Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) Benoe77


Benoe77
őstag

(#2402) whabaky válasza Xmodule (#2393) üzenetére


whabaky
tag

Szia,
Az LCD-t mi alapján választottad ki a "kicsikének"? Milyen csatlakozón keresztül, milyen típusú/csatlakozójú kijelzőket lehet rákötni?

(Azért kérdezem mert majd, ha beruházok egy Raspberry Pi-ra, majd szeretnék hozzá érintőkijelzőt eszkábálni :B )

Válaszodat előre is köszi :R

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#2403) Xmodule válasza whabaky (#2402) üzenetére


Xmodule
őstag

Hello. Ez amit en vettem nem touch kijelzö. Sima tolato kamera kijelzö. Lehet venni ebayen. Csak vigyazni kell mert nem mindegyik 640x480 as felbontassal van noha azonos méretü. Bár kicsit kételkedem megmondom öszintén , hogy ez 640x480 as lesz -e. Meglátjuk. Amugy RCA -n kersztul lesz rákötve a video jel, a hang meg nem fontos nekem, de azt meg sima jack -en tervezem. De arra tenyeg csak valami kis mini hangszorot semmi extrat. Irok ha megjön a kijelzö es beüzemelem:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2404) szabi__memo válasza Xmodule (#2403) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mi lesz belole?

(#2405) whabaky válasza Xmodule (#2403) üzenetére


whabaky
tag

Köszi a választ, tehát RCA. Hirtelen valamiért azt hittem, hogy közvetlen a "gépre" lesz kötve szalagkábellel, ezért kérdeztem :) Viszont most nézegettem youtube-on videókat és tényleg RCA-val csinálják mindenhol (csak ugyebár még kell valami köztes átalakító is, ahogy láttam).

Majd, ha beszerzek én is egy RasPi-t, akkor tüzetesebben utánanézek, mert csak úgy lutrira nem szeretném majd megvenni.
(Tervben van egy fedélzeti computer, vagy carcomp, kinek hogy tetszik. Érintő kijelző, GPS, wifi és persze a zene is erről menne majd :) áramálletás, meg majd leágaztatva, külön kapcsolóval, hogy az indítózás ne vágja tönkre, illetve alap állapotban ne fogyasszon :D de azt hiszem ehhez majd futok még pár kört... :C )

Milyen jól is nézne ki a Fabia-ban a középkonzol... rádió, fiók ki, érintő kijelző helyére, RasPi konzol mögött szépen "elrejtve" :DDD

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#2406) azbest válasza Xmodule (#2403) üzenetére


azbest
félisten

az analóg hang kimeneten úgy tapasztaltam hogy behallatszik az sd kártyán végzett művelet zaja :U

(#2407) Xmodule


Xmodule
őstag

Egyelöre csak probalgatom majd. Stream csatornakat szeretnek nezni rajta. Csak ugy a hatterben. Duruzsoljon. De aztan kitudja még idöközben eszembe jut valami okosság. Az a baj 2 gép van már igy is még egy monitor ennek már nem fért volna el.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2408) Szenty válasza Gre@T (#2392) üzenetére


Szenty
tag

A mai napon pedig már 16 hét a várható szállítási idő.

(#2409) Szenty válasza Komplikato (#2389) üzenetére


Szenty
tag

Ne keverd a szezont a fazonnal. Azt írta a kolléga, hogy az NTFS fájlrendszerre 90 MB letöltése után elhasalt a torrent kliens. Ext2 fájlrendszerre 150 MB letöltése után. Szó nincs MB/sec-ről.

Amire Te gondolsz: az USB és a hálózati kártya azért osztozik meg az USB busz sebességén, mert lényegében USB-s hálózati kártyáról van szó. Valaki a hup.hu-n olyan 77 MB/sec nyers TCP (ipperf) eredményt tudott belőle kicsikarni, ha jól emlékszem.

