Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) forceberg válasza #40935168 (#8300) üzenetére


forceberg
veterán

Nem túlhájp...
Szerintem minden egyes fotózáskor ott lebegne a szemed előtt, hogy olajos-e már a szenzor?
:))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8302) Freddy76 válasza forceberg (#8301) üzenetére


Freddy76
addikt

+1. Fél milláért működjön már rendeltetésszerűen. Ez szvsz a Nikon szégyene... Nem csak a hiba, hanem ahogy kezelték.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8303) #40935168 válasza forceberg (#8301) üzenetére


#40935168
törölt tag

Látod, az Úristen is úgy akarta, hogy ne legyen 600-asom.. :))

(#8304) arn válasza #40935168 (#8295) üzenetére


arn
félisten

Annyira nem vagyok raizgulva, szeretem az omdt es az mfts fixeket. Ha problemai vannak, akkor jo lesz a d610 is kesobb, ha ramjon a kutyuzhetnek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8305) #40935168 válasza arn (#8304) üzenetére


#40935168
törölt tag

Amúgy én furcsállom, mennyire kevés ember szemez a 600-al vagy akár a 610-el, sztem úgy maga a konstrukció, paraméterek, nagyon eltalált. Még a középebbre húzott AF pontjai és egyéb hülyeségei ellenére is. Canon topic-ban vajon pörög a 6D ? Vagy ezek a 6-osok nem hoztak szerencsét egy gyártónak sem ? :F

(#8306) cOxeR válasza #40935168 (#8305) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem pörög, mert pont azt a részét butították, ami miatt munkára csak kompromisszumokkal felel meg ... hobbi céllal meg nem túl sokan veszik meg, hiszen ahhoz már meglehetősen drága.

(#8307) Graphy válasza Larry303 (#8298) üzenetére


Graphy
aktív tag

Szerintem nem éri meg a D7000-et lecserélned D7100-ra. Hacsak nincs annyi felesleges pénzed, hogy nem tudod hova tenni. :) 35/1.8 objektívet nem próbáltam még egyiken sem, így erről nem tudok nyilatkozni.
A két gép szenzor különbségéről EZ a teszt mindent elárul. :)
Normál használat mellett nem fogod észrevenni ezeket a különbségeket.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8308) Graphy válasza cOxeR (#8306) üzenetére


Graphy
aktív tag

...és ugyanez igaz a D600-ra is szerintem.
Ha az AF pontok nem lennének ennyire középre súlyozva, és a záridő is 1/8000 lenne, akkor a D800-nak elég komoly konkurenciát csináltak volna a D600-al és az előbbit senki sem venné.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8309) Larry303 válasza Graphy (#8307) üzenetére


Larry303
addikt

hát ha nem lenne a kislányom és/vagy a d7k fokuszrendszere ilyen akkor eszembe sem jutna.
16-85 fel sem rakom többnyire az 50es van fent vagy a 70-300, de ezekkel is bír téveszteni azért :)
a teszteket nézve isoban nem sokkal lennék előbbre, bár a 3200at míg a mostanin nagyon ritkán, a 7100esen nyugodt szívvel lehetne :)
illetve az olvasgatások során ezeken a grafikonokon is elcsodálkoztam

egy fényerőssebb tele is tervben van (105ös sigma lesz vszeg) de tán még most el tudnám adni a d7k normálisabb pénzért, így, hgoy van rá még 1 év gari...

ha most hétvégén nem produkált volna megint pár fokuszhibás képet lehet eszembe sem jutott volna, de felb@sz amikor lenne egy tök jó pillanat a lányomról, de a szeme helyett pár centivel mögötte éles :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8310) Andrew31 válasza Graphy (#8308) üzenetére


Andrew31
senior tag

Így kell valamit pozicionálni, nem? Ki venne meg drágábban valamit, ha van (majdnem) ugyanaz olcsóbban is? Senki. Muszáj ott lenni minden szegmensben, hogy a konkurenciára csapj kicsit.
Persze néha valami kicsit "érdekesre" sikerül és inkább tűnik sima el*%@#nak. :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8311) Graphy válasza Larry303 (#8309) üzenetére


