Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81551) Aciduzzu válasza tarti19 (#81519) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Egyedül a KoToR érdekel, mert annyi jót hallottam róla, soha nem játszottam vele.

Meg persze a GoW, bár a videót megnézve olyan been there seen it érzésem volt.

A többi mehhh.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#81552) KaitouP válasza 3L1T3 (#81549) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Nagyon-nagyon egyetértek. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#81553) Rony949


Rony949
őstag

Van egy nagy feketepontja a Kotor Remake-nek:

Miszerint Sam Maggs fogja írni, aki egy férfi gyűlölő, SJW aktivista. [link]

(#81554) zkxdn válasza opr (#81435) üzenetére


zkxdn
őstag

Nem kell a cégedhez még több ember esetleg? :DDD

(#81555) #72042496 válasza Moby (#81543) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem az összes játékomra PS4-et mutat (mert csak ilyenem van még) de a HZD pl. 60 FPS-sel megy és nem is enged grafikai módot váltani, ebből láttam, hogy patchelt.

Van update history is, ahol lehet csekkolni, hogy melyik fut és melyik verzióban mi volt az új.

[ Szerkesztve ]

(#81556) Woodslave


Woodslave
nagyúr

meg is érkezett a ps5 elég gyors volt :D Sajnos nekem dolgoznom kell asszony meg otthon van, szóval hétvégén lesz csak lehetőségem, ráadásul a nappaliban lévő tévével (ami nem csúcs de legalább 4k) territoriális "vita" alakult ki, illetve már jött a ps4-et meg adjam el.. Szóval öröm és bódogság :C

Csak kicsomagoltam, nem akarok ömlengeni mert mindannyiótoknak van, de azért ez más kategóriának néz ki :Y

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#81557) .LnB válasza Rony949 (#81553) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Írni?! Mit ír az, azon? Meg van az már írva. :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#81558) EnterR válasza Rony949 (#81553) üzenetére


EnterR
veterán

Mondjuk én játszani veszem, szóval engem nemigen érint. :DDD

PSN ID: marquuard

(#81559) Moby válasza #72042496 (#81555) üzenetére


Moby
addikt

Attól, hogy 60fps-re patchelt a játék, még BC-ben fut, nem natív PS5-ös játék. A PS4-es játékok PS4 SDK-val készülnek. Ez elég sok mindent determinál. Például azt, hogy működnek DS4 kontrollerrel, például azt, hogy az SSD-t nem igazán használják ki (már csak azért sem, mert egy lassúcska I/O-val megáldott virtualizáció alatt futnak), például azt, hogy PS4-es trofikat adnak, és minden más, ami azzal jár, hogy PS4-es a játék. Ez akkor is így marad, ha kap fps patchet. Ha natív PS5 verzió, akkor már csak Dualsense-el működik(és valszeg ki is használja azt), nem kell virtuálizáció (nem fogja zabálni az "egyéb" címszó alatt futó helyet), PS5 trofikat fogsz kapni, menni fog vele a kártyás rendszer ha megcsinálták, ésatöbbi. A PS4-es játékok is kihasználHATJÁK a PS5-ben rejlő többlet grafikus és processzor erőforrást, de mást nem, és ezt nem is teszik meg csak úgy maguktól. Erre kell a patch, de csak a patchtől még nem válnak PS5 játékká.

[ Szerkesztve ]

(#81560) zozika84 válasza 3L1T3 (#81549) üzenetére


zozika84
őstag

Mert győztes kell, különben nem tudnak nyugodtan aludni :DDD :DDD
Részemről elég annyi, hogy mindkét platformon lesz mivel játszani.

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#81561) Kendek válasza #72042496 (#81555) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Így van, ami csak patch-et kapott, az megmarad PS4-esnek, és nem változik át PS5-ös natív verzióvá. A patch pedig automatikusan települ, de ha mégsem, akkor is rá lehet kerestetni, hogy van-e frissítés.