(#2410) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Frissítettem a raspbmc-t. Beírtam a statikus ip kiosztást. Most reset után nincs hálózat, ssh-zni se tudok.
A kérdésem az lenne, hogy érhetem el a rendszerfájlokat windows alatt?
(xbmc\userdata\addon_data\script.raspbmc.settings\ vagy pedig a /etc/network/interfaces fájlt kéne elérnem)

Köszi

Mod
Az XBMC-s config editorban hiába állítom be a statikus ip-t, errorral leáll mentés közben :(

[ Szerkesztve ]

(#2411) baani59 válasza D@reeo (#2410) üzenetére


baani59
aktív tag

Biztos Windows alól is meg lehet csinálni, de Linux alól egyszerűbb.
Kilépsz az XBMC-ből terminal módba és a Nano-val írhatod az intrfaces-t.

Nekem csak akkor ment a net, ha az rc.resolv-ban a DNS-t is megadtam.

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#2412) D@reeo válasza baani59 (#2411) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Üdv
Igen, közben rájöttem, hogy ha ssh-zni nem tudok, akkor az XBMC-ből kilépve elérhető a terminal és arra is rájöttem, hogyan :D. Most módosítottam az elgépelést, reseteltem. Mindjárt kiderül, hogy jó lesz-e.

Köszi

Mod: WIN!

[ Szerkesztve ]

(#2413) TonTomika válasza sztanozs (#2400) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Köszi a választ mindenkinek!

Maradok akkor az aktív hubnál, bár jó lenne egyetlen tápforrásból táplálni az eszközöket. Most egyébként egy AC-10E töltővel használom, bár még nem mértem ki a teszt pontokon, hogy mennyire stabil feszültséget ad.

(#2414) TonTomika válasza whabaky (#2405) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Kijelzőt én is szalagkábellel szeretnék majd rákötni, de nem vagyok ennyire jártas az elektronikában, szóval megvárom az úttaposókat. :)

Az ötletek között nekem is egy autóba épített médiacenter fordult meg a fejemben, erre szerintem nagyon jól használható, illetve a versenysportban/pályára épített játszós autókban tudnám elképzelni mint telemetriai adat gyűjtő és élő diagnosztikai eszköz. Dream....dream...

(#2415) Komplikato válasza Xmodule (#2393) üzenetére


Komplikato
veterán

Ugye az alatta NEM ESD-s "szivacs"? :Y
Amúgy a ház tök ötletes! :R

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2416) Komplikato válasza Szenty (#2409) üzenetére


Komplikato
veterán

Ja, így értem, én félreértelmeztem a mondatot erősen. Egyébként Mbit/sec-nek értelmeztem, nem MB/sec-nek. Az a lényeg, hogy bírjon kezelni egy nagyobb bitrates videó, de ahhoz ez bőven elég.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2417) Xmodule válasza Komplikato (#2415) üzenetére


Xmodule
őstag

Hát, hogy milyen szivacs nem tudom. Ezzel jött a raspi gondoltam akkor rossz nem lehet. bár most hogy irtad a nevét.. vezetöképes?..pedig mar kapcsoltam be ugy hogy ezen a szivacson volt.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2418) mobal válasza TonTomika (#2413) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én is valami jobb minőségű aktív hubot keresek, ami az egészet ellátja táplálékkal, így csak egy áramforrás lesz. Valaki használ hozzá micro wifi adapter -t?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2419) wassermann válasza Xmodule (#2417) üzenetére


wassermann
Topikgazda

- Ha tényleg vezető a szivacs, csak az 5V-nak köszönhető a szerencséd! : )

(#2420) wassermann válasza mobal (#2418) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A micro wifi adapterrel csak az a baj, hogy nagyon érzéketlen - csak nagyon kis távolságra jó (pl asztal) - mert a belső antennarésze is ici-picike.

(#2421) mobal válasza wassermann (#2420) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Akkor marad a TP-Link usb -s antennás cucc.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2422) vado78


vado78
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek ha júli 21-én postázta a Farnell nekem a Pi-t (emailt írtak róla), és még nem kaptam meg, akkor kezdjek el izgulni, hogy lenyúlták a csomagomat, vagy várjak még türelmesen?

(#2423) zsibvásár válasza vado78 (#2422) üzenetére


zsibvásár
csendes tag

Szerintem előbb a postán kérdezősködj. Nem küldtek követési kódot? Mert azt a posta.hu-n is megnézheted.

