Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) imyourfriend válasza #40935168 (#8900) üzenetére


imyourfriend
őstag

(#1) xyz: Milyen tükrös vázat és objektívet vegyek kezdőként?

(#2) Eperkutyus válasza xyz (#1) üzenetére: Amíg nincs kezedben a szett, nem írhatsz ide többet. ;]
:DDD

na jó, befejezem. :U

(#8903) hp1950


hp1950
tag

Urak!
D610 NEF-jét mivel lehet megnyitni?

(#8905) mcgoat válasza *Ropi* (#8850) üzenetére


mcgoat
aktív tag

A hét elején még jobb áron volt.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#8906) *Ropi* válasza hp1950 (#8903) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vagy esetleg... ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8907) hp1950 válasza *Ropi* (#8906) üzenetére


hp1950
tag

Köszi Ropi! Ezek közül egyet-kettőt néztem, valószínűleg én voltam láma:-)

(#8912) hp1950 válasza aleister (#8908) üzenetére


hp1950
tag

Hétvégén kereslek. Picit behavaztam melóval.

[ Szerkesztve ]

(#8913) hp1950 válasza Real_Necro (#8910) üzenetére


hp1950
tag

Ha kéritek lesz. Még meleg.

(#8914) *Ropi* válasza hp1950 (#8913) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ne hagyd sokáig szenvedni a Nikonos olvtársakat: már biztosan csepegtetik a nyálukat... ;] ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8917) crey válasza Throme (#8916) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Throme! Jogos volt amit írtál, inkább takarítottam. De most már a reptetős Offot is hagyjuk, menjünk vissza Nikonosba. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#8918) ksanyo


ksanyo
tag

Sziasztok
Van egy ajánlatom vételre, érdekelne a véleményetek, hogy érdemes-e beleugrani.
Nikon D90 4éves 38000 expo
kit obik 18-55, 55-200 szűrővel
állvány
táska
töltő
2 akksi
8gb kártya
162.000ft

(#8919) Graphy válasza crey (#8917) üzenetére


Graphy
aktív tag

Mi történt, hogy eltűnt pár hsz?

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8920) Graphy válasza ksanyo (#8918) üzenetére


Graphy
aktív tag

162 ezer jó magyar forint nekem elsőre kicsit soknak tűnik ezért a szettért. Milyen állvány és táska jár még mellé? Az akkumulátorok eredetiek vagy utángyártott?

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8921) ksanyo válasza Graphy (#8920) üzenetére


ksanyo
tag

ezekről nem igazán van infóm, csak képen láttam, de nekem most nincsenek is ezek a képek meg..

inkább nem írok hülyeséget. de ismerőstől lenne, aki fotós és mióta megvan a d700-a nem használja ezt a szettet

(#8922) Graphy válasza ksanyo (#8921) üzenetére


Graphy
aktív tag

Ezek is nagymértékben meghatározhatják az árat, szóval nem elhanyagolandó tényező. ;)

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8923) ksanyo válasza Graphy (#8922) üzenetére


ksanyo
tag

ÁLLVÁNY

OBI1

OBI2

TASKA 1

TASKA 2

TASKA3

(#8924) imyourfriend válasza ksanyo (#8918) üzenetére


imyourfriend
őstag

162 ezerért én ugyan meg nem venném ezt a szettet. Inkább egy D90+18-105VR után nézz, jobb mint elsőre egy 18-55+55-200.

(#8925) Freddy76 válasza ksanyo (#8923) üzenetére


Freddy76
addikt

Sok. Inkább kevésbé használtan 18-105-tel. Vagy alkudd le 150-re...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8926) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Hol lehet legolcsóbban eredeti 58mm-es objektívsapkát venni? Lehetőleg Nikont szeretnék, de soknak tűnik a 2300 forint. Ha van valakinek otthon felesleges azt megvenném. :R

(#8927) MC Pite


MC Pite
veterán

Az nincs, kupak van ha kell vkinek.
Ebayt nézted?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8928) M_o_g_y_i válasza *Ropi* (#8850) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:N

57,4K a jó ár! ;)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8929) deja vu válasza M_o_g_y_i (#8928) üzenetére


deja vu
addikt

Múltkor még 60 ezer volt, vagy rosszul láttam, de ennyiért a boltra rohad az a 2709.

oaziscomputer 56,5k "Esztétikailag nagyon szép állapotban vannak, ajándék pixelgarancia és kalibrálás természetesen jár hozzájuk."

