Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) Mágus2 válasza Cane (#51500) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hogy behúz a mágneskuplung a kompresszoron. Vidd el klímáshoz. ;)

(#51502) rob210 válasza Tom5 (#51499) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem sok esetben lehet forrasztani, de van olyan amikor nem érdemes.
Állapotfüggő.
Ha egy kavics kilukasztotta az javítható, ha ki van rohadva az cserés.

Renault power

(#51503) rob210 válasza Cane (#51497) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha nincs hideg csöved és a kompresszor dolgozik, akkor a kisnyomású/nagynyomású oldallal van a probléma azaz a nyomáskapcsoló halt meg, de ezt így minden képpen klímáshoz kell vinni.
Meg kell méretni a gáz mennyiségét. Ezt egyik napról a másikra produkálta?

Renault power

(#51504) Tom5 válasza rob210 (#51502) üzenetére


Tom5
addikt

Két helyen lyukas szemből. Szépen látszik a teszt után. Maga a hűtő szép állapotú. kb fél év alatt elereszti az összes gázt. 45K-t mondtak munkadíjjal anyagárral egyben.

(#51505) rob210 válasza Tom5 (#51504) üzenetére


rob210
Topikgazda

Uhh tehát ők cserére ítélték.
Ha cserélik akkor nem sok amit mondtak rá, mert 25-38 ig vannak a hűtők, tömítés csere, töltés, munkadíjj, rendben van az ár, de rákérdeztél, hogy nem javítható?

Általában 3-4ezer / luk szokott lenni a javítás.

Renault power

(#51506) Tom5 válasza rob210 (#51505) üzenetére


Tom5
addikt

Nem is kérdeztem rá annyira egyértelműen mondták, hogy cserés... :B
Holnap bepróbálkozom.

(#51507) Cane válasza rob210 (#51503) üzenetére


Cane
őstag

Igen. Múltkor még ment (ősszel).

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#51508) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Megane 1 1.4 8V Energy motoros autónál mennyinek kellene lenni az ideális kompressziónak? Lehet, hogy méretnem kell egyet, mert egy kicsit lusta az autó.

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#51509) rob210 válasza Cane (#51507) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ehh azóta nem volt használva?
Mert akkor meg is van a hiba tessék elféradni egy klímáshoz. :D

Jobb esetben csak tölteni kell, és szivárgást ellenőriztetni, hol enged lehet az akér egy O gyűrű is.
Rosszabb esetben megtapadt a kompresszor, ez vagy felújítást vagy cserét jelent.
III.- kerületben tudok jó klímást ;) ha kell.

Renault power

(#51510) rob210 válasza BLUE TORNADO (#51508) üzenetére


rob210
Topikgazda

A lustasághoz mi köze a kompressziónak? :F
Ha annyira nincs kompresszió, hogy az a menetdinamikán észrevehető, akkor füstöl, zabálja az olajat és nehezen indul.
Ezek a tünetek is fennálnak?

Renault power

(#51511) orosziem81 válasza Cane (#51507) üzenetére


orosziem81
tag

Szia,

Több helyen is olvashatod, ha kicsit utánanézel, hogy a klímát ajánlott 2 hetente legalább 1x üzemeltetni a kocsiban, mert a hűtőközeg keni a rendszer alkatrészeit. Ha mondjuk téli mínusz 20 van 1 hónapig én akkor is be szoktam kapcsolni 1-1 alkalommal.
Érdemes erre odafigyelni.

(#51512) Cane válasza rob210 (#51509) üzenetére


Cane
őstag

Köszönöm a tanácsokat. Belátom ide klímás kell. Nem volt mindennapos klíma használati rutinom, de mindig tanul újat az ember. Amúgy meddig van el egy klíma szerelő nélkül vagy ez milyen időszakos karbantartást igényel?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#51513) salieri.


salieri.
őstag

Mi a véleményetek erről az izzóról?

(#51514) gabx76 válasza salieri. (#51513) üzenetére


gabx76
senior tag

Azt nyilván tudod, hogy teljesen szabálytalan. A vetitési képe kérdéses, élettartama szintén, fényereje valószínűleg azért van neki.
Anno sokat szemezgettem ilyesmikkel, aztán túl sok volt a buktató, nem mertem bevállalni.

