Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mondjuk azt nem értem, hogy a film tartalom keresésekor habár mindenhez megtalált mindent, miért írt át minden címet angolra és töltött le angol borítókat. Ez valahogy ki lehet küszöbölni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22002) #68216320


#68216320
törölt tag

Szépen működi a Pi 3-al avideo lejátszás. A 2A-es töltő megtette a hatását és nincsen a színes négyzet a jobb felső sarokban.

Most éppen a távirányítás beállításával küzdök Kodi-hoz.

GPIO-ra rákötöttem az IR vevőt ez alapján.

Lirc feltelepítve, elindítva. Irrecord-al csináltam egy egyszerű konfig fájlt egy távirányítóról.
Igazából az a problémám, hogy azokkal a keycode-okkal, amikkel letároltam a távirányítót, nem sikerül működésre bírnom a Kodi-t.
Egy PC-n már hasonló megoldással (ott USB MCE Receiver volt) csináltam párosítást, mai napig is használom, de most valahogy elszúrom.

Ha valaki ért hozzá vetne rá egy pillantást?

/etc/lirc/hardware.conf
/etc/lirc/lircd.conf
/usr/share/kodi/system/Lircmap.xml

(#22003) #68216320 válasza #68216320 (#22002) üzenetére


#68216320
törölt tag

Már ott elakad, hogy az "Irw" nem adja vissza a keycode-ot, miközben a "mode2 -d /dev/lirc0" érzékeli a távirányítót.

(#22004) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv,
egy pi3-at szeretnék leginkább nas funkcióra használni.
torrent, és valamilyen hátértár szolgáltatásnak, most leginkább az lenne fontos hogy itthon elérjem az adatokat. Mondjuk ez később változhat.
openmedivault-ot próbáltam ki első körben. Funkció téren gazdag és jól kezelhetőnek tűnik.
Az adatok és a torrent is egy külső meghajtóra menne.
Valamilyen oknál fogva a letöltés 1-2 sec után leáll és nem is tudom újraindítani.
Külső meghajtó ext4-re van formázva. Rendszer látja.
Mi lehet a gond?

(#22005) Szicskeee válasza Damateo (#22004) üzenetére


Szicskeee
tag

Nem irja, hogy permission denied?

(#22006) kissbp válasza #68216320 (#21998) üzenetére


kissbp
tag

Szabvány szerint az usb-nek portonként tudnia kell 500mA-t. Hát számolj utána. Pl ha rákötöttél egy nem saját tápos winyót, akkor lehet baj. Használj nyugodtan 2.5A, 3A tápot. Abból is a jobbat. Ne töltőt/ kínai tápot.

Amúgy ki lehet kapcsolni a jelzést. Színes négyzet táp, piros négyzet túlmelegedés. Én nem javaslom a kikapcsolását. Ha mégis kikapcsolnád, írj.

(#22007) kissbp válasza Damateo (#22004) üzenetére


kissbp
tag

Mi a torrent kliens? Szerintem az nem szereti. Lehet át kéne formázni.

(#22008) #68216320 válasza kissbp (#22006) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem fogom kikapcsolni így, hogy tudom mi a szerepe. Semmi külső eszköz nincs rákötve. Illetve van egy usb vevő a billentyűzethez. Ennyi. Most a telefonom 2A töltőjével jól megy, nincs is vele gond. Azt hiszem hagyom is és ezzel fogom hasznalni.

Csak ez a fránya IR menne...
OSMC-vel könnyen beállítható, ment is szépen, de én magam akarom összerakni a raspbian lite alatt.
Valami kis eltérés kell, hogy legyen az x86/x64-hez képest, mert ott elég a lirc önmagában. Itt meg a GPIO miatt gondolom van még valami ...

(#22009) Damateo válasza kissbp (#22007) üzenetére


Damateo
aktív tag

Transmission-t használok. Frissen volt formázva a lemez.
Nem kapok hiba üzenetet. Egyszerűen, csatlakozik ->1-2secig működik-> aztán leáll.
Lemez nem pörög fel. lemez beállításnál a halk működést választottam, ha ez befolyásol valamit.

(#22010) Kicsirics77 válasza Damateo (#22009) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nyilván a tm konfigban kellene szétnézni,hogy a csatolási pont megfelelő-e,plussz fstab-ban kellene udid alapján csazolni,hogy ujraindulás esetén is megtalálja,illetve lehet a táp is kevés a lemeznek,illetve én nem választanék csendes működést mert lehet parkoltatja a fejet a lemezben.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#22011) Damateo válasza Kicsirics77 (#22010) üzenetére


Damateo
aktív tag

fstab szerkesztésre én is gondoltam, csak még nem csináltam. Nem tudom hogy kezdjek hozzá.

