Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) AMD_ok válasza Edgeri (#22550) üzenetére


AMD_ok
őstag

exFAT nem jó? és ha nem, akkor Win7 alól hogy tudom FAT32-re formázni? Mert csak az NTFS-t és az exFAT-ot ajánlja fel a win

Vagy megformázza magának a PS3, ha szűzen rádugom?

MOD. őstag lettem :D

[ Szerkesztve ]

(#22552) chatran


chatran
őstag

[link]

Kaptam egy ilyen átalakítót a videokártyámhoz. Ezzel össze tudom kötni a PS3-at a DVI monitorommal?

[ Szerkesztve ]

(#22553) szasanyi válasza DM-Fan (#22535) üzenetére


szasanyi
félisten

Nézegetem a PS3 320GB verziót és árait, de nem értek valamit... hivatalosan nem 2 év garanciát biztosít a SONY a PS3 konzolokhoz? Csak mert a legtöbb webshopban 75k körüli áron 1 évet adnak (persze az sem derül ki, hogy az az 1 év hivatalos SONY garancia-e :U ), és +10% felárért igényelhető +1 év. De akkor árban szinte ott tartok, mintha bementem volna a helyi Media Markt-ba (ami ugye drága, de ott legalább tuti frankó a garancia).

(#22554) v!ct0y válasza chatran (#22552) üzenetére


v!ct0y
veterán

Igen jó lesz hozzá.

(#22556) olbaidhun válasza szasanyi (#22555) üzenetére


olbaidhun
őstag

Ez már nem babra megy, sanyi, vazze' legyé má' észné', nagyot bukhatsz vazze'. Sanyikám, figyelsz egyáltalán? Mi, hogy vareszósz? Kínai kaja?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#22557) DM-Fan válasza szasanyi (#22553) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Tudtommal 1 év a hivatalos Sony garancia a PS3-akra, még a Sony-tól veszed közvetlenül, akkor is. Ezen túl ugye még +2 évig (tehát összesen 3 évig) terjed a méltányossági garancia, magyarul a 2. év elejétől 16.500 Ft ellenében javítják, bármi is a baja. Ennek a feltétele, hogy hivatalos Sony garanciával vedd (vagyis legyen meg hozzá a Sony saját jótállási jegye és a számla, ami 1 év Sony garanciát biztosít). Szerintem a 10%-ért +1 év az csak bolti garancia (tévedés joga fenntartva), sok értelmét nem látom, mert ha tényleg baj van 1 év után, akkor ott a méltányossági garancia 16.500 Ft-ért, amit tényleg csak akkor kell kifizetned, ha már megvan a baj. Én legalábbis inkább baj esetén fizetnék 16,5 eFt-ot és azzal a 3. év végéig rendben vagyok, mintsem tutira ki kelljen fizetni már vásárláskor a plusz 7,5 eFt-ot, amivel ráadásul csak 2 évig vagyok rendben és ráadásul a bolt intézi a dolgot. Jellemzően inkább a 3 harmadik évben (vagy az után) szokott meghibásodni a konzol, ahogy most esetedben is történt, így a +10%-os felár szerintem nem jó buli.

Get Moded!

(#22558) szasanyi válasza DM-Fan (#22557) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszönöm, így már világos a dolog. Most már csak azt lenne jó tudni, hogy a olcsóbb üzletek közül melyik megbízható, melyikkel nem nyúlnék mellé ha rendelek.
Esetleg ha ilyen jellegű infója valakinek, azt szívesen veszem ha közzéteszi! :R

(#22559) Gebriel válasza szasanyi (#22558) üzenetére


Gebriel
veterán

Konzolvilág-al nekem eddig csak jó tapasztalataim voltak.

(#22560) szasanyi válasza Gebriel (#22559) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt nem tudod véletlenül, hogy hivatalos SONY garanciával forgalmazzák-e a gépeket?

(#22561) Gebriel válasza szasanyi (#22560) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem, saját gari levelet adnak. Nekem azzal a garanciával szervizelték meg méltányossági garanciába a sony szervizben.

(#22562) szasanyi válasza Gebriel (#22561) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi.

(#22563) Edgeri válasza AMD_ok (#22551) üzenetére


Edgeri
senior tag

Ha jól olvastam, akkor csak FAT-ot és FAT32-t tud kezelni a PS3.
Így tudsz formázni: KATT.
Amúgy Google a jóbarátod :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Edgeri

(#22564) AMD_ok válasza Edgeri (#22563) üzenetére


AMD_ok
őstag

ok,thx :R

(#22565) Sonja


Sonja
veterán

Resistance 3 Multiplayer gameplay!

