Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) Edgeri


Edgeri
senior tag

Tegnap leszedtem a Modern Combat: Domination FPS-t, mert végre ki akartam próbálni, hogy milyen FPS-t tolni Move-val. Hát nekem ez egy katasztrófális élmény volt, hiába vettem le a mozgásérzékenységet nullára, még így is túlreagálta a gép mozdulataimat :F . Becélozni vele az ellent szinte lehetetlen volt :(( . Elég nagy csalódás volt ez így, kíváncsi leszek, hogy a Killzone 3-ban ezt hogy oldották meg, de ezek után van némi fenntartásom a dologgal kapcsolatban.
A játék amúgy nem olyan rossz, a Blacklight tango downt simán elveri.

Üdv, Edgeri

(#21502) szasanyi válasza SaMURaIDrAkE (#21500) üzenetére


szasanyi
félisten

Elsősorban nem a játék választható nehézségi fokára gondoltam - az ugye mind3 résznél választható -, hanem a logikai és ügyességi feladványokra, és a kivitelezéshez szükséges gyorsaságra. Egyébként első két résszel mi a helyzet, azt hogyan játszottad v égig? Gondolom azokat is végigjátszottad, és nem a normál fokozatot hasonlítod a 3. rész Titán nehézségi fokához... :U

(#21503) SaMURaIDrAkE válasza ako127 (#21498) üzenetére


SaMURaIDrAkE
tag

Ment a PM engem érdekel a dolog.
Vicces mert pont ma akartam megvenni a Mass Effect 2-t, de ha ilyen olcsón hozzájuthatok (mondjuk ez nem lesz kézzelfogható), akkor nem hagyom ki.
Amúgy ez hogy megy psn-en?
Gondolom nem 1-2 megát kell letőlteni, hanem jó pár gigát 10 fölött is van szerintem, akkor el fog tartani jó ideig. Ráadásul nem is maxal jönnek a dolgok onnan le szóval lesz vagy 10 vagy több óra mire lejön.

(#21504) SaMURaIDrAkE válasza SaMURaIDrAkE (#21503) üzenetére


SaMURaIDrAkE
tag

A kettő is megvolt hárdon az egyre már nem emlékszem nagyon rég volt.
Az is olyan volt mint a 3. Sok résznél lazán átmentél aztán jött egy rész és ott meg vért izzadtál.
A negyedik nehézségi szintbe bele se merek gondolni milyen lehet.

(#21505) SaMURaIDrAkE válasza Edgeri (#21501) üzenetére


SaMURaIDrAkE
tag

Arra én is kíváncsi vagyok. Ezidáig halott a move. Semmi normális game nem jött ki rá ,csak sok hulladék, amiért nem adnék egy forintot sem. Ráadásul sokszor nem olyan pontos mint ahogy állítják sokan.
Karácsonykor kaptam, és azóta kb 3 órát ha ment. Eddig számomra nagy csalódás. Összekaphatná magát a sony mert eddig ez is olyan mint anno a PS Eye volt. Killzone 3 támogatáson kívül nincs semmi más normális bejelentve rá.

(#21506) Djuree válasza SaMURaIDrAkE (#21503) üzenetére


Djuree
félisten

azt tudod ugye hogy egyszerre nem játszhattok ugyanazzal a játékkal? tehát ha valaki az 5-ből mass effect-ezik pl., akkor te nem játszhatsz addig vele amíg ő be nem fejezi :K multis játéknál meg nem is játszhattok együtt :N

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21507) SaMURaIDrAkE válasza Djuree (#21506) üzenetére


SaMURaIDrAkE
tag

Igen már utána olvastam a dolognak. Így már felejtős a számomra. Mass Effect 2 nem COD hogy 5 óra alatt végigviszi az ember szal mire sorra kerülnék :) ráadásul nem vagyok az a végigrohanok a játékon típus szal a többiek is idegbajt kapnának.
Az meg még idegesítőbb lenn ha le szeretnék ülni gamelni és nem bírnék mert más nyomja vele :D
Áh a fenébe pedig olyan jól hangzott :S

