Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72901) Xantomas válasza HarleyCustom (#72897) üzenetére


Xantomas
őstag

Persze. Nem sérülékenyebb, mint a kocsi alatt futó fékcsövek. Inkább a motor álljon le, mert nem jut oda nafta, mint hogy ne álljon meg a kereszteződésben :)

gixxergabi: Ohh, van még itt ahonnan ez jön. Kezdek becsavarodni az emberi hülyeségtől.
30-án az M0-án este egy viszonylag új, szerintem Cadilac cikázott előttem, nem egyszer a belső sáv, majd a külső sáv szallagkorlátjának menve, (amúgy tükörrel le is koccolta), vagy az épp mellette elsuhanó autóknak. Gondoltam nem előzöm ki, a fene tudja, hátha infarktusa van egy idős bácsinak, vagy elalvás határon van és el-elbóbiskol, és ha úgy alakul azonnal hívni lehessen a mentőt. Amikor nem jött senki, a lehajtóm előtt, mellé mentem átnéztem, erre egy kis huszonéves f@sz két kézzel nyomkodta a telefonját, messengerezve, közben cigizet, és néha gondolom rántott a kormányon, amikor már nagyon észrevette, hogy elhagyta a sávot. Közben szépen jött felém, ekkor rányomtam a dudára. Még neki állt feljebb, elkezdte nyomni a dudát, majd utána két kézzel a középső ujját mutogatva, rátaposott a gázra, és elhúzott mellettem.
Sajnos a VÉDÁK a mai napig nem tudják ez ilyeneket kiszűrni, pedig a legendák szerint erre is képes. Pedig egy ilyenért azonnal repülhetne a jogsi.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#72902) Xantomas válasza gergo5991 (#72900) üzenetére


Xantomas
őstag

Mit jelent a 40 km? 50-nem araszolás, vagy 90-nel haladás 5-ösben. Nem mindegy.
Ha ment mellé a páramentesítés (olyankor maxon tolja át a levegőt a fűtőradiátoron), jó a termosztátod, és a fűtőradiátorod akkor teljesen normális. Használd az Auto módot. Míg nem ér el egy küszöb hőmérsékletet, addig nem is kapcsolja magasabb fokozatra a ventit, hogy ne hűtse túlságosan vissza a fűtőradiátort, és így a vízkört.
Ha nem ment maxon, akkor termosztát problémára utalhat.
Én ilyen hidegben bekapcsolom az ülésfűtést, meg tükör, és hátsó ablakfűtést, klímát, legkisebb fokozaton, a legkisebb hőmérséklettel fújom a szélvédőre a levegőt, míg nem ér el a vízhőmérő mutató egy barátságos állapotot. Csak azután melegítem az utasteret.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#72903) gergo5991 válasza Xantomas (#72902) üzenetére


gergo5991
őstag

10km falun belul 50el, 30km falun kivul 80-90el 5osben. Ja ment a klima is paramentesites miatt
a vizhomero az 5km utan mar annyit mutatott amennyit kell

(#72904) Xantomas válasza gergo5991 (#72903) üzenetére


Xantomas
őstag

Akkor meg fizikailag a motortérben levő rezgéselnyelő alkatrészek nem melegedtek át, hogy elég rugalmasak legyenek. Azok csak fémes vezetéssel kapják meg a hőt, annak meg kell egy idő. Gondolom az összes gumibak még gyári, elkezdtek kikeményedni, több párat vesznek fel, ami mg is fagy bennük, nehezebben bírják a hideget. Ez ilyen :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#72905) mycso válasza gixxergabi (#72880) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ohh, az a szuper gumicső. Azt nem rágja el semmi, csupán a hőtől megkeményedik, szétporlik a belseje és kiszakad/szétszakad. Már nekem is sikerült megismerni a jelenséget, de szerencsére lagunaklubon annyit olvastam ezt a jelenséget, hogy egyből megvolt a hiba.

Rob: ez a nagy álmok kis pénzért pont, hogy nem helytálló egy DPF esetében. Ha akarok egy bármilyen 4-5 éves dízelt, abban lesz DPF, kéttömrgű, turbo, nagynyomású rendszer, ezek mind párszázas ajánlatok. Lehet ez egy 1.5dci clio is...
Ez elkerülhetetlen.
Viszont amit a többiek írnak, ezek elromlása nagyobb részben user errornak tudható be.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#72906) rob210 válasza HarleyCustom (#72897) üzenetére


rob210
Topikgazda

Amelyikben van mindegyikben így van.

