Hirdetés
- GoodSpeed: Te hány éves vagy?
- GoodSpeed: Ebes, a megtervezett falu!
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Munkaügyi helyzet Hajdú-Biharban: észak és dél
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
Opel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
haddent
addikt
Astra H 1.6 XER hidegen első indításra reggel ilyen hangot ad alapjáraton, amint picit is adok neki gázt eltűnik (illetve legalábbis nem hallani). Szervízkönyve szerint 150.000-nél volt vezérléscsere (most 160k -nál jár).
Mi lehet ez? Érdemes vele foglalkozni?yt hanganyag (elején hallani, hogy csukott motorháztetővel kinntről is hallani valamit)
vebbful és nincsen "körbediódázva" a lámpatest?

-
horvathkrisz
addikt
válasz
mohabá 007
#36597
üzenetére
Hat, ha tehetnem en is inkabb jobbkormanyost vennek. Abbol is kizarolag Mercedest! ( Remelem ertitek paran mire gondolok.)
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
lsebestyen
addikt
Sziasztok, tegnap ez a fura hang fogadott, alapjáraton valami kattyog
F Astra 1.4 benzines. -
Markizmark
addikt
válasz
#81556480
#36590
üzenetére
Pont így kapja meg az áramlöketet. Bekapcsolod a lámpát, indítasz, leveszed az indítózást és pukk.
Mert:
A mágneses mező (az önindítóban) a bekapcsolás után fokozatosan erősödik, majd egy szintet elérve már nem nő tovább, időben állandósul. Amikor kikapcsoljuk az áramot, ugyancsak fokozatosan kezd el csökkenni, és csak egy bizonyos késleltetés után szűnik csak meg, ezért megugrik a feszültség.A keletkező áramlökés a Lenz-törvény szerint az őt létrehozó hatást akadályozni igyekszik, vagyis az áram kikapcsolásakor igyekszik fenntartani azt.
Még sosem hallottam olyat hogy bekapcsolt lámpával kell indítani. Pont, hogy kikapcsolva kell. Egyrészt a 110+10W ne terhelje az amúgy is indító motorral terhelt akkut, másrészt mert tönkre mennek az égők az indulás pillanatában.
-
gban
veterán
válasz
horvathkrisz
#36592
üzenetére
Viccelsz?
Évek óta csak a jobb oldal a nyerő, a bal teljesen használhatatlan lett
Szinte nem is hallani Feriékről, csak Viktorról és társairól
A márka meg hűen alkalmazkodik ehhez a felálláshoz.Amúgy én naponta beindítom, lámpa fel, leállítom, lámpa egy mozdulattal le - a 12 év alatt több kapcsolót cseréltem mint izzót. De komolyan.
A 2 lámpában összesen cseréltem maximum 3 izzót, a kapcsoló meg 3-4 évente megadja magát, szétesik a bele. Amikor megvettem, ez halmozottan jelentkezett, a bejövő 12 volt lába el volt feketedve, gondolom kontakthiba miatt, ezért még jobban melegedett - ismerős kikapta, és megoldotta vezeték + csatlakozó kombóval a rossz lábat, azóta sokkal tovább bírja. -
#81556480
törölt tag
válasz
horvathkrisz
#36592
üzenetére
igen normál esetben ez a teendő, de ha jó állapotú az akku semmi gond nem lesz. viszont nem vágja ki az izzót közvetlenül indítás utáni felkapcsolásnál. régi iveco kamionok az összes izzót kivágták ha nem lámpával indítottál