(#21508) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Közben zajlik az élet a scenen.
Pletyka szinten terjed, hogy a $unyi tervezi bevezetni a játékokra a szériaszámozást, álá pc.
Ami részükről ésszerű lépésnek tűnik, ha már a rendszerszintű védelmük nyitott könyv lett.
A számot 5x lehet felhasználni.
Természetesen ez offline gépekre nem vonatkozik, cserébe a multit el lehet felejteni.
Ez egy kicsit odab*sz majd a használt játékpiacnak szvsz.
Ha butaságot mondok, vagy pontatlanul, kérem h az illetékesek javítsanak :)

(#21509) Djuree válasza SaMURaIDrAkE (#21507) üzenetére


Djuree
félisten

mielőtt ezt tudtam volna, én is be akartam szállni ilyenbe. de így ezt tudva nekem is felejtős volt, így nem poén...
pedig 1 év múlva valszeg sorra kerülnél mass effectben is :DDD

dudikpal: 5x lehet felhasználni? tehát mondjuk 5x telepítem a saját gépemre, utána kuka a játék? na ez így elég durva lenne...
ettől bezuhan a használt piac is, mert ki tudja az előző tulaj(ok) hányszor telepítették már az adott gémet.
ha ez így bejön, akkor tuti jön vissza a box...nem fogok mindent újonnan megvenni...vagy jön a warez ps3-ra, pedig nem terveztem....

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21510) kelzsoca válasza Djuree (#21509) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az 5x telepítés azért annyira nem drasztikus megoldás, gondolj bele, ha megvan a játék akkor nem fogod le és feltelepitgetni állandóan, egyszer felteszed, és a cuccai maradnak a gépen, szerintem ekkor 1x lehetőséget használtál fel.

A többi pedig esetleges merevlemez vagy komplett gép cserére vonatkozhat, pont mint a store-os játékok esetében.

https://vertigostore.eu

(#21511) SaMURaIDrAkE válasza kelzsoca (#21510) üzenetére


SaMURaIDrAkE
tag

Jó de szerintem hozzám hasonlóan sokan használt játékokat is vesznek azoknak ez már gáz.

(#21512) dudikpal válasza Djuree (#21509) üzenetére


dudikpal
aktív tag

PC-n régóta van ilyen, sőt van h nem is 5, hanem csak 2-3 alkalommal telepítheted. Nekem a trackmania ilyen, az 1 másik dolog h már vagy 5x installtam és nem volt gond.
Pcn ez kényesebb dolog ha belegondolsz, mert egy win reinstall, vagy vidkari cserénél is újra kell tenni némelyiket, mert pofázik h megváltozott a rendszer.
PS3nál azért ilyen nyilván nincs.
De ha mégis eljut az ember oda h elhasználta a lehetőségeket, még mindig lehet panaszkodni mélben, és általában megoldják a problémát.
Nem kizárt hogy naplóznak ezt-azt, így látják h kamuzol-e vagy nem.

(#21513) Edgeri válasza SaMURaIDrAkE (#21505) üzenetére


Edgeri
senior tag

Nekem a Shoot bejött, meg a Sports Champions, de ezeken kívül semmi - számomra - érdekfeszítővel nem találkoztam.

Üdv, Edgeri

(#21514) kelzsoca válasza SaMURaIDrAkE (#21511) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha nem vetted volna észre éppen a használt játékokkal való kereskedés visszaszorítására lépi meg ezt a Sony, hiszen neki abból már nem jön bevétele, és ez szúrja a szemüket.

https://vertigostore.eu

(#21515) anulu válasza dudikpal (#21508) üzenetére


anulu
félisten

EA már csinálja tavaly óta, multinál. PSN ID-hez rendelődik a game, így ha eladod 10 fontért kell vennie a vevőnek új számot, ha multizni akar.

hát csak fű alatt részemről: inkább serial number, mint komplett ban. banolt gépnél a user csak új vételével mehet vissza a "fehér" oldalra.

btw, terjedtek olyan hírek is, hogy offline is banol(hat) a Sony... egyelőre ezt a hírt levették a siteról.

mindenképp valami olyan megoldást kell találniuk, ami nem rontja tovább a hírét a PS-nek. nehéz lesz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21516) dudikpal válasza kelzsoca (#21514) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nem.
Azért fogja bevezetni, hogy a backup gémeddel ne tudj multizni.
Az általad említett dolog meg csak egy kis plusz nekik, ami következik az új rendszerből.