Renault power

(#72907) rob210 válasza mycso (#72905) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezt mond annak aki most vett egy 6 éves 2.0 crtdit aztán lehalt a dpf a turbó. Most ki kéne cserélni de arra nincs pénz.
Igen tudom, hogy ez is user error.
De a fejben nem állt össze, hogy drága autó olcsón nincs.
Megvette, mert nagy autóról álmodott (passat), de, hogy azt szervizelni is kell erra nem gondolt.
Így értettem a nagy álmokat....

Renault power

(#72908) forceberg válasza rob210 (#72907) üzenetére


forceberg
veterán

Bocs, hogy ezt írom, de nagyravágyó lúzerek mindig vannak!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#72909) #89309696 válasza forceberg (#72908) üzenetére


#89309696
törölt tag

Itt nem a Passat a probléma és nem a prémium fenntartása. Egy 6 éves Clioban se tudná megcsináltatni a turbót meg a részecskeszűrőt. Akinek kevés pénze van az ahhoz való konstrukciójú autót nézzen, a prémium és típus huszadrangú jelen esetben, mert alsókategóriás kisautóból is lehet venni olyat aminek sok a fenntartása és nagyból is lehet olyat aminek kevés.

[ Szerkesztve ]

(#72910) molnarpeter válasza #89309696 (#72909) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nameg ha már most vette, akkor jobb helyeken az ilyenekre némi garancia vonatkozik...

(#72911) HarleyCustom válasza diablo1984 (#72898) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Arra gondoltam, hogy esetleg könnyen sérülhet, esetleg leszívják a benzint az illetékesek...ilyesmi jutott eszembe elsőre

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#72912) Gombinyó válasza #89309696 (#72909) üzenetére


Gombinyó
őstag

Alapvetően igen. Tisztában kellene lenni a várható szerviz költségekkel is, ha valaki használt autót vesz és addig nyújtózkodni, amíg a takaró ér, de azért az se mindegy, hogy 300k-ból megcsináltatsz minden dízel nyűgöt egy clion, addig a passaton egy turbot se cserélsz le annyiból.

(#72913) forceberg válasza #89309696 (#72909) üzenetére


forceberg
veterán

Az átlagos eset viszont szerintem az szokott lenni, hogy félmillióról 200-ra tekert Rémium xart vesznek Clió ár alatt... aztán sírnak, ha szétesik.

(#72910) molnarpeter: átnézette ÉS megvette... vagy nem? Ja, akkor ÍJ!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#72914) rob210 válasza Gombinyó (#72912) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ennyi.

Renault power

(#72915) rob210 válasza #89309696 (#72909) üzenetére


rob210
Topikgazda

Továbbra se megy a matek.
Ha nem akarjátok (nem csak te ahogy olvasom) érteni amit írok akkor nem vitatkozok.
De ha cliót vett vokna marad a zsebébe 700/800e amit simán felköhög egy komplett motorcserére, de mi lebegett a szeme előtt a clió egy francia kisautó. A passatra pont elég a pénz.
Ennyi. Így oké?

Renault power

(#72916) forceberg válasza rob210 (#72915) üzenetére


forceberg
veterán

Már ha KP-ra vette... mert a hitelek megint sok mindent kibírnak.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#72917) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Tegnaptól a Castrol az új Elf, legalább is az új motorokhoz 1.0/1.3 Tce, dci már az lesz a gyári.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#72918) #89309696 válasza rob210 (#72915) üzenetére


#89309696
törölt tag

Megy a matek kösz megvan.

(#72919) kisbago válasza emre (#72806) üzenetére


kisbago
aktív tag

Rendben! Azonnal! ;]

(#72920) kisbago válasza HarleyCustom (#72804) üzenetére


kisbago
aktív tag

Nem az. De nem egészséges ez tuti!!! :Y

(#72921) Plero válasza rob210 (#72915) üzenetére


Plero
tag

Fosvágenre vágyott, mert az jó, megbízható. :) :D

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#72922) Gombinyó válasza Plero (#72921) üzenetére


Gombinyó
őstag

Muszáj ezt a fosvágenezést? :(
A 2.0 cr tdi egy jó konstrukció, de 6 éves korára ki tudja már mit kapott meg honnan pörgették vissza. Turbo meg dpf bármiben letérdelhet, az más kérdés, hogy milyen áron megy a csere.