Graphy
aktív tag

A 16-85 D7100-on nem tévesztett egyszer sem, de a D7000 tényleg nem szereti, többször is mellé ment az AF sajnos, és mint itt utólag kiderült típushiba. D7000 nem nekem van, hanem családon belül és elég sokat babráltuk mind a kettőt. 50 1.8D-vel is volt, hogy mellé ment. Mivel én 80%-ban Tamron 28-75/2.8-at használok a D7100-on, és sajnos Tamron hiba a pontatlan AF, ezért beállítottam az OK gombra az AF ellenőrzést. Így ha van idő visszanézem expo után a képeket, ha nincs több expo a megoldás.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8312) Graphy válasza Andrew31 (#8310) üzenetére


Graphy
aktív tag

Tény, hogy jól pozicionálták, ezért is írtam amit írtam. ;)
Ha választani kellene, hogy Nikon D600 vagy Canon 6D, akkor a Nikon mellett maradnék.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8313) fireproof


fireproof
őstag

Az szerintetek miért lehet hogy A Nikon D7000-em a Nikon 50 1.8G-vel ahogy távolodok a fotózandó tárgytól egyre inkább mögé fókuszál mint ahová én szeretném? Autók fotózásánál ez igen zavaró....

(#8314) MC Pite válasza #40935168 (#8300) üzenetére


MC Pite
veterán

Mert a Nikon nem Fuji, az kevésbé zavaró jelenség miatt is szenzort és obit cserélt ;]
Megjegyzem más gépeknél is látható volt a blooming néha, másutt fel sem merült a csere gondolata.

Szvsz gépet cserélnie nem is kéne a nikonnak, biztos hogy apró módosítással és visszahívással (legalábbis ingyen szervizzel) megoldhatná, és így jó fej is lenne - de a D610 olyan gyorsan jött ki mint a D5300, és ez q..a nem véletlen. Persze könnyen lehet hogy amennyivel nagyobb a fluktuáció, annyi vevőt vesztenek is akinek teli lesz a hócipője.
Megjegyzem gyanús hogy az 5200ben is találtak valami bugot, kizárt hogy ilyen hamar önszorgalomból kidobják az utódot, amúgy kb 0 fejlesztéssel. Ha meg a konkurenciára akartak licitálni, mindez rég kész volt az 5200 bemutatásakor, belerakhatták volna. De a tetves canikon csepegtet mindent, a milcek és nem cserlhető nagyszenzoros gépeik is direkt el vannak q..a, de sajnos nem kicsit, hanem annyira hogy az ember keserű szájízzal csukja be a harmadik tesztek is hogy 'baccátok meg'. G1X és az A is 1-1 dologban rálicitált(szenzor méret, kész, ennyi selling point)... khm, más gyártó termékeire, és 12 dologban alulmúlják, ebből 5 dologgal mélyen az átlagot is alulmúlják.
1-2 évvel a többiek után ilyet kidobni annyit jelent magasról tojnak a többiekre :U

Bár, ha az egyik igen fontos, húzógépük (D7000) elfér évekig ismert fókuszhibával a leginkább rávaló nikon obikkal; sőt, tagadják/'nem tudnak róla', akkor mit várunk :F

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8315) *Ropi* válasza #40935168 (#8305) üzenetére


*Ropi*
félisten

A 6D-t az alulról felfelé váltók szeretik (már aki meg tudja fizetni). Aki komoly váz mellé keres másodvázat az hanyagolja: annyira le van butítva a kezelése másokhoz képest, hogy csak nagyon nyögvenyelősen használható.

Nemsokára várható az ördögien jó 666D. ;] :)) Persze infra szűrő nélkül, hogy a pokol tüzét is teljes spektrumában örökíthesse meg az ember. ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8316) imyourfriend válasza MC Pite (#8314) üzenetére


imyourfriend
őstag

Bizonyára megírták a "mátrixot" pár hibátlan fixre hozzá, esetleg egy "szemnek hibátlan" zoomra is, de addig minek dobják ki amíg van rosszabb amit ugyanúgy megvesznek. :) Valahogy így lehet ez a vázaknál is.

[ Szerkesztve ]

(#8317) aleister válasza MC Pite (#8314) üzenetére


aleister
veterán

"1-1 dologban rálicitált(szenzor méret, kész, ennyi selling point)... khm, más gyártó termékeire, és 12 dologban alulmúlják, ebből 5 dologgal mélyen az átlagot is alulmúlják."

