Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Warter válasza gabee jr (#2050) üzenetére


Warter
őstag

Több dologban egyet kell, hogy értsek veled. Mondjuk én inkább mk802-t rendeltem. Annak van doboza és méretre is kisebbnek tűnik. A többi rész meg kb egyforma. Remélem hamar hegesztenek driver támogatást a mali400hoz és akkor jó kis média lejátszó lesz belőle. Most olvastam, hogy van már XMBC androidra is, csak még nem tökéletes. Elsősorban a mali400 a problémás meg a billentyűzet/egér vezérlés. Ha jól tudom egész sokan dolgoznak a sztorin, szóval szerintem hamar lesz ezekre is megoldás. Egyébként van usb to lan, szóval akinek lan kell az is megoldható egy 3-5$-os eszközzel. Rpi-n is az usb-t használja a lan, szóval sebességben nem lesz különbség.

[ Szerkesztve ]

(#2052) gabee jr válasza Warter (#2051) üzenetére


gabee jr
tag

Nekem már van egy Androidos mindenesem a TV-re kötve, ő az.
Media lejátszó, internet böngésző, online steamer, torrent kliens stb. Gyakorlatilag egy nagyra nőtt mobil a falon. :DDD
A kis fehér pointeres vezérlővel néha vannak gondok, meg alapból csak a régi szakmunkás (Android 2.3) duruzsol benne, de ezeket leszámítva nem tudok rá rosszat mondani.

"Csukaharapást szőrivel"

(#2053) tiborq


tiborq
csendes tag

sziasztok,

milyen tv tunert és milyen wifit ajánlotok a pi-hez?

köszi

(#2054) fo_di


fo_di
őstag

elvileg a következő néhány hónapban kijön a (web)kamera is, elvileg 5 megapixeles lesz a végső változat
remélhetőleg a kodek pakk is ki fog hozzá jönni

tiborq: ezt a listát ajánlom átnézésre, ezek azok a cuccok, amik letesztelve mennek a raspberryvel másoknak is
persze elvileg bármi jó, aminek van linux drivere

[ Szerkesztve ]

(#2055) tomzi1 válasza bigyo108 (#2049) üzenetére


tomzi1
tag

Az RCA csak videot ad ki, de ha lcd-re teszed akkor így működni fog: rpi hdmi > lcd > erősítő

(#2056) fo_di válasza bigyo108 (#2049) üzenetére


fo_di
őstag

kiadja a jacken a hangot a hdmi kép mellé, csak be kell állítani xbmcben a hangeszközt

(#2057) baani59


baani59
aktív tag

Sziasztok,

csatlakoztam én is a hét közepén a RPi-esek táborához.
Vasárnap kipróbáltam az általam egyszerűnek vélt módszereket valamilyen rendszer telepítésére.
A tapasztalatok:
- a Raspbmc a windowsos telepítővel megáll egy parancssoros felületen :W
- Openelec OK, de nem csatlakozik a hálózatra és szinte minden indításkor más a képernyő mérete
- Debian6 OK - nem tetszik :( - hálózat itt sincs
- az Arch Linux a legérdekesebb - felírtam a win32disimager-rel és Openelec lett belőle :Y

Alapvetően egy TV-tunerrel kiegészített médialejátszót szeretnék összehozni.

Mit javasoltok?

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#2058) Alien83 válasza baani59 (#2057) üzenetére


Alien83
senior tag

ennyire problémás beüzemelni?

(#2059) baani59 válasza Alien83 (#2058) üzenetére


baani59
aktív tag

A leírások alapján nem, csak nálam van valami generális hiba. :(

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#2060) Alien83 válasza baani59 (#2059) üzenetére


Alien83
senior tag

értem.

