Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Bubee82 válasza salieri. (#8488) üzenetére


Bubee82
őstag

1.2 RL. Ja, full fapad :N

(#8502) lajo


lajo
senior tag

Kb egy hónapja nekem is gyújtásproblémám volt, kicseréltem a gyertyákat, a trafókat pedig a meganeclubos leírás szerint lezsugorcsöveztem. Azóta minden rendben van, kopp-kopp-kopp.

Érdekesség: az egyik trafó másfajta volt mint a többi, és a szigetelésnél a réz rész nem is látszódott úgy el volt oxidálódva. A gyertyák sem néztek ki túl jól. Egyelőre olcsón megúsztam.

Egyébként pedig jól elvagyok a kocsival, egész jól kiismertem, szeretem is. Tavasszal most majd kell vele foglalkozni egy kicsit de nem vészes, szinte csak kopó dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#8503) FRENK1988 válasza Josi (#8500) üzenetére


FRENK1988
veterán

3.0 v6 es ez nem a szelepek szama:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8504) Laraxior válasza Laraxior (#8499) üzenetére


Laraxior
titán

Nah meg az is kerdes hogy a Beru es a Valeo kozott csak a gumiboritas a kulonbseg... vagy mas is. Mert nekem az egyik 13k a masik 21k. 7ezerert kapok 100m zsugorcsovet :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8505) sNORh


sNORh
addikt

valakinek van 2004 körüli Megane kombija? arra tervezem az idén lecserélni a kis kliót, nekem nagyon kicsi, jó lenne egy két tapasztalat egy tulajtól :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8506) salieri. válasza sNORh (#8505) üzenetére


salieri.
őstag

Jó tanácsként mondanám inkább választanék egy 2003-as Megane Classicot 1,6 -os motorral,az még elég megbízható széria volt.

(#8507) Josi


Josi
aktív tag

Ma sikeresen vette a boci az 5. műszaki vizsgáját.
2 évig megint lehet vele menni, ha birom benzinnel. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8508) just válasza sNORh (#8505) üzenetére


just
aktív tag

Szia!
Nekem pont egy 2004-es MII kombi van, igaz csak 3 hónapja, de faternak egy 2005-s van 7éve. Mi érdekel? :)

Two things what i hate. People that can't count...

(#8509) sNORh válasza just (#8508) üzenetére


sNORh
addikt

Megbízhatóság, kis hibák, mennyire is nagy a csomagtér egy sedanhoz képest, nameg hogy tényleg érdemes-e váltani rá. Mik voltak eddig a hibák. Mennyire húz az 1,4-es motor?

salieri. most egy 2006-os Cliom van, nem nagyon akarok évjáratban régebbit venni ha már költök rá.

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8510) salieri. válasza sNORh (#8509) üzenetére


salieri.
őstag

Nekem 96 os cliom van ;] De megbízhatóbb mint bármelyik másik mai renault!Töltök bele 10 ezer kilométerenként Gyári Renault olajat ,meg kopó alkatrészt cserélek.

Attól ,hogy 2003 as a classic még lehet jobb állapotban mint egy fiatalabb autó!

2005-ös twingo ,1,2 16V 75le

40 ezer kilométert ment :

Légzsák indítója K.O

Motorra néha rájön a zavar: Nem indul be, piros lámpánál felmegy az alapjárat majd visszaesik, lefullad .

Futómű : esik szét

Sajnos egyre inkább igaz újrahasznosított autókat árulnak amiből a gyárak jönnek ki jól ! :)

(#8511) just válasza sNORh (#8509) üzenetére


just
aktív tag

Faternak van 1.4-es benzinese, forgatni kell, de cserébe "megy" városban és országúton vegyesen használja, 7-8 literrel elmegy, hozzátenném h nem könnyű a lába :D 0km-esen vette, egyedül talán 1x cserélt trafót mert nem ment egy henger, első fényszóróban elég sokszor kimennek az izzók, tompított, távolsági is. Most jár kb 90ezer km-nél. Csomagtartó hatalmas, jól pakolható. Kopó alkatrészeken kívül más baja talán nem is volt. Fék iszonyatosan nyikorog ha lassan fékezel, - gondolom ez kijátszható más betéttel - de ennek ellenére iszonyatosan fog és észre se venni felhúzott ablaknál a hangját.

szerk: autópályán hangos

[ Szerkesztve ]

Two things what i hate. People that can't count...

(#8512) rob210 válasza salieri. (#8510) üzenetére


rob210
Topikgazda

A twingót hagyjuk, az első szériás twingó óta az összesnek van valami baja.
szával ne az legyen az ellenpélda.

havernak IIes meganja van 2004:10 havi, szereti nagyon.
Eddig ő is csak kopó alkatrészt cseréltetett.
a motorját sajna nem tudom melyik az biztos, hogy benzines.