<-ƘƘ->

(#81562) S e t h válasza Rony949 (#81553) üzenetére


S e t h
nagyúr

A francba, mire fogják használni a leszbikus sithek az inaktív fénykardot?!?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#81563) #72042496 válasza Moby (#81559) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, de a GT Sporton keresztül látszott, hogy kérdező is azt szeretné tudni, hogy adott PS4-es játékra települt-e a PS5 patch.

(#81564) Deck válasza Rony949 (#81553) üzenetére


Deck
titán

Én nagyon félek attól, hogy a Disney miatt átírnak a sztoriba valamit, kihagynak stb...

PS5

(#81565) Moby válasza #72042496 (#81563) üzenetére


Moby
addikt

Az nem látszik. Azt maximum a játékot elindítva lehet tudni, illetve le lehet kérni a játékokról a verzióinfót, de ahhoz tudni kell, hogy melyik verzió tartalmazza a patchet.

(#81566) saelin válasza KaitouP (#81486) üzenetére


saelin
veterán

Nálam a borderlands nem is működik single player játékként. A második és harmadik részt akkor hagytam abba amikor a haverok is. Egyedül nem köt le mint egy hack and slash pl.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#81567) Kendek válasza #72042496 (#81563) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kevert volt a kérdése, én ezért is válaszoltam mind a kettőre. Mert egyrészt kérdezte, hogy hol látszódik az, hogy PS4 vagy PS5 verzió az adott játék, másrészt az is érdekelte, hogy a patch telepítve van-e.

<-ƘƘ->

(#81568) .LnB válasza Deck (#81564) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mivel külön divízió van erre a Lucasfilms-nél. Ez elég biztos. Főleg, ha ők is terveznek valamit ezzel a korszakkal. Bízzunk benne, hogy Revan-t talán ők se merik "kiherélni".

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#81569) Rony949 válasza .LnB (#81557) üzenetére


Rony949
őstag

Újra lesz írva. Elmondták hogy az alapjaitól lesz újra alkotva a játék és tán a Kotor 2 sztorija is bele lesz csempészve.

Én nem a történet minőségétől tartok, hanem ezek után ki a franc akar egy ilyen embert támogatni? Az ilyenektől a falra tudok mászni. Mindegy, én a pénztárcámmal szavazok és ha ugyanígy maradnak a dolgok, akkor nekem kimarad a Kotor.

A lényeg hogy az eredetiekkel még mindig lehet játszani, az nekem bőven elég.

(#81570) .LnB válasza Rony949 (#81569) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az alapokról lesz újraalkotva, még nem jelenti azt, hogy újraírják. Max modernizálják a játékmenetet, és ehhez új párbeszédek kellenek majd.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#81571) hyggelig


hyggelig
senior tag

Megnéztem én is a Showcase-t és ahogy már elhangzott, hiányoztak a jó kis jrpg-k.

Egyedül a Spider-Man 2 hozott lázba, de annyira sok már nekem ez a Marvel, hogy ezen a szuperhősön kívül, egyszerűen már enyhe hányingert érzek akármelyiket meglátom. Guardians of the Galaxy, Wolverine blergh...
És kb én vagyok az egyetlen, akinek nem tetszett a God of war előző része sem.

Ez a Showcase nem nekem szólt, úgy érzem :DDD

(#81572) #28047104


#28047104
törölt tag

Új God of War bitangul tetszik, GT7-et is nagyon várom. Addig GTS, március már nincs messze. Előtte meg Horizon Forbidden West is jön. Brutál.

[ Szerkesztve ]

(#81573) Aciduzzu válasza hyggelig (#81571) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Másik hobbi? :DDD

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#81574) hyggelig válasza Aciduzzu (#81573) üzenetére


hyggelig
senior tag

Nem magadból kell kiindulni :P

(#81575) opr válasza ProEvoFan (#81441) üzenetére


opr
veterán

... volt iden E3?

;] :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#81576) #72042496 válasza opr (#81575) üzenetére


#72042496
törölt tag

Volt, de jó laposra sikerült állítólag, én mondjuk a Checkpoint adásból inormálódtam csak róla. :)

szerk: Eh, utólag vettem észre a spoilert.