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#2424) Knife.McL


Knife.McL
tag

Sziasztok!
Hétfőn érkezett meg hozzám a kicsi pi, és azóta küzdök az 1080p-s videókkal. RaspBMC-t telepítettem, mivel közben jelenet meg bugfixes verzió már háromszor.
A fórumokon amiket találtam workaroundokat kipróbáltam. Tehát visszavettem 30Hz-re, nem vált be, 24Hz-re is ez okozott kis javulást, mert feleannyi lett az akadás, kikapcsoltam a video frekihez állítást, kikapcsoltam a dts-t, smb helyett nfs-el is próbálkoztam (sajnos külső meghajtót még nem tudtam rákötni), próbáltam cec nélkül, de az sem volt sikeres. Próbáltam a hanghoz szinkronizálni a képet, de attól még rosszabb lett.
720p-ig tökéletes, de 1080p-nél az első kb30 mp még jó, utána változó, de kb 5 mp-enként akad egyet.
Nincs valakinek ötlete?
Előre is köszi!

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#2425) peti_s válasza Knife.McL (#2424) üzenetére


peti_s
addikt

Habár az életben nem volt ilyen eszközöm, az nem lehet hogy amiről lejátszod az a gyenge keresztmetszet? Tehát lassan tudja szvsz olvasni az eszközt.

(#2426) Knife.McL válasza peti_s (#2425) üzenetére


Knife.McL
tag

Egy HP microserver a tároló. Eddig minden gép, vagy lejátszó akadásmentesen játszott róla még wifin is.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#2427) wassermann válasza Knife.McL (#2424) üzenetére


wassermann
Topikgazda

- A forrásanyag, amit lejátszanál milyen fps-ű? Nem az a baj, hogy az európai szabvány 1080i 50Hz vagy 1080p 25Hz és képkockákat kell dobálnia meg beszúrnia?

(#2428) alex1122 válasza wassermann (#2427) üzenetére


alex1122
csendes tag

Nálam is hasonló a helyzet (openelec-el)
Bitrate........: 12565 kbps
Frame size.....: 1920x816px
FPS............: 23.976
Codec..........: x264

Video.......: X264 8100Kbps
Frame.Rate..: 23.976
Resolution..: 1920x800

ezeknél a videóknál. Ez viszont tökéletes: Video codec..........: AVC / High @ L4.1
Video format.........: MKV
Video bitrate........: 15.0 Mbps
Video resolution.....: 1920x800
Video fps............: 23.976

HDMI monitor, analóg sztereó hang, USB vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#2429) sztanozs válasza alex1122 (#2428) üzenetére


sztanozs
veterán

x264-re elképzelhető (valószínűleg), hogy nem hw alapú codecet használ (vagy valami hibrid megoldást). Ha kipróbálod softFP-s rendszerrel és még jobban akad, akkor biztos, hogy nem tisztán GPU-ból dekódolja a videót.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2430) wassermann válasza alex1122 (#2428) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha 23,976 - akkor mozifilm az eredeti forrás, de valószínűleg tényleg nem ez a bibi, hanem a hardveres dekódolás nem OK

(#2431) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Üdv
Tudnék szerezni egy ismerősön keresztül, 3-4db vadonat új Raspberry-t. Hétfőre már itt is van nálam.Ha valakit érdekel jelezze.Postával 15000ft lenne, mivel 2 nap alatt itt van. Én is 14ezer-ért kapom, tehát nem kereskedés céljából árulom, csak gondoltam megkérdezem, mivel legtöbb helyen heteket kell várni.

(#2432) sztanozs válasza H2o-pok (#2431) üzenetére


sztanozs
veterán

Kereskedést inkább a hardveraprón...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2433) PPatrik válasza Knife.McL (#2424) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Aviban van a film?
Mert nekem addig akadt amíg át nem konvertáltam avira.
Úgy nekem 1,8gb-t foglalt egy fhd film, méghozzá másfél órás.

(#2434) Knife.McL


Knife.McL
tag

Hát ezek 8gb-os mkv-k, már így is sok benne a veszteség, hátmég aviként, az már nem is hd, csak nagyfelbontású :D
De azért köszi!

