Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) solti_imre válasza jackbacsi87 (#3593) üzenetére


solti_imre
tag

Pontosan! Az RPi tulajok egy része sajnos az általános iskolát sem végezte el (gondolom ezt abból, hogy ott alapként oktatják az Ohm-törvényt (táp és környéke kérdések), másik részük képtelen a google keresőjét használni ("hol vegyem meg?"), egy részük pedig olyan dolgokra akarja használni, amik nem erre a kütyüre lettek kitalálva. Hangsúlyozom: személyes véleményem! - de azt arra alkották, hogy a programozói, alkotó vénával megáldott(megvert? :-)) emberek millió egy éretelmes célra birtokba vegyék. Aki filmeket, programokat akar lopni és nézni, az használja a win valamelyik verzióját, hiszen maga a win is lopott szoftverek gyűjteménye!

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#3602) CPT.Pirk válasza azbest (#3600) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Thx, megpróbálom. Mondjuk még mindig nem teljesen világos, hogy hol fogom én látni a cucc képét. Egyébként a korábbi buildben nem volt kiválasztható semmilyen tuner, mikor a webről állítgattam, talán majd az új buildel lesz valami...

solti_imre: Filmek és zenék letöltése nem lopás a hatályos törvények szerint, köszönhetően az üres hordozói díjnak, amit mindenen megfizetünk. (most ne menjünk bele abba, hogy mit jelent ha vissza is tölt valaki torrenten, mert nem csak a torrent létezik)

A programozói véna meg egy dolog, arra nem gondolsz, hogy miközben ezzel a cuccal csinál valamit olyan, akinek ilyen nincs, mondjuk elkezdi érdekelni a cucc programozása BASH-ben, vagy a GPIO kezelése? Lehet korábban nem is hallott ezekről, mert addig meg csak azt látta, amit suliban kényszerből és rosszul tanítottak heti 1 órában...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3603) vzoltan válasza azbest (#3600) üzenetére


vzoltan
aktív tag

koszonom, kulon hozza adassal sikerult berakni
egy baj van most:)
Too bad signal.
ami vicc hogy konkretan szemben van velem a torony, es nincs koztunk semmi,
de ami most bezavarja az a kod, ami akkor hogy nem latom se a tornyot se a szomszed hazakat :)

majd kesobb ujra nezem.

(#3604) CPT.Pirk válasza azbest (#3600) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No meglett a tegnapi hiba, kicsi volt a boot partíció, a cp parancs meg csak addig másolta a fájlokat, amíg volt hely...
Ma megcsináltam a partíciót nagyobbra a szokásos módon, aztán feltettem a kellő állományokat, de most csak a színes kezdő képig jut el, aztán villog a zöld. Megnéztem két buildet-is, de mindkettőnél ez van. Van valami ötleted?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3605) azbest válasza CPT.Pirk (#3604) üzenetére


azbest
félisten

Van bármi oka annak, hogy kézzel akarod particionálni és felmásolni a fájlokat?
Egyébként egy clean install csak annyiból áll, hogy futtatod scriptet ami mindent megcsinál.

sudo ./create_sdcard /dev/sdX

(#3606) CPT.Pirk válasza azbest (#3605) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe, csak megint a nehezebb utat választottam, mert nem vettem észre az install szkriptet. Ezen a héten valahogy nem vagyok csúcsformában... ;]

Szóval, aktuális build felment, tvheadend telepítve, de webes felületen az adapterek listája még mindig teljesen üres, pedig ahogy olvasom, ott kellene kiválasztani, mim van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3607) azbest válasza CPT.Pirk (#3606) üzenetére


azbest
félisten

pontosan milyen tunered van?

ha be ssh-hoz a pi-re (root/openelec) akkor látni kéne a /dev/dvb eszközöket mondjuk ls -sel listázva.
Esetleg egy lsusb is érdekes lehet.

másik ötlet, hogy miután már elindult a rendszer, utólag dugd rá a tunert és ssh-n add ki a parancsot:
tail -n 80 /var/log/messages

ebből is látni, hogy mi történik a tunerrel kapcsolatban, hogy hiányol -e valamit. Nálam így néz ki ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3608) CPT.Pirk válasza azbest (#3607) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No a gond az volt, hogy USB hubon keresztül nem látja. Közvetlen bedugva működik, látja a csatornákat. Hogyan lesz ebből kép? Ha ott rányomtam a lejátszás gombra, akkor weben keresztül akarta VLC-vel elindítani a lejátszást, de persze nem tudta megcsinálni.

