Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72801) tomp


tomp
félisten

Tesztelgettem ma Budapesten a hálózatot CA ügyileg. Hát érdekes!
Ahol B3+B20 párossal lassú a hálózat ott ha átkapcsolunk csak B3-ra akkor sokkal gyorsabb lesz a 4G! pl 2CA-n 70/30Mbit. Fix B3-al 100+Mbit/50Mbit.
3CA esetén is nyugodtan kidobhatjuk a B20-at belőle.
3CA-s bázisnál ha B3+B20-at állítunk be akkor az esetek 90%-ban a bázis lerak minket csak B20-ra. Ez érdekes. Gondolom a nagy sebességre képes eszközök miatt a "lassabb" telefonokat berakja a lassabb cellára.
Ahol a 2CA B3+B7-el van megoldva ott bőven elég csak a B7. 171Mbitet mértem B7-el azaz 256QAM megy!
Budai várnál teljesen kiakadt a hálózat mikor B3+B7-re volt állítva a telefon. Ott B7 nincs. Csak B20 és B3. Nos! A bázisállomás minden áron át akart rakni B20-ra de az telefon oldalon ki volt kapcsolva. Így B3-ról 10mp-ként ledobott. Mikor megadtam neki a B20-at is akkor rögtön arra rakott át és hiába látta a telefon tökéletesen a B3-at is, nem volt hajlandó a hálózat arra átengedni vagy esetleg CA-t kapcsolni.

(#72802) Viktor0610 válasza darvinya (#72799) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy értette, hogy nem találta az infókat Google-ön. ;]

Samsung Galaxy A54

(#72803) prozodus válasza #72445440 (#72800) üzenetére


prozodus
őstag

Nemcsak a telenornál... Ma erről szól ez a vonal...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#72804) darvinya válasza Viktor0610 (#72802) üzenetére


darvinya
titán

Ez megint csak felhasználon múlik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72805) nyisziati válasza tomp (#72801) üzenetére


nyisziati
veterán

Én már az elején megmondtam, hogy a költséghatékonyság (értsd: sóherság) alá fog vágni ennek a nagy sebességmizériának.
Mert a lefedettség nagy részét úgyis alacsony frekivel oldják meg, hiszen abból jóval kevesebb torony kell - csakhogy így a ping is jó magas lesz (nálunk a 3G-től épp csak pár milisec-kel jobb), és a leterheltséget se fogja jól viselni. Plusz a sebesség se fog az egekben szárnyalni.

5G-vel ugyanígy lesz. A városokat úgy-ahogy lefedik magasfrekivel, de a hálózat nagyja 700 MHz-en fog futni. Majd a mindennapi sebességre leszek kíváncsi. Nem számítok sokkal magasabb értékre, mint a 4G-nél. Se lényegesen jobb pingre.

(#72806) asdf_ válasza #72445440 (#72800) üzenetére


asdf_
veterán

Azért annak a pénzügyi zseni kormányunknak is lehet köszönni pár százalékot. Úgy szemre vagy tizet...


(2017-es kezdésű a grafikon, mert a Telenor nem a Kártyással kezdte a 19 forintozást, hanem volt előtte egy görgetetten akciós Myminute)

(és szerintem ne legyünk olyan naívak, hogy azt hisszük, hogy a másik kettőnel hosszútávon megmarad a 19 Ft-os csomag)

(#72807) hcl válasza darvinya (#72799) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Google nem barátom= némi gúglizás után nem jutottam semmi biztosra, ezért kérdeztem itt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#72808) darvinya válasza asdf_ (#72806) üzenetére


darvinya
titán

Ft értékét főként az ország letermelt áru határozza meg, és külföldi országnak mennyire kell a termékünk, és nekünk mennyire kell termékük.
Érthetőbben, ameddig nincs honi olyan termelés, ami mindent lefedd, addig függeni fogunk külföldi alapanyagoktól l/termélektől és felvásárloktól.

