Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) BLUE TORNADO válasza Sgt. Chris (#51794) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Bocsi az amatőr kérdésért, de az a fényerő állító hol van? :D Nekem az óracsoporton egy pöcök van, ami az időt állítja, mert nekem nincs fordulatszámmérő, helyette egy óra van :)

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#51802) Sgt. Chris válasza BLUE TORNADO (#51801) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Az elektromos kézifék kar felett van két függőleges kerék, az egyik a fényszóró magasság-állítására, a másik a kijelző fényerő beállítására. :-) Életemben nem gondoltam volna, hogy ott keressem....jó, hogy nem a csomagtérbe tették :-P

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#51803) rob210 válasza BLUE TORNADO (#51801) üzenetére


rob210
Topikgazda

Neked a műszerfal alatt van bal oldalt a biztosíték tábla felett.
A bal légbeömlő alatt.

Ennél jobban nem tudom körbeírni. ;)

Renault power

(#51804) BLUE TORNADO válasza Sgt. Chris (#51802) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Köszi, de nekem Megane 1 van :D

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#51805) BLUE TORNADO válasza rob210 (#51803) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Ott csak a fényszóró magasság állítás van :/

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#51806) rob210 válasza frankstork (#51797) üzenetére


rob210
Topikgazda

Indítás megállítás és hirtelen gázadás a próbaút alatt.
Ha akkor hangja van az 90%-hogy az okoskerék.
Komoly alkupozíció :)

Renault power

(#51807) Sgt. Chris válasza BLUE TORNADO (#51804) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Jááááj....körültekintésből bevéstem magamnak a jelest :-) Valamiért szentül hittem, hogy neked is Scenic 2-d van :-D

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#51808) BLUE TORNADO válasza Sgt. Chris (#51807) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Nem baj :) Én is szoktam tévedni :)

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#51809) rob210 válasza molnarpeter (#51798) üzenetére


rob210
Topikgazda

Amit diabló írt.
Az egyenetlen járás miatt szétszakítja a motorbakokat.
A henherfalat a nem pozicionált gyújtás miatt mossa a benzin ezért hosszabb használat során tönkremegy a dugatyú, hengerfal.
A rángatás miatt a csapszegek hajtókarok és csapágyazásuk, a főtengely. Egyszóval ha meghal az okoskerék nem kell azonnal leállítani a kocsit és az út szélén megvárni a trélert.
De mielőbb cserélendő.

Renault power

(#51810) rob210 válasza BLUE TORNADO (#51805) üzenetére


rob210
Topikgazda

8v ? RL

Renault power

(#51811) BLUE TORNADO válasza rob210 (#51810) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Igen

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#51812) frankstork válasza rob210 (#51806) üzenetére


frankstork
aktív tag

Szerencsére akkor az enyém még jó. Eddigi mérleg: fhp, gyujtótrafók, az összes szilent, kormánymű, stabilizátorok, fékek, klímakompresszor, féltengely csuklók cserélve. Hackelve: hátsó lámpák csatlakozói, első lámpák csatlakozói, két első index izzó foglalat, most pedig a tápszivattyú szivat.

(#51813) BLUE TORNADO válasza Sgt. Chris (#51807) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Sikerült megoldani :) A kis pici izzót kellett kicserélnem a műszerfalban :D

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#51814) rob210 válasza BLUE TORNADO (#51813) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen ezt akartam pont írni, hogy akkor ott kiéget az izzó, mert a 8 v rl ben nincs állítási lehetőség ;)
De akkor már rájöttél magadtól is.

Renault power

(#51815) Amarth válasza rob210 (#51778) üzenetére


Amarth
aktív tag

Kábel direktbe húzva a jeladótól az ecu -ig, probléma továbbra is fennál.
Mindkét jeladóval.

[ Szerkesztve ]

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#51816) rob210 válasza Amarth (#51815) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor a lendkerék lesz a problémás.
Vagy maga az ecu.