Renault power

(#8513) sNORh válasza just (#8511) üzenetére


sNORh
addikt

jó hát kopog ott mindegyik kocsi.. köszi szépen az infót, szerintem simán bevállalom, majd még kipróbálok valahol egyet előtte.

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8514) Füge007 válasza sNORh (#8513) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Írtam neked egy PÜ-t, nem olvastad, vagy nem ment át :F

Füge

(#8515) Füge007 válasza salieri. (#8510) üzenetére


Füge007
senior tag

Na akkor annál a Twingónál valami nagy árulás van! Twingó az a Renault amelyikkel a legkevesebb baj van, és ezt nem én mondtam hanem szervizesek. Barátnőm Twingója 2004-es szintén 16V 75 lovas, 120 ezer kilométerrel, csak kopó alkatrészek voltak benne cserélve, megy mint szél, soha nem volt vele baj. 40 ezres Twingónál ilyen hibák normál esetben nem lehetnek.

Füge

(#8516) Laraxior


Laraxior
titán

Teljesen szívás a dolog, ugyanis nincs mit leszigetelni. Bár ahol látszik a fém, ott körbetekertem szigetelővel, de nem ér semmit, mert az nem is érintkezik semmivel, csak úgy lóg a levegőben, bőven a gyertya felett van :W

[link]

Hány hengerrel indul el vajon az autó? Mert egyet lehúztam és akkor is csak rángatott... ergo ha a 6 hengerből csak 5el indul akkor eléggé nyert ügyem van. De ha 4el is megy akkor szopó

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8517) mycso válasza sNORh (#8505) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem 2006, M2 kombi.
Bár nem benzin, hanem 1.5dci.
Viszont nálam is hasonló a statisztika, mint a kollégánál. Úgy nagy általánosságban a kopó alkatrészek, a fényszóró izzók kb. 6havi rendszerességgel, a csomagtartó szerintem nagy, illetve a futómű állítás is ráfér legalább évente egyszer (lehet sűrűbben is ráférne).

Viszont próbálj ki egyet mindenképp, a pedál elrendezéstől rosszul leszel, nekem pár hétig szokni kellett, meg pl. nagyobb bakancsban nem tudom használni, mert túl közel van a gáz-fék.

A rádió kódos problémád megoldódott??

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8518) sNORh válasza mycso (#8517) üzenetére


sNORh
addikt

és Füge007 köszönöm előre is a segítőkészségeteket, azért nem írtam még vissza, mert sokat melózom, és egyszerűen nem tudtam még szerezni olyan kis csavarhúzót amivel ki tudnám szedni, holnap megpróbálok szerezni és küldöm a fotót. Tényleg köszönöm a segítőkészségeteket. :R

mycso Egyébként szereted? El tudod képzelni még vagy 5-10 évnyi használatra? Vagy csak olyan jó fasza, de majd veszek másikat mert xy?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8519) mycso válasza sNORh (#8518) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Én megvagyok vele teljesen elégedve, illetve ellennék vele bármeddig, egyelőre nem vágyom jobb autóra. Picit mondjuk amire vágyom az az erősebb motor, de hát ez van egyelőre. Tehát nekem ennyi, amin változtatnék.
Mondjuk az a 10 év picit túlzás, főleg az én autóm esetében, valószínűleg 10év múlva már nem igen fog állni a lábán, max egy komolyabb felújítás (komplett motor, váltó, kuplung, futómű csere) után, az eddig futott kilométerek miatt.
Az az 5év amit én kb. szeretnék vele kihúzni, de igazából majd meglátjuk (a felújítgatás is szóba jöhet), egyelőre tényleg nem vágyom másik autóra, ez nekem maximálisan elégséges.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8520) lajo válasza sNORh (#8518) üzenetére


lajo
senior tag

Szia!

Nekem is 2-es van, de 5 ajtós, 1,4 16v.

Ne vedd meg a kombit ezzel a motorral!
Eléggé sokat pörög, ami nem baj, sőt városban nagyon jó, de pályán meg már szinte túlzás.
Ha ki is próbálod, úgy fogod érezni, hogy nem megy rosszul, nincs itt baj, de az 5ajtósba fizikailag nem tudok annyi súlyt rakni, mint te a kombiba, már pedig ha érdekel a csomagtartó mérete gondolom használnád is. Saját példa: 5 személy, klíma, autópálya emelkedő. Nem részletezném, de a 130 az vagy nagy lendület vagy visszaváltás.
Ettől függetlenül nagyon meg vagyok vele elégedve, én főként egyedül használom vagy ketten megyünk, pályán meg nem sietek és így elég. Kombiba kevés az a motor szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8521) sNORh válasza mycso (#8519) üzenetére


sNORh
addikt

köszi a tapasztalatokat, esetleg még azt tudja valaki mik a végén a tipusjelzések különbségei? 1.4 Grandtour (Azure, Expression, Dynamique, Nature stb)? Érdemes nézni?

