Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) azbest válasza Osiris (#3349) üzenetére


azbest
félisten

A második arra való, hogy kiiktasd a pi saját tápját. Ha egyébként visszatáplálna a hub, akkor nem ajánlott.
Mindkettő arra való egyébként hogy egy táp hajtson mindent, csak más körülmények közt.

[ Szerkesztve ]

(#3352) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#3336) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aki kipróbálta a szkriptet, legyen szíves adjon valami visszajelzést.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3353) Osiris válasza sztanozs (#3350) üzenetére


Osiris
őstag

Közben kimértem a feszültséget a Pi saját tápjáról és a hub-ról is 4.8V körül ingadozik (+-~0.3V) terheléstől függően. Mind a két esetben a a Pi mini usb bemenetén tápláltam meg. Sajnos a hubom a bemeneti usb aljzatán valóban nem táplál vissza.
Esetleg a hubot kéne valahogy "megjavítanom", ha egy egyszerűbb forrasztással lenne rá lehetőség. Ha jól sejtem egy diódát kéne söntölni. (Bocs ha hülyeségeket beszélek.)

(#3354) azbest válasza Osiris (#3353) üzenetére


azbest
félisten

A 4.8V korrekt, a bemeneten lévő polyfuse miatt sajnos leesik 5-ről ennyit a feszültség.
A hub diódájának átkötése is megoldás lehet számodra. Más eszközzel (pl laptop) viszont utána ne használd aktívként, ha nem muszáj, mert kárt okozhat az usb portjában (mivel a jelenlegi a szabványos állapot).

Kompromisszumos megoldás lehet még, ha egy usb a-a kábelt kötsz a pi másik szabad usb-je és a hub közé. DE FONTOS ebben az esetben, hogy ez olyan kábel legyen, aminek az adatvezetékit kiiktattad, mivel enélkül olyan lenne, mintha a két usb portot kötnéd össze. Ez mondjuk nem kényelmesebb megoldás, mint a mikrousb kábel használata, csak annyiból "jobb", hogy 5V marad a fesz és a hub is eredeti állapotában maradhat

(#3355) Osiris válasza azbest (#3354) üzenetére


Osiris
őstag

Épp ez jutott az eszembe és találtam is itthon egy régi usb-rack kábelt, aminek az egyik végén 2db usb van amiből az egyikben nincs adat kábel. Jól tudom?
Ez lenne az:

Ha széthúzom a kábelt a két végén, akkor a "középső" dugót kell kihagyon ha jól gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#3356) Osiris válasza Osiris (#3355) üzenetére


Osiris
őstag

Működik: 5.05v és 5.00v közötti feszültségen. :R
Ki fogom próbálni az eredeti táppal és egy mini -> nagy usb-re átalakító kábellel. Hátha úgy is tudja tartani a feszültséget.

(#3357) vzoltan válasza azbest (#3354) üzenetére


vzoltan
aktív tag

na sikerult eljutnom oda hogy mukdik a tvheadend, kep es hang nincs, de a felulet mogott error sincs
viszont van epg es felirat a tv adason.

tvheadend log elso csatorna kereses es konfig kozben.



tvheadend log csatorna valtas kozben

[ Szerkesztve ]

(#3358) vzoltan válasza azbest (#3314) üzenetére


vzoltan
aktív tag

na egy reboot utan mar volt kep es hang is, a hang az borzasztoan pattogos porgos buborekos...
aztan kifagyas.

leves neki az usb hub.

5V2A nal nagyobb aramforrast mar nem szabad hasznalni? mert mas megoldast mar nem tudok kitalalni.

(#3359) CPT.Pirk válasza vzoltan (#3358) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Használhatsz 2A-nél nagyobb áramforrást, a cucc úgy is csak annyit vesz fel, amennyi kell neki. Mekkora feszültséget mértél használat közben? Ha nem esik jelentősen a névlegestől, akkor nem a táppal van gond.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3360) vzoltan válasza CPT.Pirk (#3359) üzenetére


vzoltan
aktív tag

nincsen mero eszkozom

(#3361) CPT.Pirk válasza vzoltan (#3360) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Be kellene szerezni egyet, erre a mérésre az 500Ft-s bóvli is megfelelő.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3362) vzoltan válasza CPT.Pirk (#3361) üzenetére


vzoltan
aktív tag

nem ertek az elektronikahoz, utba igazitanal? hol vegyek milyet vegyek es fokent mit hova erintsek majd mereskor.

