Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) sztanozs válasza szabi__memo (#2950) üzenetére


sztanozs
veterán

Memória...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2952) szabi__memo válasza sztanozs (#2951) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Aha! Erre nem gondoltam :)

(#2953) baani59 válasza megema (#2948) üzenetére


baani59
aktív tag

Nem szoktam a Pi-n zenét hallgatni, de a kedvedért megtettem. .)

A Raspbmc RC5 van fenn.

A számláló tényleg az első 5-6 másodpercet gyorsabban teszi meg, aztán ha hálózatról megy lejátszás végigmegy, helyi meghajtóról való lejátszásnál kicsivel a vége előtt megáll.
A számváltás kicsit lassúnak tűnik, hálózatról valamivel lassabb.

Magával a zenével minden rendben.

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#2954) megema válasza baani59 (#2953) üzenetére


megema
őstag

Köszönöm! :R

(#2955) baani59


baani59
aktív tag

Köszönöm a választ PistiSan és Mortein79.

A Win32diskimager-t használtam már image fájlok felírására. Azt nem tudtam, hogy készíteni is lehet vele. Lehet?

A Linux dd paranccsal "backupoltam" a Fat32, a Swap és az Ext3 particiót.

Remélem, hogy nem lesz rá szüksé :U g....

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#2956) #21719808 válasza baani59 (#2955) üzenetére


#21719808
törölt tag

Egyébként, miért külön partíciókat backupoltál, miért nem a komplett kártyát? Ahogy írtam, partíciószám nélkül, így az egészet elmenti, tökmindegy hány meg milyen partíció van rajta, visszaíráskor meg csak az "if" meg "of" okat cseréled fel, és ugyanaz lesz bitrepontosan.

(#2957) teppik_amon válasza tamas1985 (#2906) üzenetére


teppik_amon
tag

Hello mindenki

raspi-t használok, raspbmc-vel.
Látom billentyűzet után érdeklődtök, én eg ilyet szereztem be: [egér+bill egyben]
egyik oldalra fordítva egérként működik, érzékeli merre fordítod az "orrát", a másik oldalára fordítva meg billentyűzetként funkcionál. Az egér oldalán multimédia vezérlő gombok vannak.
Az egészben az a legszebb hogy semmit nem kell telepíteni, csak rádugtam a raspi-re és működik.

(#2958) Endreas


Endreas
tag

Bocs srácok..
Ne jól fogalmaztam!

Szóval a GUI elindul, de úgymarad a "Relax, XBMC will resume shortly.." feliratnát és váltogatja a képet a terminállal és e lila "R" logóval ritmikusan.
Mi a teendőm hogy továbbmenjen?

Kérdezz.

(#2959) teppik_amon válasza Endreas (#2958) üzenetére


teppik_amon
tag

Legutóbbi upgrade-nél jártam így, meg szinte mindenki ahogy olvasom. Én nem szórakoztam, újrainstaláltam az egészet.
Érdemes letiltani az auto upgrade-et a menüjében.

raspbmc hozzászólások között találtam, elvileg működik. be kell ssh-zni aztán:

sudo bash -c "echo /home/pi/.xbmc-current/xbmc-bin/lib/xbmc/system > /etc/ld.so.conf.d/xbmc.conf"
sudo ldconfig

nem próbáltam!

(#2960) Endreas válasza teppik_amon (#2959) üzenetére


Endreas
tag

Akkor tegyem újra?
Az official oldalról?
Számít valamit (gondolom nem) hogy adapterrel használok microSD-t?

Kérdezz.

(#2961) teppik_amon válasza Endreas (#2960) üzenetére


teppik_amon
tag

Ha újrarakod, a mostani beállításaid elvesznek. Ha nem bánod, akkor nyugodtan. Igaz időbe telik, kb 30perc mire végez, de legalább működik :D
Az adatpter nem számít (ha jól van bent), nekem is ilyen.

