Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) huliganboy válasza azbest (#23000) üzenetére


huliganboy
addikt

Nekem PC és Samsung Tv között a WMP simán szinkronba küldi ki a képet és a hangot. Több filmet is megnéztem már így ...

(#23002) Petike168 válasza azbest (#23000) üzenetére


Petike168
aktív tag

Játék képét gondoltam, első körben stream jelleggel. Ugye ha netre fellövöm és onnét játszom le, akkor egész tűrhető a minőség (viszont nagy a késleltetés), ezért gondoltam lehet esetleg kapásból wifi-n keresztül is vagy legalább valami hasonlót. Nézegettem ezt a Miracast-ot is, de a TV nem támogatja ha jól értesültem.

[ Szerkesztve ]

(#23003) cinemazealot válasza Petike168 (#23002) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha azt a játékot Te játszod és csak azért lövöd a képét a tévére, hogy élvezhetőbb legyen a kép, akkor szerintem a hálózati (vezetékes vagy vezeték nélküli) megoldások mindegyike felejtős. :N Iszonyú késleltetésed lesz egy közvetlen HDMI-kapcsolathoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#23004) dan1 válasza Petike168 (#23002) üzenetére


dan1
tag

Ha nvidia videókártya,akkor moonlight-tal menni fog.

(#23005) Petike168 válasza dan1 (#23004) üzenetére


Petike168
aktív tag

AMD kártya. Hát akkor marad a bútor mozgatás. Köszi mindenesetre a gyors segítséget mindenkinek.

(#23006) petya220 válasza dan1 (#23004) üzenetére


petya220
senior tag

Ha nvidia és GTX ;]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#23007) azbest


azbest
félisten

NEC monitorok Compute Module slottal. Év végére várható a harmadik generációs modul a mostani, lassú első generációs helyett.

Egészen pontosan külső gyártó moduljával tud működni, egy köztes board, amibe Pi CM tehető lesz az első.

[ Szerkesztve ]

(#23008) Pulsar


Pulsar
veterán

Tudom hogy nem a legjobb hely ez a topik, de itt vannak rrdtool használó guruk :)
Tehat van két rrd adatbázisom. X tengelyük minkettőnel az idő, léptetése megegyezik, és y tengelyük is összemérhető. Tudok a ket adatbázisból 1 grafikont csinálni? Külön külön szépen működik

(#23009) azbest válasza azbest (#23007) üzenetére


azbest
félisten

bár lehet le vagyok maradva mert lehet ilyen modulról van szó a pi CM számára [link]

(#23010) Pulsar


Pulsar
veterán

Felmerült még egy kérdés a részemről. Szeretnék a Pi-vel feszültséget mérni. Tudom, hogy ehhez kell egy AD konverter. Csak a felszínt kapargatva láttam, hogy rengeteg paramétere van egy ilyennek. Mivel én 0 és 100mV közötti tartományt szeretnék mérni, erre keresnék egy olyan AD konvertert, amit esetleg már valaki használt, és bevált.
Köszönöm.

(#23011) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Fűtésvezérlésen töröm a fejem.

Ilyesmivel foglalkozó barátom szerint NODMCU-ra épülő szenzorokat és wifi-kapcsolatot kellene használnom.
Nekem viszont megfordult a fejemben, hogy ha már úgyis van a jelenlegi termosztátokig kiépített UTP-kábelem, akkor miért ne mehetne azokon a jel, hogy mégse a wifit zsúfoljam össze.
Van ötletetek arra, hogy hogyan, milyen alkatrészekkel lehetne megoldani kábelen a hőmérséklet-érzékelők bekötését a PI-be?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23012) CHIPman válasza MaCS_70 (#23011) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A szenzorokra szerintem mindenképp kéne egy ESP vezérlő, szerintem jóval komplikáltabb az UTP-s dolog. Oké, hogy egy routerben összegyűjtöd az UTP-végeket, de a szenzorokat hogy csinálod meg, hogy azon kommunikáljanak? Szerintem költségesebb és/vagy időigényesebb lenne, mint a wifis ESP board+szenzor, de még elég kezdő vagyok a témában.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#23013) Pulsar válasza MaCS_70 (#23011) üzenetére


Pulsar
veterán

Nálam is épp újra éled a projet, egy teljes ház vezérlésként.
Amit én kinéztem azok ezek az eszközök.
Illetve párhuzamosan fut egy arduino nano + dht + esp projet, de ez még sehogy sem áll. :)
Én a ház vezérlést egy külön routerre dedikáltam, amin openwrt fut, igy eszköz azonositással is lehet kapcsolni. (Pl wifire csatlakozva van valamelyik eszköz = valaki otthon van, így a dedikált konnektorokba amibe vámpír fogyasztok vannak dugva, csak akkor mennek ha valaki otthon van.)

(#23014) MaCS_70 válasza Pulsar (#23013) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az Általad kinézett BMP280 mennyivel nyújt többet, mint az általam kinézett BME280, harmadáron?

Én is rugalmas rendszert tervezek -- hosszú távon. Egyelőre működő fűtésvezérlés kell, a tartós fagyok beálltáig. Aztán csak beletanulok.

