Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) OLE-3 válasza PistiSan (#3948) üzenetére


OLE-3
tag

Köszi.
Pont ez a problémám, hogy a lejátszóm nem támogatja a samba share-t :(

Esetleg más DLNA szerverrel sikerült már valakinek? (Nero Home Media-val megy, de az Windowson megy csak)

[ Szerkesztve ]

(#3952) Oldmobil válasza OLE-3 (#3951) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Hát nem akarlak elkeseríteni, de igazán jól működő, a nem triviális esetekben is használható DLNA megoldást még nem nagyon láttam. Eleinte én is ebben gondolkodtam, de aztán arra jutottam, hogy stabilabb és egyszerűbb a samba share, mind zenére, mind videóra. Persze a hardveres korlát nagy úr, nyilván nem akarod kidobni a készülékedet emiatt...

(#3953) OLE-3 válasza Oldmobil (#3952) üzenetére


OLE-3
tag

Az a baj, hogy én sem, sőt ez előtt csak rosszat hallottam a DLNA-ról. Ha minden kötél szakad max. visszakerül a Pi a TV alá.

Azért ha valakinek esetleg lenne működő megoldása, szóljon :R

(#3954) graffin válasza Oldmobil (#3952) üzenetére


graffin
csendes tag

nekem openwrt alatt szépen ment a miniDLNA, feliratot is vitte.

szóval müködnie kellene...

...és ezzel most jól ki vagy segitve. :)

(#3955) graffin válasza azbest (#3124) üzenetére


graffin
csendes tag

Jól értem, hogy az újaknál már megy az a konfig, hogy aktiv usb hub egyik portja táplálja a Pi-t, mig maga a hub a Pi-re van kötve és azon lógnak eszközök is?

És akkor igy nem kell külön táp a Pi-nek.
[ha olyan a hub...]

(#3956) azbest válasza graffin (#3955) üzenetére


azbest
félisten

Igen, ha olyan az usb hub, hogy kiadja a tápot a bemenetén is, akkor lehet arról hajtani a pi-t.

A rev1-esek közül a később sorozatokra már 0-ás fekete átkötést tettek az usb csatik mellé. A rev2-esen meg áttervezték és nincs is már meg a helye a polyfuse-oknak. Nekem a régi legelső sorozatúnáál még magamnak kellett átkötést forrasztanom fölé.

(#3957) germanlacika


germanlacika
csendes tag

Kérlek segítsetek gyors!
Elutazok külhonba és a szülőkkel neten tartanám a kapcsolatot. HDTV-n használnák és mögé kéne vmi kis kütyü. Technikai tudásuk zero :)
Csak oprendszer (xp, 7 vagy 8), böngésző, meg skype lenne rajta. Lehetőség szerint az OP legyen pendrive-on vagy külső winyón, hogy több példány legyen ha mégis kék halál lesz és így csak a másikat kéne rádugni :)

Mivel járok jobban? Málnával, vagy vmi Nettop-al?

Előre is köszönöm!!! :R

(#3958) lord.lakli válasza germanlacika (#3957) üzenetére


lord.lakli
őstag

Málnán nem fogsz windows-t futtatni, így elég egyértelmű a feltételeid alapján a választás.

(#3959) moli.hu válasza germanlacika (#3957) üzenetére


moli.hu
őstag

olyanoknak, akik egyartalan nem ertenek a szamitogephez, tilos windowst installalni. hacsak nem akarod havonta ujrarakni imagebol. es naluk meg arra sincs szukseg, hogy ismeros legyen az interfesz, hogy mindenkepp windows legyen, mert regen is azt hasznaltak. linux a megoldas.
ettol fuggetlenul raspi-n nem fognak tudni szamukra megfelelo minosegben bongeszni, igy vegul nem fogjak hasznalni. vegyel egy regi hasznalt gepet (vagy meginkabb rakj ossze a sajat otthoni regi alkatreszeidbol, ami akkor maradt meg, mikor az eromuved bovitetted...)
egyebkent ha oregek, en inkabb egy androidos tabletet vennek, mert az en oregeim kaptak egy desktopot, de fel ora utan mar faj a hatuk. irtad, hogy teven hasznalnak, akkor androidos stick (azokra lehet billentyuzetet kotni, ugye?)