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#2435) mobal válasza Knife.McL (#2434) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

És természetesen az utolsó pixelig látod :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2436) Komplikato válasza Knife.McL (#2434) üzenetére


Komplikato
veterán

Mi köze van a felbontáshoz vagy a mérethez, hogy AVI vagy MKV? Az csak a konténer nem? Ha ugyan olyan beállítású WMV9, H264, DivxHD kódekkel van csinálva közel azonos méretük lesz, max. ha kihasználja valaki az összes audiosáv és felirat lehetőséget, akkor nem.

Egyébként a 6-8GB-os 720p videók többségén rendesen látszik a blokkosodás, de mivel láttam ellenpéldát ez valószínűleg van aki képes normálisan beállítani a szoftvereket. :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2437) PPatrik válasza Knife.McL (#2434) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Közbe nézem, hogy nem 1,8 hanem 2,8gb-os. :)
Ja télleg, nekem is az mkv nem ment. Tégyleg próbáld meg aviban.
A konvertálásnál azt adtam meg, hogy a bemenettel egyező beállításokkal legyen, csak aviban.
Annyi, hogy konvertálásnál levettem az angol hangsávot, csak a magyar maradt. Ezzel jól be is égtem, mert elősször nem vettem észre, hogy két hangsáv van és angol lett. Az ősök meg várták a magyar filmet.

(#2438) azbest


azbest
félisten

ma átnéztem egy csomó raspberry-vel kapcsolatos oldalt és találtam valami érdekeset.
A fat partición vlls mappa is lehet, amiben további cuccok lehetnek a gpu firmware kiegészítésére, például codec-ek. Rákerestem, hogy vlls -ről volt-e már szó valahol és kidobta az egyik fórumot, ahol írták, hogy az archlinux 01-03-2012 -es imageben tele volt ez a vlls mappa mindenféle földi jóval:
aacdec.vll
aacenc.vll
amrdec.vll
amrenc.vll
aplay_file.vll
aplay_hdmi.vll
aplay_local.vll
aplay_null.vll
arec_local.vll
audio_capture_ilc.vll
audio_decode_ilc.vll
audio_encode_ilc.vll
audio_equ16.vll
audio_lowpower_ilc.vll
audio_mixer_ilc.vll
audio_processor_ilc.vll
audio_render_ilc.vll
audio_splitter_ilc.vll
awbpdec.vll
bars_vis.vll
basic_tuner.vll
blocky3_tran.vll
blur_imeffect.vll
bmp.vll
brcm_template_tuner.vll
camera_cdi.vll
camplus.vll
chrominance_imeffect.vll
clock_ilc.vll
colourswap_imeffect.vll
coverage_ilc.vll
ddpbitsdec.vll
ddpdec.vll
deflicker_imeffect.vll
di_adv_vieffect.vll
di_l_dbl_vieffect.vll
drc_stage.vll
egl_render_ilc.vll
emboss_imeffect.vll
et8ek8_camera.vll
et8ek8_lens.vll
et8ek8_tuner.vll
fade_tran.vll
fx_legacy_stage.vll
gif.vll
gpen_imeffect.vll
h263enc.vll
h264enc.vll
hatch_imeffect.vll
image_decode_ilc.vll
image_encode_ilc.vll
image_fx_ilc.vll
image_read_ilc.vll
image_write_ilc.vll
imx060_camera.vll
imx060_lens.vll
imx060_tuner.vll
invert_imeffect.vll
isp_tuner_brcm.vll
isp.vll
jpeg.vll
khronos.vll
logo_vis.vll
median_imeffect.vll
mem_cdi.vll
move_vis.vll
mp3dec.vll
mp3enc.vll
mpg4enc.vll
mt9m019_camera.vll
mt9m019_tuner.vll
noise_imeffect.vll
null_sink_ilc.vll
ogghandler_r.vll
oils_imeffect.vll
pastel_imeffect.vll
pcmdec.vll
png.vll
post_tdn_stage.vll
ppm.vll
qsyndec.vll
reader_asf.vll
reader_avi.vll
reader_binary.vll
reader_flv.vll
reader_handlers.vll
reader_metadata_id3.vll
reader_mkv.vll
reader_mp4.vll
reader_mpga.vll
reader_ps.vll
reader_qsynth.vll
reader_rcv.vll
reader_rtp.vll
reader_rtsp.vll
reader_rv9.vll
reader_wav.vll
read_media_ilc.vll
resize_ilc.vll
rv89dec.vll
saturation_imeffect.vll
scope_vis.vll
sharpen_imeffect.vll
solarise_imeffect.vll
source_ilc.vll
stick_vis.vll
stillcolourdn_stage.vll
tcm8580md_camera.vll
tcm8580md_lens.vll
tcm8580md_tuner.vll
test_ilc.vll
text_scheduler_ilc.vll
tga.vll
transition_ilc.vll
vchwdec.vll
videocolourdn_stage.vll
video_decode_ilc.vll
video_encode_ilc.vll
video_render_ilc.vll
video_scheduler_ilc.vll
video_splitter_ilc.vll
visualisation_ilc.vll
vorbdec.vll
vp6dec.vll
vp8dec.vll
watercolour_imeffect.vll
wmapdec.vll
wmasdec.vll
write_media_ilc.vll
writer_asf.vll
writer_avi.vll
write_raw_stage.vll
writer_binary.vll
writer_mp4.vll
write_still_ilc.vll