Renault power

(#51817) molnarpeter válasza Predator2 (#51790) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ajtónyitásra tolja indítás előtt a naftát az AC, vagy hogyan van megoldva ennél a konstrukciónál? Megnézném a pumpát, a reléjét, illetve az ajtók nyitottságát is ellenőrizném diaggal. Nem ismerem a konkrét modellt,
de pár dolgot ki lehetne így zárni.

(#51818) speedydb23


speedydb23
senior tag

Ezzel még adós voltam:

(szépségem) :B

(#51819) BLUE TORNADO válasza rob210 (#51814) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Pici segítséggel, de sikerült megoldanom. Már betojtam, hogy óracsoport csere, mert hogy kiment a gáz a kijelzőből :D

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#51820) rob210


rob210
Topikgazda

Gyerekek.
A mai napon teret ugrottam.

Egy régi munkatársam akivel jóban vagyunk, elujságolta, hogy most van a kocsija műszakin, egy régi jó autószerelő ismerőse intézi neki. (most vette a kocsit)
Ez eddig lényegtelen, de most jön a csattanó.

Ránézett a kocsira mielőtt felvitte a vizsgapadra és minden rendben van rajta még az olaj is olyan szép, hogy legalább 20ezer kilométer van neki hátra. :Y :Y :Y Egy 99 es 1.4 es 75 lovas 8V -s meganeról beszélgetünk.

A pofám leszakad én nem is mondtam semmit a srácnak, csak megkértem, hogy majd a régi jó autószerelő barátjához hordja a kocsit én nem szeretném látni.
A kocsi előéletét ismerem kb. most esedékes az olajcsere olyan 11-12ezer kilométer van benne.

Ráadásul a srác aki eladta elmondta neki, meg azt is, hogy a fékeket hamarosan cserélni kell.
Valamint a hátsó lengéscsillapítók kivannak. Erre 4 kor közölték átment a vizsgán csont nélkül tök jól egyben van a gép. :D :W :F :Y

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#51821) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sikerült beszamittatnom a cliomat egy Mégane 2 1.4 98 Authentique plus 5 ajtós 2003 6. haviba.Holnap hozom el remélem nem lesz vele sok bajom.A gyári cd rádiók játszanak MP3 át? Ebben nem gyári van de lehet kicserelnem gyarira mert a rádió mellett van rés ami nem szimpi.

(#51822) mycso válasza SPeti1984 (#51821) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, van olyan gyári, ami mp3-at is tud, de elég ritka, nem jellemző.
Utólagos fejhez lehet kapni beépítő keretet és akkor nem lesz rés.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#51823) Predator2 válasza molnarpeter (#51817) üzenetére


Predator2
addikt

Tudtommal ez nem ennyire modern. Delphi rendszeres.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#51824) SPeti1984 válasza mycso (#51822) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Van esetleg valakinek ilyen 2003-as Megane II 5 ajtós katlógusa pdf formátumban illetve akkori felszereltségi lista?

(#51825) eTrade válasza speedydb23 (#51818) üzenetére


eTrade
tag

Szép autó, szvsz nagyon eltalálták a 3-as Megane formáját. :C

(#51826) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Renaultnál van olyan hogy alvázszám alapján minden lekérdezhető a kocsiról pl hogy mikor ol gyártották minden felszereltsége stb... Esetleg van aki ezt letudja kérdezni itt?

(#51827) molnarpeter válasza Predator2 (#51823) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor egyszerűsítek: annak kéne utánajárni, mi adja a jelet a pumpának indítás előtt, úgy egy dolgot ki lehetne zárni. Tömítetlenség főleg a szűrő után nem látszik? Indításnál nem füstöl picit?

(#51828) LamerGyuri válasza SPeti1984 (#51824) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ezt találtam, talán jó lesz.

