.wikipedia.org/wiki/Broadcom (a lényeg az, hogy szerintem a Broadcom távolról sem távolkeleti SoC-gyártó, csak Kínában gyárt(at)ja a termékeit)

2. Nem is tudtam, hogy az azonos SoC-cal készülő okostelefonokra van Linux. Jéééé!

3. Csak nem jöttél rá, hogy az Európában forgalmazott elektronikai termékek nagyrésze MADE IN CHINA vagy MADE IN TAIWAN stb.?

4. "csak az ár nem éppen úgy jött össze ahogy akarták" Erre inkább azt mondanám, hogy mivel tartani akartak egy bizonyos szintű hardveres színvonalat, nem tudtak versenyre kelni a kínaiakkal, és a cselesen hirdetett, hazugságokba csomagolt Allwinner A10-es csodájukkal.

5. Itt nem a h264 enkódoláson volt a lényeg, hanem az mpeg2 és a vc1 hardveres dekódoláson.

:O

+1: erre is kérnék választ, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2719) Csarlee válasza maláj (#2698) üzenetére


Csarlee
tag

van egy HP Proliant N40L is a gardroban, vettem hozza egy low profile hdmi kepes vga-t meg egy megfelelo hosszu kabelt a tvhez es kesz a hazimozi. Ja, es annyi volt mint a Pi...

(#2720) weiss


weiss
addikt

Helló, csinált már valaki web/adatbázisszervert ebből? Teljesítménye lenne egy PHP/MySQL/FTP kombóhoz? Persze kizárólag otthoni használatra volna.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2721) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Már csak 1 db van, az UV sárga:
[link]

Postával 3200ft.

(#2722) pakriksz válasza GyéBen (#2718) üzenetére


pakriksz
őstag

1. Ezt tudtam. És?
2. Van, képzeld androidnak hívják, de sima linuxot is rá lehet eröltetni, csak valahogy az érintőképernyővel kényelmetlen lesz az egeres rendszer használata ;)
3. De rájöttem, még jó pár évvel ezelőtt (ezért vicc kínaizni).
4. óóó ha allwinner a10-es lenne benne de jó lenne(hiszen sokkal erősebb). Hanem inkább beleraktak egy évekkel ezelőtt kifutott ősrégi, harmatgyenge brodcom chipet.
5. teljesen mindegy, melyik codec ugyan az történt Azt hitték fizetni kell érte de nem, így berakták, nincs semmi extra támogatást, ezt telefonoknál alapból tudják.
6. hasonló: armv6 architektúra 600-900 mhz-s orajelű sávban. A példás telefon pl szintén broadcom chippel készült, nyilván nem ugyanazzal, hiszen egy telefonba nem árt ha a SOC-on van egy 3g, és wifi részleg is

Tavaly én is nagyon rákészültem a pi-re, de látva azt a szerencsétlenkedést a gyártással (megjelenés után sok hónappal lehet végre 1 hónapon belüli szállítással venni), és a végleges árat, így inkább halasztok, várok valami mást.
De majd a via apc ha végre nem lesz hiány belőle, ami bár drágább(de többet is nyújt), de legalább majdnem annyiért árulják amennyiért akarták (50 dollár+ 6 dollár szállítás),

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#2723) wmati


wmati
addikt

Hogy tudom kiírni a cd képet sd kártyára?

(#2724) weiss válasza wmati (#2723) üzenetére


weiss
addikt

To use an image file, you will need to unzip it and write it to a suitable SD card using the UNIX tool dd. Windows users should use Win32DiskImager. Do not try to drag and drop or otherwise copy over the image without using dd or Win32DiskImager – it won’t work. If you’re still not clear on what to do, the community on the Raspberry Pi Wiki has written a guide for beginners on how to set up your SD card.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2725) wmati válasza weiss (#2724) üzenetére