[ Szerkesztve ]

(#3960) ajani válasza germanlacika (#3957) üzenetére


ajani
aktív tag

Lehet, hogy egy androidos miniPC-vel jobban jársz. Azon van böngésző meg skype is, bár nem tudom, hogy kamerát rá lehet-e dugni.

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#3961) germanlacika


germanlacika
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, akkor eldőlt.
moli.hu te ismersz engem ;) "regi alkatreszeidbol" :D

(#3962) graffin válasza moli.hu (#3959) üzenetére


graffin
csendes tag

nyilván minden eset más és más, de én ezzel vitatkoznék:
szüleim se nagyon értenek a géphez, XP van fent és semmi baja, szerintem legalább 1.5 éve.
Van rajta virusirtó, tűzfal és nem kell havonta újrarakni.

Amire használják: net, email.
Azért ha van egy alap XP-d, amire nem telepitesz semmit, csak használsz pár jól bevállt programot [pl. FF, Skype], akkor mitől is kellene állandóan újra tenni? Na de ez már itt off és végülis hitvallás kérdése. :)

(#3963) korcsi válasza graffin (#3962) üzenetére


korcsi
veterán

+1

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3964) moli.hu válasza graffin (#3962) üzenetére


moli.hu
őstag

Van rajta virusirtó, tűzfal

nagyszeru, mert pont ez az egyik kulonbseg linuxhoz kepest.

[ Szerkesztve ]

(#3965) wassermann válasza moli.hu (#3964) üzenetére


wassermann
Topikgazda

+1 az XP-nek: ha itt kell hagynia a szülőket és vmi még sem jó később a géppel: az XP-t talán még a "szomszéd fia" is helyre tudja rángatni...

(#3966) jackbacsi87 válasza moli.hu (#3959) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

+1 linux.

ősök xp-n tolták, de mindig leamortizálták. meguntam, lecseréltem linux mint-re. pár nap kellett, míg megszokták, de azóta nem kellett hozzányúlnom.

(#3967) BoB válasza jackbacsi87 (#3966) üzenetére


BoB
veterán

+1 linux

A már nem is támogatott XP-vel az ősök mindenféle szar weboldalakra elnavigálnak, sokkal könnyebb összeszedni valamilyen trójait.

A frissítés is a linux előnye, minden egy helyen, pár kattintással frissül, és gyakoriak a biztonsági foltozások.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3968) moli.hu


moli.hu
őstag

na jo, ezt hagyjuk abba.

(#3969) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Kicsit vissza az RPi témára:
Haladok a zenelejátszó fejlesztéssel, más is kérdezte, de részben saját kérdésemre is válaszolva:

-RaspBMC alatt remekül megy a külső USB-s optikai meghajtó, persze külső táppal. Van automoumt, viszont az XBMC-ben van egy idegesítő bug, ami miatt nem hajlandó lejátszani audio CD-t külső USB meghajtóról. Kipróbáltam viszont mplayerrel, parancssorból szépen megy az audio CD lejátszás, így mégis megoldható lesz a CD vezérlés külső gombokkal. Illetve új ötlet, hogy lesz külön gomb a rippelésnek, így csak be kell tenni az audio CD-t, egy gombnyomás és máris rippelődik a NAS-ra a flac. Majd valahogy azt kellene megoldani, hogy kérdezze le CDDB-ről a lemez adatait és eszerint nevezze el a trackeket :)

-Működik az XBMC vezérlése a GPIO-ra kötörr gombokkal, igaz nem az XBMC Python plugin felületén, hanem JSOP PRC API-n keresztül HTTP POST üzenetekkel.

(#3970) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok.

