Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) tomas01


tomas01
aktív tag

Sziasztok. Valaki próbálta már openelec alatt bluetooth billt vagy egeret használni?

(#2652) Benoe77


Benoe77
őstag

Július 5-én adtam le a rendelést, ma jött:

"Tisztelt Ügyfelünk!

Még egyszer köszönjük a Raspberry Pi-re vonatkozó megrendelését, melynek hivatkozási száma a következő: xxxxxx. Jelenleg szorosan együtt dolgozunk a beszállítókkal annak érdekében, hogy megrendelését a lehető leghamarabb szállíthassuk Önnek.

Mióta megkaptuk az Ön megrendelését, értesítést kaptunk a beszállítóktól arra vonatkozóan, hogy az általunk feladott legutóbbi - körülbelül 40 000 Raspberry Pi készülékre vonatkozó - megbízás szállítása valószínűleg csak szeptemberben, valamint további megbízások szállítása csak októberben lesz lehetséges. A késedelem oka a Raspberry Pi készülék iránti rendkívül nagy mértékű kereslet. Sajnos ez azt jelenti, hogy az Ön megrendelésének kiszállítása várhatóan 8 héttel fog késni. A szállítás ütemezésére vonatkozó információkat frissítetük a GYIK-ben és a Raspberry Pi fórumon. Amennyiben újabb értesítést kapunk a gyártóktól a szállítás időtartamát illetően, azonnal értesíteni fogjuk Önt.

Szíves elnézését kérjük a késést illetően. Az RS Components mindent megtesz annak érdekében, hogy biztosítsa Önnek a Raspberry Pi készülék lehető leggyorsabb szállítását."

én meg még reméltem, hogy hamarosan megkapom... :Y :W

(#2653) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Barkácsoló kedvűeknek egy kicsi billentyűzet, ha érdekel valakit akkor nekem több darab is van belőle, kipróbálva Pi-vel megy.

(#2654) Cifu válasza Benoe77 (#2652) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mint említettem, nekem a Farnell-nél 19 napot ígértek, majd egy héttel a megrendelés után adták fel. Érdekes, náluk a kereslet és a gyártási kapacitás úgy-ahogy kezelhető szinten mozog. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2655) Benoe77 válasza Cifu (#2654) üzenetére


Benoe77
őstag

Nekem is ez a furcsa, azért gondoltam, hogy a ház miatt lehet a nagy csúszás.
De ha ezt tudom, megrendeltem volna máshonnan.

(#2656) azbest


azbest
félisten

múltkor napi 4000 pi gyártását mondták... ezt mind a farnell gyártja, hogy az rs hónapok alatt sem tudja leszállítani? :U

(#2657) fo_di válasza Benoe77 (#2652) üzenetére


fo_di
őstag

miért nem mondod le, kéred vissza a pénzt és rendelsz a farnelltől? 8 hét alatt onnan elküldik (llegutóbb, amikor hallottam, talán 6-7 hét volt a lead time)
telefonon magyarul is megoldható a lemondás, csak a rendelési számod kell

na gyorsan megnéztem a farnell webshopot, ezt írják: We are pleased to announce that we are now open to orders of Raspberry Pi. Order today for expected delivery within 3 weeks.

[ Szerkesztve ]

(#2658) maláj válasza fo_di (#2649) üzenetére


maláj
őstag

támogatom a dolgot :K
linkekkel a különböző op. rsz.-ek, leírások, képek, kellékek, miegymás ...

(#2659) fo_di


fo_di
őstag

elkészült a dobozom festése, nemsokára beletelepítem már a raspit :)
ilyen lett (a fényviszonyok nem a legszebbek, de gyönyörű fekete porfestést kapott)

(#2660) fo_di


fo_di
őstag

(egyébként a topiknak a "processzorok, tuning" helyett nem lenne jobb helye a pc, barbone, szerver szekcióban? szerintem jobban odavág a téma, mint a processzorokhoz)

(#2661) Osiris válasza Benoe77 (#2652) üzenetére


Osiris
őstag

Nekem "csak" 5 hetet fog késni.. :(((

(#2662) Benoe77 válasza Osiris (#2661) üzenetére


Benoe77
őstag

mikor rendelted?