[ Szerkesztve ]

(#51515) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Van esetleg valaki, aki tud bármit a TomTom Traffic and Live szolgáltatásról, ami R-Link Store-ból megvehető? Működik egyáltalán itthon, és ha igen, jól? Gondolom azért nem egy Waze, csak érdekel, megérheti-e. Persze a józan ész azt diktálja, minek venném meg, ha ott a Waze....

(#51516) rsf válasza Gabesz87 (#51485) üzenetére


rsf
senior tag

Szia.
Nekem R-link1-em van az autó Megane3 de az nem számít..
Én a magyar store-ba regisztráltam be, de nem hiszem, hogy ez számítana.
Volt Live is az autón, de már lejárt, nem tudom mennyi lenne újból venni, de a waze-t meg sem közelíti.
A tomtomnak a coyote service-je nagyon jó állítólag, de az meg nem működik magyarországon.
Pont ma írta ki, hogy lejárt amúgy... :)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#51517) Gabesz87 válasza rsf (#51516) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi a választ! Nekem R-Link 2 van Megane 4-ben. Tavaly amikor vettem az autót, azt mondták, hogy nem működik még Magyarországon, majd szeptembertől fog (mármint tavaly). Úgyhogy nem is foglalkoztam vele. Csak tegnap ahogy néztem a Store-t (én amúgy az ie elejű, ergo Írországi Store-be regeltem), láttam, hogy ennél a Traffic and Live-nál ki lehet választani, hol vagyok, és Mo. is van. Ezért gondoltam, hogy akkor talán már működik, és kíváncsi lettem, milyen. Én sem bízom benne túlzottan, csak van amikor vezetés közben nem tudom a telót a konzolba tenni, vagy pl. épp nem megy a Waze (vagy elfogy az adatom), akkor jól jön a gyári navi. És ha még meg lenne spékelve a traffic and live-al is, ami működik is valamennyire, nem volna rossz. De amúgy honnan szedi a közlekedési infókat? Pl. ha autópályán előttem totál beáll baleset miatt az út, leterel, mint a Waze? (Csak egy példa a sok közül, ami már előfordult többször).

Én a Coyote-ot letöltöttem tavaly, és bár nem mélyedtem bele nagyon, de rohadt idegesítő volt. Olyan hangosan csipogott néha, hogy a frászt hozta rám. De szerintem amúgy működött, úgy emlékszem. Vagy a franc sem tudja. Tényleg kb. csak egyszer megnéztem aztán annyi.

[ Szerkesztve ]

(#51518) rob210 válasza salieri. (#51513) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nagyon jó és mivel jó Magyarországon Köhém rendelet tiltja.
Hála az Istennek, nehogy már jól lássanak a régi autóval közlekedők is.
:W

Renault power

(#51519) mycso válasza salieri. (#51513) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, pár hónapja linkeltem: [link]

Az egyik 6500K, a másik 3000K: [link]

mod.: viszont mintha írta volna fórumon, hogy a fehérnek az egyik izzója megadta magát, elment a fényereje.
Picit lutri ez a kínai ledvásárlás.
Jah, és ahogy rob is mondja, szabálytalan.

h7 led

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#51520) molnarpeter válasza Cane (#51512) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Néhány évente gáz+olaj csere meghosszabbítja az életét.

(#51521) mycso válasza rsf (#51516) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem még nem r-link, de a legutolsó tomtom van (tomtom live), ez az egyedüli típus, ami "otthon" nem frissíthető.
Erre egy évre 20.000Ft a frissítés.
Írtam már régebben is, hogy ezt iszonyatnak tartom.

Ha örök életre lenne ennyi, akkor talán nagy duzzogva....vagy egyszeri frissítésért elkérnének 3.000-5.000ft-ot, még ez is OK, de ez a 20K 1 évre....