wmati
addikt

Nem működik a bill :O :O

(#2726) wmati


wmati
addikt

Van egy eladó málnám PÜ

(#2727) GyéBen válasza pakriksz (#2722) üzenetére


GyéBen
tag

1. Na már most, ha a gyártó nem távolkeleti, akkor a SoC sem az, ugye?
2. Az Android NEM egyenlő a Linux-szal, sőt, épp ez az a plusz, amiért jobb, mint a hasonló Androidos kütyük. Ja, és mondj egy belépő szintű Androidos okostelefont, amire rátákolták a Linuxot.
4. Hmmm, áll rendelkezésedre egy Androidot futtató Pi-ről származó benchmark? Szerintem már milliószor le lett írva, hogy a processzor órajele nem minden. Másrészt minek várt volna az Alapítvány 6 évet, ha már régebben is volt ilyen SoC, ilyen áron?
5. Igen, de van olyan kodek, amiért pluszba kell fizetni. És nem, az Android-os okostelefonok mindenről híresek, csak arról nem, hogy mpeg2-t és vc1-et is lejátszanának, illetve arról, hogy h264-et enkódolnának.
6. ("...az órajel nem minden...")

(#2728) azbest válasza GyéBen (#2727) üzenetére


azbest
félisten

Lebegőpontos számításban erősebb a 700MHz-es armv6-os Pi, mint az 1GHz-es armv7-es OMAP soc. :K

(#2729) scofield657 válasza fo_di (#2711) üzenetére


scofield657
csendes tag

Rca kabelen akarom beloni sima 20kilos tvre :P hiaba irogatok a sudo nano /boot/config.txt be semmit se valtoztat a beallitasokon. Xbmcn lehet letolteni filmet ra valamivel? Vagy mondjuk laptoprol ramasolni. Egyenlore szenvedek az egesszel :((

(#2730) Csarlee válasza scofield657 (#2729) üzenetére


Csarlee
tag

Egyszerubb ha kiveszed a karit es win alatt atirod notepad++-al vagy textpaddal es utana kiprobalod. Mukodes kozben rw modban kell mountolni, atirni majd reboot mert csak bootolaskor hasznalja...

(#2731) azbest válasza scofield657 (#2729) üzenetére


azbest
félisten

mentsd el a végén a fájlt...
(#2730) Csarlee: egyébként igazad van, tényleg read only módban mountolja. De a nano jelzi is, ha nem tudja menteni. Szóval scofield657, nem árt ha elolvasod mit írnak ki a programok használat közben ;)

[ Szerkesztve ]

(#2732) pakriksz válasza GyéBen (#2727) üzenetére


pakriksz
őstag

1. de mindegyik az részben. Egyébként meg tök mindegy honnan származik...
2. de egyenlő, az android egy linux disztibúció. Nincs alapon destop linux telefonra ráerőltetve, mert csak mazochistáknak való az, hogy érintőképernyővel kezeljenek egy desktop os-t, nincs is rá igény(ezért nincs előre elkészített). De megteheted, ha linux mágus vagy...
4. Tudom hogy az processzor órajele nem minden, de egy elavult architektúra nyilván gyengébb mint egy újabb.
"Másrészt minek várt volna az Alapítvány 6 évet, ha már régebben is volt ilyen SoC, ilyen áron?"
Ezt a marhaságot honnan szedted? Hogy lett volna már ilyen áron? Éppen azért vártak hogy olcsóbb legyen. Még is jó drága lett a pi, nyilván mert drágábban szerzik be, mint mások.
5. mpeg2 egy rég elavult fos formátum, normális ember még évek óta nem használja, egyébként pedig hw támogatás nélkül cpu erőből viszi bármi :D vc-1et szinte sehol sem használják, minek ha ott a h264?

a h264 támogatás meg annyira ritka az okostelefonokban, hogy ALAP. Mit gondolsz az a kis kamera ami rajtuk van mibe rögzíti a hd anyagot? Hát nem mpeg2-be...
6. Így van, egy 1200 mhz-s celeront rommá ver egy mai 800mhz-s proci. DE NEM FORDÍTVA.

A lényeg nem az volt hogy mire milyen szoftver van az, hanem az hogy az okostelefongyártók alig drágábban, ugyanilyen képességű cpu-val, és jó pár extrával(kijelző, wifi, akksi, gps, stb), ki tudnak hozni cuccokat, márpedig ezek nem filléres cuccok.

