Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) L4mie válasza Real_Necro (#8050) üzenetére


L4mie
veterán

ez se csóró srác :D vezérlőszoba etc. huh az anyja :D

amúgy nagyon jó kis képei vannak :C

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8052) A Zéé


A Zéé
addikt

most látszik, hogy mennyire olvassátok, amit én írok :B :( az előbb én is őt linkeltem

Just a simple Lineman...

(#8053) m3ss válasza Real_Necro (#8050) üzenetére


m3ss
veterán

hmm f@szak a kepei. mondjuk utazasi kepeket neztem csak. igy kell "turistafotozni" :K
el is kellene utazni valahova igy a kepeket nezegetve... :B

szerk: lehet o nem hobbifotos? mert ahhoz tul jok a kepei :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8054) L4mie válasza A Zéé (#8052) üzenetére


L4mie
veterán

:B amúgy van egy csomó 1000D-s képe is, ahogy néztem,

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8055) #31757056 válasza Real_Necro (#8050) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem sokat toltott itt kozottunk, van kemeny 21 hozzaszolasa... :)

(#8056) Fecniii válasza MC Pite (#8032) üzenetére


Fecniii
tag

Ezt elmentettem magamnak, nagyon tetszik. Nekem egy Vanguard állványom van abból is egy olcsóbb, de relatíve nagyobb teherbírású, de nagyon nem szeretem, erősen gondolkodok hogy eladom és ez az állvány elég jó lenne ezért az árért.

szerk: Privátban ha nem gond leírnád miért pont ezt választottad? Milyen géphez vetted? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8057) imyourfriend válasza MC Pite (#8032) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ideje utánanéznem nekem is egy ilyen állványnak, köszönöm a tippet. :Y :R

(#8058) Real_Necro válasza A Zéé (#8052) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez azért van mert "600D" linkre nem kattintunk Nikon topicban. :DDD ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8059) L4mie válasza Real_Necro (#8058) üzenetére


L4mie
veterán

:)) :C

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8060) aleister válasza MC Pite (#8032) üzenetére


aleister
veterán

A lábait ennek, hogy lehet rögzíteni, kioldani? Azokat a kis pöttyöket kell benyomni? Ez számomra elég tré megoldásnak tűnik. Mennyire látod időtállónak?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8061) MC Pite


MC Pite
veterán

Állvány: szokás szerint hetekig állványteszteket olvastam, webshopokart túrtam.
Miért ez lett? Masszív, nagyon kicsire összecsukható úgy hogy hogy elég nagyra nyitható, mindez nagyon gyorsan, jó teherbírással, kis súllyal.
Fordítható középoszlop király makrónál, monopodnak használható gömbfejjel vagy nélküle, végre bélelt a szütyője hogy ne kelljen féltenem.

Sok állványnál láttam ezt a lábrögzítést, masszívnak is tűnik, nem tartok tőle. Kapsz imbuszt hogy ízlés szerinti erőszükséglettel mozogjanak a lábak, plusz biztosító van a gyorscseretalpnál hogy nehezen csússzon ki véletlen, szerszám/érme nélkül(!) felrakható a talp, ami jól is tapad, és elég nagy a vágás az alján hogy 2cm-es tartományban bárhova rögzítsük.

30-40ezerig nézegettem állványokat, de mindnek volt valami baja. Ennek meg 17.000ért számomra semmi hibája, sőt gömbfej nélkül is piszok jó ár lenne érte.

Nézegessétek webshopokban mik vannak, hasonlítsatok, aztán szürjétek le milyen, vagy kérdezzetek ha van még vmi.
Lehet csinálok video reviewot, még nem találtam a múltkor csak a tesóiról.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8062) Real_Necro válasza MC Pite (#8061) üzenetére


Real_Necro
veterán

Arra kíváncsi lennék milyen "baja" volt a 30-40ezres állványoknak.Persze leginkább itt megtárgyalva: [link]

Nekem 36 körül volt fej nélkül egy Manfrotto 055xprob. Teljesen meg vagyok vele elégedve . :K

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8063) MC Pite válasza Real_Necro (#8062) üzenetére