(#22012) wassermann válasza kissbp (#22006) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A PI, nem egy normál PC, hanem egy pici hobby kütyü, aminek az USB-je sem teljesen szabványos: bármit beállíthatsz, ő csak összesen tud 2,5A-t a perifériákra! LINK

(#22013) azbest válasza wassermann (#22012) üzenetére


azbest
félisten

Annyit pontosítanék, hogy alapból 600mA-n osztozik a 4 port, bekapcsolva az usb_max_curremt-et ez 1200mA lesz. A linkelt rész előzményében egy hardveres módosítás van, ahol a szabályozó áramkörön változtatnak, ami által 2.1A-ra emelkedik a közös mennyiség. :)

(#22014) #68216320


#68216320
törölt tag

azbest: pár évvel ezelőtt segítettél összehozni egy dvb-t conax kártyaolvasós decoder kombinációt.
Csináltál már GPIO-s IR receiver konfigurálást? Tudnál segíteni ebben? Úgy tűnik kifog rajtam, pedig a vevő működik, de valahogy a távirányító által küldött és rögzített adatok után, nem tudom elérni, h reagáljon 1-1 gomb lenyomásra.

(#22015) Ezkijez


Ezkijez
csendes tag

Lenne még egy kérdésem:
RPi3, OSMC. Nem sokra rá, hogy kikapcsolom a tv-t, megszűnik a Pi wifi kapcsolata. Vagyis jelenleg már abban sem vagyok biztos, hogy csak a wifi, mert iwconfiggal kikapcsoltam a power managementet, tehát azt is el tudom képzelni, hogy az egész Pi megy valamilyen power save/sleep üzemmódba. A CEC beállításainal Ignore-ra van állítva, hogy mit csináljon, ha kikapcsol a TV.
Mit kell beállítanom, hogy ébren maradjon a wifi? Előre is köszönöm a segítséget.

(#22016) doberman válasza Ezkijez (#22015) üzenetére


doberman
senior tag

mondjuk jó lenne tudni, hogy csak suspend-be megy-e...
de egy próbát megérhet wicd-curses csomag.
Itt egy link, valahol a lap közepe, beállított időközönként ellenőrzi, hogy van-e wifi kapcsolat ha nincs a beállítások szerint újra építi. nekem ez segített.

8lnu

(#22017) cigam válasza Ezkijez (#22015) üzenetére


cigam
félisten

Ugye nem a TV-ről kapja a tápot?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22018) Ezkijez válasza doberman (#22016) üzenetére


Ezkijez
csendes tag

Reprodukálom az eseményt és megpróbálom megnézni a logban, hátha kiderítem belőle. De ha csak a wifi is, kell hogy valami oka legyen, mert amikor használatban van, semmi gond nincs a kapcsolattal.

@cigam: Nem, csak HDMI kapcsolat van a Pi és a TV között.

(#22019) #68216320 válasza #68216320 (#22014) üzenetére


#68216320
törölt tag

Siker ! :)

(#22020) doberman válasza Ezkijez (#22018) üzenetére


doberman
senior tag

neken egy rpi2 került a hűtő tetejére wifi kapcsolattal és kb 10 percenként "van dolga". viszont a raspbian (jessie light) kb 5 perc után elküldte standby-ba a wifi kapcsolatot, hiába adtam meg, hogy ne, ezért jött jól a fenti link. ha megszűnik a wifi kapcsolat akkor reconnect... nem elegáns de hatékony..

8lnu

(#22021) Ezkijez válasza doberman (#22020) üzenetére


Ezkijez
csendes tag

Csak hát ez kissé kellemetlen, a transmission-t futtatnám.
Hogyan deríthetném ki, hogy csak a wifi megy-e stand-by módba? Én elveszek az összes log között.

(#22022) Celtis válasza Ezkijez (#22021) üzenetére


Celtis
veterán

A kodi-log-ot kell csak olvasnod.

Egyébként mi történik, amikor újra bekapcsolod a TV-t? Boot képernyőt látsz, vagy ott folytatja, ahol tartottál? Ezt a legegyszerűbb ellenőrizni.

(#22023) Ezkijez válasza Celtis (#22022) üzenetére


Ezkijez
csendes tag

A kodi-logban nincs semmi az érdekelt időintervallumban. És ugyanabban az állapotban vár a menü, tehát nem kapcsol ki és nincs reboot.

