Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72701) Jaded válasza kisbago (#72700) üzenetére


Jaded
senior tag

Szvsz vidd el szervízbe, meséld el mi a helyzet, mutasd meg a képet. Aztán majd mondanak valamit. Én arra is gondoltam, hogy megkeresem a Renault Hungáriát, de szerintem ugyanez lenne a helyzet.

Renault Megane IV Limited

(#72702) kisbago válasza Jaded (#72701) üzenetére


kisbago
aktív tag

Próba szerencse :)

(#72703) rob210 válasza Jaded (#72701) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mindeképpen kérjetek szakvéleményt a szervíztől, hogy a későbbiekben tudjatok mire hivatkozni. Ti már jeleztétek címszóval, ellenkező esetben nem fogják kicserélbi amikor behal.
A grandcoupé istentelen szép, de sose vennék az egyetlen sz@r 4 es megane, bocsánat, ha ezzel beletaposok valaki lelkébe. :(

Renault power

(#72704) Jaded válasza rob210 (#72703) üzenetére


Jaded
senior tag

Beletapostál :D

Egyébként nagyjából =Fluence, M2 Sedan.

Renault Megane IV Limited

(#72705) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#72628) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most, ugye legfőképp a kínai ganékról beszéltek és olyan autókról, ami nem projektoros.
A Laguna-ba én OPT7-est raktam, amekkora elb...ott lámpája van, olyan gagyi az egész, ha világítani kell. Mondjuk, szinte nem is használom már a jószágot, csak nagyon ritkán, de rám még sosem villogtak, hogy kiégetné a szembejövő retináját. Sőt, úgy is kipróbáltam, hogy az öcsém jött velem szembe városon kívül és teljesen frankó volt.
Viszont, olyan nappali fény terül az úton hosszan és alul terjedve, hogy pályán 180-nál sem éreztem, hogy nekem reflektort kellene kapcsolnom.
Persze ellene vagyok, hogy ami nem szabályos, azt ne lehessen belerakni, de...

De akkor csesszék meg, hozzanak törvényt, hogy akinek ilyen kell, menjen műszakira, és ha ott ugyanazt tapasztalják, hogy nagyobb fényerő mellett, ami nem vakítja a szembejövőt, ellenben sokkal megnöveli a balesetmentes közlekedést, az használhatja, mert engedélye van rá. Pl, mint a fóliáknál.A rendőr meg azokat szedje ki, akiknek ez tényleg semmi másra nem jó csak vakítani. Egyébként meg azok nem fognak kiszedni senkit, mert csak a traffiba tudják elcseszni az időt.

De írok ellenpéldát is. A tavaly vett AMG merci mellé, nem olyan rég vettem egy másik németet, ráadásul ez még többe van. Laser, vagy "mitomén" milyen parasztvakító logók vannak a lámpáikon. Ezek automatikusan kapcsolják a tompítottat és a reflektort is, de a másodperc törtrésze alatt takarják a reflektort, ha érzékeli a szembejövőt és ez egyenes úton akár két kilométerről is észreveszi(k).

De... nagyon gyakran rám villognak, hogy a tompított, ami amúgy olyan fényt küld az útra, hogy arra értelmes szó nincs, mert szinte mindent bevilágít, az vakítja őket. És ez gyárilag így f...sza, hogy vakít és senki egy büdös szót nem szólhat érte. Nem beszélve a hátsó féklámpákról, a mögöttem lévő fél, vagy 1 perces várakozásnál este, konkrétan megvakul a kicseszett erős piros vakító fénytől. Ez is szabvány és normális. A laguna-é fele ennyire nem világít mégis bőven erős még és pont jó.

Tehát jók a (minőségi) led izzók, csak kellene rá egy értelmes törvény, aminek az esélye ebben az országban, kb -0.

[ Szerkesztve ]

(#72706) rob210 válasza ΞΔGLΞ (#72705) üzenetére


rob210
Topikgazda

Errenem ebben az országban kellene törvény, hanem egy egységes EU-s szabályozás kéne.

