Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) XtremLor válasza Neil Watts (#2250) üzenetére


XtremLor
őstag

apron arul egy gyerek, irtam is neki, csak meg tesom nem irt vissze hogy kell e neki is :K
nezd meg nem vesztel vele semmit ;)
hazat :DDD a tavkapcs az draga itt, ebay a befuto :P

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2252) fo_di válasza Neil Watts (#2247) üzenetére


fo_di
őstag

szerintem eddig az egy vásárló egy raspi miatt nem lehetett disztribútoron át rendelni
most már feloldották a korlátozást, engedi is tőlük

(#2253) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Házat én is vennék, de nem pesti vagyok hanem vidéki. Így is megoldható a közös rendelés?

(#2254) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valakinek van valami "belsős" információja, hogy a fejlesztők jutnak-e valamire a html5-ös videó lejátszás megoldása terén?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2255) fo_di


fo_di
őstag

készül a raspim háza :) többet még nem tudok mutatni, majd jövő héten tudok jobban nekiállni, ma csak a méhsejtlemezt alakítgattam méretre, legközelebb ki kell vágnom még a hátlapot, kialakítani a portokat meg lecsiszolni a festéshez

(egyébként egy 200 forintért vaterán vásárolt működő (!) set top box volt az alany)

[ Szerkesztve ]

(#2256) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Eladóvá vált egy Raspberry Pi, ha érdekel valakit küldjön PÜ-t

(#2257) Neil Watts válasza fo_di (#2255) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

A bekapcsoló gombot hova kötöd majd a Pi-n? :)

Üdv. core2

(#2258) fo_di válasza Neil Watts (#2257) üzenetére


fo_di
őstag

az eredeti nyomógomb felhasználásával a tápellátás lesz megszakítva (egy elfekvőben lévő 19 voltos laptoptöltőt használok, a feszültségkonverter icnek pedig van egy lába, amin le lehet kapcsolni az áramkört - elektronikához konyító ismerősöm csinálta meg nekem)

[ Szerkesztve ]

(#2259) designREX


designREX
tag

Sziasztok.
Van egy IRM-100 Irda modulom egy régebbi asus alaplapról.
Ehhez hasonló 5tűs csatlakozóval.
www.hardwaresecrets.com/fullimage.php?image=3873
Szerintetek van rá mód egy ilyen bekötésének a pire?
Lehetne ezzel vezérelni távirányitóval?

(#2260) CPT.Pirk válasza designREX (#2259) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kizárt, így magában. Ilyet valamilyen felprogramozott mikrovezérlőn keresztül szoktak USB-re kötni.

Viszont már 1000Ft-ért is van készen usb-s infra: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2261) Repiv


Repiv
tag

Segítsetek légyszíves:
Rendelni szerettem volna egy rpi-t a farnelltől. Kitöltöttem mindent, nevet, címet, bankkártya adatot de amikor rányomtam az orderre a végén, akkor semmi nem történt. Se levonás se visszaigazoló email, semmi csak kidobott egy magyar farnell oldalra. Úgyhogy most itt vagyok a bizonytalanságban mert nem tudom mi a helyzet.
Egyébként gyakorlott netes vásárló vagyok, mem szokott problémát jelenteni az ilyesmi.
Elrontottam volna valamit? De hibát sem írt semmire.
Köszi

(#2262) maláj válasza Repiv (#2261) üzenetére


maláj
őstag

passzolok ...
nekem RS-től ment paypallal mindenféle gebasz nélkül :)

(#2263) XtremLor válasza Repiv (#2261) üzenetére


XtremLor
őstag

Ho elejen rendeltem 2.-an, jott megrendeles ertesito email utanna, hivatkozas szama is abban volt :K a penzt csak akkor vontak le, amikor mar postaztak.
spam-es levelek kozott nincs?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2264) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Na pár nap és nekem is lesz egy! :DD
Már nagyon várom.