[ Szerkesztve ]

(#21517) anulu válasza dudikpal (#21516) üzenetére


anulu
félisten

érdekelne, h a banolással kapcsolatban mikor és mit fog, ha egyáltalán fog nyilatkozni a $ony

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21518) dudikpal válasza anulu (#21517) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Csak azért lengette meg a véres zászlót, hogy sokan ne merjenek belevágni a cfwzésbe.
Sztem a céljukat elérték, sokan f*snak.
A banhammert nem tekintették egy percig sem alternatívának, ez a véleményem.
Miért is tennék, mikor itt van ez a serialos megoldás?
Eddig jól bevált pcn is.
Akkor most jönni fognak Ps3ra is a keymakerek-patcherek?! :D
És még innen is tovább húzhatják majd a gyeplőt az offlineosokat is megszorongatva. Történetesen az ubisoft drm-jéhez hasonló cuccal.
Ez csak az ő döntésükön-belátásukon fog múlni.

(#21519) anulu válasza dudikpal (#21518) üzenetére


anulu
félisten

részemről már várom a köv OFW-t, és azt, h a most megismert "technológiák" implementálása mennyi idő alatt történik meg.
pl az LV2 200k-s programból történő patchelése...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21520) Djuree válasza dudikpal (#21518) üzenetére


Djuree
félisten

már a drm is régen fel van törve. kijött az assassins creed 2, 1 hét múlva fel volt törve a drm. végülis 1 hétig bírta :DDD sosem tudnak feltörhetetlen védelmet csinálni, max olyat ami sokáig bírja, lásd ps3 :))

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21521) dudikpal válasza Djuree (#21520) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Amit mondasz, az igaz offlineban.
A drm-et is olyan módon törték fel, hogy nem kellett netkapcsolat az sphez.
De online akkor sem tudsz nyomulni.
Mondjuk én a pcről beszélek. De ha ott bevált, akkor itt is alkalmazhatják, így legalább a multisoknak muszáj lenne eredetivel tolni.

(#21522) anulu válasza dudikpal (#21521) üzenetére


anulu
félisten

nem kezdem el sorolni, h milyen játékok mennek CFW-n multiban... :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21523) mr.dana válasza SaMURaIDrAkE (#21511) üzenetére


mr.dana
aktív tag

"sokan használt játékokat is vesznek"

-csak használt játékokat veszek :W

[ Szerkesztve ]

(#21524) dudikpal válasza anulu (#21522) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Tudom, én a serial bevezetés utáni állapotra gondoltam.

(#21525) Edgeri


Edgeri
senior tag

Valaki nem tudja esetleg, hogy a Dead Space 2-ből melyik a limited kiadás (amin az extraction van), hol lehet előrendelni? Mert eddig csak special editiont láttam és "normált" a hazai forgalmazók előrendelésében. Vagy ezekben a normál verziókban is benne van az extraction?

Üdv, Edgeri

(#21526) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Az amúgy hogy lehet hogy olcsóbban árulják itt a psn kártyát mint ahogy a hivatalos forrásból tudnám megvenni? :U

[ Szerkesztve ]

(#21527) MrTwister válasza anulu (#21515) üzenetére


MrTwister
őstag

Ha kijön az új serial számozós firmware akkor a régi játékokhoz is követelni fogja a seria számot? Ezt hogyan oldja meg a Sanyi? Mindenkinek aki az eredeti játékkal(számlával,blokkal) rendelkezik annak emailezik egy serialt vagy ezt hogyan gondolták? Mellesleg szerintem előszőr beindul a banhullám ez lezajlik kb. egy szűk perc alatt, aztán majd jönnek a hírek, hogy a Sony bannolt és büszkén verik majad a mellüket, hogy hány tízezer-százezer gépet tiltottak ki PSN-ről, tudjátok úgy ahogy Blizzard szokta a Battlenetről. Mellesleg az sincs biztonságban szerintem aki a bannolás alatt nem online, mivel a PS3 naplóz és ezt folyamatosan küldözgeti a Nagy Testvérnek és amint bekapcsolod a géped báj-báj PSN. Na ez a legrosszabb eset ami történhet, remélem én is, hogy csak annyi lesz, hogy akinek warezos a gépe az nem multizhat. Én várom a fejleményeket mielőtt kikacsintanék a sötét oldalra :D és másnak is ezt javaslom! Túl sok az eredeti gamém amiket egyelőre nem merek kockáztatni!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#21528) anulu válasza MrTwister (#21527) üzenetére


anulu
félisten

nem hiszem, hogy meg tudnák oldani. a régi játékokon nincs egyedi azonosító, anélkül meg nehéz.