(#72923) dj79 válasza Plero (#72921) üzenetére


dj79
senior tag

Bármivel megszívhatja az ember, korai dci, 0.9 tce, tsi, pdtdi, Toyota 1.33 benzin... Rajtam mindig röhögnek, hogy problémásnak gondolt autót veszek, aztán valahogy sosem kerülök velük nagy rumliba, mert a megelőző karbantartás híve vagyok.

(#72924) Jaded válasza Gombinyó (#72917) üzenetére


Jaded
senior tag

Akkor ide is leírom, amit fb-n az M4 csoportba: lol :D

Renault Megane IV Limited

(#72925) forceberg válasza Jaded (#72924) üzenetére


forceberg
veterán

A Shell honlapján is van olyan, hogy gyári Renault beszállítók...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#72926) #89309696 válasza Jaded (#72924) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szerintem ez csak Indiára érvényes, az meg egy külön világ amúgy is.

(#72927) MC Pite válasza gergo5991 (#72900) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem azt kéne megjegyezni, hogy hájperformensz olaj, hanem a jóváhagyásokat(gyártói, RN0700) , szabványokat(A3/B4 vagy A5/B5) . 18 féle 5w30 van pl csak totalból.
Szívó 1.6nak 7-8km alatt be kellett volna reggel melegednie, és kb 3km után jelezte nekem az üzemmeleget.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#72928) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Kínlódhat egy-két emberke, hogy melyik a jó kocsi.
Henry Ford megmondta. És ha Ő azt mondta, akkor az úgy is van!
".. A legjobb autó, az új autó..."
:D
Ehhez tartsátok magatokat :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#72929) Plero válasza HarleyCustom (#72928) üzenetére


Plero
tag

:DD :C

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#72930) molnarpeter válasza HarleyCustom (#72928) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor még nem találták fel a céges autót ;]

[ Szerkesztve ]

(#72931) #89309696 válasza HarleyCustom (#72928) üzenetére


#89309696
törölt tag

A legjobb a céges autó.

(#72932) Pttypang válasza #89309696 (#72931) üzenetére


Pttypang
veterán

Meg a ceges telefon.

Everybody lies.

(#72933) #89309696 válasza Pttypang (#72932) üzenetére


#89309696
törölt tag

Meg a céges noti. Minden ami céges. Karácsony után felújítottam a szobát, hát nem is az én kocsimmal hoztam el az osb-t, tetőlécet, szigetelőanyagot, linóleumot, padlószőnyeget, polikarbonátot az nyilvánvaló. :D

[ Szerkesztve ]

(#72934) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

;] :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#72935) eTrade válasza #89309696 (#72926) üzenetére


eTrade
tag

Nem csak Indiára érvényes: "Groupe Renault appoints Castrol as its aftersales’ global service fill engine oil lubricants partner from 1 January 2020" [link] + [link]

forceberg: Szombathelyi Renault kereskedés/szerviz is hivatalosan Shell olajat használ Elf helyett.

(#72936) dj79


dj79
senior tag

Guten morgen!

Egy kis segítséget kérnék, mert már nem a régi a memóriám.
Tavaly ugye eladtam a megane kettest, tegnap hívott a srác, hogy akkut cserélt a kocsiban és nem találja a rádió kódot. Az autóhoz megvan az összes papír, fizikailag hová szokták ezt beragasztani?
Amennyiben nem találjuk, akkor kiszedem a rádiót, a száma alapján hol érdemes kód után keresni a neten?

Köszi előre is a segítséget :R

(#72937) Gombinyó válasza dj79 (#72936) üzenetére


Gombinyó
őstag

Próbáld meg ezt:
[link]
De van rá androidos app is meg ha jól emlékszem a renault fb csoportban is megmondták sorozatszám alapján.

[ Szerkesztve ]

(#72938) zibo73 válasza dj79 (#72936) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Nekem a szervízfüzet elején van bele írva.

(#72939) dj79 válasza zibo73 (#72938) üzenetére


dj79
senior tag

Köszi Mindenkinek!

