Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) PistiSan válasza Proci85 (#2150) üzenetére


PistiSan
addikt

Igazából semmi új információ nincs rajta számomra, fizetni nyilván nem kell semmit, mert az vásárláskor történt meg. Gondolom olyannak lehet ez a számla érdekes aki mondjuk le tudja írni valami módon az összeget, vagy az ÁFA-t.

(#2152) azbest


azbest
félisten

Azt a mindenit... már 51 dolcsitól indulnak a konkurens androidos médiajátszók [link], de nem mindegyik alwinner alapú.

Eben múltkori humorizálása kapcsán aktuális:
"I think if someone figures out a way to sell a mail-order board without charging VAT or shipping, we’re doomed :) Seriously though, we plan to compete by being cheaper and more powerful than the competition." [link]

(#2153) szabi__memo válasza azbest (#2152) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És ennek nagy része haszon

(#2154) mproci


mproci
csendes tag

Nagyobb mennyiségben rendelünk most Raspberry Pi-t. Ha valakit érdekelne, csatlakozhat:
http://raspberry.finalart.hu/
https://www.facebook.com/events/307392546023695/

(#2155) azbest válasza mproci (#2154) üzenetére


azbest
félisten

Na és miért rajtatok keresztül kellene? Ennyiért egyénileg is kiszállítja a két disztribútor. Sőt, ti még ezen felül számítotok fel szállítási költséget. Ti csak plusz láncszem vagytok a hivatalos disztribútor és a vevő között.

Egyáltalán legális, hogy áruljátok? Csak két disztribútorhálózattal szerződött le az alapítvány, mindenki másnak egyénileg kell engedélyt kérnie a raspberry pi nevének, logójának felhasználására. [link]

[ Szerkesztve ]

(#2156) mproci válasza azbest (#2155) üzenetére


mproci
csendes tag

Felvettük a kapcsolatot az alapítvánnyal, jelenleg folyamatban vannak a tárgyalások, a magyarországi disztribúcióról. Tisztában vagyunk a Trademark szabályokkal és be is tartottuk őket. Jelenleg nem jobb nálunk rendelni, csak egy opció. Későbbiekben lesz hazai raktárkészlet, illetve olcsóbb lesz a készülék és a kiszállítás rajtunk keresztül.

(#2157) designREX


designREX
tag

Sziasztok!
A héten megérkezett nekem is a kicsike :)

(#2158) designREX


designREX
tag

Jelenleg ahhoz hogy az xmbc fusson rajta mit érdemes feltenni rá?

(#2159) Xmodule válasza designREX (#2158) üzenetére


Xmodule
őstag

min. 2GB sd kártya, micro usb 5V 500mA min, de jobb a 700mA. bill+egér vagy táviranyito internet, hdmi tv -re. szerintem ennyi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2160) MiZY válasza designREX (#2158) üzenetére


MiZY
tag

OpenElec nekem bejott! :)

(#2161) designREX válasza MiZY (#2160) üzenetére


designREX
tag

Helló!

Letöltöttem ezt a openelec-raspberry.img 1,9 gb-os imaget. Win32diskimage-vel kiírtam sdre.
Táp 5v 700mamperes, bill, egér van. Egyedül a hdmi nincs meg, csak sima rca csatlakozás.
Elindítom, felvillantak a szövegek majd elsötétül minden.
A ledeken látni hogy dolgozik ezerrel de nem jön be kép.
Arra gondolok, hogy az rca kimenetet lekapcsolja és csak hdmin megy a kép de sajnos az nekem jelenleg nincs megoldva. Van mód rá, hogy az rcán is jöjjön a kép, vagy esetleg más lehet a hiba oka?

Előre is köszi a segítséget!

(#2162) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Valaki rájött már, hogy lehet-e frissíteni a meglévő RASPBMC-t, vagy minden frissítésnél egy tiszta telepítést kell végezni? Nem is lenne nagy baj a tiszta telepítés, ha valahogy át lehetne vinni az összes beállítást (xbmc beállítások + telepített és beállított appok)

(#2163) azbest válasza designREX (#2161) üzenetére


azbest
félisten

config.txt-vel lehet hangolni a kimenetet http://elinux.org/RPi_config.txt
esetleg pal-ra kell állítani

Ezt a részét windows alól is látod a kártyának.