Nem is tudtam, hogy ebben is van Cloak. :) Egyébként tetszik a multi így videó alapján.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#22566) SweetWally


SweetWally
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék:
Most rendeltem először a zavvi-tól. Két BR lemezt. Egyszerre adtam fel, egy rendelésben, viszont csak az egyiket kaptam meg.
A rendelés leadáskor, és a visszajelzéskor is együtt szerepeltek. Mind a kettő státusza "raktáron" volt. Nem írták, hogy kifogytak és nem tudják küldeni.

Parázzak, vagy lehet, hogy külön lettek feladva?

Holnapig mindenképpen várok, ha nem ér ide, akkor írok nekik.

Szoktak ilyet csinálni, hogy egy rendelésen belül külön adják fel?

Nem rossz dolog a magány, ha van veled valaki.

(#22567) dudikpal válasza SweetWally (#22566) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Mennyi idő alatt kaptad meg? Én is várok tőlük, és nemtom h a héten ideér e.

(#22568) SweetWally válasza dudikpal (#22567) üzenetére


SweetWally
tag

Február 24.-én rendeltem. 25-én rendeződött a tranzakció, és ma érkezett meg az egyik lemez.

Nem rossz dolog a magány, ha van veled valaki.

(#22569) bwoay válasza DM-Fan (#22557) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez a méltányossági garancia valójában nem az, amire a szavatosság egyébként is kötelezi a gyártót?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#22570) PhoenixK válasza SweetWally (#22566) üzenetére


PhoenixK
őstag

Külön borítékban adják fel őket, 1-2 napos csúszás sajnos megeshet.
Ha pedig mégsem ér ide, akkor 30 napnál korábban nem is fogadnak el reklamációt, szóval türelem...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#22571) szasanyi válasza bwoay (#22569) üzenetére


szasanyi
félisten

Úgy tudom az egy viszonylag rövid idő, a garanciaidő után közvetlenül. Biztos nem 2 év, és elvileg az is térítésmentes. Abból gondolom, mert egy Samsung DVD felvevőm ~3 hónappal a garanciaidő letelte után beadta a kulcsot, és fődarabhibás (fej) lett, amit a Samsung egy levélváltást követően, a helyi szervizzel díjmentesen cseréltetett.

(#22572) bwoay válasza szasanyi (#22571) üzenetére


bwoay
nagyúr

"Mennyi időn belül érvényesíthetjük szavatossági jogunkat?

A szavatossági igények érvényesítésére két év áll rendelkezésre.

Ha a jogosult igényét menthető okból nem tudja érvényesíteni, így különösen, ha a hiba a jellegénél vagy a dolog természeténél fogva két éven belül nem volt felismerhető, a szavatossági jogok érvényesítésének határideje a teljesítés időpontjától számított három év."

viszonylag rövid :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#22573) SweetWally válasza PhoenixK (#22570) üzenetére


SweetWally
tag

Nagyon köszönöm!!! Megnyugtattál. :R

Mindig ez a para, ez visz a sírba egyszer! :D

Nem rossz dolog a magány, ha van veled valaki.

(#22574) szasanyi válasza bwoay (#22572) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha így van, akkor az jó. Persze arra azért kíváncsi lennék, ez valóban így is működik-e, mivel kis hazánkban - mondjuk úgy - vannak furcsa dolgok, és ez alól különböző ügyintézés sem kivétel.

(#22575) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Érdemes megkímélt, újrapasztázott 40GB-os PS3 Fat-et vásárolni manapság? Vagy teljesen mind1 mert úgy is tönkremegy? Kérlek homályosítsatok fel:)

Előre is kösz!

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#22576) DM-Fan válasza bwoay (#22572) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Elképzelhető, hogy erről van szó, valószínű ezért vezette be a Sony, viszont ezért a szolgáltatásért pénzt kér (16.500 Ft-ba kerül jelenleg) és azt szabja feltételül, hogy hivatalos forrásból származzon a géped (illetve természetszerűen azt, hogy ne legyen megbontva).

Get Moded!

(#22577) DM-Fan válasza viktorhmv (#22575) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én semmilyen használt PS3-at nem vennék, pláne olyat nem, ami már meg volt bontva és nem tudsz rá méltányossági garanciát sem érvényesíteni, de ez nyilván az én hülyeségem. Még 20 eFt-ot rátéve a használt és "megkímélt" készülék árára már újat kapsz garanciával, ami már ráadásul modernebb architektúra is.

Get Moded!