(#2962) vado78


vado78
csendes tag

Sziasztok!
Mióta felraktam a Raspbmc RC5-öt, bármelyik video lejátszásakor azt írja ki, hogy dolgozom..., de a videó nem indul el. Korábbi RC-vel nem volt ilyen probléma. Mit lehet tenni?
Openelec nem olyan gyors, mint ez, viszont jelenleg a Raspbmc nem használható...

(#2963) wassermann válasza Endreas (#2960) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Az, hogy adapterrel használsz mikrSD-t, elvileg semmibe nem szól bele. Legfeljebb csak eggyel több kontakthiba forrás...

(#2964) DragoX


DragoX
tag

Ha van valakinek véletlenül eladó "B" modell írjon már nekem légyszi. Köszönöm! :)

(#2965) nexusarx válasza vado78 (#2962) üzenetére


nexusarx
csendes tag

Én is azt használom , nekem minden gond nélkül játszotta a filmeket, persze a BR 25 -öt még mindig nem szereti , meg bizonyos mkv-ket.

(#2966) vado78 válasza nexusarx (#2965) üzenetére


vado78
csendes tag

Nekem is gond nélkül játszott mindent RC4-gyel, de az új RC-vel már csak a dolgozom feliratig jut el... mind1, milyen típust indítok, avi vagy mkv...

(#2967) MasterDeeJay

Lehet hogy nekem is szükség lesz még egy pi-re. A "nagy" szerverem már csak TS és webként üzemel, amire szerintem sok a 30w fogyasztás ezért ki szeretném váltani pi-vel.

Az lenne a kérdésem hogy hardverileg elegendő-e Web+FTP (sql nélkül, nagyon alap dolgokkal) és mumble(vagy TS3) szerverként a Pi?

Teamspeak szerverből látok linuxos verziókat de nincs kimondottan arm procira, nincs valami fordító vagy emulátor ami ezt megoldaná? (mumble-vel még barátkozok, viszont klántársak faékek és Ts-hez szoktak)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2968) sztanozs válasza MasterDeeJay (#2967) üzenetére


sztanozs
veterán

RPI fórumában kitárgyalták.
Röviden, nincs ARM-os TS szerver.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2969) balco


balco
aktív tag

Nekem Raspbmc RC5-el elindulnak a filmek, de szinte mindegyikben megakad a lejátszás egy-egy pillanatra.
Lehet az USB vinyó lassú? Nem kap adatot elég folyamatosan?
Bosszantó...

(#2970) Endreas válasza DragoX (#2964) üzenetére


Endreas
tag

Privi..

[ Szerkesztve ]

Kérdezz.

(#2971) MasterDeeJay válasza sztanozs (#2968) üzenetére

Megoldottam mumble-val!
Köszi!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2972) baani59 válasza #21719808 (#2956) üzenetére


baani59
aktív tag

Egyébként, miért külön partíciókat backupoltál, miért nem a komplett kártyát?

Az a legvalószínűbb magyarázat, hogy megoszlott a figyelmem a Pi, egy windowsos pécé és a tévé között. :DD

Megcsináltam újra...

Végigfutottam a Raspis blogodat. Nagyon hasznos.
Van már linuxos routerem, műholdvevőm, telefonom, mini számítógépem. Szeretném a Linuxot készség szinten használni, de "valamiért" még nem sikerült elmélyedni benne, így általában olyan ismertetőket veszek igénybe, amit te is készítettél.

Köszönöm.

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#2973) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Minidlna szerver-ről szeretnék xbmcvel filmeket lejátszani, az upnp alatt és mint samba megosztás is látja a könyvtárakat, de a fájlokat már nem, se zenéket, sem pedig filmeket. Pendriveról látja. Próbáltam xbian 0.8-cal, raspbmc-vel és openelec féle rendszerrel, egyikkel sem látja. Másik kérdés: Videó lejátszás közben a kép felett ott egy csomó szöveg, azt hogy lehet eltüntetni? Előre is köszi!