(#2061) fo_di válasza baani59 (#2057) üzenetére


fo_di
őstag

1) a Raspbmc a windowsos telepítővel megáll egy parancssoros felületen
próbáld meg rendszergizdaként futtatni a telepítőt vagy próbáld meg letölteni direktbe az image-et és win32diskimagerrel írd fel az sd kártyára (elvileg ezt csinálja a telepítő is, csak magában)

2a) Openelec OK, de nem csatlakozik a hálózatra
zsinóros vagy wifis netet használnál? mi van a gépre dugva, táp mekkora?
2b) szinte minden indításkor más a képernyő mérete
az openelec elvileg a monitorodtól megkérdezi az optimális felbontást és eszerint állítja be a képet, ha nem jó, akkor állíts be config.txt fájlt a fat32-es partícióra (windows alatt is megírhatod, a lényeg, hogy ne notepaddal, hanem mondjuk notepad++-al csináld a linux sortörések miatt)
mondjuk ezt írd bele: (ez 1080p felbontásra állítja a kép széléről leveszi a fekete szegélyt, a hdmi_mode-nál keresd ki a neked való felbontást a wiki linken)
hdmi_mode=16
disable_overscan=1

3) hálózat itt sincs
lásd fentebb

4) felírtam a win32disimager-rel és Openelec lett belőle
ez egyértelmű user errornak tűnik, nem keverted össze az image fájlokat? (mert az arch helyett nem szórnak openelecet)
viszont az archhoz nem jár gui alapból, azt is neked kell telepíteni

[ Szerkesztve ]

(#2062) hbala


hbala
aktív tag

Még mindig eladó egy alig használt Pi. 12e-ért.

(#2063) Neil Watts válasza baani59 (#2057) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ebből Openelec lett? Azt hogy? :D

Üdv. core2

(#2064) fo_di


fo_di
őstag

[link]
az rs compontents megnyitotta a szabad rendelést bárki számára, korlátlan mennyiségben, elvileg kiírja a végén a lead time-ot is (kb szeptember végére remélik)

[link]
a farnell is kinyitotta a rendelést, jelenleg 5 hetes a lead time, ami gondolom az igények növekedésével nőni fog, de itt talán egyesével lehet rendelni

[ Szerkesztve ]

(#2065) baani59 válasza fo_di (#2061) üzenetére


baani59
aktív tag

Köszönöm a gyors választ és a hasznos infókat, meló után nekilátok. :)

1. A Raspbmc-nél félreérthetően fogalmaztam: nem a windowsos telepítő áll le, hanem a Raspberry a már feltelepített SD kártyával

2a. A netem elég kacifántos. Az RPi egy routerra van dugva, ami egy WDS hídban csatlakozik a bejövő neten lévő wifis routerra. Az RPi IP címének köze sincs az otthoni hálózatoméhoz - honnan a franból veszi. A közvetlenül csatlakozó router a WDS miatt nem DHCP-és, ezzel eddig nem volt gond. Találtam a topic közepén egy hozzászólást statikus IP beállításáról, azt majd kipróbálom.
A tápom - úgy gondolom rendben van - 1,5 A-es.

2b. Egy Samsung TV-ét használtam monitornak. Ezek szerint nem 100%-os a kommunikáció köztük. A config.txt -t megcsinálom

4. Ez a legrejtélyesebb. Természetesen bennem is felmerült, hogy rossz image fájlt írtam fel. Megpróbáltam még kétszer úgy, hogy letöltöttem újra az image-t és közben megformáztam az SD kártyát és mindig Openelec lett.

5. Még egy dolog eszembe jutott: amikor felírtam az Openelecet a 16 GB-os SD kártyára, összesen a 128 MB System partíció mellett egy kb. 700 MB-os ext4-es Storage partíció keletkezett. Ezt átméreteztem a Gparted-el, akkor meg a menü kezdett furcsán viselkedni, mindig csak az éppen aktuális menüpont volt látható, a többi eltűnt.

6. Rendeltem az Ebay-en egy jól kinéző házat 8 Fontért (kb. 3000 Ft). Kissé figyelmetlen voltam - utóbb néztem meg a mellékelt videót - hajtogatós a cucc. :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#2066) fo_di válasza baani59 (#2065) üzenetére


fo_di
őstag

a hálózatot akkor a statikus ip valószínű megoldja
a képet a config.txt biztosan helyreteszi
az image az tuti, hogy valamit összecserélsz, mert tényleg nem szórnak az arch helyett openelecet (vagy a géped nem írja meg az sd kártyát)
5: nem lehet, hogy akkor valami olyan kártyád van, amit nem szeret a pi? mert tökmindegy, hogy mekkora a storage partíció, jól kéne működnie
ha van esetleg másik márkájú/méretű kártyád, próbáld meg azzal is

(#2067) baani59 válasza fo_di (#2066) üzenetére


baani59
aktív tag

Húúú... látod erre nem is gondoltam, mert nem volt hibaüzenet.
A pécém nem formattálta meg és nem írta ki az image-t, ez dúrva.

