Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72301) simpley


simpley
őstag

Khm... és aztán? :F
"Brexit-A Telenornál a 2020. december 31-ig tartó átmeneti időszakban a mostanival azonos feltételekkel lehet telefonálni és mobilnetezni"
Ezen kívül:
ma voltam bent nézelődni egy üzletben, de ki is mentem... Olyan durván bántak egy ügyféllel, hogy már nem bírtam hallgatni... Na az ilyen dolgokért nem mentem bevásárlóközponti, plázás üzletekbe csak az Astóriára.. Ha ott normálisak, akkor miért nem tudnak ilyen helyekre is normális ügyfeleseket felvenni? :F :(
Allee-ben található üzletben még sosem jártam, de elvileg ott sem rosszabbak, mint a Róbert Károly krt-i ban..

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#72302) sfdrakex válasza simpley (#72301) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt még senki nem tudja. Beutazás is addig tuti megy személyivel. A többi majd a folyamatban lévő tárgyalásokon múlik.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72303) tusik válasza 4Grider (#72298) üzenetére


tusik
tag

Roaming tiltasom sose volt. Legalábbis nem tudok róla. Vagy a szolgáltató automatikusan jófej akart lenni és tiltotta? Szoktam járni EU-n kívül is, meg 1-es dijzonan kívül is.

(#72304) sfdrakex válasza simpley (#72301) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi volt az a durva bánás?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72305) simpley válasza sfdrakex (#72304) üzenetére


simpley
őstag

szerintem nem értették meg a problémát, nagyon lekezelőek voltak hogy hát ők azt nem tudják, írjon e-mail-t vagy hívja a telefonos ügyfélszolgálatot..

signed by simpley.

(#72306) sfdrakex válasza simpley (#72305) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez nem lekezelő, csak gondolom olyan gondja volt amihez sima ügyfeles nem ért.

Brexittel meg az van, hogy még nincsenek megállapodások a brittek és az únió között, se telefonálásra, se vámra, se másra. Ezért most év végéig minden marad ahogy eddig volt, jövőre pedig a tárgyalások függvényében változnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72307) kinder93


kinder93
aktív tag

Sziasztok!
Egy kutatás miatt kérdezem, hogy Speedtestben Telenor szerverre állítva fogyasztja-e a mérés a csomagba foglalt adatmennyiséget?

[ Szerkesztve ]

(#72308) aprokaroka87 válasza kinder93 (#72307) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg nem, múltkor még nem tapasztaltam

(#72309) bedibazsa válasza kinder93 (#72307) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Én most kipróbáltam, nekem ette az adatot.

(#72310) Somatom


Somatom
veterán

Tök jó, hogy egyre kevesebb a Telenoros. Csökken a hálózat terheltsége. Most vettem észre, hogy visszatért az 1080p a MyTV -be. Pl. M4 sport, Retekklub.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72311) simpley válasza Somatom (#72310) üzenetére


simpley
őstag

honnan lehet azt tudni, hogy egyre kevesebb a Telenoros? nem feltétlen a hálózat terheltségétől szerintem..

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#72312) tomp válasza Somatom (#72310) üzenetére


tomp
félisten

Nyugi egy nagyobb médiaesemény alatt letiltják a 1080p-t ha annyira megugrana a terhelés. Most sem a kevesebb ügyfélszám miatt tért vissza hanem a javított hálózatmenedzsment miatt és amiatt, hogy egyre több helyen bővítik a bázisállomás kapacitását.

(#72313) Somatom válasza simpley (#72311) üzenetére


Somatom
veterán

Fordítva. A userek csökkenéséről nemrég linkelt vki egy statisztikát. A következmény az 1080p. Régen volt, aztán a Telenor szép csendben megszűntette. Ennek vajon mi lehetett az oka? Tán egy felmérés, ami azt mutatta ki, hogy a felhasználóknak ugyanúgy nincs szükségük az 1080p -re, mint a korlátlan netre?

tomp:
Szóval hálózatfejlesztés? Király! Akkor lesz megint korlátlan net? Vagy, akkorát nem fejlesztettek?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72314) bedibazsa válasza Somatom (#72313) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Most is van korlátlan net.

(#72315) tomp válasza Somatom (#72313) üzenetére


tomp
félisten

Új cellák, ahol tudják ott a mikrós betápot cserélik optikára, a meglévő betápok bővítése.
A feltöltési moduláció emelése már megtörtént az összes bázis összes celláját ógy már nem 50 és 25Mbit a max.
Még a 4-es metrón is bővítettek pedig ott az optikai betáp aranyáron megy.
Most már 93/60Mbit van. Délutáni csúcsban sűrűn lement 30mbitre is de 1 hete már 70 alá nem megy. Azaz jelentősen javult a menedzsment!