(#2974) lionelqw


lionelqw
csendes tag

Sziasztok!

A Pi-met alapvetően egy családtag netezésére akarom használni, nem olyan igazi forrasztós nyáklapmaratós csóka vagyok. A problémám a következő. Van egy T-s usb-s stickem, ZTE MF190. Szeretném életre kelteni rajta a netet Pi alatt mert ahol használnánk oda nem akarok nagy befektetést csinálni a net miatt és ezen keresztül szeretném elérni a netet.

lsusb-re
....
Bus 001 Device 007: ID 29d2:2000 ZTE WCDMA Technologies MSM MF627/MF628/MF628+/MF636+ HSDPA/HSUPA

usb-devices -re
....
T: Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Cnt=02 Dev#= 7 Spd=480 MxCh= 0
D: Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=19d2 ProdID=2000 Rev=00.00
S: Manufacturer=ZTE,Incorporated
S: Product=ZTE WCDMA Technologies MSM
S: SerialNumber=MF1900TMOD010000
C: #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=c0 MxPwr=500mA
I: If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage

Nem vagyok nagy guru linux alatt, tehát ha valaki tud segíteni, akkor olyan szájbarágósan kérném. Köszönöm!

(#2975) wassermann válasza lionelqw (#2974) üzenetére


wassermann
Topikgazda

- Neked teljesen jó netezésre? Korábban, többen írták már, hogy a pici memória miatt nem vált ki egy PC-t és netezésre nagyon vacak!

[ Szerkesztve ]

(#2976) Csarlee válasza lionelqw (#2974) üzenetére


Csarlee
tag

Nincs mar malnam de ezt erdemes megnezned: http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?t=8528&p=101469

(#2977) #21719808 válasza lionelqw (#2974) üzenetére


#21719808
törölt tag

Szia

Milyen linux? (raspbian vagy melyik?). Illetve, ezt már írták, de én is szólok: netezni nem túl jó, sok kompromisszum lesz. Ilyenek, hogy max3-4 tab, lassú bizonyos oldalakon, félpercekre "lefagy", stb... Midori a legelterjedtebb, de lehet mással is. Itt erről beszélnek, a végén ajánlanak egy archlinux-windowmaker-netsurf kombót, azt nézd meg esetleg. Bár, kezdőnek wm...

[ Szerkesztve ]

(#2978) MasterDeeJay válasza wassermann (#2975) üzenetére

Nem sokkal lassabb mint egy régebbi eeepc. Szerintem ha van html5 gyorsítással akkor akár hd-s youtube videókat is kellene vinnie.
Annyi hogy kevés weblapot érdemes rajta nyitva tartani. Lassú, de azért használható. Sima midorit használom, persze nem minden megy vele.
Chromium összeomlik, sőt ha vnc-n keresztül nézem akkor azt is "magával rántja".

Más:

SSH-ból létezik valami egyszerű (és biztonságos) web alapú megoldás?
Melóhelyen nincs nyitva 22-es port, és kényelmesebb lenne egy weblapon irkálni mint külön puttyozni. Esetleg extrának webes felületű (S)FTP kliens?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2979) #21719808 válasza MasterDeeJay (#2978) üzenetére


#21719808
törölt tag

Végülis, lehet, de a memória mindenképpen kevés a sima görgetéshez meg sok laphoz. A html5-ös videók állítólag mennek. Persze, lynx vagy links alatt nem lenne gond. :D

Az SSH-hoz: Más port nincs nyitva? Ha van, állítsd arra a raspberry ssh-ját, és megy. Szerintem a webessel ugyanez lenne, hiszen ha a raspi ssh-ja 22-esen van, szóval a webesnek is azon kellene. Van olyan, hogy firessh, ez egy ff plugin, de működő port gondolom ennek is kell.