Lehet kamatot, stb. emelni, de attól csak nekünk lesz szarabb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72809) 4Grider válasza darvinya (#72808) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sajnos nem ilyen egyszerű a devizapiac. Ha így lenne, akkor elég jól lehetne spekulálni az USD/EUR/GBP árfolyamváltozásokra, de akár a HUF árfolyamokra is.
Unortodox gazdaságpolitikát folytatunk, jelen pillanatban a nemzetközileg is alacsony kamatszint miatt spekulálnak a Forinttal, és egy-két hónapja ez a legfőbb árfolyamot meghatározó tényező.

(#72810) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehetne, hogy a gazdaságpolitikát vagy mit nem itt folytatjátok?
Köszi! :R

Samsung Galaxy A54

(#72811) DrBubo77 válasza dkovizoli (#72798) üzenetére


DrBubo77
addikt

Mi volt ez a Z Flip sztori? Lemaradtam róla.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#72812) dkovizoli válasza DrBubo77 (#72811) üzenetére


dkovizoli
addikt

Röviden: valószínűleg tévedés vagy technikai hiba folytán, néhány óráig igen kedvező áron jelent meg a telenor webshopjában. Vagyis lehetett rendelni, amit elfogadtak, majd amikor észrevehették a bakit, akkor sokaknak törölték a rendelést, erröl emailt kaptunk. Majd néhány nap múlva ( ma ) történt a fentebbi hívás. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#72813) DrBubo77 válasza dkovizoli (#72812) üzenetére


DrBubo77
addikt

A szitut nagyjából levettem a hozzászólásokból. De milyen áron kínálták?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#72814) viktorhu válasza DrBubo77 (#72813) üzenetére


viktorhu
veterán

66 ezer forintért. És nekem nem törölték, hanem küldtek helyette egy A40-et :)

Amikor felhívtam őket, hogy ez meg hogy, akkor az ügyfélszolgálatos megmagyarázta nekem, hogy márpedig biztos, hogy az A40-et tettem a kosárba, ő látja. Arra, hogy itt van a kezemben a visszaigazolás, az volt megint a válasza, hogy márpedig biztos hogy... :)

Úgy látszik az A40 helyett a Z Flip került a rendszerbe, aztán amikor javították, furcsa módon a már élő rendelések is javítódtak.

(#72815) FistXL


FistXL
aktív tag


Valami országos gubanc lehet most a Telenornál, mert tetű lassú a netük, Kecskemét külterületén és belterületén is, valamint az ország nyugati és keleti felében lakó ismerőseimnek is lassú. A térerő kb mindenhol a felére esett. Általában 60-70 között szoktam mérni, 20-as pinggel, ami csak nagyon minimálisan változik, mert fix helyen van a router amin most mértem.

[ Szerkesztve ]

(#72816) tomp válasza nyisziati (#72805) üzenetére


tomp
félisten

Alacsony frekivel lehet a legjobban lefedni. Ez köztudott.
A B20-at csak abban az esetben kell kidobni a telefonról ha a mellette lévő freki/frekik jobbak!
3-as villamos kőbányai szakaszán(Élessarok szakaszig) a telefon szerint van CA de minden megáll! B20+B3 de a sebesség GPRS szinten megy. Ha B3-ra fixáljuk akkor még ennyi sincs. Ha csak B20-at állítunk be akkor viszont menni fog a 4G 7-9Mbittel.
Azaz CA-n a bázis még annyit sem tud produkálni mint B20 Only-n.

(#72819) viktorhu válasza #72445440 (#72817) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem is vártam, simán elfogadom, ha lemondják. Az viszont nem tetszett, hogy csak úgy küldtek helyette egy random másik készüléket, és letagadják.

Mindenesetre az már mindenképpen visszaigazolás, amikor azt írják, hogy a készülék csomagolás alatt, meg feladták, meg átvehető.

#72818 Nem rossz kép, hanem rossz szöveg:

Samsung Galaxy Z Flip 256 GB, tükör lila

A link is a Z Flip leírására mutatott.

[ Szerkesztve ]

(#72821) nyisziati válasza tomp (#72816) üzenetére


nyisziati
veterán

???
Én nem ezt mondtam? :U
Kicsit úgy tűnik, mintha önmagaddal beszélgetnél.