(#22024) azbest válasza #68216320 (#22019) üzenetére


azbest
félisten

Na ennek örülök, bocs hogy most nem néztem utána. Nekem usb-s vevő van, amit alapból kezel az openelec.
Leírod, mi volt a megoldás, hogy később másnak egyszerűbb legyen? :)

Én mostanában vpn kapcsolathoz konfigoltam pi-t.
Előbb az openwrt-s routeremre akartam telepíteni a szükséges dolgokat, de arra nem fért fel sajnos. Így végül előbb egy pi2-re tettem, aztán egy pi zero-ra.
A pi2 elég erős, a pi zero nekem a sima első generációs órajelére van visszafogva, úgy a 10Mbps már kicsit sok neki. Egy távolban lévő kis router lan portjáról a saját otthoni hálózatomban találom magam.

[ Szerkesztve ]

(#22025) Szicskeee


Szicskeee
tag

Joestet urak!

SSH-nak nyitva volt a 22es port + az alap felhasznalonev es jelszo volt. Vmi gyoker valoszinu belepett es megvaltoztatta a jelszot.

SAMBA-n elerem a PI-t, nincs valamelyik file-ba elmentve a jelszo?

(nincs sok kedvem most ujratelepiteni)

[Log] mi a f@sz?? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22026) kissbp válasza Ezkijez (#22023) üzenetére


kissbp
tag

HDMI-n átmegy sok adat, köztük pl az is, hogy a tv távirányítóval tudod bizonyos esetekben vezérelni a rpi-t is, illetve a kodit. Szerintem az lehet, hogy a távirányítóval elküldöd alvó módba. Próbáld megnézni a távirányító beállításokat a my osmc-ben.

(#22027) Ezkijez válasza kissbp (#22026) üzenetére


Ezkijez
csendes tag

Igen, ez a CEC beállításainal ki van kapcsolva:
When the TV is switched off: Ignore

(#22028) PHoNX válasza V.Stryker (#22001) üzenetére


PHoNX
tag

Állítsd át magyarra a scarper-t és akkor jó lesz.

(Az engem is érdekelne, hogy a wifi standby-t hogy lehet kivenni. Ha valakinek van jó tippje az kéretik nem megtartani. )

[ Szerkesztve ]

(#22029) kissbp válasza Ezkijez (#22027) üzenetére


kissbp
tag

jogos, most már látom, hogy korábban írtad, bocsi.

így viszont passzolom :(

(#22030) vargalex válasza PHoNX (#22028) üzenetére


vargalex
félisten

Egy script, ami x másodpercenként ping-eli pl. az AP-t?
Bár, itt márciusban azt írják, hogy a next branch-ban található firmware már támogatja a power-management kikapcsolását. Talán azóta bekerült már a master branch-ba is. Itt is azonos beállításról van szó.

Alex

(#22031) Aryes válasza Ezkijez (#22015) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha több profil van a kodiban, akkor - nálam legalábbis - csak akkor él a CEC beállítás, ha a master fiókban csinálom a módosításokat. A többi profilban hiába állítok bármit, úgy marad. Azt beállítottad, hogy a CEC-től függetlenül a kodi se menjen alvó módba ha üresjárat van?

(#22032) Ezkijez válasza Aryes (#22031) üzenetére


Ezkijez
csendes tag

Erre vonatkozó beállítást nem találtam, de amint hazaérek megnézem.

(#22033) Celtis válasza Ezkijez (#22023) üzenetére


Celtis
veterán

Az intervallum elején és végén sincs semmi? Ha standby-ba menne, azt kéne látni alap log beállításokkal is.

Amúgy a CEC beállításokban külön opció van, hogy mit csináljon a TV kikapcsolásakor, és ha inaktív forrás lesz a Kodi. Minden ilyesmit ignorálni kellene, hátha nem kikapcsolásnak érzékeli a KODI.

(#22034) #68216320 válasza azbest (#22024) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igazából nem tudom megmondani hogyan sikerült. Elkezdtem elölről az egészet és működött. Azóta csak próbából 3x újra megcsináltam és nincs gond vele.

Lehet valamikor összedobok egy logout bejegyzést a dologról. Ha ez megtörténik linkelni fogom.

(#22035) Ezkijez válasza Celtis (#22033) üzenetére


Ezkijez
csendes tag

Rossz helyen nézhettem eddig, most ezt sikerült produkálni: http://pastebin.com/MfsXsES3
15:25-kor kikapcsolom a TV-t, és ahogy látom 15:33-kor lecsatlakozik a wifiről. De most ahogy 15:38-kor felébresztem, nem is csatlakozott vissza magától.

