Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Digger


Digger
senior tag

Nemrég láttam az eBay-en egy csatlakozót és akkor sajnos nem mentettem el a linkjét és azóta meg nem vagyok képes ismét megtalálni! Ezt a csatlakozót a Nikon gépeken (például a D90, D7000, stb.) Accessory terminal néven emlegetik és a vezetékes távkioldó és a GPS csatlakozik ide. Ehhez illeszkedő szerelhető dugó kellene nekem! Tud valaki segíteni benne?

(#8402) Freddy76 válasza A Zéé (#8400) üzenetére


Freddy76
addikt

Naja, a fuji topikban meg nikonos trollok riogatnak...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8403) Real_Necro válasza Digger (#8401) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ilyesmire gondolsz?

Esetleg olcsón beszerezni egy vezetékes kioldót és levágni a kábelt róla?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8404) Mercutio_ válasza A Zéé (#8400) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt mondod ideje elkezdenem fényezni a micro-4/3 rendszert? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8405) Freddy76 válasza Mercutio_ (#8404) üzenetére


Freddy76
addikt

Igen. A Pentax dslr topikban...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8406) Digger válasza Real_Necro (#8403) üzenetére


Digger
senior tag

Igen ez volt az! Köszi!

(#8407) forceberg válasza MC Pite (#8397) üzenetére


forceberg
veterán

Nem akarod megerteni a lenyeget!
A mar-mar hitteritoi hozzaallassal van a gond.
Mennyiert van X-re ekv. 15mm-es obi?
Vagy ekv. 225mm-es makro?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8408) Digger válasza Digger (#8406) üzenetére


Digger
senior tag

Most már csak az a bibi, hogy minimum 10000-es a rendelhető tétel! :W
Pedig pont a szikét akartam elkerülni! :)

(#8409) Real_Necro válasza Digger (#8408) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor marad a sima kioldó meg a nyisszantás. ;) Ilyesmi: [link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8410) Freddy76 válasza forceberg (#8407) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez sem jó, mármint az, hogy kiragadott szempontok szerint hasonlítgatunk. Pitének van egy új gépe, és teljesen szerelmes belé. Kissé elvakult lett, pont mint tavaly, az om-d megvásárlásakor én voltam... Túlzásba esett, és néhány kiragadott szempont alapján érvelt a fuji mellett. Aki az általad említett két obit keresi, annak a fuji zsákutca... Az pedig egyre biztosabb, hogy a fuji a tehetősebbek játékszere marad, mert annyiba kerül egy-egy obi, amennyiből nikonra többet is veszel... Ettől még baromi jól néz ki, kimaxolták a retró/hipszter faktort, és kegyetlen hangulatos kézbe venni, birizgálni a gépet. A szenzor nagyon jó, aps-c-k között is az (sokak szerint a legjobb). A jpg motor szintén pazar, eszméletlen jókat köpköd. Akinek kell egy jó cucc pl. utcára, mindennapra, az xe-1 a 18-55-tel (2.8-4) elég is lehet. Leszámítva persze, hogy az árából egy jóval teljesebb nikon szett kijön vakuval, telével, nagylátóval...

Másrészről lassú az af, lassú a működése, az obikínálat perpill elég szegényes, és rohadt drága. Nagylátó, makró nem csak hogy nincs, de ha lesz, akkor is annyiba fog kerülni, mint egy használt autó...