(#2663) fo_di válasza Benoe77 (#2662) üzenetére


fo_di
őstag

én a helyetekben komolyan megfontolnám a farnelltől rendelést, elvileg 3 hétre ígérik

(#2664) Benoe77


Benoe77
őstag

Igazából nekem nem sürgős, inkább bosszantó, hogy így tologatják, pláne, ha máshol meg kapható. De hamarosan felhívom őket, és kiderítem, hogy milyen módon lehet visszamondani a rendelést, meg visszakérni a pénzt.

(#2665) Osiris válasza Benoe77 (#2662) üzenetére


Osiris
őstag

Június 28.-án rendeltem, tegnap kaptam a levelet, hogy késik 5 hetet és a jövő héten járna le a 10 hét... Örültem volna ha most szeptember elején megérkezik, de nincs sok kedvem variálni, mert ezen kívül még van pár egyéb garanciális ügyem amit intézek és már így is csak kapkodom a fejem.

Milyen sd kártyát érdemes használni a rendszer alá? Főleg a sebessége érdekelne, hogy érdemes e emiatt drágábbat venni, vagy nem nagyon számít?

[ Szerkesztve ]

(#2666) fo_di válasza Osiris (#2665) üzenetére


fo_di
őstag

hivatalos fórumon mintha azt mondták volna régebben, hogy a cl10et nem használja ki a raspberry, így cl6 is elég lehet
kapacitásban openelecnek elég lehet 1 gigás vagy kisebb kártya is (150mb körül van a rendszer és nincsen swap), debiannak már legalább 2 gigás kártyát ajánlanak (a gyári image-ek is 2 gigás kártyákhoz vannak)
a hivatalos wikiben található egy lista olyan sd kártyákról, amiket mások kipróbáltak, ott van egy lista a rosszakról is (rpi verified peripherals néven gugliban is megtalálod)

(#2667) Osiris válasza fo_di (#2666) üzenetére


Osiris
őstag

Megnézem. Köszi!

(#2668) MasterDeeJay válasza fo_di (#2666) üzenetére

Remélem javul (t?) majd ez valamivel, ugyanis én pont class10-es kártyát vettem bele. [Ilyet] Amikor én vettem akkor az illető pont levitte 18 usd-re az árat (éppen ezért vettem pont ezt és nem class6-ost), de még talán így is megéri a hazai árakhoz képest (~6eFt). Ez a fajta egyébként teljesen jól megy vele.
Úgy emlékszem valami teszt volt ahol írták hogy lassabb mint kellene, de szerintem biztos befolyásolja nagyon sok minden a kártya sebességét. Lehet azóta jött ki valami okosság.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2669) maláj válasza MasterDeeJay (#2668) üzenetére


maláj
őstag

én is ilyet vettem hozzá csak 8GB-osat :)

(#2670) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Üdv
Én most kaptam egy barátomtól pár dobozt, maradt 2 db (UV szinű, de amiben a kártya van, abból is tudok még adni )ha esetleg kellene valakinek.[L:/dl/upc/2012-08/29/218423_jyj38dqgtscqmpip_image003.jpg](IMG:/dl/upc/2012-08/29/218423_jyj38dqgtscqmpip_image003.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#2671) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Ja ez lemaradt.

(#2672) tomzi1 válasza H2o-pok (#2671) üzenetére


tomzi1
tag

mennyiért adod?

(#2673) H2o-pok válasza tomzi1 (#2672) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Postával 3500ft.

(#2674) maláj válasza H2o-pok (#2673) üzenetére


maláj
őstag

:DDD

(#2675) vargalex válasza H2o-pok (#2512) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha az utolsó kérdésed még aktuális: a beállításoknál a beviteli eszközöknél (azt hiszem így van magyarul) kapcsold ki, hogy a CEC-en keresztül kérje a nyelvet. Valószínűleg a te TV-d (is, ahogy az enyém is) a TV-n beállított nyelv ellenére angolt küld.

Alex

(#2676) wmati


wmati
addikt

billentyűzet nélkül semmit nem tudok kezdeni a málnával?

(#2677) D@reeo válasza wmati (#2676) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Okostelóval (IOS és Android) tudod helyettesíteni a billentyűzetet a hivatalos távirányító programmal. Meg SSH-n is tudsz hozzá kapcsolódni

(#2678) wmati válasza D@reeo (#2677) üzenetére


wmati
addikt

alapból benne van a letöltött cuccban ssh ? bár nem tudom nálam más gond is van nem kapcsolódik a hálózatra, lehet az első indításhoz nem ártana egy bill

(#2679) Repiv válasza H2o-pok (#2673) üzenetére


Repiv
tag

Nekem tetszik, rendelek majd szeptemberben.