-
mephi666
nagyúr
válasz
trassher
#36591
üzenetére
ja, azt láttam, hogy az elmúlt évben nem 1 bontott alkatrészt hirdetett, csak ez a "kitűnő állapot" dolog itt nem teljesen klappolt... tesztelni lehet valahogy az óracsoportot? multiméterrel vagy alacsony feszültséggel?
mindegy, működjön, legyen szép opc design, aztán a tervezettnél drágábban, de jó lesz... tanulópénzt megfizettem: legközelebb nem leszek lusta elmenni a bontóig
-
trassher
addikt
válasz
mohabá 007
#36586
üzenetére
-
#81556480
törölt tag
válasz
horvathkrisz
#36589
üzenetére
mi ez a lassú kapcsolás? ha indításkor kivágja az égőt akkor lehet érzékeny az indítás utáni tultöltésre. indítsátok a kocsit bekapcsolt lámpával.
-
horvathkrisz
addikt
válasz
mohabá 007
#36586
üzenetére
Mi is magasfenyu osramot vettunk baratnom c-corsajaba, tavaly novemberben, eddig (lekopogom) mukodik, viszont mondtam neki amit irtatok, hogy erdemes ovatosan kapcsolni.
Ez a "lassu kapcsolas" szerintetek bekapcsolaskor is szamit, vagy csak kikapcsolaskor? Itt az altalatok irt aramloketre gondolok. -
mephi666
nagyúr
válasz
trassher
#36584
üzenetére
rohadjak meg, megrendeltem friccéktől (majdnem 10 postával)
legalább szép lesz... de ha kiderül, hogy van valami rákja az óracsoportnak és nem működik, akkor leszek kész teljesen... a mutatókat egyszerűen le lehet húzni, majd visszapattintani, hogy alatta kicserélhessem a számlapot? -
trassher
addikt
válasz
diablo1984
#36573
üzenetére
Most kicseréltem, ha ez is ennyit fog bírni akkor megy bele az osram. Sajnos hella ide vagy oda ez is made in india.

mohabá 007: Sajnos eddig én is így csináltam, nem gondoltam hogy ez gondot okozhat. Mostantól átállok lassú kapcsolásra.

mephi666: Én ledesítésen gondolkodom elég erősen csak nem tudom akármikor lerakni az autót napokra.
Egy ilyen óracsoport így elég nagyot dobna a belteren az biztos. -
mephi666
nagyúr
ja és az a durva, hogy itthonról a bóvlik is ugyanennyibe vannak, ez meg minőséginek tűnik... esküszöm elgondolkodtam rajta nagyon

nincs szívem pattogó festékkel beépíteni, amit vettem... a plexit felhasználom a régit, mert 1 mozdulattal átrakható, izzókat is átrakom, de ez szúrná a szemem minden alkalommal, ha málna le a festék a sarkán

-
mephi666
nagyúr
válasz
trassher
#36554
üzenetére
kezd elkapni a gépszíj és agyalok ezen

de ez a kadett digitális óra is poén
-
yoleeka
tag
válasz
Ivan15
#36539
üzenetére
Feszítő és ékszíj is cserélve lett a vezérléssel együtt, kb 10000 km-t futottak összesen, szóval az kizárva!
Ivan15 36576 számú hsz.: Meghallgattam ma faterral együtt, autószerelő, szóval levett olajsapkával meghallgattam ma alapjáraton, mintha szelephimbák/hidrotőke együttese is közrejátszana a hangban...
-
Ivan15
senior tag
válasz
mohabá 007
#36575
üzenetére
nem azt irta, hogy zakatol:
"és a vezérlés felől fura - tak-tak-tak - hangot hallani." -
mohabá 007
aktív tag
válasz
trassher
#36563
üzenetére
Hasonló problémám nekem is volt.Rövid idő alatt 3 égőt nyírtam ki laza mozdulattal.A világítás kapcsolót tompított állásból gyorsan tekertem,kapcsoltam ki.Ez nem tetszett az égőnek,és megadta magát. Azóta tompítottból katt helyzetjelő,1mp szünet,majd ezután ki.Azóta ilyen gond nincs.
-
trassher
addikt
válasz
Markizmark
#36567
üzenetére
Nem, az ilyesmire kifejezetten figyelek hogy semmilyen fogyasztó ne menjen indítás előtt.

diablo1984: Elég kis %-ban nyerik meg.
Még ha valami kínai szar lenne azt mondanám ok de a hella azért csak egy komoly márka. Még megnézem a biztosítékot mert nekem új dolog hogy oldalanként van. 
-
haddent
addikt
válasz
diablo1984
#36569
üzenetére
Hát jó "kis" autó is az, még ma is egészen komoly ránézésre. Persze, öreg, de kiemelkedik az Astrák és a Vectrák közül. Az Insignia már emelkedik így ki szerintem, főleg, hogy mióta a Totalcaros cikk felhívta a rá figyelmemet valóban, a J Astra sedan még talán szebb és extravagánsabb is, mint az Insignia. Persze az Insignia OPC azért nem überelhető

-
-
trassher
addikt
Létezik hogy a novemberben vásárolt emeltfényű izzóból az egyik máris kiégett?