[ Szerkesztve ]

(#3363) CPT.Pirk válasza vzoltan (#3362) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem kell semmi több elektronikai ismeret, mint amit tanítottak általános iskolában. Feszültség két pont között mérhető, a fekete mérővezetéket földre kell érinteni, a pirosat meg a mérendő pontra, a műszert meg egyenfeszültség mérés állásba kell tenni.

Hogy hol vegyed, azt nem tudom, láttam már benzinkúton is, De elektrós bolt biztos van valamerre a környékeden, kérd a legolcsóbb digitális multimétert.

Amúgy a mostani tápod mellett nem hiszem, hogy az lenne a probléma. Nem követtem mindent, melyik PI verzió van neked?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3364) vzoltan válasza CPT.Pirk (#3363) üzenetére


vzoltan
aktív tag

a legujabb 512-es van, es az usb hub 5/2-es van masik 5/2es tapom majd gpion ratolom es megnezem hub nelkul is. (csak ugy a kulso vinyonak nem jut eleg aram, gondolom akkor a tvusbnek se fog, de egy probat meger) es van meg ipad toltom micro port felol, ami szinten 5.1/2.1 -es)

(#3365) wassermann


wassermann
Topikgazda

Ha a tápbemenetről táplálod ott van egy 1,1A -es "multifuse" biztosíték. Ez azt jelenti, bármekkora is a tápegység teljesítménye, ő max. 1,1A-t enged be. Ebből helyből elfogy 0,7A az RpI-re, a maradék 0,4A mehet ki az USB-kre csatlakoztatott cuccokra... néha kevés!

[ Szerkesztve ]

(#3366) sztanozs válasza wassermann (#3365) üzenetére


sztanozs
veterán

Sőt, az a gond a multifuse-zal, hogy a növekvő fogyasztás mellett nő az ellenállása, és így csökken a board-on a feszültség. Ez okozza (okozhatja) a fagyásokat a nagyobb energiafelvételű cuccoknál. Próbáld meg GPIO-n vagy USB kimeneten táplálni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3367) vzoltan válasza sztanozs (#3366) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Igy kapja a kakaot...

(#3368) azbest válasza vzoltan (#3367) üzenetére


azbest
félisten

Az is benne van a pakliban, hogy valójában nem 2A a tápod, azt csak ráírták. Nekem is van olyan kínai tápom, amit egy másik hubhoz adtak, hogy valójában fél amperes sem lehet, mert nem képes meghajtani szinte semelyik rákötött eszközt. Azért jó a multimeter, mert azon látszik, ha leesett a feszültség, az azt jelentheti, hogy nem bírja a táp.

Ebay-ről már 5 dolcsi körül kapni olcsó és gagyi multimétert.

Első használatkor meg kellett forrasztanom, mert letörtem az egyik érintkezőt. Nagyobb (hálózati) feszültség mérése tilos vele, mert agyonvág az áram. De boltokban is kapni 2-3 ezresért normálisabbakat.

Itt van leírás a mérésről: [link]

(#3369) sztanozs válasza vzoltan (#3367) üzenetére


sztanozs
veterán

A háromból melyik az így?

Amúgy vannak mérőpontok a rpi-n (sárgaréz körök) és azokon (meg egy főldelt részen) tudod megnézni a board feszültségét. Szonte biztosan nem elég a táp. Próbálj meg beszerezni egy márkás tablet (pl. iPad, Samsung) töltőt próbára - azok tuti bírják, ami rájuk van írva.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3370) azbest válasza sztanozs (#3369) üzenetére


azbest
félisten

a tp1 és tp2 pontok közt lehet mérni az 5V-ot, ezek nem a körök hanem a lyukak. De előbb likeltem is a leírást.