Nos, megkerestem azt az imaget és tényleg benne van. Azt hiszem az openelec build alá próbálom tenni, hogy lássam változik-e ettől a dekódolás. Gyorsan ki kell derülnie, hogy jó-e valamire, mert pl a ph tesztvideók közt van ami most nem igazán megy, csak hangot ad.

Erről egyébként tud valaki valamit? Se a korábbi se a későbbi imagekben nem találkoztam ezekkel, azt is csak ma tudtam meg hogy van vll bővítmény :)

[ Szerkesztve ]

(#2439) azbest válasza azbest (#2438) üzenetére


azbest
félisten

sajnos nem látok változást a plusz codec-ekkel

(#2440) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Üdv
Full kezdő révén, eljutottam kb. a 2ezredik oldalig. De annyi info és adat van itt ,hogy ezt átolvasni képtelenség. Tehát az lenne a kérdésem, hogy hol találok olyan leírást, amiben egy kezdő is elboldogul, kezdve a memória kártyától a rendszer telepítésig, beállításáig stb,stb. Sajna az angol nem az erősségem, azért fordulok hozzátok.
Én főleg "médiacenternek" (xbmc) szeretném használni, net, böngészni, esetleg letölteni. Egyáltalán melyik az a rendszer amin már a videók akadás mentesen futnak? Mert olvastam, hogy némelyik verzión hol ez nem megy hol az. Örülnék egy kis segítségnek, amit előre is köszönök.

(#2441) mobal válasza H2o-pok (#2440) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2442) Cifu


Cifu
nagyúr

Üdv!

Korábban már kérdezte valaki, de egyértelmű választ nem találtam a topicban: sikerült valakinek már mobilnetet varázsolni az R pi-re? Ha igen, milyen USB stick-el?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2443) alex1122 válasza Cifu (#2442) üzenetére


alex1122
csendes tag

Itt egy leírás, de én még aktív HUB híján nem teszteltem.
[link]

(#2444) Cifu válasza alex1122 (#2443) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszi, én is keresgéltem, és ráakadtam erre az oldalra, csak gyakorlati tapasztalatra lettem volna kiváncsi.

Kifejtve:

A tervem az, hogy egy Rpi-ből egy mini-PC-t varázslnék öregapámnak, aki most került egy lakóotthonba. Régebben szokott e-mailezni (sima G-mail, és semmi több), viszont a lakóotthonban nincs hálózatos net, marad a mobilnet. A rendes számítógép viszont nem nagyon fér el (de lehet még is ez lesz a megoldás :\), a tablet nem járható út, mert nem látná rendesen, és az érintőképernyő sem igazán neki való. A laptop lenne még járható út, de ha már TV-je úgy is van, elgondolkoztam az Rpi-n, amin van ugye analóg TV kimenet.

Persze ez szép kis vargabetű, mert a Linux-hoz annyira nagyon nem értek, szóval egy kicsit nekem is mélyvíz, az Android ideális lenne, mert egyszerűen kezelhető, viszont ott meg az USB stick nem működne feltehetően.