Te árulod a vaterán is?

(#2680) tekevics válasza Benoe77 (#2652) üzenetére


tekevics
tag

én június 29-én adtam fel rendelést és 9 hetet késnek. marha jó!

Teke vagyok, nem tagadom 8-)

(#2681) H2o-pok válasza vargalex (#2675) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Köszi,ma kipróbálom.

(#2682) H2o-pok válasza vargalex (#2675) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Ok működik, kösz még 1x.

(#2683) zsibvásár


zsibvásár
csendes tag

A tabletesítésre megszületett egy megoldás.
125 usd egy 10 colos ips kapacitív kijelzővel.
Már ha valaki erre vágyik. :)
A kontrollert külön is meg lehet venni. Meglévő lcd-hez.

[ Szerkesztve ]

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#2684) MasterDeeJay válasza zsibvásár (#2683) üzenetére

Kezdetnek nem rossz, de ennyit én nem adok ki rá (ez konkrétan egy tablet ára). Ebayen ennyiből össze lehet rakni külön is a dolgokat. (max felprogramozni nehezebb)

Sima Tn panelos elég lenne negyed ennyiért DSI csatival, nem ökörködi hdmi-vel. Remélem előbb utóbb lesz hozzá.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2685) fo_di


fo_di
őstag

új infók a wmv-kodek ügyében:
Good news. VC1 simple/main profile (aka WMV3) is now working. The fixes are in omxplayer source. Hopefully the prebuilt versions will be updated soon.
ez azt jelenti, hogy a bluray videók (vc1) és a neten terjengő wmv 9-es videók is lejátszhatok, csak frissíteni kell az omxplayert/xbmc-t (elvileg felküldték az xbmc source-ba is, el lett fogadva, és raspbianon már ez a verzió elérhető)

[ Szerkesztve ]

(#2686) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Most látom elérkezettnek az időt arra hogy vegyek a Raspimhpz valami műanyag tokot. Lehet valahonnan már raktárról venni?

Illetve van olyan távirányító amivel a ki/bekapcsolást gond nélkül meg lehet oldani és kezeli az openelec? :)

Üdv. core2

(#2687) fo_di válasza Neil Watts (#2686) üzenetére


fo_di
őstag

aprón láttam néhány dobozt, nézd esetleg meg őket

(#2688) zsibvásár válasza MasterDeeJay (#2684) üzenetére


zsibvásár
csendes tag

Azt írták itt a chalk-elec blogban, hogy a DSI portot a GPU irányítja és az a Broadcom hatásköre és nem nyilvános. Úgyhogy lehet hogy azzal meg kell várni az alapítványi DSI csatolót. Addig marad a HDMI-s csatoló. A 35 USD még mindig húzós kicsit.

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#2689) Neil Watts válasza fo_di (#2687) üzenetére


Neil Watts
veterán

Megnézve, letudva. :)
Távirányítóra esetleg valami ötlet? :)

Üdv. core2

(#2690) fo_di válasza Neil Watts (#2689) üzenetére


fo_di
őstag

bekapcsolni szerintem egyszerű távrecsegővel nem fogod tudni (mert a pi bekapcsolási ingere a microusb dugó bedugása, azt meg akkor kapcsolgatni kell, ha nem akarod kihúzni), szerintem építeni kellene hozzá valami nyákot, ami mikrovezérlővel kapcsolgatja a tápot megfelelő bejövő jel esetén (a megfelelő jel lehet a távirányítód power gombja is, de ehhez sajnos kevés vagyok)

(#2691) MasterDeeJay válasza zsibvásár (#2688) üzenetére

Ebay-en találtam nekem megfelelő lvds vezérlőt a kijelzőimhez de nincs meg a kellő tudásom hogy fel tudjam programozni és bekötni az ezernyi kábelt megfelelően. [link]
Ilyen kijelzőm van 2db: [link]
Matt 14"-os inverterrel.
Ha valaki nekem megcsinálná akkor odaadnám érte az egyik kijelzőt.
Viszont akkor ebből nem lesz tablet, túl nagy fogyasztású.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2692) fo_di válasza MasterDeeJay (#2691) üzenetére


fo_di
őstag

én úgy tudom, ha megfelelő kijelzőmodult raksz rá, akkor nem kell semmit csinálnod, bedugod a gépbe és monitorként megy. a kijelzőmodulod típusszámát (pl a linektldellnél a QD14XL07) elküldöd az eladónak és segít választani hozzávaló kitet. (dvi ajánlott, mert azt ugye a hdmi kábelre lehet dugni)
ami kell, hogy működjön: a kijelző (+inverter), a linkelt vezérlő, tápegység a monitornak és dvi/vga kábel, amivel a gépre dugod

a kijelzőt ide küldheted: .... :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#2693) MasterDeeJay válasza fo_di (#2692) üzenetére