-
haddent
addikt
válasz
AMD Power
#36561
üzenetére
Hétköznapokra tán már kicsit izléstelenül ócskatuning is

Ő viszont nem volna rossz bár inkább a gyári
Mindig az jut eszembe ilyenkor, hogy egy környékbeli egy kékes-szürkés toyota yarisra felnyomott egy műjannyag szpojlert majd meg be is tekerte karbon matricával. És hót komolyan ül a csávó benne. -
AMD Power
titán
Ez de brutál!


-
diablo1984
veterán
van valakinek 2,2dti motoros opele? ezek mennyire jó motorok? egr, szívósor gondok itt is vannak, illetve kettőstömegűvel már szerelték? injektorok hogy bírják?
-
haddent
addikt
válasz
mephi666
#36546
üzenetére
Ha már szóba került az ilyen utólagos műszer téma. H Astrába lehetne valahogy igényesen egy vízhőmérsékletvisszajelzést? Pl. egy nagyot álmodó elképzelés: a felső 2 soros LCD kijelző 2. sorát használhatná az óra alatt, mivel rádió nem gyári van.
Újabb kérdés is felmerül emiatt
: a nem gyári Clarion rádióm bekapcsol gyújtásra, de ki már nem kapcsol (nincs dekóder, kormánygombok nem működnek vele). Ha megveszem hozzá a dekódert, akkor ki is fog kapcsolni a jómadár autó leállásakor? -
gban
veterán
válasz
tboy93
#36547
üzenetére
Pont a megvilágítás izzói vannak benne, nem gondolnám a ledsort.
mephi666:
Vezeték: nem biztos hogy gány, nézd meg lámpával, melyik ikon van a jobb alsó, illetve a bal alsó forrasztásnál lévő foglalatnál, hátha elárul valamit.
Lehet pl. világítás-visszajelzésnek bekötött lámpa, bár én ezt a Kadettban úgy oldottam meg, ha jól emlékszem, hogy betettem egy izzót a vonóhorog-jel mögé, és ment. Ha az Astrán ilyen nincs (nem tudom), vagy nem gondoltak erre, simán megoldhatták így is. Tényleg, tudtok még olyan autót ahol nincs világítás-visszajelzés (a Trabanton kívül)?
Illetve ugye nem minden Astrában van bekötve a fordulatszám-jel, ne csodálkozz ha nem megy elsőre. -
mephi666
nagyúr
na, ennyit a fb-s opel adokveszekről: múlt héten kiraktak egy "hibátlan, tökéletes fordulatszámmérős óracsoportot" (kép elég gyatra telefonos volt róla), 2500+posta, w-szám stimmelt, lecsaptam rá... eladó erőltette az utánvétet, állítva, hogy 4000alatt megáll a posta...
ma jött a postás, 2500+3200=5700-ért adta a pakkot, szívtam kicsit a fogam, mert szomszéd településről a bontós 6ért ajánlott egy órát, amiért el kellett volna menni, de jólvan, belefér...
itthon meló után körbenéztem a cuccot és ez fogadott:
üveg pókhálós rajta, jobb felső sarkáról mállik a festék... ezeken még lehetne segíteni azzal, hogy a régi óráról átműtöm az üveget meg szerzek valami normális számlapot rá

hátulról viszont így fest... égők nagyja hiányzik meg valami kék vezeték oda van gányolva... nem tudom, mi célt akar szolgálni, csak azt, hogy annak gyárilag nem kellene ott lennie