[ Szerkesztve ]

(#3371) vzoltan válasza sztanozs (#3369) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Sztanozs, ahogy irtam van ipad toltom, es amugy jelenleg usb hubrol usb porton oeresztul kapja az aramot.

Azbest: azusbhub lehet nem adja a rairt 5/2-t de az ipad 5.1/2.1bol tuti kijon az5/2 amugy ezen kivul van meg egy kulso 3.5os vinyohaz tapja ami 12v es 5v ot ad valamint 2A-t, ezen ki lett merve melyik er adja melyiket,
(bevittem boltba mikor a ledekhez kellettek cuccok dirket h tudjam melyiken jon ami a lednek kell, nehogy elsuljon) 4.9-5.3 at mertek feszkonak az 5V-os eren.
mivel ezt szetvagtam es ez adja az energiat a ledsoromnak mikor rakotom (nincs rajta tv teszt kozben) es ezzel tudom gpio-n keresztul is taplalni, tehat ez is tuti h ad 5/2-t.

Koszonom a leirast, amint lesz muszerem kimerem, de nem hiszem h a tapokkal barmi baj lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3372) azbest


azbest
félisten

kezd alakulni a raspi set-top-box projektem... a főbb alkotóelemek megvannak, még pár rövediebb usb kábelre, lcd kijelzőre és kártyaolvasóra várok (a képen egy másik van). A ház volt a legnagyobb kérdés, de egy bontószökevény dvd lejátszó lesz a megoldás valószínűleg.

Mondjuk a kártyaolvasó helye még kérdéses, valamint a hdd vagy dvd is lehetséges, még ki kell gondolnom. a rögzítés nagyrészt távtartókkal lesz megoldva, a mostaniakat levágom és ragasztok majd a megfelelő helyekre újakat. A cuccok nagyrészt burkolat nélkül lesznek beletéve. A kábelek merevsége okoz még némi nehézséget. Nameg ha mindent rákötök, már valószínűleg kevés lenne a mostani táp.

[ Szerkesztve ]

(#3373) tg44 válasza azbest (#3372) üzenetére


tg44
csendes tag

A kép jobboldalán mi az a 3 fémes rúd? az hihetetlen nagynak tűnik, a többi alkotóelemhez képest is és életemben nem láttam még ilyet.
A Pi-n szerintem mindenképpen kell majd forgatnod a vezetékek miatt, szerintem úgy lesz jó ha hátrafelé áll a benne levő sd kártya, mert akkor a hdmit hátra ki tudod még terelni (főleg ha ilyen hajlíthatós forgathatósat veszel), az usb-k meg arra néznek amerre majd kb menni kellene nekik.
Rögzítéshez én lehet hogy fúró+gyorskötöző kombinációval állnék neki, olcsó, nem igénytelen annyira, nem lehet elrontani, és nem vezető, emellett elég jól bírja a hőt, és gyorsan átszerelhető. (ellentétben mondjuk a távtartó ragasztással, ami amellett hogy több munka kevésbé tartós, és szerintem kevésbé masszív. Megkockáztatom hogy egy jól odagyorskötözőzött változat akár nagyobb fizikai ráhatásoktól sem sérülne meg, mert masszívan odatartja). Az egy érdekesebb kérdés hogy milyen puha nem vezetőt teszel alá, ami eltartja a fémes háztól?

[ Szerkesztve ]

(#3374) azbest válasza tg44 (#3373) üzenetére


azbest
félisten

egy set-top-boxnak tunerekre is szüksége van, azok a fémes színű bizgentyűk, pl: [link]
Lehet kapni sokkal kisebbeket is, de azok olyan chipsetesek, amivel még nem békültem ki arm alatt.
Teljesen műanyag a ház, ezért is gondoltam a ragasztásra.