amúgy szerintem haverhoz el fogok menni, és tőle is csinálok egy csomag lekérést, és összehasonlítom azzal, amiket tőlem küld, h mennyiben különbözik a dolog.
mellesleg, mivel tényleg nyitott könyv lett, és kiderül, h esetlegesen mi alapján banol a Sony, nem tartom kizártnak, h mint ahogy PSN-hez is volt 3.41-en spoof, itt arra találnak ki valamit, h azt a számsort fedje el.

azt ne hagyd ki, h Blizzard accountot banol és nem gépet.

sokadik kérdés, h a recovery mode-ban történő flashelés mit ír felül ahhoz képest, amit az XMB-ről történő. mert más, ezt személyes tapasztalatból mondom. ill hol tárolja a naplókat, mert valahol kell neki, ami nem a RAM. EPROM-ot kizártnak tartom, h írni tudjon, abból már hír lett volna (:DDD).

valahogy olyan érzésem van, h anno amikor megjelent, erősen úgy érezték, h megalkották "a törhetetlent", és most alúlról küzdenek a döntetlenért.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21529) olbaidhun válasza anulu (#21528) üzenetére


olbaidhun
őstag

Kellemetlen helyzetbe került Sanyi, de ekkora tapasztalattal és rutinnal, mint amivel az óriás rendelkezik, szerintem nem marad megoldás nélkül a ps3. Ami viszont jelenleg biztosan működik (3.41JB, 3.50downgrade, 3.55cfw) az offline használat mellett még évek múlva is működni fog.. legfeljebb elérik, hogy a játékoknak csak 90%-a induljon..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#21530) anulu válasza olbaidhun (#21529) üzenetére


anulu
félisten

pl behozzák azt, amit a GT5. bizonyos feature-khez egyszerűen PSN kell, máshogy nem éred el. csak ez meg azoknak cumi, akiknek nincs folyamatos netük.

látszik, még a nagyok is tudnak nagyon-nagyot hibázni

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21531) olbaidhun válasza anulu (#21530) üzenetére


olbaidhun
őstag

Több rokonomnak, ismerősömnek sincs otthon online a ps3 gépe.. minek is lenne, nem mindenki akar multizni/psn-ezni..

Azt nem lépheti meg Sanyi, hogy az offline playereket support nélkül hagyja.. rengetegen felzördülnének!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#21532) anulu válasza olbaidhun (#21531) üzenetére


anulu
félisten

sokmindent megléptek már, csak nem az lett a következménye, amire számítottak

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21533) james001


james001
veterán

Szevasztok,
Valaki találkozott már azzal a jelenséggel az AC: Brotherhood-ban hogy van olyan trófea amit nem ad oda? Vagy háromszor megcsináltam a feladatot amiért járt volna egy de nem jelzett ki semmit :F
Ja és a multijával szokott játszani vki,milyen?

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#21534) ako127 válasza Djuree (#21506) üzenetére


ako127
csendes tag

Ez nem igaz, illetve csak néhány esetben. Ezeket úgy hívják, hogy nem share-elhető játékok, ilyen pl a Gran Turismo Prologue, a Final Fight Double Impact, vagy a Warhawk. Több most nem jut eszembe, nincs is nagyon sok ilyen, ezeknél tényleg van egy 24-órás limit, ezen belül egyszerre csak egy accountról lehet játszani.

Az összes többi játék azonban nem ilyen, mindenki letölti a közös accountról, aztán a sajátján játszik vele. Trophy-k, multi, meg minden meglesz, nagyon egyszerű az egész.