Renault power

(#72707) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#72706) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egységes EU szabályozás, CSAK világításra nem lesz, ha lesz is (amit kétlek), az az egész autóra ki fog terjedni, akkor Te és sok kollégád, kb egy idő után, kb be is zárhatna, - vagy jelentős áremeléssel dolgozhatna tovább, ami itthon megint csak lehetetlen -, mert az autók 70% mehetne azonnal a roncstemetőbe. A többi autó meg jóval ritkábban járna szerviz felé - egy jó ideig-.

[ Szerkesztve ]

(#72708) MC Pite válasza ΞΔGLΞ (#72705) üzenetére


MC Pite
veterán

Így van. EU-ban is engedélyezhetnék a jót; meg kifizetnék egy külön műszakit ahol hivatalosan is jóváhagyják amit használok, ha tényleg megfelelő. De pl matt búrával vakítani az meg legális(!); az hogy én nem vakítok, az meg nem érdekel senkit ha büntetni akarnak, az illegális.
Igaz, sem rendőr sem műszaki vizsgabiztos nem büntetett érte, aki normális és látja hogy jó, nem baxtat.

Az meg hogy a láthatatlan indexek, használhatatlan tükrök(ezt már szabályozták azóta), vakító hátsólámpák, egy szem égbe világító tolatólámpa, 2019-ben is új autókon 1100 lumenes H4-es főfény, kékítés a tükörlapon és egy csomó dolog hogy csúszott át az engedélyeztetésen (legtöbb ilyen a németektől jött), azt hagyjuk.

Jut eszembe: Jöttünk anyósékhoz, Dobogókőn át járunk, ott volt egy kis köd, azon kívül ragyogott a nap. Jöttek tompítottal (menetjelzős), helyzetjelzővel (menetjelzős autó), helyzetjelző+ködlámpával (menetjelzős autón is), kiégett tompítottat ködlámpval kompenzálva, ködzárófénnyel, és mindenféle világítás nélkül - ebből mind volt a ködben és a napsütéses részen is. Szóval az emberi hülyeségen, és a szabályok nem ismeretén nehéz segíteni. A legtöbb amivel segíthetnek, a menetjelző, hgy legalább fény nélkül ne közlekedhessenek. Sajnos 95%ban tudnak ezek járó motornál csak helyzetjelzővel is menni, mert nem gondoltak a 'szabotázsra'.

Illetve a menetjelzőre fröcsögőknek/nagyjának nem ilyennel felszerelt autója van, így hozzátenném: a műszerfalvilágítás mindig segít, hogy sötétedésnél tompítottat kapcsoljunk. :R Aki nem teszi, ugyanúgy * mint a fentiek, akikkel találkoztunk.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#72709) mycso válasza forceberg (#72686) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Igazad lehet a széllel nem számoltam.
Na majd mindjárt megyek pestre, majd megfigyelem, hogy arrafelé mit mutat.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#72710) polonic válasza polonic (#72586) üzenetére


polonic
félisten

Shell kúton a prémium is B7-es, megnéztem most.
Nem fogok ilyet tankolni a jövőben.

(#72711) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Megane 1/2 kombi. Csomagtér ajtót nem tudom nyitni, gomb nem benyomható. Sajnos a kulcsot sem tudom elfordítani benne. Ez így sakk matt?

Maine coon

(#72712) forceberg válasza polonic (#72710) üzenetére


forceberg
veterán

A MOL-nál is úgy láttam, hogy 7-es, ha az OMV 0-ás, akkor lehet, hogy át fogok állni és elhagyom a plusz adalékokat.
Aztán lehet, hogy a többi kútnak van a bióra is jó adalékolásuk? :F

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#72713) rob210 válasza atosan (#72711) üzenetére


rob210
Topikgazda

Bemászol a csomitartóba a hátsó ülés eldöntésével és egy csavarhúzóval belülről tudod nyitni.