lajo Autónavigátoron olvastam véleményeket az 1,6-osról és kicsit nekem sok az a 10literes átlagfogyasztása. Én nem vagyok hozzászokva az erős motorokhoz. Első egy 1.7-es Astra volt 60lovas, most egy 1.2-es Clio van az is 60 lovas. Még szokatlan is lesz szerintem a 98ló. :)

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8522) lajo válasza sNORh (#8521) üzenetére


lajo
senior tag

Azért én azt javaslom, hogy ha teheted próbáld ki megpakolva négy emberrel. A lóerők száma nem minden, mellesleg ha jól értettem hosszútávon gondolkodsz az autóval. A clio két ember vs megane kombi négy ember+csomagok, 60 vs 98 hát... Próbáld ki az a lényeg. :)

A kifejezések a felszereltségi szintet jelzik, ha nézed az extralistát akkor lényegtelen, esetleg keresésnél időt spórolsz.

[ Szerkesztve ]

(#8523) Füge007 válasza sNORh (#8521) üzenetére


Füge007
senior tag

Szokatlan :D Na a jóba hamar beleszoksz nyugi, a + Nm és LE sok sokszor jól jön, pl. előzés.

Füge

(#8524) sNORh válasza Füge007 (#8523) üzenetére


sNORh
addikt

+sáros terep, sokat járok pecázni, ezért a nagy helyigény :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8525) rob210 válasza Füge007 (#8523) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát a nyomatékból több is lehetne abban az 1.4 es 98lovas motorban.
Az a baj, hogy erő még lenne mert 98 ló mindenre elég normális közlekedéshez, de a nyomaték sokszor hiányzik.
Nálam is ez a ban a 8szelepesemmel, 75 ló kényelmes családi autózásra elég.
Én meg nem vadulok, de ahoz hogy előzzek ha néha kell, mert idióta van előttem még vagy 50Nm-er elkelne.
:U

Renault power

(#8526) sNORh válasza Füge007 (#8523) üzenetére


sNORh
addikt

Mekkora kerék mehet alá? :U

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8527) Füge007 válasza sNORh (#8526) üzenetére


Füge007
senior tag

Milyen verdáról van szó?

Horgászni terepezni LADA NIVA kell :D

Füge

(#8528) sNORh válasza Füge007 (#8527) üzenetére


sNORh
addikt

Megane 1,4 Grandtour
Ja de utazós, folyóra járósok avgyunk, Hajdúbiharban lakom, tavaly is Tisza, Kőrös, Ipoly volt. Azért o-vissza 500km-t nem vállalnék be egy szutykos ladával :) Na meg majd 1 hétre szoktunk menni, tálca sör, zsugor vizek, sátor stb, bár belezsúfoltuk a Clioba is, csak a kényelem nem mindegy, meg hogy nem látsz ki hátsó ablakon :D

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8529) mycso válasza sNORh (#8526) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezek a gyári megane 2 méretek:
195/65 r15 ; 205/55 r16 ; 205/50 r17

De, egyébként sokkal nagyobb is alámenne, csak már nem egészséges.

205/55 r16 -al ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8530) sNORh válasza mycso (#8529) üzenetére


sNORh
addikt

pöpi :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8531) Füge007


Füge007
senior tag

A jó magyar utakra, meg ha földutakon is közlekedsz 195/65 R15.

Füge

(#8532) AMD Power


AMD Power
titán

Megvételre alkalmas Clio I milyen árakban vannak? Annyi ,hogy benzines legyen 5 ajtós és legyen benne fűtés.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8533) rob210 válasza AMD Power (#8532) üzenetére


rob210
Topikgazda

300.000.- láttam egy két tipp topp állapotban lévőt.

Renault power

(#8534) rob210


rob210
Topikgazda

Ez például egy igen patyolat darab.
Ez biztos hogy hamar el is fog menni.

Renault power

(#8535) AMD Power válasza rob210 (#8534) üzenetére


AMD Power
titán

Ez már sok lenne a srácnak szerintem.

Én ha vennék inkább vennék egy olyat ami 200K és ráköltenék még 100e. Mert az a biztos amit megcsináltatok rajta. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8536) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Mit kezdenétek egy törött klíma vezérlővel? (Megane II )
Az enyém így néz ki kb. belülől, csak más színkombinációban.
A klíma vezérlő jobb oldala (képen a jobbra a "karika" a kijelzőtől) belülről törött. Már az előző tulajnál el volt törve, szétszedte, monyákolt oda valami műanyag ragasztót, de semmit nem ér.
Letört arról az oldalról egy pöcök ami rögzítette a vezérlőt a közép konzolhoz.