Eszembe sem jutna most fujit venni. De ha az xe-2 eléri az oly om-d gyorsaságát, és az ára is leesik az xe-1 mostani szintjére, lehet, hogy cserélek. Ez nem valószínű, hogy bekövetkezik... És jövök én is téríteni.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8411) MC Pite válasza Digger (#8408) üzenetére


MC Pite
veterán

Negyed órája keresem, de nem találok darabra... Tme.eu-t hívd fel, sok olyan cuccot tudnak ami nincs fent a webshopban, vagy meghozzák 1-2 hét alatt.

forceberg: Inkább védekező (bazze, mint az mft-sek :DDD ) , de lehet hittérítő is. A lényeg hogy csak rétegeknek jó? Vagy inkább rétegeknek nem? Canikon vonalra tudjuk hogy minden van - és üvegek szempontjából számomra még szimpatikusabb a nikon, azért is váltottam arra. Viszont a lényeget nem értem, az offosba vagy privátba kifejted ha megkérlek/van kedved? Ha szeretnéd akkor nem válaszolok rá :D (OFF)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8412) MC Pite válasza Freddy76 (#8410) üzenetére


MC Pite
veterán

Elfér(t), Ken bácsi is... mondhatjuk úgy hogy kicsit lendületesebben írt a cuccról, bár igaz, nem is azért olvasom hogy diagrammokat nézegessek nála, bírom általában a stílusát.
Mengyá' rakok odaát af videót, a léyneg látszik, de sajnos nem az igazi, mert sem a 808 sem az X10 nem hajlandó mf módban videózni, akinek van ötlete ezek átverésére megköszönöm.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8413) Mercutio_ válasza Freddy76 (#8405) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arról váltottam, szóval az már úgy 2 éve megvolt...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8414) #40935168 válasza MC Pite (#8411) üzenetére


#40935168
törölt tag

Üvegben Nikon ?

(#8415) zool1 válasza MC Pite (#8397) üzenetére


zool1
őstag

"Nem, csak azt hittem kevesebb a csőlátó/sznob a topikban, akik szerint a canikon vonalon túl csak gyerekjátékok vannak."

Érdekes...

... csak azt hittem kevesebb a csőlátó/sznob a topikban, akik szerint a FUJI vonalon túl csak gyerekjátékok vannak!

Egy viszont tény nem váltod meg a világot a fudzsival, de misem a többivel! És mivel ez egy NIkon topik, hmmm érted... ;)

(#8416) MC Pite válasza #40935168 (#8414) üzenetére


MC Pite
veterán

Canikon közül főként az üvegek miatt volt szimpi a nikon ha így érthetőbb. :)

Canikon vonal komolysága, használhatósága részemről sose volt megkérdőjelezve, azt eléggé be kellett nézni hogy valaki ezt hámozza ki belőle:)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8417) #40935168 válasza MC Pite (#8416) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, ezen csodálkozom, de nem baj, ha kifejted. :)

(#8418) Real_Necro válasza MC Pite (#8416) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egy dolgot hadd kérjek. Mivel ez NIKON! topic, hagyjuk már a "canikon" kifejezést. Ez egy beteges fellengzős megnyilvánulás. Mi sem azt mondjuk, hogy "fujolympus".

Köszönöm! :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8419) MC Pite válasza #40935168 (#8417) üzenetére


MC Pite
veterán

Tükrösre váltóként ami jobbnak tűnt(a fénymásolós alternatíváknál): 35 1.8G, 50 1.8G, 18-105VR(eleinte reméltem hogy egyetlennek elég lesz :D), 18-200VR. És legtöbben ezen a vonalon indulunk el, a fényerős zoomok meg úgyis a 3rd gyártóktól azok amik ár/teljesítményben korrektek.
Vagy ki miért a nikonra tette az ikszet?

Szerk: nem pejoratívan használtam itt az egybevont kifejezést, ha úgy tetszik a nagyok; mert legtöbben ezt a két márkát hagyjuk a dobogón, harmadik a p...x :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8420) #40935168 válasza Real_Necro (#8418) üzenetére


#40935168
törölt tag

Bocs, de ezt a kifejezést még én is használom és semmi köze Pite fujilimpiájához.. kicsit túlliheged sztem. Remélem nincs harag, de így gondolom.. kb most Pite a véres rongy itt, nem védeni szeretném, de őszintén, ne nézz ide akkor ... ilyenekre itt van Crey. Bocs.