Te mi a tökről beszélsz? :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8318) MC Pite válasza Larry303 (#8309) üzenetére


MC Pite
veterán

Távol álljon tőlem hogy egy szinte sztenderdé vált oldalba érdemben belekössek, és korábban fel sem tűnt nekem sem, de egy ideje hajlok azok véleményére, miszerint azt és úgy méri az oldal, aki és amennyit fizet neki. Hülyeség? Tessék a canikon vonalon kívül is körbenézni kicsit, és azt más oldalak eredményével és userek tapasztalatával összevetni, hogy messzire ne menjek hogy a fenébe mérhetnek homlok egyenes mást mint a dpreview? Bocs, utóbbinak jobban hiszek, az ottani képeken(azt letölthetem) azt látom mint mindenütt másutt, és amit magam is tapasztalok, nem egy, nem két gép esetén. :U Tudjuk a lencsék is kicsit beleszólhatnak az eredménybe, de 10 emberből 10 vakteszten más mondana, akkor meg wtf... Hogy messzire ne menjek, az iso 1600as és 6400as képeket egymásnak eresztve (akármennyit is csak akármelyik gyártó) dxo szerinte teljesen mást kéne látnunk a dxo szerint? Ahhoz, hogy ugyanazon képnéző szerint kiégessek egy képet (mindkét vázon auto dinamika... kiterjesztés vagy kezelés) kb a napot is bele kell komponálnom a képbe az egyikkel, a másikkal meg azonosan exponált kép esetén rengetegszer összejön egy pici (általában korrigálható) beégés, dxo szerint meg messze fordítva van, akkor megint wtf?

aleister: A canikon két nagyszenzoros kompaktja kissé vissza lett fogva, hisz olyan dolgokban gyengék, amit lentebb is, fentebb is jól/jobban megcsináltak százszor. Persze, hisz ők nem a konkurenciával versenyeznek, házon belül meg nincs kannibalizmus. Vagy más nem érzi így? Mindkét gépet vártam és reméltem hogy valami pöpecet tettek le az asztalra... De köszönöm kihagynám a végeredményt. Nem csak tesztoldalakon olvastam utánunk, userek tapasztalatait is.
Fogtak két kompaktot, hirdetik hogy nagyszenzoros, pisálj be tőle, csak a körítés a százerzes kategóriában is erős fintorgásra adna okot; használhatóságban a konkurencia jóval kevesebbért/feléért körberöhögi őket.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8319) nesa válasza MC Pite (#8318) üzenetére


nesa
veterán

En evek ota ezt mondom.

(#8320) MC Pite válasza MC Pite (#8318) üzenetére


MC Pite
veterán

Hű, ez a mondat brutális lett :DDD ; szóval akkor helyesen:

Hogy messzire ne menjek, az iso 1600as és 6400as képeket egymásnak eresztve (akármennyit is csal akármelyik gyártó)teljesen mást kéne látnunk a dxo szerint?

Kevésbé rébuszokban: D90 szenzora vs X-Trans szenzor. Előbbi 1600on... tudjuk milyen, sajnos ritkán mondhatni rá hogy jó, néha kihipózott. Utóbbinál bárkit bárhol olvasok, 6400ig simán felengedik (és aki emlékszik rá, azt mondtam hogy 3200on legalább olyan jó az 5100 mint az 5000, és ezt a szintet legalább hozza 6400on ez X-E1-em).

D90, D5000 tulajok, jobb-e szerintetek ennél a ti szenzorotok 1600as teljesítménye? Zajszűrés alapon (normál), SOOC jpg hétvégéről. Koomlyan megírhatjátok, mások is, szóljatok ha én látom rosszul :R
Pixelvadászoknak: Ez nem a fix, ez csak a kitobija, nyitva; és igen, +1 sharpness-t állítottam a vázban a jpegekre.

DXO: " According to our tests the X100 is superior to the EOS 60D in all the DXO Mark case scores and it performs equally as well as the D90..."
"Nevertheless the D90 still has a clear advantage in the dynamic range(földetcsapkodósanröhögős szmájli); on the other hand in lower ISO settings the X100 is superior to the 60D."
"...and the D7000 is still far better"

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8321) aleister válasza MC Pite (#8318) üzenetére


aleister
veterán

Ja, hogy a kompaktokra értetted. Az más. Sry!
Kicsit csapongó volt a fogalmazás, vagy csak nekem van már késő.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8322) Kleroo válasza MC Pite (#8320) üzenetére


Kleroo
veterán

Igen, ennél jobb a D90 lapkája (raw). Ez egy mosott és mégis zajos trutyi 1:1-ben.
Ez 3200 körül jellemző D90-re inkább(ott azért már rosszabb(lehet) ennél).

