Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) VodaDroid


VodaDroid
csendes tag

Sziasztok! Rpi2 nél kodival,openelec/OSMC, mostanában médiatár frissítésnél betallóz egy csomó filmet aminek csak egy szám a címe Pl 4,11,36 stb. Talál hozzá adatot borítót de a filmek persze nem elérhetőek felajánlja a törlést vagy médiatár tisztításnál törli őket.Hogy tudom kideríteni ezeknek a forrását hogy töröljem esetleg vmi beállítás kell,hogy ne jelenjenek meg ? A médiákat egy routerre kötött hdd ben lévő film/sorozat forrásból keresi.Köszi.

VodaDroid

(#13002) yossarian14 válasza VodaDroid (#13001) üzenetére


yossarian14
tag

Kattints jobb egérgombbal a filmre, ott film információ és van egy olyan mező, hogy elérési út. Ott elvileg látnod kell, hogy mire hivatkozik az adott film. Ebből talán ki lehet találni, hogy mi a gond.

Például

(#13003) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segitseget szeretnek kerni.
512mb-os rpi-m van, 2011.12 van a nyakra szitazva.
Eddig ugy hasznaltam, hogy az lg monitor-tv-m usb csatlakozojarol kapta a feszt,
tehat amikor bekapcsoltam a monitort vagy asztali gepemet is, akkor monitor indulassal elindult.
Intel Atom procis kis desktop gepet allitottam be xpenology oprendszerrel nas-nak, es a malnaval arrol jatszottam le a fiilmeket, fenykepeket.
Tegnapelott egyszercsak elment a kep.
Azota ha feszt kap a malna, csak a piros led vilagit. Olvastam itt, hogy valakinel az sd kartya ment tonkre, de ma hoztam haza 2 microsd-t is, 2 sd kartya tokkal is, es nem akar bebootolni, csak a piros led vilagit.
Kiprobaltam telefonom 2A-es toltojevel, azzal is csak a piros led vilagit.
Gondoltam arra is hogy esetleg a hdmi bemenete adta meg magat a monitoron, de hdmi kabel nelkul a malnanak dolgoznia kellene, es kapnek visszajelzest a ledek altal, halozatra fellep es telefonon keresztul iranyithatnam, de nem igy tortenik.

Mi lehet az oka, javithato valahogy a hiba, vagy kuka es rendeljek masikat?

:O

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#13004) lord.lakli válasza JohnnyX (#13003) üzenetére


lord.lakli
őstag

Mindenképpen megpróbálnám a helyedben egy SD kártyával és nem átalakítós kacattal. Másrészt maga az SD foglalat forrasztása is megadhatja magát. Nézd meg, hogy minden rendben van-e.

(#13005) wassermann válasza JohnnyX (#13003) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Jártam már én is hasonlóképp: szerintem "megfáradt" és összeomlott az SD-kártyád. Ha mentettél "image"-t róla szerencséd van, ha nem, akkor egy új kártyára újra kell telepítened mindent.
A régit se dobd ki, mert más eszközben (pl. fényképező), ami sokkal kisebb terhelést jelent neki, egy fizikai formázás után vígan használható lehet még.

(#13006) VodaDroid válasza yossarian14 (#13002) üzenetére


VodaDroid
csendes tag

:R

VodaDroid

(#13007) flegga92 válasza JohnnyX (#13003) üzenetére


flegga92
senior tag

Próbálj meg egy mélyformázást az sd-n nekem ez segített.

(#13008) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Úgy néz ki, hogy lesz lehetőségem kipróbálni, illetve akár megvenni egy (kicsit használt) banana pi-t. Elsősorban XBMC és videolejátszás a cél, de ha később androidos (vagy másmilyen) játékok is futtathatók rajta, az csak hab a tortán. Namásrmost az a kérdésem, hogy nabana vagy rapsberry ami nekem megfelelőbb?
A fontosabb az XBMC. Ami a banana mellett szól, hogy van egy épp használaton kívüli SSD-m, amit lehet kezelne, meg van rajta powergomb, de ezek nem perdöntőek.

