Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) vkp válasza Proci85 (#2295) üzenetére


vkp
aktív tag

Van rádugva egy E220-as modem, benne egy sim, gnokii meg playsms.

(#2302) fo_di


fo_di
őstag

valaki tudja, hogy letöltött image-et windowson mivel lehet kicsomagolni? (mármint minden ext4 partíció fájljait is)
letöltöttem egy cm7 image-et, amit manipulálni akarok gépen, hogy miuit csináljak belőle, és ahhoz kéne szétkapni az img-t, hogy windowson is lássam
vevő vagyok windows programokra meg esetleg cygwin megoldásokra is

(#2303) Xmodule


Xmodule
őstag

szerintetek egy ilyen cucc megér 1200ft -ot? gondolom egy ilyen jol jön a Pi -hez.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2304) azbest válasza fo_di (#2302) üzenetére


azbest
félisten

fogsz egy virtuális gépet linuxszal / vagy pendriveról futó live változatot (ubutu ilyen szempontból elég jó) és az alatt felmountolhatod és módosíthatod a tartalmát.

(#2305) Proci85 válasza Csarlee (#2297) üzenetére


Proci85
senior tag

Aha, én is ezzel próbáltam az USB mobil sticket, de csak a küldés ment, fogadás nem.
Nálad mi a helyzet a fogadással?

(#2306) pockhome


pockhome
senior tag

srácok!
venni szeretnék egy ilyen kütyüt, az a kérdésem hogy:
leszedtem hozzá egy linux-ot a Raspbian “wheezy”-t pontosabban.
namost ha megvan az sd kártya meg a gép, hogyan telepítem fel a cuccost a kártyára?
mert egy képfájl van a rar-ba ennyi
ha valaki tudna egy részletes leírást vagy valamit küldeni akkor megköszönném! :R

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#2307) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Hello
Oo, mire jo ez a kis raspi? Ugy ertem mire lehet hasznalni, mire hasznaljatok ugy igazabol? Milyen os-eket lehet rajta futtatni? Eleg olcso, de azon gondolkodom hogy mire is hasznalhatnam en ezt a kis kutyut igazabol.
Koszi a valaszokat. (sorry az ekezetert, telorol irok) :R

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#2308) fo_di válasza pockhome (#2306) üzenetére


fo_di
őstag

raspberry pi downloads oldal
innen szedted le az image-et elvileg, ott volt a linek felett egy bazi nagy félkövér szöveg:
To use an image file, you will need to unzip it and write it to a suitable SD card using the UNIX tool dd. Windows users should use Win32DiskImager. Do not try to drag and drop or otherwise copy over the image without using dd or Win32DiskImager – it won’t work. If you’re still not clear on what to do, the community on the Raspberry Pi Wiki has written a guide for beginners on how to set up your SD card.
ez kellőképpen részletes leírás, és csak el kellett volna olvasni

Zolexx: itt tudsz körbenézni, hogy mások mikre használják: Raspi Forum: Projects
a legtöbben olyanra használják, amire korábban arduinot használtak volna (olcsóbb, ráadásul full linux van rajta, de ugyanúgy programozható a bemenete/kimenete), megint sokan médialejátszónak (limitáltan használható), néhányan meg webszervernek. de ez csak néhány ötlet
os ami van rá: debian wheezy, puppy, arch, openelec, android (erősen beta cm7 és alpha cm9)

[ Szerkesztve ]

(#2309) pockhome válasza fo_di (#2308) üzenetére


pockhome
senior tag

ohh igen, azóta már megtettem csak lejárt a szerk. idő
és ahhoz hogy meg tudjam csinálni kell egy microsd olvasó, nemde? :)
mekkora kártyát ajánlotok hozzá?

[ Szerkesztve ]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#2310) fo_di válasza pockhome (#2309) üzenetére


fo_di
őstag

hát valami, amin keresztül a kártyát a gépre tudod dugni, sosem árt :)
a gyári disztrók kb 2 gigás image-eket tartalmaznak, így 2 giga ajánlott, több nem árt, ha a fájljaidat is akarod rajta tárolni (de fentebb vanlinkelve a minimál, 80 megabájtos disztró is)
a nagyobb kártyákhoz ki kell terjeszteni a partíciókat utólag

[ Szerkesztve ]

(#2311) pockhome válasza fo_di (#2310) üzenetére


pockhome
senior tag

ééértem.
és azt olvastam h legalább 700mA-es adapter kell.
hol kapok én olcsón ilyet? amit néztem(1000mA) egy ezres, de + több mint ezer a posta így mindegy ha itt veszem egy kisboltban a 2000mA-eset :(((

