Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) rob210 válasza sNORh (#8350) üzenetére


rob210
Topikgazda

Milyen olaj van a te kocsidban és mikori? A 10w40- olajok ebben az időben már hidegindításkor neccesek.
bár a soraidból kivéve te menet közben tapasztaltad ezt.

Renault power

(#8352) g.gergo válasza sNORh (#8350) üzenetére


g.gergo
senior tag

Először is, amit rob210 is irt, meg kell nézni mi van abban a motorban. Utána véleményem szerint nem utántölteni, hanem lecserélni kell, ha éppen olyan a viszkozitása vagy a minősége.

(#8353) sNORh válasza g.gergo (#8352) üzenetére


sNORh
addikt

Beszéltem a szerelőmmel, azt mondta ne járkáljak vele ha beindúl sem, mert lehet a kis apróságtól kezdve a angy bajig, úgyhogy holnap húzzuk a szerelőhöz. Pontosan 1 éves az olaj és 10-40-es ELF

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8354) g.gergo válasza sNORh (#8353) üzenetére


g.gergo
senior tag

Szeintem mindenféleképp érdemes lecserélni azt a 10W40-et egy ilyenre. Nálad sztem az olajnyomás körül lehetnek problémák, nem azért mert kevés benne az olaj, mert ahogy írtad a megfelelő intervallumban van a szint.

(#8355) rob210 válasza sNORh (#8353) üzenetére


rob210
Topikgazda

:Y HÁÁÁ na pont eztért kérdeztem.
Ugyan ezt csinálta nekem is az ELF olajjal.
Mondom én, hogy egyre szarabb minőségű az ELF mégis mindenki lehurrog.
NEkem 3500km után már azt is olajnyomásvillogással honorálta ha alapjáraton elkezdtem tekergetni a kormányt és a szervó elkezdett dolgozni.

Kicseréltem az olajat a szűrők azóta is mann filterek:D
De ezzel az olajjal már 9000Kmert mentem azaz most érett a csere de még mindig semmi baja.
Az ELF mondjuk ki egyre szarabb minőséget csinál. :(((
Már legalább látszik nem én vagyok az egyetlen aki így jár vele.

Szóval ne aggódj, jó olajszűrővel és olajjal meg fog szűnni a gondod.
(én a xadot használom azóta ez nagyon szuper.)

Renault power

(#8356) AMD Power válasza g.gergo (#8354) üzenetére


AMD Power
titán

Felejtsétek már el ezeket az ELF olajokat. Jobb helyekből Castrol, LIQUI MOLY, Xado, ha meg esetleg extra olcsó kell akkor meg ott a PARNALUB.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8357) gabx76 válasza AMD Power (#8356) üzenetére


gabx76
senior tag

Sziasztok!

Nem szeretném megvédeni az ELF-et, lehetséges, hogy minőségileg van nála sokkal jobb.
Abban viszont biztos vagyok, hogy az ELF olajak sem egyformák, az enyémben pl. 5w30-as van, ami ilyenkor is megállja a helyét- (nyáron sincs vele gondom)
A kocsi előző tulaja is ilyet tett bele mindig, gondoltam nekem is meg fog felelni. (utántölteni sem kell szerencsére soha)
Az is igaz, hogy az ára jóval magasabb a 10w40-es olajnál.

(#8358) sNORh válasza rob210 (#8355) üzenetére


sNORh
addikt

Na nem tudom senkivel elhúzatni, fasza.. majd lesz valahogy biciklizek addig :W mindenkinek szarakodik a kocsija..

Már csak annyi a kérdés még hogy zselés akksit merjem tölteni sima töltővel? valszeg még gyári akksi, szal 5. éves. Tescoba meg pont akciós a Bosch akksi, 12.900 a 45Ah dolgozói kuponnal meg tudom venni 11-ért. Vagy felesleges?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8359) rob210 válasza sNORh (#8358) üzenetére


rob210
Topikgazda

5 éves aksit már érdemes cserélni.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#8360) AMD Power válasza sNORh (#8358) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem nyugodtan vedd meg az aksit. Árban sem rossz így... Meg ha tényleg 5 éves akkor már ideje lecserélni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8361) sNORh válasza AMD Power (#8360) üzenetére


sNORh
addikt

köszi, akkor elbuszozok a teszkós busszal érte, és lehet elgurulok a szerelőig. vagy szerintetek ne? :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8362) rob210 válasza sNORh (#8361) üzenetére


rob210
Topikgazda

Simán elmehetsz a szerelőhöz, ha nem világít az olajnyomás jelző alapjáraton.
Beindítod a kocsit ha elalszik az olajnyomás jelződ, akkor elmehetsz a szerelőig.
Ha nem alszik ki akkor eszedbe se jusson, azonnal állítsd le és vontatás.

