Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) #74459392


#74459392
törölt tag

Welcome home, 85 1.8g :))

fél napja van meg, egy-két kép vele ma reggelről, akit érdekel:
d3100

f/2.2

f/4

f/1.8

(#8252) sarasota123 válasza #74459392 (#8251) üzenetére


sarasota123
aktív tag

hat, turhetoen rajzol :DDD

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#8253) Larry303 válasza #74459392 (#8251) üzenetére


Larry303
addikt

szép a rajza, grat hozzá!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8254) Gulyopapa válasza #74459392 (#8251) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Gyönyörű rajza van. Grat hozzá !

Más: D7100 FW frissítés, de nincs kártya olvasóm ...
Hogyan ... ?
Egyszerűen nem tudom rámásolni a kártyára az új FW-t ...

(#8255) Andrew31 válasza Gulyopapa (#8254) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nem engedi átmásolni a gyári kábellel? :s

Azért nem árt néha egy olvasó. :D
Transcend RDF5, kicsi és USB 3.0-s (de ha csak 2.0-d van, akkor sem rossz, 27MB/s :) )

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8256) Gulyopapa válasza Andrew31 (#8255) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem tudtam.
Tudom hogy ezek filléres dolgok de épp nincs most kéznél ...

(#8257) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#8256) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Olyan mód nincs amivel windows-ban könyvtárként látom a gépet ?

(#8258) Andrew31 válasza Gulyopapa (#8257) üzenetére


Andrew31
senior tag

Hát, sztem itt nincsenek módok, még így is nehézkes a kártyakezelése (vagyis hát nem arra van kitalálva, hogy pl. egyszerre zaklasd a 2 kártyát benne)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8259) Gulyopapa válasza Andrew31 (#8258) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Akkor veszek egy tetves kártya olvasót :DD
Amúgy nem hoz túl sok újdonságot a 7100-hoz az update ...

(#8260) Szatura válasza Gulyopapa (#8259) üzenetére


Szatura
tag

Sziasztok
Mi a D60 ma kapható utódja, ami gondolom tartogat újításokat?
Mivel a gép 2008 év végi vásárlás, 22.000.expos, gondoltam fiatalítok,de mivel nem vagyok nagy mágus így gondoltam lecserélem egy komolyabb bridge gépre, de félek szitkozódnék, így lehet maradok dslr-nél.
Amúgy mennyit tud expoban általában egy d60? láttam 50.000.expós gépet is

(#8261) forceberg válasza Szatura (#8260) üzenetére


forceberg
veterán

A D60-ra nincs megadva tesztelt zár élettartam. De a 22e még nem túl sok, azért 40-50-ig illik elmennie, hacsak nem üt be a ménkű!
Nem írtál keretet és hogy újat vagy használtat szeretnél venni? Bár, ha 22e expós gépet lecserélnél, akkor azért valószínű, hogy inkább újban gondolkodsz.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8262) Szatura válasza forceberg (#8261) üzenetére


Szatura
tag

100ezer környéke, új vagy újszerű kevés expos gépre gondoltam, amit eddig nézegettem D3200 vagy D5100, de meghalgatnék minden alternatívát.

[ Szerkesztve ]

(#8263) forceberg válasza Szatura (#8262) üzenetére


forceberg
veterán

A D5100 remek választás lehet.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8264) MC Pite válasza Szatura (#8262) üzenetére


MC Pite
veterán

Válasz itt.
Röviden D5100 v X10/20.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8265) Freddy76 válasza MC Pite (#8264) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem teljesen értem, hogy a d60 után, a d5100 mellett, a nikon dslr topikban miként merült fel éppen a fuji x10-20, és nem pl. a Canon 600d, valamelyik milc, vagy éppen egy pana-oly-sony akármi csúcskompakt/bridge (leszámítva persze azt, hogy láthatóan fujifan lettél)...