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#2312) fo_di válasza pockhome (#2311) üzenetére


fo_di
őstag

okostelefontöltőknek általában kb 700-1000 mA az áramuk és a végük ráadásul mikrousb (ugyebár az kell hozzá), én egy galaxy s töltővel használom jelenleg még (és az elbír egy billentyűzet,egér, lan és pendrive kombót, többet nagyon nem, mert levágja az usb/ethernet buszt utána áramhiány miatt)

(#2313) pockhome válasza fo_di (#2312) üzenetére


pockhome
senior tag

nekem semmilyen nincs, csak egy usb-mikrousb kábelem van :))

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#2314) fo_di


fo_di
őstag

[link]
nemsokára új android ice cream sandwich build várható működő hardveres gyorsítással. igen kellemesen néz ki

(#2315) hippohopp válasza fo_di (#2314) üzenetére


hippohopp
csendes tag

Folyamatosan olvasom a topikot, eddig számomra csalódás volt a kis gép, mert nem működött a hardveres gyorsítás (pl. net), elég lassúcska volt szegény, de ez a videó nagyon jó. HD youtube is működik :)

(#2316) baani59


baani59
aktív tag

Sziasztok,

a Raspbian-ra szeretném felrakni az XBMC-ét ez
http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?f=66&t=12455
alapján.
A Raspbian frissítése is lefutott, de itt

wget https://github.com/downloads/RB-tomaz/xbmc-rdp-tomaz/xbmc-rdp-tomaz.armhf.deb

megakadtam.

Azt írja ki, hogy hogy:
"hozzáférés megtagadva, a fájl nem írható"

Segítsetek, plíz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#2317) Benoe77 válasza baani59 (#2316) üzenetére


Benoe77
őstag

Lehet, hogy a könyvtár, ahova le akarod tölteni a fájlt nem írható az általad használt felhasználóval.

Próbálj meg könyvtárat váltani a home mappádba a "cd" parancs kiadásával.

(#2318) fo_di válasza baani59 (#2316) üzenetére


fo_di
őstag

próbáltad sudoval csinálni?

(#2319) whabaky


whabaky
tag

Sziasztok,
Szeretném megkérdezni, hogy rá lehet valahogy eszkábálni egy érintőkijelzőt (mondjuk Smart II-ét)? Persze úgy, hogy működjön megjelenítőként és beviteli forrásként is.

Köszi :R

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#2320) D@reeo válasza whabaky (#2319) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Van aki IP kamerát csinált a Pi-ből? Tudtok ajánlani olyan működő megoldást, ami
-egyszerű
-támogatott valamennyire
-ingyenes
-a kameraképet akár ftp-re is tudja menteni

Köszönöm!

(#2321) Komplikato válasza whabaky (#2319) üzenetére


Komplikato
veterán

Szerintem kismillió oldallal előrébb valaki linkelte egy külföldi arc képes beszámolóját, ő egy 3.5"-os kijelzőt aplikált rá érintőfóliával együtt és megadta az alkatrészek típusát és árát is ... tehát elvileg igen, az másik történet, hogy csatlakozó szinten mennyire tuti vagy mekkora szaktudás kell annak átkötéséhez ha nem jó.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2322) baani59 válasza fo_di (#2318) üzenetére


baani59
aktív tag

Próbáltam sudo-val, nem segített.

De most a sudo + Benoe77 megoldása együtt igen.

Köszönöm mindkettőtöknek. :C

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#2323) TonTomika válasza whabaky (#2319) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Itt van egy ilyen projekt: http://www.raspberrypi.org/phpBB3....

(#2324) Xmodule válasza TonTomika (#2323) üzenetére


Xmodule
őstag

ilyesmi lesz nalam is csk nem touch al. mar uton vannak az alkatreszek

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2325) Castell


Castell
aktív tag

üdv mki,

lenne egy pár kérdésem, sajnos kezdő vagyok az eszközzel és a linuxal kapcsolatban is:

1. alkalmas lenne-e a készülék torrentezésre? mondjuk napi 24 órában? (csak erre és hálózati megosztásra használnám)
2. mennyire bonyolult telepíteni a memokártyára mondjuk a debiant?
3. ha kész a telepítés, akkor csak bebootol és használhatom is?
4. a debian alapból tartalmaz-e progikat, jelen esetben torrent klinest?
5. szóval mennyire bonyolult egy progi telepítése?

köszönöm a válaszokat.