Dinamika? Abban is nagyon jó. Nem értem miért csapkodod a földet. Nem hiszem,hogy az X100 az etalon mindent überlő dinamikakirály. :)
A DXO-t értelmetlen ilyen butasággal(lefizetés) vádolni. Legfeljebb a tökéletlen mérési módszerekkel.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8323) MC Pite válasza aleister (#8321) üzenetére


MC Pite
veterán

Csapongó, az tény, meg már fáradt vagyok, de gondoltam hogy a canikon meg a "G1X és az A" elég pontos lesz :R

Kleroo: Javíts ki ha tévedek, de a D5000emben ugyanaz a szenzor volt mint ami a D90ben van. Alap, normál tömörítésű jpg normál zajszűréssel kamerából kiesve D90/D5K-nál 3200as lenne ilyen?
Nálam 1600on ezt produkálta, és messze jobbak a fények mint az esti képnél. A legtöbb 1600asnál normálisabbak voltak a színek, kb 1000es isoig meg mindig korrekt volt.
Korábban ollóztam össze máshoz, de D5000 és 5100 és XE'en alapuló személyes tapasztalataim ezzel csengenek egybe:
[link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8324) Kleroo válasza MC Pite (#8323) üzenetére


Kleroo
veterán

Igen, d5k-ban is ugyanaz a fejlesztés van.

Én jpeget tán 1x használtam rajta.
Amikor csináltam egy gyors tesztet, hogy mégis miért KEELLLLL raw-ban lövöldözni D90-el (is) :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8325) MC Pite válasza Kleroo (#8322) üzenetére


MC Pite
veterán

Ohh, azt nem mondtam hogy ez mekkora király, de kézből D5000el ennyi fényél (nem keverendő össze hogy mennyi fény van lent az utcán!) szinte használhatatlan dolog esett ki a vázból, max ff képnek volt jó alap. X100at nem használtam, de feltételezve hogy ua tudja... Bizony elég rendes difinek kéne lennie automatikus dinamika korrekció mellett, úgy, hogy ráadásul nem vágja annyira agyon a fuji a színeket mint az adl teszi néha (páromnak állandóan vöröses hajat kreált mindkét nikon váz adl-el).
Első két kép, X10 vs 5100 ugyanott lőttük, mindkét vázon autó volt a dinamika korrekció (nincs ezeknek valami rendes nevük?): [link] Mindkettő sooc jpg, előbbin az alját kicsit felhúzva pöpec, utóbbin hiába próbáltam a csúcsfényeken korrigálni, információ már nincs a faragványokon. Viszonyításnak az árnyékban lévő emberek sem rosszak. Persze kicsit máshogy mérték a fényt, de akkor is erősen versenyképes (sőt, bizonyos szempontból jobb) a 2/3os képe, ami ráadásul nem EXR módban készült (hanem P-ben), pedig ott papíron még több tartalék lenne benne.

Röviden: Elfogadom hogy szerinted jó dinamikában, pici előnye szerintem volt az 5100nak az 5000hez képest, és szerintem attól több előnye van az x-transnak az 5100hoz képest, de mérni nem mértem, szemre/képnézőben a bebukott/kiégett részek megjelölése alapján formálok véleményt. :R

szerk: Én meg ritkán rawoztam, dinamika kiterjesztés végett főként, most is szinte csak azért - de ennek a kész képeit sokkal jobban szeretem, szerintem emészthető teljesen, tán még neked is az lenne ;) . Rawokat holnap megnézem volt e magas iso-s és abból lehet csinálni agyoncsavart képet, de nem hinném hogy D90 nagyon zavarná az 5100/XE1 vizét akár rawban is. :) Illetve nyilván más területre/igényekre fotózunk, és én nem szeretek utómunkázni ha nem muszáj. :B

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8326) forceberg válasza MC Pite (#8325) üzenetére


forceberg
veterán

Elég sok mindenkit félrevezetsz ezzel a hozzáállással, amit a SMALL CAMERA JPG-k használata alapján állítasz erről-arról...