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#8930) Andrew31 válasza r3dsnake (#8862) üzenetére


Andrew31
senior tag

Lehet, hogy már késő, de én pedig tőle vettem.
Amikor kibontottam (munkahelyen), kicsit ideg lettem, hogy nem olyan, mint az eredeti (legalábbis ez alapján), nem más színű, mint a videóban, de pl. nincs a hátulján a márka.
Mikor hazaértem és kivettem a gépből a 16GB-osat, megnyugodtam, mert azonosak voltak külsőre. (az Atrworkben vettem, a géppel együtt) Szóval ha hamisítvány, akkor az, de a boltban is ezt kapom, 2-3x ennyiért...
Sebességben azonosak, lemértem (1db 45MB/s 16GB volt és most vetem 2db 32GB-osat)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8931) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Kicsit off, de hol lehet a legjobb ár/érték arányban Nikon felszereléseket bérelni Budapesten? Jöhet több tipp is, hogy lehessen válogatni. Köszi! :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#8932) Andrew31 válasza Peethy (#8931) üzenetére


Andrew31
senior tag

Az Artworköt nézd meg, aztán ahhoz viszonyíthatsz majd, többet nem ismerek! :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8933) fireproof


fireproof
őstag

Üdv srácok!
Nem használt valami Samyang 8mm-es objektívet D7000-es géppel? Vagy hasonló vázzal + ezzel az optikával nem lövöldözött valaki? Sajnos az ismeretségi körömben senkinek sincs ilyen optikája így maradt a tesztképek kunyerálgatása. :DDD Lehet hogy később beneveznék egyre és kíváncsi lennék D7000-el 8 milin milyeneket lehet lőni. :R

(#8934) nesa válasza fireproof (#8933) üzenetére


nesa
veterán

En csak canon gepen probaltam gyakorlatilag egyszer betekered vegtelenre 1 fe rekeszelsz rajta es korbe is tekerheted szigszallagal Kb ennyi, mas kerdes hogy kell-e neked halszem ill hogy befog-e valni.

(#8935) fireproof válasza nesa (#8934) üzenetére


fireproof
őstag

Kelleni nem kell de jó szórakozás és ráizgultam (meg mindig is tetszettek) az ilyen típusú képek.

(#8936) Peethy válasza fireproof (#8933) üzenetére


Peethy
őstag

Én használtam, D90-en és D7000-en is. Igazából mindegy, hogy milyen gépen nézed, ugyanazt fogod látni D70-en és D7000-en is kb. :) Amit nesa írt, nem teljesen igaz, egyrészt mert nem végtelenre, hanem a hiperfokális távolságra kell tekerni (itt ha jól emlékszem olyan 1,5 méterre tekerve használtam), másrészt közelebbi dolgok fotózásánál még f/8-f/11-en is látszik, hogy 1 méteren vagy végtelenen van a fókusz.

Egy rektilineárissal szerintem jobban jársz, Sigma 10-20 vagy Tokina 12-24 85-95 körül megy használtan, míg a samyang is 65-70be kerül. Ha konkrétan halszemet keresel játszani, akkor persze ne vedd figyelembe amit írtam :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#8937) imyourfriend válasza MC Pite (#8927) üzenetére


imyourfriend
őstag

50-esnek elhagytam első sapkáját, most találtam egyet 700+pk-ért. :)

(#8934) nesa: Nem értek vele teljesen egyet, ha csak MF van számomra az szenvedés volt a halszemnél. Igaz 10,5ös nikkort használtam de sötétben és közeli képeken nehéz volt vele fókuszt találni. Márpedig a közelpontja ~2-3cm az objektív frontlencséjétől számítva. Igaz AF itt nem létfontosság de jó ha van. :)

[ Szerkesztve ]