Vagyis hogyan jut el a kép a PI kimenetére?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3609) azbest válasza CPT.Pirk (#3608) üzenetére


azbest
félisten

No, ha megy, akkor kövesd ami itt írtam: [link]

a tvheadend -ben ha felkonfiguráltad a csatornákat, akkor utána az openelec-hez a livetv menüt aktiválhatod, de érdemes a video menübe is betenni, úgy ahogy pár hozzászólással ezelőtt írtam

(#3610) azbest válasza azbest (#3609) üzenetére


azbest
félisten

wow, friss openelec alól jól megy az it9135 is ... yeah... na akkor csak valami beállítás kérdése raspbiannál is

(#3611) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Van aki magyar oldalról vett WiFi stick-et? Kéne már vennem egy minit (pl.), csak nem akarok mellényúlni. Kis hatósugarú AP-t szeretnék csinálni belőle. Amúgy a WiFi, vagy a LAN terheli meg jobban a Pi-t?

Analóg videokimenet mekkora felbontásig élvezhető minőségű? 5-7" körüli kijelző szeretnék ráaggatni.

(#3612) CPT.Pirk válasza azbest (#3609) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért már kezd szívatásba átmenni a dolog. :DDD

Most a tápcsati felől tápláltam meg, a feszültség meg leesik 3.8V alá, ha bedugom a tunert. Kössem ki a bemeneti polyfuse-t?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3613) azbest válasza CPT.Pirk (#3612) üzenetére


azbest
félisten

naja, az a polifuse is bekorlátoz a fogyasztásban, de akár a táphoz használt mikrousb kábel minősége is bejátszhat, van olyan kábelem, amivel leesett 3.9-re, kicserélve meg 4.6 lett másikkal.

A hub ha aktív (saját tápos) arról el kéne menjen a tuner. Szóval ezt valahogy ki kell logikázni hogy a te cuccaiddal hogy a legjobb, a kiméregetés sokat tud segíteni.

(#3614) CPT.Pirk válasza azbest (#3613) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, megbontottam az USB hub vezetékét, az kapott egy aljzatot, most onnan megy a táp, így nem esik 4.8V alá a feszültség még tunerrel sem.

LiveTV be van kapcsolva, a tvheadend pvr engedélyezve van, és a hozzáadott channel1, channel2 stb. is látszik benne, csak éppen nem tudom megmondani, hogy melyikhez melyik szolgáltatás tartozzon, alapból meg nincs semmi...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3615) azbest válasza CPT.Pirk (#3614) üzenetére


azbest
félisten

a tvheadend webes felületén megadtad a csatornákat? (mux hozzáadása majd csatornák map-pelése)

(#3616) CPT.Pirk válasza azbest (#3615) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na az most sikerült, bár csak 4. próbálkozásra tett be minden adót, az első 3 esetben csak 4-et tett be.

Azt tapasztaltam, hogy van kép, bár színes csíkok és kockák tarkítják, mindegyik adónál ilyen. Nem hiszem, hogy vételi probléma lenne, mert az antennát ugyanott hagyva a laptopon a VLC-vel tökéletes képet kapok. (PI-re kötve mozgatva az antennát sem lett jobb a helyzet)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3617) Gólya.


Gólya.
tag

fdh.hu- ról hogy rendeltétek meg? Próbálom beírni a cikkszámot de nem találja meg. Onnan a legolcsóbb?