Már előre feltennék egy-két kérdést:
-(hülye kérdés következik) Hogyan lehet bekapcsolni?
Szóval ha kap áramot bekapcsol? Mert ez nagyban elősegítené az A) tervet, vagyis az eredeti bekapcsolót meg tudnám tartani.
-Arról tud-e valaki, hogy molexről hogyan lehet táplálni?
-Szereti-e a tp-link usb wifi adaptereket?
-Kell rá hűtőborda?

Tervek:
A) terv, hogy egy üres samsung story station házba barkácsolnám be, a gyári táp és bekapcsoló megtartása mellet. Esetleg egy Y beiktatásával beraknék mellé egy laptop merevlemezt. A hdminek meg az usbnek vágnék lyukat a házon,de szép esztétikusan, esetleg még a lannak egyet.
A/1.1 terv: és a sata tápot átalakítanám molexre és ezzel hajtanám meg. Itt még kéne egy powered usb hub, ami molexről táplálkozik.
A/1.2 terv: Egy molexről táplált usb hubbal látom el árammal.
A/2 terv: powered usb hubról oldanám meg a táplálást és a hub tápját vezetném ki.
B) terv: leülök legózni :))
Többet nem árulok el. ;]

(szerk: a lyukat pontos j-vel írtam ;])

[ Szerkesztve ]

(#2265) fo_di válasza PPatrik (#2264) üzenetére


fo_di
őstag

bekapcsolni úgy kapcsol be, hogy amint áramot kap, rögtön elindul az sd kártyáról a rendszer
molexről az 5voltos ágat és az egyik földet kell egy mikrousb kábelre kötni (vagy gpio pinen bevinni: p1-02: +5v, p1-06:gnd, viszont ez biztosíték után érkezik be)
[link] itt meg tudod nézni, hogy mik a tapasztalatok tplink adapterekkel

hűtőborda nem szükséges rá, elvileg csúcshőmérséklete 60 fok körül van (hőtérkép 1080p videólejátszás mellett) (na meg mobiltelefonokba szánt chipset, és ott sincs rajtuk borda)

[ Szerkesztve ]

(#2266) PPatrik válasza fo_di (#2265) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Köszi!
Most nézem ezt lehet programozni c#-ban is?
A gpio-ra hogyan lehet rákötni? AZ ilyen barkácsolós dolgokban nem vagyok otthon. Szóval valami gyári megoldás nincs, pl molex to usb power. Ezt már kerestem, de csak egy fajtát találtam, azt is Amerikában.
Bár szerintem a molex által táplált usb hub jobb ötlet.
A hűtőbordát azért kérdeztem, mert teljesen zárt térben lesz, nem lesz egy szem légmozgás sem és lehet, hogy a sok dolog miatt még hely se sok lesz.
Amin gondolkodom, hogy mi lenne, ha az alumínium tetőre rögzíteném, és valami hővezetővel a tetőt használnám hűtőnek? Így igaz a szerelése nehezedne, bár egyenlőre úgy tűnik nem lesz sokat zargatva, berakom a házba és kész, mehet a Tv alá vagy akárhova. Max majd veszek még egyet, ha barkácsolós kedvem lesz.

(#2267) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Én még a rajt napján rendeltem meg, 25-én küldtek egy levelet, hogy a rendelésemet elindították. Remélem, hogy a héten már megérkezik, én is nagyon várom. :)

Első körben tesztelgetni akarom, hogy miket bír, mit lehet vele csinálni, de amire feltétlenül ki akarom próbálni, az a torrent. Egy laptopvinyót rákötni, és ha beválik, építeni neki egy jó kis házat, amibe elég csak egy lan kábelt, meg egy tápkábelt bedugni amint kapja az áramot és helló.

Mondjuk a hdd tápellátását nem tudom, hogy miként fogom még megoldani, mert talán itt a fórumban olvastam, hogy nem célszerű tápos usv hubra kötött vinyót rákötni.

Amire még nagyon kíváncsi vagyok, hogy miként lehetne használni a szalagkábeles display portot, mert erről még nem nagyon olvastam sehol. Idővel jó lenne keríteni hozzá egy kis színes lcd kijelzőt is.

Összességében nagyon kíváncsi vagyok, hogy kb fél év múlva hol fog tartani ez a projekt, és miket fejlesztenek ki hozzá.