(#2326) wassermann válasza D@reeo (#2320) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha IP-s kameraszervert akarsz, a hardveraprón ITT pont árulok egy picike NSLU2 "linuxbox"-ot. Ennek a RPi-hez képest van háza és elérhető belső flash memóriája, de nincs csak egy hálózati és két USB csatlakozója. HD-s USB-s kamerát kettőt rá lehet kötni (Hub-al többet is). Megoldás pedig ebben a firmware-ban KLIKK Ha érdekelj írj.

[ Szerkesztve ]

(#2327) fo_di válasza Castell (#2325) üzenetére


fo_di
őstag

1. alkalmas torrentezésre, célszerű egy merevlemezt kötnöd rá
2. debian telepítése annyi, hoy letöltöd az image-et, és a megfelelő programmal az sd kártyára írod
3. bebootol, és használhatod bejelentkezés után terminálban, egy startx beírás után meg guival is (vagy megoldható egyszerűen, hogy ezt megcsinálja magától)
4. a debian tartalmaz programokat, de torrent klienst éppen nem
5. apt-gettel tudsz leszedni torrent klienst is (egy sor a telepítése terminalban, vagy az apt-get guijában)

(#2328) izisz válasza izisz (#2285) üzenetére


izisz
senior tag

Valóban az SD volt a ludas. Egy gazdaságos külső sd olvasó, 4gb samu kártya, linux dd= siker :) mostmár jöhet a kísérletezés :C

(#2329) whabaky válasza TonTomika (#2323) üzenetére


whabaky
tag

Köszönöm a linket :R

(#2321) Komplikato: Neked is köszönöm az infót, igaz, nem találtam meg amit írtál, de TonTomika linkje alapján megkaptam a választ pontos típus információkkal. Köszi neked is :R

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#2330) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Na megérkezett.
Végre, elvileg tegnap kellett volna ide érnie. Egy sd kártyára feldobtam egy Raspbian-t.
Minden működik, jót nevettem amikor megláttam, hogy van rajta scratch, 'írtam' is benne egy kis programot :)
Van viszont egy olyan probléma, hogy egyik egerem sem megy, viszont loptam egy olcsó szar egeret az meg mükszik, ki érti ezt?
Milyen torrent klienst ajánlotok rá?
Ja és a net elérést, hogyan lehet beállítani?
Mert bedugtam a kábelt, de a nincs net.

(#2331) azbest


azbest
félisten

most mutatott baani59 egy érdekes leírást, openelec buildelés media_buid-del (tvtunerekhez friss driverek):
http://tandrepires.wordpress.com/2012/08/01/raspberry-pi-openelec-pvr-dvb-t/

a 6-os pontnál van egy kis hiba, meg a sebességet is lehet kicsit javítani, mert sokáig eltart:
$ PROJECT=RPi ARCH=arm PVR=yes make release -j 3

ahol a 3 helyett a processzomagok+1-et érdemes írni.

(#2332) whabaky válasza PPatrik (#2330) üzenetére


whabaky
tag

Szia :)
Na, ennek örülök, hogy egyre több jót hallok a kicsikéről.

Amúgy egy kis tipp:
Mivel gondolom azokhoz az egerekhez nincsen driver integrálva az OP rendszerbe amikkel próbálkoztál, ezért nem működtek szerintem.

Netre: próbálj meg ping-elni valamit (mondjuk router).
- ha megy a ping, akkor nem a "géppel" van a gond
- ha nem megy a ping, akkor szerintem valamit vagy engedélyezni kell, vagy átállítani, mert gondolom itt driver probléma nem igazán léphet fel (legalábbis, ha a hivatalos honlapról töltötted le a Raspbian-t)

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#2333) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Mi a helyzet most? Lehet végre rendelni. Mindenhova regisztráltam már... sehol semmi...

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2334) PPatrik válasza whabaky (#2332) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Közben kicsit használgattam. A tapasztalat:
-ping a google.hu-ra megy
-program telepítés, letöltés megy
-weboldal megnézés nem megy

Nem tudom miért van ez.

(#2335) Xmodule


Xmodule
őstag

Farnell vissza küldte a kartyamra a penzt. Mivel, hogy az törtent még marcius elejen jelentkeztem egy ilyen kis szerkezetre. Meg kellet adni a kartya adatokat akkor még paypal nem volt. Aztan megadtam en hulye. Erre julius elejen jön egy mail hogy penzt levontak elkuldtek az akkor regisztralt cimre. Vissza irtam nekik hogy nem lesz jo mert onnan pont par hete költöztem el cirka 600km meg kulönben is hogy gondoljak ezt hogy 3 honap utan se szo se beszed vonnak pezt es kuldik is. elöbb talan egy emlekztetö vagy egy jovahagyas hogy meg tenyleg akarom e. na aztan irtam en nekik egy szep kis levelet. Aztan tegnap vissza utaltak a penzt kereken. Ettul fuggetlenul van nekem egy raspym masik eladotol.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2336) XtremLor válasza PPatrik (#2330) üzenetére


XtremLor
őstag

milyen adapterrol taplalod az rpi-t?
hasonlok voltak nalam is amikor egy 500-800A adaptert toltam ala.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2337) PPatrik válasza XtremLor (#2336) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Egy rs-től származó 1200mA-essel.