Van egy Genius Eye 110 webcamom, rádugtam a Pi-re /dev/video0 megjelent, majd installáltam az fswebcam-ot, és ezt próbáltam:

pi@raspberrypi /dev $ fswebcam
--- Opening /dev/video0...
Trying source module v4l2...
/dev/video0 opened.
No input was specified, using the first.
Unable to find a compatible palette format.

Szeretnék -kezdetnek- egy sima képet lőni vele, tudnátok ebben segíteni? Böngésztem a neten fellelhető anyagokat, de nem jutottam megoldásra :/

(#3971) Jim-Y válasza Jim-Y (#3970) üzenetére


Jim-Y
veterán

mármint.. nem pont ezt a parancsot elsőnek, hanem ezt:
fswebcam -r 356x292 -d /dev/video0 /var/www/public/myfirstcapture.jpg

de az eredmény ugyanaz..

(#3972) D@reeo


D@reeo
aktív tag

SAMBA
Tudom béna vagyok, de az istenért se sikerül belőni a SAMBÁT hogy a Win7 es gépemen lássam a megosztást.
Legutóbbi próbálkozás már ez alapján ment: [link] de így se ment :S :D

valamint
FM_Transmittert próbálta valaki?
Poénból kipróbálnám, de nem jövök rá, hogy kéne megcsinálni.
Kézzel bemásoltam a wiki oldalról letöltött fájlokat a 0:/usr/lib/python2.6/pifm/ mappába
próbáltam a
sudo python
>>> import PiFm
>>> PiFm.play_sound("sound.wav")- t futtatni ekkor az alábbi hibát kaptam:

Traceback (most recent call last):
File "<stdin>", line 1, in <module>
File "PiFm.py", line 7, in play_sound
call(["./pifm", filename])
File "/usr/lib/python2.7/subprocess.py", line 493, in call
return Popen(*popenargs, **kwargs).wait()
File "/usr/lib/python2.7/subprocess.py", line 679, in __init__
errread, errwrite)
File "/usr/lib/python2.7/subprocess.py", line 1249, in _execute_child
raise child_exception
OSError: [Errno 13] Permission denied

próbáltam gcc -lm -std=c99 pifm.c vel fordítani a c kódot, de arra is hibát kaptam
RASPBMC rendszeren próbálkozok. Igazából nem életbevágó, de jó lenne rájönni, hogyan működik ez a dolog.
Köszi

(#3973) D@reeo válasza D@reeo (#3972) üzenetére


D@reeo
aktív tag

FM megoldva, újra le kellett tölteni a gcc-t

(#3974) ivjoe válasza D@reeo (#3972) üzenetére


ivjoe
tag

Samba:

Feltelepítjük:
sudo apt-get install samba samba-common-bin

Majd nekimegyünk a confignak, de előbb elmentjük az eredetit:
sudo cp /etc/samba/smb.conf /etc/samba/smb.conf.old
sudo nano /etc/samba/smb.conf

Alapból package-től függ, hogyan van beconfolva, így olvasd át a configfilet: Raspbian default config

Amit konkrétan ebben turkálnod kell:
workgroup: nem árt, ha a samba és a kliensek ugyan abba a workgroupba tartoznak, FONTOS! ez lesz a domain amibe be kell jelentkezned.
security=user Unix auth-tal fogsz tudni belépni

A hülyeségeket: printer, cd-rom kommentezd ki nyugodtan.
Kell még a megosztandó hely:
[usbdrive]
comment = USB Share
path = /mnt/usbdrive
valid users = @users
force group = users
create mask = 0770
directory mask = 0770
read only = no

config file elment
Adunk magunknak accesst:
sudo smbpasswd -a username pl. pi
a password legyen ugyan az mint amivel belépsz aztán majd bűvészkedhetsz az auth-tal

Samba restart:
sudo service samba restart

Windowsból meg így tudsz belépni majd:
username: workgroup\username pl.: WORKGROUP\pi specifikálni kell a domain, itt a workgroup lesz a domain
pass meg a user jelszava