(#2980) MasterDeeJay válasza #21719808 (#2979) üzenetére

Nem erről van szó. Fut egy webszerver, van rajta egy weblap és én azon szeretnék egy olyan lapot ahol egy böngészőn keresztül elérhetem a terminált valamint egy másik felületet ahol közvetlenül feltölthetek file-okat a pi meghajtójára. (utóbbit php kódal talán meg tudom csinálni www könyvtárra de az nem épen biztonságos, ezért kellene az SFTP)
Maga a pi otthon van, és csak az azon futó webszevert érem el (apacs). Melóhelyen nem tudok rámenni ssh-val, se ftp-vel mert az itteni tűzfalon tiltva van (az otthonin ki van engedve minden ami kell). Mobilnettel megy minden, csak nekem egyszerűbb lenne programok nélkül kizárólag webes felületen elérni mindent.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2981) sztanozs válasza MasterDeeJay (#2980) üzenetére


sztanozs
veterán

ip over https proxy?
[link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2982) #21719808 válasza MasterDeeJay (#2980) üzenetére


#21719808
törölt tag

PHP-vel, ha van joga a juserének, tudsz exec-elni, szóval egy ssh--klienst összedobhatsz, de ház nagyságú sechole lehet, ha nem jól írod meg, és valami bot vagy scriptkiddie észreveszi. Lehet van is már ilyen kész cucc. A fájlfeltöltögetést is megoldhatod a webszerveren keresztül, ezt is lehet megírták már. :D Szerintem mindkettő rossz megoldás, persze ha nincs más, esetleg.

Kell keresni egy portot amin ki tudsz menni, azon lehet firessh-val ssh-zni, ftp over ssh-val ftp-zni fireftp-vel. Vagy scp-zel WinSCP-vel. Szerintem.

(#2983) MasterDeeJay válasza sztanozs (#2981) üzenetére

Köszi! Egyenlőre semmit nem értek belőle, de kibogarászom hogyan működik. :DDD

Ezzel csak annyi történik hogy más porton működik az ssh, ez kezdetnek jó lenne de még mindig nincs egy felület amin használhatom a terminált.

Találtam egyet ami jó nekem de jobb lenne sajátként futna:

http://www.serfish.com/console/

Mortein79
A php-s filefeltöltés része menni fog, arra valóban van jópár megoldás. Az SSH-ra kellene olyan megoldás mint a fenti képen csak nem úgy hogy közbenső fél "adja át" webről a dolgokat hanem saját webszerveren futna ugyanez.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2984) MasterDeeJay

Vaze ott van előttem kiírva nagy betűkkel, már szinte ki se fér annyira látszik.
Ajaxterm lesz a megoldás. [link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2985) sztanozs válasza MasterDeeJay (#2983) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem - ez úgy működik, hogy az egyik oldalon (routeren) fut egy apache, ami fogadja és küldi a http(s) csomagokat, amibe az IP csomagok vannak belepakolva. A kliens oldalon (nálad) pedig fut egy putty, ami egy http-tunnel kliensen keresztül http(s)-en kommunikál a szerverrel. Így a céged számára http(s) kommunikáció látszik, de te igazából putty-on keresztül eléred az otthoni ssh-t.
Viszont a nagy "furcsa" forgalmat így is ki tudják a cégnél szúrni (és utána szűrni a címedre, vagy a forgalom szignatúrájára), ha nagyon tiltani akarják...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2986) MasterDeeJay válasza sztanozs (#2985) üzenetére

Az a helyzet hogy én vagyok az egyik informatikus :DDD , csak a tűzfalat/proxy-t nem piszkálhatom (hosszú történet...). Ezen kívül ha publikus wifin keresztül netezek akkor se legyen gond a terminállal. Ajaxterm-et kipróbálom, valószínű az lesz a megoldás. Ahogy olvastam az pont egy https-es jávával működő terminál.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2987) Warter válasza MasterDeeJay (#2986) üzenetére


Warter
őstag

Proxyn nem kell semmit piszkálni, csak a Putty-ban beállítani, hogy azon keresztül menjen ki.

