Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) cigam válasza 0519 (#44999) üzenetére


cigam
félisten

Írta, hogy "Megmértem a panelon, ott is van az 5.2V." Vagyis megfelelő a feszültség, talán kicsit magasabb is a kelleténél. Mondjuk kérdéses, hogy milyen pontos a műszer amit használ.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45002) wassermann válasza cigam (#45001) üzenetére


wassermann
Topikgazda

.. összekevertem őket az azonos avatarjuk miatt :))

(#45003) tvamos válasza cigam (#44998) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi! Igy nem jelzett semmit. Csinaltam egy uj telepitest, es igy jo lett. (Csak igy meg ujra kell telepiteni az opencv-t, azt meg nem akartam, mert nem 5 perc.)

Mondjuk jo lenne tudni, mit reszeltem el, hogy beakadt ez az alacsony fesz. hiba. Eleg idegesito.

(#45001) cigam
Melohelyen mertem, 34461A-val. Persze rarakhattam volna ra egy oscilloscope-ot, de valahogy nem jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45004) Aryes válasza tvamos (#45003) üzenetére


Aryes
nagyúr

Melohelyen mertem, 34461A-val. Persze rarakhattam volna ra egy oscilloscope-ot, de valahogy nem jutott eszembe.

:D

(#45005) tvamos válasza Aryes (#45004) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy autizmussal elek, de ezt nem ertem. Viccesnek gondolod?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45006) cigam válasza tvamos (#45005) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem igen. "Csattanós"(ütős... érted, mint a dobos ...) válasz arra, amikor a műszert, és annak pontosságát firtattam.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45007) tvamos válasza cigam (#45006) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy ertem... Nem tudhattad, milyen muszereim vannak, es hat... itthon nekem sincsenek ilyen cuccok. Szerencsere a melohelyen hozza lehet ferni jo cuccokhoz, munka utan. Ezert (is) szeretek ott dolgozni, mert bevihetem a vackaim, es molyolhatok veluk.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45008) cigam válasza tvamos (#45007) üzenetére


cigam
félisten

Irigykedm is ezért rendesen :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45009) hunaqua


hunaqua
addikt

Adott egy Rpi3 ami szerverként működik, alapvetően stabilan.Meg vagyok vele elégedve. Viszont inkább szeretném a rendszert sd kártyáról ssd-re költöztetni. Amennyiben Win32Disk.-el csinálok egy mentést, amit felírok egy ssd-re, amit egy külső házban csatlakoztatok usb-re. Ez fog működni rögtön,vagy mást is kell még csinálni,hogy elinduljon?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45010) 0519 válasza hunaqua (#45009) üzenetére


0519
senior tag

A boot partíción lévő cmdline.txt -ben a root partíció azonosítóját kell beállítani.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#45011) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok! :)

Raspberry Pi témában abszolót kezdőként, de egyébként IT/programozói háttérrel szeretnék különböző hobbiprojektekbe belevágni ezen a platformon. Raspberry Pi 4 Model B-t néztem ki, lehetőleg a 4 de inkább 8 GB memóriával szerelt változtatot. A mainstream tech boltokban nemigen találtam ilyet, 2 kifejezetten ezzel foglalkozó magyar üzletet találtam, de egyiknél sincs készleten:
- pi-shop.hu
- rpibolt.hu

Innen vásárolt már valaki? Megbízható boltoknak számítanak ebben a témában?
Arról van infótok, hogy miért nem lehet sehol kapni és fog-e javulni az elérhetőség a közeljövőben? :R

(#45012) hunaqua válasza 0519 (#45010) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszönöm szépen!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45013) AiRLAC válasza Sidorovich (#45011) üzenetére


AiRLAC
addikt

Itt a hardveraprón nézted? Chiphiány van, azért nincs. A 8GB RAM-ra feltétlenül szükség van? Nagyon sok mindennek elég a 4GB, sőt sokszor a 2GB RAM is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#45014) Sidorovich válasza AiRLAC (#45013) üzenetére


Sidorovich
senior tag

A 4GB is elég lehet, de container futtatás (Docker, Kubernetes) mindenképp lesz rajta, illetve egy desktopos linux disztrót is próbálgatnék, úgyhogy a 4GB legalább kelleni fog szerintem.