A külön routernek mi értelme van a PI mellett?
Arduinon én is gondolkoztam, alkalmas is lenne a feladatra, csak a PI-re sokkal több anyagot találtam, és hosszú távon nem igazán komoly az árkülönbség, főleg nem, ha a PI még más funkciókat is kap.

CHIPman:
Sajnos még nem látom át a dolgokat, de nekem úgy tűnik, hogy az érzékelők wifin is a routerrel fognak beszélgetni, legalábbis erre utal az, hogy akitől az alapgondolatokat kapom, nem jelezte, hogy kéne wifiegység a PI-hez.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23015) Pulsar válasza MaCS_70 (#23014) üzenetére


Pulsar
veterán

A Te linkeden egy vezetékes szenzor van, míg én egy szenzor + wifi fejlesztői panelt linekeltem :)

A külön routernek egyenlőre csak annyi értelme van, amit irtam példának, hogy együtt tud működni a pi-vel, így a routerre csatlakozott eszközöket a pi tudja azonositani. Szintén még csak ötlet, de pl a kapcsolokat is csak falba épitett wifi-s nyomogombként állmodtam meg, így nem kell külön szenzor arra hogy ha pl egy lámpát kézzel, és egy "irányító kijelzőről" is kapcsolgatni akarok, lássam a státuszát.

Fűtést vezérelni elége egyszerűen meg lehet oldani pl python programba. Ha x érték alatt van bekapcsolja az egyik lábra kötött relét, ha elérte az y értéket lekapcsolja. Aztán később ezt lehet varjálni. De van ne szenzonba próbálkozz késöbb, vagy vegyél egy másik pi-t fejleszteni, hogy elkerült a végzetes hibák okozta kellemetlenséget. Tapasztalat :D

(#23016) CHIPman válasza MaCS_70 (#23014) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A pi-vel is tudnak kommunikálni, sőt, érdemesebb, ha már azzal tervezed a vezérlést. És a könnyebbség a dologban az, hogy az ESP8266-os boardokon (sőt, magán az eszközön) alapból van használható WiFi modul, nem kell eszkábálni hozzá semmit, míg ESP-hez ethernet shieldet így hirtelen nem is találok. A szenzor, amit linkeltél valószínűleg jó ESP-hez, (bár ezt inkább abban a topikban tudják megmondani, ahol ezzel foglalkoznak), de kell hozzá még egy ESP-s board, NodeMCU vagy WeMos D1 mini a legkézenfekvőbb. Ez az olcsóbbik megoldás, vagy ott van amit feletted linkelt a kolléga, ahol rögtön egybe is van forrasztva a hő+páramérő és az esp board.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#23017) MaCS_70 válasza CHIPman (#23016) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, NODEMCU a terv, ami ugye wifis. Ezért is kérdeztem, hogy wifi nélkül nem menne-e, mivel a PI-m viszont nem wifis.
Az őszintén szólva eszembe sem jutott, hogy a wifis eszközök ne a routerhez csatlakoznának, hanem külön hálózatuk lenne -- ami végülis nem olyan nagy baj, mert akkor legalább más csatornára is eloszlik a forgalom.

Két ok miatt okoskodtam az UTP-n:
1. Ha van kábel, szívesebben használom, mint a rádiót,
2. Mivel van kábel, ráadásul hőmérsékletszenzornak optimális helyen, adná magát, hogy oda kerüljenek az érzékelők. Konnektor viszont nincs a közelben, úgyhogy a tápfeszültséget már macerás odavinni -- hacsak nem magát az UTP-kábel használom fel villanydrótnak 5 voltra.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23018) CHIPman válasza MaCS_70 (#23017) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Megtaláltam amit keresel, ez a legolcsóbb ebayen belőle: [link], és ez a blog foglalkozott a bekábelezéssel. Olyan shieldet továbbra sem találtam, amit nem kell kábelezni, csak rádugni.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#23019) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Segítsetek kérlek. Tervezek vásárolni egy olyan Stereo erősítőt amin van USB bemenet és pl. egy normál PC vel összekötve külső hangkártyaként üzemel és bármilyen PC ről direktbe le tudja rántani a hangot.

Szeretnék kialakítani egy olyan RP konfigurációt amiben a RP USB vel rákötve az erősítőre működőképesen át tudja adni a hangot, és futtatható rajta olyan alkalmazás mint például az Spotify vagy a Tidal. Így egy fajta média szerverként működne, és folyamatosan tudná a minőségi zenét digitálisan átadni az erősítőnek. Lehetséges ez vajon, mit gondoltok?

(#23020) vargalex válasza NeoExDeath (#23019) üzenetére


vargalex
félisten

Nem egyszerűbb egy HDMI bemenetes erősítő?

Alex

(#23021) MaCS_70 válasza CHIPman (#23018) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm! Asszem, most lesz mit tanulnom. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23022) fuwiradis


fuwiradis
tag

Hejhó, megfogta a fantáziám egy rpi3-as hogy érdemes lenne megismerkedni vele, építeni ezt-azt (kezdésnek mondjz akármit). Hazai garanciával honnan érdemes venni? Málnapc-n néztem KIT-eket, amik 24-28 ezer között mozognak. Lehet ezen még spórolni, milyen boltot ajánlanátok?