(#72316) Somatom válasza bedibazsa (#72314) üzenetére


Somatom
veterán

:F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72317) bedibazsa válasza Somatom (#72316) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Lakosságiban most is van, aztán ott vannak még a KKV és nagyvállalati csomagok, amiben mind-mind van korlátlan net. Plusz Hiper M Net is tartalmaz 100GB-ot, amivel ha nem torrentezel, bőven van elég adatod. Ha csak a lakossági csomagokból indulok ki, a jelenlegi portfólió mind több netet tartalmaz, többet is használják az ügyfelek. Gondolom a korlátlanság a leterheltségre irányult, ezért is írtam ezeket.

(#72318) Somatom válasza bedibazsa (#72317) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen korlátlan csomag van lakosságiban?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72319) Viktor0610 válasza Somatom (#72318) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Hiper XXL csomag korlátlan. ;]

Samsung Galaxy A54

(#72320) Somatom válasza Viktor0610 (#72319) üzenetére


Somatom
veterán

Ja, hogy 16 ezerért. A HD meg 6 ezer volt. Ennyire romlik a Forint?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72321) Viktor0610 válasza Somatom (#72320) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem. Ez egy másik csomag
Korlátlan netes csomagot kérdeztél, válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#72322) Somatom válasza Viktor0610 (#72321) üzenetére


Somatom
veterán

Világos. Úgy értettem, hogy akkor 6 -ért adta a korlátlan netet, most meg 16 -ért.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72324) tomp válasza bociusz (#72284) üzenetére


tomp
félisten

Most a téren nem vehető a B7! Széna téren már látja a telefon -130dBm-el de ezzel az értékkel nem is csinál vele semmit. Van egy tippem, hogy a B7-et nem a tér felé tervezték hanem a Millenáris Parkhoz.

(#72326) bedibazsa válasza #72445440 (#72325) üzenetére


bedibazsa
senior tag

5520 Ft ;]
Van hasonló, 7990 Ft, 26 éven aluliaknak 5990 Ft. Nagyon sok HD-s ügyféllel találkozom a mai napig, 90%-uk a 100GB közelében sincs. Így is jobb megoldás, mint a többi szolgáltatónál. Van sok dolog, amit aláírok, hogy lehetne jobb, de a Hiper M net nem rossz csomag.

[ Szerkesztve ]

(#72327) sfdrakex válasza Somatom (#72322) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

16 ért nem csak net, hanem minden korlátlan.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72329) Somatom válasza sfdrakex (#72327) üzenetére


Somatom
veterán

Ahha. Szóval akkor ez kerül plusz 10 ezerbe. Nemáááá!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72330) fant0mi válasza bedibazsa (#72326) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem volt data. Mondvan jarom az orszagot, ejjel is, jo lesz streamet, netes tv-t nezni. De hamar rajottem, hogy aludni jobb. :)

(#72331) sfdrakex válasza Somatom (#72329) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Korlátlan beszéd belföldön és euban, korlátlan sms belföldön, korlátlan net belföldön, és 30,5 giga euban. Szerintem lakosságiban nem rossz ez. Nyilván aki nem beszél és smsezik sokat, annak nem éri meg. Bár szerintem az emberek jelentős része el van kb 10 giga nettel is, szóval semmi szükségük korlátlanra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72332) Somatom válasza sfdrakex (#72331) üzenetére


Somatom
veterán

Ahha. Azért nyögött a HD -soktól a háló, mert nem használták ki a korlátlan netet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72335) Somatom válasza #72445440 (#72334) üzenetére


Somatom
veterán

Ha előtte nem azzal fényezték volna magukat, hogy jár nekünk a korlátlanság, miért érnénk be kevesebbel. Aztán megmutatták, hogy szerintük mi jár hatezerért.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72336) sfdrakex válasza Somatom (#72332) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem mindenhol volt gond a HD sok miatt. Akkor volt vele gond ha egy cellában akadt pár torrent huszár vagy olyan felhasználó aki otthoni vezetékes helyett, ezen üzemeltette a hálózatát. Ez lehetett pár százaléka a HDsoknak, egy mobil hálózatot azért nem olyan nehéz megfektetni, kevés felhasználó is elég hozzá.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72337) Somatom válasza sfdrakex (#72336) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor miért kellett kivezetni? A 100GB -on belül maradó többségnek is jó lenne a HD.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72338) sfdrakex válasza Somatom (#72337) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Amiatt a pár gyökér miatt aki komolyan visszaélt vele. Nekem van 4 db Digis simem, saját, feleségem és a 2 nagyobb fiam telójában. Korlátlan net, így a srácok sokszor itthon se wifin vannak, nyomják a youtubeot, netflixet, nekem is megy a youtube, deezer, waze, sokszor frissítek is appokat, töltök is le és 60-70 gigánál még soha egyikünknek se volt nagyobb forgalma. Feleségem bőven 10 giga alatt van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72339) Cyberbeni válasza sfdrakex (#72331) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Túl van árazva a hívás is, de az SMS meg főleg. Van egy csomó szolgáltatás, amivel neten keresztül ugyanazt meg tudod csinálni és csak a netért kell fizetni. Ebben persze benne van, hogy akit hívsz/akinek üzensz, annak is használnia kell azt a szolgáltatást. De ez személyes előfizetés esetén könnyen megoldható, hogy azzal a pár emberrel, akivel sokat beszélsz, megbeszéled, hogy min keresztül kommunikáltok.