Renault power

(#8363) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nos a reggeli nemindulásos dologhoz....mondom teszek egy próbát üzemanyag fronton, mert nagyon sok helyen olvastam, hogy a gázolaj rossz minősége miatt is lehet ilyen jelenség...

Hát belecsaptam a lecsóba, teledurrantottam a gépet ezzel: --> 472/l...viszont ma hajnalba, amikor jöttem haza munkából, pöcc-röff indult.

Még1 ok, amiért jó ebben az országban élni, legalább odafigyelnek az üzemanyag minőségére.... :(

Én ELF 10w40-es olajat használok, nálam tökéletes.....most nyáron egyébként lehet megnézek valami másikat csak úgy kíváncsiságból.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8364) sNORh


sNORh
addikt

Na olvasgattam és olvasgattam.. Arra jutottam hogy behozom és elkezdem tölteni az akksit. TUDOR 47Ah zselés akksi van benne, és olvasgattam fórumokon hogy simán kibírnak ezek az akksik 7-8 évet is, tehát nem dobom ki ha nem muszály. Sőtt még a varázsszeme is szép zöld. Na meglátjuk. Nagyon dicsérik a tulajok ezt az akksit, egy próbát még megér, majd írom milett a vége. A szerelőm meg eljön házhoz nem kell húzni ;] szereztem neki multkor féláron egy új laptopot, meg üzemképesre pöccintettem, és segítőkész nagyon :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8365) rob210 válasza sNORh (#8364) üzenetére


rob210
Topikgazda

Érdemes megpróbálni feltölteni, de egy öt éves aksinál, már számolni kell a cserével.
Tehát, ha most nem akarsz rá szánni töltsd fel, egy ideig még biztos menni fog.

Renault power

(#8366) sNORh válasza rob210 (#8365) üzenetére


sNORh
addikt

Nem nagyon akarok rá költeni sokat, mert még ki tudja mit kell az olaj bajával csinálni, egyenlőre ezt feltöltöm.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8367) AMD Power válasza sNORh (#8366) üzenetére


AMD Power
titán

Te is tedd ezt meg vele...

Azóta mint kiderült WD40 mehet rá... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8368) sNORh válasza AMD Power (#8367) üzenetére


sNORh
addikt

megragadt a motor :W báz aztmondta lehet egy kis belekerült megfagyott víz miatt is, de a legrosszabbig.. :W

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8369) rob210 válasza sNORh (#8368) üzenetére


rob210
Topikgazda

:Y besült a motorod?
Vagy mi az hogy megragadt?
:F

Renault power

(#8370) sNORh válasza rob210 (#8369) üzenetére


sNORh
addikt

nem fordul a motor.. lehet hogy csak befagyott, de majd szerdán húzzuk el és akkor derül ki miért is pontosabban

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8371) rob210 válasza sNORh (#8370) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát akkor az izgulós.

Mitől fagyott volna be?
Vizet tankoltál? :U

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem neked offra tette a főtengelyed a csoda ELF.
Bízom benne, hogy nincs igazam, mert az zsebbenyúlós lesz.

Majd írd meg mire jutottatok.
Reméljük a legjobbakat.
:R

Renault power

(#8372) g.gergo válasza sNORh (#8370) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ethanol is van az üzemanyagtartályban? Ha kinn állt az autó, akkor ha tudsz állj be egy fűtött garázsba, az se baj, ha nem fűtött és reggelre be fog indulni a kocsi. Ilyen kurva hidegben egy 10W40-es olaj úgy beáll mint a pi..a. Ha teheted mindképpen cseréld le. Mondták, hogy nem jó az ELF. Érzésre nálam sem volt a toppon, bár gondom se volt vele, de a mostani Castrol + 3 tubus xado rev.-val ég és föld a hidegindítás meg úgy általánosságban a motorjárás.