(#2164) fo_di válasza designREX (#2161) üzenetére


fo_di
őstag

linuxkompatibilis szövegszerkesztővel (pl notepad++ linux sortötéssel) csinálsz egy config.txt nevű fájlt az sd kártya fat32 partíciójára (a windows alatt látható részére), amibe a következőt írod bele

sdtv_mode=2
sdtv_aspect=1 4:3

D@reeo: egyelőre a wikiben nem sokat írnak róla, de megoldható: [link]
keresgélni kell az xbmc menüben

[ Szerkesztve ]

(#2165) designREX válasza fo_di (#2164) üzenetére


designREX
tag

Sikerült képet kapnom!
Be is jött az XBMC! :P
De, nincs hálózat :(
a kábel be van dugva, a switch jelzi is hgy aktív az eszköz a boardon is világit a link, de a rendszerben automatikusan kap ipt- nem a routertől, pedig kellene.
Az xbmcben lehet valahogy statikussan adni ip-t?

(#2166) designREX


designREX
tag

Azt írja ki hogy Internet: Nincs internet csatlakozás. Hálózati beállítások ellenőrzése szükséges.
De ott csak a http proxy dolgait találom.

(#2167) designREX válasza designREX (#2166) üzenetére


designREX
tag

Megvan. :D

(#2168) fo_di válasza designREX (#2166) üzenetére


fo_di
őstag

a programoknál van egy openelec os settings, abban lehet ilyet állítani
http://wiki.openelec.tv/index.php?title=OpenELEC_config_addon

akkor elkéstem :)

[ Szerkesztve ]

(#2169) designREX


designREX
tag

Ez kezd érdekes lenni.
Most hogy sikerült a lan beállítása statikusan, újraindítottam.
A rendszerinfónál a kapcsolat felváltva villog hogy nincs kapcsolat, csatlakoztatva. a mac cím meg foglalt.
Ez mi lehet?

(#2170) azbest válasza designREX (#2169) üzenetére


azbest
félisten

A routered rendesen be van állítva? Eleve automatikusan mennie kéne mindennek.

(#2171) designREX válasza azbest (#2170) üzenetére


designREX
tag

Igen, rendesen. Minden más eszköz azonnal csatlakozik.
Csak a Pi nem. De másik rendszerrel már a Pi is működött.
A router is látja ki is irja a mac címét a pinek.
már kábelt is cseréltem.
Az xmbc 12.0-alpha1 van fet.
Ez a legfrissebb?

(#2172) fo_di válasza designREX (#2171) üzenetére


fo_di
őstag

és ha a routeren osztasz ki fix ipt mac alapján a raspinek? (nincsen rajta mac tiltás?)

(#2173) designREX válasza fo_di (#2172) üzenetére


designREX
tag

Most pont ezt csináltam de nem reagál. Világit a link, világit a swich ledje de pl a windows alól pingre nem válaszol csak kb minden 50ikre. az xbmcen meg ugyan úgy nincs kapcsolat.

(#2174) Proci85 válasza designREX (#2171) üzenetére


Proci85
senior tag

Jártam már úgy vékonykliensekkel (kb mint a PI), hogy adott router adott eszközt nem kezelt le normálisan. DHCP nem adott neki IP-t, ha kézzel húztam fel akkor nem látta a routert.
Másik routerrel ugyanaz a vékonykliens remekül ment. Másik vékonyklienssel meg a router. Szóval bármelyiket cseréltem, jó volt, de azok ketten együtt nem.

Magam sem hiszem, ha nem látom, de vesd ezt is számításba.

(#2175) designREX válasza Proci85 (#2174) üzenetére


designREX
tag

Remek lehetőségek :D
Ez egy asus wl-500g-p router openwrt rendszerrel. Ezzel mindennek menni kell :D

(#2176) PistiSan válasza designREX (#2175) üzenetére


PistiSan
addikt

Ugyan ilyen routerem van, V2-es, szintén oprnwrt van rajta. Nekem minden tökéletesen megy.