Kleroo: tavalyelőtt, mikor téligumit vettem, találkoztam egy igen jó márkájú és fantázianevű abronccsal.
"Fortuna Winter Challenger". :D :))

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8327) Kleroo válasza MC Pite (#8325) üzenetére


Kleroo
veterán

Huhh, kicsit elkavarodtam hogy akkor most mit mivel hasonlítunk(hasonlítasz).

Jpeg viszont nagyon messze van a mérvadótól. Pláne a sok bekapcsolható vacakkal. (Versenyautók hasonlítása 20éves repedezett 4évszakos gumikon :) )

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8328) Real_Necro válasza forceberg (#8326) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én azt nem értem, miért savazza folyamatosan itt agyon offolva a Nikon topicot úgy, hogy egy 2012-es (mert tudtommal a Fuji XE-1 akkor jött ki), árgépen ~224eFt-os vázat hasonlít egy 2008-ban megjelent D90-hez, aminek a mostani új ára ~153eFt... :)) Gondolom volt 4 év alatt egy kis technikai fejlődés.

Mc Pite:

Ne görcsölj ennyire, már elkezdtél Te is a saját hozzászólásaidra válaszolni... :D Esetleg hozz létre egy "Nagy Fuji topic"-ot, olyan még ahogy néztem úgy sincs, ennyi infónak már érdemes lenne saját topicot indítani. (tudom, hogy az XE-1-nek van, de én sima Fuji-ra gondoltam) ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8329) lyunior válasza Real_Necro (#8328) üzenetére


lyunior
tag

Egy veréb (MILC) megnőhet akkorára, mint egy sas (DSLR). Lehet akkora csőre, lehetnek akkorák a karmai, még talán a röpképessége is hasonlatos lehet.

De attól még veréb marad!

Bocsi a kissé trollkodós offolásért, lehet, hogy rosszul látom a dolgot!

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#8330) Freddy76 válasza lyunior (#8329) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem lehet. Biztos.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8331) Sequoyah válasza Real_Necro (#8328) üzenetére


Sequoyah
tag

Van Fuji topic:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8332) #40935168 válasza *Ropi* (#8315) üzenetére


#40935168
törölt tag

Magic Lantern ? Oké, nem mindenki ismeri és él vele, de nem oldottak ki jópár funkciót.. Na mindegy, csak teoretikus kérdés. :)

(#8333) #40935168 válasza Kleroo (#8327) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azt vágod, hogy a D800E 1-2 összehasonlító teszt szerint KLASSZISOKKAL jobb gyári jpeg-et köp ki magából, mint a D800 ? :U (Vagy lefizették őket) :D Raw-ban semmi eltérés (eltekintve a D800E pixelszinten élessebb mivoltától + a moiré), de csak pislogtam, mikor írták, hogy az E-nek jobb a jpeg motorja, wtf).

Ez most amolyan féloff lenne. Halványfekete. :)

[ Szerkesztve ]

(#8334) Kleroo válasza #40935168 (#8333) üzenetére


Kleroo
veterán

Valaminek csak indokolnia kell a felárat. Hisz az AA kihagyása miatt olcsóbbnak is kéne lennie.
Tehát ~250e a felára egy tisztességes JPEG motornak.
;] :DDD

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8335) MC Pite válasza Real_Necro (#8328) üzenetére


MC Pite
veterán

DXO ahhoz méri (D90), annak az állításait tudjuk így nézni. Árban D7000/D5200höz kéne mérni(korábban is ezt mondtam), szólj a DXOnak,ne nekem :U

Értelmetlen a jpg összehasonlítás? Szerintem nem, de ki-ki döntse maga el. De általában a teszteknél letölteni is azt tudjuk. Ha nem nyúlunk egy rawhoz, alapból azt adja a mit egy jpg.
Egyébként a raw progikat teszteljük?
A nikonos rawokat és a canonosokat is is más progikkal máshogy tudtam feldolgozni, pl az esküvői képeket csak az egyik progi tudta használható szintre hozni, a többi csúcsfény kezelésen nem tudok annyit kiszedni. Más márkáknál is ez van, és ami az egyik típust jobban kezeli a másikat esetleg nem.
Én a magam részéről SOOC jpegeket hasonlítanék, esetleg mellette pluszként a rawot.