Én pedig a 2003-2004-es modellév 14"-os alufelnijeit keresem. Erős a gyanúm, hogy az enyémen eredetileg az volt, csak "elkopott" valamelyik tulajnál. Jó lenne újra beszerezni őket, csak nem tudom, mit keressek, hogyan néz(tek) ki.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#51830) zaskar válasza SPeti1984 (#51826) üzenetére


zaskar
senior tag

Nem tudom, most mi a helyzet ezen a téren a Renault-nál. 2010-ben vettem a Megane-t, akkor (sajnos már csak a vásárlás után) bementem a legközelebbi márkaszervizbe, ahol a raktáros elmondta a főbb dolgokat az autóról. Hozzátette azonban, hogy ezt hivatalosan nem tehetné meg, és ki se nyomtathatja. Német autó lévén igen részletes szerviztörténet volt elérhető a rendszerben, persze a km több volt, mint amit az óra mutatott...:( Én is kíváncsi lennék, hogy azóta változott-e valamit ez a dolog pozitív irányban.

(#51831) Milo629 válasza SPeti1984 (#51824) üzenetére


Milo629
aktív tag

(#51832) SPeti1984 válasza Milo629 (#51831) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Ezt megtaláltam Én is csak nem voltam biztos benne hogy a sedan felszereltsége ugyan az mint az 5 ajtósé mert mintha úgy rémlene hogy van amiben eltérnek de lehet rosszul emlékszem.

(#51833) speedydb23 válasza eTrade (#51825) üzenetére


speedydb23
senior tag

Köszi, részemről nagy a szerelem most, imádom a kocsit. :K
Amennyiben semmilyen váratlan hiba nem lesz az évek alatt, akkor engem megvett a Renault.

A folytatás pedig egy 4-es Megane GrandCoupe lesz, remélhetőleg. :)

(#51834) Josi válasza zaskar (#51830) üzenetére


Josi
aktív tag

Elvileg csak a tulajdonosnak adják ki az adatokat.
Viszont ha már megvetted, akkor te vagy a tulaj,
és ki kell adniuk a szervíztörténetet.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#51835) rob210 válasza speedydb23 (#51833) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem csodálom. Jó kis gép az.
A múltkor ültem ilyenben igaz benzinesben és olyan csendes komfortos volt. :) tetszett nagyon.

Renault power

(#51836) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Ez hihetetlen. Szerintetek igaz? Megkérdeztem az R-Link Helpline UK-t, hogy tavalyi Megane-ban lévő R-Link 2-re lesz-e Android Auto frissítés, mivel az idén áprilistól eladott új autókban már benne van (ahogy az a Renault Groupe International Website-on olvasható is). Válaszban azt írták, hogy nem lehet frissíteni, mivel az új autókban más hardver van, így nem kompatibilis az Android Auto a "régivel" (enyémmel). Besza...behu....

(#51837) R5TL válasza Gabesz87 (#51836) üzenetére


R5TL
csendes tag

Ezt írtam neked én is, (#51527) R5TL válasza Gabesz87 (#51525) üzenetére
:o

(#51838) Gabesz87 válasza R5TL (#51837) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ja, bocs, nem emlékeztem rá. Rendben van, hogy nem nagy dolog, túlélem, mert úgyis autós tartóban, a Waze-t használom, zene meg megy BT-on, de ez számomra akkor is felháborító. Na mindegy, majdcsak túlteszem magam rajta :D

(#51839) meroly válasza SPeti1984 (#51826) üzenetére


meroly
veterán

Én is bementem és ingyen s bérmentve kinyomtattak mindent.
Volt, ami csak olyan rendszerben volt elérhető ahol a tulaj adatai látszódtak, ott lediktálták a kocsira vonatkozó részeket, de a többségét megkaptam papíron.

Impossible is nothing

(#51840) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

2003-as Mégane II kijelzőn ha nem jelenik meg a kinti hőmérséklet akkor az szenzor hiba? Van mikor megjelenik de -35 fokot mutat.Hol a szenzor?

(#51841) PeterPH válasza SPeti1984 (#51840) üzenetére


PeterPH
senior tag

A jobb oldali visszapillantó aljában.

(#51842) speedydb23 válasza rob210 (#51835) üzenetére


speedydb23
senior tag

Ne is mond, nekem a csend eddig nem volt szempont, de amióta meg van a Megane, el sem tudnám képzelni, hogy megint egy zörgő csörgő dobozban üljek. :)

Nem beszélve arról, hogy autópályán 160-nál sincs benne akkora zaj, hogy ne lehetne beszélgetni üvöltözés nélkül. Szerintem ebben a kategóriában nem sok vetélytársa van a Megane-nak, de lehet elfogult vagyok.