Én amúgy sokat használom az autó naviját (nekem 2012-es a térkép rajta), így néha elgondolkodom, hogy csak frissíteni kéne, de már csak elvből sem. Talán ha majd egyszer lesz egy 50%-os akció, akkor lehet átgondolom.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#51522) Gabesz87 válasza mycso (#51521) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szerintem az autók beépített navija mindenhol ennyi. Az R-Link store-ban is 85 EUR az éves TomTom térkép. Plusz 70 EUR a Traffic and Connectivity, ha akarok. Hülyének is megéri :D
De amúgy még mindig jobb, mint pl. a prémiummárkáknál. Otthon eleve nem tudod frissíteni, és pl. a tesóméknak Németországban az Audin ~300 EUR-ért frissítették a navit :W
De amúgy valóban tarthatnának néha akciókat mondjuk. Pláne, hogy ott van a Waze, amit az egész világon használnak az emberek. Szóval ilyen árakon még szép, hogy nem veszik meg a gyári navikat. Más kérdés, hogy naprakészség terén sem összehasonlítható a Waze-el.

[ Szerkesztve ]

(#51523) rsf válasza Gabesz87 (#51517) üzenetére


rsf
senior tag

Az R-link valójában egy tableten fut ami a kocsiba van építve. :)
Ebben van egy sim kártya aminek a díját a Renault fizeti. Gondolom megállapodtak az európai mobil szolgáltatókkal. Az R-link menűjében megtalálod a térerőt is. Na ehhez a kártyához tartozó mobil neten jönnek az adatok. A mai üzenet is azon jött nekem..
Trafit is lehet jelenteni stb.
Én fel tudtam rakni tetszőleges POI-kat a térképre egy francia szoftver segítségével és be lehet állítani, hogy mikor jelezzen elötte. A Poi plázából letöltöttem az összes magyar trafi adatbázist és felraktam a kocsira.
Csak sajnos a térkép frissítés nem megy mert más formátumot használ mint a többi tomtom cuccos.
De azt is meg lehet oldani valahogy de mivel elég jó biznisz nem nagyon szivárgott még ki.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#51524) mycso válasza Gabesz87 (#51522) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze látom az árakat, meg más márkák árait, csak nem értem...
Nyilván az autóba beépített navi kényelmes - és ezzel minden jót el is mondtam róla.

Viszont egy külön vásárolt kütyü, vagy akár egy androidra/IOS telepített INGYENES szoftver nagyságrendekkel többet tud. Vagy 10-20k körül örök életre szóló licenc, szintén hatalmas tudással és sűrű frissítéssel.

No nekem ezért van bajom az autós navifrissítés árával.
Ennek fényében amit leírtam, az előző hozzászólásomban írt kb. 5.000ft-ot is sokallom, olyan 500ft-ot ha érne az egyszeri frissítés, de én nagyvonalú vagyok.

(#51523) rsf: ööö ebben biztos vagy??? Szerintem nincs mobilnet, meg sim kártya. Simán műholdról kapja az infót a GPS vevő segítségével. Amiket írtál, az nálam is mind megcsinálható, de én nemtudok ilyen simkártyás-mobilnetes cuccról.
Térerőt nekem is jelez, de az csak a kapcsolat "minőségét" jelzi.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#51525) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nah, felcsillant a remény szikrája! Épp most találtam ezt a cikket!
Eszerint az áprilistól eladott új autók már tudják az Andoid Auto-t, és a CarPlay-t. Remélhetőleg a korábbi tulajokkal sem csesznek ki, és egy frissítés formájában megoldják ezt.

Ezen már én is gondolkodtam, hogy ezek az online dolgok hogy működnek. De mintha én is arról hallottam volna, hogy valami beépített SIM kártya van. De persze lehet, hogy nem igaz. Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#51526) rsf válasza mycso (#51524) üzenetére


rsf
senior tag

A sim kártya tuti biztos: [link]
Máshogy hogyan tudnák a kocsiról belépni az R-link store-ba?
A GPS eleve csak egyirányú!
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#51527) R5TL válasza Gabesz87 (#51525) üzenetére


R5TL
csendes tag

Én úgy tudom,hogy a korábbi verziókat nem lehet frissíteni Android Auto és CarPlay kompatibilissé. Állítólag a HW (tablet) is más lesz az újabb autókban.
És igen, van SIM benne, mobil netről szedi az adatokat.