(#72822) 4Grider válasza FistXL (#72815) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem most, már múlt hét óta így van. Aztán persze lehet, hogy hozzátok csak most ért el a jól megírt frissítés...

(#72823) #12901120


#12901120
törölt tag

Helló!
Megjött az sms a kártyás csomagok változásáról. Kérdés: ha 2020.04.07-én még feltöltöm pl. 15 ezer Ft-tal, akkor a következő feltöltésig 19 Ft/perc marad a tarifám és csak utána köttetik meg az új szerződés?

(#72824) prsq válasza #12901120 (#72823) üzenetére


prsq
tag

Elméletben igen.

(#72825) FistXL válasza 4Grider (#72822) üzenetére


FistXL
aktív tag

Remek. lassabb a net, mintha telefonról hotspotolnám a Digimobilt...

[ Szerkesztve ]

(#72826) Top cat válasza #12901120 (#72823) üzenetére


Top cat
őstag

Igen. " a kivezetés utáni első egyenleg feltöltéskor tarifádat átváltjuk"

(#72827) 4Grider válasza #12901120 (#72823) üzenetére


4Grider
nagyúr

Feltöltéstől feltöltésig határozott idejű szerződésed van. Azon nem változtathatnak egyoldalúan. Ha viszont egy csomagot lezárnak, azt már nem tudod egy újabb feltöltéssel meghosszabbítani. De logikusan a lezárás előtti napon még igen...

(#72828) 4Grider válasza FistXL (#72825) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálunk már az is fos lett, itt nálam 15 Mbps környékéről indult a Digi tavaly májusban, mára pedig fixen 2 Mbps alatt van napközben. Azaz itt néhányan már használják...
A Telenorral ma mértem 90 Mbps felett (20 MHz B3 és 10 MHz B20) és ugyanolyan hálón néhány toronnyal odébb 30/2-t. És hazajöttem, itt is 30/2 van. Azért ez még nem a Digi szintje, de alakul...

(#72829) #12901120 válasza 4Grider (#72827) üzenetére


#12901120
törölt tag

Köszi a választ mindenkinek!

(#72830) tomp válasza 4Grider (#72828) üzenetére


tomp
félisten

Ha a telefonodon lehetséges akkor kapcsold ki a CA-t! Mintha némelyik bázisállomásnál nem úgy megy a CA ahogyan kellene. Az egy dolog, hogy a CA elvisz az összeadott sebességből legalább 10%-ot de van olyan bázis ahol ez az érték 40-50% is!
Lakásban eddig azt hittem fullra van terhelve a bázis mert CA-n 30/9Mbitet tud. Fixálom B3-ra erre 60/40Mbit...

(#72831) 4Grider válasza tomp (#72830) üzenetére


4Grider
nagyúr

Viszont a frissítéssel megszűnt az S9 fos VoLTE hangminősége (na jó, az már kb. 3 hete jó), a net kb. 1-2 hete zuhant pár tucat Mbps-ot...

(#72832) Bferibörs válasza 4Grider (#72827) üzenetére


Bferibörs
addikt

Jó ötlet,ma jött meg a telekomtól is az sms,hogy ápr. 01- től változik az ászf,febr. 29- től látható majd. Kivárjuk mit lépnek ők is. :K Utána lehet dönteni.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#72833) tomp válasza 4Grider (#72831) üzenetére


tomp
félisten

Na csak sikerült helyre pofozniuk a Samsungos VoLTE bugot.
Én drasztikus sebesség zuhanást ma a Nyugatinál tapasztaltam és kb 2hónapja folyamatosan kőbányán a 3-as villamos vonalán. Nyugatinál B3+B20 párossal 1/1Mbit volt. Tiltottam a B20-at. Csak B3 volt. 70/30Mbit. Hmm!

Ma vettem egy Telenoros Alcatel 1-et! SIM nélkül a szerviz menüben látom, hogy VoLTE képes. Szuper! Kártya belerak, felmegy a hálóra erre a VoLTE-t letiltja.
Activity Manager app telepít, EngineerMode megnyit, IMS Setting menü.
VoLTE Setting-en belül Default-ról CMW500-ra átállít, majd "Set" gomb. Tádám azonnal megjelenik a VoLTE ikon és tökéletesen megy.