A linkelt "teszt" eredete nuku, több info nuku, megerősítés nuku, meg simán lehet kamu, vagy hibás mérés, stb. Majd ha több különböző teszt azt mutatja hogy a hülye barom óriáscégek potyára fejlesztenek akkor majd elhiszem ;) Na meg 1 teszt nem teszt.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#2733) MiZY válasza pakriksz (#2732) üzenetére


MiZY
tag

2. Linux kernel folott futo mobil operacios rendszer, es semmikeppen nem neveznem disztribucionak! :)

(#2734) scofield657 válasza azbest (#2731) üzenetére


scofield657
csendes tag

Tudta mente i, es elolvastam mit ir ki. Megcsinaltam win alatt notepad++szal is es ugyanugy nem lovi be a kepet

(#2735) tomzi1 válasza pakriksz (#2732) üzenetére


tomzi1
tag

Most tulajdonképpen mi is a probléma? Az, hogy a pi drága egy okostelefonhoz képest?
Mint mondtam a két eszköz nem hasonlítható össze. Egy terméket az ember nem azért vesz, mert "kell valami ami linux alapú", hanem azért amire használható. Mutass olyan okostelefont, amire külső hdd köthető. Ha ez megvan, akkor ezek közül egy olyat, ami tv-re köthető. Nyilván a pi-vel meg nem lehet telefonálni stb. (bár biztosan lehet venni hozzá usb-s gsm modult :D)

Rendben, akkor nézzük másik oldalról. Ezeknek a cuccoknak az ára nagyrészt nem az anyagköltségből áll. Egy jó nagy részt a fejlesztés, másik nagy részt a gyártással járó költségek jelentik. A gyártási költségek úgy csökkenthetőek, ha egyszerre gyártasz rengeteget, mondjuk 1 millió darabot. A pi esetében nyilván nem ez a helyzet, mert nem tudták előre, hogy mekkora lesz a kereslet.

Egyébként részben igaz, hogy gyengécske a raspi. Ez akkor jön elő ha grafikus felületet használja az ember, webböngészés elég gázos. Viszont ez változhat idővel, annyi híja van, hogy hardveres gyorsítást kapjon.

Mondok egy példát amiben viszont verhetetlen a pi. Éppen egy automata teafőző berendezést tervezek, ami internetről vezérelhető. Ilyen feladatokra arduino-t használnak általában. Nem nagyon vagyok benne a témában, de most rákeresve egy ethernet-es arduino 65 dollár. Ennyiből a pi is kijön. Na de! Ez a teafőző egyben torrent kliens is lesz :Y és amíg várok a teámra nézhetem a kedvenc sorozatomat 1080p-ben :))

Szóval szerintem jó az ára.

(#2736) instantwater


instantwater
addikt

Torrent-képes teafőző.
Na az lesz ám a jóvilág :D

(#2737) Rimuru válasza instantwater (#2736) üzenetére


Rimuru
veterán

Az emberi kreativitás. :C

tomzi1: Logout cikk nem lesz belőle? kíváncsi lennék az eredményre. :)

Vigyázat, csalok!

(#2738) weiss válasza weiss (#2720) üzenetére


weiss
addikt

Valakinek tapasztalat?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2739) PistiSan válasza weiss (#2738) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem, Lighttpd+PHP van, proftpd-vel, ezeket simán bírja, bár a MySql elvileg jobban eszi a vasat, de én még nem próbáltam mert nem volt rá szükségem.

(#2740) tomzi1 válasza Rimuru (#2737) üzenetére


tomzi1
tag

hosszú folyamat lesz, mert pénzben nem vagyok eleresztve, de szívesen beszámolok majd róla :)