(#2988) klb_coco


klb_coco
csendes tag

Sziasztok,

pdf illetve Autocad dwg állományok hálózaton keresztül való megtekintésére szeretnék egy olcsó megoldást összeállítani. Így találtam rá a Raspberry-re, mint alternatívára.
Szoftver oldalon elvileg megtalálhatóak a szükséges programok, a kérdés, hogy a PI mire képes? Mivel ez ügyben semmi tapasztalatom nincs kérem segítsetek!
Egy nagy méretű (kb. 22"-os) monitoron minimum 1680x1050-es felbontásban kell megjeleníteni a képet. Mivel a megoldás olcsó, így valószínű, hogy a monitornak VGA, DVI bemenete lesz.
Vajon a PI képes elfogadható sebességgel erre?

Más: itt ugyan csak a PI-ről van szó, de tudtok-e olyan fórumot ajánlani, ahol a hasonló rendszerekkel foglalkoznak a hozzáértők (Gooseberry, Cubieboard, Odroid-X)?

(#2989) MasterDeeJay válasza Warter (#2987) üzenetére

Próbáltam, nem működik. (proxy error: port is not allowed, másik proxy-n meg error 403)
Az ajaxos https viszont megy, így ez már megoldott dolog.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2990) sztanozs válasza klb_coco (#2988) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem megoldható - kérdés, hogy mennyire memóriaigényesek azok a dwg állományok. Mert a Pi nincs ám megáldva túl sok memóriával.
DVI megoldható passzív HDMI -> DVI átalakítóval

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2991) sztanozs válasza sztanozs (#2990) üzenetére


sztanozs
veterán

És ahogy nézem DWG Viewert is lehet, hogy neked kell forrásból fordítanod arm architektúrára...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2992) GyéBen válasza sztanozs (#2990) üzenetére


GyéBen
tag

"DVI megoldható passzív HDMI -> DVI átalakítóval"

Már ugye feltéve, hogy az a DVI bemenet digitális jeleket is képes fogadni.

(#2993) sztanozs válasza GyéBen (#2992) üzenetére


sztanozs
veterán

Azért általában ezért tesznek DVI-t egy monitorra a VGA mellé - de biztos vannak kivételek :U

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2994) Osiris


Osiris
őstag

Végre megérkezett az én RPI-m is (15hét után). Ha megérkezik végre az aktív usb-hubom is, szeretném majd HTPC-nek és torrentkliensnek használni. Nem feltétlenül egy időben akarom a kettőt, mert olvastam, hogy nem bírja, de egy olyan rendszert szeretnék feltenni ami mind a két dolgot tudja. Mit javasoltok? Rasbian jó erre? Torrenthez transmissiont szeretnék használni, ha nincs a célra sokkal jobb ötlet, de várbék javaslatokat. Thx! :R

[ Szerkesztve ]

(#2995) Kris87 válasza Osiris (#2994) üzenetére


Kris87
aktív tag

Nekem is htpcként szolgál, hálózatról nézem a filmeket róla, igaz, csak Br ripeket, crt tévén tökéletes az is. Raspbmc-vel használom, az rc5 már elég használható, de van még hova fejlődnie. Saját menüjéből telepíthető rá az rtorrent, utorrent, transmission, nem próbáltam egyiket sem. A mezei 5v 1000 ma-es táppal befürödtem, gagyi, nem tudja a névleges értéket, a 700-as samsung töltő jó.

(#2996) #21719808 válasza Osiris (#2994) üzenetére


#21719808
törölt tag

Üdv. Jól tudod, nem lesz jó mindkettőre. Én személy szerint úgy gondolom még akkor sem ha nem egy időben használod mindkettőre, az osztott memória miatt. A HTPC-hez a gpu-nak kell minimum a fél memória (arm128_start.elf), a torrenthez meg nem árt ha több jut a cpu-nak mint a grafikához (arm224_start.elf). Ezek az indításkor töltődnek be, midig csak egy, nyilván nem lehet mindkettőt egyszerre. Ezért gondolom. Persze, megoldható, hogy ha filmezni akarsz átállítod-újraindítod, aztán ha torrent akkor vissza-újraindítod, de nekem macerának tünik.