[ Szerkesztve ]

(#81577) ratgab válasza Rony949 (#81569) üzenetére


ratgab
tag

"We’re rebuilding one of the greatest RPGs of all time for a new generation with modern tech, features, visuals and more, while maintaining the integrity of the story and characters that we’ve come to cherish."

Playstation blogrol van az idézet. Mindebből én arra következtetek, hogy nem nagyon fognak átírni semmit a sztoriban, főleg a karaktereket nem. Nyilván a játékmenet fejlesztése miatt fel kell majd gyorsítani a történetet, tehát átalakítás tuti lesz. Emlékeim szerint semmi olyan nem volt a Kotorban ami bárkit is bánthatna. Voltak erős női karakterek és férfi karakterek is a játékban. Még a főhös neme se volt kőbevésve.

(#81578) ratgab válasza .LnB (#81570) üzenetére


ratgab
tag

A Kotor 1 klasszikus játék és ahogy sok helyen elmondták és leírták az egyik lejobbnak tartott star wars játékok egyike (sőt mintha azt olvastsm volna valahol hogy az egyik egységesen legjobbnak értékelt játékok között is ott van).

Innentől fogva én remakelném kínosan ügyelnék rá, hogy ne barmoljam szét a sztorit, sőt csak ott nyúljak bele ahogy a valószínűleg felgyorsított játékmenet megkívánja (körökre osztott harcrendszer 2022-ben vagy 3ban? Szerintem elfelejthetjük).

(#81579) Griff55 válasza tboy93 (#81496) üzenetére


Griff55
senior tag

Én kiegyezek egy ingyenes 60 fps unlockkal, mert a mai napig nagyon jól néz ki, viszont a 30 fps-sel nagyon darabosak a gyors akció jelenetek...

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#81580) Rony949


Rony949
őstag

Vajon hatással volt rám a tegnapi showcase? Nem tudom eldönteni. :U

(#81581) CptAdamica válasza Rony949 (#81580) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ha rendelted, akkor valószínűleg nem. :D

Megyen!

(#81582) KaitouP válasza hyggelig (#81571) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Majd a Tokyo Game Show! ;) Párommal Persona bejelentéseket várunk, egy 3. rész remaster/remake nagyon jó lenne. Elvileg kell jöjjön még egy játék a P5 világába is (arena fighter?), de ha a 6. részről rántanák le a leplet, az is jó volna. :D

Ja és Abandoned. ;]

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#81583) Deck válasza ratgab (#81578) üzenetére


Deck
titán

Akit érdekel amúgy most akciós mindkét rész telefonra. Magyaríthatóak is. Teljesen ugyanaz mint PC-n, sőt én már itt jobban is szeretek vele játszani :DDD

PS5

(#81584) hyggelig válasza ratgab (#81578) üzenetére


hyggelig
senior tag

"(körökre osztott harcrendszer 2022-ben vagy 3ban? Szerintem elfelejthetjük)."

Ööööööö miért is?
Mondjuk nehéz elképzelni körökre osztott nem japán játékot.

#81582KaitouP
oh, na, az lesz az év eventem :D
Persona 6? Mikor jelenne meg? 2025-ben? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#81585) Bencus88 válasza KaitouP (#81582) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Ez az Abandoned lassan kezdi akkorára kinőni magát, mint a mostani ps plusba tuti Black Flag lesz :DDD

(#81586) KaitouP válasza Bencus88 (#81585) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Most hogy mondod, lehet úgy leplezik le, hogy PS+-ban adják. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#81587) ratgab válasza Deck (#81583) üzenetére


ratgab
tag

Jaj de nem örülök, hogy ezt leírtad. Most vehetem meg ezeket.

Pcn az első rész nem tudja alapból a full hd felbontást legalábbis steamen.

(#81588) Derron


Derron
aktív tag

PS4 HeadSet (Amit hozzá adtak kis vezetékes jack csatlakozós) működik a PS5 el? Van ennek egyáltalán létjogosultsága? Vagy a kontrollerbe szerelt mikrofon is vígan kiszolgál?
(Gondolom idővel majd a multi játékokhoz kellhet).