VoLTE ikon

(#72834) Somatom


Somatom
veterán

Kártyásként van esélyem, hogy a Note 9 -emen működjön a Volte?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72835) bedibazsa válasza Somatom (#72834) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Igen.

(#72836) Somatom válasza bedibazsa (#72835) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Mi kell ehhez?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72838) Somatom válasza #72445440 (#72837) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Még egy hétig külföldön vagyok, itt úgyse lenne értelme. Majd ha otthon leszek, akkor próbálkozok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72839) prozodus válasza Bferibörs (#72832) üzenetére


prozodus
őstag

Azoknal minden honapban jon sms, h valtozik...

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#72840) Prien válasza tomp (#72833) üzenetére


Prien
addikt

Melyik activity manager app ez? Mert van pár a Playen.

A kevés is több a semminél.

(#72841) Top cat válasza Viktor0610 (#72762) üzenetére


Top cat
őstag

Erről valami hivatalos infó? Kerestem de nem találtam.

Másik szolgáltatónál úgy hallottam, hogy postai úton nem is fizetik vissza. Számlára is csak akkor ha az előfizető nevén van.

(#72842) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Törölnöm kellett a Google Play-ről, a Telenoros fizetést, mert nem fogadta el soha. Most szeretném hozzáadni ezt a fizetési módot de nem engedi, esetleg a MyTelenor appban van valahol ilyen eldugott lehetőség? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#72843) tomp válasza Prien (#72840) üzenetére


tomp
félisten

Én nem találtam meg a Playen.
Itt van.
Jó kis app. Sok rejtett dolgot lehet előhozni vele. Alcatelnél VoLTE, VoWiFi-t lehet bekapcsolni, OnePlus-nál a BandMode választót lehet előhozni.

(#72844) FistXL válasza tomp (#72843) üzenetére


FistXL
aktív tag

Szia! Tudom, off topik, de SIM kártyás TP-Link routerhez nem tudsz olyan programot/firmwaret, amivel manuálisan lehet a frekit kiválasztani?

:R

(#72845) Landsmann válasza F.B.I. (#72842) üzenetére


Landsmann
addikt

Én úgy vettem észre, hoyg a beállítások nem aztonnal frissülnek, hanm 20-30 perc késlekedéssel. ESetleg próbáld meg a My Telenoron először törölni a mobilfizetési lehetőséget, majd engedéylezd újra. Én is sokat szoptam vele mire jóra jött.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#72846) Prien válasza tomp (#72843) üzenetére


Prien
addikt

Köszönöm! :R Kipróbálom majd régebbi mobilon, mit lehet vele bűvészkedni!

A kevés is több a semminél.

(#72847) vaso123


vaso123
csendes tag

Sziasztok!

Bocs, ha nem ide, akkor irányítsatok át. Voda és telenor mobillal próbálkoztunk VPN-t elérni sikertelenül. Végül nekem (voda) megoldódott az APN átírásával, a default nem engedélyezet a GRE protocolt de nekem már szuperül működik, PPTP legalábbis, az L2TP is be fogom lőne, de most nem is ez a lényeg.
A kollégámnak telenor van, neki nem megy. Láttam, hogy már 2013-ban is volt probléma ez az online/net APN, de ugye ha net, nincs mobil.
Azóta történt már valami előrelépés az ügyben, van erre valami megoldás? Én azt nem tudom elhinni, elfogadni, hogy ha valaki egyszer leszerződött a telenorral, akkor arra van ítélve, meg van átkozva, hogy ő már sosem VPN-ezhet.

(#72848) tomp válasza FistXL (#72844) üzenetére


tomp
félisten

Nincs benne gyárilag a Band választó? Hátha valaki csinált hozzá olyan fw-t amiben lehet állítani de, hogy hol lehet ráakadni ha van az jó kérdés.

(#72849) 4Grider válasza vaso123 (#72847) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én Telenoros vagyok és mind online, mind net apn-nel mobilról működik a saját magam által vezetékes neten terminált vpn. Persze pptp-t már rég nem állítok be, minimum l2tp over ipsec, vagy openvpn...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.