(#23023) MaCS_70 válasza fuwiradis (#23022) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én éppen most rendeltem egy alaplap+ház+táp készletet tán 18e Ft-ért az FDH-nál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23024) FireKeeper válasza fuwiradis (#23022) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mi a jó isten van abban a kitben? 16k egy alap gép. tápot, házikót sztem nyugodtan vehetsz ebayről, aliról, tizedáron.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23025) fuwiradis válasza FireKeeper (#23024) üzenetére


fuwiradis
tag

Táp, ház, sd kártya meg persze a pi.

Macs: oké, azt megnézem

(#23026) fuwiradis


fuwiradis
tag

Fdh árai jónak tűntek amíg észre nem vettem, hogy az afát még nem számolta fel..

(#23027) norbszt


norbszt
tag

Sziasztok

Lenne egy kérdésem:
Van egy rpi3-om, és felteszem az osmc-t, akkor képes lejátszani dvd isoból a filmet, ha viszont rasbian+kodi párost, akkor nem, csak a hang van kép pedig marad a dvd menün, mi lehet a hiba?

(#23028) cinemazealot válasza norbszt (#23027) üzenetére


cinemazealot
addikt

A rasbian+kodi telepítésben is be van állítva az MPEG-2 licenc sorozatszáma?

[ Szerkesztve ]

(#23029) norbszt válasza cinemazealot (#23028) üzenetére


norbszt
tag

Szia

Nincs, de az osmcben se állítottam be

(#23030) MaCS_70


MaCS_70
félisten

PI 1-ről PI 3-ra váltok.
Az OSMC beállításai ugye átvihetők az új rendszerre?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23031) azbest válasza NeoExDeath (#23019) üzenetére


azbest
félisten

Nem tudom létezik -e olyan erősítő, amiben usb hangkártya van. HDMI-s viszont biztosan van.

A spotify és tidal alkalmazás alatt mire gondoltál?
Hivatalos, stabil android nincs a pi-re. Valamilyen van, de nem tudom, hogy hang szempontból mennyire műküdik. Kodi alá talán van nem hivatalos spotify addon.

(#23032) Tim82 válasza azbest (#23031) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudom létezik -e olyan erősítő, amiben usb hangkártya van.

Pár példa USB bemenettel (is) rendelkező erősítőre (ún. "digitális erősítő"):
- SMSL Q5 Pro
- Creative Sound Blaster X7
- NAD D 3020...

Most így hirtelen csak ennyi ugrik be, de persze nyilván jóval több ilyen kütyü van.

SMSL Q5 Pro van nekem, az pl. működik egy droidos Amlogic S905 SoC-os TV boxszal USB-n összekötve, de ott van, hogy az Android "elfelejti", hogy amúgy rá van kötve USB-n egy digitális erősítő.

Raspberry Pi 2 / OSMC párossal nincs ilyen gond emlékeim szerint, szóval ez valami szoftveres hülyeség lesz a TV box esetében, de hétvégén megnézem azért újra. Én mondjuk pont hasonló célra szeretném használni a Pi 2-t, mint a kérdező - hálózati zenelejátszó lesz belőle -, viszont én valamilyen optikai/koax kimeneteket is adó Pi-kompatibilis DAC-ban (pl. Hifiberry Digi) gondolkodom inkább.

Ja igen, Spotify-t azt hiszem, meg lehet oldani Pi-re (úgy emlékszem, van Linux kliens, amit fel lehet hegeszteni Pi-n futó zenehallgatási célú Linux-disztrókra), Tidalt úgy rémlik, hogy nem.

Itt érdemes ezeknek utánaolvasgatni még esetleg.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23033) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy Openelec 6.0.3 alatt a rpi a+ 700mhz-n 2.08 bogomips-et teljesit. Nem keves ez? Valami gebasz lehet? Google-ban ilyen több százat eredményeket latok, a rendszer viszont nem lassú.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#23034) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Libreelec + Benq projektor problémám van: a projektor távjával szeretném irányítani az RPi-n futó Libreelec-et. Zömében rendben van, de sajno a távnak a "Back" gombjára nem reagál a Libreelec. Maga a gomb működik, mert a projektor saját menüjében tudom használni. Felraktam a keymap addon-t, de a back buttont, ha megnyomom, mintha nem ismerné fel. Jelenleg a stop gombra programoztam a back actiont (itt is kérdés, hogy melyik a teljesen hagyományos egy szinttel feljebb action), itt látszik is, hogy beírja a számát (valami 255 talán). Ha ugyanígy a back gombot nyomom meg, amikor kéri, hogy nyomjam meg az új gombot, akkor nem ír be semmilyen számot, mintha nem is érzékelné. Hogyan tudom kideríteni, hogy ténylegesen látja-e a Libreelec a gombnyomást, illetve, hogy mi az ID-ja a lenyomott gombnak?