(#51843) SPeti1984 válasza PeterPH (#51841) üzenetére


SPeti1984
senior tag

És szerinted lehet ennek a szenzornak a hibájától hogy néha kiírja néha nem a kijelzőn a hőmérsékletet? Drága egy ilyen szenzor? Amit még észrevettem hogy a sebváltó fokozatkiosztása kopott azt kellene lecserélnem meg az utas oldali első hangszóró nem szól minden más igen.

(#51844) frankstork


frankstork
aktív tag

Renault talány: ha a visszapillantó állítást eltekerem balra, vagy jobbra, az azon az oldalon lévő tükörlap megindul lefelé, majd amikor eléri a végét, tovább kerreg mintha nem érezné hogy vége. Semmire nem reagál. Mi ez?

(#51845) Norb175


Norb175
csendes tag

Sziasztok !

Klíma , hisz már itt a nyár :) ... de nem indul :(
2,5 éve lett töltve /550gr/ és cserélve a nyomáskapcsoló-gomba + csati /Megane II 2004 1.6 16v /
Már tavaly is csak hűvöset fújt, de nekem ez is elég volt akkor ; most be sem kapcsol.

Megmérettem: 3,8 Bar nyomás van rendszerben.
Itthon rámértem a mellékelt fotó alapján /3.78V/ ÉS EKKOR kattant is szépen a kompresszornál, emelte a fordulatot is, indult a ventillátor, de csak meleget fújt kb. 5 perc után is ...
Visszadugott csatlakozónál /tisztítva lett/ semmi , de ha határozottan mozgatom a 3 vezetéket, beindul a ventillátor , de ilyenkor nem kapcsol a kompresszornál.

1. kevés lenne benne a nyomás/gáz
2. ismét meghalt a gomba --> cserés
3. ha ellenőrizetetem/feltöltetem újra a rendszert és akkor sem indul , úgy tudom e én cserélni utólag a gombát ? A csőben van e záró rész, míg kicsavarom és beteszek egy másikat.

Köszönöm a válaszokat :)

(#51846) rob210 válasza Norb175 (#51845) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na ezt nem értem.
Ha van benne nyomás akkor, van benne gáz is, hiszen akkor nem szivároghat.
Ha van gáz és nem kapcsol akkor nyomás kapcsoló, de ha azt áthidaltad és úgy kapcsolt viszont nem csinált hideget, akkor nagyon gyorsan menj el egy klímáshoz, melőtt nagyobb bajt csinálsz ;)

Renault power

(#51847) rob210 válasza frankstork (#51844) üzenetére


rob210
Topikgazda

Megdöglött a joystic.
Ki kell cserélni vagy szétszedni és megnézni miért vezérli folyamatosan lefelé a motort.
Ha te irányítod akkor dolgozik rendesen?

Renault power

(#51848) Norb175 válasza rob210 (#51846) üzenetére


Norb175
csendes tag

A klímás azt mondta, ha nem kapcsol be ekkora nyomás mellett, akkor szerinte elektronika v. mechanikai hiba lehet, vigyem oda , utánna ő (ők, kérdeztem mást is) foglalkoznak a töltéssel ... , bontóból vegyek másik gombát és ha úgy indul ekkora nyomás mellett, akkor jó, irány a klímás, de ha nem akkor idén nem lesz kompresszor javítás, marad a menetszél :))

(#51849) diablo1984 válasza SPeti1984 (#51843) üzenetére


diablo1984
veterán

Nem biztos hogy szenzor, kollègám clio2esèben a központi egysèg járja a vègèt, neki is irreális èrtèket mutat+ nem megy a vèszvillogö ès az anyós oldali ablak! Neked minden más elektronika működik?

(#51850) SPeti1984 válasza diablo1984 (#51849) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Igen megy minden. Órát is kijelzi. Rádió adatait nem mert nem gyári a rádió.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.