Azt reméltem, hogy mindegy mekkora a Storage partíció, azért méreteztem át - ha már 16 GB-os kártya, ki legyen használva. Az átméretezésnél történik valami, ami után más lesz a menükezelés.

Egyébként egy Class 4-es Thosiba mikrosd-ről van szó, lehet, hogyy megártott neki a Windows Phone 7-es használat.

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#2068) Xmodule


Xmodule
őstag

hali. ma meghozta nekem is dhl a kis raspberry -t. egyböl ment fel a xbmc egy 2gb -tos sd kartyara majd gepet egy 40 es samu tv re kötöttem. ehhez meg hozza csaptam egy usb -t kulsö 2TB os hdd -t. igazabol viszi a 1080p filmeket igaz neha belaggol mikor valamilyen muveletet csinalok de ezt meg elneznem. viszont azt mar nem hogy csak hdmi -n kepes kinyomni az 5.1 et meg a dts -t. ezt hogy gondoltak? vagy analogon is kijön ez valahogy ? hogy? jobban ölrultem volna ahelyett a video kimenet helyett egy rca audio kimenetnek.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2069) fo_di válasza Xmodule (#2068) üzenetére


fo_di
őstag

stereo hangkimeneten sehogy nem jön ki 5.1
az elsődleges cél pedig nem a mediacenter volt a gép készítése során, hanem olyan, amivel a gyermekek könnyen megtanulnak programozni (java, python, stb) és pont ezért kellett rá az analóg videókimenet, mert nincsen mindenhol még hdtv
ha neked mégis analóg 5.1 kell, akkor 3 dolgot tehetsz:
1-felkonvertálod a stereo kimenetet 5.1re
2-veszel egy 5.1es usb hangkártyát (mint pl akár ez [link])
3-veszel megfelelő erősítőt, ami hdmiből csinál analóg dugókat (mint pl ez: [link])

(#2070) azbest


azbest
félisten

úgy látom most már többet is lehet rendelni egyszerre... rs-nél kevesebb mint 26 gbp-t ír. Náluk látok házakat is, de szerintem közel 2ezer forint sok egy gagyi fröccsöntött háznál.
Az is vicces, hogy 1500 forinttal drágább a szoftverrel töltött memóriakártya, mint az üres.
Szépen kaszálhatnak a disztribútorok.

(#2071) azbest


azbest
félisten

Ja persze a végén lehet rámegy még 5 font a szállításra.

[ Szerkesztve ]

(#2072) fo_di válasza azbest (#2070) üzenetére


fo_di
őstag

az biztos, hogy a disztribútoroknak szép hasznuk van rajta
egyébként elvileg már 200.000 pi van felhasználóknál, és valamikor ősszel jön a model a is
ami viszont durva: a qtonpi fejlesztői lapokat még mindig nem küldték ki (pedig a legelső 2000-ből ezért vettek ki 400 darabot, mert azokat a nokia előre kifizette, hogy időben elkezdődhessen a fejlesztés...)

(#2073) azbest válasza fo_di (#2072) üzenetére


azbest
félisten

Faja... nem is ez a britt alapítvány lenne, ha bármit úgy csinálnának, ahogy ígérik. Azért néhányan, akik privát úton rendeltek, már kaptak tőlük is. Múltkor próbálta valaki a qt5-öt lefordítani rá, de nem tudom sikerült -e neki.

(#2074) fo_di válasza azbest (#2073) üzenetére


fo_di
őstag

na ja, a qtonpi projektben pedig nekem is volt bizodalmam, hogy portolják a meegot a raspberryre (bár mire ebből valami lesz, lassan a tizent is ejteni fogják)

(#2075) fo_di válasza fo_di (#2074) üzenetére


fo_di
őstag

most azon gondolkodok, hogy nokia 5110 képernyőt kéne rádobni a pire (3 dollárért kapni vezérlővel breakout boarddal ebayen), amit csak a gpio portra kell rávezetni, meg a megfelelő drivereket feltenni és elvileg működik is

(#2076) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Üdv!