Renault power

(#72714) rob210 válasza ΞΔGLΞ (#72707) üzenetére


rob210
Topikgazda

Miért?
Az új autót nem kell szervizelni szerinted?
Azok is lesznek 6,7,8 évesek, több sajnos lehet nem a mostani mínőség miatt :D

Renault power

(#72715) nhpeti


nhpeti
tag

Clio 2 ph2-ben szeretném a csomagtérajtó teleszkópot kicserélni. Érdemes a drágábbakat megvenni (Monroe, stb..) vagy megfelel az olcsóbb (Maxgear, QWP) is? Van bármi különbség köztük?

(#72716) polonic válasza forceberg (#72712) üzenetére


polonic
félisten

Nekem bevált az OMV prémium gázolaj.

[ Szerkesztve ]

(#72717) atosan válasza rob210 (#72713) üzenetére


atosan
addikt

Köszi a segítséget.
Úgy néz ki maga a zárszerkezet működik, csak a gombot nem lehet benyomni. Az előbb sikerült, mint ha mi sem történt volna. Visszacsuktam, nem zártam le, megint nem lehet benyomni.
Tavasszal kicserélem amit kell benne, addig úgy sem viszek nagy cuccot. Hidegben nem szeretnék műanyagot pattintgatni.

Maine coon

(#72718) molnarpeter válasza nhpeti (#72715) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olcsók az útjuk végén nem csillapítanak, csak felrúgják a csomagtérajtót.

(#72719) poolbig válasza Plero (#72422) üzenetére


poolbig
aktív tag

Nos, vége a karácsonyi mizériának, és újra tudok foglalkozni a dologgal. :)
Köszi a választ. Használt cuccban gondolkodtam, szóval amint meg lesz a kiszemeltem, küldök képet. :)

[ Szerkesztve ]

(#72720) poolbig válasza LamerGyuri (#72423) üzenetére


poolbig
aktív tag

Mi ez a Tuner List - Update List? Nem vágom. :))
Köszi

(#72721) mdav88


mdav88
senior tag

Hello szerelő/elektronikai műszerész urak!

Scenic 2 tipik hiba jött elő: Steering locked/not locked, nem indít.
Öröm az ürömben, hogy egy hete produkálta először, ekkor egy sima nyitás zárás megoldotta. Ma volt kellemetlen 10 percem a benzinkúton, de sikerült átmozgatással, biztosíték kivétellel, betétellel, kocogtatással, gyk kézrátétellel elindulni. Hazaérve kivettem az egységet, laza volt a csavarja, lehet ez volt a probléma.... Átkentem, hogy nehogy szorulás okozza a problémát, de szeretnék felkészülni lelkiekben, ha a záregység mondja be az unalmast.

Tud erre valami egyértelmű útmutatót? Ha jól láttam a videókban akkor van rajta a egy chip aminek a tartalmát ki kéne olvasni...

Köszi!

(#72722) rob210 válasza mdav88 (#72721) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha laza a csavar akkor tud ilyet csinálni.
Amúgy kell venni egy másikat és a chip tartalmát klónozni.
Nem tudom, hogy kell, van rá ember aki csak ezzel foglalkozik.
:R

Renault power

(#72723) mdav88 válasza rob210 (#72722) üzenetére


mdav88
senior tag

Ok, mivel most úgy tűnik működik, lehetséges, hogy csak a csavar volt és megszorult. Én bízok benne :D

Ha mégsem, akkor kereslek vele. Köszönöm!

(#72724) mycso válasza poolbig (#72720) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, abból az időszakból, effektíve kétféle fejegység létezett
TunerList és UpdateList.
Ami a lényeg, hogy nem kompatibilisek egymással, nem tehető egyik a másik helyére.
A fejegységre rá van írva, hogy milyen:

Csatlakozókban van különbség, a TunerList-en van aux bemenet (analóg).