(#13009) Alexios válasza melan (#13008) üzenetére


Alexios
veterán

banana kodi-ra nem igazán alkalmas, ha ez a cél akkor mindenképp raspberry

(#13010) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Honnan érdemes tápot venni ehhez? Mindenképpen 2A-s kéne. Amit vele kaptam, az olyan jó volt hogy mikor bedugtam a konnektorba kigyulladt :D

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13011) melan


melan
senior tag

Jó szokásomhoz híven, mielőtt belevágok valamibe, tájékozódom... most felvetődött bennem egy kérdés:
- ahhogy látom, a Pi 2-re fel lehet tenni az XBMC-t meg a Plexet is. A különbség alapjaiban az a kettő között, ahogy látom, hogy az XBMC a pi tárolójába dolgozik, emiatt gondolom eleve gyorsabban éri el a metaadatokat, míg a Plex a serverre dolgozik, és a pi-n futtatva mint klienst, hálózaton át kapja az adatokat.
Most kérdezhetném azt is, hogy melyik a jobb, de nem ez az elsődleges kérdésem, hanem találtam ilyet a kutakodásom során, hogy PleXBMC. Ez meg egy "plugin" az XBMC-hez, ami a Plex servertől kapja az adatokat... ennek mi értelme van? Miért hasznos ez? Hacsak nem azért, hogy ha nem akarom az XBMChez letölteni egy film esetén a metaadatokat, de a Plexen már megvan, akkor onnan meg tudom nézni azokat... ha fut a Pi2-n az XBMC, meg a NASon a Plex, akkor két helyen is meg tudom nézni a filmek adatait...
Szóval miért is jó, hogy van ilyen? (Ha valakinek van tapasztalata XBMC vs Plex, azt is szívesen veszem!)

(#13012) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Beneveztem én is egy Pi2-vel, OpenElec+Kodi előtelepített OS-sel. Összekötöttem mindent amit kellett (táp, HDMI, Ethernet, aktív USB hub), ki is próbáltam egy filmmel, öröm és boldogság.

Lenne viszont pár kérdésem. Árt neki ha áramtalanítom amikor nem használom? És ami fontosabb. Milyen távirányítóval működik? A tv-jével nem igazán. Dektop pc-ről, esetleg okostelefonnal lehet vezérelni? Ugyanazon routerre vannak kötve. A pc merevlemezét el tudom érni róla, hogy ne kelljen másolgatni a tartalmakat?

Let the Zone take me if I am.

(#13013) Arolotifar válasza kutga (#13012) üzenetére


Arolotifar
őstag

Androidos telóra a Yatse-t ajánlom a vezérléshez :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13014) Celtis válasza kutga (#13012) üzenetére


Celtis
veterán

Ha a TV-d HDMI-CEC képes, akkor működnie kéne a TV távirányítójával. Ezt a különböző gyártók sokféleképpen hívják (LG-simplink, Samsung-anynet, Sony-braviasync stb). Talán csak a TV-ben kell bekapcsolni a funkciót. Érdemes utánanézni, mert ez a legelegánsabb módja a távirányításnak.

Ja, az is lehet, hogy régi HDMI kábeled van, amiből hiányzik a CEC vezeték.
Ez a kábel garantáltan tökéletes és olcsó.

Az áramtalanítás nem árt neki. Androidról a Yatsee nevű app a legjobb távirányításra. Ha nem tudod mit várj, akkor lehet le fogsz hidalni :)
Természetesen bármilyen hálózati meghajtót elérhetsz. Sőt ez a jellemző alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#13015) kutga válasza Celtis (#13014) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem vagyok benne biztos hogy az én hat éves tévém tudja ezt a CEC dolgot, egyebekben WP-t használok. :D

Csináltam egy megosztást a laptopon, az UPNP alatt látja a Pi, de amint belekukkantok a könyvtárakba, fájlokat nem látok.