Most jött meg az email az RS től, hogy rendelhetem.
Van olyan elosztó akinél nem előre kell fizetni , vagy ez az egyetlen mód.

[ Szerkesztve ]

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#2077) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Ez a kérdésem még mindig áll.

Szóval lassan - vagy ma vagy holnap vagy ha a Posta tényleg szívat akkor holnapután - megérkezik a Raspim. :)

Ezzel kapcsolatban lenne egy pár kérdésem:

1. A Motorola Defyom mobiltöltője ([link]) jó hozzá? Nem akarnék áram kimaradást, nehogy megkattanjon a lap. 850mA-t tud leadni 5V-on, :) Az elég? Vagy 1000-1200+ az ajánlott?

2. Távirányítani mivel lehet? Van valami közforgalomban kapható bluetooth vevő olcsón amit szeret a Raspi? Mert akkor ipaddel meg androidos cuccokkal meg Ligitech harmonyval is tudnám irányítani,

Egyé más megoldás is jó természetesen, csak lehessen vezérelni. :D

Üdv. core2

(#2078) fo_di válasza Neil Watts (#2077) üzenetére


fo_di
őstag

a defy töltő elég lesz hozzá, persze túl sok perifériát nem tudsz rádugni, de egy billentyűzet-egér kombó meg egy pendrive még bőven elfér
itt van egy lista azokról a perifériákról, amiket mások már kipróbáltak. bluetoothból kb bármilyen jó, mert szinte mindnek van szerintem linux drivere, keresel ebayen egy 2-3 dollárost és jó lesz
irányítani lehet wifin át is (a raspi dróton bemegy a routerbe, ami wifin szór okosteló felé, az egy hálózat a lényeg)
az xbmc-hez van mindkét okosrendszerre távirányítóprogram, aztán ott van, hogy vnc-t használsz, vagy puttyot

(#2079) hrom válasza hbala (#2062) üzenetére


hrom
csendes tag

Szia!

Engem érdekel.

(#2080) Neil Watts válasza fo_di (#2078) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

"a defy töltő elég lesz hozzá, persze túl sok perifériát nem tudsz rádugni, de egy billentyűzet-egér kombó meg egy pendrive még bőven elfér"

Na, az jó. Nálam a következőképpen nézne ki a felállás:

Egy 4 GB-os SD kártyáról futna a rendszer - ugye van ezen a lapon hozzá foglalat? Ha jól látom akkor igen, van.
Ezen kívül rá lenne dugva majd egy Bluetooth adapter illetve egy külső tápos 3,5" HDD rackben, ez is USB-n.

Akkor ha ugyanabban a tartományban vannak a gépek és a Raspi DHCP-vel (TL-WR1043ND @ Openwrt) akkor menni fog? Tehát akkor így a közös hálóval megy wifin? Az jó. :)

Igen, azt láttam, itt is pihen a Defy-omon :) meg az iPaden is :)

Üdv. core2

(#2081) fo_di válasza Neil Watts (#2080) üzenetére


fo_di
őstag

sd kártya foglalat van rajta, mert arról bootol a rendszer (az alsó oldalon van, a powerdugó oldalán)
elvileg ha külső tápos a vinyó, akkor ennyi talán elbír a defy töltő
közös tartományon megy az irányítás, csak a raspira is megfelelő célprogram kell hozzá (ha ssh-t akarsz puttyban, akkor azt először be kell rá jelentkezni, vagy valami fájlt kell az sd kártya fat32 partícióján manipulálni, a topikban le van írva, ha rákeresel)

(#2082) Neil Watts válasza fo_di (#2081) üzenetére


Neil Watts
veterán

Dehogyis akarok én ssh-t, illetve majd. én az openelecet illetve xbmc-t szeretném vezérelni vele, akkor az ezeksuerint megoldható :)

(#2083) Proci85 válasza GyéBen (#2022) üzenetére


Proci85
senior tag

Tudtommal már nem kell kód. Korlátlanul rendelhető egy ideje.