B tervként milyen távirányítót tudtok javasolni (fizikai, nem mobilos) RPi-hez, Libreelec kombóval?

(#23035) vargalex válasza schferenc77 (#23034) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Valószínűleg a projektor nem küldi a Back gombot CEC-en.
Egyébként a 2009-es gyártású LG 37LH3000-nél ugyan ez van. Viszont Stop+OK gyors egymás után nyomása a Back. Illetve Stop+Play egymás után a context menü.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#23036) schferenc77 válasza vargalex (#23035) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Hát ez elég vacak :-(
A stop+ok-ot kipróbálom, de nekem ettől bolondbiztosabb kellene :-)

esetleg fizikai távirányító? Ideális esetben olyan, amit itthon is meg lehet kapni (hogy ne kelljen 1 hónapot várni, mire Kínából megérkezik).

(#23037) Aryes válasza schferenc77 (#23036) üzenetére


Aryes
nagyúr

A userdata/keymaps/remote.xml fájlt kéne szerkesztened! Én így csináltam magamnak például törlés gombot a szövegbevitelhez, felirat ki/be gombot a lejátszáshoz stb.
Próbáld ki ezt, másold be a .kodi/userdata/keymaps/remote.xml fájlba, módosítottam neked, hogy a stop gomb működjön back-ként, fullscreen video lejátszáskor pedig stop-ként:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!-- This file contains the mapping of keys (gamepad, remote, and keyboard) to actions within XBMC -->
<!-- The <global> section is a fall through - they will only be used if the button is not -->
<!-- used in the current window's section. Note that there is only handling -->
<!-- for a single action per button at this stage. -->
<!-- For joystick/gamepad configuration under linux/win32, see below as it differs from xbox -->
<!-- gamepads. -->

<!-- The format is: -->
<!-- <device> -->
<!-- <button>action</button> -->
<!-- </device> -->

<!-- To map keys from other remotes using the RCA protocol, you may add <universalremote> blocks -->
<!-- In this case, the tags used are <obc#> where # is the original button code (OBC) of the key -->
<!-- You set it up by adding a <universalremote> block to the window or <global> section: -->
<!-- <universalremote> -->
<!-- <obc45>Stop</obc45> -->
<!-- </universalremote> -->

<!-- Note that the action can be a built-in function. -->
<!-- eg <B>ActivateWindow(MyMusic)</B> -->
<!-- would automatically go to My Music on the press of the B button. -->