PPatrik: Szerezz hozzá VGA hűtőből maradt ragasztható bordákat!

[ Szerkesztve ]

(#2268) fo_di válasza PPatrik (#2266) üzenetére


fo_di
őstag

mivel ilyen kábelt nem adnak gyárilag, ezért valamennyit barkácsolnod kell a molexről: néhány lehetőség:
- szerzel egy mikrousb kábelt, eldarabolod és a megfelelő ereket összeforrasztod a molex ereivel (pinoutok a neten)
- szerzel 2 alaplapi csatlakozót (pl amivel a power-ledet kell az alaplapra dugni) az egyiket a molex 5voltos ágára, a másikat a földre forrasztod és a linken mutatott lábakra rádugod
- veszel egy aktív usb hubot, aminek a tápját megoldod a molexről (szintén forrasztást igényel megfelelő lábakra), a raspit meg arról tápolod (lehet, hogy 2 port is kell neki a hubról)

esetleg itt nézelődj, hogy valaki csinált-e már teljesen zárt dobozt, vagy mit gondolnak róla. bár szerintem ha fúrsz a dobozra néhány lyukat, az elég bőven

(#2269) PPatrik válasza fo_di (#2268) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Köszi!
Ez a megfúrod dolog ez nagyon fájt. Ez sajnos egy gyári doboz, és nem szeretném variálni.
Itt látszik mennyi szellőzés van gyárilag.
Elvileg van olyan usb hub, amit előlapra szánnak és van rajta molex táp, remélem találok egy ilyet.

(#2270) fo_di válasza PPatrik (#2269) üzenetére


fo_di
őstag

de ha már úgyis vágsz lyukat a csatlakozóknak, akkor nem mindegy?
akkor ragassz rá bordát, azbeszt kolléga linkelt be korábban ide a topikba is olyat, ami illeszkedik, és tapasztalatok is vannak róla (de ez egy telefonokba szánt chipseten alapul, ahol borda meg szellőzés nélkül is boldogan eltekernek)
bár a hivatalos fórumban már a vízhűtés a téma, szóval vállalkozó kedvűeknek semmi sem akadály

#1626-ban volt vitezlejszlo kolléga beszámolója
2: feltettem a bordakat en is. Homersekletek 26.7 fokos szobaban:
CPU idle: 44.5 fok, load: 52.4
ETH chip idle: 49.5, load: 51.3
Bordakkal:
CPU idle: 39 fok, load: 45
ETH chip idle: 42 load: 44

[ Szerkesztve ]

(#2271) PPatrik válasza fo_di (#2270) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Lyukat a végére szeretnék vágni, ahol elég kevés a hely, onnan szellőzni biztos nem tud, csak csúfít rajta. A tetőt meg nem szeretném megvágni. Annyira nem fontos a hűtés, több hely marad, de nem szeretném megsütni.
Ez az usb elosztó kéne nekem, a két belső dugaszról táplálnám, és 4-et kivezetnék a hátlapra és még maradna tartaléknak, ha kéne wifi, vagy tv tuner.

(#2272) Proci85


Proci85
senior tag

Doboznak esetleg számításba jöhetnek az esztétikus alumínium műszerdobozok is.
[link]
[link]

Amelett, hogy a fém jó hőelvezető, elektromos árnyékolást is tud biztosítani az eszköz számára.

Most nem találok köztük olyan laposat, de sok féle méretben kapni olyan fekete műszerdobozt.
Érdemes szétnézni a lomexnél is.

[ Szerkesztve ]

(#2273) matepalfi


matepalfi
aktív tag

ilyen raspberry Pi-t hol lehet venni es mennyiert?

(#2274) fo_di válasza matepalfi (#2273) üzenetére


fo_di
őstag

raspberrypi.org
egyébként a farnellnél (element14) és az rs componentsnél, kb 12k forintnak megfelelő pénzért, a szállítási idő valahol 4 és 12 hét között lehet jelenleg, fizetni kártyával meg paypallel lehet elvileg

[ Szerkesztve ]

(#2275) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Raspbian-on az omxplayert hogyan lehetne értelmesen használni?