(#2084) fo_di válasza Proci85 (#2083) üzenetére


fo_di
őstag

tegnap óta rendelhető szabadon

bigyo108: elvileg csak akkor vonják le a kártyáról, ha elindítják a postán a cuccot

[ Szerkesztve ]

(#2085) kisspepe


kisspepe
tag

Feltettem az OpenElec-et. Szépen viszi a HD filmeket. Kellene nekem még mellé egy torrent kliens (Transmission) és egy DLNA (miniDLNA, amit még nem használtam vagy TVMobili, amit használok egy ideje és meg vagyok vele nagyon elégedve.)

OpenElec-en próbáltam feltenni a transmission addon-t, de nem töltötte le. Próbáltam a Picassa addon-t is azt se, a Youtube addon-t viszont igen.

Miért nem tudja letölteni a Transmission addon-t? Honnan tudnám letölteni zip fájlba, hogy feltegyem? XBMC-re tudok DLNA-t tenni?

(#2086) bigyo108 válasza fo_di (#2084) üzenetére


bigyo108
aktív tag

PayPal-os fizetésnél szerintem rögtön megy, mert én utalom, nem ők veszik le.
De lehet igazad van.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#2087) fo_di válasza bigyo108 (#2086) üzenetére


fo_di
őstag

én kártyaszámot adtam meg, és rögtön postázták az enyémet (második körös volt), de többen azt írták meg, hogy az aktuális postázás környékén vontak le (de lehet, ők is kártyát használtak, nem paypalt)
most elvileg 4-10 hetes lead time van tudtommal szállítótól függően

(#2088) bvvitya válasza fo_di (#2087) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Sziasztok!
Én most eszméltem hogy kb egy éve erre várok hogy kapható legyen.
A jelenlegi problémám csak annyi lenne hogy, hogyan tudnám D-Sub-ra kötni mivel se dvi nincsen a monitoromon, és a tv nem HDMI-s.
Mi lenne a megoldás? (olcsó :D)

[ Szerkesztve ]

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#2089) Xmodule válasza bvvitya (#2088) üzenetére


Xmodule
őstag

Igy :)

HDMI->DVI->D-sub

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2090) azbest válasza Xmodule (#2089) üzenetére


azbest
félisten

most ugye csak ugratod.... az nem fog működni amit írtál :N
A hdmi és dvi majdnem ugyanaz, csak alakjában más... Tehát hdmi -> dvi-d az átalakító, abból nem jön ki analóg jel. A dvi-i tartalmaz analóg jelet is azért lehet belőle egyszerű átalakítóval dsub-ot csinálni. HDMI--ből csak aktív átalakítóval lesz analóg dsub.

A pi -nek van svideo kimenete is, azt általában rá lehet kötni tévékre.

[ Szerkesztve ]

(#2091) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Na átestem a tűzkeresztségen, megvolt az első találkám a Raspival. :)
Gyorsba kipróbáltam egy samsung töltővel az 700 mA volt.
Viszont szerintem ennél azért kéne egy nagyobb. Van egy apple töltőm, 23A-s ami 2300 mA.

Egy ekkora töltő jó hozzá, nem fog megrémülni? :DDD
Illetve OpenELEC alatt hdmi-re van állítva a hang, s így jön ki csontra húzva a hifiből rca-n elfogadható erősségű hang.
Ha analógra állítom akkor semmi.

Lehetne valahogy a hangon húzni?

Az normális, hogy a BluRay ISOkba belefagy?
Billentyűzetkiosztást hol lehet állítani?

Illetve ha a rendszerben keresendő a hiba akkor mit ajánlotok mit rakjak rá? :)

Köszönöm a válaszokat!

Üdv. core2

(#2092) bvvitya válasza azbest (#2090) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Jól gondoltam hogy nem egyszerű a HDMI => D-Sub :(
Milyen aktív átalakítót ajánlsz?
Az Svideó kimenet menni fog szerintem (az végül is ugye egy sárga RCA?). Jó a kép minősége? Egyből lehet TV-re csatlakoztatni nem kell monitorra először hogy beállítsam?

Az az igazság hogy netezésre és film nézésre szeretném használni, milyen oprencert ajánlott erre a célra? Hozzáteszem szűz vagyok a Linux terén, de grafikus felületűvel csak elboldogulok.