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#72725) LamerGyuri válasza mycso (#72724) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nyilván csak eltévesztetted :) mert korábban jól írtad,hogy csak az Update List fejegységeken érhető el külön konverter nélkül az AUX bemenet.
:R

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#72726) Plero válasza mycso (#72724) üzenetére


Plero
tag

Szerintem felcserélhető, de csak az egyik tudja vezérelni a CD tárat.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#72727) LamerGyuri válasza Plero (#72726) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A hozzávaló CD tárat mindegyik tudja kezelni;
nem fog menni a kijelző (a táv igen), mert más a bekötése;
a C2 nincs kivezetve a Tuner List-en.
De [itt] egy kis előzmény, ahol kiokosodtam én is :)

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#72728) harry válasza mycso (#72724) üzenetére


harry
veterán

TunerList esetén a C2 csatlakozó hiányzik csak, vagy egyéb vezérlés / kivezetés? Avagy ha pl. a forrasztási pontok ott vannak, akkor tudnék kivezetni onnan egy jack aljzatot? Bár meglepne ha ilyen egyszerű lenne.
Gondolom innen az infó, mindjárt átnézem, bár ez nem sejtet jót:
(**) Auxiliary input only available on Update List models. The AUX input must be activated in the head unit's menu. C2 doesn't exist at all on Tuner List models

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#72729) harry válasza harry (#72728) üzenetére


harry
veterán

Na jó ez valóban nem ilyen egyszerű, esetleg a CD tár csatlakozóval lehetne hekkelni, de ide meg kéne egy analógból digitális konverter, meg egyéb dolgok, így inkább elengedtem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#72730) mycso válasza LamerGyuri (#72725) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Uhh, bocsi, valóban elírtam, természetesen UpdateList.

(#72726) Plero:
A Cd tár vezérlés az más téma. Ahogy LamerGyuri írja, a tunerről fizikailag hiányzik a C2, így nincs aux in. És nem működik a kijelző, ha felcseréljük ezt a két típust.

(#72728) harry:
Tunernél ott egy nagy semmi van, tehát ki sincs oda vezetve semmi. Illetve szoftveresen is különbözhetnek, mert tudtommal a tuneresben nincs "Expert menü". Viszont az updatelistnél ebbe a rejtett menübe kell belépni, aktiválni az aux in-t, mert alapból tiltva van.
[link]

Annó nekem, egy headset mikrofonja (elvezetve a napellenzőhöz) + 4pines jack aljzat segítségével kihangosítóként is szuperált, ha a telefonnal volt összedugva.
[link]

(#72729) harry:
Ez a technika létezik, bár aki használta, azoknál sok a negatív tapasztalat. Lefagy, kevés mappát, file-t kezel...
[link]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#72731) bubu78


bubu78
csendes tag

Jo reggelt urak . Segitsegre lenne szukségem. A gond ott kezdodott hogy a 2 napja vásárolt (2001 1.5dci) Clio 2 falevel miatt beazott. Szonyeg es szivacs ki , kiszáritás es vissza. A futes motor nem megy , gondolom mivel vizben állt meg adta magat ez a kisebb baj. A szonyeg vissza rakása után nem indult. Biztos aksi, csereltem hát nem az. Osszes biztosltek atnezese, minden ok. Majd rájottem hogy van egy rejtett kapcsolo amit a szonyeg cserejekor le kapcsoltam. kapcs vissza ujra muszerfal de izzitas ikon nincs a kulcs elforditásakor semmi. Az immo a szokásos 2 állás nyomva tart 1 állásba fordit majd vissza 2be magához ter folyamatosan világit ahogyan kell. De izzitas ikon továbbra sincs es persze az auto nem indul az onindito sem teker. Na ilyenkor mi a lopikli van???

(#72732) rob210 válasza bubu78 (#72731) üzenetére


rob210
Topikgazda

A felét nem értem annak amit írtál, de mindegy is.
Beázott a clio és azóta nem indul ennyi a lényeg.
Ki kéne mérni az izzító relét (gondolom diagod nincs) illetve a testkábeleket és a motortéri fő biztosítékokat.

Nekem gyanús, hogy vizes próbálkozáskor eldurrant a fő biztosíték a motortérben, ezért nem forgat az önindító és nincs izzítás sem.