(#2177) designREX válasza PistiSan (#2176) üzenetére


designREX
tag

Vissza tettem a wheezy-raspbian imaget, azóta nekem is :)

(#2178) GyéBen


GyéBen
tag

Friss hír:
18 hetes várólista van a RS-nél. Szóval aki az RS-től szeretne Pi-t venni, vegye meg most, karácsonyra csak ide ér! ;]

(#2179) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Megpróbáltam rákötni a Raspit egy CRT TV-re - előtte HDMI-n volt egy LCD-n - a sárga csatlakozó bedugva a videoba, a másik az audioba, el is jut a szerkezet a bootig, látom is az openelec logót, azt mégsem értem, hogy utána miért dobja el a képet, s miért nem látok semmit az AV csatornán :(

Üdv. core2

(#2180) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv

Ma jott meg a kicsi, sikerult beuzemelni, de elso hasznalat utan tudatosult bennem egybol hogy egy aktib usb hubot nyomban be kell szerezem, amit tobben is irtatok....tudnatok ajanlani olyat ami bevalt, nektek es tokeletesen mukodik az rpi-vel?

Csaba

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2181) XtremLor válasza GyéBen (#2178) üzenetére


XtremLor
őstag

A farnell-nel 5 hetet irnak, 2.-an adtam le a rendelest, jul. 18 kaptam az uzenetet hogy feladva, es tegnap 24.-en meg is erkezett.
Az rs-tol 3.-an rendeltem egy masikat a testveremnek, kivancsi vagyok mikorra jon meg :DDD
neki nem surgos, viszont olcsobb :K

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2182) GyéBen válasza XtremLor (#2181) üzenetére


GyéBen
tag

Ja, meg az RS nem postával küldi, hanem DHL-lel, és nem buborékos borítékban, hanem rendes dobozban.

(#2183) designREX válasza Neil Watts (#2179) üzenetére


designREX
tag

Nekem is ez volt a gondom. a válasz itt: http://prohardver.hu/tema/raspberry_pi/hsz_2164-2164.html

(#2184) Neil Watts válasza designREX (#2183) üzenetére


Neil Watts
veterán

THX, efelett átsiklottam valahogy :R

(#2185) Neil Watts válasza designREX (#2183) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Megcsináltam, de semmi eredménye. Felvillan az Openelec logo, majd utána kék kép, mintha nem lenne jel. :/

Megcsináltam ubuntu alól a config.txt fájlt, és semmi.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2186) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Üdv!

Kinél érdemes most rendelni ?
ÁR / Szállítás idő / előrefizetés ....stb ....

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#2187) fo_di válasza Neil Watts (#2185) üzenetére


fo_di
őstag

ugye nincsen bedugva a hdmi?

bigyo108:
ára mindkét forgalmazónál kb ugyanannyi (néhány száz forint ide-oda, nem számottevő), kb 12k huf
a farnell postán küldi borítékban kis dobozban, az rs meg dhllel nagy doboz pufis borítékban
farnellnél állítólag rövidebb a lead time (állítólag), de rsnél talán annyit veszel, amennyit akarsz (legutóbbi állás szerint farnellnél talán egyesével lehetett még a megnyitás után is rendelni)
ha kártyával fizeted, akkor elvileg a postázás előtt vonják, ha paypallel, akkor valószínűleg rögtön (de ezt nem tudom megerősíteni)

[ Szerkesztve ]

(#2188) Neil Watts válasza fo_di (#2187) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nincs.

(#2189) GyéBen válasza bigyo108 (#2186) üzenetére


GyéBen
tag

Ár: ha jól tudom Farnell-nél 34 font körül van adóval és kiszállítással.
RS-nél én 36,7 fontért vettem a Pi-t + tok + adó + szállítás
Ha nem kell tok, akkor egyértelműen az RS az olcsóbb. (Az RS-nél kapható tok vagy 5 fontba kerül.)

Szállítási idő: Farnell-nél 4-5 hetes várakozás van, míg RS-nél 18 hetes.

Előrefizetés: én RS-nél vásároltam, PayPal-lal, és vásárláskor le lett véve az öszzeg a PayPal számlámról. Ha jól tudom, bankkártyás vásárlásnál később veszik le a pénzt, de még szállítás előtt.