(#8421) #40935168 válasza MC Pite (#8419) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ez meg már mehetett volna ON-ba nyugodtan, egy Nikon topic-ban.. :U Értem az érvelésed, köszi - ennyi érdekelt csak, mi győzött meg Nikon üveg mellett. :K

(#8422) Real_Necro válasza #40935168 (#8420) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bocs, de ez meg public fórum, így szabadon véleményt nyilváníthatok, valamint kifejezhetem a kérésem, mint ahogy te is reagáltál válaszul arra a kérésre, ami tulajdonképpen nem is neked szólt, de meg volt a jogod válaszolni. Ezt eljátszhatjuk a végtelenségig, de továbbra is mindenki egyenlő jogokkal fog itt fórumon rendelkezni. ;)
Crey moderátor, én nem. Moderátornak meg jelezhet bárki, ha valami szabálytalanságot tapasztalt. Ennyi erővel meg én is véres rongy vagyok, mert nem először hasonlítgattok moderátori szerephez... :U

Kértem valamit, nem fontos sem elolvasni, sem tenni érte. Ennyi.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8423) Freddy76 válasza MC Pite (#8419) üzenetére


Freddy76
addikt

Caniktax :D .

Én azért vettem nikont, ha már itt tartunk, mert ez és a Canon 1100d volt az általam meghatározott limit alatt a Media Markt-ban, és a Canon nem tetszett. Tehát szakmai döntés volt...

Necro, nem vagy véres rongy, de ha modi lennél, még az első Nikon topik sem érte volna el az ötvenezres limitet :D .

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8424) Real_Necro válasza Freddy76 (#8423) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kimaradt az oly, akkor lehet Caniktaxol. Olyan mint egy gyógyszernév. :DDD :C

Szerk.
Freddy:

Sőt, már valószínüleg be is pereltél volna... :P

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8425) aleister válasza A Zéé (#8400) üzenetére


aleister
veterán

...és pluszbónusz mindezek után pár hónap múlva visszatér a tükrös Nikonhoz. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8426) Freddy76 válasza Real_Necro (#8424) üzenetére


Freddy76
addikt

Olympus már nem gyárt dslr-t. Meg az amúgy is más formátum volt, kisebb (a mostani m4/3-dal megegyező méretű) szenzorral.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8427) MC Pite válasza aleister (#8425) üzenetére


MC Pite
veterán

Nálam semmi sem kizárt :D 5300 vagy az új retro milc(?) nikon, de még GX7 sem kizárható :DDD

Más kérdés hogy a zöld piktogram/mód tárcsa mentes ... gépekre nem a kompaktokról szoktak váltani, hanem más cserélhető obisokról ;) szerk: mielőtt belekötne vki, ez csak annyit jelent hogy már használtak mást előtte, és nem rossz rendszert hagytak hátra, de más sajátosságok jobban tetszettek. Visszaváltók is vannak, mint mindenütt persze, de nem sok, vagy inkább sajna nem sok, mert így alig vannak használtba cuccok, fixet is 2 hónapig kerestem. :N
Az meg hogy páran men... önérzetesek kissé és támadást vizionálnak, nem igen veszem fel ;]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8428) #40935168


#40935168
törölt tag

SPEKTRUM, Máté Bence. Lehet szeretni, vagy sem, de olyan lest épített, csak keresem az állam...

(#8429) #40935168 válasza Real_Necro (#8422) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hát akkor, hajrá Canikon !

(#8430) Freddy76 válasza MC Pite (#8427) üzenetére


Freddy76
addikt

Rám célzott.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8431) TayRol válasza #40935168 (#8428) üzenetére


TayRol
veterán

ő nagyon profin tolja, nemsemmi a srác.