(#22578) tomgabor


tomgabor
senior tag

Nem tudjátok mi van a Store-al mert nem tudok belépni. Motorstorm Apocalypse demót akartam megnézni :W

(#22579) bwoay válasza DM-Fan (#22576) üzenetére


bwoay
nagyúr

anno mikor a Microsoft 3 év garit adott a box 3LED-es hibájára, az is ez volt valójában, mégis a mennybe mentek, hogy milyen rendesek. pedig a szavatoság pontosan az ilyen hibákra vonatkozik.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#22580) SweetWally válasza tomgabor (#22578) üzenetére


SweetWally
tag

Akkor megnyugodtam, mert én sem. Se USA se UK nem engedett be. Csak tölti, de nem jön be.
Én is próbáltam a routert újra indítani, azt gondoltam lehalt az internet, de nem.

Ma még nem néztem.

Nem rossz dolog a magány, ha van veled valaki.

(#22581) Sonja válasza tomgabor (#22578) üzenetére


Sonja
veterán

Demót? :F Nincs is belőle még demó tudtommal.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#22582) olbaidhun válasza Sonja (#22565) üzenetére


olbaidhun
őstag

Ez tényleg nagyon jó. A lerombolt tájról a terminator univerzum jut eszembe, nagy kár, hogy abban nincs egy korrekt multiplayer játék.. üzleti rés..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#22583) sazo


sazo
tag

Sziasztok!

Kérdésem, hogy mi lehet annak az oka, hogy amíg a Blue-Ray lemezeimet a PS3 a megfelelő kódolással játsza le, a játékok esetében - pl. GT5 - az erősítő nem ismeri fel a Dolby Digital hangot, hanem folyamatosan csak PCM hangként azonosítja. Beállítási problémára gyanakszom, ha valaki tud, kérem segítsen.

Köszönettel:

SándorZ

(#22584) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Emlékeztek még a contra hard corps mega drive játékra?

Hasonló klasszikust találtam, de csak psn és xbox live-on elérhető.. sajnos
Hard Corps: Uprising

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#22585) szasanyi válasza sazo (#22583) üzenetére


szasanyi
félisten

A rendszer (AUDIO) valamint a játék (GT) beállításainál minden beállítás a megfelelő?

(#22586) sazo válasza szasanyi (#22585) üzenetére


sazo
tag

A játék audió beállításainál a PCM 7.1-et hozza fel alapértelmezettként és nem tudok rajta változtatni. Ezért gondolom, hogy csak a sima PCM jelet adja ki. Blue-Ray és DVD lemezeknél minden rendben van, akár a True HD hangot is ki tudom választani, ha a lemez tartalmazza. Még arra gondoltam, hogy esetlegesen a PS3 audió beállításait változtatom meg oly módon, hogy nem az Auto beállítást használom, hanem egyenként bejelölök mindent a PCM kivételével. Nem tudom, hogy ez megoldást jelent-e mindenesetre kipróbálom.

Üdv:

SándorZ

(#22587) Djuree válasza olbaidhun (#22584) üzenetére


Djuree
félisten

ez fasza lehet!

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22588) olbaidhun válasza Djuree (#22587) üzenetére


olbaidhun
őstag

Az ilyeneket csípem a legjobban.. hangulat árad belőle, mindegy mennyire alap a grafika

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#22589) szasanyi válasza sazo (#22586) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, próbálj a PS3 Audio beállításán változtatni. A játékot nem ismerem sajnos...

MÁS: üzembe helyeztem az új PS3 Slim konzolt, és beállítottam mindent amit be kellett állítani az üzembe helyezést követően (többek között a net kapcsolatot), és beírtam a "régi" azaz eddig használt azonosítókat a PlayStation Store használatához. Látszólag sikerült, de belépés helyett ez az üzenet:

This service is not available in your country/region.

Ebből a O gombbal vissza tudok lépni, de semmi egyéb lehetőség. Mi a fenérét nem lép be azzal, amivel ez előtt használtam? Találkozott már vki ilyennel? Az internet kapcsolat jól működik, a böngésző megy, és a 3.56 Firmware frissítése is megtörtént. :U

(#22590) anulu válasza olbaidhun (#22588) üzenetére


anulu
félisten

ezért nr 1 nálam még mindíg a Super Mario 3 :D (NES)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22591) tomgabor válasza Sonja (#22581) üzenetére


tomgabor
senior tag

Pont ezt akartam megnézni hogy van-e.

