Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit kell csinálnom ahhoz, hogy egy git clone le tudjon futni?

git clone git@github.com:davidflanagan/wifi-setup.git

Aztán permission denied (publickey) -ot kapok, ami feltételezem ssh-hoz kapcsolódó dolog, de egyszerűen nem találok rá megoldást. Legújabb noobs frissen felrakva.

Akkor is ezt kapom, ha git helyett https-el próbálkozom.
Letöltöttem zip-ként, de olyannal még nem találkoztam linux alatt, hogy ne menet volna a git clone by default.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41002) rosejbli válasza CPT.Pirk (#41001) üzenetére


rosejbli
senior tag

Itt van a gitnek egy elég hosszas értekezése, hogy mi lehet a baj.

(#41003) cog777 válasza CPT.Pirk (#41001) üzenetére


cog777
senior tag

Laptopon is ezt kapom. Valoszinuleg a github repo tulajdonosa nem allitotta be rendesen a jogosultsagokat.
Vagy github hiba :)

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#41004) CPT.Pirk válasza cog777 (#41003) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez lesz a megoldás. Másik repót simán klónoztam. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41005) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

A git@ az ssh repo, csak akkor fog menni ha van jogosultsagod (owner, collab, stb)
Kulsoskent a https link kell, ha klonozni akarod.

Nezd meg a klon linket a repoban, mennie kell

(#41006) cog777 válasza cSuwwi (#41005) üzenetére


cog777
senior tag

Es .. tenyleg. Mindig tanul az ember.

Ez mukodik:
git clone https://github.com/davidflanagan/wifi-setup.git
Cloning into 'wifi-setup'...
remote: Enumerating objects: 42, done.
remote: Total 42 (delta 0), reused 0 (delta 0), pack-reused 42
Unpacking objects: 100% (42/42), done.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#41007) CPT.Pirk válasza cog777 (#41006) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nálam ma reggel 9 óra magasságában még nem működött, mert így is próbáltam. :N

Aztán azóta egy másik hasonló repót húztam le, mert ennek a tartalma nincs frissítve és nem is működik.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41008) vpleft


vpleft
tag

Ha valaki Rainbow Six Siege-ezik, az új operátornak (Flores) érdekes kis DIY gadget-je lesz:

Titokban csak nem egy... raspberry? :D

(#41009) zapikanka válasza vpleft (#41008) üzenetére


zapikanka
tag

Sziasztok!

TV okosításra szeretnék venni egy Raspberry Pi-t. Netflix, HBOGO, M4Sporton Forma1. Később esetleg NAS-ról filmezés és erre torrent.
Ezt a konfigurációt néztem ki és venném meg, a véleményteket szeretném kikérni előtte.

Raspberry Pi 4 2GB
NOOBS 16GB
REVOLT PI 4 COOL BOX
RASPBERRY PI OFFICIAL 1M MICRO-HDMI
RASPBERRY PI 4 OFFICIAL TÁP, 15W

Köszi szépen!
üdv,
z

(#41010) PhoenixK válasza zapikanka (#41009) üzenetére


PhoenixK
őstag

Kapásból a netflix problémás, én még nem tudtam életre kelteni. Mondjuk nem is eröltettem sokáig. Így is eleget visz a hátán a kicsi négyeske!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#41011) csubyy válasza zapikanka (#41009) üzenetére


csubyy
tag

Szerintem egy tvbox ezekre olcsóbb és könnyebben kivitelezhető megoldást kínál.

(#41012) afi0903


afi0903
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap frissítettem a Pi-on lévő dolgokat (update és upgrade-del). A Pi-ról egy külső merevlemez tartalma SMB-vel és NFS-sel van megosztva. Van egy Amazon Fire Stick 4K-m, ezen fut a Kodi. A frissítés után a Kodi az NFS szerveren lévő filmeket szétesve próbálja meg lejátszani. SMB megy vele, csak ott meg a nagyobb sebességet kívánó filmek akadoznak. Az NFS szerver más eszközről gond nélkül megy. A Kodit többször újraraktam, a szervert és a Pi-t is újraindítottam, de nem hozott változást.
Mi lehet a gondja a Kodinak az NFS szerverrel?
Esetleg milyen más szerver jöhetne szóba, amin gond nélkül mennének a 4K-s filmek is?