Szatura: szerintem is d5100 lenne a jó döntés, csak gyorsan, amíg van. Tudtommal már nem gyártják, és elképzelhető, hogy a meglévő készlet karácsony előtt kifut.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8266) forceberg válasza MC Pite (#8264) üzenetére


forceberg
veterán

Te politikus vagy, hogy mindenkire ezt erőlteted? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8267) MC Pite válasza forceberg (#8266) üzenetére


MC Pite
veterán

Persze :DDD

Feltételezve kitobit és nem túl sok használatot és hogy csak a kor miatt cserélne, ezt a szintet kisebb testben, kényelmesebb/gyorsabb használattal megkaphatja. Mert nem azért akar cserélni hogy... mittomén miért.
Szted (vagy Freddy ebben többet tud) kitobis szettet nem ér simán el?
Ennyiből szoktam említeni, mert kiesik a pakliból általában, és több ismerősöm aki belépő tükrösre vagy belépő tükrösről váltott, nagyon megtetszett neki a gép, jobban mint a következő belépő tükrös. Ha meg nem tetszik a kérdezőnek, ignorálja, arra írtam az 5100at. :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8268) Szatura válasza forceberg (#8266) üzenetére


Szatura
tag

Nem baj az, hogy más irányba terel, megmondom a frankót a mai napig bridge gépeket nézegettem, de szigorúan szuperzoom, viszont nem találok kedvemre valót (vagy drága) , illetve félek hogy bármennyire csúcs,dslr után "köpködnék"

(#8269) m3ss válasza forceberg (#8266) üzenetére


m3ss
veterán

szolni kene a fujinak, hogy mi folyik itt. pite olyan reklamot general nekik hogy sztem ingyen megkapna az osszes fuji altala gyartott cuccot :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8270) Szatura válasza MC Pite (#8267) üzenetére


Szatura
tag

Kitobi mellett van egy két apróságom nikonhoz ami jól jöhet egy újabb gép esetében, de minden eladható persze, viszont az általad említett gép valahogy nem tetszik, ha kompakt csak szuperzoom

(#8271) Real_Necro válasza m3ss (#8269) üzenetére


Real_Necro
veterán

Inkább egy modinak, hogy gyomláljon vissza párszáz offolást fuji milc témában a Nikon DSLR topicban... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8272) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Sziasztok,

Nikon D5100-hez kellene valami "olcso" makro obi. Nyomtatott aramkorok fotozasahoz.
Hasznalt tokeletesen megfelelne. Mit ajanlanatok?

"Later Nerd!"

(#8273) #40935168 válasza Dr.Burn (#8272) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mennyire olcsó ?

(#8274) jjeahh


jjeahh
nagyúr

szerintem fölösleges váltanod, főleg, ha nem vagy nagy mágus, 22e expó az nem sok, sztem minimum még egy ennyi simán belemehet...vagy elégedetlen vagy valamivel?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8275) Dr.Burn válasza #40935168 (#8273) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Nem tudom, hogy a $100-200 nagyon olcso, vagy belefer mar par makro obi.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#8276) MC Pite válasza Dr.Burn (#8275) üzenetére


MC Pite
veterán

CPU-s közgyűrű? Vagy messziről szeretnéd? (Tamron 90est szoktam olvasni, majd megmondják mennyire jó erre a célra)

Szatura: Én láttam a bridge-s mondatot is, csak a többiek nem ;]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8277) Szatura válasza jjeahh (#8274) üzenetére


Szatura
tag

A gép maximálisan kiszolgál, illetve ki sem használom, 90szálékban automata módban fényképezek így még sok is.
Mondjuk úgy kihasználatlanság miatt bridge gépre akartam váltani, nikont hirdetgettem, úgy néz ki van egy vevőm 60ezer forintért, úgy gondolom ennyiért oda kellene adjam, és ha nem találok bridge gépet legalább fiatalítani egy másik dslr-re.
Van még egy 55-200 obim,táska,távkioldó,állvány,ezért gondoltam egy újabb nikonra

(#8278) #40935168 válasza Dr.Burn (#8275) üzenetére


#40935168
törölt tag

Tamron 90-es fincsi rajz, pöpec üveg és ilyen célra tökéletes, vagy Sigma 105-ösök.. de egy 90-es Tami épp van itt az aprón, csekkold le akár. Ha belefér (több, mint 200, de nem egy horror).

(#8279) jjeahh válasza Szatura (#8277) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egy bridge-ben sokkal kisebb szenzor van, a képminőség legtöbb esetben rosszabb, kevés fényben való kattogtatás szinte lehetetlen, ha ez nem zavar, akkor válts nyugodtan...sztem neked előrelépést csak egy olyan gép jelentene, ami autó módban szép jpg-ket köpköd, kisebb, könnyebb, max az obija nagyobb átfogású, attól függ, milyen témára kattogsz legtöbbet

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8280) Freddy76 válasza jjeahh (#8279) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem akarok sem offolni, sem igazolni Pitét, de szerintem az x20 hozza bőven a d60 képminőségét, iso-ban, zajban, mindenben. Sőt, megkockáztatom, egy d3100+kitobi szettel is felveszi a versenyt, és pöpec jpg-ket dob. A d5100 azért már más liga.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8281) Dr.Burn válasza MC Pite (#8276) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Koszi, Tamront ajanlotta Eperkutyus is.