Operációs rendszernek, ha nem ismered a linuxot, a raspbian teljesen jó. A raspbmc is lehet jó, ezt a menüből transmission-t én nem néztem meg még, gondolom csak működik, ha benne van, ki kell próbálni. :) Én jobb szeretem tudni mi történik, igaz, nem is használom ezt a két disztrót. Raspbian általános célú, a raspbmc meg, akárcsak az openelec, a xbian és társai egy adott célra vannak kihegyezve, nehezebb egyéb dolgokra rábírni őket, de nem lehetetlen. Szerintem.

De hiába mondjuk mi itt az okosakat, legjobb módszer a tapasztalatból tanulás, próbáld ki, elrontani nem fogod, hamar rájössz, mi a legjobb neked.

(#2997) nexusarx


nexusarx
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok nagy linuxos, de láttam hogy több NTFS driver létezik. Van amelyik csak olvasás , de van írás olvasás. Én most az ntfs-3g -t használom. De úgy vettem észre ez igencsak processzor igényes . Melyik lenne az ami kevésbé az de még is használható írásra olvasásra ??? Amúgy én raspbmc RC5-öt használok . Torrentre transmissiont. Csak akkor működik ha kilépek az XBMC-ből, de sajnos akkor sem tudok 800k-nál gyorsabban tölteni . Ha túl megy akkor összeomlik az egész :( Ezért gondoltam hogy megpróbálom másik NTFS driverrel.

Lenne más is... Valaki használ raspbmc RC5 alatt Youtube plugint, mert nekem rohadtul nem működik . Valami plugin erroral kilép mikor már a keresés eredményét adná vissza ??? Valaki tud erről bármit is ?

Köszi

(#2998) Kris87 válasza nexusarx (#2997) üzenetére


Kris87
aktív tag

Nekem megy a youtube plugin, a 3.2-es. Érdekes, hogy hdmi kimenetre kötve a pi-t ugyanúgy hibával leáll, de az rca kimenetet használva jó. Jobban járnál ext-3 /4 filerendszerrel, hálózaton leveszed róla amit szeretnél.

(#2999) nexusarx


nexusarx
csendes tag

Azt nem szeretnék EXT-es particiót mert nincs kedvem 1 napig közel 1,5 terrányi anyagot másolgatni :) plusz ha viszem valahova a vinyót és az win akkor meg telepítgetni kell mindig valami extes meghajtót winre... ha más nem lesz inkább töltsön lassan... de a kérdés még mindig adott hogy melyik a legjobb driver ???

Youtube-ra visszatérve... tegnap kipróbáltam az OpenELEC legújabb release-el azzal tök jól ment , bár én az xbmc futásával ott nem vagyok megelégedve ... plusz nem tudtam FTP-n kapcsolódni az openelechez ... így visszaraktam az RC5-öt. Eddig szerintem ez a legsikeresebb, bár kétségtelen hogy elég sokat bootol.

Ettől független mindegyik kifagy , ha strapálni akarod :( ... Akinek érdekes az infó , teszteltem 96/24-es flacet - szépen megy (bár a szám elejéből még mindig elviszi a 6 secundomot) , megy a DTS , DTS-HD, DTS HD MA, DolbyTRUEHD, .mka -t szépen játszotta , elég sok full HD-t kényelmesen visz , de ha DTS hang van alatta akkor észrevehető hogy időnként megrángatja a filmet , de nem olyan borzasztó mértékben zavaró .

BR-t sikerült valakinek lejátszásra bírnia ???

Karcsi

(#3000) Benoe77


Benoe77
őstag

Mától 512MB memória lesz a B verzióban: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.