Ha csak simán elindítok egy lejátszást, akkor a kép megy, de hang nincs, valamint semmi kezelőfelülete nincs ennek a cuccnak, csak fut a videó, ami ha nem tölti ki a képet, akkor alatta és felette látom az asztalt...

Ahogy nézem, a VLC jól menne, de annál meg nincs megoldva a GPU kihasználása, így végül is semmit nem tud lejátszani.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2276) izisz


izisz
senior tag

Sziasztok,
múlt héten én is megkaptam az én példányomat.
De gondom van: azóta sem tudtam életre kelteni.
A táplálást egy 12V->5V (2A) stabilizált tápegység adja (rádugva és a wikin mutatott teszpontokra mérve pont 5V megvan)
Csak a piros led világít a kezdetek óta, a zöld nem villog.
SD kártya egy eredeti nokia 8gb-os, már kipróbáltam rá mind a 3 RPi oldalról származó image-et, kipróbáltam úgy is, hogy lecseréltem a bootcode.bin-t (amit sd kártya kompatibilitás miatt ajánlottak a wikin) de továbbra is semmi.
Plusz infó: mikor megjött, megvizsgáltam a kártyát. L2 alkatrész (hdmi mellett) hozzá volt szó szerint ragadva L1-hez (gondolom az smd automata rosszul helyezte vagy ilyesmi). Amúgy ezelk mik lennének? Mert betű alapján tekercs, de a kapcsolási rajz jelét nem tudtam beazonosítani (lefelé fordított kapu alakú, a tekercsé nem ilyen, legalábbis amit mi tanultunk). Azt odaforrasztottam a helyére. Más hibát szemmel nem tapasztaltam.
A zöld led olyan, mintha folyamatosan világítana, de csak írtó halványan.
Van bárkinek bármilyen ötlete, mit lehetne tenni?
Nem vagyok páka mágus, de apró javításokat meg tudok csinálni, elektró felszerelésem van meg némi alap tudás, szóval bármilyen ötletet szívesen fogadok mielőtt megpróbálom visszaküldeni.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2277) wassermann válasza izisz (#2276) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha nem működik és az SMD alkatrészek tényleg össze vannak kutyulódva: - Szerintem ilyenkor kell a jogos garanciális igényt érvényesíteni!

[ Szerkesztve ]

(#2278) CPT.Pirk válasza izisz (#2276) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amíg nem sikerült megcsinálnom az SD kártyát rendesen, addig halványan világított a zöld led. Szóval valószínűleg sikerült a javításod, csak az sd-vel van valami.

Persze lehet valami rejtett hiba is még benne.

Esetleg próbáld meg másik oprendszer alól megcsinálni az sd kártyát. PL. ha eddig win alatt csináltad, akkor Linux alól.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2279) izisz válasza CPT.Pirk (#2278) üzenetére


izisz
senior tag

Igen, ez nekem is logikusnak tűnik. Az bezavarhat, hogy nincs külön sd kártya olvasóm, hanem telóba teszem (microsd), így felismeri a gép, rámegy az image majd azt teszem SD átalakítóba?
Neked mennyire volt halvány? Épp csak látszódott valami derengés, ha szemből nézed a led-et vagy azért annál kicsit intenzívebb volt?
Linuxról meg fogom próbálni, mert nekem is az a gyanúm, hogy a kártya körül lesz a disznóság. Sajna nincs másik kártya, ami legalább 2gb-os (egy 32-es van, azzal szerintetek érdemes próbálkozni? wikin pont ez a samu 32gb cl10 van a nem támogatottak között... :( )

[ Szerkesztve ]

(#2280) izisz válasza wassermann (#2277) üzenetére


izisz
senior tag

Igazad van teljesen, de ezt hagynám utolsó lehetsőgének, mert sok idő az oda-vissza út szerintem (+warranty void, hogy beleforrasztottam és hát nem a legszebb munkám ;] )

(#2281) CPT.Pirk válasza izisz (#2279) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A led úgy volt, ahogy írod. SD kártyát egyébként telón keresztül elvileg nem tudod megcsinálni, mert nem úgy kezeli a gép, mintha beraknád egy olvasóba. Te esetedben a boot része nem sikerült, csak az adat.