Amúgy SaMURaIDrAkE-el együtt megvan az öt ember, kösz az érdeklődést.

(#21535) bcrics válasza Djuree (#21520) üzenetére


bcrics
tag

az AC 2 1 hónapra rá lett feltörve..nem 1 hét alatt volt meg...és az elején a kulcspárokat gyüjtögették szóval volt ami nem volt benne még,nem volt 100%,,kb másfél hónap volt az mire teljesen játszható volt a játék

(#21536) olbaidhun válasza bcrics (#21535) üzenetére


olbaidhun
őstag

De a drm-be ölt vaskos összegek felesleges pocséklásnak számítanak, ha azt vesszük figylembe, hogy csak napok kérdése volt a törés megjelenése..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#21537) anulu válasza olbaidhun (#21536) üzenetére


anulu
félisten

ezt igazán beismerhetnék, PC-n tökéletesen látszik

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21538) DM-Fan válasza Djuree (#21509) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"5x lehet felhasználni? tehát mondjuk 5x telepítem a saját gépemre, utána kuka a játék? na ez így elég durva lenne..."

Kizártnak tartom, hogy ez így lenne! Szerintem egy adott gépre ezen rendszerben is korlátlan alkalommal fel lehet majd telepíteni a játékot, a rendszer véleményem szerint inkább azt fogja figyelni, hogy 5 darab, eltérő ID-val rendelkező gépnél többre ne lehessen föltenni ugyanazon kópiát. Simán megeshet, hogy ötször telepítenéd a játékot csak saját magad, mint első tulaj: gépcsere, vagy esetleg csak HDD-csere, rendszer-reinstall, későbbi játék újrainstall, esetleges platformváltás miatti újrainstall (már ha a PS4 egyáltalán megeszi majd a PS3 játékokat) - simán összejöhet az ötszöri alkalom, ilyen szinten pedig nem korlátozható egy játékért teljes árat fizető user, vagy ha a Sony mégis így gondolja, akkor könnyes búcsút intenek majd neki igen sokan, köztük én is! Tudtommal az online megvásárolt címek is korlátlan ideig és korlátlan alkalommal letölthetők újra ugyanazon gépre, sőt, 4 másikra is. Ennek analógiájára jön szerintem ez a szériaszámos rendszer a lemezes játékoknál is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#21539) Djuree válasza DM-Fan (#21538) üzenetére


Djuree
félisten

remélem így lesz ahogy írod, ha egyáltalán be lesz ez vezetve...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21540) olbaidhun válasza Djuree (#21539) üzenetére


olbaidhun
őstag

Vagy bevezetnek frissítés címen egy steam szerű rendszert.. igaz jelenleg ehhez még elég parányi a tárhely..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#21541) SaMURaIDrAkE


SaMURaIDrAkE
tag

Már többször nyilatkozták a konzol fejesek hogy a warezon kívül a használt játék piac a második legnagyobb gondjuk.
Ha ezt meglépik akkor ez ellen is lépnek valamelyest.
Már látom a jövőt......Eladó XY játék ami 3 szor lett telepítve eddig és még kétszer telepíthető. Ár 5500, =II= Eladó XY játék ami 4szer lett telepítve és már csak egyszer lehet telepíteni. Ár: 3500

(#21542) szasanyi válasza SaMURaIDrAkE (#21541) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom mikor adtál el használt gamet utoljára, esetleg vettél olyat. Nyugodtan felezd (vagy inkább harmadold) azokat az ár előrejelzéseket, mert az esetben nem fog annyit érni. Most, hogy nincs is ilyen korlát, a régebbi de hibátlan gamek többsége 3-4k körüli értéken adható el... vagy annyiért sem. A még újnak számító frissek mennek 5.5-8k között. A legújabbak fóliásan is ~10k-ért beszerezhetők. :U