MC Pite
veterán

Ment a válasz: [link] Őszintén, ha ingyen letennéd elém a két állványt, gömbfejjel együtt, én ezt kérném :B Különbözőek az igényeink, vagy más tetszik :R

Ezért lehet hogy seggberúgnak a modok :DDD : [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8064) Peethy válasza r3dsnake (#8036) üzenetére


Peethy
őstag

Lehet, hogy hülyeség, de negyvenezerből hamarabb vennék itthon használt Nikon SB6oo-at (bocs, új gépem van, és átállTva magyarra a billentyűzetet nincs nulla :D), mint egy kínai vakut. Mondom ezt úgy, hogy jelenleg is három Yongnuo vakut nyúzok és korábban is volt kettő. Ameddig faék egyszerűségű, manuális vezérlésű a gép, addig megbízhatóan tudnak működni, ha mindenféle TTL-t beleraknak, akkor számomra kérdéses a megbízhatóság. Erről viszont inkább az tud tapasztalatot mondani, aki már használt tőlük TTL-es cuccot is. Ha manuálissal is kibékülsz, akkor a Yn-56o II jó választás lehet, kb. harmadáron.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#8065) TayRol


TayRol
veterán

megéri a d7100 a 70e ft-os felárat a d7k-hoz képest?

(#8066) Real_Necro válasza TayRol (#8065) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem árban meg, de kérdés kapsz e annyival többet. :) Ellenben te nem milcesedsz? :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8067) aleister válasza TayRol (#8065) üzenetére


aleister
veterán

Ha csak azt nézem, hogy a D7k egy istenkirály váz, és az egyetlen baja a fókusz anomália, és ha ezt valóban javították a D7100-ben, akkor igen.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8068) *Ropi* válasza lyunior (#8026) üzenetére


*Ropi*
félisten

"IYF: Sajnos ez még nem olyan mint a Fiat 500, hogy te válogatod össze, hogy neked mi kell a vázba.
Pedig nem rossz ötlet. Modul jellegű DSLR. Innen egy szenzor, onnan egy AF. :D
Add be újításnak. Lehet, hogy valaki ráharap... :K"

Már létezik koncepció szintű moduláris fényképezőgép, csak még a "ráharapás" nem nagyon jött össze... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8069) TayRol válasza Real_Necro (#8066) üzenetére


TayRol
veterán

En most tajekozodom.:) Az AA filter elhagyasa erdekel, illetve a fokusz javitasa.

(#8070) Sequoyah válasza *Ropi* (#8068) üzenetére


Sequoyah
tag

Ha most létező gépekből válogatnánk össze az olcsón jó dolgokat, féláron kapnánk egy d4-et:)

(#8071) imyourfriend válasza *Ropi* (#8068) üzenetére


imyourfriend
őstag

Pedig ideje lenne már megvalósítani. Modurálisan szerintem kevesebb el nem adott gép lenne, ráadásul úgy rendeled meg ahogyan szeretnéd a gyártótól, ő meg legyártja aztán elküldi neked a portékát. Vagy összeszerelő műhelyt létesít az adott régióban, lehet ez 3-4 ország összekapcsolva vagy ilyesmi. Esetleg jópénzért cserélhető lenne benne ha jön újítás, meg ilyesmi. Bizonyára ez benne van a jövő terveibe, én inkább képelek minthogy beadjam. ;) Valami hasonlót gondolok mint ami az autóiparban elindult, csak ott felszereltség névvel van ellátva.

[ Szerkesztve ]

(#8072) A Zéé válasza imyourfriend (#8071) üzenetére


A Zéé
addikt

a Ricoh GRX egy gyenge próbálkozás volt valami hasonlóra, de nem lett átütő siker az se.

Just a simple Lineman...

(#8073) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Elég nyomott ára lett a D3100 + 18-55 VR KIT-nek is.

(#8074) MC Pite válasza Peethy (#8064) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem nagyon bejött a YN468II, a gyors újratöltést és a piszok jó af segédfényt emelném ki. Masszívnak tűnik, meg slaveként akár nappal is jó - mást nem próbáltam tőlük.

Más: ma már csak a váz van meg, pár nap alatt el vittek szinte mindent...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8075) m3ss válasza aleister (#8067) üzenetére


m3ss
veterán

milyen fokusz problemak? az hogy 35 1.8g-vel problemas? vagy mas is van?