(#51528) mycso válasza rsf (#51526) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Az igen.
Köszi a cikket, ezt jó tudni.
Akkor ezek szerint az enyémben is lenne?
Na majd utánaketesek.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#51529) Gabesz87 válasza mycso (#51528) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát annak szerintem hiába keresel utána, mert szerény véleményem szerint hozzá nem férhető helyen van. Gondolom én....

(#51527) R5TL
Miből gondolod, ezt hol hallottad/olvastad? Én mondjuk még tavaly írtam az R-Link supportnak, amikor nem tudtam frissíteni a térképet, és a rendszert (egy tök egyszerű megoldása volt amúgy), érdeklődtem az AndroidAuto felől is, és akkor azt mondták, nem tudnak egyelőre ilyen frissítésről, de ez nem jelenti azt, hogy elképzelhetetlen. Én reménykedem! :)

[ Szerkesztve ]

(#51530) rsf válasza mycso (#51528) üzenetére


rsf
senior tag

Hát ha látsz térerőt a menűben akkor van sim-ed!
Ha van térerő de nincs csatlakozás akkor ki van kapcsolva a külső adathozzáférés a menűben.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#51531) Gabesz87 válasza rsf (#51530) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ilyeneket amúgy hol látsz? Mert én nem emlékszem, hogy találkoztam volna ezzel. Csak a kezdőképernyőn van egy ilyen kis jelerősség ikon, és arra rákattintva írja, hogy gépkocsin belüli adatkapcsolat. (ha jól emlékszem most a nevére). Vagy te is erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#51532) salieri.


salieri.
őstag

Köszi mindenkinek az izzós reagálást!

Ha már klima ,akkor mennyi idő alatt kell áthűteni az utasteret(8-tól 16 ig a szabadban napon álltam),mentem vele 10 km és nem éreztem azt a hú de hideget..

(#51533) Savanya válasza salieri. (#51532) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem is Megane II-öm van és egy Hyundai után igen plötty a klíma ,de felforrósodott utasteret is lehűt 2 perc alatt . Utána igen kellemes hűvöset teremt bent .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#51534) salieri. válasza Savanya (#51533) üzenetére


salieri.
őstag

uhh akkor kezdhetek én is aggódni,mert azért hidegnek nem mondanám.

(#51535) Savanya válasza salieri. (#51534) üzenetére


Savanya
addikt

3 éve töltettem fel , de lehet idén leellenőriztetem . Eddig azért maximálisan elégedett vagyok vele mert a 2éve nagy meleg nyárban is kellemesen hűtött. Hyundai-nak egy baja volt 2 perc után elviselhetetlen hideg volt benne .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#51536) salieri. válasza Savanya (#51535) üzenetére


salieri.
őstag

Elvileg egy rendszert nem is kellene tölteni.. ha jól tömitett ,vagy rosszul gondolom?

(#51537) Savanya válasza salieri. (#51536) üzenetére


Savanya
addikt

Kell töltetni mert az olajat is ott kapja meg a kompresszor kenéséhez . Nekem mikor töltetve volt akkor 8 év alatt lement 7%-ot a töltöttség , de érdekes a Hyundai-om sose volt töltve csak eladás előtt és az 12év alatt 3%-ot esett csak pedig sérült volt a hűtőm elől .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#51538) salieri. válasza Savanya (#51537) üzenetére


salieri.
őstag

Ebben tavaly teljes töltés volt... :U

(#51539) mycso válasza salieri. (#51534) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ahogy írja a kolléga ilyen időben pár perc alatt le kellene hűtenie a belső teret.
Nagy nyári kánikulában is viszonylag hamar hűvöset kell, hogy csináljon.
Nekem digitklímás volt, az viszonylag jól hűtött, a manuálist nem ismerem.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#51540) benvolio


benvolio
őstag

Sziasztok!
Korábban írtam elektromos hibáról és elvittem szakihoz a gépet. Kiderült, hogy nem az UCH modullal van a baj, hanem egy oda vezető kábellel. Szét volt rohadva az érintkezésnél vagy mi, az akksi melletti egységnél. Elmagyarázta pontosan, de nem tudom visszaidézni. :) A lényeg, hogy orvosolva lett a probléma és már jó az ablakemelő és a központi zár is.
Üdv!