Nekem el kellett mennem egy barátomhoz, mert az én kártyaolvasóm meg semmi SD kártyát nem kezel 2Gb méret felett (SD HC vagy milyen támogatás kellene bele). Haver megcsinálta az ő olvasójával, azzal egyből ment a PI.

Mondjuk nem egy szélvész, a Raspbian image-t nézve nincs flash, java, html5, értelmes médialejátszó sem alap kiépítésben, GUI-n nem tudsz billentyűzet kiosztást állítani, még nyelvet sem tudtam magyarra, már ha egyáltalán lehet valamerre.
Valamint a leállítás gomb nem működik, a shutdown -h now paranccsal lehet csak leállítani vagy újraindítani (-r). Aztán kapásból megszívatott a TV-m is, mert gyárilag be volt kapcsolva a 16:9-es kép nyújtása, így elsőre nem jöttem rá, mit kell csinálni az overscan értékekkel, sehogy sem volt jó.
Továbbá néha leáll menet közben az egerem, ki kell húzni, majd vissza kell dugni, akkor jó.

Viszont: HDD csatolás magától megy és gyors a boot.
Aztán Java elvileg már lesz a következő kiadásban, valamint keresik a módját a Youtube-os videók HTML5-ön keresztüli megnézéséhez.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2282) izisz válasza CPT.Pirk (#2281) üzenetére


izisz
senior tag

Legalább 10-szer megcsináltam már az sd kártyát, szóval hálám üldözzön, akkor van remény. Én is cimborát fogom elővenni, mert nekem sincs olvasóm.
Linuxot kipróbáltam, onnan sem jó, tehát tényleg az lehet, hogy a teló nem jól kezeli a dolgot... Majd írok, ha sikerült. Köszi mindent!

(#2283) azbest válasza izisz (#2282) üzenetére


azbest
félisten

Ebay-en kemény $1 egy kártyaolvasó, ez nálam bevált [link] 2-3 hét mire megjön, hogy ne mindig haverodat molesztáld, amikor image-ket cserélgetsz ;)

Gondolom nem csak felmásolod fájlként a rendszer képfájlját, hanem linux alatt dd, win alatt pedig a raspberrypi.org letöltőoldalán ajánlott win32diskimager-t használod :)

[ Szerkesztve ]

(#2284) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Na, ma végre meghozta nekem is a postás. (Be akarta dobni a postaládába, csak nem fért bele ezért becsöngetett...lol :O )

Megcsináltam az SD image-et, a Raspbiant szedtem le, de sajnos az SSH csatlakozás nem akar életre kelni, pedig a port nyitott (ezt a gépen látom), azt írja, hogy fut azSSH, de mégsem enged be. A szükséges fájlt átneveztem már de nem akar működni. Az elején próbáltam fix ip-vel, meg dinamikussal is, egyikkel sem ment.

Hol rontom el?

(#2285) izisz válasza azbest (#2283) üzenetére


izisz
senior tag

Yes Sir, tényleg nem csak odamásolom ;)
Igen, kénytelen leszek egy kártyaolvasót szerezni, ma tartok egy körutat, annál jobban izgatja a fantáziámat, mint hogy ebay-ről várjam meg :D (+ha gariztatni kell az RPi-t, akkor jobb minél hamarabb szerintem)
Most műszak alatt már próbáltam azt is, hogy tabletbe toltam a kárytát és ott nyomtam a dd-t, de továbbra sincs változás. Nagyon különös ez számomra, hisz itt már natívan kezeli az sd kártyát, nincs közbenső egység az op rendszer és a "meghajtó" között...