Szerk.: megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#2190) fo_di válasza GyéBen (#2189) üzenetére


fo_di
őstag

nekem az a 18 gyanúsan soknak tűnik, sok biztonsági tartalékkal, főleg, hogy a farnell 5 hetest tud. nem hiszem, hogy mindenki az rstől venné

core2:
ezeket találtam neked [link]
[link]
ezek szerint az 514es build utántól romlott el a kompozit videó. vagy beszerzel egy 514es buildet, vagy a github link végén mintha valami megoldásféle lenne

(#2191) GyéBen válasza fo_di (#2190) üzenetére


GyéBen
tag

Nyilván van benne biztonsági tartalék. De azért furcsa, mert amikor én rendeltem (a "mindenki csak egyet vehet"-korlátozás feloldása előtti napon) akkor még csak 12 hetet jósoltak.

Gondolom a 4k-s napi gyártásszám is emelkedni fog még, és akkor csökkenni fog a várható szállítási idő.

(#2192) Neil Watts válasza fo_di (#2190) üzenetére


Neil Watts
veterán

Na! Győőőzelem! Az 514-gyel megy a scart :) csak annyi a gond, hogy a megszerkesztett config.txt-vel kilógnak a 4:3 képarányú TV-ből az xbmc sarkai. Viszont a filmek jól jelennek meg.

Már csak valami távkapcs kéne, hogy az ipaden kívül mással is tudjam irányítani. :)
Illetve a hang is jó! :))

Üdv. core2

(#2193) wassermann válasza Neil Watts (#2192) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A hagyományos TV-k többsége a széleken lehagy kb. 10-10%-ot, ez nem az RPi hibája!

(#2194) Neil Watts válasza wassermann (#2193) üzenetére


Neil Watts
veterán

:Y

Jó tudni. Akkor az Orion DVD lejátszómmal vajh' miért nem csinálta? Vagy csak nem vettem észre? :DDD :F

MOD: Valami jó kis távirányítási megoldást / infravevőt nem tudsz esetleg Mo-n ami kompatibilis az RPi-vel? Valamit ki kéne találnom az irányításra.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2195) PistiSan válasza Neil Watts (#2194) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem ilyen van, minden működik vele.
Semmit nem kell konfigolni, bele dugom, bekapcsolom a pi-t és megy a távirányító!

(#2196) fo_di válasza Neil Watts (#2192) üzenetére


fo_di
őstag

dobj rá a config.txtben kis overscant is és akkor jó lesz
távirányítónak azt a fajtát ajánlom, ami billentyűzet+egérként adja hozzá magát a géphez, a phn is van belőle valahol az apróban, vagy ebayen 5 dollár (vagy lircet hozzáadni az openelechez, ha nincsen benne, és onnantól egy infravevővel bármivel távirányíthatod)

(én mondjuk ilyennel szemezek egy ideje, de most nincs kedvem 30 dollárt kiadni rá [link])

[ Szerkesztve ]

(#2197) wassermann válasza Neil Watts (#2194) üzenetére


wassermann
Topikgazda

LASSÚ VOLTAM.... : )

Én valamilyen rádiós egér-billentyű kombót ajánlanék, mert ha a jövőben esetleg számítógépként is akarod használni, akkor kell. Én a normál PC-mhez Geniust használok, de itt egy normál méretű Logitech is:[PL] Ezek ált. egy USB-t foglalnak csak és néhány m-ig ölből is működnek.
Azt viszont tudnod kell hogy két adag tölthető AA-akkut is érdemes venned, töltővel: mert ha elemmel használod őke, hamar kiürül a pénztárcád...

[ Szerkesztve ]

(#2198) Xmodule válasza PistiSan (#2195) üzenetére


Xmodule
őstag

Köszi a tippet berendeltem en is egyet ebayröl :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2199) Neil Watts válasza PistiSan (#2195) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Köszönöm szépen neked is és mindenki másnak is! Azt hiszem egy ilyet berendelek :)

Üdv. core2

(#2200) Xmodule válasza PistiSan (#2195) üzenetére


Xmodule
őstag

azert mokas hogy 2200ft -ert adja ebayröl meg 1100ft ert lehet venni es ebben az arban mar benne van minden.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.