egy tanulópénznek jó volt, hogy így bízzon az ember idegenekben... azt hiszem mást nem tehetek: leírom a veszteséget és hagyom a francba
ui: ért valaki ehhez annyira, hogy ránézésre most gyújtsam fel a picsába a cuccot, vagy a régi órából átpakolhatom az izzókat/üveget és használhatóvá lehet tenni, hogy ne legyen 100% veszteség? az a kábel nem tudom miért lett köré taknyolva
-
gban
veterán
válasz
Markizmark
#36541
üzenetére
Nekem gyári volt majdnem mindig, ez 800, a nem gyári meg 750.
De nem hinném hogy a szűrő okozná ezt, nem annyira bonyolult szerkezet az, meg nem is 1 napja gyártják, hogy nem derült volna ki ha rossz konstrukció lenne. -
Markizmark
addikt
Eredeti opel olajszűrő mennyire jó? Mostanában kicsit késve alszik el az olajnyomás lámpa a nem opel szűrővel.
-
mephi666
nagyúr
ma reggelre valaki szervot épített a kis astra-ba, olyan lazán lehetett kormányozni
féltem kicsit tőle, hogy rossz lesz ezen a takony csúszós úton közlekedni, de valahogy mindenki nyugodtabb ilyenkor: nem másznak az emberre, tartják rendesen a követési távolságot -
trassher
addikt
válasz
zolikaDB
#36523
üzenetére
Szerencsére mióta van pálya egyre kevesebb a román az utakon, azokat én sem szerettem. Ellentétben a román, ukrán, cseh kamionosokkal. Na azok normálisak. Nem húzódnak a felezőre hanem egyből jeleznek és elengednek ha előzhetsz. A magyar kamionosok pont ezek ellentéte, sajnos.
-
yoleeka
tag
válasz
AMD Power
#36534
üzenetére
Kérdés a szakiktól
Opel Corsa C 1.2 ecotec, nem twinport-os, sima 75 LE. Szóval kiváncsi voltam a kipufogóra, leálltam garázsba, én meg az aknába. Motor jár, és a vezérlés felől fura - tak-tak-tak - hangot hallani. Autó állt egyhelyben, szóval féltengely nem lehetett, ahogy nyomom a gázt egyre jobban hallani a "zakatolást". Olajpumpára gyanakszom. Vezérlést már cseréltem fél éve, más okból. A hangot inkább csak alulról hallani, valamint menet közben beszűrődik az utastérbe. Valakinek esetleg van valami ötlete, mit nézzek még meg?
Köszi a helpet!
-
WD40
aktív tag
válasz
AMD Power
#36525
üzenetére
Én csak azt mondom, ebben az árkategóriában már lehet egy-két komolyabb kritériuma az embernek
.
Aztán meg, lehet hogy megéri annyiért is, ha tényleg olyan állapotú és annyi km van benne, mint írják. Monnyuk műszaki lehetne még rajta.Én 200k-ért vettem Si caravant, árához képest pedig meglepően kevés dolgot kellett rajta megcsináltatni. Bár nekem A-ból B-be, illetve dolgozni járni kellett autó. Nem rohad jobban, mint az átlag, és 2 év műszakival ajándék volt
. Jah, mondjuk egyetlen extrája az ABS. -
-
gban
veterán
válasz
AMD Power
#36525
üzenetére
Ezt mondom én is, hogy a jó az nem 200.
Csak az enyém (mármint ha újat vennék, lehet, annyiért számítanák be, vagy adnám oda ismerősnek pl.)
Emlékeztem a tied árára, és te körbenéztél rendesen - ha ez is ennyire jó, plusz alku, simán megéri a 2 légzsák, szervó, klíma, fedélzeti computer a különbözetet..
Nekem mondjuk a szervó ami "kell", a klíma meg ami nagyon nem kell, a fedélzeti computer meg az istenkirálycsászárság kategória - nekem. -
zolikaDB
veterán
Megneztem a Manta Manta-t, haaat full gagyi, honaljig huzott tanga, selyeming, veszko csizma
De jo volt azert! Mattig SSF meg szelesitett acelfelnik 
-
Anulu79
addikt
Köszi a keresgélést! Igazából azért nem "bánt" annyira a kereskedés meg, hogy kicsit drágább a kocsi mert be szeretném számíttatni a jelenlegimet és úgy kihozni. Kis alkuval meg a beszámítással nem olyan vészes az ára.
A másik meg, hogy itt van tőlem 16 km-re. Szóval bármikor át tudok menni verni az ajtót (vagy komolyabban mást), hogy ha átverés van. 
-
7Sony7
addikt
Erről jut eszembe, az 1.6 os jelentősen többet eszik, mint az 1.4 es?
-
gban
veterán
válasz
Anulu79
#36513
üzenetére
Erre nem tudom azt mondani hogy rossz, pedig én azért a legtöbbnél találok kifogást