(#8432) #40935168 válasza TayRol (#8431) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hallottam már olyat is, aki megszólta. Szerintem csak irigykedik. Az a les, amit összerakott (a műsor szerint kb. 5 éve) a 2 méteres ablakkal, amin keresztül kilát a tóra, de a tóról tükröt látnak a madarak, uhh. Meg az a pöpec les, benne kaja, minimum komfort (a Bukura tó utáni sátrazáshoz képest luxus körülmények).. le a kalappal, nem gyenge a srác és ha belegondolok, hogy nyáron is meglátogatja alkalmanként ezt a lest (széjjel eszi a szúnyog, belesül a saját bőrébe) stb.. azt mondom, respect. A képei is gyönyörűek, szerintem megérdemel minden elismerést. A műsorban a les ablaka előtt ment el 2 méterre egy kócsag, úgy, hogy a lesben Bence bent suttogott, lövésre készen + a Spektrum kamerása, aki ugye mindezt felvette. És a maradaknak lövésük sem volt arról, hogy ott vannak. 2 méter. Szélcsendben, a tó vize nem fodrozódott. Komoly. Az állványa (fixen beépített "izé") meg külön misét megér, nem ám holmi Gitzo "gagyi" háromlábú foskazán.. Nagyon komoly a srác :)

(#8433) jjeahh


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8434) Real_Necro válasza #40935168 (#8429) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem fogok besértődni és létre hozni egy privát kört akkor sem. :P ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8435) csuf


csuf
tag

Üdv!
Hallott már valamelyikőtök erről: [link] - esetleg használja valaki?
csuf

(#8436) #40935168 válasza Real_Necro (#8434) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jogodban áll hallgatni.. ;] :P
A privát kör arra jó, hogy hasonszőrűek összegyűljenek mindenféléről (persze azért fotózáshoz közel vagyunk), ez pedig itt pont a reciproka ennek: mindenféle eltérő gondolkodásúak gyűlnek össze egyetlen központi téma körül).. :U - de értékelem, hogy ilyen mély nyomot hagyott Benned a zárt kör és ilyen mély kíváncsiság övezi, hogy azóta sem tudod felejteni a puszta meglétét.. ;] :P

(#8437) Real_Necro válasza #40935168 (#8436) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tudod mit? Igazad van. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8438) #40935168 válasza Real_Necro (#8437) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az engem is felhúz mindig, ebben egyetértünk.

Amikor Pite a Fujiért megkapja a magáét (nem egy irányból), kész állatvilág a többi: jön a többi cápa, vérszag van, arra megyünk, hátha mi is kapunk még egy kicsit a jó falatból, beleharapunk. Szóval ez így kb. rohadtul nem hiányzik senkinek (vagy igen?). Ugyanúgy, ahogy az ebből fakadó kiakadásom az emberi butaságon és ovis gyerekességen sem.

Szóval most ezt láttam jónak, hogy leírjam. És bocs az offért mindenkitől, senkim-semmim McPite, de leírta véleményét, urambocsá, hát ha neki az bejön, tegye.. *vállvonás* .. az off pedig azért van, mert off. Mértékkel lehessen már alkalmazni, ha pedig sok, van egy modink.. Mindenki azt csinál itt, amit jónak lát, csak a paci túloldalára átesni szerintem nem szabad, totál nemtémáhozillő faxságba belekötni a végén. Spongyát rá, nincs Veled bajom, csak .. áh, mindegy. :) Fos az idő, megyek fotózni egy 40-es bnőmet :D

[ Szerkesztve ]

(#8439) MC Pite válasza jjeahh (#8433) üzenetére


MC Pite
veterán

Elsőre nézem, mondom mi a fene, lemaradtam vmelyikről hogy már 6nál tartunk? :D
Azt vki tudja hogy most lesz benne tükör vagy nem?

Fos az idő, megyek melózni a garázsba :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8440) p_adam válasza MC Pite (#8439) üzenetére


p_adam
addikt

Az oldalnézetből ítélve szinte biztos lesz.