[ Szerkesztve ]

http://lorem.hu

(#3975) vzoltan válasza Jim-Y (#3970) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Legujabb rasbmc-be keresemre beleforditottak tobb mint 260webcam tamogatast, igy a sajatomat kezeli, probald meg elso korben a friss raspbmc-vel. (gspca drivers are in kernel 3.6.10+)

itt nezd meg hogy a te kamerad benne van e

En igy lovok kepet ketpercenkent:

sudo fswebcam -r 640x480 -s --no-banner -S 1 -F 1 --flip h --flip v --jpeg 95 --shadow --title "Auto-refresh every 2 mins" --subtitle "Karacsonyfa" --info "Monitor: Active" --save /MENTETT_Kep_utvonala/1.jpg -l 120 -b > /dev/null 2>&1

Ez hatterbe kuldi a fswebcam-et es el is lehet hagNi a terminalt, amig nem killeled ki futni fog.

/dev/video0 vagy 1 , direkt nem adom meg benne. Probald igy.

eredmeny

[ Szerkesztve ]

(#3976) Jim-Y válasza vzoltan (#3975) üzenetére


Jim-Y
veterán

köszi, Raspbianom van jelenleg, de ki fogom próbálni :R

(#3977) vzoltan válasza D@reeo (#3972) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Par hete linkeltem, es mondtam is h mukodik. De mono, csodakat ne varj tole es csak wavot tud amit megfelelore kell kodolni.

(#3978) ivjoe


ivjoe
tag

Van egy 2,5"-os SATA laptop vinyóm egy USB-s rackben meg egy 10 portos aktív HUB-om.
Szeretném ki/be kapcsolni attól függően, hogy épp használom-e, hdparm-ot próbáltam, de nem igazán működik: link

Egyébként a hdparm -C hazudik, nincs standby-ban a vinyó, ugyanúgy pörög és nem is érzek változást ha mountolom és írok rá.

FIlóztam azon is, hogy fel/lekapcsolom az USB-t, de gondolom csak az egész buszt tudnám lekapcsolni , külön-külön nem. Vagy tévedek?

Van még aki hasonló cipőben jár és tudja suspend-eltetni/sleep-eltetni/kikapcsolni a HDD-t?

[ Szerkesztve ]

http://lorem.hu

(#3979) azbest


azbest
félisten

Megérkezett az 512-es raspim :) Hamarosan meglátom, hogy a mennyit számít a plusz memória multimédia alkalmazásnál.

Egyre teljesebb lesz a set top box. Még 256-os pi, átcseréltem a wifit inkább a kisebb stickre. Szalagkábelt cseréltem. Még az lcd háttérvilágításra kellene megoldanom a kapcsolhatóságot. Úton vannak a tunerek és az antenna splitter közé való kábelek :)

[ Szerkesztve ]

(#3980) otapi válasza ivjoe (#3978) üzenetére


otapi
tag

A hdparm -nak be a particiot add meg, hanem a meghajtót: /dev/sda

(#3981) FireLord


FireLord
aktív tag

Az enyém is ma érkezett meg. Iphone töltőjével fog tudni működni mit mondtok?

(#3982) Hyperion válasza azbest (#3979) üzenetére


Hyperion
senior tag

Nagyon pofás lett, gratulálok hozzá! :)

Tápokat a házon kívül helyezed el? Én mindent központosítani akarok házon belül. Csináltam két stabilizált tápot. A pi-nek, valamint a hub-nak + reléknek + lcd háttérnek. Így kihagyhatom a kis kapcsolóüzemű tápokat amik az eszközökhöz jártak.

Milyen módon akarod megoldani az lcd háttér lekapcsot? Analóg/manuális módon egy kapcsolóval, vagy a Raspi vezérelje azt is? Én az utóbbit választottam, már csak a relét várom hozzá: [link]

Találtam tök igényes megoldást az RJ45 és az USB panelre rögzítéséhez:
[link]
[link]

A DU-PON kábel tanácsodat köszönöm! Már rendeltem is egyet a pc-s szalagkábel helyett :)

[ Szerkesztve ]

(#3983) D@reeo válasza vzoltan (#3977) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Igen, azt tudom, csak ki akartam próbálni de a posztod elkerülte a figyelmemet.