[ Szerkesztve ]

(#3618) azbest válasza CPT.Pirk (#3616) üzenetére


azbest
félisten

A raspbian rendszeren nekem is van olyan tuner ami problémás. Az it9135ös ilyen azon. Az af9015 ment ott is. Most r12557 -es openelec van a kártyán, arról próbáltam pécéken lejátaszani több adást egyszerre és a harmadiknál panaszkodott "too many open files" hibára.

Próbáld esetleg úgy, hogy csak az egyik tunerjére kofigurálsz csatornákat (pl kiveszed a mux elől a pipát a második tuneren). Meg a generál fülnél a "Disable PMT monitoring:" bepipálása is segíthet.

(#3619) wassermann válasza Gólya. (#3617) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha jól emlékszem én sem találtam annak idején, de ha hétfőn felhívod őket telefonon megmondják van-e nekik a legújabb raktáron (múlthéten még volt : ).

[ Szerkesztve ]

(#3620) peter9228 válasza Gólya. (#3617) üzenetére


peter9228
aktív tag

E-mail-ban kell rendelni. Nekem utánvéttel 13405 Ft volt. Nem tudom mennyi pontosan ebből a szállítás, de nov. 13-án megkérdeztem, akkor 9055.-HUF+áfa volt az ára (szállítás nélkül). Szóval igen, innen a legolcsóbb (Magyarországon belül)

(#3621) CPT.Pirk válasza azbest (#3618) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt inkább az lesz a gond, hogy AF9013-nak ismeri fel a két tunert, nem 9015-nek. Egyébként a HD adók nem is indulnak el. EPG viszont megérkezett, ez eddig nem volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3622) solti_imre válasza CPT.Pirk (#3602) üzenetére


solti_imre
tag

"A programozói véna meg egy dolog, arra nem gondolsz, hogy miközben ezzel a cuccal csinál valamit olyan, akinek ilyen nincs, mondjuk elkezdi érdekelni a cucc programozása BASH-ben, vagy a GPIO kezelése?"

Adja az Isten, hogy így legyen! Egy terméket akkor lehet eladni, ha széles támogatói bázisa van - és ezt leginkább a hozzáértő emberek sokasága jelentheti! (Emlékszem, amikor 1993-ban elkezdtem a linux-szal foglalkozni, mennyire jól jöttek a hozzáértők segítségei - persze most is! :-))

"Filmek és zenék letöltése nem lopás a hatályos törvények szerint, köszönhetően az üres hordozói díjnak"

"A fájlcserélő hálózatokat eleve illegális dolognak tartani nyilvánvalóan dőreség, hiszen ezzel az erővel magát az internetet, vagy a TCP/IP protokollt is betilthatnánk, valamint az összes férfit letartóztathatnánk nemi erőszak elkövetéséért, arra hivatkozva hogy megvan hozzá az eszköze. Nem jogvédett, vagy akár saját tartalmak szabadon terjeszthetők ilyen módon, ezt nem tiltja semmi. Ugyanakkor tény, hogy a fájlcserélőkön elérhető tartalmak legnagyobb részt valóban a szerző engedélye nélkül jelennek ott meg, és mivel a megosztó hálózatokon a másolás mellett egyszerre megosztás, így visszatöltés is történik, már kimozdulunk a szerzői jogi törvény "szabad felhasználás" kategóriájából. "

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#3623) vzoltan válasza solti_imre (#3622) üzenetére


vzoltan
aktív tag

lovesem se volt eddig php es bashoz, most pedig csinaltam egy "webappot" phpban (6oram banta:) ) amin egy szinskalarol kivalasztva a szint szepen kikuldi statikus hatterfenynek a tv moge a ledekre, valamint vpnre kapcsolodik a pi ha kerem (pandora es hulu) illetve bontja a vpnt, ugyan ezzel a phpvel. Pedig en is kizarolag mediaplayernek vettem, de mar baromi sokmindent "megtanultam" a barkacsolas es sajat igenyek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3624) ivjoe válasza peter9228 (#3620) üzenetére


ivjoe
tag

RS-nél 11k szállítással és ÁFA-val együtt.