forceberg, hogy én mit állítok, az egy dolog. De a képek meg a másik dolog. Vagy pl ezt én hamisíttattam a dprevievval? :D
Ha szerintetek valami máshogy van, megmondjátok, kész, szerintem nem nagyon kötekedtem, nem flameltem. Illetve ha konkrétan szerinted valamit rosszul látok, mond konkrétan, akár mehet az offolósba is. :U

Miből indultunk ki? Más oldalak és userek tapasztalataitól eltér a DXO mark - hogy nem a legjobb mérési metódus vagy más oka, tököm se tudja. :F
Erre írtam példát (kettőt). Nyilván nem tudok általam sosem használt dolgokból kiindulni, sőt, gondolom nem is szeretnétek hogy egy pentax-canon dolgot hozzak fel itt dxo ellen, amit sose használtam érdemben. Most ezt a példát cincálgatjuk. Jó. Mit savazok?

Ha zavartam, szóljatok, töröltetem. :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8336) #40935168 válasza Kleroo (#8334) üzenetére


#40935168
törölt tag

:W :DDD Amúgy az AA onnan nincs elhagyva. Mármint az egyetlen DSLR, ahol a szűrők fizikailag megvannak, a bejövő fényt szétszedi, majd összerakja (pongyolán), tehát egy módosított AA, ha jól vettem ki a tech ábrákat. Míg az AA nélküli APS-C vázakban nem így oldották meg, hanem tényleg nincs benne.

[link] [link] aztán majd jelezd, ha rosszul ért az ember fia valamit, a végeredmény kb ugyanaz, az eljárás más (csak érdekesség).

Note: The D800E carries an increased possibility that moiré and false color will appear, compared to the D800. IR cut and antireflective coating properties of the optical filter remain the same with both versions.

[ Szerkesztve ]

(#8337) aleister válasza MC Pite (#8335) üzenetére


aleister
veterán

Természetesen van olyan eset, amikor indokolt lehet a jpeg használata (x házibuli képek, y családi esemény, amit valamiért fényképezni kell, stb), de ha fotózol -és nem csak az expo gombot nyomkodod-, akkor célszerű RAW-ban lőni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8338) MC Pite válasza aleister (#8337) üzenetére


MC Pite
veterán

PErsze, sokkal több tartalék van benne; de szerintem nehézkes korrekt összehasonlítást végezni a fentebb említett okok miatt.
Ez is jó kérdés miért nem lehet ezeket sztenderdizálni, hasonlóan mint a directx az oprendszereknél - ma már bőven elég erősen a feldolgozók hozzá.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8339) Kleroo válasza aleister (#8337) üzenetére


Kleroo
veterán

Szerintem kb ott sem. Nálam jellemző,hogy ilyenkor magas ISO-n vagyok, erősen elcsúszhat a WB is. Ha meg már nagyon olyan a dolog...akkor nem kattintgatok, hanem "részt veszek" normálisan. :D
Inkább az a különbség, hogy az egyiknél egyetlen kép előtt ülve eltöltök akár több órát, míg a másiknál a többszáz kép megvan 1 óra alatt, úgy hogy 57 percet DOTA 2-ztem. :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8340) m3ss


m3ss
veterán

nem lehetne a fuji topicban folytatni ezt? miert kell minden nap telepakolni a nikon temat fujis dolgokkal? van sajat topicja, aki kivancsi ra benez oda...
jpeg dinamika aztan sok mindenkit erint. a forumon sztem 10-bol 9 ember rawozik. biztos van par juzer aki megveszi a gepet es jpegben csinalja azt a havi 30 fotojat, oket foleg nagyon fogja erdekelni a dinamika. ok lesznek azok akik popupflashelnek majd a focimeccsen :DDD
akit meg erdekel a dinamika, ugy is hamar rajon hogy rawban erdemes fotozni...

fortuna winter challanger, trollolol :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8341) Freddy76 válasza MC Pite (#8335) üzenetére