Más: SiriProxy csak open wrt-s routeren át fog működni? Most kezdtem el olvasgatni, hogy mit s hogy kéne és 1-2 helyen azt írják.

Cél:
Magyarul vezérelni a sirit, hogy kérésre mutassa a webkamera képét. Egyenlőre "csak" ennyi, esetleg kérésre felvétel indítása és megállítása.
Ehhez hasonló megoldás, illetve az első kb 30 másodpercben.

Megvalósítása elképzelésem alapján:
-Siriproxy telepítése a PI-re
-Google API konfigolás
-Kamerakezelő megoldás megtalálása és konfigolása, hogy képet közvetítsen
-Router konfig (port nyitások, stb)
-Olyan API írása, vagy meglévő módosítása, hogy megértse a saját utasításaimat (vagy ezt talán majd a Google API-ban kell konfigolni?)

Jelzem, hogy csak most kezdtem el utána járni a dolgoknak, így valószínűleg írtam óriási hülyeségeket.

(#3984) vzoltan válasza D@reeo (#3983) üzenetére


vzoltan
aktív tag

nem kell hozza openwerts ruter ha a rutered tud vpnt kezelni.
mivel tavolrol fontos hogy egy halozaton legyen a telefonod es a siriproxy.

a tobbi pedig menni fog ahogyan nekem is sikerult:)

az alap pluginbe fogod beirni az utasitasaidat es melle a parancsokat, semmi komoly.

(az ove utosebb a webkamerakkal, en is ra cuppanok a temara :) )

[ Szerkesztve ]

(#3985) azbest válasza Hyperion (#3982) üzenetére


azbest
félisten

Most a hub 2A tápjáról megy, de az már a határán jár, merevlemezhez pedig kevés. Korábban valamikor linkeltem itt a fórumban 4A/5V külső tápot, valószínűleg rendelek olyat hozzá. Előbb még valószínűleg pc táppal kitesztelem a működését.
Ja igen, a táp csatlakoztatását is érdemes lesz hátlapra kivezetnem. Esetleg még a composite videón gondolkodom (bár ott lehet a bedugást érzékeli).

Az lcd-t is távirányítással, raspival szeretném vezérelni. Jelenleg úgy forrasztottam fel az lcd-re átkötéseket, hogy ugyanonnan kap tápot a led és az lcd is, majd ezt szétválasztom. Megnézem azt a relét én is, nem ugrott be eddig hogy kb készen is kapni ilyesmit :) A szalagkábellel alapvetően nem volt bajom, vettem 26-os csatlakozót és kábelt is, de így kevesebb helyet foglal és könnyebb változtatni rajta, ha máshogy szeretném bekötni. A rev2 pi esetén is ellenőriznem kell, hogy a tüskesor változásai érintik -e a jelenlegi sorrendet. Na meg így mást is könnyen ráköthetek, ha szükséges később.

Az rj45 esete adta magát nekem, mert volt kéznél fali csatlakozó betét, szerszám és anyagok is hozzá. A hátlapon minimális igazítással illett a betét egy meglévő nyílásba. De amiket linkeltél is jól néznek ki. A doboz eredeti kialakításához igazodtam, a műanyag dolgokat ragasztással rögzítettem.

(#3986) azbest válasza Hyperion (#3982) üzenetére


azbest
félisten

Az nem gond, hogy 5V a relé amit rendeltél? A raspi 3v3 -as io-t használ, csak van rajta 5V táp is. Itt a fórumon szó van hasonlóról... óvatosan kell bánni az 5V-tal, nehogy megsüsse a pi 3.3 pinjeit. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3987) Hyperion válasza azbest (#3986) üzenetére


Hyperion
senior tag

Valóban 5v-os a relé, viszont optocsatolós a kapcsolás.. Tehát 3.3-al vezérlem az optocsatolót, ami kinyitja az 5v-ot ezáltal berántva a relét... Nem akarom terhelni a PI 5v-ját sem, ezért ezen feszültséget külön tápról oldom meg..