http://lorem.hu

(#3625) lord.lakli válasza ivjoe (#3624) üzenetére


lord.lakli
őstag

Csak érjen ide még ebben az évtizedben :)

(#3626) balazs1979


balazs1979
csendes tag

Hello!
Csinaltam par merest a raspberry alaplapi feszultsegerol, kulonbozo toltokkel es kulonbozo kabelekkel.
A felallas: Raspberry Pi, rajta egy USB-s kulso tapos winyo, egy TP-LINK TL-WN722N USB-s wifi, ethernet, 4GB SD. Multimeterrel mertem a feszultseget az alaplapi teszt pontokon.
Sok mindentol fugg a dolog. Ami kijott, hogy kell egy jo tap (nem eleg a megfelelo amper, a feszultseget kell stabilan tartania), valamint kell egy jo kabel. Fontos a jo csatlakozas is, valamint mindez idoben is valtozhat.
Harom merest vegeztem minden esetben. Egyet alap terhelesnel, egyet 100%os procival, egyet pedig halt utan, ez utolso nagyjabol a tap altal leadott feszultseg.
A legtobbet term. a tap szamit, volt olyan tap, ami hiaba volt 1A-os, 4,5V-ra leesett mar boot alatt, es ra sem tudtam SSH-zni az eszkozre, mert dobalta az ethernetet meg a wifit. Meg egy 2A-es iPad toltovel sem jutottam sokra, ennel sem vartam meg, mire bebootol az eszkoz...
A tapok:
Motorola Defy tap, 5,1V, 850mA
Alcatel T-mobile Move tap, 5V, 1000mA
Hobbyrendeles tap, 5V, 1000mA (gyakorlatilag ez is 5,1V volt) http://www.hobbyrendeles.hu/termek.1122.halozati_usb_tolto_
Feher utangyartott tolto, Keleti GSM-bol. 5V, 1000mA
iPad tolto 5V, 2A

Kabelek:
Motorola defy kabel, 1m
Noname kabel, 1m
Nokia 10cm kabel

Az eredmenyek:
Az utolso 2 tapot ki is zarhatjuk egybol, mert mar ralepni sem tudtam az eszkozre, 4,5 es 4,6 V korul produkaltak.
A kabeleket a hobbyrendeleses tappal teszteltem.

halt idle 100%
nokia kabel 5,09 4,81 4,77
noname kabel 5,07 4,72 4,68
motorola kabel 5,09 4,86 4,8
Motorola defy tap 5,1 4,89 4,87
Alcatel move tap 4,94 4,76 4,76

A csatlakozokat mozgatva tovabbi 0,05V ingadozas tortent neha. Valamint a 100% CPU meresnel tapasztaltam olyant az alcatel tappal, hogy kb 1 perc utan 0.03V-tal kevesebbet mutatott a muszer, talan valami melegedes lehetett az oka a tapban, mert mas tapoknal nem jott elo a dolog.

(#3627) Osiris


Osiris
őstag

Mi lehet az oka annak, hogy az rpi órája (RaspBMC) 2 óra alatt majdnem 10percet siet? :F

(#3628) vzoltan


vzoltan
aktív tag

raspberry pi gyilkos lenyegeben egy 6x6x6 os kocka hozza adott hutobordaval egyutt.
Ami a legszebb az egeszben h android mellett Ubuntu 12.10is fut rajta. Ez pedig a kisteso

(#3629) teppik_amon válasza vzoltan (#3628) üzenetére


teppik_amon
tag

Óóó a kistesó már árban sincs messze a raspi-től! Ez már korrekt otthoni szervergép/htpc lehetne.

(#3630) solti_imre válasza vzoltan (#3628) üzenetére


solti_imre
tag

De azért ez már egy másik árkategória! (legalábbis a bratyó! :) )

[ Szerkesztve ]

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#3631) vzoltan válasza solti_imre (#3630) üzenetére


vzoltan
aktív tag

mas ar es x szer nagyobb teljesitmeny es full desktop rendszer, low power es zero hang. Szerintem megeri

(#3632) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Windows alatt megosztottam egy mappát (jelszvas védelem nélkül) amit SMB-vel fel is csatolt az openelec annak rendje és módja szerint.