(#21543) Djuree válasza szasanyi (#21542) üzenetére


Djuree
félisten

akkor meg már nem lesz érdemes eladni :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21544) szasanyi válasza Djuree (#21543) üzenetére


szasanyi
félisten

Így van. Egyébként - aki anno újként vette annak különösen - nem az most sem. Tegnap bementem egy helyi, BestKonzol nevű üzletbe, kb. 10 db játékkal. Ezekkel igen keveset, vagy egyáltalán nem játszunk már, így gondoltam becserélek 1-2 darabot újabb (de szintén használt) gémre, némi ráfizetéssel. A használt gamek az üzletben 2.5-9.5k között vannak (példaképpen: NFS ProStreet 2.5k kategória, Ninja Gaiden Sigma, Ridge Racer7 4.5k, CoD4 5.5k, CoD MW2 8k, Red Dead Redemption 9.5k). Mivel az én játékaim hibátlanok, teljesen újszerűek ezért (!) 1.5k ért beszámította volna a drágább játékok árába. ;] Na, mondom olyan MediaMarkt fílingem van... mert hülye azért nem vagyok ugye. Ezt meg is említettem az eladó hölgynek, aki - mintegy sajnálkozva - közölte, hogy sajnos neki nem éri meg többért beszámítani. Úgy tudnám megfogalmazni az ajánlatot, hogy egy kicsit jobb ajánlat annál, mintha elhajigálnám az utcán. :W
Mivel nagyon sérelmezem ha palinak néznek, mondtam neki, hogy inkább megtartom, és a +1.5k többletért bőven megveszem újonnan a kinézett játékokat, és még úgy is jobban járok mintha nála vásárolok. Erre megmutatta az új játékok (4 db volt összesen) árait, hogy nehogymá'! Mondtam, hagyjuk...
Valamiért nálunk a kereskedők jó része úgy kíván kereskedni és haszonra szert tenni, ha a vásárlót hülyének nézi, és/vagy be akarja csapni. Nem értem, hogy mára miért nem vált már nyilvánvalóvá, hogy ez hosszú távon nem működik, és kereslet növekedéshez semmiképpen sem vezet. :( Ebből adódóan aztán sokan csak panaszkodnak, és végül több be is zárja az üzletet. Azért arra kíváncsi lennék, hányan gondolják végig és látják be, hogy a saját hibájuk (kapzsiságuk, inkorrektségük, stb.) jobban közrejátszott a buktában, mint a kereslet hiánya.

(#21545) Edgeri válasza szasanyi (#21544) üzenetére


Edgeri
senior tag

Én az új játékaim 90%-át angliai webshopokból veszem. Ott legalább megfigyelhető az a trend, hogy a játék megjelenésének időpontjától kezdve folyamatosan csökken (havi szinten) az ár is. Itthon meg stagnál, max 1-2 ezret megy lejjebb. Ha van egy új játék (amire tudok várni pár hónapot), akkor kivárok, fél év múlva meg annyiért megveszem pkg-val együtt, amennyiért itthon még használtban sem jutnék hozzá.

Amúgy ha el akarsz adni, akkor szerintem azt inkább privátba tedd. Így többet kaphatsz érte, mivel kiiktatsz egy közvetítőt, aki szintén rárakja a sápját, nyilván ezért venné be csak alacsony áron. Inkább csak akkor vidd be cserére, ha senkinek nem tudod eladni privátban. Legalábbis szerintem.

Üdv, Edgeri

(#21546) SaMURaIDrAkE válasza szasanyi (#21544) üzenetére


SaMURaIDrAkE
tag

Nem akarom reklámozni egyik boltot sem ,de én az oktogontól nem messze a Hunyadi téren szoktam becserélni a játékokat a Konzolok Szervizében.
Bevittem a Rachet and Clank Crack in timot és ráfizetés nélkül ( ez nagy szó mert más bolt +2000 HUF ért cserél) elhozhattam a Dead Space-t. Amúgy is elég korrekten cserélik a gameket. Ha kijön a Dead Space 2, Dues Ex biztos oda fogok menni cserélgetni. Nekem is van most vagy 10-13 játék amit már nem kell.

Engem legutóbb a Game City-ben akartak hülyének nézni. Red Dead Redemptiont akartam kihozni és azt tolja be a csóka hogy adjam oda a Borderlandsot meg a Rachet and Clankot és még fizessek rá 8000-ret :S Forogtak a szemeim rendesen.

Az is érdekes hogy az 576 is beszállt a használt bizniszbe. Mondjuk kíváncsi lennék hogy ők mennyiért számítják be a cuccokat.