<!-- Joysticks / Gamepads: -->
<!-- See the sample PS3 controller configuration below for the format. -->
<!-- -->
<!-- Joystick Name: -->
<!-- Do 'cat /proc/bus/input/devices' or see your xbmc log file to find the names of -->
<!-- detected joysticks. The name used in the configuration should match the detected name. -->
<!-- -->
<!-- Button Ids: -->
<!-- 'id' is the button ID used by SDL. Joystick button ids of connected joysticks appear -->
<!-- in xbmc.log when they are pressed. Use your log to map custom buttons to actions. -->
<!-- -->
<!-- Axis Ids / Analog Controls -->
<!-- Coming soon. -->
<keymap>
<global>
<remote>
<play>PlayPause</play>
<pause>Pause</pause>
<stop>Back</stop>
<forward>FastForward</forward>
<reverse>Rewind</reverse>
<left>Left</left>
<right>Right</right>
<up>Up</up>
<down>Down</down>
<select>Select</select>
<enter>FullScreen</enter>
<pageplus>PageUp</pageplus>
<pageminus>PageDown</pageminus>
<back>Back</back>
<menu>PreviousMenu</menu>
<contentsmenu>PreviousMenu</contentsmenu>
<rootmenu>PreviousMenu</rootmenu>
<title>ContextMenu</title>
<info>Info</info>
<skipplus>SkipNext</skipplus>
<skipminus>SkipPrevious</skipminus>
<display>FullScreen</display>
<start>PreviousMenu</start>
<record>Record</record>
<eject>EjectTray()</eject>
<volumeplus>VolumeUp</volumeplus>
<volumeminus>VolumeDown</volumeminus>
<mute>Mute</mute>
<power>ShutDown()</power>
<myvideo>ActivateWindow(MyVideos)</myvideo>
<mymusic>ActivateWindow(MyMusic)</mymusic>
<mypictures>ActivateWindow(MyPictures)</mypictures>
<mytv>ActivateWindow(TVChannels)</mytv>
<guide>ActivateWindow(TVGuide)</guide>
<livetv>ActivateWindow(TVChannels)</livetv>
<liveradio>ActivateWindow(RadioChannels)</liveradio>
<recordedtv>ActivateWindow(TVRecordings)</recordedtv>
<epgsearch>ActivateWindow(TVSearch)</epgsearch>
<red>ActivateWindow(MyVideos)</red>
<green>ActivateWindow(MyFilms)</green>
<yellow>ActivateWindow(MyMusic)</yellow>
<blue>ActivateWindow(MyPictures)</blue>
<zero>Number0</zero>
<one>Number1</one>
<two>JumpSMS2</two>
<three>JumpSMS3</three>
<four>JumpSMS4</four>
<five>JumpSMS5</five>
<six>JumpSMS6</six>
<seven>JumpSMS7</seven>
<eight>JumpSMS8</eight>
<nine>JumpSMS9</nine>
<print>Screenshot</print>
</remote>
</global>
<Home>
<remote>
<info>ActivateWindow(SystemInfo)</info>
<clear>ActivateWindow(Weather)</clear>
<hash>ActivateWindow(Settings)</hash>
</remote>
</Home>
<MyTVRecordings>
<remote>
<clear>Delete</clear>
<red>Red</red>
<green>Green</green>
<yellow>Yellow</yellow>
<blue>Blue</blue>
</remote>
</MyTVRecordings>
<MyTVTimers>
<remote>
<clear>Delete</clear>
<red>Red</red>
<green>Green</green>
<yellow>Yellow</yellow>
<blue>Blue</blue>
</remote>
</MyTVTimers>
<MyRadioRecordings>
<remote>
<clear>Delete</clear>
<red>Red</red>
<green>Green</green>
<yellow>Yellow</yellow>
<blue>Blue</blue>
</remote>
</MyRadioRecordings>
<MyRadioTimers>
<remote>
<clear>Delete</clear>
<red>Red</red>
<green>Green</green>
<yellow>Yellow</yellow>
<blue>Blue</blue>
</remote>
</MyRadioTimers>
<MyFiles>
<remote>
<clear>Delete</clear>
<zero>Highlight</zero>
<star>Move</star>
<hash>Rename</hash>
</remote>
</MyFiles>
<MyMusicPlaylist>
<remote>
<clear>Delete</clear>
<zero>Delete</zero>
</remote>
</MyMusicPlaylist>
<MyMusicPlaylistEditor>
<remote>
<zero>Queue</zero>
</remote>
</MyMusicPlaylistEditor>
<MyMusicFiles>
<remote>
<zero>Queue</zero>
<star>Queue</star>
</remote>
</MyMusicFiles>
<MyMusicLibrary>
<remote>
<zero>Queue</zero>
<star>Queue</star>
</remote>
</MyMusicLibrary>
<MyPictures>
<remote>
<clear>Delete</clear>
</remote>
</MyPictures>
<FullscreenVideo>
<remote>
<zero>Number0</zero>
<one>Number1</one>
<two>Number2</two>
<three>Number3</three>
<four>Number4</four>
<five>Number5</five>
<six>Number6</six>
<seven>Number7</seven>
<eight>Number8</eight>
<nine>Number9</nine>
<left>StepBack</left>
<right>StepForward</right>
<up>ChapterOrBigStepForward</up>
<down>ChapterOrBigStepBack</down>
<stop>Stop</stop>
<menu>OSD</menu>
<contentsmenu>OSD</contentsmenu>
<rootmenu>OSD</rootmenu>
<start>OSD</start>
<select>OSD</select>
<title>CodecInfo</title>
<info>Info</info>
<guide>ActivateWindow(PVROSDGuide)</guide>
<teletext>ActivateWindow(Teletext)</teletext>
<subtitle>NextSubtitle</subtitle>
<star>NextSubtitle</star>
<language>AudioNextLanguage</language>
<playlist>Playlist</playlist>
<hash>AudioNextLanguage</hash>
<pageplus>SkipNext</pageplus>
<pageminus>SkipPrevious</pageminus>
<red>Red</red>
<green>AudioNextLanguage</green>
<yellow>ShowSubtitles</yellow>
<blue>NextSubtitle</blue>
</remote>
</FullscreenVideo>
<VideoTimeSeek>
<remote>
<select>Select</select>
<enter>Select</enter>
</remote>
</VideoTimeSeek>
<FullscreenInfo>
<remote>
<title>CodecInfo</title>
<info>Back</info>
<menu>OSD</menu>
<contentsmenu>OSD</contentsmenu>
<rootmenu>OSD</rootmenu>
</remote>
</FullscreenInfo>
<PlayerControls>
<remote>
<menu>Back</menu>
<stop>Back</stop>
<contentsmenu>Back</contentsmenu>
<rootmenu>Back</rootmenu>
</remote>
</PlayerControls>
<Visualisation>
<remote>
<left>StepBack</left>
<right>StepForward</right>
<up>SkipNext</up>
<down>SkipPrevious</down>
<pageplus>IncreaseRating</pageplus>
<pageminus>DecreaseRating</pageminus>
<back>Back</back>
<title>CodecInfo</title>
<select>OSD</select>
<menu>OSD</menu>
<contentsmenu>OSD</contentsmenu>
<rootmenu>OSD</rootmenu>
<start>OSD</start>
<info>Info</info>
<guide>ActivateWindow(PVROSDGuide)</guide>
<playlist>ActivateWindow(PVROSDChannels)</playlist>
</remote>
</Visualisation>
<MusicOSD>
<remote>
<menu>Back</menu>
<contentsmenu>Back</contentsmenu>
<rootmenu>Back</rootmenu>
<title>Info</title>
<info>CodecInfo</info>
</remote>
</MusicOSD>
<VisualisationSettings>
<remote>
<menu>Back</menu>
<contentsmenu>Back</contentsmenu>
<rootmenu>Back</rootmenu>
</remote>
</VisualisationSettings>
<VisualisationPresetList>
<remote>
<menu>Back</menu>
<contentsmenu>Back</contentsmenu>
<rootmenu>Back</rootmenu>
</remote>
</VisualisationPresetList>
<SlideShow>
<remote>
<zero>ZoomNormal</zero>
<one>ZoomLevel1</one>
<two>ZoomLevel2</two>
<three>ZoomLevel3</three>
<four>ZoomLevel4</four>
<five>ZoomLevel5</five>
<six>ZoomLevel6</six>
<seven>ZoomLevel7</seven>
<eight>ZoomLevel8</eight>
<nine>ZoomLevel9</nine>
<info>CodecInfo</info>