[ Szerkesztve ]

(#8373) rob210 válasza g.gergo (#8372) üzenetére


rob210
Topikgazda

üdv a clubban bár én benzin xado használó vagyok:)
Meg nekem az olajam is xado.
:R

Renault power

(#8374) g.gergo válasza rob210 (#8373) üzenetére


g.gergo
senior tag

Igen, még te ajánlottad nekem. :) Először kipróbáltam a motorba, bevált, majd kapott a váltó is, üzemanyag is és a szervó is. Az olajjal az a bajom, hogy kicsit sokallom az árát. De veszett több Mohácsnál, így legközelebb kipróbálom. Csak azt nem tudom, hogy a 2-3 féle 5W40-esből melyiket is kellene nekem használni dCi-be.

(#8375) rob210 válasza g.gergo (#8374) üzenetére


rob210
Topikgazda

Amelyiknek a minősítése jó a tiédhez.
Fél szintetikust vagy teljesen szintetikust javaslok:)
Az enyém fél szintetikus.
De ehhez az öreg 8V-s hez nem is jó a full szintetikus.

Renault power

(#8376) Telda


Telda
addikt

Hali!

Hogy tudom a hűtő vizet leereszteni?
Lehúzom a hűtőről a gumicsövet és kieresztem?

(#8377) rob210 válasza Telda (#8376) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mondjuk.
De elvileg leeresztő csavarod is kell hogy legyen a hűtőkör legmélyebb pontján.
Miért akarod leereszteni, nem elég a fagyálló?

Renault power

(#8378) Telda válasza rob210 (#8377) üzenetére


Telda
addikt

Reggel munkába menet felforrt a víz, való színű valahol elfagyott a víz.
Levettem a kiegyenlítő tartály kupakját, alapjáraton járattam kicsit, majd elkezdte a tartályból köpködni a vizet, gondolom akkor ment ki a dugulás, majd beállt üzemhőmérsékletre a víz.

(#8379) rob210 válasza Telda (#8378) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ahha akkor nem elég a fagyálló a rendszeredben.
Elég ha a rátöltesz fagyállót ezért ne engedd le az egészet.
Persze valamennyit le kell engedni, de nem az egészet.

Méresd meg egy kúton, hogy hány fokos és az alapján engedj hozzá fagyállót.
:U

Renault power

(#8380) FRENK1988


FRENK1988
veterán

tegnap megnézettük a fagyállót a benzinkúton. A minőségével nem is volt baj (-30 fokig jó) hanem inkább a mennyiségével. Mivel a kocsiban sárgás volt de a kúton meg csak kékkel lehetett volna utánatölteni. Inkább cseréljem le az egészet vagy szabad utánatölteni is?
Más: Szervizes van-e itten? Ha igen milyen vezérműszíj van a csomagban? Kaptam egy 100k-s ajánlatot (vezmű (fesz, görgők + vizpumpa + munkadíj) jó ár ez mert a környéken egy rendes szakiban se bízom

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8381) Josi válasza FRENK1988 (#8380) üzenetére


Josi
aktív tag

Hol van az a környék, és milyen kocsiról beszélünk?
Nekem a 1.4 16v MI-be maszek alapon 50 ezer volt az egész,
márkaszervíz pedig kb 80 ezres ajánlatot adott.
Nekem így elsőre nagyon soknak tünik az a 100 e ft
Esetleg tudakold meg ebből mennyi és milyen márkájú az anyag, és mennyi a munkadíj.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8382) FRENK1988 válasza Josi (#8381) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nyíregyháza lenne a márkakereskedés. Kisvárdi az autó. Nekem MII van 1.4 16v 98@110LE
25k körül van a munkadíj. Az anyagról nem tudok semmit épp ezért lenne jó egy márkaszervizes jártassága.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8383) Babcola


Babcola
csendes tag

Sziasztok!

Ma megvolt a fék átnézése, egy ideje vacakolt hátul .
Mint kiderült nagyobb a baj mint hittük, hátul a dobfék pofa + munkahenger megadta magát plusz a fékfolyadék is szivárgott :W Ki lettek cserélve. Sosem jön jól egy ilyen kiadás, de a fék nem játék, alig mertem elindulni a szerelőhöz a -15C -ban :(((

(#8384) rob210 válasza Babcola (#8383) üzenetére


rob210
Topikgazda

A fék valóban egy kényes dolog.
HA jó akkor jó.
Ha baj van vele akkor meg meg kell csináltatni.