Újat preferálnék, azt is árulnak hardveraprón?

(#45015) tvamos válasza Sidorovich (#45014) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha ezeket a dolgokat egyszerre akarod, akkor lehet, hogy elegedetlen leszel, mint ez a kollega. (Nick alapjan akar java fejleszto is lehet...) Az meg nem lenne jo! Lehet, hogy valami komolyabb cucc kene neked, mint a Raspberry Pi.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45016) Ad@m válasza Sidorovich (#45014) üzenetére


Ad@m
tag

A desktop lehet sok lesz, bar vannak akik hasznaljak de szerintem nem eleg gordulekeny.
nekem headless modban van 4GBos pi4 és van rajta alul felul egy armor boritas ventilator nelkul
Az alabbi servicek mennek:
dockerben: heimdall, portainer, watchdog, vaultwarden, nextcloud
nativan: syslog, gitea, mysql, nginx és wordpress meg nehany sajat service

A cpu load 10% alatti atlagosan, ha nagyobb eleres van akkor fel tud menni egesz hamar 80-90%ra is
atlagos homerseklete 41-43C

Ramból eddig nem sikerult 1GB fole mennem
jah raspbiant hasznalok

szerk.: a videokonvertalas, videolejatszas megizzasztja elegge ezt a kis vasat
+ figyelni kell hogy nem minden container elerheto ami x86-ra (sokszor van alternativa de nem mindenbol official)

[ Szerkesztve ]

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#45017) Sidorovich válasza Ad@m (#45016) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Nem feltétlen egyszerre akarom. Szerintem az elején lenne desktop Linux ismerkedni, kipróbálni. Később valószínűleg headless módban, GUI nélkül, SSH-n keresztül használnám.

MySQL vagy Postgres DB és néhány .NET 7, NodeJS és Go service menne csak rajta containerben, tanulni, hobbi projektezni. Nemigazán lennének CPU intenzív feladatok, persze futtatnék rajta 1-2 kisebb loadtestet, de csak kíváncsiságból, hogy milyen prognyelvvel, technológiákkal tudom kihozni a legtöbbet a limitáltabb hardverből.

Komolyabb cucc alatt mire gondoltál? Van valami javaslatod ami erősebb mint a Pi, de azért még nem feltétlen egy x86-os desktop PC?

Úgy tűnik, itt most van raktáron ebből a kiszerelésből: https://www.pi-shop.hu/raspberry-pi-4-model-b-8gb-and-32gb-noobs-894
Szerinted ez jó lehet? Megbízható bolt?

[ Szerkesztve ]

(#45018) AiRLAC válasza Sidorovich (#45017) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ebből a pénzből remek kis x86-os kis fogyasztású gépet lehet venni, pl. Gigabyte Brix, Intel NUC, Dell Optiplex Micro, HP Mini G etc. Vagy akár egy Synology vagy QNAP NAS.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#45019) Sidorovich válasza AiRLAC (#45018) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Hát nem tudom. A legolcsóbb amit találtam, az ez volt: https://ipon.hu/shop/termek/intel-nuc7cjyh-nuc-kit-intel-celeron-j4005/1641686
De ehhez még venni kell memóriát és SSD-t, szóval inkább 80-90 lenne az, ráadásul ez is csak 2 magos 2 Ghz-es Celeron, nem tudom mennyivel lehet izmosabb a Pi 4-nél. De nyitott vagyok javaslatokra. :R
Mondjuk az x86-os CPU miatt legalább nem kéne aggódnom amiatt, hogy mi nem megy ARM-en.