Rasbian oprendszer mennyire kell nekem? Csak médialejátszásra használnám, alapból ez meg az openelec ment fel.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#13016) yossarian14 válasza kutga (#13012) üzenetére


yossarian14
tag

Nekem ez a táv bevált. Böngészőből is lehet távirányítani, ha beírod a Pi IP-címét.

(#13017) Mr Dini válasza kutga (#13015) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Használj inkább smb megosztást winre. Pl megosztod a c meghajtót(jobbklikk a c-re, aztán tulajdonságok megosztás speciális alatt van asszem. (Linuxos vagyok inkább)) A pi-n pedig az smb megosztásnál keresd ki.

Raspbian egy pi-re optimalizált debian. Inkább fejlesztőknek/linuxozóknak javaslom. Médialejátszónak a kodis cuccok a legjobbak! ;)

Ui.: Winfonera is biztos van. Keress rá a kodi remotere.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13018) koháry


koháry
tag

Van arra lehetőség, hogy a raspberry pi2-őm egyszerre lásson a samba megisztásaimban mindenféle filetípust (videó, képek,zenék stb.)? Ez az amit igazán hiányolok a dune után, hogy itt minden filet csak a saját kategóriájában tudok megnézni, a videókat a videóknál és így tovább. :DDD

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#13019) Arolotifar válasza kutga (#13015) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam a hálóban egy 7 éves LG LCD van és tudja a CEC-t :) Nézzél rá a tévéd beállításaira :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13020) Celtis válasza kutga (#13015) üzenetére


Celtis
veterán

Én megnézném a neten a TV adatlapját a pontos típus ismeretében.

(#13021) kutga válasza kutga (#13015) üzenetére


kutga
nagyúr

Ok, ránézek, ez lenne a legegyszerűbb. Nekem egy hat éves Orionom van, fejből meg nem mondom a típusát.

A másik előtelepített OS-t hogy tudom törölni? Csak az Openelecre van szükségem.

Let the Zone take me if I am.

(#13022) Celtis válasza kutga (#13021) üzenetére


Celtis
veterán

Nem teljesen világos. Az Openlec egy lecsupaszított OS a KODI-ra optimalizálva. Van másik OS is a kártyán???

Ha úgy gondolod, hogy van valami felesleges is az SD kártyán, akkor ezt csináld.
- Csinálj egy mentést (Programok/Openelec settings/Kodi mentés)
- A backup zip fájlt szedd le a PI-ről. Windows-os gépről a hálózaton tallózva a HTPC /backup könyvtárban találod meg.
- Szedd le az openelec.tv oldalról a neked tetsző PI2 disk image-et.
- Csomagold ki és írd fel az SD-re a képfájlt a "Win32 Disk Imager" alkalmazással.
- Az eredmény egy újratelepített csupasz Openelec.
- Másold be a /backup folderbe a mentett konfigot
- Állítsd vissza a konfigot. (Programok/Openelec settings/Kodi visszaállítás)

(#13023) kutga válasza Celtis (#13022) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, kettő van, a Raspbian és az Openelec. Amikor indítom, kisablakban felugrik mindkettő. Nem egy nagy nyűg, de mégis várni kell öt másodpercet. :D

Let the Zone take me if I am.

(#13024) Kicsirics77 válasza kutga (#13023) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ha csak kodi kell akkor osmc a te barátod,nálam is csak az van rajta.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#13025) Celtis válasza kutga (#13023) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor telepítsd újra az Openelecet, ahogy leírtam.

(#13026) Celtis válasza Kicsirics77 (#13024) üzenetére


Celtis
veterán

Miért is? Az Openelec sokkal inkább Kodira kihegyezett, ezáltal gyorsabb is.
Amit én futva olvastam: [link]

(#13027) JohnnyX válasza wassermann (#13005) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Koszonom szepen a segitsegeket, masik kartyaval rendesen mukodik, a regivel nem bootol be.
Majd ma megprobalom megformazni.