(#2741) weiss válasza PistiSan (#2739) üzenetére


weiss
addikt

FTP-n milyen sebességet tud? Nem mérted véletlenül?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2742) pakriksz válasza tomzi1 (#2735) üzenetére


pakriksz
őstag

"Mutass olyan okostelefont, amire külső hdd köthető." bármelyik, amin usb-van(kivéve a szifon) (mindegyiken van) azokon is 1 darab usb van mint a raspberryn (ezért nem sok a haszna a vinyónak, 480mbit/sec nagyon kevés, ráadásul a pi-n még ezen a sávszélen osztozik az ethernettel is, ugyan is az sem natív hanem az usb linkre van forrasztva). Tv-re is sok okostelefon köthető, bár nem a legolcsóbbak... középkategóriánál már alap a hdmi.
És itt a pi legnagyobb problémája. RCA nem jó semmire, max sd filmezésre. HDMI viszont csak az utóbbi néhány évben vásárolt drágább kijelzőkön van, nagyon hiányzik a d-sub.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#2743) instantwater válasza pakriksz (#2742) üzenetére


instantwater
addikt

Bármelyik telefonra amelyiken van USB?
Namost manapság amióta egységesítették európában (almáékat most hagyjuk) azóta mindegyiken microUSB töltő van.
Csak egy a baj vele, hogy csak az új Android 4.0 van szerelt telókban van megoldva mind szoftveresen, MIND HARDVERESEN, az USB HOST MÓD.
Tehát egy olyan telóra ami HARDVERESEN nem támogatja az USB HOST módot, hiába hekkelsz rá linuxot, nem fogja látni a pendrivet vagy amit rákötsz...

(#2744) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Ismeri ezt valaki:
[link]
Specifikációk alapján nem tünik rossznak.

(#2745) Benoe77 válasza H2o-pok (#2744) üzenetére


Benoe77
őstag

Igen, ez ugyan az amiről volt már itt szó párszor:
Allwinner A10 MK802

Erről linkeltem, hogy egyhamar nem lesz hardveres GPU támogatás hozzá, legalábbis linux és xbmc alatt.

(#2746) wassermann válasza H2o-pok (#2744) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Erősebb a hardver, de zekkel az a baj: hogy legyártják a cuccot és aztán szépen, csendben eltűnik mögülük a cég és a támogatás.

(#2747) Cifu válasza Benoe77 (#2745) üzenetére


Cifu
nagyúr

(#2748) GyéBen válasza pakriksz (#2732) üzenetére


GyéBen
tag

1. De nem mindegyik az részben.
2. Attól, hogy hülyeségeket hajtogatsz, a kettő még nem ugyanaz. Az Android NEM egy Linux disztibúció, csak a KERNELÜK közös. Ezzel a linux mágus-ozással meg elárultad magad, hogy cseppet sem konyítasz az egészhez...
5. Szóval az összes DVD kiadó nem normális? A digitális kábeltévé szolgáltatók sem normálisak?

"az okostelefongyártók alig drágábban"
RasPi ~ 13E Ft
Belépőszintű Androidos kütyü ~ 30-40E Ft

Hát tényleg... :DDD

(#2749) footy


footy
addikt

A kodeklicenszeléssel most mi a helyzet?

(#2750) Cifu válasza GyéBen (#2748) üzenetére


Cifu
nagyúr

"az okostelefongyártók alig drágábban"
RasPi ~ 13E Ft
Belépőszintű Androidos kütyü ~ 30-40E Ft

Ok, én is felhoztam az okostelefonokat korábban, de talán rossz oldalról közelítettem meg a dolgot.

Maga az Rpi ugye ~13e Ft, nos, pár ezer forinttal drágábban (egész pontosan 19e Ft-ért) már AMD E-350-es rendszert kapsz, igaz, ehhez még kell ram (ahogy az Rpi-hez SD kártya), és cserébe azért pár nagyságrenddel többet nyújt (SATA csatlakozók, dedikált USB portok, diszkrét gigabites LAN, HDMI plusz VGA video kimenet, és még egy PCI-Express csati is). Ráadásul heteket sem kell rá várni, és mentesülsz a különféle teljesítmény problémáktól, illetve a "vajon elviszi az 1080p-t?" típusú kérdésektől. A korábban Winonly emberkék pedig egy nagyságrenddel könnyebben elvannak vele, hiszen x86-os platform.

Megtartom az Rpi-t, mert egyszer ha sok időm lesz, és hirtelen elfog a Linux-láz, akkor teljesen jól lehet vele szórakozni, és nem lehet elvitatni a community erejét. Ugyanakkor miniPC-re vannak fényévekkel jobb megoldások, alig drágábban...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.