Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72201) duddel


duddel
csendes tag

Sziasztok.Az lenne a kérdésem,hogy van egy megane scenic1 benzin amiben nem megy a fütés,hőfok jó,bejövő és kimenő csövek melegek fütés mégsincs mi lehet a baj?

(#72202) rob210 válasza Xantomas (#72196) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én zsugor csövet szoktam rátenni.
Eddig nem volt vele baja senkinek.

Renault power

(#72203) rob210 válasza duddel (#72201) üzenetére


rob210
Topikgazda

Teli van vízkővel a radiátor, sajnos csak a csere segít.
Jó nagy cumi.

Renault power

(#72204) rob210 válasza Pttypang (#72200) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem csak diagnosztikát kell rátenni.
Ezek az elm cuccok.....hát izé.

Ami fontos náluk, hogy a bluetooth 1.5 ös legyen a nagyobb verziósok sajnos nehezen, ritkán, vagy egyáltalán nem csatlakoznak.

Renault power

(#72205) rob210 válasza lacu1516 (#72199) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ilyet vettél?

Renault power

(#72206) herbela


herbela
újonc

Kedves Renaultosok ki ismeri captur első fényszórót, van benne egy helyzetjelző égő amihez kábel is van csatlakoztatva, csak az a bibi hogy nem ég és nem is tudom hol be kapcsolni! ha valaki tud segíteni meg köszönném !!!!!!!!!!
Üdv: Béla

(#72207) Csatravi válasza Pttypang (#72200) üzenetére


Csatravi
senior tag

Tedd fel ezt a programot a telefonra. Az ELM legyen használatra készen bedugva az OBD csatlakozóba de csak a fenti a programot indítsd el.és csatlakoztasd. Majd mehet a tesz.
Ha ilyen eredményed lesz vagy még több zöld akkor jó ketyeréd van. Ha pedig valami ilyen
akkor nekifutásból dobd el jó messzire.
A programban az is látszik hogy milyen parancskészletet használ a kütyü. Azt le is lehet menteni kielemezésre.
Ilyen tudással viszont csak a Vgate iCar "X" vagy Pro termékek tudnak. Ez azért van mert nem ELM327 chip-et használ hanem saját fejlesztést de a jelenleg létező összes ELM parancskészletet ELM327-ként emulálva futtatja. Nagyon jó cuccok pár ezresért.

(#72208) herbela válasza duddel (#72201) üzenetére


herbela
újonc

Ha mind a két cső meleg akkor keringés van, lehet a bejövő levegő pillangó szelep nem nyit!
néz utána légyszi !

(#72209) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Clio2-höz milyen kerékpárhordozót ajánlotok? Első körben a hátsó ajtóra szerelhetőre gondoltam. DE igazából fogalmam sincs melyik a jó. Tudom messze még a szezon.

Mire kell figyelni ha nézelődök?
Ezek közül van olyan amire érdemes lecsapni? [link]

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#72210) Predator2


Predator2
addikt

Ez lemaradt:
Értelem szerűen minimum 1, de jobb lenne ha 2 kerékpárt is szállítani tudnék vele.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#72211) rob210 válasza Predator2 (#72209) üzenetére


rob210
Topikgazda

A menabo és a thulle ami szálítót gyárt az összes többit felejtsd el.
A legjobb a vonóhorgos kivitel, sajnos van olyan ami tönkrevágja a fényezést és olyat is láttam már ahol berobbant a hátsó szélvédő.

Ezért javaslom, hogy a két megnevezett gyártó számodra szimpatikus termékét vedd.

Renault power

(#72212) rob210 válasza herbela (#72208) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az meg mi?
Én nem rég óta foglalkozom renaulttal, de erről a lepkezáró izéről még nem hallottam amit te írsz. :D

Renault power

(#72213) HarleyCustom válasza rob210 (#72211) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Tetőcsomagtartót szeretnék. Tudsz ajánlani? Mert ahogy látom, ez nem olyan mint az Octavia-m, hogy szinte bármilyet fel tudok rá rakni.
Ezen nem látok csak egy-egy felfogatási pontot.
Valami speckó, a gyár által kiadott csomitartó megy rá?

Scenic 3. 2011.

Köszi

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#72214) rob210 válasza HarleyCustom (#72213) üzenetére


rob210
Topikgazda

Thule wing bar széria.
Attól függően, hogy ven-e tető sín vagy nincs.

Renault power

(#72215) HarleyCustom válasza rob210 (#72214) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nincs tető sín.

Köszi

Ez az olaj jó lesz bele?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#72216) rob210 válasza HarleyCustom (#72215) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha dpfes akkor igen, ha nem akkor ez nem jó!