:R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#13028) Benoe77 válasza Celtis (#13026) üzenetére


Benoe77
őstag

A OSMC is Kodira kihegyezett, a különbség nem ez.
Amit linkeltél, egy kicsit félrevezető, mert az alpha verziójú OSMC-vel hasonlítja a Kodit, amiket negatívumonként ír, az is főleg az OSMC alapértelmezett skin-jének a hiányossága/fejletlensége (alpha verzió)

A különbség inkább az, hogy openelec-nél limitált, hogy mit tudsz még a rendszerrel megvalósítani: szinte csak azt, amit a KODI és a pluginjei kínálnak. Bármi egyebet hozzá tenni rendkívül macerás.
OSMC-nél több lehetőséged van, ha pl. webkamerás megfigyelő rendszert szeretnél a médialejátszás mellé, azt OSMC esetén meg tudod csinálni, mert az alap debianra építkezik, a szükséges csomagot a tárolókból telepíteni lehet (a fenti példához pl. motion)

Ettől függetlenül annak, aki csak egy médialejátszót szeretne, jobb lehet az openelec, de nem rosszabb az OSMC sem, csak máshonnan közelíti meg a dolgot. Telepíteni is kb. ugyanolyan egyszerű.

(#13029) Mr Dini válasza kutga (#13023) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor neked noobsos kártyád van. Nem is kell újrarakni, csak bekapcskor nyomogatni a shiftet és utána a listából kiszedni az x-et a raspbian elől. Így csak egy oe-d lesz. (Persze az openelec előtt legyen x) Viszont ő is újrarakja az oe-t.

Benoe77:

Nektek megy a motion? Én egy full hd-s kamerával próbáltam, de kb 3 mp-nként frissít és sztem nincs meg 240 px... :D

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13030) Benoe77 válasza Mr Dini (#13029) üzenetére


Benoe77
őstag

Én még csak tervezem, hogy beállítom. Egyelőre nincs is, csak egy VGA (640x480) webkamerám.

(#13031) kutga válasza Mr Dini (#13029) üzenetére


kutga
nagyúr

Szuper. Nem nagyon volt időm barátkozni a szerkezettel, tegnap későn értem haza, ma egész nap meló, hétvégén ismerkedünk. :D

Let the Zone take me if I am.

(#13032) koháry


koháry
tag

Az előző kérdésemre nem tud valaki választ?

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#13033) tvamos


tvamos
nagyúr

XBIAN van Raspberry-men, de egy csomo Youtube videot nem jatszik le. Mitol lehet ez? Hogy tudnam "megjavitani"?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13034) vkp válasza Alexios (#13009) üzenetére


vkp
aktív tag

Én most futottam meg ezeket a köröket, banana pi nagyon akad, nem igazán vált be.
Lecseréltem egy PI2-re, ez már vállalható.

Egy Philips TV-vel és Pioneer erősítővel megy a CEC, lehet a tv távjával nyomkodni a Kodit.

(#13035) kutga válasza Mr Dini (#13017) üzenetére


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Hazaértem és megcsináltam mindent. Maradt a Kodi, smb megosztással a laptop merevlemezéről tudok lejátszani, működik a pc remote is, a távirányítót még kisakkozom. Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek!

Let the Zone take me if I am.

(#13036) Mr Dini válasza kutga (#13035) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sok sikert hozzá! ;)

Ui.: A WP-dre találtál remote appot? :D

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13037) melan


melan
senior tag

Nah, megrendeltem a PI2-t... kíváncsi leszek rá, remélem nem bánom meg, és gördülékeny lesz...

(#13038) kutga válasza Mr Dini (#13036) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, ezt.

Egy valódi távirányító mondjuk jobb lenne. A tv-hez való sehogy sem működik. Egyáltalán működhet? Alap Pi2-ben van egyáltalán vevő?

Let the Zone take me if I am.