Átálltam Ubuntu 12.10-re a kérdéses gépen, megosztottam Samban a mappát, s bepipáltam a guest access lehetőséget, hogy olyanok is tudjanak csatlakozni akiknek nincs felhasználói fiókjuk a gépen, ennek ellenére mégis jelszót és felhasználónevet kér bejelentkezéskor. Az ubuntus felhasználó/jelszó párost nem szereti, nem fogadja el. Mit tegyek?

Köszönöm a segítséget!

Megvan, csak egy reboot kellett.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#3633) solti_imre válasza vzoltan (#3631) üzenetére


solti_imre
tag

+ szállítási díj (30 USD), így a teljes ár 119 USD...

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#3634) vzoltan válasza solti_imre (#3633) üzenetére


vzoltan
aktív tag

nem is mondtam hogy 35-45 dollar. Amit en valogattam ossze csomagot az erosebbik verzioval az rogton 150usd, nekem meg igy is megeri, hiszen nem annyira limitalt az eroforras miatt mint az rpi. De meg varok vele januar vegeig. Akkortol szallitjak, addig meg barmi lehet:)

(#3635) designREX


designREX
tag

Sziasztok.

Valaki segítsen nekem!
Melyik wifi usb modul működik az rpivel, amit lehet kapni jelenleg boltban.
xbmc+raspbmc van fent.

(#3636) Benoe77 válasza vzoltan (#3628) üzenetére


Benoe77
őstag

Csak kérdés milyen lesz a támogatottsága. Az MK802-re is írták, hogy menni fog rajta pl. az ubuntu, de hardveres gpu gyorsítás ha jól tudom azóta sincs...

[ Szerkesztve ]

(#3637) vzoltan válasza Osiris (#3444) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Osiris
amugy ha jol emlekszem erre megoldas a felszin beallitasoknal van, betutipust at kell allitani nagybetu nelkulire.

[ Szerkesztve ]

(#3638) vzoltan válasza Benoe77 (#3636) üzenetére


vzoltan
aktív tag

a belinkelt oldal aljan van ket video, egyik Ubuntu masik pedig android+xbmc tamogatas tuti lesz, ez morog az sgs3ban is.

(#3639) Osiris válasza vzoltan (#3637) üzenetére


Osiris
őstag

A megoldás az hu-utf-8 local alapértelmezettnek beállítása volt. (A legfrissebb RaspBMC-ben ehhez kelett swap, mert különben a generálásnál elfogyott a memória (a 256MB-os verziónál).)

(#3640) vzoltan válasza Osiris (#3639) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Amugy ha ebben a menuben bekapcsolod akkor szep elso Nagybetu tobbi kisbetu lesz.
De akkor utf-8 ok

(#3641) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Na, megint én vagyok, de erre nem találtam megoldást így hirtelenjében, mivel ha jól láttam nincs idevágó topik. Openelec alatt a már nem használt, csatolt hálózati SMB mappákat hogy tudnám eltümtetni a Videós listáról? Van egy pár... :)

Köszi a segítséget!

Üdv. core2

(#3642) azbest válasza Neil Watts (#3641) üzenetére


azbest
félisten

elvileg egér jobb klikk hatására előjön hogy szerkesztés/törlés. Ha nem egérrel vagy egeret szimuláló távirányítóval használod, akkor sajnos nem tudom, hogy lehet ezt elérni.

(#3643) Neil Watts válasza azbest (#3642) üzenetére


Neil Watts
veterán

Webes felületről irányítom :)

Üdv. core2

(#3644) megema válasza balazs1979 (#3626) üzenetére


megema
őstag

Én egy utángyártott (értsd másolat, bár nem filléres) iPhone töltőről táplálom a Pi-t. 5V/1A papíron. Pendrive rádugva, lan-on filmet olvas SMB megosztásról, OC 840 MHz-re. Nem volt még vele semmi gond. A kábel noname gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#3645) lord.lakli válasza megema (#3644) üzenetére


lord.lakli
őstag

Feszültséget nem mérted?