(#8938) mcgoat válasza deja vu (#8853) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Nincs benne semmi furcsa. Egy használt PC-s nagykerből hoztuk mi is és a többiek is.
Sokat eladtunk belőle, csak fotósoknak. Mindenki örül neki, mint majom a farkának. A minap valaki azt írta miután megkapta a monitort, hogy szerinte ez egy percet sem ment. Én ilyet nem mondok. Használt és nem tudom, hogy mennyit mentek. És a felbontás sem kicsi. Az én gépem sajnos nem is tudja kihasználni ezt a max felbontást.
Aki szeretne ilyen monitort, az még kap belőle érkezik holnap 2 db . Sajnos már csak annyi jutott. kb 300db volt a nagykereskedőnél.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#8939) deja vu válasza mcgoat (#8938) üzenetére


deja vu
addikt

Jó csak az oázis majd 20 ezerrel olcsóbban adja pixelgaranciával és kalibrálással. Nagyon sok boltban láttam ezt a monitort, de a 60 ezer volt ezidáig a legdrágább ár amit láttam.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#8940) nesa


nesa
veterán

Rendeltem egy Lens pent kinabol azt ma irt a kinai hogy a vamosok visszakuldtek,jart mar igy valaki?
Gondolom a szakerto vamos kameras tollnak nezte :(((

(#8941) Andrew31 válasza nesa (#8940) üzenetére


Andrew31
senior tag

Oo Hát, szerencsére még nem. Lens pen, mit kereshet a lencse a tollon? Jó, hogy nem jelentettek fel kémcucc rendelése miatt!

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8942) JohnyBlue válasza nesa (#8940) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Amúgy mostanában ezt csinálják. Az hogy valami laza 1 hónapra érkezik meg az még bőven jó :( Főnökömnek telefontok 3 hét óóó bőven gyorsan jött!

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#8943) nesa válasza JohnyBlue (#8942) üzenetére


nesa
veterán

2db ot rendeltem egy olcsobbat meg egy dragabbat, az olcso 2 het alatt itt volt.
Tudom volt par eve ez a baromsag,amit majd minden sarkon lehet kapni...

[ Szerkesztve ]

(#8944) Mercutio_ válasza JohnyBlue (#8942) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem 1 hónap nem volt elég, hogy ideérjen :(((

Meg most van ez az akkuk miatti mizéria is, szerencsére mostanság nem törtem a fejem mobilcserén ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8945) Andrew31


Andrew31
senior tag

Még nyáron nem volt ez, legalábbis nekem nem, de most, szeptember október óta lassan jön meg minden - kivéve EU-ból, de az más tészta. Egy rohadt fordítógyűrűre várok egy hónapja, már biciklivel is megjártam volna. Mondjuk várni még mindig kényelmesebb... :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8946) forceberg válasza Andrew31 (#8945) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem egy obi kupak maradt el. Ugyanattól rendeltem más méretben 1 hónappal előtte, az pár hét alatt megjött, aztán a másik már nem...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8948) Digger


Digger
senior tag

Ma bizonyosságot szereztem arról, hogy nem lehet olyan nagy okosság egy fotóból kinyerni az expozíciószámot, nem muszáj netre töltögetni a fotót ehhez! Kicsit utánanéztem az EXIF adatok működésének és így jutottam el az exiftool nevű parancssoros programhoz. Eszméletlen mennyiségű adat van az elkészült képekhez ragasztott exif infóban! Gondolom sokaknak nem mond ez újat, de ez egy ilyen kezdőnek mint én, mégis a meglepetés erejével hatott!
Nekem egy D90 gépem van és a saját képeim exif adatait vizsgálgattam és gyakorlatilag a fényképezőgép összes beállítását, érvényben levő opcióit, mindent megtaláltam az adatok között! Az összes a kép készítésekor érvényben levő beállítás mellett még azt is, hogy a kijelző hány másodperc múlva kapcsol ki, vagy, hogy mikor kapcsoltam be a gépet másodperc pontossággal és mikor lőttem a képet, szintén másodperc pontossággal! A processzort tartalmazó objektívek minden adata is szerepel a pillanatnyi tárgy és fókusztávolsággal, blendeállással, stb. együtt!

Olvastam olyan megoldásról is, hogy a fotóstúra alatt bekapcsolt gps tracker felhasználásával utólag kitöltik az exif adatok GPS pozícióra vonatkozó részeit is. Ehhez a tracker óráját pontosan összehangolják a fényképezőgép órájával és az adatokat összefésülik egy megfelelő programmal.

(#8949) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
USAban vásárolt nikonn váz garanciáját lehet valahogy itthon érvényesíteni, vagy kiterjeszteni?
nem tudom van e "worldwide" a nikonnál.

(#8950) aleister válasza Hooper (#8949) üzenetére


aleister
veterán

Tudtommal az első év Worldwide, minden további már az adott leányvállalat bulija. Legalábbis anno a svájci Nikonnál így volt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.