Freddy76
addikt

Figyi, az az értelmetlen, hogy ekkora fuji promóciót tolsz itt a nikon topikban... Ha valaki, hát én nem vagyok elfogult a dslr-ek iránt, és használok is egy fujit (X20) nagy megelégedéssel és örömmel, de te tényleg túlzásba viszed. Megjegyzem, én távolról sem vagyok seggreesve a fuji jpg-ktől: nem rosszak, de azért nem fosom le a bokámat. Ez az egyik. A másik, hogy a képeiden is látszik, hogy azért a fuji fantasztikus lencséi is baromi lágyak nyitva, és ezekkel is lehet életlen képeket lőni... A harmadik, ami a szenzor tesztjeiből nem látszik, az a fuji (és konkrétan az xe-1, x-pro1) tetűlassúsága. Lassan kapcsol, lassú az af, lassan ír ki, lassan működik, lassú a menü, lassú az egész. Persze, most leírod, hogy ez nem így van, meg az új fw gyorsított, meg mindenre elég így is, de én próbáltam ezeket, és lassúak, ez tény. A neten számos teszt szól arról, hogy lassúak (nem méricskélős tesztek, hanem a gépet ténylegesen használó bloggerek tesztjei). Mlaca is dobta, igen rövid idő alatt. A kislányom mellé pl. marhára alkalmatlan lenne, felnő, mire egy éles képet lövők vele.

Engem részben a lassúsága beszélt le az xe-1-ről, részben pedig te... Annyival nem kisebb a d7000-nél, hogy komoly előny legyen, ellenben sokkal drágább, és sokkal lassabb. Okés, jpg-ben 5-ből 4-szer jobb eredményt ad, de én egyrészt keveset exponálok, másrészt válogatok, így a rawok feldolgozása nem sok idő. A feldolgozott raw pedig már versenyben van.

Azt pedig különösen csendben jegyzem meg, hogy most nagyon sok jpg-t mutogatsz büszkén, de ha tárgyilagosan nézzük, annyira azért nem meggyőzőek.

m3ss: miért, gáz popupflashelni focimeccsen :F

:P

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8342) Kleroo válasza m3ss (#8340) üzenetére


Kleroo
veterán

Epic hsz. :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8343) aleister válasza Kleroo (#8339) üzenetére


aleister
veterán

Arra próbáltam utalni, hogy vannak olyan jellegű képek, amiket meg kell lőnöd ilyen-olyan okokból, de a minőség másodlagos. Mindegy, ha elmész WB-bn, ha kiég az ég, vagy épp bebukik az asztal alatti táska feketéje.

(#8338) MC Pite:
Elvileg ez megoldható a különböző vázak kalibrálásával, ICC profil legyártásával. Valamilyen szinten ezek benne vannak a raw konverterekben a camera calibration rész alatt. Igen ám, de ugyanazon váz modell, ugyanazon futószalagról legördülő két érzékelje között is lehet eltérés a szórás miatt. Nem beszélve két külön gyártó termékeiről.
Egy tökéletesen kék színt lehet, hogy az egyik szenzor 0005FF-nek érzékel, a másik meg 0203FF-nek. Ezt csak a konkrét eszközök kalibrálásával lehet(ne) standardizálni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8344) #40935168 válasza Kleroo (#8342) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K :DDD

(#8345) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Jó ide benézni :)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#8346) Kleroo válasza aleister (#8343) üzenetére


Kleroo
veterán

Értem én. ;)
Csak: Akkor már itt is legyünk igényesek, a kis rutinnal szinte semmivel sem több munka így.
Ha meg annyira totál lényegtelen a minőség, akkor minek egyáltalán a DSLR, sok cucc, ect. Telót elő, haver épp rohangál meztelenül gumimatraccal a fenyvesben a marseillest ordibálva, katt, öröm bódottá. :D

Freddy76:
Mert a popup flash kicsi. Tök ciki. SB900-al kell nyomni a nézőtér tetejéről. Az az igazi.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8347) TayRol válasza JohnyBlue (#8345) üzenetére


TayRol
veterán

:K

(#8348) aleister válasza Kleroo (#8346) üzenetére


aleister
veterán

Így van, de tudod hogy van ez..."fényképezzen a jóskapista, me' neki olyan gépe van". :)
És mint tudjuk a jó gép csinálja a jó képeket, ezért nem a kompaktos spant kérik fel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8349) TayRol válasza aleister (#8348) üzenetére


TayRol
veterán

a jó fazék meg a jó kaját. :)

(#8350) #40935168 válasza aleister (#8348) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jajaj, ezt a jó gép jó képet ne ! :D :N

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.