(#81589) S e t h válasza Bencus88 (#81585) üzenetére


S e t h
nagyúr

Pár év és a Half Life mellett fogják emlegetni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#81590) Kendek válasza Derron (#81588) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Működik, persze, ugyanúgy ott van a csatlakozó a DSe kontrolleren is, szóval be tudod dugni.

<-ƘƘ->

(#81591) Deck válasza ratgab (#81587) üzenetére


Deck
titán

Hehe :C

[link]

PS5

(#81592) KaitouP válasza hyggelig (#81584) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Bizony, mert ugye a széria a 25. születésnapját ünnepli idén, és az Atlus egy rahedli bejelentéssel készül, aminek kiváló helye az idei TGS. A P6-ot korábban megerősítették, amiből egy concept ízelítő igazán lehetne, illetve a P5R vége igencsak sejtetne egy kisebb folytatást, amiről azt hiszem rebesgették, hogy Arena Ultimax szerű játék lenne. Aztán ki tudja, mi van még ott a tarsolyban. :D

A 2025-öt be ne vonzd a P6-ra! ;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#81593) saelin válasza KaitouP (#81582) üzenetére


saelin
veterán

Új Disgaea kellene már nekem.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#81594) bgunne


bgunne
tag

Kezdő és tapasztalatlan játékosként nem igazán játszottam még folytatásokkal, amik egymásra épülnek. A tegnapi GoW előzetesben azt vettem észre, hogy Kratos full alap armor setben van, meg talán a támadások közül sem mutattak sok kifejlesztett kombót.

Szóval ez a játék bár történet szerint folytatás, mégis mindent újra kell tanulni/felszerelést fejleszteni? Esetleg Kratos a két rész között eltelt pár évben egy lakástűzben mindent elvesztett, a veszteségeket látva pedig stroke-ot kapott? Majd a kimaradt években újratanult járni stb, és most ahol majd bekapcsolódunk, újra kell tanulni harcolni?

Persze ez "noob" játékosként nekem fura, de ha ez bevált gyakorlat a videojátékokban, akkor miért van ez? Nincs kreativitásuk/kedvük méglátványosabb, mégbrutálisabb eszközöket/mozdulatokat kitalálni? Ha egy másik karaktert irányítva folytatódna a sztori, vagy ha egy teljesen új sztori kezdődne egy másik világban akkor megérteném, de így...

Fölöslegesen fejlesztette az ember az előző játékban a karaktert? Vagy vajon lesz lehetősége annak, aki végigjátszotta az előzőt, átvinni a karakter "mentés"t az új játékba?

(#81595) opr válasza Silεncε (#81480) üzenetére


opr
veterán

De van, folyamatosan. Csak nem tul egyszeru bekerulni. Plusz nem art hozza Londonban, vagy ahhoz nagyon kozel lakni (interjuzni viszont lehet barhonnan kb, ha olyan a jelolt, altalaban szivesen vallalja a ceg a bevandorlasos szponzoraciot, hogy ki tudjon jonni a nep). :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#81596) KaitouP válasza saelin (#81593) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Most vót év elején!!! :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#81597) Peace válasza bgunne (#81594) üzenetére


Peace
nagyúr

Alap. Mindig mindent nulláról kezdesz. Újra skill-eket tanulsz és felszerelést gyűjtesz. ;)

(#81598) EnterR válasza KaitouP (#81582) üzenetére


EnterR
veterán

Kerestem a lényeget, de látom behúztad jobbra. :)

PSN ID: marquuard

(#81599) oriic válasza saelin (#81593) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most jött nemrég. :D

Live-Die-Respawn

(#81600) opr válasza KaitouP (#81486) üzenetére


opr
veterán

Co-opban csinaltuk, harman. Egy ido utan meg ugy is unalmas volt a sok jarkalas miatt. Amugy nagyon sajnalom, mert minden mas teren zsenialis, de a questek annyira repetitivek, meg az egesz jatekmenet is meg minden, hogy tenyleg nagyon kar erte.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.