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#2093) sztanozs válasza Neil Watts (#2091) üzenetére


sztanozs
veterán

A 2,3 A a 2300 mA. Amúgy jó hozzá - nekem a 700 mA-es töltővel 2-3 nap után vacakolni kezd. Most nincs nagyobb töltőm - ezzel használom, ha bekapcsolom.
Torrent meg ment vissza a régi asztali gépemre. :(((

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2094) Vladi válasza Neil Watts (#2091) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az nem 23000 mA? na nehogy már én okosítsalak fizikából. :D Elivelg mindegy, az a max amit adni tud a készülék. Ha kevesebbet kér, akkor annyit ad.

bluraj.. már úgy érted a 45-50 mega/sec-es filmek? Hát... nem bírja, ennyi. Nem htpc-nek lett tervezve. :N

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2095) Neil Watts válasza Vladi (#2094) üzenetére


Neil Watts
veterán

lol, kimaradt a vessző. :DDD na ez égő, de nagyon, ezt a véletlen elgépelést már nem mosom le magamról.
Ok, akkor holnap letesztelem a Pad töltőjével :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2096) Vladi válasza Neil Watts (#2095) üzenetére


Vladi
nagyúr

Á már el is felejtettem. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2097) Neil Watts


Neil Watts
veterán

"What SoC are you using?

The SoC is a Broadcom BCM2835. This contains an ARM1176JZFS, with floating point, running at 700Mhz, and a Videocore 4 GPU. The GPU is capable of BluRay quality playback, using H.264 at 40MBits/s. It has a fast 3D core accessed using the supplied OpenGL ES2.0 and OpenVG libraries."

Na de akkor valami csak nálam / vagy a rendszerrel nem kerek. Csak erre tudok gondolni, vagy a töltőre. :D

Amúgy ez milyen Raspi ház alapanyagnak? :D
Most az RS-es papírdobozban van benne szegény :/

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2098) maláj válasza Neil Watts (#2097) üzenetére


maláj
őstag

én ezt a házikót tervezem megrendelni majd melléje :K

(#2099) fo_di válasza Neil Watts (#2091) üzenetére


fo_di
őstag

hdmire állítva a hdmin kéne jönnie a hangnak, nem a jacken, nekem analógon fülest jól meghajtott, hangfalat nem próbáltam
billentyűkiosztást a beállítások között, vagy az openelec os settings programban lehet állítani
a 700as töltő nekem elég a billentyű-egér-pendrive hármasra (galaxy s töltő)
a bluray isokra a következőt találtam: Does it will play blu ray’s iso with navigation menus? BluRay encryption has not been cracked, so Linux machines without encryptions keys cannot play back Bluray disks at all. You can play back rips
meg még egyet: The supplied player won't support Blu-ray - that would cost a lot in licencing if nothing else!
szerintem ha kibontod az isot, akkor a filmet menü nélkül le fogja játszani a fájlstruktúrából (m2ts fájlokat már megeszik, de csak a h264 hardveresen dekódolt, a vc1 vagy mpeg2 nem)
bár mégvalami: I have no doubt the GPU can handle Blu-Ray @ 1080p, the bottleneck would probably be the SD card or USB mass storage so a 40Mbit/s stream might not be very smooth, if it can play at all.
plusz nincsen hdcp kulcs égetve a hdmi kimenetbe

háznak meg bármi jó, ami szigetelő (vagy azzá tehető mondjuk szigszalaggal) és belefér a raspi (én egy settopboxot belezek ki a célra, de gondolkodtam rossz routeren is)

[ Szerkesztve ]

(#2100) fo_di


fo_di
őstag

kijött a hivatalos raspbian image, hardfp támogatással
Users who are still using Debian squeeze will definitely want to switch to this, as it contains numerous tweaks and performance improvements to the firmware, kernel and applications. Those who are using the recent Debian wheezy beta will also see a very worthwhile, but somewhat smaller, improvement.
néhány benchmark érték a softfloat és a hardfloat összehasonlítására (pl audio dekódolásnál kb 5%-kal kevesebb cpu kell hardfloattal)

kérdés: az openelec az soft vagy hardfloat disztró?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.