[ Szerkesztve ]

(#3988) ivjoe válasza otapi (#3980) üzenetére


ivjoe
tag

Sajnos ugyan ezt kapom, ha a meghajtót adom meg neki.

http://lorem.hu

(#3989) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Ezen leírás alapján a Webcam streamet csinálom. Az normális, hogy a 9. lépés (Run make && make install to compile and install ffmpeg) már több mint 1.5 órája fut és még csak a make parancsot adtam ki?

(#3990) vzoltan válasza D@reeo (#3989) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Bizony normalis
Siri frorditasnal is sokat kell majd varnod

(#3991) lord.lakli válasza D@reeo (#3989) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ajánlom figyelmedbe Azbest aláírását.

(#3992) graffin válasza Hyperion (#3987) üzenetére


graffin
csendes tag

Szia!

Ez a relé hogy müködik?

VCC-IN1/2 között ha megvan a Pi 3.3 V-ja, és IDVCC-n 5 V van, akkor kapcsol a relé?
Legalábbis ezt sikerült visszafejtenem a leirásodból. :)

Elgondolkodtam egy olyan nyomtatószerveren, ami be is kapcsolja a nyomtatót...

Üdv

g

[ Szerkesztve ]

(#3993) tomzi1 válasza Hyperion (#3982) üzenetére


tomzi1
tag

Ehhez a relé eléggé overkill, elég hozzá egy 10ft-os tranzisztor is. Pl. NPN tranzisztor esetén (bármelyik jó, pl bc182) GPIO -> bázis, föld->collector, emitter->lcd föld, +5v->lcd +5V. Ha a tranzisztor a bázisán nyitófesznél nagyobbat kap (a 3,3V bőven nagyobb), akkor a Collector összezár az Emitterrel, így zárva az áramkört.

Ha több cuccot is akartok így vezérelni, akkor egy Darlington IC (pl.: uln2003a) elegánsabb megoldás (motorok vezérlésekor mindenképp ezt javaslom). A Darlington IC-ben áganként két tranzisztor van sorba kötve, hogy nagyobb terhelést lehessen kapcsolgatni (500mA áganként, ha több kell, akkor elég az ágakat összekötni) + van benne egy pár dióda, hogy védje a vezérlőt. Egy uln2003a-val 7 kimenetet lehet vezérelni. Ezt sem nehezebb használni, ha érdekel titeket ezt is leírom, ill. a fentihez is készíthetek rajzot ha kell :)

(#3994) Jim-Y válasza tomzi1 (#3993) üzenetére


Jim-Y
veterán

úgy szeretnék így érteni az elektronikához :B ha már ilyen ügyes emberek is vannak itt, akkor feltenném ide is a kérdést, mivel úgyis a pi-re vonatkozik végső soron:

[link]

Pi-vel szeretnék egy lámpát kapcsolgatni a lakásban.. üdv

(#3995) tomzi1 válasza Jim-Y (#3994) üzenetére


tomzi1
tag

Ehhez már relé kell, a fent linkelt jó is lesz :) Itt egy leírás a miértekről. A fent linkelt cucc azért jó, mert a tranzisztor és a relé mellé egy opto csatoló is be van építve (tehát optikailag van elválasztva a magas fesz az alacsony fesztől, így visszafelé biztosan nem jöhet semmi), így biztosan nem sérülhet a raspberry és emiatt nem lesz sokkal drágább az egész.

Most jut eszembe az előzőhöz: a GPIO és a bázis közé érdemes egy ellenállást betenni (ahogy a linken is szerepel). A mérete gyakorlatilag mindegy (a linken 1K-s szerepel példaként), azt a célt szolgálja, hogy ne a raspberryből szívja a kakaót az lcd. Az uln2003a-nál nem kell ellenállás, mert már van egy a tokon belül is.