[ Szerkesztve ]

(#45020) AiRLAC válasza Sidorovich (#45019) üzenetére


AiRLAC
addikt

Természetesen használtan gondoltam :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#45021) madrac válasza Sidorovich (#45019) üzenetére


madrac
őstag

Desktop linux-al nem is Raspberryn tanácsos ismerkedni az biztos. Szerver alkalmazások pedig mind vannak arm-ra. De ezeknek Raspberry nélkül is utána lehet nézni. Ahogy más is írta, ehhez pedig teljesen felesleges a sok RAM. Persze, ha égeti az ember zsebét a pénz, az más. Linux szerveres ismerkedésre még a Zero 2 W is elég lehet, ha nem lesz feltéve hw intenzív alkalmazás, pl bittorrent.

[ Szerkesztve ]

(#45022) Sidorovich válasza madrac (#45021) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Alapvetően egy otthoni kis hobbi szervert szeretnék, amire kitelepíthetek hobbi projekteket containerekben, amik LAN-on 24 órában elérhetőek lennének a fő gépemről. Kipróbálnám hogyan kell Kubernetes clustert telepíteni és konfigolni, egy csomó ötletem van. Viszont ezekre szeretnék egy olcsó dedikált gépet, amin bátran nyitogathatnék portokat meg szórakoznék a hálózati/tűzfal beállításokkal, meg ha olyanom van akár 2 naponta újrahúzhatom, mert erre van.

Memória tekintetében szerintem a 4GB mindenképp érdemes, az OS-nek hagynék azért legalább 1 gigát, míg pl. egy MySQL vagy .NET6 containernek legalább 256MB RAM kéne, és servicekből többet is szeretnék futtatni. Egyébként az kifejezetten érdekel, hogy ilyen szűkösebb memória és CPU keretek között hogy teljesítenének. Pl. ha az egyik .NET6-os projektemet megírom Go-ban, az többet bírna-e egy loadtest alatt pl.

De jobban végiggondolva, lehet jobban járok ha ezt a pénzt inkább elköltöm AWS-en vagy Google Cloudon egy Kubernetes clusterre vagy a legkisebb virtuális gépekre, szerintem 1 év alatt nem menne el költségekre a Pi 4 ára és amikor hetekig épp nincs kedvem dolgozni rajtuk, átmenetileg lelőhetem őket.

A pénz annyira nem éget, 50-60ból szeretném megúszni ezt, ebbe a Pi 4 még beleférne 1-2 kiegészítővel.

[ Szerkesztve ]

(#45023) Sidorovich válasza Sidorovich (#45022) üzenetére


Sidorovich
senior tag

GCP-on egy általános célú, 2 magos VM 8GB RAM-al havi 20.000 HUF lenne ha 24/7 megy, úgyhogy szerintem maradok annál hogy valami vasat venni kell. :C

[ Szerkesztve ]

(#45024) tvamos válasza Sidorovich (#45022) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha en ezeket akarnam probalgatni, akkor az asztali gepemen / laptopomon csinalnam, egy virtualis gepben. Az mondjuk ingyen van...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45025) madrac válasza Sidorovich (#45022) üzenetére


madrac
őstag

Csak megjegyzésként, léteznek korlátozottan, de ingyenesen igénybe vehető cloud kiszolgálók is, pl Oracle.
De ha csak próbálgatásról van szó, akkor PC-re is fel lehet telepíteni a Windows mellé linux disztrot, azzal is értékes tapasztalatokat lehet szerezni.
Félreértés ne essék, nem akartalak lebeszélni semmiről, de csak erre venni egy vasat 50 ezerért, nem feltétlenül lehet kifizetődő.

(#45026) Ad@m válasza Sidorovich (#45017) üzenetére


Ad@m
tag

Desktop linux ismerkedeshez inkabb vm-et javasolnek a windowsos gepeden esetleg dual bootban.
Ha pi-t szeretnel akkor nezd ki elosszor hogy mennyi ramra van szukséged és utanna altalaban 1-2 heten belul ugyis lesz keszleten valamelyik boltban A jó tápra erdemes figyelni mert fura hibakat tud csinalni terhelesnél.
A pi-nek szerintem a nagy elonye a fogyasztas elfogadhato teljesitmeny mellett, de skszor azert kell valami kompromisszumot kotni.