<skipplus>NextPicture</skipplus>
<skipminus>PreviousPicture</skipminus>
<title>Info</title>
<select>Rotate</select>
</remote>
</SlideShow>
<ScreenCalibration>
<remote>
<select>NextCalibration</select>
<zero>ResetCalibration</zero>
<display>NextResolution</display>
<xbox>NextResolution</xbox>
</remote>
</ScreenCalibration>
<GUICalibration>
<remote>
<select>NextCalibration</select>
<zero>ResetCalibration</zero>
</remote>
</GUICalibration>
<VideoOSD>
<remote>
<menu>Back</menu>
<contentsmenu>Back</contentsmenu>
<rootmenu>Back</rootmenu>
<start>Back</start>
</remote>
</VideoOSD>
<VideoMenu>
<remote>
<menu>OSD</menu>
<contentsmenu>OSD</contentsmenu>
<rootmenu>OSD</rootmenu>
<info>Info</info>
<title>CodecInfo</title>
<zero>Number0</zero>
<one>Number1</one>
<two>Number2</two>
<three>Number3</three>
<four>Number4</four>
<five>Number5</five>
<six>Number6</six>
<seven>Number7</seven>
<eight>Number8</eight>
<nine>Number9</nine>
<play>Select</play>
<pageplus>SkipNext</pageplus>
<pageminus>SkipPrevious</pageminus>
</remote>
</VideoMenu>
<OSDVideoSettings>
<remote>
<menu>Back</menu>
<contentsmenu>Back</contentsmenu>
<rootmenu>Back</rootmenu>
<start>Back</start>
</remote>
</OSDVideoSettings>
<OSDAudioSettings>
<remote>
<menu>Back</menu>
<contentsmenu>Back</contentsmenu>
<rootmenu>Back</rootmenu>
<start>Back</start>
</remote>
</OSDAudioSettings>
<VideoBookmarks>
<remote>
<menu>Back</menu>
<contentsmenu>Back</contentsmenu>
<rootmenu>Back</rootmenu>
<start>Back</start>
<zero>Delete</zero>
</remote>
</VideoBookmarks>
<MyVideoLibrary>
<remote>
<zero>Queue</zero>
<clear>Delete</clear>
</remote>
</MyVideoLibrary>
<MyVideoFiles>
<remote>
<zero>Queue</zero>
<star>Queue</star>
</remote>
</MyVideoFiles>
<MyVideoPlaylist>
<remote>
<clear>Delete</clear>
<zero>Delete</zero>
</remote>
</MyVideoPlaylist>
<VirtualKeyboard>
<remote>
<red>BackSpace</red>
<green>Shift</green>
<yellow>Symbols</yellow>
<zero>Number0</zero>
<one>Number1</one>
<two>Number2</two>
<three>Number3</three>
<four>Number4</four>
<five>Number5</five>
<six>Number6</six>
<seven>Number7</seven>
<eight>Number8</eight>
<nine>Number9</nine>
<blue>Enter</blue>
<pageminus>CursorLeft</pageminus>
<pageplus>CursorRight</pageplus>
</remote>
</VirtualKeyboard>
<ContextMenu>
<remote>
<title>Back</title>
</remote>
</ContextMenu>
<Scripts>
<remote>
<info>info</info>
</remote>
</Scripts>
<NumericInput>
<remote>
<zero>Number0</zero>
<one>Number1</one>
<two>Number2</two>
<three>Number3</three>
<four>Number4</four>
<five>Number5</five>
<six>Number6</six>
<seven>Number7</seven>
<eight>Number8</eight>
<nine>Number9</nine>
<enter>Enter</enter>
<back>BackSpace</back>
</remote>
</NumericInput>
<Weather>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</Weather>
<Settings>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</Settings>
<AddonBrowser>
<remote>
</remote>
</AddonBrowser>
<AddonInformation>
<remote>
<back>Close</back>
</remote>
</AddonInformation>
<AddonSettings>
<remote>
<back>Close</back>
</remote>
</AddonSettings>
<TextViewer>
<remote>
<back>Close</back>
</remote>
</TextViewer>
<MyPicturesSettings>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</MyPicturesSettings>
<MyProgramsSettings>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</MyProgramsSettings>
<MyWeatherSettings>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</MyWeatherSettings>
<MyMusicSettings>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</MyMusicSettings>
<SystemSettings>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</SystemSettings>
<MyVideosSettings>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</MyVideosSettings>
<NetworkSettings>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</NetworkSettings>
<AppearanceSettings>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</AppearanceSettings>
<Profiles>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</Profiles>
<systeminfo>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</systeminfo>
<shutdownmenu>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</shutdownmenu>
<submenu>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</submenu>
<MusicInformation>
<remote>
<info>Back</info>
</remote>
</MusicInformation>
<MovieInformation>
<remote>
<info>Back</info>
</remote>
</MovieInformation>
<LockSettings>
<remote>
<menu>Back</menu>
<contentsmenu>Back</contentsmenu>
<rootmenu>Back</rootmenu>
</remote>
</LockSettings>
<ProfileSettings>
<remote>
<menu>Back</menu>
<contentsmenu>Back</contentsmenu>
<rootmenu>Back</rootmenu>
</remote>
</ProfileSettings>
<PictureInfo>
<remote>
<skipplus>NextPicture</skipplus>
<skipminus>PreviousPicture</skipminus>
<info>Back</info>
</remote>
</PictureInfo>
<Teletext>
<remote>
<zero>number0</zero>
<one>number1</one>
<two>number2</two>
<three>number3</three>
<four>number4</four>
<five>number5</five>
<six>number6</six>
<seven>number7</seven>
<eight>number8</eight>
<nine>number9</nine>
<red>Red</red>
<green>Green</green>
<yellow>Yellow</yellow>
<blue>Blue</blue>
<info>Info</info>
<menu>Back</menu>
<contentsmenu>Back</contentsmenu>
<rootmenu>Back</rootmenu>
<start>Back</start>
<teletext>Back</teletext>
</remote>
</Teletext>
<Favourites>
<remote>
<back>Close</back>
</remote>
</Favourites>
<FullscreenLiveTV>
<remote>
<left>StepBack</left>
<right>StepForward</right>
<up>ChannelUp</up>
<down>ChannelDown</down>
</remote>
</FullscreenLiveTV>
<FullscreenRadio>
<remote>
<left>StepBack</left>
<right>StepForward</right>
<up>ChannelUp</up>
<down>ChannelDown</down>
</remote>
</FullscreenRadio>
<PVROSDChannels>
<remote>
<back>Close</back>
<menu>Close</menu>
<contentsmenu>Close</contentsmenu>
<rootmenu>Close</rootmenu>
<start>Close</start>
<playlist>Close</playlist>
</remote>
</PVROSDChannels>
<PVROSDGuide>
<remote>
<back>Close</back>
<menu>Close</menu>
<contentsmenu>Close</contentsmenu>
<rootmenu>Close</rootmenu>
<start>Close</start>
<guide>Close</guide>
</remote>
</PVROSDGuide>
<MyTVSettings>
<remote>
<back>PreviousMenu</back>
</remote>
</MyTVSettings>
<AddonSettings>
<remote>
<clear>Delete</clear>
</remote>
</AddonSettings>
<Addon>
<remote>
<red>Red</red>
<green>Green</green>
<yellow>Yellow</yellow>
<blue>Blue</blue>
</remote>
</Addon>
</keymap>