(#41013) zapikanka


zapikanka
tag

Köszi a válaszokat!

Néztem ha TV-box és tudjon NAS-t is akkor az is ilyen árban van. Azért gondoltam ezt inkább

(#41014) csubyy válasza zapikanka (#41013) üzenetére


csubyy
tag

Egy 40 dolláros tvbox Coreelec-el mindent lejátszik a rádugott winyóról, amire előtte torrent-tel letöltheted a cuccokat. HBOGO, Netflix, UPC, Digi, RTL, TV2, IPTV és még nagyon sok kiegészítő van hozzá.

(#41015) kopogo


kopogo
tag

Helló kezdő raspberry-s.
telepített nextcloud illetve duckdns hol illetve mit kell beállítani a külső eléréshez.
config.php kell buherálni ???
A duckdns az működik ssh-n elérem a pi-t
köszönöm

(#41016) g.gergo válasza kopogo (#41015) üzenetére


g.gergo
senior tag

Port van nyitva? Egy kicsit bővebben is írjál, h h épül fel a rendszered, hálózatod, stb.

[ Szerkesztve ]

(#41017) kopogo válasza g.gergo (#41016) üzenetére


kopogo
tag

adott 1 dbupc connect box
port nem tudom melyiket kell nyitni.
pi 4 lanon van a routeren.

[ Szerkesztve ]

(#41018) Keem1 válasza kopogo (#41017) üzenetére


Keem1
addikt

Ha jól tudom, a Nextcloud web alapú, így értelemszerűen a http 80-as, illetve ha van SSL, akkor a https 443-as portot használja :DDD

Szerk:
Jajaj, jól emlékeztem, http/https portot használ. Nálam a 443-as van nyitva, mivel én titkosított kapcsolatot használok.

[ Szerkesztve ]

(#41019) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Van egy Raspberry PI-m, ami a legelső kiadás. Éveken keresztül működött, de egyik nap megadta magát és most már csak a power LED világít a többi nem. Egy külső vinyó volt rajta.

Van műszerem, forrasztópákám és jó néhány SMD alkatrészem.

Esetleg házilag javítható?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#41020) kopogo válasza Keem1 (#41018) üzenetére


kopogo
tag

Köszönöm.
Telefonos applikációval nem érem el.
Belső hálón megy elérem ,de a beállításokkal vagyok elakadva mivel kívülről szeretném elérni telefonnal.
SSL az nincs.
Mit hol kell állítani?

[ Szerkesztve ]

(#41021) CPT.Pirk válasza buherton (#41019) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kevés olyan alkatrész van rajta, aminek látható meghibásodása van. Ha ilyet nem látsz, akkor kb. esélytelen.

De én először megnézném, hogy nem-e az SD kártya adta meg magát. Ha onnan nem tud bootolni, akkor csak a power led fog világítani.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41022) Keem1 válasza kopogo (#41020) üzenetére


Keem1
addikt

Próbáld először a külső IP címeddel (tudom, írtad hogy a domain működik, de mégis...).
http://az.en.ip.cimem:80/nextcloud (vagy bárhogy is legyen a belső/lokál URL, ugyanaz, csak a belső IP/hosztnév kicserélve a külső IP-re).
Illetve próbáld meg böngészőből, olyan gépről, amin megy belső hálón, csak a külső címmel.
Ameddig ez nem klappol, addig szerintem fölösleges telefonnal próbálkozni.

(#41023) kopogo válasza Keem1 (#41022) üzenetére


kopogo
tag

rendben.
köszönöm szépen.
Ez a folyamat megoldás sikere vitt.
Működik.