Renault power

(#72217) molnarpeter válasza Predator2 (#72209) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Néznék bontott vonóhorgot :)

(#72218) rob210 válasza molnarpeter (#72217) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ugyehogyugye :)

Renault power

(#72219) polonic


polonic
félisten

Honnan szerzitek be az SWF ablaktörlő lapátokat? Lehet csak béna vagyok, de az autóalkatrész24-et találtam csak meg. Onnan meg drága a szállítás.

(#72220) Csatravi válasza polonic (#72219) üzenetére


Csatravi
senior tag

Pld innen.

(#72221) HarleyCustom válasza rob210 (#72216) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Honnan tudom meg, hogy dpf-es? Alvázszám alapján?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#72222) lacu1516 válasza rob210 (#72205) üzenetére


lacu1516
újonc

Igen

(#72223) herbela válasza rob210 (#72212) üzenetére


herbela
újonc

Gondolom mivel a a fűtőradiátoron nincs csap a levegő be áramlásával biztosítod mikor mennyi levegő jusson be a fülkébe, ha nem akard, hogy fűtsön el zárja a külső levegőt.

(#72224) rob210 válasza HarleyCustom (#72221) üzenetére


rob210
Topikgazda

Forgalmi és a v9 es rublika számából.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#72225) rob210 válasza lacu1516 (#72222) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor ott más hiba lesz.
Mivel nézte canclippel?

Renault power

(#72226) rob210 válasza herbela (#72223) üzenetére


rob210
Topikgazda

Tehát a levegő terelő lapátra gondolsz.
Így már értem.

Renault power

(#72227) lacu1516 válasza rob210 (#72225) üzenetére


lacu1516
újonc

Fogalmam sincs. Azt mondta hogy ratette gépre és erre az alkatrészre ír hibát. Hoztam egyet erre is azt mondja és felajanlotta hogy a kettőből csinál egyet nekem de hát nekem ez nem gyerebe.
Egyébként hibás utánfutó vágta ki a biztosítékot párszor de cserével megoldódott mindig de egyszer csak nem. Így lett most bal oldali helyzetjelzo nélküli autóm, plusz a km óra világítás sem jó. Nagyobb biztosítékot is kivágja ahogy ramegy a világítás.

(#72228) LamerGyuri válasza rob210 (#72225) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Megjegyzés: balos helyzetjelzők és km óra világítás nincs a kocsiban, ez a biztosíték ég ki mindig amint ráteszem a helyzetjelzőt.

Nekem ez gyanús. Mivel egy durva zárlatra utaló jelenség nem lett megszüntetve, simán elküldhették az örök vadászmezőkre első bekapcsoláskor a bontott cuccot IS.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#72229) lacu1516


lacu1516
újonc

Még egy probléma van. Cicereg a fűtés rákapcsolasa után gondolom én a ventilátor.(de nem mindig) Mit bontsak, merre találom? Elöl középről hallom, másnak is volt ilyen?

(#72230) lacu1516 válasza LamerGyuri (#72228) üzenetére


lacu1516
újonc

Nekem is fejtorest okoz most ez. Vajon tett bele biztosítékot és ugy vizsgálta meg vagy sem. Ha nem akkor elromolhatott az új alkatrész is nem? Bevallani nem fogja úgysem.
Zárlat miatt korbeneztem amit gondoltam, de nem jártam eredménnyel. A biztosíték tábla nem lett kiszedve, de nem látott alulról égést a vezetekeknel a szerelő

(#72231) polonic válasza Csatravi (#72220) üzenetére


polonic
félisten

Azt nem írtam, hogy GS3-hoz kellene. 750-es és 650-es méretben. Az meg itt pont nincsen. Néztem én is egyébként.

(#72232) molnarpeter válasza rob210 (#72224) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tudom, wiki adatok fenntartásokkal kezelendők, de Scenic 3-ból aszerint csak FAP-os 1.5 dCi volt elvileg.

(#72233) rob210 válasza LamerGyuri (#72228) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én is így gondolom.

Renault power

(#72234) rob210 válasza molnarpeter (#72232) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az mondjuk igaz a 110le már mind fapos.

Renault power

(#72235) Csatravi válasza polonic (#72231) üzenetére


Csatravi
senior tag

Jaaa, pedig ezzel kellet volna kezdeni :)
Akkor meg itt .