Eperkutyus: Koszi. Azt hiszem a Tamron jo lesz.

:R

"Later Nerd!"

(#8282) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Melyik telét vennétek meg a 3 közül, esetleg ebben a kategóriában milyen más alternatívákat javasoltok?

NIKON Nikkor AF-S 55-300 mm f/4.5-5.6 G ED VR DX
NIKON Nikkor AF-S 18-300 mm f/3.5-5.6 DX G VR IF-ED
NIKON ED-AF 80-200 mm F2.8

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8283) MC Pite válasza Vikthor (#8282) üzenetére


MC Pite
veterán

NIKON ED-AF 80-200 mm F2.8
Nem ismerem, de legalább fényerős a többiekkel szemben.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8284) #40935168 válasza MC Pite (#8283) üzenetére


#40935168
törölt tag

Öregek. Ha jó példányt fogsz ki, jó (bár nekem nagyon kontrasztszegény volt, amit teszteltem). A leharcolt darabok betegágyak..

(#8285) Kleroo válasza Vikthor (#8282) üzenetére


Kleroo
veterán

1. : Korrekt tele jó áron (kitobi)
2. : Drága gigászi átfogású zoom, bridge-kórosoknak (kitobi)
3. : Igencsak régi fényerős pro tele

Tehát sok közük nincs egymáshoz, azon kívül, hogy azonos gyútávú képek is készíthetőek vele.
Azt kéne eldönteni mit akarsz. Ha csak kell valami tele tartományra, akkor egy 55-200VR már szánalmasan olcsón megkapható, pedig remek kis obi. Ha kell az ekv 450 az ekv 300 helyet, akkor mehet az 55-300VR.
Ha bridge-kóros vagy, :D akkor inkább a 18-200, az legalább jó is, és normális áron van használtan.

Ha fényerős, pro tele kell konkrét feladatra, akkor Sigma 70-200 a barátod. Olcsó, és jó. (van fent egy indexen remek áron, szemeztem is vele bizonyos okokból)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8286) crey válasza Kleroo (#8285) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Vagy akár a Tami 70-200/2.8. Szerintem olcsóbb mint a Sigma. Jó, nincs benne stabi, de szép a rajza.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#8287) Kleroo válasza crey (#8286) üzenetére


Kleroo
veterán

ÁÁÁ! Nem ajánlok ilyen drága obit.
Ami nekem is van, hogy pontosítsak:
Első szériás 70-200 (nem macro, nem DG, nem OS, és van még rekeszállító gyűrűje)
105e FT indexen egy maku példány. Nincs ellenfele. :)
A Tami képe lehet hogy (még)jobb, de AF-ben biztosan elvérzik, és az inkább 150+ ezer.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8288) crey válasza Kleroo (#8287) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Igazad van, én már a második szériás Sigmával hasonlítgattam (btw. jogos, AF-ben elvérzik a Tami).
Ha már itt tartunk, mi van a jó öreg 70-300 Tamival, az egész Nikon topic egyöntetű véleménye szerint a legjobb zoom optika 100e körül? - persze újonnan :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#8289) pulcinello válasza Vikthor (#8282) üzenetére


pulcinello
csendes tag

Hali!

Szia. Nekem van Nikon 80-200/2.8 egy-gyűrűs, és kétgyűrűs egyaránt. És bár magam alatt vágom ezzel a fát (mert eladó a kétgyűrűsöm), de az egy-gyűrűs már 2.8-on penge, míg a kétgyűrűs ott még elvérzik. Ráadásul a régebbit megkapod 100.000 körül az újabb meg 180.000 fölött mozog használtan.Nem tudom mi az oka, de egyszerűen élesebb nyitott rekesznél. És ez nem csak az én egyéni tapasztalatom, profi fotóstól és etalonként emlegetett fotoműszerésztől ( Cs.L.) egyaránt hallottam. Nekem a legrégebbi típus van, több mint 20 éve nem gyártják, és mégis..