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#45027) Sidorovich válasza Ad@m (#45026) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszönöm a tippeket. Kicsit úgy érzem, a desktop linuxot nagyon kiragadtátok, pedig ez csak az egyik dolog lenne, max 1 hét után menne rá egy desktop GUI nélküli szerver linux. :DDD

Próbálgatásra jó a VM valóban, de van 1-2 olyan pet projektem, ami számomra hasznos featuret ad, használom őket. Jó lenne ha nem mindig Visual Studioból fordítva indítanám, vagy nem kéne egy VM-et beröffenteni hozzá, hanem egy itthoni kis szerverre kitelepíthetném, amin 24/7 futhat és itthon helyi hálózaton bármelyik eszközömről elérem böngészőből. (Esetleg távolról is SSH tunnelen keresztül.)
Az erőforrásigény se túl nagy, néhány REST webservice és worker service futna containerekben, mögöttük valamilyen SQL DB.

Erre gondoltam beszerezni egy viszonylag olcsó, keveset fogyasztó gépet, hátha alkalmas erre a Pi (persze az egyéb próbálgatások mellett). Másik lehetőség egy belépőszintű barebone PC, de azt 50-60 helyett csak kb. 90-100-ból lehetne megúszni, mivel új eszközben gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#45028) body007 válasza Sidorovich (#45027) üzenetére


body007
addikt

Ismerkedésnek nyugodtan mehet rá a desktop linux - ne hallgassál senkire :D

Raspberry Pi 4 = Desktop Replacement? Official Pi4 Desktop Kit Setup And Usage

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#45029) wassermann válasza body007 (#45028) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nekem azért más a véleményem: Pi-t akkor nyugodtan, ha nem a neten nézelődsz éjjel-nappal és semmiképp nem akarsz pl. Youtube-videókat nézni!

(#45030) body007 válasza wassermann (#45029) üzenetére


body007
addikt

A kommentjeiből nekem az jött le, h nem netezős gépet csinálna a pi-ből hanem a linux-al ismerkedne...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#45031) wassermann válasza body007 (#45030) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Jobb azért figyelmeztetni, nehogy belefusson. Mindenkinél más és más, mit ért "desktop"-os számítógép alatt.

(#45032) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Mit indítottam el... :DDD

#45027 kommentemben már leírtam, valamiért nagyon félreértettetek. :N
Home szervernek (pl. Ubuntu Server amin containerekben futnának a servicek) keresek olcsó keveset fogyasztó passzív hűtésű megoldást, a desktopot csak pár napra raknám fel kíváncsiságból, hogy hogy bírja a vas.

[ Szerkesztve ]

(#45033) UberMutant válasza Sidorovich (#45032) üzenetére


UberMutant
őstag

veszel egyet, kipróbálod, ha nem tetszik eladod. az esetleges különbözet pedig a tanulópénz.
sztem nem fogod eladni :)

(#45034) tvamos válasza UberMutant (#45033) üzenetére


tvamos
nagyúr

Persze, hogy nem adja el, nem kap erte annyit, hogy erdemes legyen elmenni a postara, hogy feladja.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45035) UberMutant válasza tvamos (#45034) üzenetére


UberMutant
őstag

én megveszem tőle ár -20% ért

(#45036) attilav2


attilav2
őstag

Sziasztok! Gyári táppal, rákötött SSD-vel kb mennyit fogyaszt a Pi4 8GB ? Panelházi többszörösen sorbakötött, földeletlen konnektorról biztonságosan üzemeltethető ? A youtube asztali verziójának böngészését tervezem vele. Valamilyen OS-sel viszi böngészőben a youtube 1080P-t a Pi4 ?(Jobban tetszik az asztali mint a TV-s verzió, Mi Box4S-em és LG32LF632V TV-m van).