[ Szerkesztve ]

(#41024) akipapi válasza kopogo (#41015) üzenetére


akipapi
tag

Szia!

Telepítés után még pár dolgot be kell állítani.
Én ez a videó alapján csináltam és tökéletesen működik: [link]

Bocs, most látom, hogy megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#41025) buherton válasza CPT.Pirk (#41021) üzenetére


buherton
őstag

Megtörtént, de semmi. Akkor kell keresnem valahonnan egy RPi-t. Igazából bármelyik jó csak menjen.

Köszi!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#41026) Aryes válasza buherton (#41025) üzenetére


Aryes
nagyúr

A GPIO kivezetéseken megnézném, hogy megvannak-e a szükséges feszültségek (5V, 3,3V), és ha jól tudom, kellene legyen a panelen még 2,7V és 1,8V is, ha valamelyik nem stimmel, akkor a hozzá tartozó feszültség regulátort kell cserélni. A régi lapokon ezek még külön alkatrészek voltak, az újabb SoC már belül állítja elő a szükséges feszültségeket.

(#41027) buherton válasza Aryes (#41026) üzenetére


buherton
őstag

Megmértem. Volt 5 V (ezen meg is lepődtem volna, hogy ha nincs) és volt 3,3 V is. A többit nem találtam meg. Felbuzdulva azon, hogy ott voltak a feszültségek újra megpróbáltam az SD kártya csere-berét és működött.

Megnéztem jobban ezeket az SD kártyákat és kiderült, hogy deformáltak. Az RPi 1-hez még normál méretű SD kártya kell.

Köszönöm a segítséget!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#41028) wassermann válasza buherton (#41025) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Jó hír! Mert ha nem az SD-kártyája halt volna meg, nem érdemes vele vacakolni. Ma már egy olcsó Pi Zero W is többet tud :-( De tényleg jó hogy újra működik!

[ Szerkesztve ]

(#41029) azbest válasza wassermann (#41028) üzenetére


azbest
félisten

Múltkor kíváncsiságból feltettem egy friss raspi os lite-ot a régi 256MB-os pi1-esemre.
Huh... szegény nagyon gyötrelmesen futott csak. Ha a pi kamerát beaktiváltam, ahhoz meg minimum 128MB ram szükséges és úgy már gyakrolatilag fagyogatott a konzolos rendszer a maradék 128 mellett. De amúgy is nagyon lassú volt. Eljárt felette kicsit az idő.

[ Szerkesztve ]

(#41030) buherton válasza wassermann (#41028) üzenetére


buherton
őstag

Egy torrent kliens, egy samba és egy minidlna fut rajta. Se DE, se más nincs rajta. A DE egyébként is minek? :P Ezzel egy HD filmet simán meg lehet nézni. Erre nem kell 4 szuper gyors mag, meg dedikált gigás Eth PHY.

Ettől függetlenül teljesen egyetértek, hogy alaposan eljárt felette az idő és igen kevés dologra használható már. Amire viszont nekem kell arra még tökéletes.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#41031) Aryes válasza buherton (#41027) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az alaplapon vannak tesztpontok, ahol mérni lehet ezeket, bár még sosem próbáltam.

(#41032) kopogo


kopogo
tag

Kezdő kérdés.
Milyen sorrendbe érdemes telepíteni a következő prg.ki hogy csinálja
torrent kliens, nextcloud , fájlmegosztás dlna,ftp.
dockerbe a nextcloud a többit nem + omv abba van fájlmegosztás ftp.

(#41033) cigam válasza kopogo (#41032) üzenetére


cigam
félisten

Ahogy tetszik. Teljesen mind1 a sorrend. Viszont az omv-ben is van docker ;-)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41034) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Boldog szülinapot Raspberry Pi! :C
Alig hiszem el, hogy 9 éve jött ki az elsö...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#41035) golya87 válasza PhoenixK (#41034) üzenetére


golya87
őstag

Idén várható vajon új modell?
Ráncfelvarrott 4-es, a 400-as SoC-ra építve?
Vagy inkább RPi Zero 3-as, vagy 4-es alapon?