(#3996) Hyperion válasza tomzi1 (#3993) üzenetére


Hyperion
senior tag

Az LCD-hez valóban :) Viszont nekem alapfelállásban, egy sorba kötött erősítőt fog a relé ki-be kapcsolni, ahhoz pedig ez a legtökéletesebb megoldás.. És ha már van 2 vezérlőm akkor miért ne használnám LCD-hez, HUB-hoz stb :)

(#3997) azbest válasza Hyperion (#3996) üzenetére


azbest
félisten

nagyon jól hangzik ez az relé, rendelek én is egyet.

Közben elkezdtem próbálgatni a rev2-es pi-t. Hát eddig vegyesek az érzelmek. Sajnos nem bírja annyira a tuningot, mint a régi (pedig azon gyengébb memória van). Még nem tapasztaltam ki mit bír, de 950-nél már fagyogatott, kétszer vissza kellett írnom a kártyára a rendszert mert korrupt lett tőle.

Mivel más kicsit a gpio kiosztás, így ezt is átkonfiguráltam az LCDd.conf-ban, de nem ment jól. Kiderült hogy a hd44780.so driver nem ismerte az a pint, lecseréltem újabbra, így ok. A kijelzőt is átforrasztom, hogy külön menjen rá a táp, majd oda megy a relé, ha meglesz.

(#3998) Alien83


Alien83
senior tag

Sziasztok, hol és mennyiért lehet legolcsóbban ehez most hozzájutni?
Mármint az új változathoz?

Mármint tokkal együtt. Ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3999) ivjoe válasza Alien83 (#3998) üzenetére


ivjoe
tag

Kb. tőlük tudsz venni:
RS
Farnell
Allied Electronics

málnaPC
FDH

Mikor én vettem az RS volt a legolcsóbb, 11k volt mindennel együtt, viszont sokat kell rá várni, olyan 4-5 hét mire megjön.
A malnapc és az FDH pár nap alatt kiviszi, viszont ezek drágábbak, az FDH-nál email-ben lehet érdeklődni, szerintem írj nekik, hogy mennyiért milyen gyorsan tudják kiszállítani, a dec. 17-i állapot ez volt:
Order Code: 2217158
Manufacturer Part No: RPI-B-512-CASED (áttetsző tokkal szerelt modell)
Nettó egységár: 10506.-Ft/db+27% Áfa
Határidő: 24 óra Budapest
Budapest területén díjtalan kiszállítás vagy személyes átvétel, készpénzzel.
Vidékre: +1500.-Ft+27% Áfa, utánvéttel

Az FDH eleve tokkal árulja a többinél tudsz venni tokot is hozzá, de az ebay is tele van tokokkal, ráadásul ebay-en olcsóbbak is, pl. nekem ilyenem van, hátránya, hogy az akrill könnyen törik. Legolcsóbban úgy tudod megúszni, hogy csinálsz egyet magadnak: így műa, karton, hullámpapír, alu, amiből akarod.

Tokokat kiegészítőket találsz még:
ebayebayebay
http://thepihut.com/
https://www.modmypi.com/
https://www.adafruit.com/
http://pibow.com/
http://www.designboom.com/technology/sweetbox-case-for-raspberry-pi/
http://www.raspberry-pi-case.com/
csinálsz legóból
http://elinux.org/RPi_Cases
google :)

[ Szerkesztve ]

http://lorem.hu

(#4000) graffin válasza Alien83 (#3998) üzenetére


graffin
csendes tag

szia!

én pénteken rendeltem az fdh-tól, délután hivtak, hogy még van egy, akár érte is mehetek. :)
Hétfő délelőtt megyek érte, egy Pi + tok, 10e Ft.
Nekem kábelem van, hubról tervezem tápolni.

Azt nézem, hogy pl. kintről, az RS-től rendelve is 50 dollár lenne, az kb ugyanennyi.

Üdv

g

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.