(#2286) izisz válasza TonTomika (#2284) üzenetére


izisz
senior tag

Iptables nem fogja meg? Windows firewall? Esetleg víruskergetőbe integrált firewall?
sshd_conf-ban jól adtad meg, hogy bármely ip-ről lehessen csatlakozni?
(még az enyém nem megy, de sima linuxnál ezekre gondolnék első körben)

(#2287) azbest válasza TonTomika (#2284) üzenetére


azbest
félisten

a nem enged be azt jelenti hogy kér felhasználónevet és jelszót csak nem fogadj el? Ha a 2012-07-15-wheezy-raspbian-t használod, akkor ott Username: pi Password: raspberry
Ha viszont valami régebbit használsz, ott még más volt a jelszó (root hexxeh). Raspbianon eleve engedélyezett az ssh, hacsak nem valami régi félkész változatot használsz.

[ Szerkesztve ]

(#2288) TonTomika válasza azbest (#2287) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Igen, a wheezy-t töltöttem le a hivatalos oldalról. Belépni be tudtam rajta (mármint a pi-re kötött monitorral, billentyűzettel), de így nekem kényelmetlen használni, ezért szeretnék rá SSH kapcsolatot és VNC-t. Én is úgy tudtam, hogy eleve engedélyezett ezért is szedtem le ezt, de mégsem működik. Ez a hibaüzenet: "Read from socket failed: Connection reset by peer"

OS X-et használok, tűzfalam van, de meg szokta kérdezni, hogy adok e engedélyt ha van valami új process ami bejövő vagy kimenő, eddig nem kérdezte, hozzáadtam manuálisan is az SSH-t, de nem változott a helyzet. Teljesen kikapcsolt tűzfallal sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#2289) vkp


vkp
aktív tag

Meguntam a szopást az USB relépanellal, ezért csináltam egyet gpio-ra.

[ Szerkesztve ]

(#2290) azbest válasza TonTomika (#2288) üzenetére


azbest
félisten

első indításkor bejön egy konfigurációs menü, ott is ki lehet választani hogy nyitott legyen-e az ssh, de alapértelmezetten az. Nem hiszem, hogy az osx fogná meg.

Lehet, hogy első indításkor nem tudott végigfutni valami folyamat, hanem félbeszakadt vagy pedig sérült a fájlrendszer. Ha még nem nagyon telepítettél rá semmit, akkor érdemes újra rátenni az imaget. Hasonló problémával a hivatalos fórumon is foglalkoznak: [link]

(#2291) CPT.Pirk válasza vkp (#2289) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No ez klassz lett, védődiódák, minden megvan. Mi lesz belőle? Mini plc?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2292) TonTomika válasza azbest (#2290) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Köszi, szerintem is ez lesz akkor, hogy újrahúzom. (Egyébként megnéztem port scannel, és nyitottnak látja a portot.) De az lesz a tiszta, ha újrakezdem az egészet.

vkp: WoW! :R Ez lehet, hogy engem is érdekelne! Közzéteszed majd a kapcsolást?

[ Szerkesztve ]

(#2293) vkp


vkp
aktív tag

Eredeti kapcsolás:

relé:

input:

A panel kapcsolási rajza:

(#2294) vkp válasza CPT.Pirk (#2291) üzenetére


vkp
aktív tag

Itthoni házverzérlés, lámpa, klíma, ups, sms-server, stb.

(#2295) Proci85 válasza vkp (#2294) üzenetére


Proci85
senior tag

Az sms szerver érdekelne, miképpen gondoltad?

(#2297) Csarlee válasza Proci85 (#2295) üzenetére


Csarlee
tag

pl. ezzel http://smstools3.kekekasvi.com Nekem anno torrentezo gepen volt, kuldott sms-t ha vegzett a letoltessel...
De webshopnal is hasznaltam uj rendeles vagy erkezes jelzesere.

(#2298) CPT.Pirk válasza Warter (#2296) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi, hogy belinkelted, így kisebb SD kártyáim újra értelmet nyernek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2299) Xmodule válasza Csarlee (#2297) üzenetére


Xmodule
őstag

es ez az sms server ez a vissza igazolas ingyenes? nekem nem jött le.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2300) fo_di válasza Xmodule (#2299) üzenetére


fo_di
őstag

első ránézésre szerintem a program és használata ingyen van, de gsm modemet használ az sms küldésre, amihez kell egy sim kártya és valamilyen előfizetés (ergo az sms pénzbe van)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.