(#21547) Djuree válasza szasanyi (#21544) üzenetére


Djuree
félisten

ez részben azért van, mert hozzá nem értők irányítják ezeket a boltokat (és a pult mögött is ilyenek állnak), nem értenek a játékokhoz, soha nem foglalkoztak használt játékok adás-vételével. 2 hónap alatt többszörös hasznot remélnek. az akkor jó is lenne ha nem lenne internet, és apróhirdetéses/játékcserés oldalak, de vannak és ott sokkal jobban meg lehet kötni az üzleteket. egyszer mikor a forza2 kijött, be akartam cserélni, vittem vagy 7 játékot cserére (nem túl régiek voltak), mondom a gyereknek 3-at adok érte, válassz. erre azt mondja, mind a 7-et kéri érte :Y na mondom szevasz. ígyis megérte volna neki, de nem kellett, mert kicsi hasznon nem haszon :U ez a gondolkodás a jellemző sajna. azóta be is csődölt a "bolt" :DDD kereshetett volna rajtam vagy 3k-t, de nem akart...mivel sürgősen kellett a forza2, nem érdekelt hogy vesztek az ügyön...de így inkább vártam, és ezek közül 2! db játékért becseréltem egy sráccal a jatekaim.hu-n :DD
ez olyan mint mikor anno gimis osztályfőnököm számtechboltot nyitott, mert az milyen menő. tudni kell hogy azt sem tudta hogy kell bekapcsolni egy számgépet. 3 hónap alatt csődbe ment...
ja amúgy cserélni überkonzolnál érdemes...nekem annyiért számították be a játékokat, mint amennyiért én el tudtam volna adni aprós oldalakon, tehát igen jó áron.

SaMURaIDrAkE: 576-nál én úgy hallottam, hogy 500ft-ért számoltak be régebbi játékokat. no comment :U

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21548) szasanyi


szasanyi
félisten

Látom vannak jó tapasztalatok! :D Mondom, engem az háborít fel, hogy az embert gyakorlatilag hülyének nézik. Én megértek mindent, még azt is, ez miért van így. De mikor már látszik, hogy lehet mégsem hülye az ember, miért akarja mindenáron bebizonyítani az ellenkezőjét? Kit érdekel - és miért lenne mérvadó - az, hogy a MM 19.900 HUF-ért rakta ki a GT5-öt, és örüljek, mert nála pölö csak 15k?
Az itt - az egyik fő - probléma, hogy bárki bármit csinálhat, bármivel foglalkozhat. Nincs korlát, nincs végzettséghez, szaktudáshoz vagy gyakorlathoz kötve - egy kevés szakterülettől eltekintve - semmi. Egy pék simán létrehozhat akár egy alagútfúró céget. De tényleg, nemrég kérdeztem esetleges vállalkozói engedély kapcsán, mikor bevittem két felső-, és két középfokú végzettsége igazoló iratokat ahhoz, hogy megtudjam mire jogosít... azt mondták, ezek nem kellenek, senki sem vizsgálja értek-e ahhoz, amit csinálni akarok. :F
Ez sztem katasztrófa. Ez alapján mondjuk a saját üzletében mindenki úgy hülye, ahogy jólesik neki... addig, amíg engem is nem néz annak. :P

Anulu: megnéztem, sajna nekem is CECHC04 típusú a PS3 konzolom. Így inkább hanyagolom a buherálást, mert semmi kedvem lecserélni. És egyáltalán nem örülök, hogy te megtetted, ezt senki sem engedélyezte neked! Ki a fene fogja most kitesztelni, hogy ehhez mi lesz a legjobb? :D

(#21549) Djuree


Djuree
félisten

A -őt tolja valaki ps3-mon? gondolkozok a megvételén. pc-n az 1-et toltam, igen jó volt, még a sok buggal is. gothic3-at verte nálam bőven. gothic4 meg gyenge lett. ezt meg ps3-ra szívesen megvenném, a nagy tv-n frankó lenne :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21550) blazsey2 válasza Djuree (#21549) üzenetére


blazsey2
senior tag

Én gondolkodom rajta,pc guruban nagyon jó kritikát kapott.

PSN ID:blazseydr

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.