Neked most jó, drága mulatság de életet ment.
:R

Renault power

(#8385) FRENK1988 válasza FRENK1988 (#8382) üzenetére


FRENK1988
veterán

48 vezermu 25 vizpumpa 27 munkadij

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8386) Josi válasza FRENK1988 (#8385) üzenetére


Josi
aktív tag

Esetleg egy évjárat, motorkód s egy alvázkód? (elégaz eleje)
Hátha tudok olcsóbb árat az alkatrészre.
U: nem vagyok szervizes :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8387) AMD Power válasza FRENK1988 (#8380) üzenetére


AMD Power
titán

100e Ft? :F Az szerintem iszonyat sok érte... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8388) FRENK1988 válasza Josi (#8386) üzenetére


FRENK1988
veterán

2006/12 motorkód meg K4J 740 az alvázszám fejből nem megy:D megtaláltam azt is VF1LM1S0H

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8389) FRENK1988


FRENK1988
veterán

mennyi és milyen fékfolyadék kell egy MIIbe?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8390) Josi válasza FRENK1988 (#8388) üzenetére


Josi
aktív tag

Bárdinál listaáron
Vezérműszíj készlet 48-52 ezer között
Vizpumpa 11-22 ezer között.
Ha véletlenül Meganeklub tag lennél, ebből lejön 20% :)
Vagy kérj ajánlatot a következő cégtől:
Autoteka2000
Most épp ilyen akció van náluk:
Gates vezérlés szettek,szíjak -35% kedvezmény
Conti vezérlés szettek,szíjak,-40% kedvezmény

Én szinte mindig viszem az akatrészt a márkaszervízbe, és ott vagyok a kocsi mellett amikor csinálják.
Nincs is gond :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8391) FRENK1988 válasza Josi (#8390) üzenetére


FRENK1988
veterán

Irtam nekik. Hatha jo ajanlatot kapok:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8392) rob210 válasza FRENK1988 (#8389) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szerintem érdemes lenne felhajtanod valakit akinek van kedvezménye a bardinál, mert ahogy én számoltam a te autódra nekem 30.000. lenne a gates szíj pumpával görgőkkel tehát a teljes szett.
A szerelőm meg nekem 10.000.- kért a cseréért anno amikor a kocsit vettem másfél éve.
15.000.- most is biztos megcsinálná.
Szóval ha mindenre extrát számolok is 50.000.-megvan a vezérlés csere.
:R
Így gondolom sejted hogy azt fogom mondani a 100.000.-kurva sok.

(nekem a régebbi meganom van így én rohadt olcsón úsztam meg a cserét.
22.000.- volt mindennel együtt:D)

Renault power

(#8393) Josi válasza rob210 (#8392) üzenetére


Josi
aktív tag

Neked mekkora kedvezményed van ott, hogy a 70 ezres cuccot megkapod 30ért? :F

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8394) AMD Power


AMD Power
titán

2006 Megane II 1.5dCi 105 lovas 40e km van benne. Motorolaj van a hutoben es budos van az autoban... kereskedesben lett veve.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8395) rob210 válasza AMD Power (#8394) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor oda is kell visszavinni::)
Hengerfejes de nem kicsit.
:W

Renault power

(#8396) g.gergo válasza rob210 (#8395) üzenetére


g.gergo
senior tag

És nem 40e km van benne. :(

(#8397) AMD Power válasza rob210 (#8395) üzenetére


AMD Power
titán

En is biztos vagyok benne,hogy nem 40e km van benne...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8398) mycso válasza AMD Power (#8394) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Mármint melyik hűtőben? A víz vagy az intercoolerben? Mit jelent, hogy büdös van besnne, milyen szag és mikor érződik? Az a 40k km, picit viccesnek tünik...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8399) AMD Power válasza mycso (#8398) üzenetére


AMD Power
titán

Srac azt mondta,hogy a kiegyenlito tartalyban olajos a viz.. mikor kinyitotta a fedelet, ugyan olyan budos szaga volt mint amilyen az utasterben volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8400) mycso válasza AMD Power (#8399) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát akkor így valószínűleg rob210-nek lesz igaza :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.