(#3375) vzoltan válasza azbest (#3374) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Aaaaaaa, "izgatsz" itt 3 tunerrel mikor nekem egy db is problemat okoz :)

(#3376) wassermann válasza azbest (#3372) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Baromi ügyes vagy és maga a projekt is tök érdekes. A 3 tuner az összesen hány TV-csatornát ad?

(#3377) baani59 válasza azbest (#3372) üzenetére


baani59
aktív tag

Nagyon ígéretes ez a több tuneres, kártyaolvasós set-top-box projekt. :C

Nem tervezel véletlenül róla egy részletes leírást - beleértve a szoftvert is (letölthető formában)

A Linuxhoz nem értőknek nagy segítség lenne. :B

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#3378) azbest válasza wassermann (#3376) üzenetére


azbest
félisten

meg csak most kezd beerni a helyzet, 1 tunerrel csinaltam mar teszteket, haromnal meg lehetnek problemak. Harom tunerrel harom mux barmely csatornaja nezheto/rogzitheto elvileg. Ha osszeallt, akkor logoutra teszek fel reszleteket. Jellenleg pc alapon hasznalok hasonlot, armon par dologra jobban kell figyelni es a teljesitmenye is kissebb. Valamiert nem teljesen ugy viselkednek a tunerek, mint pecen. A bevaltabb eseten is mashogy kell beallitanom a tvheadendet, hogy a tuner kepes legyen tobb csatornat egyszzerre adni, a masik tuner meg rosszul mukodik. Most arra tippelek hogy valamilyen kernel forditasi parameter mas.

[ Szerkesztve ]

(#3379) vargalex válasza azbest (#3372) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Én egy ilyen Omnikey CardMan 3121 kártyaolvasót (ha jól látom, az van a képen) néhány hete 100 Ft-ért vettem a Bosnyák téri piac bolhapiac részén. :)
Van céges is (ügyfelekhez VPN-ezni kártyás authentikációval), de gondoltam tartaléknak annyit megér.

Alex

(#3380) scholl


scholl
tag

Sziasztok!
szeretnék egy rasberry pi-t rendelni tudnátok segíteni?
Ezt a két oldalt találtam , melyikről lenne érdemesebb rendelni.

https://www.modmypi.com a másik a http://export.farnell.com/rp/order/ .

A rendelésnél csak feliratkozni lehet, és 2-3-4 hét múlva érkezik meg az áru, vagy ebben az esetben hogyan működik?

előre is kösz a segítséget.

(#3381) vargalex válasza scholl (#3380) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Szerintem a leggyorsabb, ha felhívod az FDH Kft-t. Ők elvileg mostanában fognak kapni raktárra és akkor azonnal vihető is.

Szerk.: Bár most néztem, hogy az ismerősömnek november 8-án 3 hetet mondtak. Úgyhogy inkább november vége, de lehet, hogy akkor is gyorsabb, mint külföldről. Nem utolsósorban szerintem olcsóbb (legalábbis az volt), mint onnan postával.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#3382) scholl válasza vargalex (#3381) üzenetére


scholl
tag

köszönöm a segítséget

(#3383) wassermann válasza scholl (#3382) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Most rendeltem én is az FDH-nál, 9055+ÁFA és december elejét mondtak.

[ Szerkesztve ]

(#3384) vzoltan válasza azbest (#3378) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Nem tudom higy mi lesz ennek a kimenete de
Usbfelol aktiv hub
Micro felol ipad tolto

Es igy azonnal megszunt a pattogo porgos audio.

Vagy elfustol vagy birja...

(#3385) azbest válasza vzoltan (#3384) üzenetére


azbest
félisten

nos ez alapján a hub visszatáplálása volt kevés - a hangminőség változása ezt jelzi... annó tapasztaltam ilyet.
Lehet hogy van valami alkatrész azon a vonalon a hubban ami lefogja.

Tegnap sikerült szétszednem a hubomat és meglepő módon láttam olyan alkatrészeket, amire nem számítottam. Mármint ha jól sejtem melyik alkatrész mi, akkor nem kéne visszatápolnia, de majd megmutatom ehhez értő kollégáimnak, hogy mondjanak rá valamit, hogy miért megy mégis

[ Szerkesztve ]

(#3386) vzoltan válasza azbest (#3385) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Ha osszerakhatosan szet lehet szedni akkor lefotozom neked a belet.