Ha mindenképpen sokat akarsz telefonálni/smsezni a szolgáltatón keresztül, akkor flottás ajánlattal bőven jobban jársz.

(#72340) Somatom válasza sfdrakex (#72338) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem láttam a Telenortól olyan indoklást, hogy "néhány renitens torrenthuszár miatt sajnos, ki kell vezessük a HD csomagokat".
Másrészről ez a bevezetéskor nem volt előre borítékolható?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72341) tomp válasza Somatom (#72340) üzenetére


tomp
félisten

A tarifával megnézték, hogy mennyit forgalmaznak az ügyfelek. Az jött ki, hogy több mint 90%-a 100GB alatt forgalmaznak így ott húzták meg a határt. Én is 100GB alatt vagyok így a mostani tarifa megfelelne nekem HA: hűség nélkül adnák max 6ezerért. Már váltanék is. Engem nem a korlátlan adat tart vissza hanem drágábban adnák gyakorlatilag ugyan azt...

(#72342) sfdrakex válasza Cyberbeni (#72339) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Túl van árazva a hívás? Beszélek havi 80 órát, igaz sokszor csak unatkozásból, 12000 a havidíjam, Blue +L csomag, az 2,5 Ft/perc, és akkor a 8 giga net ingyen van. Nem akarok flottát. SMSezni nem igazán szoktam. Azért fizetek ilyen csomagot, hogy ne számítson mennyit beszélek. Havi 12 ezer belefér, mellette 8000 a készülék törlesztőm és 3000 rá a biztosítás. Nem iszom, nem dohányzom, régen csak dohányboltban ott hagytam havi 40-50-60 ezret. Az autóm 12,2 es átlagfogyasztáson áll, volt már 15 felett is. Volt céges telefonom, visszaadtam mikor korlátlan csomagra váltottam.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72343) 4Grider válasza Somatom (#72340) üzenetére


4Grider
nagyúr

Éppen a közelmúltban volt az egyik vezetőjüknek egy elszólása, miszerint a HD csomagok megszüntetésére kényszerültek, mert helyenként túlterhelést okozott. Ha tényleg a 90% nem lépte túl a 100 GB-ot, akkor nem értem, hogy miért is jobb a fix 100 GB. Hacsak a maradék 10% nem TB forgalmakat generált havonta...

(#72344) Somatom válasza tomp (#72341) üzenetére


Somatom
veterán

Erről beszélek. Drágábban adják a kevesebbet, vagy ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72345) Bferibörs válasza tomp (#72341) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ezekszerint a 10% miatt húzták meg a 100 GB határt ( ha jól emlékszem drágábban) ? :F Használtam HD- t egy ideig,nekem nem jött be, sokat vidékezek,nem bírta a laptopot,nem tudom,hogy torrenteztek vele,telóról/ra.🤔

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#72346) clon válasza sfdrakex (#72338) üzenetére


clon
aktív tag

A telenornak egyszerűbb volt kivezetni mint azt a pár ahogyan te nevezted "gyökér" felhasználótól a jelentős adathasználat miatt megvonni a szolgáltatást. Mindenre van apró betű amivel megoldhatják erre pont nem volt. Így a respect a béka koronájától a valaga alá került.
A HD csomag mellesleg nem azért kellett véletlenül mert elkezdték árulni a magyar telenort és fel akarták duzzasztani az előfizetők számát ami miatt többet kérhettek érte volna (mondjuk kicsit visszanyalt mikor nem kellett senkinek így sem, de legalábbis nem akkor és nem úgy ahogyan gondolták).

(#72347) Somatom válasza clon (#72346) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem értem, hogy az új tulaj ezt miért ne kommunikálhatta volna le így, ahogy volt. Számomra sokkal korrektebb és ezáltal szimpatikusabb lett volna, mint ez a gagyi duma a 100GB alatti 90% -ról. Mellesleg, ha a technika elbírja, akkor miért ne érné meg kiszolgálni a maradék 10% -ot is? Pláne úgy, hogy ahhoz nem kell tenni semmit, csak hagyni a HD csomagot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72348) snooze válasza sfdrakex (#72338) üzenetére


snooze
veterán

hmm..ezek szerint te meg a digi kicsi sávszélességét teszed tönkre a négy kártyáddal..😀😀😀😀szép..😀😀

GO Gunners!!!

(#72349) sfdrakex válasza snooze (#72348) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ott teszt van. Ez kell nekik. :DD Egyébként gyerekeimre rászóltam itthon nyomják a Wifit, ne a Digit terheljék.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72350) bedibazsa válasza Somatom (#72347) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nem értelek. Van még HD, ha ennyire fontos, akkor megtartottad a régi csomagot. Akinek drága a mostani portfólió, maradt ebben vagy valami flottában van. Nem szüntette meg a cég, csak nem forgalmazza. Profitorientált cég, ha drágábban is adhat nem korlátlan netet, és veszik, akkor eladja.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.