(#22584) olbaidhun: psn és xbox live-on elérhető, csak én nem találom UK psn-en :F

(#22587) Djuree: az is, 2 hete muszáj volt megvennem :DDD Xboxra

(#22592) Sonja válasza tomgabor (#22591) üzenetére


Sonja
veterán

De ehhez nem kell PSN-re mászkálni. :) Elég, ha követed a hivatalos PlayStation Blog amerikai vagy európai oldalát! :K Mindig írják a PSN-es frissítéseket, így megtudod, hogy mikor lesz a demó fent. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#22593) Gebriel válasza szasanyi (#22589) üzenetére


Gebriel
veterán

Lemaradtam... mikor és hol veted meg a PS3-t? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22594) szasanyi válasza Gebriel (#22593) üzenetére


szasanyi
félisten

Annyira nem, mert ma délután vettem némi hezitálás után... inkább erre áldoztam, mint bagóért eladjak 31db játékot, ráadásul BD lejátszót meg úgyis vennem kellett volna. Aztán meg elvitték a hibás gépemet némi apróért (HDD és kontroller nélkül 17k-ért). Mivel csak Bp-ről lehetett volna picit olcsóbban rendelni olyan 75k körül (plusz ~2.5k kltsgért, ráadásul a hivatalos SONY garancialevél megléte is kétséges) úgy döntöttem helyben veszek egy Killzone 3 csomagot. MM-ban van pár napig "akcióban" a SLIM 320GB verzió a játékkal 89.900 HUF-ért, és a KZ3 meg úgyis be volt tervezve. Igaz, nem MM-ból, mert ott 15k. :U
Bár kicsit drága volt (mondjuk náluk a SLIM 160GB verzió plusz tartalom nélkül is 85k), de tuti a garancia, és helyben sk. hipp-hopp intéztem, majd gyorsan kipróbáltam (internetes vásárlástól azért is tartottam kicsit, mert ha belenyúlok egy hibás darabba, nagyon macerás és nem költségmentes 280km-ről intézni).
De vegyesek az eddigi tapasztalatok, mert bár kis csinos gép és halk is, a lemez be/kiadása hangos, és néha búg. FAT esetében ez nálam teljesen halk volt, ilyen morgó - búgó hangja egyáltalán nem volt a BD olvasójának.
Mint látod a DS3-at meg el akarom adni, mert már 2 van, a 3. fölösleges. :) A KZ3 eddig tetszik, mind irányítás, mind grafikailag - ha nem is sokkal, de - jobbra sikeredett az elődjénél. Iszonyú nagy harcok vannak már az elején. ;]
Apropó... erről az 1. azaz a PS2 verzió jutott eszembe, arról meg az, hogy állítólag létezik jól működő PS2 emulátor program, amit pendrájvon a PS3-ba dugva lehet játszani PS2 játékokkal is. Erről több infó, tapasztalat van valakinek?

(#22595) Gebriel válasza szasanyi (#22594) üzenetére


Gebriel
veterán

DS3-ra vevő lenék. :K

(#22596) anulu


anulu
félisten

Sony vs mindenki témában fejlemény.

kérdezem én: mihez kezdenek ezzel nem az USA-ban élő emberekkel szemben? mint az már többször el lett mondva, az IP cím kezelés az EU-ban szigogúan szabályozva van, valamint továbbra is a DMCA-ra hivatkoznak.

meglátásom szerint egyre nagyobb tömegeket fordítanak saját maguk ellen.

az meg, h az új játékokhoz 3.56 kell, egy vicc. 3.41 patchek is szépen jönnek. szóval inkább fejlesztenének, mutatnák meg, h miért éri meg a PSN, stb, ahelyett, h perelni akarnak mindenkit.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22597) dudikpal válasza szasanyi (#22594) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ilyen PS2-es megoldásról nem is hallottam eddig.

(#22598) kisbuba


kisbuba
tag

Körübelül egy hete vettem egy PS3-at, amivel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mit kell tennem ahhoz, hogy lejátszhassak pl:vob, m2ts stb. formátumban készült dolgokat pendrive-ról. Az első topikban leírt könyvtárszerkezetet megcsináltam a 16Gb-os kingston pendrive-on és kisi írja a PS3 a pendrive nevét, de semilyen adatot nem lát rajta.
Mi lehet a gond. Várom válaszaitokat és előre is köszönöm a segítségeteket. PS3 media szerverrel is próbálkoztam, de az 1080p filmeknél nagyon szaggat.

(#22599) zuzu000 válasza kisbuba (#22598) üzenetére


zuzu000
őstag

Háromszeg,Display all.

(#22600) szasanyi válasza kisbuba (#22598) üzenetére


szasanyi
félisten

Gondolom FAT32 a fájlrendszer, mert az NTFS nem jó.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.