(#13039) Mr Dini válasza kutga (#13038) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tv távirányítójával csak akkor tudnád kezelni, ha lenne rajta CEC. Kevésbé szakmaian úgy tudnám jellemezni, h a CEC segítségével a tv vissza tud küldeni jelet a pi-nek. Ha ez nincs, akkor érdemes beruházni egy a pi-re köthető vezetéknélküli távírányítóra. Skacok itt a fórumban biztos tudnak jókat, de a fenti keresősáv is a szolgálatodra áll. ;)

Én konkrét típussal nem szolgálhatok mivel én tesztelésre használom és raspbianom van.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13040) kutga válasza Mr Dini (#13039) üzenetére


kutga
nagyúr

Az lesz. Nem rossz az okostelefonos megoldás, de egy igazi távirányító lesz végül.

Let the Zone take me if I am.

(#13041) Mr Dini válasza kutga (#13040) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Távirányítóm, mint fentebb írtam nincs, de többen pamaszkodtak, h kicsit várni kell. Lehet hülyeséget írok, de ezt mindenképp érdemes figyelembe venni! :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13042) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Üdv! Tervezek venni egy PI2-t. A kérdésem az lenne van-e olyan hőmérséklet érzékelő ehhez, ami tized pontossággal mér, max +/-0,1°C hibatűréssel. Vagy bármilyen szenzort rá lehet kötni? Gondolom legalább az meghatározott, hogy digitális vagy analóg legyen.

Illetve melyik programozási nyelvet kezdjem el bogarászni? Ha számít volt már dolgom programozással. Python népszerű ha jól tudom, bár még nem ástam el magam a málnaföldben.

Előre is köszönöm!

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#13043) yossarian14 válasza kutga (#13031) üzenetére


yossarian14
tag

Ma linkeltem neked egy távirányítót:

#13016

(#13044) melan válasza yossarian14 (#13043) üzenetére


melan
senior tag

Ilyet használ valaki?

(#13045) kutga válasza yossarian14 (#13043) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen láttam. :D Kicsit még várok vele. Az okostelefonos app egész jól használható. Vsak ne keressenek film közben. :D

Let the Zone take me if I am.

(#13046) melan válasza kutga (#13038) üzenetére


melan
senior tag

Hogyan lehet összepárosítani az XBMC-t az okostelefon alkalmazással? A winen futó XBMC használható vele?

Érdemes külső tápról meghajtani a Pi2-t, vagy mehet mondjuk a TV USB portjáról egy USB-Mikrousb kábellel? Persze, ebben az esetben folyton ki/be kapcsolom a TV-vel együtt...

Jah, még egy kérdés (bocsi a sok kérdésért) ha megvan (vagyis meglesz a Pi) el lehet érni rajta az XBMC-t mondjuk gépről böngészőn keresztül? Vagy csak közvetlenül rajta tudok majd állítgatni? (Míg meg nem jön tanulmányozom az asztali gépen)

[ Szerkesztve ]

(#13047) cigam válasza melan (#13046) üzenetére


cigam
félisten

Beírod a gép nevét/ip címét, és kész. Ha nem megy, csekkold le hogy a web interface be van-e kapcsolva (böngészőből is működnie kell) openelec alatt alaból megy.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13048) kutga válasza melan (#13046) üzenetére


kutga
nagyúr

Az IP címet kell beírni a böngésző címsorába. Hasonlóképpen az okostelefonos alkalmazásnak is azt kell megadni. Pcről is tudod vezérelni.

Én amúgy csomagban vettem, házzal, táppal együtt. A tvmen nincs is usb. Első bekapcsolásnál mondjuk jól jön egy egér meg billentyűzet. :D

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#13049) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Othtoni távolról is elérhető torrent szervernek melyik verziót ajánlanátok (csak ilyen pár torrentes házi csoda)? Valahogy vinyót kéne mellé csattintanom és le kellene, hogy tudja tölteni tól ftpról pl, vagy ilyesmi...

Szabad használtan venni ilyesmit?

Köszönöm

(#13050) gyurkikrisz válasza melan (#13046) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Szerintem a Pi2-nek nem elég egy usb port, ha a gépemre dugom rá, akkor folyamatosan ott a szivárvány, mégha üresjáratban is van.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.