(#8290) pulcinello válasza Vikthor (#8282) üzenetére


pulcinello
csendes tag

És még valami:
Jó dolog a VR (OS, VC) mindaddig, míg álló témát fényképezel. Viszont amint a cél nem egy statikus téma, hanem gyerek, állat, vagy bármi, amit nem tudsz megkérni hogy ne mozduljon be, onnantól kezdve a fényerős optikát és a vele járó rövidebb záridőt nem tudja semmi sem pótolni. Hiszen a stabilizátor csak a kézremegésből adódó bemozdulást tartja kordában...
Nem tudom (lehet hogy írtad, akkor elnézést a figyelmetlenségért) milyen vázad van, de én D7000+80-200/2.8 párosítással tökéletes, bemozdulásmentes képeket csináltam 1250 ISO-val táncversenyen, ahol a téma nem volt éppen statikus, és a gyújtótávolság 200mm volt.
Szóval gondold végig, mire is akarod használni az adott objektívet. A tuti megoldás persze egy 2.8-as stabilizátoros objektív, de azt meg már eléggé drágán mérik...

(#8291) Larry303


Larry303
addikt

van itt olyan emberke aki használt d7000 és 7100est egyaránt?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8292) Graphy válasza Larry303 (#8291) üzenetére


Graphy
aktív tag

Mit szeretnél tudni?

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8293) TayRol válasza Larry303 (#8291) üzenetére


TayRol
veterán

igen, jobb a d7100.

:D

[ Szerkesztve ]

(#8294) arn


arn
félisten

d600nal mindegyiket erinti a por/olajcseppek problemaja, vagy csak a korai peldanyokat? most hogy kiadtak a d610et - elkezdtem figyelni, hatha vmi olcson valik meg tole :)

illetve honnan lehet megtudni, hogy problemas peldanyrol van szo? verzio, gyartasi datum?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8295) #40935168 válasza arn (#8294) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ha 610-re nem futja, vagy nagyon jó áron szeretnél használt, szép állapotú D600-at, szerintem lépd meg mindenképp, kb. 2-3000 expó után szűnik, majd végleg eltűnik az olajfolt jelenség. ;)

Ami azt jelenti, hogy első gazdi megveszi, kipörgeti belőle az olajat, káromkodik, némi bukóval meghirdeti eladásra, Te pedig lecsapsz rá és ha esztétikailag tökéletes, más baja sem lesz már :D Nem kell ide 610 :U

(#8296) atok666 válasza #40935168 (#8295) üzenetére


atok666
őstag

Biztos vagy abban, hogy 2-3k expo utan nuku olaj? Mintha mast olvastam volna...

Atok

(#8297) #40935168 válasza atok666 (#8296) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én is csak olvastam, így biztos nem vagyok benne. :) Te mennyiről tudsz ?

(#8298) Larry303 válasza Graphy (#8292) üzenetére


Larry303
addikt

kb mindent amit valódi hazsnálatnál észrevettél :DDD
ezsembe nem jutna a d7k lecserélése, ha a fóksuzrendszere nem ezt művelné
szal leginkább ez érdekel
illetve, vmennyire a két szenzor közti különbség is...olvastam elég sokat utánna, több helyen is azt, hogy a d7k nak a sony szenzora jobban bírja a sötét részekből a visszahúzást, de attól tartok ezek olyan minimális különbségek, hogy észre sem veszem valós használat közben, így legfőképp a fókusz érdekel...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8299) aleister válasza atok666 (#8296) üzenetére


aleister
veterán

Az van, hogy jelenleg nincs rá megoldás.
Volt olyan verzió, hogy csak a korai modelleket érintette.
Volt olyan verzió, hogy 2-3 tisztítás után megszűnik a jelenség. Ttulképpen kijön az az anyag, aminek ki kell jönnie.
Volt olyan verzió, hogy zárcsere megoldja.

A valóságban pedig az VAN, hogy HP kollégának ez a 2. D600-a, és a mai napig viszi tisztíttatni.

Ezzel a problémával együtt lehet élni. Csak szűkebb rekeszen látható a képszéleken, hamar megvan a tisztítás, stb. Szóval picit túl van hájpolva a jelenség.
Másik oldalról mi a töknek adnak ki konstrukció hibás terméket?! Miért nem ismerik el?! Miért nem hívják vissza?! Miért nem cserélik ingyen (vagy kis ráfizetéssel) D610-re?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8300) #40935168 válasza aleister (#8299) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mert szarul megy a Nikonnak, nincs píze visszahívni őket + adni déhattizet, meg arcot bukni ekkorát, meg még mondhatnám. Inkább vegyen haddét az embered. ;] Amúgy sztem is túlhályp.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.