Hogy lehetne (akár házilag) ezt oda rögzíteni ?
Mert így ahogy most van nem egészen esztétikus (kicsit beljebb van nyomódva) és ha megnyomnám az ottani gombokat akkor egy jó centit beljebb is megy a vezérlő azon oldala.
Egyszóval nem valami stabil.

Volt valakinek ilyesmi tapasztalata, esetleg barkácsolt már otthon valaki ilyesmit?

Újan megvenni meg felesleges a komplett klíma vezérlőt, mert ez is tökéletesen működik, egy pöcök hiányzik róla ami sajnos ezt eredményezi :(

[ Szerkesztve ]

(#8537) sNORh válasza Reaper04 (#8536) üzenetére


sNORh
addikt

Bontóba nézted már?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8538) Reaper04 válasza sNORh (#8537) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Még nem ,de ez a hiányzó pöcök rajt van magán a vezérlőn ... onnan törött le.
Kompletten biztos lehet kapni klíma vezérlőt, de az gondolom marha drága ... másrészt meg az enyém működik, csak esztétikailag hátrányosan néz ki. Nekem csak ilyen pöcök kellene, vagy valami "házi megoldás"...
Külön pöcköt oda nem lehet kapni, az tuti ... :F

(#8539) rob210 válasza Reaper04 (#8538) üzenetére


rob210
Topikgazda

Le tudod a pöcköt fotózni meg azt is hogy hogy tört le?
Szerintem olvasztó pisztojjal orvosolható lenne a dolog.
Én a kerékjárati ívben javítottam vele egy repedést.
:U

Renault power

(#8540) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

Vidékre szállítással hol érdemes alufelnit keresni? (használt/új is megfelel ha belefér 80k-ba)
Racingbazar-t, vaterát, autogumibolt.hu-t, autoalkatresz.hu-t néztem már, de hátha ismertek valami tuti helyet...

(#8541) mycso válasza gabx76 (#8540) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Mekkora felnit keresel??? ;]
Gondolkozom, hogy eladom az enyémet: [link] 16, os ET számot és szélességet nem tudok, 205/55R16 gumi volt rajta, megane2-n volt.
A képek szerinti állapotban, a lakk pár helyen lepattanva 2 felnin, a másik 2 pedig jól néz ki. (bár ez még lehet majd javítva lesz attól függ..)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8542) gabx76 válasza mycso (#8541) üzenetére


gabx76
senior tag

Nagyjából pont ilyesmit és ekkorát keresek. :) Pü-ben megírod, mennyit kérnél érte?

Szerk.: Nézem, hogy miskolci vagy. Az messze van eléggé. :(

[ Szerkesztve ]

(#8543) mycso válasza gabx76 (#8542) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok, majd még átgondolom, egyelőre attól függ, hogy amit kiszemeltem el tudom-e intézni. :K
A távolság nem gond, az megoldható.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8544) gabx76 válasza mycso (#8543) üzenetére


gabx76
senior tag

Rendben, addig én is keresgélek még. Milyenre szeretnéd lecserélni?

(#8545) mycso válasza gabx76 (#8544) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyobbra :B

Az a baj, hogy a "hétköznapi" kinézetűek jó árban vannak, de azok nem jönnek be, az ilyen "extrémebbek" mint a mostaniak meg rohadt drágák. Sima mezei alut- meg nem akarok, tehát keresgélek még én is.

Ami nagyon bejönne az ez:

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8546) gabx76 válasza mycso (#8545) üzenetére


gabx76
senior tag

Ez jó :). Én meg most adtam el a 17-est, hogy kisebbre váltsak. Mondjuk én inkább a hagyományosakat kedvelem, de a te mostanid még tetszik. Őszintén szólva ami a képen van már túl egyedi az ízlésemnek.

(#8547) rob210 válasza mycso (#8545) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem biztos hogy ez jól fog állni a kocsidnak.
Én például ezt a DOTZ ot ki nem állhatom, de hát az ízlések különbözőek :R
Nem lesz gond a jó Magyar utakon közlekedni egy ilyen peres szettel?

Renault power

(#8548) rob210 válasza mycso (#8545) üzenetére


rob210
Topikgazda

(#8549) Laraxior válasza rob210 (#8548) üzenetére


Laraxior
titán

:Y itt még az enyém is itt van :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8550) rob210 válasza Laraxior (#8549) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szinte minden renault fenn van, nem véletlen linkeltem:D
:R

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.