(#51541) Tomi0703 válasza rob210 (#51491) üzenetére


Tomi0703
őstag

Na majd valami lesz vele. Fólia? Ilyen karbonfóliára gondolsz? Az a baj a festéssel, pont azt a színt nem tudom, hogy eltalálnám-e.:D Köszi. :R

Ha már klíma. Az anyós oldalon sima kinti hideg levegőt fúj be bekapcsolt klímánál (meleget hideg az jó, csak mikor klíma be van kapcsolva ugyanazt a kint levegőt fújja be). A vezetőoldalon (lábnál is) minden rendben, a szélvédőnél is. Valamint a középső szellőző nem nagyon ontja magából a levegőt, ha oda is van állítva. Digitklímás Laguna 2.
Merre kellene elindulnom?

(#51542) rob210 válasza benvolio (#51540) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mondtam én, hogy javvíttatni kell nem rögtön cserélni mindent. :)

Renault power

(#51543) mycso válasza rsf (#51530) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

No, van sim nekem is.
Írja a sim sorozatszámát, imei számot és térerőt is mutat, csak ki volt kapcsolva a live szolgáltatás.
Viszont nem tud csatlakozni azt írja....

Pedig egy-két hónapja próbaként bekapcsoltam, akkor tudtam pl. időjárást nézni.

Na majd itthon berakom sz.gépbe az sd-t, hogy a tomtom home mit mond rá.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#51544) Pecc


Pecc
őstag

Srácok, agybajt kapok lassan...Hosszbordás szíj cserélve conti 6bordásra(tudom nem az az ajánlás) új swag vezetőgörgő starline feszitőgörgő. Ha bemelegszik az autó nyifog halkan kizárólag alapjáraton és csakis melegen de folyamatosan. Előtte dayco 5pk szíj volt, emlékeim szerint csendesebb volt, mint most, pedig mindkét görgő kivolt rendesen. Ezt játsza vagy 500km-e. Azt vártam majd összekopik vagy nem tudom, de nem akar abbamaradni. Mi lehet szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#51545) rob210 válasza Pecc (#51544) üzenetére


rob210
Topikgazda

Starline? Az mi ?

A dayco klasszisokkal jobb mint a conti :(
Nem kérdezted mit vagyél bele, lebeszéltelek volna róla.
A contitech hosszbordás szíjai vacak minöségűek, nincs meg a profiljukban az anyagvastagság, így pont, hogy nem tud bekopni, mert már eleve "kopott" azaz keskenyebb a profil.

Most cseréltem egy srácnak hosszbordás szettet.
Dayco volt neki valami blueprint vagy mi volt a feszítö görgő, tragédia állapotban. Snrre lett cserélve, most szép csendesen teszi a dolgát. ;)

Hogy a kérdésedre is próbáljak válaszolni.
Nézd meg a két görgő felszínét, nem kapot-e fel valami koszt. Illetve próbáld meg befújni szilikon sprayel a futó felületet. Vagy cseréld a szíjat ;)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#51546) BLUE TORNADO válasza rob210 (#51510) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Ezek közül szerencsére egyik sem. De akkor mitől van a lustaság?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#51547) Na_Ta válasza Pecc (#51544) üzenetére


Na_Ta
csendes tag

Üdv!

Nem tudom, hogy Renault-okban is van-e ilyen, de nem lehet hogy ez a baj?

[link]

[ Szerkesztve ]

NT

(#51548) kalmanchris válasza Pecc (#51544) üzenetére


kalmanchris
tag

Esetleg ékszíjtárcsa is lehet.

(#51549) Cane válasza Savanya (#51535) üzenetére


Cane
őstag

Sacc/kb mennyit kérnek a töltésért?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#51550) rsf válasza Gabesz87 (#51531) üzenetére


rsf
senior tag

Rendszerbeállítások/Állapot és információk/Hálózati állapot
És itt látom a térerőt és azt, hogy csatlakozva vagyok-e.
Ha bekapcsolom a külső adatmegosztást akkor azt írja, hogy csatlakoztatva ha kikapcsolom akkor meg azt, hogy nincs kapcsolat.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.