(#3387) dash17291


dash17291
tag

Az USB visszatáplálásos témakörrel kapcsolatban szeretnék egy kérdést feltenni.
Van egy USB porttal rendelkező vinyókeretem (külső tápos). A számítógépbe dugva az USB csatlakozót van hogy azonnal újraindul a gép. Hogyan lehetne kimérni, hogy a probléma összefüggésben áll-e a feszültséggel vagy az áramerősséggel?

(#3388) azbest válasza dash17291 (#3387) üzenetére


azbest
félisten

a winyó tápját bedugod, de az usb-t nem kötöd a gépre. A két szélső érintkezőt mérve nem szabadna feszültséget látni

(#3389) dash17291 válasza azbest (#3388) üzenetére


dash17291
tag

Csináltam tesztet.
Először rákötöttem az USB-t a gépre is hogy a diszk felpörögjön a keretben, aztán kihúztam a kábelt a számítógépből és a keretből is, és a hátára fordítottam a keret elektronikáját. Megnéztem az "USB B at the controller" lábkiosztását a pinouts.ru oldalon. A VCC (1-es láb) és a GND (4-es láb) közötti feszültség a PCB-n lévő megfelelő forrpontoknál mérve 4,98V volt a fenti állapotban. :Y
Csinálok majd képet is, csak lemerült a fényképezőm.

Mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#3390) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, mivel senki nem adott semmilyen választ, végül kitettem a backup szkriptem a logoutra, ott lehet javaslatokat mondani. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3391) Csarlee válasza CPT.Pirk (#3390) üzenetére


Csarlee
tag

Hello!

Szerintem teljesen jo a script! Talan annyit lehetne meg ellenorizni, hogy rsync telepitve van-e? Alap ebian-nak nem resze, bar en altalaban netinstall-t telepitek, malnam meg mar nincs...

Csarlee

(#3392) CPT.Pirk válasza Csarlee (#3391) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen? Én Chakrán teszteltem, ott meg azt vettem észre, hogy a "loop" modul nem kerül betöltésre bootoláskor.

Debiant én is mindig netinstallal tettem fel, úgy felkerül? Most nincs a környéken ilyen gép.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3393) wassermann válasza dash17291 (#3389) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Eredeti a kábel? - szerintem a saját táppal rendelkező vinyónál a vezeték plusz ága nem lenne szabad, hogy be legyen kötve!

(#3394) azbest


azbest
félisten

ha valakit érdekel, mire kell figyelni egy board tervezésekor, hogy könnyen, jól, kevés selejttel és olcsón gyártható legyen, akkor nézze meg ezt a videót [link]. Közben lehet, hogy rácsodálkozunk pár részletre a raspi-n és megértjük miért van rajta vagy miért úgy van rajta :)

(#3395) lord.lakli


lord.lakli
őstag

Sziasztok!

Raspbmc-ben ezeket érdemes átállítani?
- Képfrissítési frekvencia igazítása a filmhez
- videó megállítása a frekvenciaváltás alatt
- Lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz

(#3396) otapi válasza lord.lakli (#3395) üzenetére


otapi
tag

Sziasztok!
December elejére várom a Rasbpi-met, addig tervezgetem a kütyüt meg beszerzem hozzá a cuccokat. Raspbmc-t tervezek rajta futtatni egy USB-IDE átalakítóval csatlakoztatott HDD-vel.
Volna-e valami közkeletű megoldás arra, hogy használaton kívűl ne pörögjön a HDD? Egyelőre ott tartok, hogy a Raspberry menne állandóan, és a HDD tápját egy relén keresztül adom, amit a Raspberry irányít az egyik GPIO kimenetén. Attól függően hogy éppen fut-e az xbmc vagy nem.