Renault power

(#72733) bubu78 válasza rob210 (#72732) üzenetére


bubu78
csendes tag

A biztositekok rendben. Itt inditás tiltas van.

(#72734) rob210 válasza bubu78 (#72733) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az önindító forog?

Renault power

(#72735) zeon.hu válasza rob210 (#72734) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

"Az önindító sem teker"

Attól még az izzítás ikon égne elvileg.
Abban az esetben szénkefe, de így...

#?*@&!

(#72736) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Most nekem van gondom: hibát jelez az elektromos kézifék ("Check parking break"), pedig működik.
Némi olvasás után talán a tengelykapcsoló érzékelő lesz a ludas, azt mindjárt megnézem.
De azért egyéb ötleteket is szívesen fogadok!

#?*@&!

(#72737) zeon.hu válasza zeon.hu (#72736) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Na, ehhez én kevés vagyok... Nem látom, így nem merem kiszedni, nehogy bajt okozzak.

#?*@&!

(#72738) kisninja válasza zeon.hu (#72736) üzenetére


kisninja
őstag

Sok mindennel összefügg nekem mikor ezt írta akkor a kuplungpedál helyzet érzékelő volt kontaktos.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#72739) rob210 válasza zeon.hu (#72735) üzenetére


rob210
Topikgazda

;) erre próbáltam rámutatni.
Ez nem immo hiba.
Az csak egy következmény.

Renault power

(#72740) rob210 válasza zeon.hu (#72736) üzenetére


rob210
Topikgazda

Diagot neki.
Addig csak találgatás minden.

Renault power

(#72741) zeon.hu válasza kisninja (#72738) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, ezt írtam én is :)

#?*@&!

(#72742) zeon.hu válasza rob210 (#72740) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ma már nem fog menni sajnos, nekem nincs eszközöm hozzá.

#?*@&!

(#72743) rob210 válasza zeon.hu (#72742) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen sejtettem.
:R

Renault power

(#72744) sonny007


sonny007
tag

Sziasztok. Olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy adott egy
165/65-R14-es gumi, felni méretet nem tudok sajnos. A kérdésem az lenne, hogy felmegy-e a 175/70-R14-es gumi a helyére? Problémát okozhat-e, hogy szélesebb és magasabb a gumi a jelenlegi helyett?
Thaliára lett vásárolva felni szett és a gumik amik rajta vannak (téliek) számunkra feleslegessé vált, és egyik ismerősünk megvásárolná a gumikat ha passzolna az ő felnijeire is.
Köszönöm a segítő válaszokat. :R
Utólag is kellemes ünnepeket és sikerekben gazdag új évet kívánok mindenkinek!!

(#72745) rob210 válasza sonny007 (#72744) üzenetére


rob210
Topikgazda

A felni j számától azaz szélességétől függ, illetve minimálisan csalni fog a kilométer óra.

Renault power

(#72746) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segiteni egy gépjármű beárazásában?
Az Autó beárazás topik megszűnt és Renault topik lévén biztos jobban értetek hozzá.

Amennyiben lehetetlent kértem, elnézést az off-ért! :R

(#72747) Pttypang


Pttypang
veterán

Kis 1-es twingom hatso ablakmoso csove ossze van toldva atartaly mellett a motorterben, de szetugrik hasznalatnal es folyik a nagyvilagba az ablakmoso.

Realis ujrahuzni a csovet, vagy toldozzam meg es tegyek ra valami csobilincset, vagy a bilincs se kell, csak egy rendes toldo?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#72748) molnarpeter válasza Pttypang (#72747) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Első körben bilincs szerintem. Dugulás nincs, jól mos?

(#72749) Pttypang válasza molnarpeter (#72748) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, normálisan megy, ameddig szét nem ugrik a barkács toldásnál.

Everybody lies.

(#72750) gixxergabi válasza Pttypang (#72749) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Mennyire barkács? Unixban mutattak nekem ilyet több méretben...
(de én visszcsapó szelepet kerestem, Bárdiban lett...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.