Igen, én is így emlékszem, de ez a jóképességű nem találja.
Mondtam neki, hogy guruljon el hozzám, megoldjuk okosba :D

(#72940) Xantomas válasza dj79 (#72936) üzenetére


Xantomas
őstag

A kulcsszó: Precode
Ki se kell szedni a rádiót a helyéről.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#72941) dj79 válasza Xantomas (#72940) üzenetére


dj79
senior tag

Köszi, ez is egy jó tipp. Van hozzá kiszedővillám, tehát minden megoldás jó :D

(#72942) MC Pite válasza #89309696 (#72933) üzenetére


MC Pite
veterán

Ízlések és pofonok. A céges telefont rühellem, középótvar készülékházban közepesen szar hw mellett egy illogikus, korlátozásokkal teli, szerintem béna, elmaradott rendszer van rajta. Nem állíthatom a dolgokat a csomagban ahogy szeretném, távoli rendszer adminisztrátorok a főnökök a telefonon. Inkább veszek sajátot (el se adtam, 2006 óta mindig volt cégesem és mindig volt privátom).
Laptop is ilyen, a fejlesztőszofteverek... megterhelik a gépet, és a sajátomon én vagyok a főnök, azt rakok fel amit akarok, és olyan, amilyet akarok (használt thinkpad pár évente). Plusz cipeljem minden nap, plusz nem nagyon fordulhat elő hogy valami miatt nem jó, bármikor bevethetőnek kell lennie a cégesnek (meg a sajátomnál sem árt), pff. Nem tétel venni egy telefont meg egy notit privát célra (nincs 200k a kettő, úgy hogy egyik sem gagyi).

Céges autó az más lenne, nyilván milliókról beszélünk, amellett nem maradna meg a Megane.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#72943) Pttypang válasza MC Pite (#72942) üzenetére


Pttypang
veterán

Ismerosnek a ceges kocsiban is volt blackbox. :N

Everybody lies.

(#72944) harry válasza MC Pite (#72942) üzenetére


harry
veterán

Ezért ez inkább policy kérdése. Nálunk nincs sok korlátozás céges cuccokra, és egész széles skálából lehet válogatni. 200k-ból meg egy jó notebook nem jön ki (újonnan legalábbis biztos), nemhogy a kettő együtt, vagy nem tudom ezt hogy gondoltad.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#72945) Pkc83


Pkc83
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jó topikba irok e de hátha!
Szóval van egy Renault Clio 1.2 Benzin autóm! Pár napja mikor mentem vele boltba
észre vettem , hogy két hiba lámpám is világit viszont az autó hazahozott!
Majd pár perc múlva vissza kellett(volna) mennem de inditásnál ugyanaz a két lámpa
égett viszont az autó rendben indult gondoltam elmegyek vele , viszont nem gyorsult
az autó de nem is fulladt le! Hagytam pár napig , ma gondoltam megnézem mi lehet
a gond és meglepetésemre se hibalámpa se semmi az autó rendesen ment. Igaz
csak az utcába mentem vele pár száz métert de rendben volt. Kb fél órával később
megint boltba indulás erre megint ott a két lámpa és nem is alszik el! Hiába kerestem
a könyvébe , hogy mit is jelent nem találtam mert csak Diesel autóknál irják , hogy
mit jelenthet! Van esetleg valakinek valami tapasztalata vagy ötlete , hogy mi lehet ez?
Csatolok egy képet melyik lámpákról lenne szó!
Köszi előre is a segitséget! :R

(#72946) diablo1984 válasza Pkc83 (#72945) üzenetére


diablo1984
veterán

Ezt úgy hívják, hogy Check Engine, ami jelzés ezer hibát is takarhat, géppel kellene kiolvasni, minden más csak találgatás.

(#72947) Pkc83 válasza diablo1984 (#72946) üzenetére


Pkc83
őstag

Tudom szarul látszik a képen de a baloldali bekarikázott jel
nem a motort jelzi hanem inkább egy ÉKG jel egy négyzetben!
De azért köszönöm végül úgyis az lesz csak gondoltam tud
valaki valami konkrét ötletet amivel esetleg lehetne spórolni a
szervizen! :R

(#72948) gooool válasza Pkc83 (#72947) üzenetére


gooool
őstag

Az a jel az Immobiliser jele lesz. :)
Ki kell takaritani a francba, ahogy Rob is mondana. :D

Üdv, Balázs

(#72949) rob210 válasza Pkc83 (#72945) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szia.

Az egyik egy általános hibajel a másik a szervíz figyelmeztető ami azért ég, mert hiba van.
Nagyon valószínű, hogy az egyik testkábeled elrohadt, ezért nem állandósult a hiba még!
DDiag azonnal megmutatja mi a gond.

Renault power

(#72950) rob210 válasza gooool (#72948) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem nyertél, annak nem ez a jele.
Ez az általános elektromos hiba visszajelző. ;)

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.