(#8441) MC Pite válasza p_adam (#8440) üzenetére


MC Pite
veterán

Jobban utánanézve 'csak' egy újracsomagolt D6xx lesz, 1-2 apróságot átpakoltak (szenzor, kezelőszervek) oszt joccakát. Nem tudom pontosan mit (kisebb méret, tükör elhagyása?) de többet vártam elsőre. 'Ennyihez' kell is a sok titokzatos reklám ;] . Majd meglátjuk élesbe milyen, rossz nem lehet...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8442) Mercutio_ válasza MC Pite (#8419) üzenetére


Mercutio_
félisten

p*na....x az nem a legnagyobb? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8443) imyourfriend válasza MC Pite (#8441) üzenetére


imyourfriend
őstag

Fókuszgyűrű tekergetése volt a legtitokzatosabb rész. Ugye a D600 már fénytmért az Ai lencsékkel. :)

(#8444) dabgergo


dabgergo
őstag

Vki be tudja lőni a D3/d700 szenzorát D7100-hoz képest? Bírja a 3200-es ISO-t normálisan?

(#8445) Kleroo válasza dabgergo (#8444) üzenetére


Kleroo
veterán

Mire "kell"?

szerk: D7100-tól függetlenül "bírja" szépen. :)

forceberg: D5100 a polcon rohad. :) Nem igazán tesztelgettem össze a kettőt. Csak videóra vettem..... volna. :)
De természetesen azért odavág neki, ezt tesztelgetés nélkül is könnyű kijelenteni. :) Viszont ISO100 (vs 200)-on erős a rivalizálás, és tán a D5100 dinamikája még jobb is.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8446) forceberg válasza Kleroo (#8445) üzenetére


forceberg
veterán

A D7k-ból kiindulva a D7k1 is tuti jó 3200-ig. Persze, nem makróra :))
De a D700 még ennél is jobb. Te meg aztán tudod, hogy hol lehet az 5k1-hez képest...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8447) dabgergo válasza forceberg (#8446) üzenetére


dabgergo
őstag

Alapvetően esküvőfotózásra. D7100-am van, meg D90-em is, csak jó lenne egy profi váz a D90 helyett (csak álom) és gondolokodom h milyen lehetőségeim vannak. Ha 3200-ig jó az ISO akkor már elfogadható. D7100-at addig használom, D90-et max 1600-ig.

(#8448) gab.m válasza dabgergo (#8447) üzenetére


gab.m
senior tag

A D3/D700 vázak iso6400ig használhatóak, én legalábbis addig merem tekerni az érzékenységet. Van élet 6400 felett is, de ott kezd kompromisszumos lenni a dolog.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8449) mik-oca válasza Larry303 (#8377) üzenetére


mik-oca
tag

..rég jártam erre..

Szóval nekem volt D7k most D7100-as van. Nekem bejött a D7100-as, nem igazán tévesztett a fókusz, bár nálam a D7k-nak sem nagyon volt ilyen baja (nem volt 16-85VR meg 35/1,8 sem hozzá)
Sok D300-nál megszokott apróság, beállítási lehetőség viszont hiányzott a D7k-nál, amit a D7100-ba belepakoltak.(ez nekem fontos volt) Talán egy hangyányit jobb a 7100-as fogása..(kicsit mélyebb a markolat)
Egyébként gyors, pontos..ha téveszt, akkor inkább a Tamron 17-50.esen múlik, de ez nagyon ritka...
Szóval Én maradok egyenlőre a 7100-asnál..
A képminősége sincs semmi panaszom..

@a D600-as témához: az olajcseppeken igazi megoldást csak a zár csere jelent, különben tisztítgatni kell..(van ismerős, aki használ D600,at és kicserélték a zárat miután már 5-6-szor vitte tisztítani)
Ha akkoriban nem lett volna ez a probléma, nekem D600-am lenne...

(#8450) forceberg válasza dabgergo (#8447) üzenetére


forceberg
veterán

Egy tipp!
Ergonómia és képfeldolgozás miatt akkor jársz a legjobban, ha két ugyanolyan vázad van!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.