Most elolvastam alaposabban, adnak ezek mindent bár inverterem van egy zsáknyi. (remélem anélkül olcsóbb lenne) ez az aktuális ebayes link
Viszont nekem max 2A-em van 5v-al, látok annyi értéket hogy nem tudom ez elég lenne-e neki.

Power supply +12V/ standby<1W

Voltage to panel +3.3V/5V/12V/18V
Current to panel 3A -- Ez a maxot jelöli?
Support internal 5V or 12V power board,
Support the panel with two different voltage,
Support remote control

Better using our Power Adapter (12V,4A) which is compatible with our controller boards.
Mi a fenének ennek ennyi áram?

DVI-HDMI átalakítóm is van
Ja és összerakásról volt szó nem segítségnyújtásról :P

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2694) fo_di válasza MasterDeeJay (#2693) üzenetére


fo_di
őstag

hát, megrendeled, aztán mondjad, hova menjek összerakni :D
12 voltos táp kell neki (powe supply +12v), és 3 ampert használ el, gondolom, azért ajánlják a 4amperest, mert az kevésbé van a határon, mintha egy 3ast tennél oda, így hatékonyan működik és tartalék is van benne
meg fűteni kell az invertert, a kijelzőt meg a rajta levő mindenféle csippeket
esetleg ha találsz egy 12 voltos laptoptöltőt, akkor olcsón kijöhetsz, de a 8 dolláros saját tápjuk sem vészes áron van

[ Szerkesztve ]

(#2695) MasterDeeJay válasza fo_di (#2694) üzenetére

Ez egy hordozható gép lesz, azért írtam hogy csak 5v-om van max 2A-val mert ekkora az aksi. (azaz 1+2A 5v-on 12 000mah) [link]
Ha jól értelmezem akkor 12v-on 3A az 36w, csak nekem bele kell férnem 10w-ba max. Ez egy notikijelző, amibe volt noti az összesen evett 9-15w-ot. Ezért találom baromi furcsának hogy ennek a valaminek ennyi áram kell. Pont nem írják hogy mennyit eszik csak maga a panel, nekem fontos lenne mert nem pazarolhatok.
Inkább várok a DSI portra.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2696) fo_di válasza MasterDeeJay (#2695) üzenetére


fo_di
őstag

most ilyen egyszerűen elszabotálod a kijelzőmet? :))
5 voltos kijelzőt nem tudom, találsz-e értelmes méretben
a dsi csatlakozós kijelzőre meg várhatsz sajnos jó darabig, mert a kijelző másodlagos prioritású az alapítványnál, a driverek meg a broadcomnál vannak zárt forráskóddal

(#2697) Csarlee


Csarlee
tag

Lenne egy eladó Raspberry Pi -om: még az év elején rendeltem a Farnelltől, és van hozzá egy ModMyPi-os doboz is! Az igazat megvallva amire szántam arra találtam jobb megoldást és így feleslegessé vált...

Érd.: privátban

[ Szerkesztve ]

(#2698) maláj válasza Csarlee (#2697) üzenetére


maláj
őstag

melyik a jobb megoldás ha szabad tudnom ??? :)

(#2699) pakriksz


pakriksz
őstag

ez most komoly, hogy a 35$-os árból 35 fontos ár lett? Sajnos így nem hogy olcsó, hanem retekdrága a pi.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#2700) Proci85 válasza pakriksz (#2699) üzenetére


Proci85
senior tag

Elvileg az A verzió akkörül volt, de végül az igény inkább a B verzióra lett.
Van úgy, hogy az ember téved és a bürökratikus rendszer keresztülhúzza a számításait.
Természetesen mindenkinek adva a lehetőség, hogy olcsóbban nekifusson és piacképes terméket gyártson. Hajrá :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.