Tetszenek az ArmPC-k, és már csak kiváncsiságból is akarok venni egyet, ez meg jó indok, hogy belevágjak. Csak attól tartok pont olyan dologra szeretném használni, ahol lenne egyszerűbb (ha nem is feltétlenül olcsóbb) megoldás.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2445) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Ma sikeresen én is beszereztem egy példányt az eszközből, de éppen nincs nálam sem SD kártya, sem HDMI, vagy RCA bemenetes eszköz. Úgyhogy a teszt mindenképpen délutánra marad.
Az FDH Kft-nél vettem (éppen nem megy a szerverük, úgyhogy telefonon hívtam őket), van náluk készleten (persze előtte érdemes érdeklődni), személyes átvétellel mindössze 10394 Ft. Ráadásul átutalással is lehet fizetni (8 napon belül).

Alex

(#2446) Cifu válasza vargalex (#2445) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jókor mondod... :DDD

Pár órája rendeltem meg a Farnell-nél. Ráadásul utólag jöttem rá, hogy árak, amiket a Farnell feltüntet nettó árak. :(((

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2447) Bakter33 válasza vargalex (#2445) üzenetére


Bakter33
csendes tag

Barátságos, egy telefont megér :)

Köszi

Idő pénz, pénz beszél kutya ugat, amelyik kutya ugat az nem harap, tehát az idő nem harap. De akkor minek van neki vas foga?

(#2448) azbest válasza Cifu (#2444) üzenetére


azbest
félisten

Hát normál desktop használattal megőszül mellette öregapád, ha eddig nem lett az. A grafius felület drivere még nincs kész, ezért nagyon lassan reagál és még a böngészőben görgetés is durván akadozik. Inkább nézz valami használt thinkpadet (6 hó garral 37eFt), mert az sem sokkal drágább, mit a pi + táp + ház + sd kártya + egyebek.

Monitor helyett analóg tévét használni sem érdemes, mert sokkal rosszabbul olvasható, mint egy rendes monitor.

[ Szerkesztve ]

(#2449) Cifu válasza azbest (#2448) üzenetére


Cifu
nagyúr

Most már késő. :DDD

Első körben úgy néz ki, így is egy öregebb PC lesz beállítva. Az Rpi egy oldalág, kiváncsi vagyok mennyire életképes, és ha igen, akkor hurrá. Amikor az árakat számolgattam, én naívan úgy gondoltam, hogy a 35 fontos (még csak nem is 35 dolláros) árhoz nem jön áfa. Ahogy a többi termékhez sem. Így viszont a sallangokkal 25e Ft-s ár hirtelen 34e Ft-s lett, és ez már azért annyira nem hangzik jól. :(((

Bevallom én is beleestem abba a hibába, hogy elcsábított a roppant alacsonynak hangzó ár, és úgy gondoltam, hogy ArmPC-nek is bevállhat, a sima PC-hez képest klasszisokkal olcsóbban. Viszont egyre inkább úgy látom, hogy annyira nagyon nem olcsó, ellenben abból amit írsz, azt szűröm le, hogy a használhatósága is erősen korlátozott e téren. Ha meg egy erősebb Arm-os bázist nézek (mint a Hackberry A10 vagy a PandaBoard), akkor meg egyenesen ott tartok, hogy már egy olcsóbb Barebone PC-t ki lehet hozni belőle... :\

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2450) azbest válasza Cifu (#2449) üzenetére


azbest
félisten

Na igen ez így van. A komolyabb fejlesztői boardoknak keményebb ára van. A raspi esetén pedig az adó, szállítás és a kiegészítők, amik nélkül életképtelen feljebb viszik az árat.

Sokan benézték szerintem, hogy mire való a raspberry pi. Az alapítványos bemutatókban látható quake3 és videójátszás, meg a mozdulatlan desktop mutatása, vagy az egyébb effektek jól mutatnak. Folyamatában viszon, amikor várni kell a betöltésre, vagy amikor kifut a szabad memóriából és amiatt swappelni kezd és azért akad ki, már más a helyzet. Ez a board elsősorban tanuláshoz való, ott még talán előny is az erőforrások szűkössége, hisz ez gondolkodásra sarkall. Más fejlesztői készletekhez képest olcsónak számít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.