Ennél az egyetlen, de nem elhanyagolható, óvatosságra intő tényező, hogy kereskedés.
Ár: tényleg nem kevés, kereskedésben viszont szerintem van mindenhol alku.
Megdobja az árat a klíma, a fedélzeti computer, ez a kettő igen ritka F-ben, valamint a 2 légzsák és a szervo is (utóbbi kettő nekem is van).Annyi, hogy közel ennyiért már van G is.
De ha jó állapotú, akkor nem rossz az ár. -
Anulu79
addikt
Ehhez mit szóltok?
-
FF23
senior tag
Teljesen megfelel a gyárinak a 10W-40.
Én tél előtt cseréltem és ebből a kategóriából a Mobil 5w-40-et tetettem bele: hidegben tényleg hamarabb kapja fel a cuccot és halkul el a hidrotőke. És nyáron se fogyott!Egyébként hasonló jókat hallottam a itt emlegetett "olcsó" Mannol 5w-40-esről.
-
_seth_
veterán
válasz
#81556480
#36507
üzenetére
Nekem jelenleg nem koppan, viszont észrevettem, hogy kanyarokban jobban "nyúlik" az autó mint amikor megvettem tehát kophattak, időközben cseréltem már pár szilentet és stabit amik kopogtak.
Jelenleg irmscher lengéscsillapítók és rugók vannak az autó alatt, nincs gond velük viszont az a 3 cm amivel alacsonyabban ül az autó mint a sima futóműves eléggé megkeseríti a parkolást, szinte 100%-ban csak tolatva tudok parkolni és van, hogy már a kipufogó leér, esztétikailag szép ez tény, de már párszor gondolkoztam a cseréjükön.A 3 centi ültetést nyújtó irmscher lengéscsillapító+rugó-hoz mérten a gyári sport futómű mit tud? Az mennyit ültet, miben tér el az irmschertől?
-
trassher
addikt
válasz
zolikaDB
#36486
üzenetére
Nem eszi az le a gatyát.
Nekem most ennyi lett a fogyim úgy hogy nem vagyok forgalmi akadály, dinamikusan megyek. Ebben van kb 300 km pálya, a többi pedig város és országút. Városban egyedül, pályán és országúton pedig 2-3-4 fő + csomagok.
A benzin sem csodabenzin. Telitank + 12 liter ukrán OKKO benzin + még kellett rá tankolnom is itthon 12-t + 7-et. 44 ment a tankba, vagyis volt még benne 8 liter. Ebből kiszámolva jött ki a 75 liter összesen. -
AMD Power
titán


Új hozzászólás Aktív témák
- GoodSpeed: Te hány éves vagy?
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- NVIDIA® driverek topikja
- Okos Otthon / Smart Home
- Amit látnod kell 80’ – 90’ évek, egész estét betöltő mozi filmjei.
- PlayStation 5
- Redmi Note 14 Pro+ 5G - a tizenhármas átka
- GoodSpeed: Ebes, a megtervezett falu!
- Turbo fokozatra kapcsolt a OnePlus
- Projektor topic
- További aktív témák...
- Dell Latitude 5330 - 13,3" touch, i5-1245U, 16GB RAM, SSD, EU bill., jó akku, számla, garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Pixel 7 pro 128/8
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


legalább szép lesz... de ha kiderül, hogy van valami rákja az óracsoportnak és nem működik, akkor leszek kész teljesen... a mutatókat egyszerűen le lehet húzni, majd visszapattintani, hogy alatta kicserélhessem a számlapot?






Még ha valami kínai szar lenne azt mondanám ok de a hella azért csak egy komoly márka. Még megnézem a biztosítékot mert nekem új dolog hogy oldalanként van.