(#3646) Osiris


Osiris
őstag

Mitől lehet az, hogy a RaspBMC-n sambával megosztott usb meghajtót windows alatt a \\RASPBMC\devices\ed2b10fc-888a-43d9-86f8-a1859069a363 hálózati helyként tudom írni olvasni, de openwrt alatt mikor megpróbálom felcsatolni akkor ugyanerre ( mount -t cifs -o username= //RASPBMC/devices/ed2b10fc-888a-43d9-86f8-a1859069a363 /mnt/shared ) azt kapom, hogy nincs ilyen eszköz. Viszont ha a //RASPBMC/devices/ utvonalat csatolom fel, akkor felcsatolja a raspbmc /media/ könyvtárat amiben látom is a tartalmat, de csak 0bájt méretű fájlok vannak a könyvtárakban, és a felcsatolás mérete nem a megosztott usb-s meghajtó, hanem a raspbmc sd kártyának a mérete.. Mi lehet a baj? Miért nem látom a meghajtót, ha win alatt elérem a fájlokat?

[ Szerkesztve ]

(#3647) megema válasza lord.lakli (#3645) üzenetére


megema
őstag

Nem foglalkoztam vele, mivel mióta megvan ezzel használom és nem volt semmi gond. Anno az iPhone 3GS-t erről töltöttem, és ahogy a nem gyári töltők nagy részétől, pontatlan volt a digitizere, amíg le nem vettem róla. A 3GS-ek érzékények erre.

Durvább OC-t nem próbáltam, mert ahhoz még kellenének sünik. A cél amúgy is a kocsiba beépítés lenne. A gond csak az, hogy nem találtam meg a megfelelő hozzávalókat még. Találtam 7"-os érintőkijelzőt HDMI-vel, ami teljesen Pi kompatibilis és még 2 DIN-es házzal is árulják, de a kocsim speciális 1 DIN-es sajnos. A fejegység előlapja bazi nagy, egy 7"-os kijelző (magasságra) nagyon szűken elférne a helyén, de mögötte 1 DIN-es ház van. A felnyíló kijelzős 1 DIN-es fejek sem játszanak, mert nem vízszintesen van kialakítva a szabvány hely, és a végállásnál már beleütköznének a klímavezérlőbe. Szóval valami egyedi megoldás kell... 6,2"-os kijelzővel ki tudnék egyezni, de az meg ritka sajnos. HDMI-vel meg nem is találtam... 800*480-as felbontás mellé szerintem már nem nyerő az analóg kimenet, HDMI-VGA átalaító meg elég borsos árban van.

(#3648) peter9228 válasza megema (#3647) üzenetére


peter9228
aktív tag

Nem olyan drága az a hdmi-vga átalakító: [link]
Csinálj ilyet: [link] :))

(#3649) azbest válasza peter9228 (#3648) üzenetére


azbest
félisten

Olyan hdmi-vga átalakítót véletlenül se vegyetek, mert nem jó semmire. Erről már többször volt szó a témában.

Ilyen, vagy ehhez hasonló aktív hdmi-vga átalakítóval lehetséges a problémát megoldani: [link]. Ebből is olyat érdemes, ahol van külön táp bemenet, mert a táp nélküliek túlterhelhetik a hdmi portot és kárt okozhatnak a raspi-ben / a készülék hdmi portjában.

Nekem utólag kellett táp kábelt beforrasztani, mert lehagyták róla.

Ebay-ről 12 usd körül lehet venni ilyeneket, ami hasonló áron van, mint az előttem linkelt kamu átkötő kábel, viszont ténylegesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#3650) ödönbéla


ödönbéla
csendes tag

Általánosba járó gyereknek ti melyiket vennétek? Ezt vagy valamelyik kínai pendrive-ot?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.