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#45037) UberMutant válasza attilav2 (#45036) üzenetére


UberMutant
őstag

max 5w+ssd
a youtube nem fog örömet okozni.
vegyél mást ilyen célra

(#45038) wassermann válasza attilav2 (#45036) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A Pi-nek egy PC-vel szemben nincs rendes videokártyája, emiatt csak akkor jó desktopként, ha fejlesztésekhez, automatizálásra, robotikára vagy pl. irodai munkára használják. Ha valaki egész nap az interneten akar lógni, Youtube-ot akar Pi-vel nézni semmiképp! Sajnos az utóbbi esetben garantáltan szenvedni fog vele.

(#45039) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Úgy tűnik, hogy kezd elhalálozni a LogiLink UA0115 házban levő WD Scorpio Black WD10JPLX 1TB -os HDD -m.
A kérdésem az lenne, hogy 0-24 -be torrentnek, illetve médiatárolásnak milyen ajánlott HDD -k, esetleg SSD -k vannak?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#45040) wassermann válasza pvt.peter (#45039) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Maradhatsz a WD-nél, "black" vagy "red" jó neked. Van SSD is...

(#45041) JulianSinulf válasza pvt.peter (#45039) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Én Seageat Ironwolf NAS-t használok egyik gépemben. Pontosabban 2 darab 4 TB-os van benne. Éjjel-nappal megy torrenttel már vagy 4 éve. HDSentinel vigyáz rájuk, állapotuk tökéletes.
Chia-ra szintén Ironwolf-okat vettem. 10 TB-osakat. Egy évig mentek folyamatosan kint a polcon. Direkt nem raktam külső házba őket, hanem a ház elektronikáját szedtem ki és egy ventivel keringettem a levegőt körülöttük. A Chia nem jött be, most egy dobozban vannak eltárolva. 4 darabról van szó és, hogy azért valami stabilitásuk is legyen, egy nagyobb ház kiszedhető HDD tartójába tettem őket, oldalra fordítottam és aláraktam egy ventit némi távtartással. Állapotuk ma is kiváló.
A HDD legnagyobb ellensége a hő. 50 fok fölött a WD nagyon hamar tud pusztulni. És az 50 fokot is hamar elérik. Korábban egyet (külső házas) cserélni kellett 1 hét után bad sector miatt és a második sem húzta 1 hónapnál tovább. Így inkább vettem egy Samsung-ot. Az azóta is megy. Ennek jó 13 éve.
Van, aki esküszik a WD-re. Én jó 20 éve sem hallottam róla jókat és a saját tapasztalatom is ezt támasztja alá. Így a jövőben sem fogok többet WD-t venni.

(#45042) Aryes válasza tvamos (#45007) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igen (bocs, régen néztem be ide, remélem még olvasod), parádés volt a válaszod a műszer pontosságát firtató kérdésre :DDD :K

(#45043) zichie válasza attilav2 (#45036) üzenetére


zichie
senior tag

Youtube-ra (is) tökéletes a Pi4, én évek óta csak ezzel nézek youtube-ot. Amíg nem volt Pi4, addig előtte Pi3-al. Erre a Libreelec-et youtube addon-al használom. A fejlesztői api kulcsokkal az elején el kell bíbelődni, de utána már megy rendesen (letisztultan, reklámmentesen). Nem akad (1080p esetében sem), stabil mint a beton.

A böngészős youtube viszont felejtős, nem arra való.

[ Szerkesztve ]