(#22036) Celtis válasza Ezkijez (#22035) üzenetére


Celtis
veterán

Ez nem a kodi.log
Egyébként megnéztem és normál logolásnál semmi nem látszik a standby állapotból, csak a bejegyzések közötti hosszú szünet. Be kell kapcsolni a debug módot a részletes infókért. Habár egyszerűbb lesz a CEC beállításokat átnézni először.

(#22037) Ezkijez


Ezkijez
csendes tag

Ezt hol lehetne beállítani, hogy a Kodi ne menjen alvó üzemmódba?

@Celtis: http://pastebin.com/4eaMnu1w . A CEC beállításoknál én mindent rendben találok. Most hosszú ideig élt a wifi, 19:46-kor kapcsoltam ki a TV-t, 20:55-kor már nem volt kapcsolat, 20:58-kor felébresztettem.

(#22038) Celtis válasza Ezkijez (#22037) üzenetére


Celtis
veterán

Beállítások/Rendszer/Energiakezelés

(#22039) Ezkijez válasza Celtis (#22038) üzenetére


Ezkijez
csendes tag

Természetesen ez volt az első, amit leellenőriztem, és már alapból helyesen volt beállítva.
Tegnap esti reboot óta él a wifi, pedig az eddigieken kívül semmi mást nem állítottam be (nem is az első reboot, mióta beállítottam mindent). Remélem, hogy nem kezd el megint szórakozni velem, mindenesetre köszönöm mindenkinek a segítséget és az ötleteket. :-)

(#22040) PHoNX válasza vargalex (#22030) üzenetére


PHoNX
tag

Azt hittem magát a managmentet ki tudom lőni nem csak scriptel tudom rábírni a folyamatos ébrenlétre.

(#22041) #68216320


#68216320
törölt tag

Az megoldható, hogy amikor a Kodi-n keresztül "alvó" módba kapcsolom a távirányítóval (GPIO) akkor vissza is lehessen kapcsolni vele valahogyan?

(#22042) vargalex válasza PHoNX (#22040) üzenetére


vargalex
félisten

Olvastad a linken lévő dolgokat is? Ott pont nem script van...

Alex

(#22043) kissbp válasza #68216320 (#22041) üzenetére


kissbp
tag

nekem ilyenre nem volt még szükségem, mert annyira keveset eszik ez a cucc, hogy csak a tv-t szoktam kikapcsolni, de van egy leírás ami talán segíthet.

(#22044) #68216320 válasza kissbp (#22043) üzenetére


#68216320
törölt tag

Csak átfutottam a leírást, de itt nyomógombról van szó. Ha ezt infrával akarom megcsinálni akkor kicsit komplikáltabb lenne. Kellene valami kis elektronika, ami kikapcsolt állapotban dolgozik és infra hatására rövidre zárja a lábakat amit a leírásban szereplő nyomógomb csinál. Bekapcsolt állapotban viszont nem lenne szabad működnie.

(#22045) kissbp válasza #68216320 (#22044) üzenetére


kissbp
tag

van ilyen áramkör készen is, de nem tűnik bonyolultnak ilyet csinálni sem.

vagy van még okostelóra a kodi app, de gondolom távirányítót akarsz használni.

(#22046) G@ß!


G@ß!
őstag

Erre valaki? [link] :B

(#22047) Celtis válasza kissbp (#22045) üzenetére


Celtis
veterán

Appal nem tudod bekapcsolni a Pi-t.

Ez az infra hekkelés - a reszet gombot nyomkodni valamivel egy IR kód hatására - működhet, de tökéletesen felesleges. Nem kell leállítani a Pi-t és kész. A fogyasztása minimális, elkopni sem fog, szóval semmi szükség rá.

(#22048) #68216320 válasza kissbp (#22045) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, ez tetszik megoldásnak. Mondjuk nem olcsó, de ilyesmire gondoltam.
Picit utánanézek a GPIO dolgoknak, mert amúgy szerintem kivitelezhető ez talán egyszerűbben is.
Egy sima flip-flop is kapcsolhatja esetleg.

(#22049) PHoNX válasza vargalex (#22042) üzenetére


PHoNX
tag

Olvastam, próbáltam és sajnos nem vált be. :(

(#22050) Beni2360


Beni2360
félisten

Hogyan tudom a Pi2 levő OE frissíteni? Van egy ilyen letöltött : Raspberry Pi 2 and Pi3 [Model B+ 512MB] - Update File evvel mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.