(#72236) MC Pite válasza rob210 (#72216) üzenetére


MC Pite
veterán

Motorban vagy a turbóban van változás a dpf nélkülinél a dpfeshez képest? Látom hogy azt ajánlja a gyártó is amit te, de turbónál nem tudok difiről, motornál sem tudtam idáig.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#72237) mycso válasza Pttypang (#72200) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, ha sehogy nem adja, tudok adni egy elm327-et kölcsönbe/örökbe, ami androidos progikkal működött rendben.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#72238) harry válasza Pttypang (#72200) üzenetére


harry
veterán

Én wifiset vettem, könnyen csatlakozik a kocsihoz (Megane 1) és a telefonhoz is, látni az adatokat. Ezt, a listából az elsőt (kép).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#72239) rob210 válasza MC Pite (#72236) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nincs, csak a vezérlésben, a szerkezetben magában nincs. De a dpf miatt kell a csökkentett hamutartalmú.

Renault power

(#72240) HarleyCustom válasza rob210 (#72224) üzenetére


HarleyCustom
veterán

V.9: 14

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#72241) forceberg válasza HarleyCustom (#72240) üzenetére


forceberg
veterán

EuroV szűrős.

A legxarabb kombináció, mert szűrő van rajta, de mégis egy kalapba veszik a 40 éves Roburokkal.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#72242) HarleyCustom válasza forceberg (#72241) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:R

Más:
Középkonzol világítását ki lehet kapcsolni? A navi konzolját értem....a könyöklőnél.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#72243) lsebestyen válasza rob210 (#71995) üzenetére


lsebestyen
addikt

Egyelőre úgy tűnik megoldotta. :R Kövi héten megy a kipufogóshoz, flexicső csere (kifúj) + középen le van szakadva. Korábban írtad, h konstrukcióból adódóan felveri a dobra a vizet a kerék. Ilyen prevent hőálló festék sprayvel megküldhetem?

+1: ez az alátét kell a leeresztő csavarhoz? :F Elring jó belőle?

Lassan rakok fel képet a verdáról (bár szépnek nem szép), hogy legálba írhassak ide. :B

[ Szerkesztve ]

(#72244) molnarpeter válasza lsebestyen (#72243) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Melyik dob lenne fújva? Hőálló festéket rá kell égetni, szóval ha mondjuk a hátsóról van szó, attól félnék, hogy nem melegszik fel kellő mértékben. Nekünk a szerelő múltkor csövet javítva cink spray-t használt, utólag én még arra is fújnék pluszban, elhelyezkedés függvényében hőálló vagy sima festékkel. Gyakori rövidebb utak esetén érdemes lehet az adott dob legalsó pontján egy pici furatot ejteni. Most, hogy felmerült, még némi olaj is eszembe jutott belsőleg, de az hosszú utakon nem lenne előnyös :D (pedig a 2T Wartburg dobjai milyen jól bírták...)

[ Szerkesztve ]

(#72245) rob210 válasza HarleyCustom (#72240) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor dpf. De már amúgy is kitárgyaltuk, hogy a 3asból csak dpfes van, tehát az Fe kelk neked 5w30

Renault power

(#72246) rob210 válasza lsebestyen (#72243) üzenetére


rob210
Topikgazda

Jó ez a fajta tömítés is.
Én cinksprayt javaslok, a hőálló festékek rövid ideig bírják azt a hőt amit ott a kipuffnál kapnak.
A cinkspray ellenállóbb, nem véletlen van alapból cinkkel bevonva a kipuff, már a jobbak.

Renault power

(#72247) polonic válasza Csatravi (#72235) üzenetére


polonic
félisten

Köszi.
Ahogy látom, itt van renault gyáris is. Lehet azt újítom be. Remélhetőleg az is kibír 6 évet, mint az mostani.

(#72248) lsebestyen válasza rob210 (#72246) üzenetére


lsebestyen
addikt

+ Peti, köszi a válaszokat, akkor cinket nézek.

(#72249) Csatravi válasza lsebestyen (#72248) üzenetére


Csatravi
senior tag

A cink nem rossz de az alu spray mindegyiknél jobb. Tapad, bírja a hőt, és erősen korrózió és kopásálló.
Pld.

(#72250) harry


harry
veterán

Van valami egyszeru modja a szelvedomoso folyadek leeresztesenek / kinyeresenek? Ugyan nyaron mikor hozzamkerult a kocsi, toltottem ra ~1l teli mosot (Prevent / Prelix, -30°C), viszont valamelyik reggel ahogy fujtam az ablakra, mintha kellemesen radermedt volna. Erosen ketlem, hogy ra kene fagynia, mert meg ha higitva is van, a mostani 0 fok kornyeket birnia kene, illetve nem is a leggagyibb fajta talan, de gondoltam biztosra mennek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.