(#45044) attilav2 válasza zichie (#45043) üzenetére


attilav2
őstag

Youtubeoztam már Kodi-val android tv boxon, úgyhogy ismerem. Az asztali böngészős youtubeot jobbnak tartom, sokkal több videót ajánl ki mint a tv-s verzió(a kodi alatt youtubozás meg még a hivatalos tv-s verziónál/smart youtube tv app-nál is rosszabb szerintem). Böngészőben akarok Pi alól youtubeozni, lehet akkor meg kell elégedjek 720P-vel, amit meg mindenképp 1080P-ben akarok akkor izzítom hozzá Mi Box S-t. Azért gondoltam a Pi-re mert kevés áramot vesz fel egy x86(mini) pc-hez képest, és nem kell földelt dugalj, panelházi sokszorosan sorbakötött földeletlen konnektorról gondolom a Pi simán elmegy. PC-m alá csináltatva lett külön áramkörrel földelt dugalj, a tv-s szobába viszont nincs, és lehet hogy mostanában nem is tudom megoldani hogy legyen. Arra az esetre ha összejönne már építettem egy itx ivy bridge média pc-t felesleges selejtezett alkatrészekből, atx házban és atx táppal. X86 PC-t nem merek házgyári konnektorról járatni mert úgy 2010 körül majdnem tűz lett belőle, és a földelés hiánya miatt tönkrement egy tunerkártyám.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#45045) wassermann válasza attilav2 (#45044) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A Pi nem vált ki egy PC-t: korábban is írtuk, böngészőből szenvedés lesz a Youtube. Közvetlen Youtube cliens-sel, mint ami a Librelec-ben van, használható. Abban igazad van: az más mint a böngészőből indított.

(#45046) JulianSinulf válasza attilav2 (#45044) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Lehet, hogy inkább egy villanyos topicban kellene érdeklődni a földelési lehetőségekről.
Én is laktam ilyen lakásban. Csak a fürdőben és a konyhában volt földelt konnektor.
Úgyhogy fogtam egy hosszabbítót és átvittem a konyhából a szomszéd szobába, ahol a gép volt. Ha a nappaliba is kellett volna, akkor vagy hosszabbítóval rondán megoldom vagy kábelcsatornában, sokkal szebben oldom meg. Ráadásul a falba be volt öntve az alu kábel. Szóval a csere nem volt lehetséges bontás nélkül. Ettől függetlenül gondolkodtam a kábelek cseréjén, csak aztán végül nem laktam benne annyit, hogy meglépjem. De az egyetlen igazán járható út a kiépítés.
TV alatt én PC-t használok. Nekem fontos a 4K, ha már 4K képes a TV. Próbáltam Pi4-el, RPiOS-sel, böngészővel. Nézhetetlen volt. Alacsonyabb felbontásra állítva a videót, akkor is. A Pi eleve 4K felbontáson futott. A 4K filmeket már meg sem próbáltam. A PC (szerintem erre a célra) sokkal jobb. De nem is volt célom kiváltani a PC-t Pi-vel.
Esetleg olyan PC tápot lenne érdemes nézni, aminek nem kell földelt konnektor. A laptopok töltője sem földelt, mégsem ráznak.

(#45047) cigam válasza JulianSinulf (#45046) üzenetére


cigam
félisten

Tényleg jobb lenne egy másik topiban megvitatni az érintésvédelem lényegét, működését.
Panelban is simán elketyeg bármelyik PC földeletlen konnektorból táplálva. Ahhoz, hogy "csípjen"/megrázzon. Eleve hibás készülék szükséges, vagy az, ahogy írtad is, a káltelevízió független földjét összekötni a lakás földelésével. Máris kész a földhurok. N+1 egyedi oka lehet a problémádnak, de nem az a megoldás, hogy a fürdőszobai földelt konnektorról hajtod az egész lakást.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45048) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok, elő szedtem a fiók mélyéből az RPI2B+ indult a regebbi LE, frissítettem 9.2.8-ra minden flott de SSH-n nem tudok belepni. Hiaba irom be a libreelec jalszavat. Változott valami? Az amlogic boxokba simán belépek. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#45049) hunaqua


hunaqua
addikt

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45050) hunaqua válasza hunaqua (#45049) üzenetére


hunaqua
addikt

Ez egy oscam szerver lenne ami tökéletesen futott kártyáról.Szeretném ha ssd-ról futna,de az usb az istennek nem ismerte fel.Most már annyit sikerült elérni,hogy kommunikál az usb-vel,de ezt mutatja,el nem indul.Mit kellene csinálnom ,hogy működjön ssd-ről is?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.