Remélem működni fog!

[ Szerkesztve ]

(#23038) schferenc77 válasza Aryes (#23037) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Aztaaaa :R

Melyik az a sor, ami a stop-ot back-ké teszi?

Azt már elértem keymap editorral, hogy a stop a back a legtöbb esetben, de sajnos videólejátszáskor is back-et ért, és nem stop-ot :-)
ezért lenne jó, ha látnám, hogy melyik az a két sor/szekció?

Továbbra is B tervként: másik fizikai táv, amin garantáltan jól működik?

és még egy: azt ki lehet deríteni valahogy, hogy a back gomb megnyomására tényleg nem küld semmit a táv? Pl mielőtt beállítottam volna a stop-os back hack-et (de szép kifejezés), akkor a back gombra, kirakott a projektor a bal felső sarokba egy piros várakozni tilos pikotgramot. Érdekelne, hogy ilyenkor küld-e valamit a táv/projektor, vagy nem is küld semmilyen jelet?

[ Szerkesztve ]

(#23039) Aryes válasza schferenc77 (#23038) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez:
<global>
<remote>
<play>PlayPause</play>
<pause>Pause</pause>
<stop>Back</stop>

és ez:
<FullscreenVideo>
<remote>
...

<stop>Stop</stop>

Az az ikon gondolom azt jelenti, hogy a back gombot nem küldi át a CEC-n, hanem csak a projektor menün belüli mozgáshoz lehet használni, és mivel nem vagy menüben, ezért így jelzi, hogy hiába nyomod. Nekem samsung tv-n is van pár gomb, amit jó volna, ha átküldene, de ugyanezt kapom rá, pl a subtitle, info stb. A back gombra nekem pl a kontext menü jelenik meg, és az exit gombbal tudok vissza lépni, ami zavaró, de már nem nyúlok hozzá mert megszoktam. :)
Színes gombok (piros, zöld stb) nincsenek a távon?