(#41036) PhoenixK válasza golya87 (#41035) üzenetére


PhoenixK
őstag

Eddig semmit nem láttam, pedig egy ráncfellvarrott nagyon-mini Zero utódnak örülnék

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#41037) sztanozs válasza golya87 (#41035) üzenetére


sztanozs
veterán

Jaja, már kapható is a raspi mikrokontroller...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#41038) oOKitsuneOo


oOKitsuneOo
tag

Sziasztok! Van arra lehetőség, hogy online nézhessem a letöltött filmeket? Nem saját hálózaton, pl. vonaton.
omv, tm, minidlna, ftp, nextcloud ssl, php, stb... be tudtam állítani, de erre nem találtam még megoldást.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#41039) g.gergo válasza oOKitsuneOo (#41038) üzenetére


g.gergo
senior tag

Pl plex, emby, jellyfin

(#41040) oOKitsuneOo válasza g.gergo (#41039) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Szia, ekkor ők működnek lokal serveren kívül is?
Köszönöm utána nézek.

(#41041) g.gergo válasza oOKitsuneOo (#41040) üzenetére


g.gergo
senior tag

Igen. De ha nincs kedved ezekhez, én régebben nem túl elegánsan azt csináltam, h wireguard-al (vpn) csatlakoztam az otthoni hálózathoz, aztán vlc-vel meg kitallóztam, és lejatszottam ami kell.

(#41042) oOKitsuneOo válasza g.gergo (#41041) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Kipróbáltam a jellyt, köszi a tippet. Egyenlőre ezt próbalgatom. Később a vpnt is ki szeretném próbálni az még sajna nem sikerült.

(#41043) xPx válasza oOKitsuneOo (#41042) üzenetére


xPx
csendes tag

vpnnek zerotiert [link] ajánlok (a linkben a telepítés leírása van), pár kattintás a beállítása, tökéletesen működik. telefonról is könnyen tudsz csatlakozni a hálózathoz.

[ Szerkesztve ]

(#41044) solti válasza oOKitsuneOo (#41038) üzenetére


solti
senior tag

Ha az adatforgalom nem gond, akkor sima openvpn és a telefonon bármilyen videólejátszó. Ha gond, akkor a pi kevés lehet realtime transzkódoláshoz...
(pivpn scripttel az openvpn is egyszerű)

(#41045) oOKitsuneOo


oOKitsuneOo
tag

@xPx
@solti
Köszi a válaszokat. Kipróbálom akkor vpn- el is. Most este tesztelgetem a jellyt. Holnap meg vpn.

(#41046) golya87 válasza sztanozs (#41037) üzenetére


golya87
őstag

Az sajnos nem az az irány, amit keresek. :DDD

(#41047) sztanozs válasza oOKitsuneOo (#41042) üzenetére


sztanozs
veterán

VPN-re wireguard. Sokkal egyszerűbb, mint az openvpn.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#41048) oOKitsuneOo válasza sztanozs (#41047) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Szia, a fentebb említett pivpn scriptet használtam. Ott lehetett openvp és wireguard között lehetett választani. Alapértelmezett az openvpn így azon hagytam. Egyenlőre jól működik, azt nem tudom tudna e jobban.

(#41049) wassermann válasza golya87 (#41046) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Szerintem korai még bármit mondani, mi jön ki és mikor! Az alapítvány utolsó pillanatig titkolni szokta az új dolgokat.

A Pi-k szülinapja 3.14, azaz március 14.-e, ekkor fény derülhet valami újra ...

(#41050) golya87 válasza wassermann (#41049) üzenetére


golya87
őstag

Igen, ez alatt a lassan tíz év alatt jött már március elején, 14-én, májusban is új termék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.