468II-tol annyira nem vagyok elajulva ttl-ben. bar itt nem tudom a vazon mennyi mulik...meg mennyire szereti ha softboxban vagy fenyformalora villantok...de nem annyira megbizhato. 568 ex-et hasznal vki nikonra? jo?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8076) szarkad333 válasza m3ss (#8075) üzenetére


szarkad333
tag

nekem 568am van d7000el hasznalom teljesen meg vagyok vele elégedve...ha van valami konkrét kérdés szivesen válaszolok rá :D

Szarkadavid.hu

(#8077) forceberg válasza #40935168 (#8028) üzenetére


forceberg
veterán

Az e heti kiruccanás végén elnézést kértünk a szállodától a szobában maradt kosz miatt...
+ azóta a farmer is kettőt került már a mosógépben :))
De majd kárpótol jó néhány kép a 150-essel!

(#8030) Real_Necro: még az LV-t sem érzem elég gyorsnak, nemhogy még egy plusz géppel összekötve. Laptoppal próbáltam, nem jött be.
Nadrág: én farmer párti vagyok túrákra is, de jó lenne valami olyan farmernadrág, ami csak a térdelő környékén + a szár alsó 15-20 centijén vízálló! A full műszálas gatyák nem érdekelnek.

(#8034) Freddy76: sok múlik a képek feldolgozásán + a fotóson. Madgie meg jól tolja ám! :K
Ez ha jól emlékszem d7k ISO3k2: [link]

(#8064) Peethy: én is az SB-600 mellett döntöttem. Remek cucc, jó áron! A fehér kihúzható lapka hiányozhat egyeseknek belőle, de én rögtön csináltam rá egyet(amit úgyse veszek elő sose), de úgyis softboxot teszek rá.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8078) forceberg


forceberg
veterán

A nikonos kérdés: aki használ tükrözve SD kártyát, az ha a vázon töröl képet, akkor azt nála is csak az 1. slotban lévő kártyáról törli a váz?

Helyben szoktam rögtön törölni az első ránézésre is xar(fókusz-bemozdult stb.) képeket.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8079) Graphy válasza forceberg (#8078) üzenetére


Graphy
aktív tag

Nekem is csak az első slotban lévő sd kártyáról törli.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8080) dabgergo válasza forceberg (#8078) üzenetére


dabgergo
őstag

Nálam is és ez eléggé idegesít is:( De nem hiszem h van rá vmi megoldás.

(#8081) Real_Necro válasza forceberg (#8077) üzenetére


Real_Necro
veterán

Strech anyagú farmer (ne értsd félre, nem testhez álló :D ), vagy pl Decathlonban van olyan túragatyó, aminek a szára 2 részletben lecsatolható, így lehet belőle 3/4 vagy rövidgatya. A lábszár rész hosszában is cipzározható, így cipőből sem kell kibújni. Nekem is van ilyenem. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8082) f.lorand válasza Real_Necro (#8050) üzenetére


f.lorand
senior tag

Ha van konkrét kérdés, szívesen válaszolok.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8083) forceberg válasza Real_Necro (#8081) üzenetére


forceberg
veterán

De azok a túragatyák műszálasak, nem? Régebben nézegettem őket szerintem.
A farmerban bízok anyagilag, mert az jó erős, nehezen szakad ki.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8084) TayRol


TayRol
veterán

akinek D7100-asa van az tudna valamit nyilatkozni, hogy a topicban olvasható D7000-es af problémák megoldódtak-e? vagy pl. a 35-ös fix obival jól műkodik?

(#8085) Sequoyah válasza TayRol (#8084) üzenetére


Sequoyah
tag

Igen, igen

(#8086) TayRol válasza Sequoyah (#8085) üzenetére


TayRol
veterán

köszi, ez gyors volt!

zsír, ennek örülök.

(#8087) forceberg válasza TayRol (#8086) üzenetére


forceberg
veterán

LOL! Má' megin' Nyikony?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8088) TayRol válasza forceberg (#8087) üzenetére


TayRol
veterán

Bazz, már érdeklődni sem lehet? :D

(#8089) forceberg válasza TayRol (#8088) üzenetére


forceberg
veterán

Tudod jól, hogy itt mindig otthonra találsz, bármerre is kóricálsz el időnként :) :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8090) TayRol válasza forceberg (#8089) üzenetére


TayRol
veterán

Olyan vagyok mint a rossz pénz: nem veszek el. De még elég drága szóval tényleg csak érdeklődöm.