(#23040) Celtis: ezt nem tudtam, viszont így könnyebb kísérletezni és később új dolgokat átírni.

[ Szerkesztve ]

(#23040) Celtis válasza schferenc77 (#23038) üzenetére


Celtis
veterán

Nincs szükség ekkora fájlra. Csak azokat kell beletenni, amit módosítasz.
Általában a STOP-ot back-ként kell kezelni, kivéve video lejátszás közben, mert ott továbbra is STOP.

<keymap>
<global>
<remote>
<stop>Back</stop>
</remote>
</global>
<FullscreenVideo>
<remote>
<stop>Stop</stop>
</remote>
</FullscreenVideo>
</keymap>

Ez a teljes fájl, amit be kell raknod. Viszont a keymap editort szedd le előtte, mert össze fognak akadni. (egyébként abban is meg tudnád ezt csinálni.)

[ Szerkesztve ]

(#23041) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Hallottatok már olyanról, hogy openelec -ben valami kártevő lenne?

A szolgáltató értesített,hogy a mi ip-nkról külföldi szervereket támadtak. De abban az időpontban csak az rpi ment és a synology nas. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23042) schferenc77 válasza Celtis (#23040) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
Keymap editorral beszerkesztettem, azt amit Celtis kolléga javasolt, és így már használható, köszönöm!

Ami fura:
- a userdata/keymaps/gen.xml fájlban (ezt írja az addon) a stop gombot így ismerte fel: <fullscreenvideo><keyboard><key id="224">stop</key></keyboard></fullscreenvideo>
- ha ssh-n beírom hogy irw, akkor elvileg ki kellene adnia az éppen lenyomott billentyű kódját ez alapján a tutorial alapján. Nekem meg se nyikkan, hiába nyomok biztosan jól működő gombot.

Szóval egyelőre működik, de nem a legelegánsabb. Esetleg tippek itthon beszerezhető fizikai távirányítóra, ami tuti megy RPi-vel? Az ágyúval verébre lenne a Logitech Harmony, de addig még egy-két dolgot kipróbálnék.

(#23043) cinemazealot válasza V.Stryker (#23041) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem tudom, hogy van-e benne kártevő (én is remélem, hogy nincs), de ha az SSH engedélyezve van és nincs átírva a default jelszó, akkor azon bejuthatnak. Mindez persze csak akkor igaz, ha a router-eden keresztül elérhető az RPi megfelelő portja. A NAS-ra nem tudnak hasonló módon bejutni (router, NAS-on futó szolgáltatás stb.)?

Most jut eszembe, maga a router vagy egyéb hálózati eszköz is okozhat gondot.

[ Szerkesztve ]

(#23044) V.Stryker válasza cinemazealot (#23043) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Ez jó ötlet. Az ssh jelszó alap volt és ki is volt engedve. :W Megtettem a szükséges intézkedéseket. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23045) cinemazealot válasza V.Stryker (#23044) üzenetére


cinemazealot
addikt

Esetleg érdemes lehet újratelepíteni. Ki tudja, mit barmoltak szét és most milyen szenny kód fut rajta magára hagyva.

(#23046) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Használ(t) valaki Sense hatet Pi3-on? A pythonos api rögtön import után 3 szálat megeszik maxon, és melegszik is nagyon. Guglizni próbáltam, de akinek ilyesmi volt, mind újratelepítette, és vagy feladta, vagy attól megjavult.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#23047) csipuka válasza V.Stryker (#23041) üzenetére


csipuka
senior tag

Nincs esetleg IP kamerad? Az is lehet hunyo.

(#23048) V.Stryker válasza cinemazealot (#23045) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Már az egyik meg is van. A config.txt szerkesztés után ssh tiltottam is. :) Meg persze a routerből is töröltem a port forwardingot.

Belátom, felelőtlen voltam.

csipuka: Van, de még nincs beüzemelve. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23049) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Most hogy rakom újra a pi-t veszem észre,hogy valami nem jó a cpu overclock-al.
rPi 2-ről beszélünk, Openelec 5.0.8-al, ami nálam bevált. Megszerkesztem a config txt-t, hogy a túlhajtás 900 és a hozzá tartozó dolgok legyen + a licenszek. Mentés, kikapcs bekapcs. Ha visszaellenőrzöm, akkor a licenszekre Enabled-et ír ki, viszont a cpu órajele még mindig csak 600Mhz... van valami amit ennél másképp kell csinálni vagy terhelés alapján emeli meg? Természetesen a # jeleket töröltem előlük. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23050) Celtis válasza schferenc77 (#23042) üzenetére


Celtis
veterán

Ennyit tud az addon. Valami keycode-ot ismer fel, nem tudja, hogy mi a szöveges neve. Végülis tök mindegy. Az addon lényege, hogy gombnyomogatással konfiguráld amit szeretnél.

Az irw az infra vevő, te meg CEC-en küldöd be a parancsokat. Semmi közük. Bármilyen olcsó MCE távirányító megteszi, de a CEC a leginkább elegáns.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.