(#2338) Endreas


Endreas
tag

Helo!

Kicsit lemaradtam ezzel az aprósággal kapcsolatban..
Hol tudnék ilyet venni?

E

Kérdezz.

(#2339) TonTomika válasza Endreas (#2338) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Hivatalosan a Farnell-nél és az RS-nél.

(#2340) PPatrik válasza PPatrik (#2334) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Közben csoda történt.
Most már működik.
Kérdés: Milyen web és ftp szervert lehet rá telepítni?
És hogyan lehet működésre bírni a pendriveokat?

(#2341) Csarlee válasza azbest (#2331) üzenetére


Csarlee
tag

Húú, ez marha jó!!! Majd kipróbálom...

(#2342) misran


misran
tag

Nálam Rasbmc fut, minden gond nélkül. 720p filmeket is néztem vele, de 1080(p?) film proba is volt. Ment, de ha tekertem, bármit tettem, kicsit akadt egy pár másodpercig, amíg a bufferben leült a vihar :). Zene, kép szuperül megy.

Egy noname (HQ) micro-usb töltőt használok hozzá, 1000ma, 5V, teljesen jó.
( http://www.hobbyrendeles.hu/termek.1122.halozati_usb_tolto_ )

Eddig minden szuper, Q3-at is meg fogom nézni rajta. :)

Egy kis problémám azért van a rendelésemmel..

..a póló, amit kaptam mellé, kicsit vékonykának tűnik, félek, hogy pár mosás után lejön a málnás logo..

:))))

MiSRaN

(#2343) misran


misran
tag

Torrentre a Transmissiont ajánlom. Ehhez van jó kis táv-gui, azaz a laptopról, desktopról eteted a Raspi-t, hogy mit töltsön, aztán minden kikapcsolsz, ő meg dolgozgat csendben.
Biztos van más ilyen rendszer is, anno én rtorrent-et screen-nel használtam, de mára elkényelmesedtem.. :)

MiSRaN

(#2344) azbest válasza Csarlee (#2341) üzenetére


azbest
félisten

ma nem nagyon megy az openelec buildelés, mert a freedesktop.org, ahonnan fordítás előtt töltene le dolgokat, éppen nem elérhető valami probléma miatt, így nem tudom kipróbálni még.

főleg azért is érdekel ez a megoldás, mert a softfp rendszerű arch-on eléggé köhögött a tvheadend streamje, az openelec újabb kernellel és hardfp-vel hátha jobb lesz. Külön külön próbáltam már openelecet és tvheadendet, működőnek tűnt csak nem voltak összekalapálva így.

[ Szerkesztve ]

(#2345) lkarcsi


lkarcsi
csendes tag

Sziasztok!

Azoknak írok akik rendelni akarnak: régóta akartam már venni egyet, viszont a 10-12 hetes lead time-tól tartottam egy kicsit, így inkább vártam. Kedd reggel érdeklődtem az FDH Kft-nél, hogy lehet e náluk kapni, válaszban azt kaptam, hogy adjam meg nekik a telefonszámom, mert aznap kapnak belőle készletet és ha megérkezik értesítenek. Így is lett, megrendeltem, tegnap már hozta is a futár, 12300 Ft-ot fizettem érte.

Szerintem mindenképpen érdemes érdeklődni náluk...

(#2346) mobal válasza lkarcsi (#2345) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Írtam nekik emailt. Remélem "jut" még nekem egy! :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2347) sonar


sonar
addikt

Hi,

Dobozt vett már vki? Farnell-t nézegettem, de azt nem találtam. Honnan lehetne beszerezni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2348) mobal válasza sonar (#2347) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az attól függ milyen kell. Hardveraprón egy tag árul, egész jól néz ki :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2349) FeeLing_


FeeLing_
csendes tag

Sziasztok,

van egy elado raspberry_pi-m, csak kibontva volt, hasznalva nem.

15.000 Ft-ert eladom, jelenleg Zalaegerszegen talalhato, de Pestre is eltudom juttatni.

Privatba erdeklodjetek legyszi!

Udv.

(#2350) Endreas válasza FeeLing_ (#2349) üzenetére


Endreas
tag

:Y
Vagány.. :)

Kérdezz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.