(#8091) Real_Necro válasza TayRol (#8090) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mindig így kezdődik... :DDD ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8092) aleister válasza m3ss (#8075) üzenetére


aleister
veterán

Ha jól emlékszem a Nikkor 16-85-tel voltak még problémái. Anno írtam erről privátot.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8093) MC Pite válasza forceberg (#8083) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem akarok beleugatni, de (jó) sport/túraruhát ezekszerint még nem próbáltál. Én azóta bánom hogy utcai viseletnek nem illdomos használni.
2013at írunk, 5000 éve legalább konkrét ruhatipusokban járkálunk, technikában über fejlesztéseket tolunk... Eközben vackot öltünk magunkra. A vacak áráért, vagy picivel többért erős és/vagy rugalmas, jól szellőző, jól mosható ruhákat kapni amikben sokkal komfortosabban érzi magát az ember - olykor 4-5 termikus zónára osztva, külön ffi, külön női modellek. Ahol hőt termelsz, szellőzik, ahol kell nyúlik, ahol kell hőszigetel, ahol kell elvezeti a nedvességet - és mondjuk még csak egy trikóról van csak szó.

Hogy miért maradnak ezek a technikák a sportruházatoknál, miért nem kellemesebbek ezzel is a hétköznapjaink? Én komolyan nem vágom :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8094) Kleroo válasza MC Pite (#8093) üzenetére


Kleroo
veterán

Pont azért, amiért bármi más sem.
Az emberiség nagy része kb tojik mindenre. Gürcöl,és elégedett,hogy az adott napot túlélte, jöhet a következő.
Nem hogy a ruha a probléma....a legtöbben táplálkozni sem hajlandóak egészségesen..... nincs is nagyon rá igény.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8095) Larry303 válasza aleister (#8092) üzenetére


Larry303
addikt

sajnos meg tudom erősíteni

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8096) forceberg válasza MC Pite (#8093) üzenetére


forceberg
veterán

Ne vackozd le a kedvenc farmereim, amikben már a drágákról is leszoktam, mert jó néhány noname is kiváló minőségű.
Mivel nem az Everestre készülök, így nekem mindenhová megteszik a farmerek nadrágnak.
A -15-től +35-ig mindig farmerban túrázok, nekem ez jött be. Pont.
Nem is hiányzik más, sőt lehet, hogy egy farmert fogok magamnak megcsináltatni, vízálló térdlappal + 20cm-es alsó vízálló szárral. Akkor majd már kamásli sem kell...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8097) Andrew31


Andrew31
senior tag

Hello, mindenki!

Nagy az én bajom. A D7100-amon nem megy az AF segédfény... (a rácsatolt vakun sem) Szokás ennek meghibásodni? Vagy milyen esetekben nem mehet?

Már reseteltem a beállításaimat, akkut cseréltem (utángyártott volt benne ma), kivettem az aksit kicsit, hátha "felejt", de semmi... :F

Valakinek ötlet?

Próbálkozom még azért.

Köszönöm. :R

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8098) Kleroo válasza Andrew31 (#8097) üzenetére


Kleroo
veterán

AF-C esetén nem megy. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8099) Andrew31 válasza Kleroo (#8098) üzenetére


Andrew31
senior tag

Abban nem, de semmilyen! módban sem ment ma este. :F

Most bekapcsoltam megint, Auto (mindkettő), Effect, Scene módokban megy :)

Ennyire rosszul emlékszem, úgy rémlik minden módban mennie kellene. :D De mondom, semmilyenben nem ment az este, azt hittem, földhöz verem (és múltkor volt némi afférom, így volt okom a gyanakvásra, hogy meghalt valami...)

Most imádkozom, hogy reggel is menjen majd, meg később is.

:R

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8100) M_o_g_y_i válasza Andrew31 (#8099) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Menuben (a7-es menupont d7k-n) nincs letiltva veletlenul? :F

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.