A sima tápkapcsolót, ami kikapcsol mindent, elvetettem mert ahogy néztem az xbmc-ből ki kellene lépni kikapcsolás előtt, de ez a lépés néha kimaradna ha volna egy kapcsoló gomb a külső házon, így veszélyes :)

[ Szerkesztve ]

(#3397) moli.hu


moli.hu
őstag

aki torrentezesre hasznalja a gepet, annak mi a hosszutavu, oszinte tapasztalata? tenyleg a valosag irant erdeklodom, most nem masnak kell eladni a gepet.

az en tapasztalatom az, hogy a gep alkalmatlan akar meg kevesbe komolyabb torrentezesre is, ~25 aktiv peer folott fagy. ugy nez ki, hogy az egyetlen usb-vonal nem bir az adatmennyiseggel. es nem a hasznos adatfolyam nagy, mert a feltoltes 350-600kB/s, hanem az overhead, mert amivel megbiztam volna, az 20Mb/10Mb internetkapcsolaton 120+ torrentet seedelese torrentenkent maximalisan 1 peernek, de osszesen maximum 25 peernek.
a regi seed szerver ezt egy intel netburst celeron 1x3600MHz processzoron 0.25 load alatt, max 250MB memoria hasznalataval(!!) birta, gondoltam leveszem a peerek szamat tizedere, csak elbirja a rapsi. hat meg ugy sem. nalatok?

[ Szerkesztve ]

(#3398) CPT.Pirk válasza otapi (#3396) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az biztos, hogy relével kapcsolni a hdd-t nem jó ötlet. Nem tudom mennyire örül ennek, de az biztos, hogy legalább a fájlrendszerből le kell csatolnod lekapcsolás előtt.

Egyébként van energiagazdálkodás, ami tud olyat, hogy HDD spinoff, lényegében lekapcsolja a diszket ha x ideig nem használtad. Az arch alapú disztrónál ezt könnyű megcsinálni: [link], raspbmc-nél nem tudom, utána kellene nézni.

moli.hu: gyári órajelen megy a cucc, vagy tuningal sem bírja el? (csak érdeklődök)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3399) azbest válasza moli.hu (#3397) üzenetére


azbest
félisten

nem torrentezésre használom, csak néhány olvasott infó és tapasztalat:
- az smsc chipet sok kritika éri, főleg a nagyon rossz minőségű drivere miatt, amit próbálnak javítgatni, de legtöbben bottal sem merik piszkálni. Most novemberben mentek be ezzel kapcsolatos feljesztések is: [link]
- valami kernel paraméter sem tökéletes, mert ugyanaz a dvb-t driver ami jól megy asztali gépen, az a raspbian alatt több csatorna egyszerre streamelésekor elkezdi dobálni a csomagokat -> a tuner esetén adásonként új kapcsolatot nyit az eszköz felé. Valami gáz lehet az egyszerre nyitható file descriptorok körül.
A stream progit átálítva, hogy kevesebb descriptort használjon már jól ment több csatornával is az adás.

Idézet a tvheadend doksijából az érintett részből:
Disable PMT monitoring
This disable monitoring Program Map Table (PMT) for all services on a mux.
Most people should not require this, but because this involves creating a lot of table filters, some DVB cards have problems and report errors related to too many open file descriptors. If this happens try enabling this option.

Neked torrentezéskor rengeteg nyitott fájl descriptor lehet, ami a beállított kernel paramétereket meghaladhatja és attól szerintem lefagyhat.

[ Szerkesztve ]

(#3400) vzoltan válasza moli.hu (#3397) üzenetére


vzoltan
aktív tag

nalam vigan szalad a torrent hatterben, transmissiont hasznalok. igy nez ki a settings.json .
(egyzerre 1 aktiv letoltes es igy tutira nem fagy ki szerencsetlen pi. 40/20as net van, es maximumon tud letolteni illetve maximumon bir seedelni. (jelenleg is 7 aktiv van a 31 futo seedbol es ez a het eppen 1.96MB/s-el megy fel)

ezt meg hozza kellett adnom:

vm.min_free_kbytes = 32768

ide: sudo nano /etc/sysctl.conf

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.